Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen Zuid-Beveland 5. 1.6G Goese raad besloot tot verlening van subsidie voor de Oostkerk Gerechtsgebouw Middelburg na restauratie weer ingebruik LAKENS SLOPEN 50 650 Sportverenigingen houden fancy-fair te Hontenisse vroom MIDDELBURG Kunst en suiker geeft uw zenuwen rust GOES „Per luchtpost" Alleen morgen ZATERDAG kunt U profiteren van deze unieke aanbieding GROTE FABRIEKSPARTIJ Superieure kwaliteit HOLLANDIA-CEMA tam PATENT 'W u SCHOENEN Hypothecair krediet voor industrie TERNEUZEN Minister Samkalden: veel zorg over huisvesting rechtscolleges HART PRINTS AGENDA Vandaag Morgen DREESMANN* DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 25 APRIL 1958 Op da internationale banketbak- kerstentoonstelling "de suiker" te Amsterdam, behaalde onze stadge noot, de heer J.C. Rijk, niet minder dan drie prijzen. Hij verwierf een eerste prijs voor zijn inzending marsepein-fruit; een tweede voor een viool van suiker en een derde voor een fantasie in cho colade. Mej. E. J. Bosseliaert kreeg gouden ere.medaille Bij koninklijk besluit is mejuf frouw E.J. Bosschaert, hoofdleidster van de kleuterschool alhier, onder scheiden met de gouden ere-medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. (Advertentie) Aardenburg Kinderfeesten op Kon inginnedag Aan het jaarlijkse kinderfeest op Koninginnedag, georganiseerd door het onderwijzend- en gemeenteperso- neel. zal medewerking worden ver leend door de beide muziekvereni gingen uit de gemeente de Konink lijke Aardenburgse Fanfaren en de muziekvereniging Elk naar zijn krach ten uit. Sint Kruis, welk laatste korps voor het eerst in uniform door Aardenburg zal paraderen. Inmiddels werd het programma opgesteld. Des namiddags om half twee zal de op tocht naar het Sportpark vertrekken vanaf de Markt. Om 2 uur vindt de opening van het feest plaats door burgemeester J. van Dongen waar na tot ongeveer half vijf de diverse kinderspelen op het sportpark wor den gehouden. Tussendoor zullen de prijzen aan de diverse winnaars door de echtgenote van de burgemeester mevr. S. van Dongen-Bonte worden ontspant en is zo lekker gezond lekker tri* O.K. heeft haar elfde lustrum ge vierd met de opvoering van het leu ke blijspel "Per luchtpost" van Nor man Krasna en zij deed dit op zo'n vlotte en fleurige wijze, dat men de ouderdom der club totaal vergat. Reeds bij het opengaan van het doek weerklonk applaus voor het verras send fraaie décor, dat verzorgd was door de heer P. Romijn. Behalve het décor verdiende ook het spel de bij val van het publiek, dat er in ..de Prins", niet schriel mee was. Wan neer er de laatste tijd al eens van inzinking sprake is geweest: ditmaal was dit zeker niet het geval. Beste van het ensemble was mej. C. Haas donk. als Miriam Wilkins, het dyna mische bakvisje, dat door haar poë- (Advertentie) EN onopgemaakt graslinnen extra zware kwaliteit foutloos geweven brede bovenzoom extra lang (235 cm) krimpen niet in de was grote garendichtheid gemaakt van langvezelige katoen. Thans kunt U Uw linnenkast aanvullen met pracht lakens, en slopen voor weinig geld! Normaal betaalt U voor deze kwaliteit: Eenpersoons6.75 Tweepersoons 8.25 Slopen 1.95 Maar alleen morgen, zater dag 26 april betaalt U slechts Eenpersoons 150 x 235 cm Tweepersoons 180 x 235 cm SLOPEN per stuk ir PROFITEERT HIERVAN HAAST U. tische correspondentie onder haar zusters naam de lont in het kruit vat steekt, waardoor in het vreed zame gezin der Wilkins een explosie ontstaat, welke alles uit zijn voegen scheurt. Op de natuurlijkste wijze speelde zij de onmogelijkste situaties en gaf heel wat meer dan men van een amatrice verwachten mag. Op peil stond ook het spel van me vrouw Ubbink-Wormgaar, als Ruth Wilkins die in een dilemma gedron gen wordt door haar zuster en be halve op haar verloofde ook verliefd wordt op de binnengevallen vlieger luitenant, verdienstelijk gebracht door de heer P. Luitwieler. Een goe de noot verdiende de heer en me vrouw Carels, die het echtpaar Wil- kius in de stormachtige gebeurtenis- kins in de stormachtige gebeurtenis- S. Berrevoets, die weet wat acteren is, maar neiging heeft om op de zaal te spelen, zette Albert Kummer, de onfortuinlijke echte verloofde, wat al te karikaturaal in, zodat het on waarschijnlijk werd, dat Ruth Wil kins, nog moeite had deze dwaas los te laten. Iets bijzonders maakte mevr. Luit- wieler-Merison van de negerin Dora en de bijfiguren, welke mej. Kole en de heren Sanke en Romijn moesten pousseren, vielen niet uit de toon van het ensemble. Er waren veel bloemen in dit stuk en ook na het laatste toneel werden de dames er rijk mee bedacht. Vreemd was, dat noch voor noch na het spel, werd gerept over het 55-jarig bestaan en dat de twee op richters van O.K., de heren H. Mol hoek en L». Schneider, die wij in de zaal zagen, niet even in een vriende lijk zonnetje werden gezet. Wel was er een feestelijk bal na, dat tot 's nachts twee uur duurde. 's-Gravenpolder Raad besloot zes huizen te bouwen Op de jongste raadsvergadering werd het verzoek om subsidie voor de huisvlijttentoonstelling ..Bezige handen II" te Middelburg afgewezen, gewezen. Besloten werd de Bosseweide voor alle verkeer in noordelijke richting gesloten te verklaren. Dit verbod zal ingaan zodra door gedeputeerde sta ten de Raadhuisstraat voor alle ver keer in zuidelijke richting zal zijn gesloten verklaard. In overweging werd gegeven op de hoek Raadhuis straat - Dorpsstraat een voorrang splitsing te maken. Voor een gedeelte van de Dorps straat werd een bijzondere voorge velrooilijn vastgesteld. Wanneer in de toekomst in dit gedeelte een wo ning geheel zal worden vernieuwd, zal deze verder van de straat moe ten worden gebouwd. Aan C. Tramper alhier, werd een stukje bouwterrein verkocht in aan sluiting op een vorige verkoop. De leges voor een toeristenkaart werden vastgesteld op een bedrag van 1. Tot onderwijzeres aan de openba re lagere school werd voorlopig be noemd mej. W.S. Taal te Middel burg. Vervolgens werd besloten over te gaan tot de bouw van een 2e com plex woningwetwoningen aan de Am bachtsstraat. De bedoeling is 3 blok jes van 2 woningen te bouwen. Zo dra het benodigde contingent zal wor den toegewezen, zal met de bouw worden begonnen. De opbrengst van de woningbouw lening is totaal 35.530.— geworden. Volgens de voorzitter zal dit geld gebruikt worden voor de bouw van een kleuterschool. Verwacht wordt, dat spoedig met de bouw zal kun nen worden begonnen en dat de in- spectrice daartoe weldra de plannen zal vrijgeven. Op een vraag van de heer op 't Hof deelde de voorzitter mede, dat het de bedoeling is de bouwgrond aan de Ambachtsstraat nog als tuin grond te verhuren. 's-Heerenhoek DEBUUT VAN PAROCHIëLE TONEELGROEP De pas opgerichte parochiële to neelgroep van 's-Heerenhoek voert zondag het zeer goede stuk: ,,Het eenzame Huis" van Jan Naaykens op. Dit is de eerste uitvoering die door de toneelgroep onder leiding van pater Rottier wordt gegeven. Het stuk is gebaseerd op een wa re gebeurtenis, welke zich op 24 fe bruari 1954 heeft afgespeeld in Aus tin. Minneapolis. U.S.A. Met. dit stuk dingt de toneelgroep mee in het Zeeuws-Landjuweel. uitgereikt. Tot slot van de feestmid dag zullen dan de voetbalwedstrijden tussen de diverse scholen volgen. Biervliet DEMONSTRATIE P.Z.E.M. De n.v. Provinciale Zeeuwse Elek triciteitsmaatschappij gaf 'n demon stratie inzake elektrisch koken in ho tel ,,de Vriendschap" bij de heer H. van den Hemel. Deze demonstratie viel bij de ve le aanwezige dames zeer in de smaak. HULST Bazar voor hervormd jeugdwerk Zaterdag wordt in het groot pa tronaat een bazar gehouden ten ba te van het Hervormde Jeugdwerk in orpfë gemeente. Om 2 uur wordt zij geopend en de naar men hoopt: talrijke bezoekers krijgen de ge legenheid vele prijzen te winnen. De middenstanders uit de stad en vele bedrijven in de stad en omgeving hebben vele waardevolle zaken af gestaan om daarmee het streven der protestantse Hulstenaren, die een actie voor de jeugd op touw zetten, te steunen. HOOFD PROT. CHR. SCHOOL Tot hoofd van de protestants- christelijke school, welke op 1 sep tember a.s. zal worden geopend, heeft de Kerkeraad der Hervormde Gemeente benoemd de heer J. Nee- teson, thans onderwijzer in den Haag. De heer Neeteson heeft zijn benoeming intussen aanvaard. OOSTBURG NUMMERING KANDIDATEN LIJSTEN De ingediende kandidatenlijsten voor de a.s. verkiezing van de ge meenteraad werden als volgt genum merd: 1 Katholieke Volkspartij (K.V.P.); 2 Partij van de Arbeid (P.v.d.A.); 3 Gez. Prot. Christelijke Partijen (Prot. Christ. Groep)4 Gemeentebelang. VIERING KONINGINNEDAG Door de oranjevereniging is het feestprogramma voor de viering van koninginnedag als volgt samengeseld: 8.45 uur: schoolkinderen verzame len op de lagere scholen om onder begeleiding van de muziekvereniging .Harmonie" gezamenlijk te marche ren naar het Raadhuisplein. 9.00 uur: Vlag hijsen bij de ..Julia- na-boom" op het Raadhuisplein. 9.30 uur: Voor de kinderen van de kleuterscholen en van de le en 2e klasse der lagere scholen filmvoor stelling met traktatie in 't Ledelthea- ter. Vertoond zullen worden de kleu renfilms: 1. Staatsiebezoek van Ko- nigin Juliana en Prins Bernhard aan Zweden in 1957. 2 Bezoek van Prinses Beatrix aan de West. 3 Bezoek van het Britse ko ningspaar aan Nederland. 9.45 uur: Estafetteloop voor de leerlingen van de lagere scholen op het Kroonwijkparcours. 11.00 uur: Filmvoorstelling voor de kinderen van de overige klassen van de lagere scholen. Na de middag worden de genoem de films in het Ledeltheater voor vol wassenen vertoond. 19.00 uur: Concert door de muziek vereniging Harmonie". (Advertentie) zijn BUIGZAAM als d« voet zélf! Aanbevolen door voet-specialisten* De schoen die U GULDENS bespaart aan reparatiekosten. MET 4 MAANDEN GARANTIE OP Of (Advertentie) EEN HANDIGE METHODE Ook overhemden kunt u thans in zelfbedieningkrijgen! Kerko heeft er de primeur van. De nieuwe Kerko „Espresso" little or no-iron poplin shirts worden aan geboden in de mooie Espresso Selector. Daar kunt u zelf het shirt in de gewenste maat, met de iuiste mouwlengte zó uit nemen. Duidelijke aanwijzingen, een fol der en een centimetermaat vindt u bij de SelectorI Dat bespaart u ttjdl „Espresso". 1 prijs (13.50. 1 kleur: sneeuwwitI Sas van Gent Boekenavond De boekenavond in de feestzaal van de glasfabriek, die georganiseerd werd door de Vereniging ter bevor dering van de belangen des boekhan- delst de personeelsvereniging O.N.A. en boekhandel Visser, heeft een in teressant verloop gehad. Als sprekers waren aanwezig de auteurs Harriet Freezer en Jan Wil lem Hofstra, waarvan laatstgenoem de ook bekend is als quizmaster van de televisiequiz Boter, Kaas en Eie ren. De sprekers werden ingeleid door de heer van der Horst, adjunct directeur van de Vereniging ter be vordering van de belangen des boek handels. De inleider behandelde op zeer gewaardeerde en geestige wijze de geschiedenis van het boek. De heer Hofstra hield een spreek beurt over het ontstaan van de Ne derlandse roman. Als eerste Neder landse romanciers noemde hij Betje Wolf en Aagje Deken. Aan de hand van enkele citaten wees de heer Hof stra erop, dat de eerste Nederlandse romans in briefvorm werden geschre ven. Tot slot vertelde hij nog iets over de verschillende stijlen in de roman. In de pauze kon de fraaie boeken stand worden bezichtigd. Gekochte boeken van de aanwezige schrijvers, werden door de auteurs gesigneerd. Harriet Freezer, die een goed cau- seuse bleek te zijn, vertelde iets over de keuze van een boek. Zij vond de samenwerking tussen koper en ver koper belangrijk. Overigerik verzocht ze de aanwezigen bij de aanschaffing van een boek ook eens aan de Neder landse auteurs te denken. Met de verloting van twee boeken werd deze uiterst geslaagde avond besloten. RAADSVERGADERING t Dinsdag komt de raad in openbare vergadering bijeen ter afwerking van een 16 punten tellende agenda. Be halve enkele verzoeken om gemeen tegrond in erfpacht en enige voor stellen betreffende de bezoldigings verordening, zal ook behandeld wor den een verzoekschrift van het be stuur van de St. Elisabethstichting r.-k. ziekenhuis te Sluiskil om een garantie voor een of meer geldlenin gen tot een maximaal bedrag van f 3.000.000,ter financiering van de noodzakelijke uitbreiding en moder nisering van genoemd ziekenhuis. Twee voorstellen, respectievelijk tot wijziging van de gemeentebegro tingen 1957 en 1958, completeren de agenda. De Goese raad heeft zich, hoewel er een paar stevige voorstellen te behandelen waren, in vyf kwartier door de agenda heengewerkt. Het voornaamste punt was het voorstel van b. en w. om voor de bouw van de gereformeerde Oost- kerk, die er ondertussen reeds lang staat, 27.000 subsidie te geven. Tegenstand deed zich eigenlijk niet voor; alleen werd de discussie wat lang gerekt omdat de heer Visscher op een gestelde vraag, welke de voorzitter niet begreep, of niet wil de begrijpen, geen positief antwoord kreeg. Genoemd raadslid vroeg n.l. of b. en w. de bijdrage van tien procent verenigbaar achtten met de draagkracht der gemeente. Spr. wil de gerust vóór stemmen als beves tigend werd geantwoord, maar dan zou hij dit in de toekomst ook doen ten aanzien van andere verzoeken op dit gebied, ook indien de kerk in- plaats van 27.000 bijv. vijf of zes ton zou kosten. Hoe hij ook aanhield: noch de voorzitter noch wethouder van Melle zeiden ruiterlijk ,,ja" of ,,nee", maar draaiden er om heen en bleken de consequenties niet zo ernstig in te zien. Tenslotte werd het voorstel aan vaard. Ook de heer Visscher stemde vóór maar gaf te kennen, dat hij in de toekomst eventuele verzoeken om kerkebouwsubsidie op gelijke voet behandeld wenste te zien. Lening Een ander voorstel dat de tongen losmaakte, was dat om de Sanbella- corsetten-industrie een hypotheek van 60.000 te verschaffen voor een nieuw fabrieksgebouw. Wij meldden reeds, dat de financ. commissie het vreemd had gevonden, dat deze comm. vennootschap, die financiëel zo gezond staat, bij de ge meente geld zoekt en niet bij parti culieren. De heer Visscher weidde hier nog even over uit en bleef stug, ook na dat de voorzitter had ge zegd, dat men deze industrie, op die wijze vaster aan de gemeente bond. Hij ondervond echter geen steun van andere zijde en legde zich toen maar bij het geval neer. Levendig was ook het debat over het voorstel om 4500 uit te trekken voor een nieuwe houten vloer in het gemeentelijk gymnastieklokaal. De heer Laport vond. dat men radicaal moest breken met het hout en lie ver zijn zinnen moest zetten op kurklinoleum, dat in geen geval splinters kan steken in de blote voe ten van gymnasten. De heer Vervest sprong hem bij, maar de schaduw kant bleek de veel hogere prijs van linoleum te zijn. Andere sprekers probeerden de linoleummensen te vloeren door er op te wijzen, dat ook deze moderne bedekking gerui- neerd kan worden door het wild ver slepen van gymnastiektoestellen. Suggestie B. en w. oefeningen" die op zulke vrije niet berekend waren en het juiste cijfermateriaal niet had den, gingen gretig in op de suggestie het voorstel aan te houden tot een volgende bijeenkomst. Van de gymnastiek naar de voet bal was niet meer dan één hink— stap-sprong. De heer Haverhoek bracht n.l. het protest op tafel dat onlangs de sport vereniging ,,de Combinatie" bij b. en w. en de pers hadden ingediend, omdat het sportterrein aan de Ruy- terlaan de zomer-avond-voetballers onverhoeds ontnomen zou zijn. Thans was de voorzitter beter ge prepareerd en toonde uit de corres pondentie aan, dat ,,de Cotnbinatie", niet alleen wist, dat het terrein niet langer tot haar beschikking zou ko men in 1958. maar dat zij zelf al in 1956 en 1957 te kennen had gege ven het te willen prijsgeven. De voorzitter zei, dat er van een on-elegante behandeling der combi natie niet gerept kon worden en deelde tenslotte mee dat er een op lossing was gevonden in die zin, dat de zomeravond-voetballers op het gemeentelijk sportterrein hun schui ver zouden kunnen maken. Rolscluiatsbaan Terloops kwamen nog even aan de orde de kwesties rond de aanleg van een rolschaatsbaan op het terrein aan de Ruyterlaan, waarbij de gele genheid gunstig was voor de heer Vervest, om te pleiten voor eenzelf de baan in oost O.m. vroeg hij, of de in het ongerede geraakte speeltuin daar niet voor gebruikt kon worden. B. en w. beloofden onderzoek, maar zeiden bij voorbaat dat de grond van de speeltuin eigendom is van het Chr. lyceum. Diverse voorstellen liepen zonder veel omhaal onder de hamer door. Er werd 158.000 geleend voor de financiering van woningwetwonin gen; een lap grond van bijna 2 h.a.. werd voor 245.600 verkocht aan het rijk, dat er later een openbaar ly ceum op gaat bouwen. Enige woningen aan de Rozema rijnstraat werden aangekocht voor de sanering in noord en tenslotte is er bij de rondvraag nog wat gehar reward over het rapport van de na tionale woningraad, waarin de Goe se woningbouwverenigingen een lek uit de pan kregen en ook het ge meente-bestuur een veer moest la ten. De voorzitter zei dat b. en w. er nog geen kennis van hadden genomen hij hoopte er in een volgende ver gadering, als het bestudeerd is blijkbaar ligt het toch al bij de stuk ken meer over te kunnen vertel len. Nactat de openbare zitting was ge sloten, is de raad informeel bijeen gebleven en kregen de leden een en ander te horen #over de nieuwe Goese woningstichting", welke zich werpen wil op stimulering van de bouw van premie-woningen. (Advertentie) De Voetbalvereniging en Handbal- -vereniging Hontenisse organiseert op zaterdag en zondag een fancy-fair, die een fris en origineel karakter krijgt. De organisatoren, die vele weken hard aan deZe activiteit, die de beide verenigingen het zo drin gend nodige geld moeten bezorgen, hebben gewerkt, garanderen de be zoekers een plezierige ontspanning en bovendien heeft men niet willen volstaan met de gebruikelijke "klein-gfut-prijzen". Er zijn bege renswaardige zaken te winnen. In het lokaal van de V.V. en H.V. Hontenisse wordt de fancy fair ge- (Advertentie) Er is geen Aspirin zonder BAYERKRUIS Schoondijke DODENHERDENKING Zaterdagavond 3 mei zal in de Ned. Herv. kerk een dodenherdenking plaatsvinden, die tegelijk het karak ter van bidstond voor de vrede zal hebben. Deze samenkomst zal geleid worden door pastoor J. van Aren- donk, H. van Bottenburg, predikant van de Ger. kerk en P. Brinkman, predikant van de Ned. Herv. gemeen te. Toespraken zullen niet worden ge houden. Het zal een korte dienst zijn, die louter zal bestaan uit liturgie, bij bellezingen, gebeden, kerkliederen en een stille dodenherdenking. Na de dienst wordt een collecte gehouden voor de stichting '40-'45. FEEST VOOR DE JEUGD De Terneuzense Jeugdraad heeft voor woensdag 30 april (Nationale Feestdag) voor de jongens en meis jes een uitgebreid en aantrekkelijk feestprogramma samengesteld. 's Morgens om 9 uur (en dit ieder uur tot 12 uur) worden er gratis film voorstellingen gegeven in het Jeugd- gebouw aan de Kerkhoflaan. Om 2 uur begint het grote Luna- spel aan de Azaleastraat - Rozen straat voor de jeugd van 8 t.m. 12 jaar. Dit Lunaspel is een wedstrijd met verschillende volksspelen, zoals zakkenlopen, bussengooien, ringwer- pen, kegelwerpen, boeklopen enz. Hieraan zijn vele mooie prijzen ver bonden. Eveneens om 2 uur worden er in de Anjerstraat hinderniswedstrijden op fietsen georganiseerd. Om 5 uur volgt de prijsuitreiking eveneens op het terrein Azaleastraat- Rozenstraat. Tot slot van deze feestdag wordt 's avonds om half acht in het Con certgebouw een toneelvoorstelling ge geven van „Om de Karashoeve". TENTOONSTELLING „PARAAT" Ter gelegenheid van de Nationale Feestdag zullen op 30 april niet al leen in de namiddag doch ook in de morgenuren vliegdemonstraties met de beide helikopters worden ge geven. Tijdens een bijzondere recht bankzitting en in aanwezigheid va no.a. de minister van justitie, prof. dr. I Samkalden, is te Mid delburg het gerestaureerde en uitgebreide gerechtsgebouw aan het Hofplein officieel in gebruik 1 genomen Het gezelschap van betrokkenen en genodigden, dat deze plechtigheid bijwoonde, was niet groot, want de gast heren, de president van de rechtbank, mr. P. van Empel, en de officier van justitie, hoofd van het arrondissementsparket, j mr. G.J.B van der Dussen, had- den het aantal uitnodigingen zeer klein moeten houden in verband met de capaciteit van de zaal. Tijdens de bijzondere zitting werd het woord gevoerd door achtereenvol gens mr. van der Dussen, mr. van Empel, mr. J. W. Muller, griffier, prof. Samkalden, mr. A. J. van der Weel, waarnemend commissaris der koningin, mr. C. M. Kegge, deken van het advocaten- en procurpurskorps. en ir. De Lussanet de la Sablonière, architect. Vervolgens was er gelegen heid tot het nuttigen van een kop thee, waarna de genodigden in het ge- houw werden rondgeleid. Er was veel lof voor het nieuwe gebouw, vooral uiteraard van de zijde van hen, die er in moeten werken en die thans in tegenstelling tot vroeger over alle nodige ruimte beschikken om hun arbeid naar be horen en met vreugde te kunnen verrichten. Mr. van Empel had bo vendien nog een greep gedaan in de rechtsgeschiedenis van Zeeland, die op zichzelf voor hem tot enige teleurstelling geleid had, gezien de weinige opzienbarende gegevens, die hiervan bekend zijn, maar waar over hij toch nog enkele staaltjes wist te vertellen, die duidelijk tot de verbeelding spraken. Ook, releveerde mr. van Empel de wederwaardigheden rond de geschie denis van het gerechtsgebouw zelf, die eveneens vele malen aanleiding gaven tot vrolijkheid, vooral bij be schouwing van de wijze, waarop het provinciale bestuur van Zeeland kans had gezien om met betrekkelijk po vere middelen herhaalde malen zijn zin te krijgen bij de landsoverheid. Bij de aanvang van zijn toespraak liet de president van de rechtbank niet na om hartelijke woorden van welkom te spreken tot o.a. de minis ter van justitie, de waarnemende Een foto van de eregasten bij de opening van het gerestaureerde ge rechtsgebouw te Middelburg. Op de voorste rij prof. dr. I. Samkalden, minister van Justitie (midden); de secretaris-generaal van het depar tement van justitie, mr. J. C. Ten- kink (rechts) en mr. A. J. van Weel lid van G.S.. die namens de com missaris der koningin .aanwezig was commissaris der koningin, de secre taris-generaal van het departement van justitie, de president en de pro cureur-generaal van het gerechtshof te Den Haag. de voorzitters van de rechtbanken in eerste aanleg te Gent en Brugge en de procureur des ko- nings. Sieraad Minister Samkalden noemde het gerechtsgebouw in de huidige staat "en herrezen sieraad van oud-Mid delburg en hjj benadrukte de grrote zorg, die het thans kost om de juis te huisvesting te vinden voor de rechtscolleges. De bewindsman zei er biij om te zijn, dat men juist in Middelburg een huisvesting heeft kunnen vinden, die de waardering van het volk voor de rechtscolleges weerspiegelt, Mr. van der Weel, die sprak namens het provinciaal bestuur, vond het ge bouw thans een symbool voor de gang van het recht: uiterlijk strak en streng conventioneel, maar innerlijk nieuw levendig en modern. De architect zelf gaf tenslotte nog een vrij uitvoerige schets van alles wat er zoal in het gebouwveranderd is en wat er bij gekomen is. houden en in andere zalen is even eens iets te doen: daar wordt n.l gedanst. Een van de bijzondere attracties wordt gevormd door een geweldige prijspiering, waarvoor de hoofdprijs een sportfiets is en verder zijn er een draagbare radio, een theeser vies enz. te winnen. De zaak is dus wel stevig aangepakt en men ver wacht dan ook dat de pieremannen uit de gehele streek aanwezig zullen zijn. Want pieren om een fiets komt niet zo vaak voor! Bovendien steunt men er een goe de zaak mee. Beide sportverenigin gen hebben dringend behoefte aan geld. De voetbalclub wil een goede trainer aantrekken en zij zit boven dien moeilijk met de reiskosten voor de lagere elftallen. Dit geldt bijna nog sterker voor de dames van de handbalvereniging, die verscheidene verre, dus dure reizen moeten ma ken in de competitietijd. Het kost hen thans handen vol zakgeld. Maar zij beoefenen de sport toch niet al leen voor hun eigen genoegen. Zij houden er evenzeer de eer van de gehele gemeente mee op. Zowel zij als de voetballers verdienen het om spontaan en gul door de bewoners van de gemeente en de omgeving geholpen te worden. Daartoe is ge durende de komende dagen volop ge legenheid. (Advertentie) GORDIJNSTOFFEN was- licht- en zonecht verkrijgbaar bij de goede woninginrichters GOES Grand: Bonjour Tristeaee, 1€ L MIDDELBURG Electro: Schurken gaan naar de hel, 18 j. Schouwburg: Bloed in de zon. 14 j. VLISSINGEN Britannia 8 uur: HVS met Klokslag negen. Alhambra: De wildernis der aaattenle- ving. 18 j. Luxor: Bloed in de aneeu^. 14 j St. Petrusschool: Filmavond ©vet Afrika. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Droonv eiland. Concertgebouw 7, 8.10 en 9-1* uur: Het bezoek van kroonprinses Be atrix aan de West; Het staatsiebezoek van het Engels vorstenpaar aan Neder land: Het staatsiebezoek aan Zweden in 1957 SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Voor zonsondergang. GOES Grand: Bonjour Tristesae. 18 J. MIDDELBURG Electro: Schurken gaan naar de hel. 18 j. Schouwburg: Bloed in de zon. 14 j. VLISSINGEN Alhambra: De wilder nis der samenleving, 18 j. Luxor: Bloed in de sneeuw. *14 j. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opel*, 8 uur: De Zigeunerbaron. IJZENDMKE Hofzicht 8 uur: Schwarï- wald Melodie. OOSTBURG Ledel 7.45 uur: Kaiserball TERNEUZEN Luxor 3, 4.15 en 5.30 uur: Het bezoek van kroonprinses Beatrix aan de West; Het staatsiebezoek het Engelse vorstenpaar aan Neder land: Het staatsiebezoek aan Zweden in 1957 Luxor 8 uur: Droomeiland Concertgebouw 8 uur: De vleugels van de vloot. AXEL Het Centrum 6.30 en 9 uur: Aan de rand van de hel. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Con trabande en moord. DE KLINGE Kinema v. Dijk 7.30 uur: Ontsnapt. HULST Bioscoopgebouw' 8 uur: Mon*rti KEMZEKE-PAAL Dolf de Backer 8 uur: Schieting. KLOOSTERZANDE Fancy-fair en prij spieringen. Breda - Bergen op Zoom

de Stem | 1958 | | pagina 2