Walcheren Zuid-Beveland Zeeuwsch-Vlaanderen MUZIEK IN TERNEUZEN Eerste staan fruitbomen bloei in Dagblad De Stem Vlasbrand te St. Jansteen Jeugdige katapultschutter kreeg dertig gulden boete Raad nam vele voorstellen aan Besprekingen over kanaal Gent-Ter neuzen IIP f Paraat te Terneuzen bijna paraat Paardenfokdag (juni) te Goes DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 24 APRIL 1938 Programma Kon. Militaire Kapel Hoogwaterstanden Jaarvergadering Kostersbond te Roosendaal Aanvoer aardbeien begint Schade geschat op kwart miljoen Lak 't zei! met NEDO-MES Transparante klenrlak ceu-Bever |L WÊ iM EXAMENS 11| ms Bindingsavond B.B. te Hulst Poging tot moord te IJzendijke voor Hof UW TAFELWATER AGENDA Vandaag Morgen VLISSINGEN Tewaterlating „Argo Delos" Zaterdagmiddag 3 mei aanstaande om kwart over twaalf zal op de werf van de n..v Koninklijke Maatschappij „De Schelde'' het motorvrachtschip „Argo Deios" worden te water gelaten De doopplechtigheid van het schip wordt verricht door mevrouw Maria Lemos. Het schip wordt gebouwd voor de Stichting Nederlandse Scheepsbouw Export Centrale voor rekening van de Shipping Development Corporation te Panama. De „Argo Delos" is ruim 157 meter lang en 20 meter breed en meet 14.260 dwt. Benoemingsvoorstellen B. en w. stellen de gemeenteraad, die vrijdagmiddag vergadert, voor een lid te benoemen in de Culturele Raad, Sectie toneel. De aanbeveling luidt: 1 de heer A. H. Ie Feber, 2 de heer G. van Kortenhof. Voor de be noeming van een commissaris door de vergadering van aandeelhouders van de n.v. Haven van Vlissingen dra gen b. en w. voor de gemeente Vlis singen voor: 1 de heer M. A. van Po- pering, wethouder, aftredend, en 2. de heer A. de Beijl, gemeentesecretaris. (Advertentie) GOES In de raadsvergadering verenigde de raad zich o.m. met het voorstel om f 27.000 subsidie te geven als bij drage in de bouw van de gereformeer de Oostkerk; met het voorstel tot ver koop van grond aan het rijk voor de bouw van een opefibaar lyceum en met de voorstellen tot aankoop van enkele woningen en tot ruiling van eigendom voor de ontsluiting van he' Valckeslot. Eveneens werd aanvaard het voor stel tot het verstrekken van een hy pothecaire lening groot f 60.000 aan de Sar.bella-corsetindustrie, voor de stichting van een fabrieksgebouw. Bij de financiële commissie was t.a. hier van de vraag gerezen of het, naar aanleiding der gunstige inlichtingen, die over dit bedrijf zijn ontvangen, wel noodzakelijk is, dat de gemeente hypotheek moet verstrekken, m.a.w. of het niet mogelijk is, dat deze wordt verstrekt door derden. Men wilde uit drukkelijk stipuleren, dat de com missie er geen bezwaar tegen heeft, dat de gemeente de industrie de hel pende hand biedt, „maar dit dient Drink HENNEKENS ELS een lekkere borrel ook voor dames AXEL JAARVERGADERING VAN DE R.K. FABRIEKSARBEIDERSBOND Onder voorzitterschap van de heer Arth. van Loenen had in het Gezellen- huis een drukbezochte jaarvergade ring plaats van de Bond van werkne mers in industriële bedrijven „St. Willibrordus". In zijn welkomstwoord sprak voor zitter van Loenen er zijn tevredenheid over uit, dat hij ook de vrouwen en verloofden van de fabrieksarbeiders op deze vergadering mocht begroeten, wat bewees dat ook deze steeds meer belangstelling krijgen voor het vak bondsleven. Secretaris E. Maas gaf in een bon dig relaas een overzicht van het af gelopen jaar. Met haar 155 leden was de vakafdeling de grootste dochter der K.A.B.-afdeling. Districtsbestuurder van Gils be lichtte in een gloedvolle rede het be grip bezitsvorming, voor welke speech een aandachtig gehoor bestond. Te vens deed deze laatste mededeling, dat dit jaar te Axel een cursus zal worden georganiseerd over de werk- classificatie. Deze cursus zou bestemd zijn voor alle belangstellenden uit de kanaalzone. Met een gratis verloting werd dé zeer geanimeerde vergadering be sloten. Eede Aanleg trottoir De gemeenteraad heeft onlangs op de bègroting een bedrag van 7500.uitgetrokken voor verbete ring van de Brieversweg tussen de Zwaan en de Bareere. De werken zullen onder meer omvatten de aan leg van een trottoir langs de zuid zijde der straat. Het gemeentebe stuur achtte dit een noodzakelijkheid vooral vanwege het vrij drukke ver keer in deze straat die de hoofdver binding vormt tussen het dorp en de Rijksweg. Daar alle verkeer hier op de rijksweg moet, is hier het ge vaar voor aanrijdingen niet denk beeldig. Graauw PLOTSELING OVERLEDEN Toen de 57-jarige P.L. te Krabben- hoek in zijn tuintje werkte, is hij plotseling ineen gezakt. De dokter moest de dood constateren. St.-Jansteen FEESTAVOND R.K.V.V. STEEN Zaterdag 26 april zal in het club lokaal van de voetbalvereniging S.T.E.E.N. een feestavond worden gegeven ter ere van de heer E. v. Daele, de oud-voorzitter der vereni ging, die meer dan 25 jaar de voor zittershamer heeft gehanteerd. Naast muziek, cabaret en dansen staan nog verschillende verrassingen te wachten. Koewacht VRACHTWAGEN IN BRAND. Onze plaatselijke brandweer werd gealarmeerd voor een in brand staan de vrachtwagen van de fa. C. de L., alhier. Toen zij echter ter plaatse kwamen was de brand met eigen blusmiddelen bedwongen. De schade was aanzienlijk. GEWOND DOOR INSTORTEND DAK Onze dorpsgenoot W. Boddaert, die bezig was met het afbreken van een woonhuis, raakte bedolven doordat een gedeelte van het dak instortte. Hij liep inwendige kneuzingen op. ieuiv-ISamen K.A.B.-activiteiten In de laatst gehouden bestuursver gadering is besloten het Kanunnik van Schaikfondswerk nieuw leven in te blazen. De K.A.J. heeft haar diensten aangeboden en zal de ge vulde thermometers ledigen op het dorp en in de polders. Maandelijks Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Hulst, Dubbele Poort 7, Tel. 102. Rayonredacteur: M. J. Groen Rayonbeheerder: L. K. M. de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.-Beveland: Goes, Westsinsgel 98, Tel. 2236. Rayonredacteur: N. Karhof Redacteur voor Walcheren: J. Maas Rayonbeheerder: J. Fait zal een vergadering gehouden wor den van de vak- en standsbestuur ders. Vastgesteld is een algemene vergadering op zaterdag 3 mei om half acht, waar behandeld zullen worden de problemen van de grens arbeiders. De districtsbestuurder J. v.d. Voor de en de bouwvakbestuurder van Chaam zullen er het woord voeren. De Credo Pugnobij eenkomst wordt in het vervolg gehouden elke zaterdag voor de eerste zondag der maand, behoudens er op deze dag een ande re vergadering mocht plaats hebben. In de loop van mei zal een recol lectie-avond worden gehouden voor bestuurders en kader. Besloten werd voor volgende feestvergaderingen 't muzikale gedeelte en ook de zang in een andere vorm te doen plaats heb ben. OVERGEPLAATST De ambtenaar A. Scheepens, werk zaam bij Invoerrechten en Accijnzen is als zodanig benoemd en overge plaatst naar Rotterdam. TERNEUZEN Het programma van het concert, uit de voeren door de Koninklijke Militaire Kapel op vrijdag 25 april om 17 uur in de muziektent op de Markt, staat onder leiding van majoor-directeur R. van Yperen en omvat de volgende nummers: 1. Mars Holyrood, K. J. Alford; 2. Ouverture „Leichte Kavalerie", F. von Suppé; 3. Wals: „Gold und Sil- ber", F. Léhar, arr. G. Witmann; 4. Prélude - dialogue-variation, N. Boekei: 5. a) Skotse Trye, H. de Groot; b) Dutch Polka, H. de Groot, arr. R. v. Yperen 6. Marspotpourri: Colonel Bogey on parade, K. J. Al- ford. Westdorpe Koninginnedagviering In een vergadering, welke gehou den werd in „Het oudt Raedhuys" heeft het feestcomité een program ma vastgesteld van de volksfeesten op Koninginnedag. De dag zal worden begonnen met een H. Mis in de parochiekerk. Tus sen 9 en 11 uur zullen door de school kinderen op enkele plaatsen in de gemeente historische voorstellingen worden opgesteld. Deze voorstellin gen worden door een jury beoor deeld, waarbij speciaal zal worden gelet op de kinderlijkheid, het idee, de afwerking en de opstelling. Om 12 uur volgt de prijsuitreiking aan het gemeentehuis door de burge meester. Tevens zal van 10 tot 12 uur een attractierit worden gehou- den, waarbij verschillende opdrach ten moeten worden vervuld. 's Middags vanaf 2 uur zullen over de gehele gemeente volksspelen wor den gehouden, zoals appelhappen, hoepelbollen voor dames en touw trekken. Tot slot van het feestprogramma zal om 5 uur ringsteken gereden worden per fiets, te verdelen in twee groepen, nl. een wedstrijd voor da mes en een voor heren. De prijs uitreiking vindt plaats in het café bij mej. M. Dehulsters. IJzendijke RAADSVERGADERING Hedenavond om half acht komt de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Aan de orde komt o.a. de verkiezing van een wethouder. Voorts zijn er voorsteilen tot het vaststellen van de leges voor toeristenkaarten op een gulden; tot vaststelling van een nieuwe verorde ning op de keuringsdienst van slacht dieren en van vlees; tot benoeming van de arts A.L. Lievens tot onbe zoldigd gemeentegeneesheer en ge meentelijk lijkschouwers en tot het aangaan van een geldlening ad 3000 met de Bank voor Ned. Ge meenten. beperkt te blijven tot die gevallen, waar hulp van elders niet mogelijk is". B en w. toonden aan dat in dit geval hulp der gemeente de aange wezen weg was, gezien ook het belang dat de klein-industrie voor een ge meente als Goes heeft. Goese woningstichting Hier is opgericht door enkele par ticulieren "de Goese woningstich ting", welke zich ten doel heeft ge steld om de bouw van premie-wo ningen zoveel mogelijk te stimuleren. De stichting wordt gevormd door de heren W. Vroome, kandidaat-no taris; dokter F.v.d. Werff; drs. B. Witteveen; J. v. Melle, grossier en K. Flipse, technisch ambtenaar. De stichting is verzekerd van de steun van het gemeentebstuur. 's-Heerenhoelc Gemeentebelangen Men verzocht ons te melden dat de lijst Bos, welke voor de raads verkiezing is ingediend, niet van een onbestemde groep is, maar dat zij vaart onder de vlag van "Gemeen tebelangen". Als zodanig kan zij echter bij de kandidaatsstelling niet officieel wor den aangemerkt, omdat de erken ning niet tijdig was aangevraagd. 's-Gravenpolder Een kandidatenlijst ongeldig verklaard Door het hoofdstembureau voor de verkiezing van de leden van de ge- meênteraad is in de op maandag ge houden zitting de kandidatenlijst, ver meldende de enige kandidaat D. On- derdijk, ongeldig verklaard. Deze lijst was niet door een voldoend aan tal bevoegde kiezers ondertekend. Van de geboden gelegenheid tot her stel van dit verzuim was geen ge bruik gemaakt. Er zijn derhalve voor deze verkie zing 5 lijsten overgebleven, nl. de A. R.P., C.H.U., K.V.P., SGP. en de .vrije lijst Jan Blom e.c." De lijst voor gemeentebelangen van O. Tis- sing keert dus niet terug Tentoonstelling Op 9 en 10 mei zal in de bedrijfs gebouwen van de fa. Gebr. Mol aan de Molendijk een tentoonstelling wor den gehouden. Deze tentoonstelling, genaamd Gramito II, wordt georga niseerd door de plaatselijke afdeling van de K.N.M.B. Ruim 20 winke liers hebben zich als deelnemer la ten inschrijven. Voor de kinderen zal er een ballonwedstrijd worden gehou- dem, waaraan een aantal prijzen zijn verbonden. Hoedekenskerke Boerenleenbank maakte winst Op de jaarvergadering van de Boerenleenbank deelde de voorzitter, de heer Traas, mee. dat 1957 voor de instelling voordelig was geweest. De omzet heeft 3.759.000 bedra gen en de winst was 12.300. Als bestuurslid werd de heer C. van Damme herkozen en als lid van de Raad van Toezicht de heer M. van de Ree, die beiden hun herbe noeming aannamen. Op een vraag uit de vergadering antwoordde de voorzitter, dat het aanstaande 50-jarig jubileum niet ongemerkt voorbij zal gaan, hoewel hiervoor nog geen vastomlijnde plan nen bestaan. Morgen, vrijdag 25 april, gelden voor de provincie Zeelapd de vol gende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 6.35 en 18.55; te Terneuzen om 6.03 en 18.26 uur en te Vlissin gen om 5.37 en 17.57 uur. (Advertentie) MOUWEN NAAR MAAT Heeft uw man normale, lange of bijzonder lange armen f In elk geval is er voor hem een Kerko „Espresso" shirt,waar. van ook de mouwen precies goed zijn. Keus uit 3 mouw- lengten. Kerko „Espresso" shirts, van sneeuwwitte no- iron poplin, kosten slechts f 13.50, dank zij de zeer ra tionele vroduktiemethoden. Op dinsdag 29 april a.s. zal in de schouwburg-kath. kring te Roosen daal, de jaarvergadering gehouden worden van de kostersbond van het bisdom Breda. Tevens heeft op die dag de plech tige uitreiking plaats van de diplo ma's van de A-cursus aan 3 kosters en de diploma's aan 17 kosters van de B-cursus. (Advertentie) De bloei van de fruitbomen is in Zeeland begonnen. Ongeveer een maand later dan het vorig jaar ver tonen nu de vroegste peren hun eer ste bloesems en ook de pruimen en kersenbloemen gaan uit de knoppen komen. Het is nog niet veel wat er bloeit, maar het begin is er in eik geval en verwacht mag worden, dat er de komende dagen vlug veel bloe sems bij zullen komen. Het zal ech ter wel begin volgende week zijn voor de vroege peren, kersen en pruimen volop in bloei staan. Gedu rende het komende weekeinde zijn het enkel nog maar de voorlopers. Dat wil overigens niet zeggen, dat er niet reeds veel te genieten zal zijn in de Zeeuwse fruitcentra en met name in de omgeving van Ka- pelle-Biezelinge. 's Gravenpolder en Nisse enz. En het zal in deze stre ken in de komende tijd steeds mooi er en feestelijker worden als steeds meer rassen hun bloesempracht ten toon gaan spreiden. Het hoogtepunt zal dan worden bereikt wanneer de appels in volle bloei staan. Dat zal echter nog wel even duren want in fruitkwekerskringen houdt men het er op het ogenblik nog op dat dit eerst het geval zal zijn rond 10 mei. Uiteraard zal echter ook hier veel afhangen van de weersomstandighe den in de komende tijd. Als het zacht weer blijft kan er in korte tijd veel veranderen in de boomgaarden, dat is deze week wel heel duidelijk ge worden. Kleinfruit Ook de ontwikkeling van het klein fruit verloopt nu zeer vlot. Het wordt weer groen op de frambozenperce- len en de bessen staan in volle bloei. Zeer rijk is de bloei van de bessen- struiken maar van de vruchtzetting kan niets worden gezegd. Hiervoor moeten we eerst nog enkele weken verder zijn. De fruitkwekers hopen nu maar dat er geen nachtvorst van betekenis meer zal komen want dat is iets wat ze zeer beslist niet kun nen gebruiken in de tijd dat de bomen bloeien en de bessen en andere klein- fruitprodukten hun vruchten moeten gaan zetten. De aardbeien hebben in Zeeland lange tijd een doodse indruk gegeven In de Treveszaal van het ministerie van verkeer en waterstaat in Den Haag is een Belgisch-Nederlandse be spreking gehouden over de plannen ter verbetering van het kanaal Gent- Terneuzen. Van Belgische zijde namen aan de bespreking deel de minister van Financiën, de heer H. Liebaert en de minister van Openbare Werken en Wederopbouw de heer O. van Auden- hoven. Van Nederlandse zijde de mi nister van Financiën, H. J. Hofstra en de minister van Verkeer en Water staat, mr. J. Algera. De besprekingen hadden een gunstig verloop. maar nu veranderen ze met de dag. In de omgeving van Kapelle-Bieze- linge zijn verschillende kwekers, welke aardbeien onder glas hebben, en het zal weer niet lang meer du ren of de aanvoer van deze produk- ten gaat beginnen. Als we dan vier tot zes weken verder zijn zullen ook de vroege aardbeien voor verse con sumptie van de koude grond weer gaan komen en het laat zich aanzien dat er hiervan dit jaar een groot aanbod zal komen in Kapelle op de veiling als zich geen bijzondere om standigheden voordoen. Het areaal van deze vroege aardbeien is name lijk zeer sterk uitgebreid onder in vloed van de gunstige afzet in de afgelopen jaren. Voor de fruitkwekers ondertussen is deze tijd rond de bloei een zeer drukke tijd want er moet nu zeer veel worden gespoten tegen de ver schillende insekten welke het fruit belagen en de kwaliteit sterk kunnen verminderen. (Advertentie) \v o.nsuagmorgen om kwart over tien is brand uitgebroken in een der vlashangars van de heer Alfons Sa- man in de Heerstraat te St. Jansteen. Het vuur breidde zich zo snel uit dat een tweede hangar en een schuur eveneens vlam vatten, alvorens de brandweer iets kon uitrichten. Deze twee grote hangars en de schuur wa ren grotendeels gevuld met gerepeld vlas, dat bestemd was voor export naar België. Aan blussen viel niet te denken en alle vlas benevens een re pelmachine gingen verloren. De eigenaar bevond zich op het tijd stip van de brand op een zakenreis boven de rivieren terwijl zijn vrouw te St. Jansteen een begrafenisplechtig heid bijwoonde. De oorzaak van de brand zal waarschijnlijk aan kortslui ting te wijten zijn. Het totaal ver brande vlas zal de 750.000 kg benade ren. De schade wordt op f 250.000 ge raamd. De 18-jarige Vlissingse brander P.J.L., die wonesdagmorgen voor de kantonrechter te Middelburg ver scheen, waren maar liefst drie fei ten tenlastegelegd. Ten eerste had hij zich 1 maart j.l. in de duinen te Koudekerke opgehouden, terwyi dit gebied "beschermd" was door de alom in den lande kwistig rond gestrooide "art. 461"-bordjes. Van uit de duinen had h\j bovendien met een katapult, steentjes afgevuurd in de richting van het rijwielpad, dat onder langs de duinen loopt, waar door gevaar ontstond voor passeren de fietsers. Tenslotte had hy een wachtmees ter van de rijkspolitie, die L. voor eerder genoemde feiten wilde ver baliseren, een valse naam opgege ven. „Ik heet Cornells Dingemanse," had L. gezegd. Voor geen van deze overtredingen wist de brander een verklaring te geven. De officier van justitie, mr. Ph.M. Schenkenberg van Mierop, vond het dan ook een bedenkelijke geschiedenis. Hij eiste drie geldboe tes, resp. van 5, 10 en 15, alsmede verbeurdverklaring van de in beslag genomen katapulten. De kantonrechter, mr. J. Moolenburgh. vond het optreden van L. baldadig en hij vonniste conform. „Dus U komt dit bedrijf nu eens van de andere kant bekijken," zei de kantonrechter tegen de Middel burgse verslaggever P.B. van den ELEKTRICIEN. H. van Waesberghe uit Koewacht is te Goes geslaagd voor aspirant-elek tricien. TELEFONISTE Te 's-Gravenhage slaagde voor het vakdiploma telefoniste bij de te lefoondienst der PTT mej. Andrea A. J. de Baere uit Aardenburg. "M P 0mA>. pij i S3 L 1 Hll T rJ iïmmS? jWwwWBwwfe ÜS JV 5' Een muzikaal evenement van de eerste orde is het optreden van de Koninklijke Miltaire Kapel met me dewerking van het eerste Jachthoorn korps van het garderegiment Jagers, dat de eerste dag van de „Paraat" tentoonstelling te Terneuzen zal op luisteren. Dit vermaarde gezelschap zal op die dag tweemaal concerte ren en 's avonds in vol ornaat de Taptoe verzorgen. De bekende ma joor R. van Iperen heeft de lei ding hierover. In niet-ceremonieel tenue heeft er op vrijdag 25 april om 3 uur een mu zikale omwandeling plaats waarbij de volgende route zal worden ge volgd: Vanaf de Marechausseekazer ne door de Nieuwstraat, Arsenaal straat, Burg. Geilstraat, Markt, de Jongestraat, Herengracht, Axelse- straat, Steenbergenlaan (noordzij de), Emmalaan, Axelsestraat, Ge raniumstraat, Rozenstraat, Kerkhof laan, Veilinggebouw. Van 5 uur tot kwart voor 6 volgt een concert op de Markt, om half negen het Taptoe in ceremonieel te nue. Ongetwijfeld zal dit optreden qua muziek en qua schittering van uni formen de nodige aandacht trekken. B. De journalist stond terecht, om dat hij administratief enkele weken "zoek" was geweest. Toen hij in januari naar Middel burg was verhuisd, had hij zich nie.t "in persoon aangemeld bij het gemeentebestuur" binnen de gestel de termijn. Een aanmaningskaart had hem niet bereikt, omdat hij in middels weer was verhuisd. Anders had hij het opmaken van een pro ces-verbaal nog kunnen voorkomen. „Een droeve samenloop van om standigheden," meende mr. Schen kenberg, die 3 vorderde. „Dat valt U zeker 22 mee," wilde mr. Moo lenburgh weten. Van den B. haast te zich met te zeggen, dat het hem maar 2 meeviel, waarna de kan tonrechter conform vonniste. Gabbers.... „Ik hoop, dat ik in 't vervolg niet meer wordt lastig gevallen. Want ik heb niet graag van die gabbers als jullie aan de deur." Deze minder vleiende woorden sprak de Vlissing se timmerman J. van L. vorig jaar november tegen een politie-agent. De wetsdiender had aangebeld, om dat hij Vjin L.'s minderjarige zoon had aangetroffen op een bromfiets, waarvan de remmen niet deugden en het achterlicht niet brandde. Na dat de kantonrechter er de timmer man op gewezen had, dat men ie mand, die zijn plicht doet, niet op een dergelijke manier moet aanspre ken, werd Van L. tot 7 boete ver oordeeld, na een eis van 10. Een beeld van de brand dat over de omvang weinig twijfel overlaat. Heden zal in het bioscoopgeb de jaarlijkse bindingsavond der B.l voor het gehele Rayon Hulst gehou den worden. De leden mogen op de ze avond hun vrouw, man of verloqf. de medebrengen, die een zeer ge varieerd programma klucht -»• voordracht -muziek en een b»l zullen aangeboden krijgen. Vondst van pistool verandert niets Het gerechtshof te 's Gravenhage heeft de behandeling van de zaak tegen de 26jarige Belgische vlasser Aimee E.L.C. uit IJzendijke, die er van wordt beschuldigd een poging tot moord op de 44-jarige wethouder uit IJzendijke, de landbouwer C. Doens te hebben ondernomen, voort gezet. Het Hof had zijn arrest enige maanden geleden uitgesteld, omdat het pistool, waarmede een schot op de wethouder was gelost, was ge vonden. Het pistool, een oud Duits legerwapen, was in de buurt van IJzendijke gevonden. Uit het rapport van de deskundige bleek, dat het ge vonden wapen het pistool was, waar mede de heer Doens in zijn buik is geschoten. De wethouder heeft ver klaard, dat hij als zijn aanvaller de Belg C. heeft herkend. Aimee C. zelf ontkent echter. De procureur-generaal, mr. J. Zaaijer, meende, dat het er nieW toe deed, dat het pistool was gevon den. De zaak veranderde er zijn* inziens niet door. De procureur-ge neraal had bevestiging van het von nis van de rechtbank te Middel burg tien jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest gevoe derd. De verdediger, mr. H.A.R. de Mul uit Oostburg, meende, dat het enige bewijs in deze zaak tegen Aimee C. de verklaring van de wethouder ii. Deze had na de aanval een shock. Er bestond volgens pleiter geen mo tief voor de Belg om de heer Doen* neer te schieten. Het Hof zal op 7 mei a.s. arrest wij zen. (Advertentie) SPA Vooi lamiliegebruik, in i-/l literschroefflessen Rond het veilinggebouw te Terneu zen heerst, in verband met de opbouw van de land- en luchtmachttentoon stelling „Paraat", die morgen wordt geopend, een grote drukte. Reeds zijn de Thunrierjet-straaljagers en het Har- vard-lesvliegtuig op het terrein opge steld. Gisteravond arriveerde per op legger de 48-tons Centuriontank. Zon der veel moeite werd het gevaarte op de Baandijk gelost en op het terrein gereden. In het veilinggebouw wordt koortsachtig gewerkt aan de binnen- tentoonstelling. Militairen plaatsen de tientallen panelen, die een overzicht van ons leger zullen geven. Het ziet er naar uit dat „Paraat" een buiten gewoon interessante tentoonstelling gaat worden. (Advertentie) Op de algemene vergadering, wel ke de bond van Z. Bevelandse paar denfokkers te Goes hield, werd be sloten om de jaarlijkse paardenfok dag op 25 juni te Goes te houden. Op die datum hebben daar ook de merrie-premie-keuringen plaats van de afd. Zeeland "Nederlands trek paard". Uit het jaarverslag van de secre taris, de heer D. Timmerman te Kattendijke, bleek, dat de bond een goed jaar achter de rug heeft. Het ledental bleef op 120 staan en de financiën zijn gezond. De vergadering werd geleid door dhr. I. Groenewegen te Hoedekens kerke. Deze werd bij de bestuurs verkiezing herkozen evenals de se cretaris en de heer J. v. Overbeeke te Kapelle. GOES Grand: Het lied van Bernadett* MIDDELBURG Electro: De weg naar de afgrond. Schouwburg 8 uur: St. Pan* lus met De fluwelen handschoen. VLISSINGEN Alhambra: Be»to*n«. Luxor: Auto-manialkken. Britannia uur: HVS met Klokslag negen. GENT Kon. Nederl. Schouwburg 7.30 uur: Topaze. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Op***' 8 uur: De Troubadour. VLISSINGEN Britannia 8 uur: HVS met Klokslag negen.

de Stem | 1958 | | pagina 2