BANISH Paella? pejifcin Wat doet de regering voor vlasindustrie? lANÏSH Kleurlinge viel haar man met mes aan Produktiviteitspositie behoeft snelle en grote verbetering Films Zeeuwse middenstanders willen bij Bredase bond verdrijft roos MAX FACTOR'S MENING E z COMMENTAAR j TWEE MOTIES BLAMAGE KENTERING Ned. teams in Tulpen Rallye LOCOMOTIEF 3 TWEEDE BLAD VRIJDAG 25 APRIL 1958 Kamerleden vragen ministers Huissoon in Vuelta HET helmendebat is dan uitgelo pen op twee moties, die op een nader te bepalen dag zullen worden behandeld. Die dag zal wel mede bepaald Worden door de datum van terugkeer van staatssecretaris Kra nenburg, die zaterdag op studiereis naar Amerika vertrok. In de Kamer is duidelijk gemaakt, hoe men daar over denkt. Niet vriendelijk. Maar ten aanzien van de moties, welke boven de helmenaffaire zijn uitge groeid en het hele aankoopbeleid betreffen, kan hij dan toch nog het zijne zeggen. Minister Staf heeft zich als eerst-verantwoordelijke man dapper voor het parlementaire front gewaagd en hij heeft de fou ten niet verbloemd. Over de grote vraag: Zal het in de toekomst beter gaan?, kon hij niet zo veel positiefs zeggen. Het verlangen naar een on derzoek inzake taak, organisatie en werkwijze van het aankoopbeleid, dat aan beide moties ten grondslag ligt, is daar dan ook een uitvloeisel van. Of dat onderzoek nu door bui tenstaanders of door een Kamer commissie zal geschieden, maakt zo veel niet uit. Als het onderzoek er maar komt! En als de conclusies nu maar onbeschroomd en openhartig ter kennis komen van ons volk. Er is vroeger te veel ontwijkends en verdoezelends geweest in de voor lichting over deze aangelegenheden. Dit wekte argwaan en deze zal moeten verdwijnen, wil het leger een goede plaats bezitten in de gezindheid des volks. Echtelijk drama in Zegge pG tp/rTy2/ti^cCia/l Wxrtefe Udcb/T ciiQy U>Ö2t Katholiek Middenstands-appèl 1958 SeÉtctapz Muziek-concours te St.-Jansteen TERNEUZEN HUIST SAS VAN GENT AXEL IJZENDIJKE OOSTBURG VLISSINGEN GOES MIDDELBURG De heren van Meel en van Don- Ken leden van de Tweede Kamer, hebben aan de minister-president, de ministers van financiën, van land bouw, visserij en voedselvoorziening en van economische zaken en de staatssecretaris van economische za ken de volgende vragen schriftelijk gesteld: 1. Hebben de ministers en de staatssecretaris zich op de hoogte gesteld van de ontwikkeling, van de vlasindustrie in Nederland, die voor vele gezinsondernemingen reeds des astreus geworden is, en voor de ove rige op korte termijn desastreus (Advertentie) NIEUWE WETENSCHAPPELIJKE FORMULE REKENT AF MET ROOS EN HOOFDJEUKI Roos? Hoofdjeuk? Voor u geen probleem meer! Banish verdrijft beide - tnel en voorgoed. Wèg, die hinderlijke schilfertjes! Banish reinigt en verkwikt de hoofdhuid - maakt de poriën vrij geeft uw haar levenskrachtige soepelheid. Banish irriteert de huid niet BANISH had succes in 97.3 no van ernstige proef' gevallen. anti-roos preparaat van max Factor Hollywood Imp. Marfac N.V., Huddestr.5. A'dam dreigt te worden, ten gevolge van de voor de vlasteelt abnormaal ongun stige weersomstandigheden in enkele van de voorafgegane jaren, gevolgd door een „vlaspolitiek" van enkele landen, waar de Nederlandse vlasin dustrie geen afdoend verweer tegen over kan stellen? 2. Zijn de ministers en de staatssecretaris niet van oordeel, dat de Nederlandse vlasteelt en -in dustrie ten gevolge van de gevor derde techniek op het gebied van de bereiding van kunstvezels zich in een positie bevinden, analoog aan die van de teelt van meekrap en de verwerking daarvan in de laatste de cennia van de vorige eeuw, ten ge volge van de toen opkomende berei ding van kleurstoffen? 3. Indien vraag 2 bevestigend wordt beantwoord, handhaven dan de ministers en de staatssecretaris de mening, gegeven door de minister president op 25 oktober 1954 bij de beantwoording van vragen, gesteld door de heer van Meel (aanhangsel handelingen Tweede Kamer, 1954- 1955, blz. 3), welke mening luidde: ,.Ook de ondergetekende" de heer minister-president „is van mening, dat een gezonde vlasindu strie voor de Nederlandse econo mie van groot belang kan worden geacht. Hij is er voorts van over tuigd, dat de hier bedoelde gezins ondernemingen, mits goed geleid, van een wezenlijk belang zijn voor een goede sociale en economi sche structuur van ons land?" 4. Wanneer vraag 1 en vraag 3 bevestigend worden beantwoord, is de regering dan niet van oordeel, dat op zeer korte termijn dient te worden nagegaan of en, zo ja. op welke wij ze door de overheid de behulpzame hand kan worden geboden? In de Nederlandse wielerploeg voor de Ronde van Spanje, welke van 30 april t.m. 15 mei wordt gereden, is een wijziging gekomen. Frans Mahn, die tijdens een wedstrijd in België ten val kwam en daarbij een nierblessure opliep, wordt vervangen door Jaap Huissoon uit Heinkenszand. Driesteden Junior en toernooi De Zeeuwse voetbalclubs Goes, Middelburg en Vlissingen organise ren jaarlijks bij toerbeurt een junio- rentoernooi voor gezamenlijke reke ning. Thans zullen ook de Walcher- se clubs Zeelandia. RCS en Zeeland Sport gezamenlijk een juniorentoer- nooi gaan organiseren. Datum en plaats moeten nog worden vastge steld. WAAROM hebben de Russen zich- een blamage bezorgd in de V euigheidsraad door de alarmeren de klacht, dat Amerikaanse vlieg tuigen, met atoombommen geladen, door vluchten in het noordpool gebied de wereldvrede m gevaar brengen? De wereld gist er naar en een aannemelijke verklaring is niet te vinden. De Amerikanen hebben trouwens bij het debat in de Vei ligheidsraad zo gemanoeuvreerd, dat de Sovjet-afgevaardigde niets wijzers kon doen dan de klacht in trekken. Ge hebt een spoedzitting gevraagd zo kreeg de Rus te horen en nu wilt ge opeens verdaging van de besprekingen. Maar wij hand- raven die spoed en vragen' meteen "temming. Daarmede was deze pro- oagandaballon doorgeprikt. Maar op nog een andere manier hebben ne Russen door dit geval hun eigen '.''ten ingegooid. Van Washington 'it zijn sinds 1955 telkens plannen ■'olanceerd, om verrassingsaanvallen voornomen door middel van we derzijdse luchtinspectie. Ze werden in Moskou met hoongelach ontvan gen. Op een gegeven moment kwa men de Verenigde Staten met het 1 jorstel bij wijze van proef derge- ike luchtinspecties in te voerw* In het noordpoolgebied. Nieuw Het rustige kerkdorp je Zegge beleefde de sensatie, dat een kleurlinge ha^iF echtgenoot, een oud K.N.I.L.-man, met een vlijmscherpe aardappelschiller aanviel en de halsslagader doorsneed. De man werd ijlings naar het zieken* huis te Oudenbosch vervoerd. De echtgenote is door de rijkspolitie aangehou den. De toestand van de man is redelijk. aardappelschiller te voorschijn en bracht haar man daarmee een diepe snede in de hals toe, waarbij de slagader werd doorgesneden. On middellijk greep de aangevallene zelf in en liet zich met de taxi naar het ziekenhuis te Oudenbosch ver voeren, waar de wonde werd ge hecht. De echtgenote werd door de rijkspolitie aangehouden. Zij beken de haar daad volmondig. Alleen het resultaat bevredigde haar niet. AMERICAN CIGARETTES t ■■i mÊÊÊÊÊÊÊÊÊmKMMMwmmmMm^ MÊÊmmÊmÊÊmmiËMmÊÊÈÊmmÊÊmmiieÊmmÊÊÊm hoongelach in het Kremlin: „Daar zijn alleen maar ijsberen te ont dekken." Nu echter blijkt dit gebied opeens een haard van oorlogsgevaar te zijn! De Russen geven zich in hun onbetrouwbaarheid wel heel erg bloot. JN de meteorologische sfeer heb ben we lang uitgekeken naar te kenen, die zouden wijzen op de komst van de lente. Doch voort durend bleven de koude winden maar blazen, tot nu eindelijk het zachtere weer het hfeeft gewonnen. In de financieel-economische sfeer zien we niet minder reikhalzend uit naar tekenen, die het einde van de gure depressieverschijnselen aan kondigen. Enkele symptomen zijn er gelukkig wel. De verbetering van onze betalingsbalans is er een van. Minister Witte heeft van de week in de Eerste Kamer ook vrij opti mistische geluiden laten horen ten aanzien van de bouwnijverheid. Er is een stijgend aantal rijksgoedkeu ringen voor particuliere bouw. Ook het percentage van de woningen, dat bestemd is voor eigen bewoning, neemt weer toe. De vrees, dat het helemaal mis zou lopen met de particuliere bouw, nog niet zo lang geleden geuit, verdwijnt. Aangezien de bouwnijverheid de algemene conjunctuur vrij nauwkeurig volgt, mogen we hierin dus ook een teken van herstel zien. We gewagen ech ter nadrukkelijk van „symptomen", van „tekenen". Behaaglijk is het nog lang niet in de economische sfeer. Dezelfde minister moest ook gewagen van „de bijna wanhopige toestand van de schatkist". We zijn er nog lang niet zeker van, dat de enkele gunstige symptomen nu ook een definitieve kentering inluiden. Voor 1001 plak werkjes De heer J. B. W. Meerbach van het Economisch Instituut voor de Middenstand heeft belangwekkende dingen gezegd over de opvoering van de produktiviteit en üe verhoging van de renta biliteit in middenstandsbedrijven. Dat gebeurde tijdens het Re gionale Middenstands-appèl 1958, dat voor de afdeling Zee land van de Interdiocesane Middenstandsbond in de bisdom men Haarlem en Rotterdam in de sociëteit ,,De Vergenoeging" te Middelburg gehouden werd. Een groot aantal leden van de onderscheiden plaatselijke afdelingen woonde dit appèl bij, waar voorts de heer J. Bakker, directeur van het Bondsbureau, nog sprak over de culturele verheffing van de middenstand. De vergadering werd met gebed ge opend door de voorzitter van de dio cesane bond, de heer F. C. de Hosson en met een welkomstwoord door de voorzitter van de afdeling Middel burg, de heer L. J. van 't Westende, die o.m. zei getroffen te zijn door de grote opkomst voor het appèl. De heer De Hosson drong er bij de leden nog op aan om toch vooral bij de aanvang van middenstandsvergaderingen het gebed te bidden, dat ook bij het be gin van deze vergadering gezegd was, omdat daarin de hele doelstel ling van de bond verankerd ligt. Spreker wees er voorts op, dat het er in deze tijd bij de middenstand om gaat ©m bij te blijven. Men moet niet alleen op de bepaalde regeringsmaat regelen kankeren, maar in de eerste plaats zelf voor zijn zaken zorgen door bijvoorbeeld verhoging van de produktiviteit. Lage inkomens De heer Meerbach begon met een indruk te geven van het economische en het sociale belang van de mid denstand. die 93 procent van de be drijfsvestigingen in ons land uit maakt en ruim 1 miljoen werknemers telt. Aantasting van de positie der middenstanders zou dus ernstige ge volgen kunnen hebben. Van de detail- Advertentie) handelsomzet wordt 78 procent door de middenstand gemaakt en 22 pro cent door het grootbedrijf en de coö peraties. Spreker betoogde, dat 70 procent van de middenstand een in komen heeft beneden de f 6900,(de zogenaamde weistandsgrens) en hij noemde dit voor het middenstands gezin amper toereikend, omdat hieruit hoging en compensaties voor het per soneel. Bij de inkomens van f 7000, en minder geeft dit moeilijkheden, ook nog sociale reserves moeten wor den aangelegd voor ziekte en derge lijke en economische reserves. Vóoral in de laatste tijd wordt dit inkomen ernstig bedreigd, omdat naast de be stedingsbeperking een teruglopende conjunctuur is waar te nemen. Door verschillende overheidsmaatregelen is 6.8 pfrocent van het gezinsinkomen afgeknaagd, maar voor de midden stand wordt dit nog eens met 9 pro cent verhoogd door A.O.W., huurver- Gevaarlijk De feiten, aldus de heer Meer bach, geven aanleiding tot vrees voor een verdere omzetdaling, waar door de positie van de middenstan ders met inkomens beneden de 7000 gulden zeer gevaarlijk wordt. De kans wordt steeds groter, dat zij zullen bezwijken in de strijd tegen het grootbedrijf en de coöperatie. Waar het volgens spreker aan kleefband bij uw kantoorboekhandelaar Proef eens CALIFORNIA échte kippensoep met volop kippenvlees! Calif ornia- soepen zijn échte soepen, 48 ct. per pakje. En spaar de vlaggetjes voor de fraaie geschenken (op elk pakje is er één). schort, is dé produktiviteit van de middenstand. Er gaat veel te veel verloren, blijkens vergelijkende cij fers van overeenkomstige bedrijven in velerlei branches. Spreker con cludeerde uit die cijfers, dat onge veer de helft van de bedrijven niet de omzet haalt, die er in zit. Er worden dus fouten gemaakt, hetzij in de voorraadsvorming, de perso neelsbezetting of andere kostenge- vende factoren. Dit nu is volgens de heer Meerbach het gevolg van het feit, dat de mid denstanders niet genoeg belangstel ling hebben voor de eigen boekhou ding. Een gesplitste en zuivere be- drijfsboekhouding oordeelde hij nodig om alle bedrijfsonderdelen óp hun afzonderlijk nut te kunnen bezien. Eerst dan kunnen alle fouten in de bedrijfsvoering geconstateerd worden. Spreker omschreef de term „produk tiviteit" dan ook als „mentaliteit", of „de wil om er uit te halen wat er in zit". Bij de discussie van dit onderwerp bleek nog, dat een groot deel van de genoemde 70 procent van de midden stand, die beneden de f 6900 inko men per jaar blijft, nog niet eens aan de helft van dit bedrag komt. -v Cultuur Op deze inleiding met discussie volgde een gloedvol betoog van de heer Bakker over de culturele verhef, fing van de middenstand. Deze spre ker waarschuwde tegen de volledige vermaterialisering van de midden stand en wekte er toe op om toch vooral een stijlvol en inhoudsrijk le ven te leiden in christelijke zin. Hij beval tal van vormen van actieve en passieve cultuurbeoefening aan, die kunnen leiden tot een verdieping van het christelijk en algemeen geestelijk leven. Er was nog gelegenheid tot het stellen van vragen over de midden stand en daarvan maakte een der le den van de afdeling Vlissingen ge bruik om de voorzitter te wijzen op de merkwaardige bestaande situatie in de indeling van de bondsafdelingen. Zeeland behoort immers kerkelijk tot het bisdom Breda, maar het ressor teert onder de interdiocesane bond voor Haarlem en Rotterdam. Hij vroeg dan ook, wanneer aan deze situatie een eind zal komen en Zee land tot de diocesane bond van het bisdom Breda zal gaan behoren. Hoewel dit onderwerp volgens voor zitter De Hosson buiten het bestek van de vergadering viel, zei hij niet te ontkennen, dat Zeeland onder het bis dom Breda valt. maar organisatorisch is de grenswijziging nog niet bijge trokken. Misschien blijkt het in de toe komst inderdaad, dat de huidige situa tie niet te handhaven is, maar de heer De Hosson besloot zijn antwoord met te zeggen, dat de bisschoppen de beslissin-g hierover aan zichzelf ge houden hebben. Dit jaar zal door de r.-k. Bond van Harmonie- en Fanfaregezel schappen in het bisdom Breda op 15 juni a.s. een muziekconcours worden gehouden ta; St.-Jansteen. Met de organisatie is belast de plaatselijke fanfare Sint-Jan" on der auspiciën van bovenvermelde bond en met medewerking van de afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen. Het drama speelde zich af in een der woningen van de nieuwe wijk, achter de jongensschool. De kleurlinge, afkomstig uit en woonachtig te Bergen op Zoom. was gaan twijfelen over de gedragingen van haar man, waarmee ze nu onge veer 6 jaar is getrouwd. Te Bergen op Zoom werd haar een tip gege ven. dat haar man te Zegge bij een weduwe veel op bezoek ging. Een der dochters van die weduwe had weer kennis met een zoon van de oud- Indischman uit zijn eerste huwelijk. Per taxi snelde de echtgenote naar Zegge en betrad daar de aangeduide woning, zonder dat de bewoners en ook haar man er direct op verdacht waren. De furieuze echtgenote kon meteen constateren, dat haar ver moedens omtrent haar man juist wa ren. Uit haar handtasje haalde zij de Nederland zal in de Tulpen Ral lye meedingen naar de Landen Tro- phy-wisselprijs. De Nederlandse kleu ren zullen worden verdedigd door een Landen Trophy team, waarvoor de sportcommissie van de K.NA.C. d£ volgende equipes heeft aangewezen: W.J. Tak - W.C. Niemöller; W. Schorr - W.L. Poll, W.F. Coenen - J. Butter, P.J. Jetten - L.B.P. van Noordwijk en M. Gatsonides - A.J.P. Jetten. Verder treedt in de strijd om de door de Tulpen Rallye-organisatie be schikbaar gestelde Clubteamprijs ook een K.N.A.C.-Clubteam aan. bestaan de uit de equipes: R.L.G.M. Gorris- J.M. Proost, K.S. Barendregt - J A. Langstraat en J. van Nieuwenhuy- zen - H.A.A. van der Laan. (Advertentie) |a - hoe bestaat het, dat de brom fiets nog zó verbeterd kon worden! Ga kijken! Let op de geruisloze loop* de volmaakte bescherming, de rots vaste wegligging, de ongelooflijke zuinigheid - dat (en nog veel meer| is het wonder van Locomotief WlFli j Vraagt de folder met alJe HiFfc j bijzonderheden. (Gratisbij dedealer* of rechtstreeks bij Locomotief j Postbus 577. Amsterdam). bromfietsen voordeliger en veiliger (Gemonteerd met Vredens»eln-bentfea$ In Luxor draait deze week „Droomeiland", een Romy Schnei- derfilm met de van dit genre be kende romantiek. Wie van een met veel vaart gemaakte liefdesge schiedenis houdt moet het droom eiland niet overslaan en wie het zelfde genre, maar dan met het accent wat meer op de humor en de vrolijkheid, kan waarderen, die kan naar „Die drei von der Tank- stelle" gaan kijken, een romance waarop af en toe plezierig te lachen valt. (A) Concertgebouw vertoont „De vleugels ven de vloot", de histo rie van een, der oudste marine- vliegdienstmensen van de Ver. Staten, die na de Japanse overval op Pearl Harbour, ondanks zijn lichamelijke handicap, weer dienst neemt. Deze film is behalve de levensgeschiedenis van deze of- fcier, die de marinevliegdienst hielp opbouwen, ook de historie van dit machtige Amerikaanse wapen zelf. Een boeiend en avon tuurlijk verhaal. (B) Een uitstekende film in Bioscoop- bebouw, deze week: „Monpti", maar de roman Van Vaszary. Hel mut Kautner maakte de-ze film, f die een voorbeeld van goede ca- meratechniek mag heten. Het is de geschiedenis van een jong, to taal onbedorven meisje in het voor de toeristen onbekende Pa rijs: dat van de grauwe woonka zernes. Het verhaal van dit meis je en haar „Monpti" wordt af en toe geconfronteerd met dat van een ander jong paar, dat nooit het zuivere, fragiele geluk van die twee anderen zal kunnen sma ken. De hoofdrol wordt gespeeld door Romy Schneider. Het lichte, speelse verhaal, dat tragisch maar niet dramatisch eindigt, tovert bo vendien de toeschouwer een Pa rijs voor de ogen dat hij wellicht nog niet kende. (C3) Oiympia draait' deze week de al vake" besproken film „Voor zonsondergang", de tragische ge schiedenis van een al ouder wor dende man die door zijn kinderen, gedwarsboomd wordt als hij op latere leeftijd wil hertrouwen. Zij intrigeren op zeer liefdeloze wijze en daaraan is het te wijten dat hun vader als een invalide de rest van zijn leven zal moeten doorbrengen. Verder ..Contrabande en moord", een spannend'verhaal uit de on derwereld van Parijs, waarin smokkelaars en moordenaars, in elegante kostuums overigens, aan een rijke boterham komen. Het verhaal begint met een doodge schoten jonge vrouw in een tele fooncel en daama gaat de film de hele geschiedenis van een ze kere monsieur Philippe na. een echte branie die niet bang is voor een karweitje dat bij de wet' ver boden is. Een goed gemaakte mis daadfilm. (C2) Tenslotte een wat vrolijker ver haal „Vader tegen wil en dank", het avontuur van een degelijk ge huwde jongeman die door zijn goede hart verwikkeld raakt in een dreigend familiedrama. Hij moet de rol van echtgenoot (van een andere vrouw dan) spelen en natuurlijk komt het bedrog uit. Maar het loopt allemaal uitste kend af. (B) Centrum vertoont „Aan de rand van de hel", een avontuurlijke film over een actueel onderwerp: de ruimtevaart. Het is natuurlijk een „science fiction", zoals de Amerikanen zeggen, maar het is allemaal niet zo fantastisch meer. Hier kan men zien hoe de film fabrikanten het nog schaarss nieuws over vluchten naar en buiten de stratosfeer met een schep fantasie en een vleugje se mantiek verpakken. Spannend en. fascinerend. (B) Hofzicht Theater geeft „Schwara. wald Melodie", een vrolijks film, helemaal al in vakantiestemming. Nu eens geen problemen en intri ges, maar gewoon een vrolijk en gezellig verhaaltje, met een scheut humor en natuurlijk een beetje liefde. (B) Ledel Theater draait „Katser- ball", de al besproken film met Hans Moser in een van hem be kend recept: romantiek en een dosis pretentieloze humor. Het wordt lastig met allerlei persoon®? verwisselingen, maar juist op tijd komt alles, na een hoop vrolijk heid, weer terecht (A). Verder „Jacht op goud en ivoor", een avontuurlijk verhaal in de oer wouden. (B) „Wildernis der Samenleving" de film, die in Alhambra draagt, geeft een beeld van de perversi teit van de Amerikaanse samen» leving. Het verhaal speelt Rich, af in de kledingindustrie een eigenaar van een groot:'' voorkomen, dat zijn zich bij een vakbond sluiten. De middelen, die £#j hier voor laat gebruiken, lijken trer- dacht veel op gan-gstermanfenQP, Aan deze toestand komt eert" om» de, wanneer de zoon van die baas thuiskomt. Hij opent de ogen van zijn vader, maar hiervoor moet eerst een vakbondsleider gedood worden. De toeschouwer moet eerst nog heel wat emotied ibete, ven, voordat a-lies gopd krwntf-pc-lb Luxor toont „Bloed in de sneeuw", waaraan de liefhebbers van dit soort film een paar genoeglijk» u-ren beleven. (B-) t j Van het boek van de Franse schrijfster Frangoise Sagan, ..Bon jour Tristesse", is thans een film gemaakt onder dezelfde titel. Het verhaal gaat over een meisje» dat met ha-ar vader, die weduwnaar is, aan de Franse Riviera, zit fer komt een vriendin van haar over leden moeder, die op het punt staat met haar vader te trouwen. Op een intens gemene menie» be sluit het meisje deze verhowSstg te breken, omdat zij zelf de volle liefde van haar vader wil. fC3> Verder „De schrik der bandie ten", waarin nog al een paar schoten vallen. Een genre film dat altijd wel bezoekers trekt dB) De avonturenfilm in de Schouw burg „Bloed in de zon", verwaait de geschiedenis van een schrijver die door een journalist wordt te ruggevonden ergens in een afge legen dorp. Ze komen samen in de Mexicaanse j-ungle terecht, waar ze gevangen worden geno men door een Britse landverra der en een Duitse oorlogsmisda diger. Een spannende film. (B) In Electro draait de film „Schurken gaan naar de hel", waarin Marine Vlady, Henri Vidal en Serge Reggiani de hoofdrollen vertolken: Sterren die hun spo ren op het witte doek wel ver diend hebben. (C 1) KATHOLIEKE FILMKEURING A: voor alle leeftijden; B: Per sonen boven de 14 jaar; Cl: voor 18 jaar zonder voorbehoud; C2: voor 18-jarigen met enig voorbe houd; _C3: Voor 18-jarigen met voorbehoud; D: ontoelaatbaar.

de Stem | 1958 | | pagina 3