SAMSO Maaltijd „met stokjes half zware shag Geen plannen voor verre toekomst STEM-FEUILLETON Zwart o Er Die U goed! Prinses Soraya in New York aangekomen ^£)ohter was eens.... in handige plastic verpakking Westerse zaken in Indonesië De moord -op emigrante in Canada Barkas omgeslagen Kapitein Leegsma oververmoeid Kind in kokend water gevallen Gedenkteken voor Fokker ewezen en weer toegelaten... one door Adeline Mc Elfresh Poolse jongens stalen kobaltbom Zestien Canadese gezinnen spoorloos Zo kwam de fiets terecht.... am beter DERDE BLAD BQMHSttifce 84 APRIL 1958 S Prinses Takamatsoe van Japan, die met haar broer een bezoek bracht aan de wereldtentoon- J stelling te Brussel, liet zich in l het restaurant van het Japanse i paviljoen een hartig hapje dat naar 's lands wijs met stok- jes werd genuttigd goed smaken. Prins Albert van Bel- J gië, die de prinses vergezelde, t hanteerde de stokjes met op- S merkelijk gemak en deed in l eetlust voor de. prinses niet onder. De Canadese politie heeft bekend gemaakt, dat de Nederlandse emi grante H.H., die zaterdag jl. dood in haar slaapkamer werd aangetroffen, in het hoofd is geschoten voor men haar met een snoeischaar de slapen S indrukte (welk voorwerp men eerst voor het moordwapen had aangezien) J Een maand geleden pleegde haar echtgenoot zelfmoord. Het echtpaar dat zes jaar geleden naar Canada emigreerde, had zes kinderen. PrinseS Soraya van Iran is aan I boord van het passagiersschip ,,Con-1 stitution" in New York aangekomen, waar zij, zoals te voorzien was, door talloze journalisten en persfotogra fen werd opgewacht. Zij stond de 125 persvertegenwoor digers te woord in het café aan boord van de Constitution". Nadat zij de soms zeer onbescheiden vragen had beantwoord, las de Iraanse vertegen woordiger bij de Verenigde Naties, die bij het interview tegenwoordig was, een verklaring van de prinses I voor. In deze verklaring zeide zei o.m. dat het besluit om te scheiden ,,voor ons beiden het moeilijkste in ons le ven" was geweest. „Houdt u nog steeds van hem (de sjah)?" werd haar gevraagd. „Dat is een zeer persoonlijke vraag", antwoordde zij met een trieste glimlach. ,,Bent u van plan actrice te wor den?" Nee, nee"., antwoordde ze. Schrijft u nog aan de sjah?" ,,Nee'\ antwoordde ze zacht. „Schrijft hij u?" „Neen". In antwoord op een desbetreffen de vraag, zeide de prinses, dat zij erg graag in Amerika zou wonen. Haar moeder liet doorschemeren, dat zij overwegen om in de V.S. te gaan wonen. De prinses stond met gevouwen handen toen de Iraanse vertegen woordiger bij de V.N., Abdol Hos- sein Hamzavi, de verklaring voorlas: ,,Mijn huwelijk met zijne keizerlij ke majesteit Mojammed Reza Sjah Pahlevi, Sjah van Iran, eindigde om dat wij niet gezegend werden met een opvolger voor de troon. „De voorzienigheid heeft alles wat het hart kon verlangen over mij uit gestort: een toegewijde en beminde echtgenoot, de hoge positie als gema lin van een grote monarch, het Een belangrijk gedeelte van de Westerse zakengeme^ischap in In donesië is blijkbaar niet langer van zins te wachten op een antwoord op de vraag, of Indonesië communistisch zal worden. Geen van de buitenland se zakenbelangen in Indonesië houdt zich op het ogenblik bezig met het maken van plannen voor de verre toekoms, met uitzondering van de Amerikaanse oliemaatschappijen en enkele Chinese ondernemingen. Het totaal van de buitenlandse in vesteringen in Indonesië loopt tegen de twaalf miljard gulden. Het Ne derlandse aandeel hierin is veruit het grootst en wordt geraamd op onge veer 6,5 miljard gulden. Het Engel se aandeel wordt geschat op rond 2 miljard gulden. Daarna komen Na tionalistisch China met een klein mil jard en de Verenigde Staten met ruim een half miljard gulden, gevolgd door Frankrijk, Belgë en andere landen. Er zijn verschillende tekenen die er op wijzen, dat een aantal landen op het punt staat zijn bezittingen in Indonesië af te schrijven en zich uit het land terug te trekken. Neder land staat hierbij in de voorste gele deren. Van de zg. „grote vijf" handelson dernemingen is er, zo wordt gezegd, maar een die nog een laatste kans wil wagen. De andere maatschappij en hebben hun Nederlands personeel al teruggebracht tot het „caretaker"- niveau. In veel bedrijven, waar vroe ger 200 tot 300 Nederlanders werkten, zijn er thans niet meer dan een do zijn. Ga op iedere gewenste avond naar lens zullen sympathiseren, en dat 't volk van de Verenigde Staten mij de afzondering, waarom ernstig ver-1 de eetzaal van het deftige Hotel des respect en de genegenheid van mijn landgenoten, maar weigerde een erf genaam; Voor mijn souverein en echtgenoot was er geen sprake van verbroken trouw. De stem van het geweten van zijne majesteit en de eed van trouw die hij aan de grondwet van Iran heeft afgelegd, lieten hem geen keus. Het besluit was voor ons beiden het moeilijkste in onze levens, maar ik heb gebeden om leiding in deze beproeving. Ik weet, dat alle vrouwen van Ame rika met de diepte van mijn gevoe- zoek, zal toestaan' Na het interview en het poseren voor film- en televisie-camera's ver klaarde de prinses dat de ontvangst die haar ten deel was gevallen „zeer roerend, en zeer mooi" was. Ipdes, en ge zult er lege tafels zien, waartussen drukdoende kelners op blote voeten rond lopen, die de in druk willen vestigen dat zij het druk hebben. (Advertentie) Dezelfde slapte heerst langs de Tu- santaara In de winkels in deze wijk ligt van alles uitgestald, maar ko pers zijn er weinig. De communisten hebben geen twij fel laten bestaan over wat zij den ken van de Westerse investeringen. Zij hebben laten weten, dat zij de overeenkomsten die de regering heeft gesloten met Amerikaanse olie maatschappijen afkeurt. De leider van de Indonesische com munisten. D.N. Aidit, heeft het ten overvloede nog eens duidelijk uitge drukt: ..Alleen dwazen denken nog aan buitenlandse investeringen in In donesië". Indonesië, zei hij. springt van de braadpan in het vuur, als het de Nederlandse investeringen uitbant en er andere voor in de plaats brengt. De communisten hebben de ar- beidsproduktiviteit in Indonesië aan zienlijk naar beneden gehaald. Daar naast heeft het land ernstig te lijden gehad van acties van de Daroel Is lam. Een overbelaste motorbarkas is dinsdag bij Lagos in Nigeria in een storm omgeslagen. Men schat het aantal slachtoffers op dertig. (Advertentie) best fabrics only (Advertentie) Van Nelle bestellen 1 Naar de Legervoorlichtingsdienst mededeelt, is kapitein Leegsma we gens oververmoeidheid in de Ursula- kliniek te Wassenaar in klinische ob servatie opgenomen. Kapitein Leegs ma heeft indertijd een rapport willen uitbrengen over zijn inziens onjuiste toestanden in het „Sennelager" in West-Duitsland en heeft onlangs een klacht ingediend tegen generaal Has- selman wegens smaad. vraagt uw kleermaker Te Mildam (Friesland) is het ruim tweejarige dochtertje van de familie Kooistra in een onbewaakt ogenblik in een teil met kokend water ge vallen. Met zeer ernstige brandwon den werd het kind opgenomen en naar het ziekenhuis te Heerenveen overgebracht, waar het enige uren later aan de bekomen verwondingen is overleden. (Advertentie) Van Nelle bestellen. Te Haarlem is een werkcomité ge vormd. dat zich ten doel stelt de tot standkoming te bevorderen van een gedenkteken voor de Nederlandse luchtvaartpionier Antony Fokker. Het initiatief daartoe is genomen door een aantal bewoners van de wijk het Kleverpark. omdat deze zich in de onmiddellijke nabijheid bevindt van het terrein waarvan Fokker op 31 augustus 1911 opsteeg om zijn be roemd geworden eerste vlucht met „De Spin" om de Haarlemse Bavo- toren te maken. Het werkcomité staat onder voor zitterschap van jhr. dr. J.C. Molle- rus. Als secretaris treedt op de direc teur van Haarlems Bloei, W. van Wil lige. Spaar de vlaggetjes: op elk pakje is er éénl (Adverte? tie) Van Nelle bestellen (Advertentie) Van Nelle bestellen Uitg De 52-jarige Fin William Heikkila, die vorige week uit de Verenigde Sta len werd gezet „omdat hij wel eens communistische sijmpathieën heeft gekoesterd", mag naar de Verenigde Staten terugkeren. De Amerikaanse immigratie-autoriteiten hebben toe gegeven. dat zij buiten hun boekje waren gegaan toen zij Heikkila van de straat oppakten en hem op trans port naar Finland stelden. Volgens immigratie-autoriteiten is er ,,een beoordelings-fout" gemaakt. Gezien het feit, dat de zaak nog in handen van de Amerikaanse justitie is. had men niet tot deportatie mo gen overgaan. (Advertentie) Van Nelle bestellen 12) Meneer Bates kwam haar te hulp. ..Hoor eens Ed, ze zou nu eerst een paar recepten voor mij wegbrengen. Patiënten van jou, dokter". „Oma Mason?" De apotheker knikte. ,,En die jon gen van Peters". De dokter begon te grinneken. ..Dan ziet ze meteen de lastigsten van allemaal. Melvina Mason. En Myrtle Peters kan je de oren van je hoofd kletsen, kind. Die moet je een beetje in toom houden". Hij gleed van de kruk af. „Kom even bij me, als je terug bent". Dat beloofde Jane en een paar mi nuten later sloeg ze de weg langs de rivier in, die naar de eenzame boerenwoning van oma Mason liep. Het netjes ingepakte doosje met pil len voor de oude vrouw en het iets grotere pakje met een hoestdrank voor de jongen van Peters lagen naast haar op de bank. Ze stak even een hand uit om er voor te zorgen dat ze niet konden vallen. Wat zou Lance hier wel van zeg gen? De gedachte gleed vluchtig door haar heen. Dr. Jane Langford die als boodschappen-,,jongen" op trad voor de recepten van een an der! Dit antwoord kon ze wel ra den! Maar wat zou hij van het ver zoek van dr. Johnson zeggen? Dat kon ze zich trouwens ook wel inden ken en het beviel haar al even min. De weg speelde krijgertje met de rivier, dezelfde rivier die een drie honderd kilometer verder langs de Ark stroomde.. Hoe vaak zou Lance daar met Leila heen zijn geweest? Hoe vaak zou Leila bij een wande ling over het maanovergoten dek. in zijn armen hebben gelegen? Zoals zij die avond toen ze nog intern was en Lance beloofd had dokter Mac te vragen haar in zijn staf op te nemen? Ze was blij toen ze de rivier de rug toe kon keren om de bochtige weg in te slaan die door dc bos sen erlangs liep. en waar al duide lijke tekenen van het voorjaar te zien waren. Een blauwe Vlaamse gaai vloog vlak voor de auto en ging op een tak wat verdere,p zitten: zijn schor gekras klonk als een serie scheldwoorden, die hij haar in zijn kwaadheid naar het hoofd wierp; even later zag ze de roodbruine kat jes van hazelaar en els zachtjes in de wind heen en weer bungelen en eens viel haar blik in het voorbij rijden op de rode takken van een wilde kornoelje. Ze was vergeten dat april 2o prachtig kon zijn. Het kleine boerenhuis waar oma Mason helemaal alleen woonde, stond op de top van een heuvel met uitzicht op de rivier. Om er te ko men moest Jane de weg verlaten en bijna een kilometer langs een smal. modderig pad rijden, vol wagenspo ren en kuilen en waar van beide zij den het kreupelhout en de al groen getinte braamstruiken overheen sta ken. Een stuk of zes oude kippen in de voortuin begonnen bij de nadering van een vreemde heftig kakelend rond te fladderen, maar in het huis „Wie ben jij?" hijgde juffrouw Ma son vol achterdocht. Maar zonder op antwoord te wachten ging ze verder. „Ik heb afschuwelijke pijn in m'n borst". Longontsteking was het eerste wat Jane door 't hoofd schoot. En ik heb alleen maar pillen voor verkoudheid meegebracht.. Maar nee, het was een sulfa-peniciline preparaat dat ze al eerder met succes gebruikt had. Ze hielp de oude vrouw bij het in nemen van de vereiste dosis en leg de haar daarna weer zo gemakke lijk mogelijk neer. Ondertussen wou ze dat ze haar zwarte tas had die op haar kamer bij de Batesen stond. Haastig reed ze de paar kilometer naar de dichtstbijzijnde telefoon. De oude dokter was weg voor een vi site. „Wilt u dan dominee Latham voor me bellen?" vroeg ze de telefoniste. „Maar zo gauw mogelijk alstu blieft". Oh. schiet op. schiet op! verzucht te ze tegen het lang-hoornige instru- bleef alles stil. Jane nam het klein ste pakje van de zitting naast haar en ging de auto dit. Met opzet liet ze het portier met een harde slag dichtvallen, maar er was nergens enige beweging te bespeuren. Het gaf haar een onbehaaglijk gevoel maar ze weet dit aan de eenzaam heid. In antwoord op haar kloppen klonk er een gedempt „binnen" en toen Jane de deur open deed, stond ze in een donkere, koude kamer. „Ik kom de pillen van de aptheek brengen", zei ze tegen het duister; zien kon ze niets. „Nou, breng die dan maar hier". De schrille stem, vol van een on duldbare pijn. kwam uit een hoek van de kleine kamer. Op het geluid afgaande kwam Jane bij het bed. De vrouw was oud en mager en had hoge koorts. Automatisch gingen Ja ne's vingers naar haar pols. Snel. Veel te snel, en onregelmatig. ment aan de muur van de boerderij waar ze was. Toen hoorde ze de kalme, gerust stellende stem van Bill, „Clara Mae zei dat er vast iets bijzonders aan de hand was, Jane, Wat is er?" Clara Mae Oley was de telefoonjuffrouw en tegelijk een soort onofficiële secreta resse van het hele dorp. „Juffrouw Mason is erg ziek, Bill. Ik blijf vannacht maar bij haar en ik zou graag mijn zwarte tas heb ben. Ik heb ook nog de medicijn voor Tommy Peters bij me. Zou jij even hier kunnen komen en die bij hem aanreiken?" „Ik kom zo", beloofde hij. „Clara kan dokter Ed opvangen en naar je toe sturen als hij terug is". Ze was al halverwege de terugweg voordat ze zich er rekenschap van gafl dat hij geen enkele bedenking had geopperd tegen haar voornemen die nacht bij oma Mason te blijven. Hij had dat blijkbaar als vanzelfspre- FIETSENDIEF De vagebond Candido Camillo, die eens een -filmrol heeft ge- had van regisseur Vittorio de Sicadie vooral bekend is ge worden om zijn Fietsendief zit momenteel te Rivolia d'Adda bij Milaan in de ge vangenis... als fietsendief. Camillo, een echte landloper, die een rol van vagebond heeft gehad in de Sica's Mirakel in Milaan", stal gisteren een fiets, toen hij hongerig was en geen geld had. Vervolgens liep hij regelrecht naar het politie bureau en verzocht ingesloten te worden en een maaltijd te krijgen. Bordje Mevrouw Margaret Spooner en het bestuur van de voorstad King- ston-on-Thames hebben een gentle mens agreement bereikt over een bordje met de aanduiding Gentlemen. Mevrouw Spooner heeft vorige week ruim drie uur in een kuil ge zeten, opdat werklieden geen bord konden planten in het trottoir voor haar huis. Het bord was bedoeld om naar een urinoir te wijzen. Het ge meentebestuur riep zjjn werklieden terug. Thans is besloten dat het bordje gehecht zal worden aan een paal van het stroomnet van de trolleybus, in plaats van aan een extra paal vlak voor het huis van de Spooners. allerlei rechters en cipiers hem pro beren bij te brengen, dat dit niet de juiste manier was. Einde In Chicago trakteerde autodief James Reynolds waakzame politie mensen op een wilde achter volging. Ze kregen hem op tijd in de gaten, maar onze James reed zo hard, dat de politiewagen soms op twee wielen door de bocht moest om het contact met de prooi niet te verliezen. Uiteindelijk ver liep de arrestatie nog vlot, want James ramde op een kwaad mo ment twee politieauto's, die vlak voor het hoofdbureau van politie geparkeerd stonden. Actie Pas geleden hield de openbare bibliotheek van Louisville een actie onder de titel: „Breng op tijd uw geleende boeken terug." Een van de resultaten was. dat een boek werd terugbezorgd, dat in het jaar 1907 was uitgeleend. Ongeduld Ongeduldig wachtte de heer Virgil Martelle uit Milwaukee op het mo ment, dat het stoplicht op rood sprong. Het duurde hem echter te lang en daarom stapte hij flink kwaad uit zijn auto, pakte een grote steen en gooide daarmee het tergend rode licht naar de andere wereld. Hij zit thans in de gevangenis, waar Het is strikt geheim, ik kan je dus niet vertellen van wie ik 't gehoord heb (Advertentie) Van Nelle bestellen Drie Poolse jongens van twaalf jaar hebben in Wroclaw kans gezien een sterk radioactieve kobaltbom, zoals die o.a. voor medische doel einden gebruikt wordt, uit een land bouwhogeschool te stelen. Met be hulp van geigertellers kon de politie het gevaarlijke toestel weer opspo ren, maar de grootste houder met kobalt wordt nog vermist. Mogelijk hebben de kinderen deze aan een han delaar in oude metalen verkocht. Zestien Canadese gezinnen, die in het gebied „Wood Buffalo Park" op 720 km ten noorden van Edmonton woonden, zijn spoorloos sedert de Vredesrivier buiten haar oevers trad en plaatselijke overstromingen ver oorzaakte. De motorrijder K. uit Delft zag op de Vrijenbanselaan aldaar, dat een man, die wat te veel aan Bacchus had geofferd, van zijn fiets tuimelde. Hij ontfermde zich over hem, zorgde dat de fiets voorlopig in veilige handen kwam en bracht de man, die in Den Haag bleek te wonen, achterop de motor naar zijn woonplaats, waar hij hem op het Rijswijkseplein afzette. Hij gaf hem zijn adres en zei, dat de man zijn fiets maar bij hem moest komen afhalen. Toen de motorrijder in Delft de fiets had opgehaald, ontdekte hij aan het zadel het naamplaatje van de student S., wonende in het stu dentenpaviljoen ,,'t Duyvelsgat" al daar. Een onderzoek door de po litie bracht aan het licht, dat de fiets ten nadele van S. te Delft was gestolen. Men wacht nu maar af of de man uit Den Haag om „zijn" fiets komt... (Advertentie) Van Nelle bestellen kend aangenomen. Zoals zij trouwens geweten had dat hij zou komen. Ze vond het een bemoedigende ge dachte. Het duurde dan ook niet lang voor Bill er was. Hij bracht haar tas mee en vertelde dat de telefoniste de ou de dokter had opgespoord, ergens ver buiten Halesville en helemaal de an der kant op; maar hij zou komen zo gauw hij kon. ..Kan ik nog iets voor je doen, voordat ik deze fles naar Peters breng?" vroeg hij. .,Nou graag, als je de kachel even aan zou kunnen maken. Bill". Jane had haar stethoscoop uit de tas gehaald en was nu opnieuw het hart en de ademhaling van de oude vrouw aan het beluisteren: ..Als er tenminste kolen zijn. ik kon ze niet vinden". De volgende paar minuten was ze met haar hele aandacht bij het on derzoek en het drong dan ook maa vaag tot haar door dat hij met de lege kolenkit in de hand de kamer was uitgegaan. Wel hoorde ze even later de scherpe slagen van een bijl op hout. Toen hij met z'n armen vol ruw gehakte blokken weer binnenkwam, was Jane enigszins gerustgesteld over de aard van oma's ziekte; het was niet zo ernstig als ze gedacht had; het leek haar geen longontste king nog niet. ..Gelukkig", zei Bill, toen ze hem dit vertelde. „Maar", voegde Jane er aan toe, ..ze zegt dat ze hier he lemaal alleen is en dat kan natuur lijk niet. Er zal toch wel iemand te vinden zijn.." „Natuurlijk", antwoordde Bill, „ik zal naar iemand uitkijken". „Er is altijd wel iemand anders", hadLance gezegd. Jane beet op haar lip. Waarom moest ze nu in vredes naam aan Lance denken. Die stond hier volkomen buiten. Bill ging de oude kachel aanma ken en het duurde niet lang voordat 't warmer in de kamer werd. Toen hij klaar was, kwam hij even naar oma toe, een zieiig, nietig mensje on der de dekens. Het leek hem of ze nu al wat lekkerder lag, en toen Ja ne haar kussen wat opschudde en haar troostend een tikje op de wang gaf. trok er zelfs even een moeilijk lachje over haar gezicht. (wordt vervolgd) Er was eens 'n jongen van 25 jaar, die Nicola Focaraccio heette. Op een goede dag viel zijn oog op Giu- seppina Corso, oud 23 jaar en zeer bevallig. Na de kennismaking volgde een verloving. En de ouders van Giu- seppina vonden dat er spoedig ook 'n trouw partij moest volgen. Maar Nicola deelde die mening niet en was zelfs weinig ge neigd om over trou wen te praten met z'n schone Giuseppina. Giuseppina's vader, twee broers, drie ooms en vier tantes beslo ten tenslotte de beslis sing te forceren. Zij huurden een kamer in een villa-, richtten die kamer speciaal in, ont voerden Nicola en slo ten hem, samen met Giuseppina, in de ka mer op. Het was nacht, pik donkere nacht, en met de armen over elkaar wachtten de ooms en tantes urenlang. Maar er gebeurde niets, totdat de familie van Nicola met politie- versterking ter plaat se verscheen. Aan de gedwongen situatie ktoam toen een einde. En gisteren eindigde dit twee jaar oude verhaal, dat in vele rechtbanken verteld is, met 9 maanden gevan genis voor Nicola's va der, 10 maanden voor twee ooms en 6 maan den voor een oom, een tante en een broer van vader Focaraccio. Giuseppina, drie tan tes en een oom wer den vrijgesproken bij gebrek aan bewijs. En Nicola Focarac cio is vrijgezel. VRIJDAG 25 APRIL HILVERSUM I 402 m NCRV: 7.00 Nws. en S'OS-ber. 7,10 Gewijde muz. 7.50 Een woord voor de dag 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8,30 Lichte muz. 9.00 V. d. zieken 9,30 V. d. vrouw 9,35 Waterst. 9,40 Ka- merork. en solist 10,30 Morgendienst 11.00 Gram. 11,30 De jeugd op eigen wieken, hoorspel 12.00 Bariton en piano 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Gram. 12,30 Vakantierubr. 13,0(1 Nws. 13.15 Lichte muz. 13,40 Gram. 14,05 Schoolradio 14.25 Promenade-ork. en koor 15,10 Voordr. 15,30 Pianorecital 16.00 Tuinb. praatje 16,15 Vocaal ens. 16.35 Pianorecital 17.00 Voordr. 17.20 Muz. caus. 17,40 Beursber. 17.45 Gram. 18,00 Harmonie-ork. 18.20 Stemmen van overzee 18,35 V d. jeugd 19,00 Nws. en weerpraatje 19.10 Op de man af. caus. 19.15 Regeringsuitz.De statistiek antwoordt. Pro) dr. Ph. J. Idenburg. directeur-generaal v. d. sta: tistiek beantwoordt vragen over de 25e landbouwtelling 19,25 Gram 2b,00 Radin- krant 20.20 Gram. 20,30 De jeugd op eigen wieken, hoorspel 21,00 Rad o fil- harm. ork. en soliste (21.25-21 45 Naar een rechtsorde van de arbeid. Ons dage lijks werk. caus.) 22,25 Gram. 22 40 Sport 22,45 Avondoverdenking 23.09 Nws. 23,1.5 Langs wegen van kunst en schoonheid 23,40-24 00 Gram. HILVERSUM II 298 m VARA7,00 Nws. 7,10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De ontbijtclub 9,00 V. d. vrouw 9,40 Schoolradio. VPRO: 10 00 Avonturen met kinderen, caus. 10 05 Morgenwijding VARA: 10.20 V. d. zieken 11,05 V d. kleu ters 11,20 Plantaardig en mineraal. AVRO: 12,00 Theaterork en soliste 12.20 Rege- rmgsuitz.Landbouwrubriek: Krediet verlening in de landbouw 12.30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Sport en prognose 12,50 Pianospel 13.00 Nws. 13,15 Meded. en gram. 13,25 Dansmuz. 13.55 Beursber. 14,00 Fluit, klavecimbel en viola da gam- (Advertentie) Van Nelle bestellen ba 14.20 Literair progr. 14,40 Meisjeskoor 15,00 Gram. 15,10 Gevar progr. VARA: 16.00 Orgel en zang 16,30 Cone, v d. jeugd 17.10 V. d. jeugd 17,40 Gram. 17.55 Act. 18,0(1 Nws. 18,15 PvdA. pol. caus. 18.25 Latijnse klanken 18,50 De puntjes op de i, caus. 19.00 V d. jeugd 19.10 Mu- sette-ork. VPRO: 19.30 Leven in Neder land. caus. 19,45 Joods Nationaal Fonds, caus. 19.50 Een nationale zaak, caus. 19.55 VPRO-nws, 20,00 Nws. 20,05 Eoekbespr. 20.10 Harprecital 20.30 Europa één, caus. 20.40 Het atoom, caus, VARA: 21,00 R lm. muz. 21,30 Ons dorp de wereld, klankb. 21,55 jazzclub 22.25 Buitenl. weekoverz. VPRO: 22.40 Zorg om de mens. cause rieën. VARA: 23.00 Nws. 23.15-24,00 Gr. BRUSSEL 324 m 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12 34 Gram. 13 00 Nws. 13.11 Orgelspel 14.00 Schoolradio 15 45 Cello recital 16,00 Koersen 16,02 Gram. 16.30 Idem 17 00 Nws, 17,10 Gram. 17,25 Zang en piano 17,45 Duitse les 18.00 Zang en niano 18.10 Voordr 18 20 Zang en piano 18 30 V d sold, 19.00 Nws. 19 30 Wereld tentoonstelling 20.00 Symf. ork. en solist 22.00 Nws. 22.15 Jazzmuz. 22.45 Gram. 22,55-23,CO Nws. BRUSSEL 484 m 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13 10 Gram 14,00 Ork. conc. 15.00. 15,15 15,30 en 16.05 Grom 17,00 Nws. 17.35 Gram 13 40 Idem 19 30 Nws. 20,00 Ork. conc 21.50 Gram 22 00 Nws. 22,10 Gram. 22,35 Chansons 22,55 Nws. Televisie VRIJDAG 25 APRIL NTS: Relais Vlaamse TV: 20.30-22,00 De voltallige bemanning, TV-spel. FRANS BELG. 17,30 Wereldtentoon- stellingskron. 19.00 Documentair progr. 19,30 Wenken v. d. tuin 20,00 Nws. 20.30 Speelfilm 21,45 Enquête 22,15 Wereldnws. VLAAMS BELG. 16,00-17.30 Wereld ten toonstellingskron. 19,00 V. d". jeugd 19,30 Nws. 20,00 TV-film 20,30 Toneelstuk 22.00 Nieuwe filmfragmenten 22,30 Nws. lekkernij, op de >opt wat U riet. oor 85 cent

de Stem | 1958 | | pagina 9