Nerveus? Lusteloos? PLEEGZUSTER BLOEDWIJN Lenteboden in Breda EINDELIJK IS HET DAN ZOVER! D. de JONGE Ex-voorzitter Visser wil bescheiden niet afgeven Angst joeg hem de dood in Aardenburg'' vierde zijn zilveren jubileum Gouddiefstal uit vliegtuig Hoe staande clubs er voor? KNVB Zeeland „UIT HET VOLK-VOOR HET VOLK" DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 23 APRIL 1958 Kort geding 5,Renate Leonhardt" Volautomatische gesprekken met Belg ie Pater Heiligers generaal van de Montfortanen WERELDBURGER GEEFT HET OP Arrestaties van intellectuelen in Noord-Vietnam Miljoen mensen bezochten Expo Drama met Algerijnse vluchtelingen Politieke moeilijkheden in Suriname LAATSTE NIEUWS V erstekelingen op „Willem Ruijs" Generaal A. Penders (59 jaar) overleden Klap van 100 Mark t Dick Loggere speelt laatste interland Feesten in Israël begonnen Tanks om Jerusalem Lieve meisjes met mooie bloemekes Rentmeester won te Aalst (B) Weinig vangst in hengelconcours te IJzendijke Schieting in Ovezande SMYSLOV WON AANBESTEDINGEN Program 27 april SPORT IN 'T KORT MARKTEN EXAMENS WATERSTANDEN FEESTVIERING 30 APRIL HEROPENEN Ik was blij dat de lichten uitgingen (Advertentie) Voor de president van de Alkmaar- se rechtbank heeft een kort geding gediend, aanhangig gemaakt door het nieuwe bestuur van de .Bergings vereniging Renate Leonhardt" tegen de oud-voorzitter, de heer Piet Vis ser uit Wijde Wormer. Het bestuur vroeg de president van de rechtbank de heer Visser te gelaten alle admi nistratieve bescheiden en het eventu ele kassaldo van de vereniging aan het bestuur af te geven. De heer Visser, die zonder rechts kundige bijstand was verschenen en die zich zelf als de voorzitter van de vereniging beschouwt, betwistte de rechtmatigheid van het bestuur. Hij maakte bezwaar tegen het kort ge ding en vroeg verwijzing naar de ge wone procedure en verklaarde de be scheiden niet te kunnen overgeven. De president van de rechtbank zal maandag a.s. uitspraak doen. Het bestuur van de bergingsvereni ging Renate Leonhardt moet, zo ver nemen wij, beschikken over een stuk van de stoker Wolf, waaruit zou blij ken dat deze van de heer Visser tot tweemaal toe een bedrag ad. f 1.000,- heeft ontvangen voor een naar de mening van het bestuur gefingeerde verklaring, dat hij (Wolf) destijds als lid van de bemanning aan boord van de Renate Leonhardt" was, toen kistjes met goud aan boord werden gebracht. Later had Wolf nl. ver klaard nimmer deel van die beman ning te hebben uitgemaakt. Op deze verklaring zou de onder neming van de heer Visser in hoofd zaak hebben gesteund. Gisteren is het volautomatische te lefoonverkeer tussen Amsterdam en Rotterdam enerzijds en Brussel en Antwerpen aan de andere kant in dienst gesteld. Dit gebeurde door een telefoontje van de Belgische minis ter Anseele met burgemeester van Walsum van Rotterdam. Deze indienststelling is de eerste stap ter vewezenlijking van het vol automatische verkeer van België naar Nederland en een vervolg op de indienststelling van het volauto matische verkeer van Brussel naar Parijs. In de loop van 1959 zal Brussel bij de netten van Den Haag, Breda, Goes, Tilburg, Eindhoven, 's-Herto genbosch, en zelfs van Delft, Leiden en andere steden kunnen aansluiten Op dat ogenblik zal meer dan 70 procent van het telefoonverkeer naar Nederland automatisch geschieden. Dezelfde faciliteiten zullen geboden zijn aan de abonnees van Antwerpen Voor het van Nederland uitgaande verkeer wordt verwacht, dat met vol ledige automatisering over twee jaar een aanvang kan worden gemaakt. Men denkt te beginnen met het uit gaande verkeer van de drie grote steden naar België en West-Duits land. Het generaal kapittel der Paters Montfortanen, dat momenteel in Rome wordt gehouden, heeft de provinciaal der paters Montfortanen van de Ne derlands-Belgische provincie, pater C. M. Heiligers tot generaal-overste der congregatie gekozen. Sinds de stichting van de congrega tie in 1716 door de H. Louis-Marie- Grignion de Montfort heeft steeds een Fransman deze functie bekleed. De Amerikaan Garry Davis, die zichzelf .wereldburger nummer 1" noemde, is vrijdag na tien jaar als staatloze door de wereld gezworven te hebben in Amerika teruggekeerd. Ont moedigd zei de 36-jarige bij zijn aan komst te New-York: ,,Ik kan niet al leen voor de wereldvrede zorgen". Maar hij voegde er terstond aan toe: ,.Maar ik heb tenminste bewezen dat je zonder paspoort toch reizen kunt". Hij wil nu trachten zijn staatsburger schap te herkrijgen. In het communistische noord-Viet- nam zijn zeventien intellectuelen aan gehouden als gevolg van hun verzet tegen de regering. Dit meldt het blad „Toe Do", dat in nauw contact met de Zuidvietnamese regering staat. Onder de aangehoudenen bevinden zich Van Cao, de componist van het Noordvietnamese volkslied, Phan Choi, die een satirisch artikel tegen de communistische partij heeft ge schreven, en Dao Doej Anh, een ge leerde die indertijd ook door de Fransen gevangen is gezet. geeft nieuwe kracht ..Uitsluitend bij apotheek en drogist". Het aantal bezoekers van Expo-58 zal donderdag, wanneer de tentoon stelling één week is geopend, ca. een miljoen bedragen. Wil men op 19 oktober inderdaad 40 miljoen bezoe kers hebben ontvangen dan dienen per week echter 1,5 miljoen door de poorten te stromen. De eerste twee dagen na de ope ning was het echter bijzonder koud en regenachtig, en het toeristensei zoen is nog niet begonnen. Men ver wacht dat het thans geleden „ver lies" in juni, juli en augustus ruim schoots zal worden ingehaald. Het record tot op heden is zondag, toen 300.000 mensen Expo-58 bezoch ten, het laagterecord vrijdag, i 49.000. In Dueren, een plaatsje tussen Keu len en Aken, heeft maandag een Algerijnse landarbeiders zichzelf uit angst voor zijn landgenoten opge hangen. De Algerijn, AU Rahim, 30, was verleden week uit Frankrijk naar Duitsland gevlucht, nadat hij door de Algerijnse vrijheidsbeweging ter dood was veroordeeld. Reden daartoe Men verwacht te Paramaribo dat de regering van Suriname zal aftreden. De reden hiervoor is de ontwikkeling die tijdens een vergadering van de Wetgevende Raad ontstond. Twee le den van de oppositie, die tot dan toe de regeringscoalitie tijdelijk gesteund hadden, verklaarden hun steun in te trekken.' De regeringsmeerderheid is hierdoor verdwenen. Aan boord van de „Willem Ruys", die momenteel op weg is naar Ne derland, bevinden zich vijf versteke lingen, die in Tandjong Priok aan boord zijn gegaan. Het zijn drie Am bonezen en twee Nederlanders. Een van hen is de titelhouder vederge wicht boksen van Indonesië, Ong Ah Kwen. Hij wilde in Singapore van boord gaan, teneinde daar in de ring te treden, maar kreeg geen toestem ming het schip te verlaten. Met de vier anderen is hij nu naar Neder land onderweg. Gistermorgen is op 59-jarige leef tijd overleden de algemeen inspec teur van het korps rijkspolitie A. F. J. Penders. De overledene was ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw en officier in de Orde van Oranje Nassau en drager van ver schillende buitenlandse onderschei dingen. Met ingang van 1 maart 1951 werd hij benoemd tot algemeen inspecteur van het korps rijkspolitie in de rang van inspecteur-generaal. .Generaal Penders wordt opgevolgd door de chef van zijn staf, de dirige rend officier der rijkspolitie le klasse E. J. Gerritsen. Deze is in verband met de omstandigheid, dat generaal Penders op 1 december de dienst met pensioen zou verlaten reeds als algemeen inspecteur benoemd. was dat hij geweigerd had een deel van zijn loon aan de beweging af te staan. De Duitse autoriteiten hoor den van zijn moeilijkheden en omdat hij in een toestand van nervositeit verkeerde besloot men hem in een rusthuis te laten opnemen. Rahim vluchtte echter op weg naar het rust huis en maandag vond de politie zijn lijk in een boom hangen. Een andere Algerijn, een vriend van Rahim, werd nabij de plaats waar Rahim werd gevonden, even eens dood aangetroffen. Hij was doodgestoken. Volgens de politie was deze Alge rijn ook door de Algerijnse rebellen ter dood veroordeeld. Uit een Constellation van de Air France, op weg van Parijs naar Hong Kong, is 25 kilo goud ter waar de van circa 120.000 gulden ver dwenen. Het is van dit jaar de derde diefstal van goud dat per vliegtuig uit Parijs werd verzonden. In Karachi bleken alle twaalf kis ten elk met 25 kilo goud die in Parijs aan boord van het toestel waren geladen, nog aanwezig. In Saigon, waar het toestel neerstreek na in Calcutta en Bangkok tussen landingen te hebben gemaakt, was een der kisten verdwenen. Roderich Boettner, een voormalig lid van de Duitse bezettingsstrijd krachten in Noorwegen, is tot een boete van honderd mark veroordeeld, omdat hij vorig jaar oktober oud veldmaarschalk Ferdinand Schoerner een klap in het gezicht had gegeven. Schoerner is sindsdien tot vier en een half jaar gevangenisstraf veroor deeld, omdat hij tegen het einde van de oorlog onrechtmatig de «executie van Duitse militairen had gelast. De 57-jarige Boettner verklaarde dat Schoerner in 1943 hem en zijn kameraden te Kirkeness in noord- Noorwegen had beledigd door hen „misdadigers en lafaards" te noemen toen er een lid van hun compagnie was gedeserteerd. (Advertentie) DE IDEALE OVÈRHEMD-BOÓRD De oronized boord vanKerko, met zijn versterkte punten en zijn speciale voering die 16 uur per dag glad e:i cor rect blijft zitten. De nieuwe, witte K erko „Espresso" shirts zijn er mee uitgerust. Deze „Espresso" shirts kosten slechts f 13.50, dank zij rationele produktie. Dick Loggere heeft besloten zijn internationale hockey-loopbaan te be eindigen. In een brief aan het bestuur van de KNHB heeft de nu 36 jaar oude spil van Laren medegedeeld, dat hij na de wedstrijd van zondag tegen Duitsland niet langer beschikbaar zal zijn voor het Nederlands elftal. De wedstrijd van zondag is de 85e interland, waarin Loggere de spil- plaats bezet. Hij zal dan voor de 76e maal de taak van aanvoerder op zich nemen. In Israël zijn gisteren de feestelijk heden geopend ter gelegenheid van de tiende verjaardag der onafhankelijk heid. De straten van Jeruzalem en Haifa waren vol vrolijke mensen. Een groot aantal buitenlanders is naar Is raël gereisd om de feestelijkheden mee te maken. Een van hen is Vincent Auriol, de voormalige president van Frankrijk. Morgen, donderdag, is er in Jeruza lem een grote parade, waartegen de Jordaniërs overigens protest hebben aangetekend. De straten van de stad zijn schoongeboend en de huizen heb ben een frisse verflaag gekregen. Het Israëlische deel van de dertig eeuwen oude stad lijkt geheel vernieuwd. Eenheden van het Jordaanse leger, uitgerust met zware artillerie en tanks, zijn met het oog op de fees telijkheden ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van Israël bij Je rusalem samengetrokken. De bevolking van het Jordaanse deel van Jerusalem juichte de bin nentrekkende troepen, die defensieve stellingen innamen, hartelijk toe. Over het geheel genomen is de situatie rustig. Het druppelde gis termiddag een beetje naargeestig in Breda, maar ondanks dat, was er toch een lente- sfeer op het markt plein. Daarvoor zorgden een twintigtal char mante Haarlemse bloemenmeisjes, die met een lieve glim lach narcissen op kragen van mannen- jassen en vrouwen mantels speldden. Zij waren op door tocht naar Brussel, waar zij hun best zul len doen om de Expo- bezoekers van de bloemenpracht van Nederland te overtui gen. Er waren wel Bre- danaars die met een bot gezicht het aar dige presentje van de meisjes weigerden misschien omdat zij bang waren dat zij er voor zouden moeten betalen maar bin nen de kortste keren werden er door de Bredase straten toch narcissen gedragen. Dat de meisjes niet voor een kleintje ver vaard zijn, bleek wel toen een voerman van van Gend en Loos met paard en wagen voor de stoplichten moest wachten. Alsof het dagelijks werk was, stapte een van de meisjes naar het paard om het ook in de bloemen te zetten. Na afloop ceremonie paardzijn van deze boog het versierde kop. Of dit uit dank baarheid was, is niet te zeggen. Een soldaat van de landmacht had er kennelijk spijt van, dat hij in uniform liep. Ondanks de lie- ■ve glimlachjes en vriendelijke vragen van de meisjes wei gerde hij een narcis op zijn kraag gespeld te krijgen. Voordat de meisjes hun voorjaarsgroet op de markt uitdeelden, waren zij op het ge meentehuis ontvan gen. Wethouder Meys nam hier de honneurs waar voor burgemees ter Kortmann. Hij be antwoordde de vrien delijke woorden van de Haarlemse VVV- directeur, de heer W. van Willigen, die in een toespraakje de overeenkomsten van de beide steden uit eenzette. De lieve gasten, in vlotte zo merkledij gestoken, werden door wethou der Meys gewezen op de verschillen tussen beide, ruim zeven honderd jaar be staande steden. Hij wenste het vrolijke groepje een prettig verblijf in de Expo- stad en hoopte dat het weer gauw naar Breda terug zou ko men. Misschien kun nen we dan wel de slagzin van de Breda se VVV: „Ga naar Brussel maar doe het via Breda!" wel ver anderen in„Ga niet naar Brussel, ga naar Breda, Breda is toch voordeliger"meende de wethouder. Alle officiële per sonen in de ont vangstzaal, waaron der de wethouders Meys. Romson, Jong bloed en Stubenrouch kregen van de meis jes een geel-witte narcis opgespeld. Tot besluit van de ze ontvangst zongen de bloemendraagsters nog een lentelied, waarin de lof van hun stad bezongen werd. Niet alleen de i zonde mensen, die toevallig op de markt liepen, werden be dacht. Ook de patiën ten van de Klokken- berg werden in de bloemen gezet. Na in het Wapen van Nassau van een lunch te hebben ge noten, werd de tocht naar de Belgische hoofdstad voortgezet Bij hun afscheid lie ten ze een zonnetje achter. De voetbalvereniging Aardenburg vierde onder grote belangstelling het zilveren jubileum. De jubileumwedstrijd was een tref fen tussen Aardenburg en Eede. De Eedenaren wonnen met 40. Op de receptie kwamen namens de KNVB het bestuurslid G. Hermans uit Hengstdijk en namens de afd. Zeeland de voorzitter I. Bakker uit Nieuwdorp hun gelukwensen aanbieden. Daarbij werd namens de KNVB de zilveren plaquette uitgereikt en een nieuwe voetbal ten geschenke aangeboden, terwijl ook de afdelin-g Zeeland een voetbal schonk. Van verschillende plaatselijke verenigingen waren bloemstukken afgegeven. Vele tele grammen en brieven met gelukwen- uit alle delen van Zeeland waren bin nengekomen. Naast talrijke besturen van vereni gingen kwamen ook burgemeester J. van Dongen namens de gemeente Aardenburg en wethouder C. Sturte- waegen hun gelukwensen aan de ju bilerende vereniging aanbieden. 's Avonds was er in het sportpavil- joen een gezellige avond. Het onlangs uitgebreide gebouw kon de zeer tal rijke spelers- en supportersschare niet geheel omvatten, zodat velen met een staanplaatsje of zelfs van buiten het cabaret volgden. Nadat de avond geopend was met een toe spraak van voorzitter J. van Overloop, werd door de secretaris der vereni ging W. C. Klooté, een overzicht ge geven van de geschiedenis van de voetbalsport te Aardenburg. Het or kest Jasper Anthonisse uit Biervliet met de bekende accordeonist Prudent van Hijfte uit Watervliet zorgde voor de muziek, terwijl conferencier Re- naat Verween uit Madegem (België) Dat zijn valpartij in de wegwedstrijd in zijn woonplaats Ierseke zaterdag niet ernstig is geweest heeft Piet Rentmeester enkele dagen later ge toond in een wedstrijd voor amateurs te Aalst (B.). Precies 100 renners verschenen aan de start. Van deze honderd renners was er niet één bij machte het wiel van Rentmeester te houden. Hij kwam met een voor sprong van 1.03 minuut aan op de tweede renner, Willy v. d. Berghe, Rentmeester legde de afstand van 129 km af in precies 3 uur. Onder geweldige belangstelling, (naar schatting 4^5000 mensen) werd door niet minder dan 532 deel nemers begonnen aan het internatio naal hengelconcours te IJzendijke. Onder de deelnemers waren Belgen, Fransenj Duitsers en vele Nederlan ders. Vanwege het koude weer was de vangst zeer gering. Slechts 92 hen gelaars speelden het klaar om een of meerdere vissen (praktisch allemaal bot) te vangen. Van de ongeveer 175 beschikbare prijzen werden ook nog vele verloot onder de vissers die niets hadden gevangen. Na afloop was er in IJzendijke een echte kermisstemming, die nog werd versterkt door de muziekverenigingen uit St. Kruis, Hoofdplaat en IJzen dijke. Door de burgemeester jhr. van Bönninghausen tot Herinckhave wer den in Hotel de Vier Emmers de prij zen uitgereikt. De eerste 10 prijswinnaars waren: 1 H. Pollas, Eekloo (B). 2 H. de Smit, Terneuzen, 3 P. v. d. Sande, Biervliet, 4 G. Sol, Hoek, 5 J. Schef- fers, Terneuzen, 6 A. van Gorsel, Vlaardingen, 7 H. van Seyen, IJzen dijke, 8 A. de Bruyn, Vlaardingen, 9 B. Harteveld, Vlaardingen, 10 B. Wellenberg, D enHaag. Door de sociëteit ,,Spes Nostra" te Ovezande werd een concours gegeven op de liggende wip, waaraan door 48 schutters werd deelgenomen. De uit slag was. hoogvogel: P. Koens, Sora- nus, Heinkenszand; le klep: P. Schreurs, Zeelandia, Ovezande; 2e klep: H. Koens, Spes Nostra; 3e klep: A. de Jonge, Willem Teil, Ovezande; le zijvogel: J. de Baar, id. 2e zijvogel: T. Menheere, Zeelandia; overige win naars: P. Remijn, Eensgezindheid, 's Heerenhoek; P. Schreurs, Zeelan dia; J. v. Doorn, Zorgvliet, EUewouts- dijk en A. Schouwenaar, Batavieren, Goes. De 19e party uit de tweekamp tus sen Smyslov en Botwinnik om het wereldkampioenschap-schaken, is door Smyslov (wit) gewonnen. Bot winnik staakte de strijd by de 25e zet. De stand is nu 118 in het voor deel van Botwinnik. alias Modest en de goochelaar Mae stro Sarkos eveneens uit België voor de vrolijke noot zorgden. Een voetbalquiz zorgde voor een sportieve strijd tussen de diverse le den. De veteranen bleken de meerde ren te zijn in de kennis aangaande voetbalsport over de spelers van het eerste elftal, terwijl het tweede elftal zegevierde over de junioren, welke laatsten luid door hun medestanders werden aangemoedigd. Met een gezellig dansje werd de feestavond besloten. De tot en met heden bijgewerkte standenlij sten van de afdeling Zee land van de K.N.V.B. zien er als volgt uit. lste klasse A: Lewedorpse Boys 1933, Noormannen 2033, Schoon- dijke 1725; Koewacht 1924; IJzen dijke 2022; Robur 1819; Vogel waarde 1915; Kruiningen 1914; Domburg 2014; Walcheren 195; Volharding '32 184. lste klasse B.: Zierikzee 2 1522; Renesse 2 1420; Brouwershaven 12 13; Burgh 2 1412; Dreischor 153. 2de klasse A: Groede 1630 (kam pioen); Zeeland Sport 4 1523; Re- tranchement 1519; Biervliet 2 16 16; RCS 3 15—13; Zuidzande 15—10; Aardenburg 2 149; Noormannen 2 148; 's Heer Arendskerke 2 147. 2de klasse B.: Patrijzen 1629; (kampioen); Philippine 1424; Cort- gene 1419; Yerseke 2 15—18; Hans- weerste Boys 2 157; Kwadendamme 157; Kruiningen 2 136; Rapenburg 14—4; Sluiskil 2 13—4. 2de klasse C-: SVOWK 16—23: Zon- nemaire 1723; Zierikzee 3 1420; Dreischor 2 189; Brouwershaven 2 113, Renesse 3 125. 3de klasse A: Schoondijke 2 1524; Robur 2 1422; Patrijzen 2 1621; Lewedorpse Boys 2 1316; Middel burg 4 1512; IJzendijke 2 1511; Zeeland Sport 5 1511; Walcheren 2 1510; Retranchement 2 145. 3de klasse B.: Hulst 3 1427 (kam pioen), Goes 4 1218 Corn. Boys 3 1317: Koewacht 2 1313; Hontenis- se 3 1310; Robur 3 146. Patrijzen 3 13—4. le klas A: Lewed. Boys I-Schoon- dijke I; Walcheren I-Robur I; Vol harding 32 I-Vogelwaarde I. le klas B; Brouwershaven I-Renes- se II. Promotie le klas: Patrijzen I-Groe- de I. 2e klas Al Zuidzande I-Aardenburg II; Noormannen II-Retranchement I. 2e klas C: Brouwershaven H-Drel- schor II; Zierikzee III-Renesse III. 3e klas A: Lewed. Boys II-Schoon- djjke II; Walcheren II-Robur II. DE 24-JARIGE Oostduitse sprinter Manfred Steinbach is naar West- Berlijn gevlucht. VOLGENS zegslieden van de Franse wielerunie zal de Franse wielrenner Louison Bobet pas een maand voor de start van de Tour de France be slissen, of hij zal deelnemen. TJ.T.S. TE TERNEUZEN Door de directie van de Centrale Dienst werd onderhands aanbesteed het bouwen van een uitgebreid tech nische school op het industrieterrein te Terneuzen. Hiervoor werd als volgt ingeschre ven: fa. Verstraeten, Oostburg f 261.600 B. Stegink, Vlissingen 255.700; Gebr. Krieckaert, Hengstdijk 246.300; Spran- gers n.v„ Breda 241.4100; Korteweg n.v., Breda 239.800; fa. Verstelle-Ver- hage, Vlissingen 230.000; fa. Christi- aansen, Oostburg 228.900; Gebr. v.d. Poel n.v., Terneuzen 228.650. TUINBOUWCURSUS Voor de door de Mij. voor Ooft- en Tuinbouw gehouden tuinbouwcursus slaagden de volgende personen: Th. de Boevere, G. Cuelenare, J. Deseijn, P.Deseijn-Willemsen, E. Doens, A. Dijk, J. Gielleit, M. Gielleit, G. Giel- leit, J. van Hee, G. Ingels, Ohr. de Jaeger, I. Klaeijsen, Biervliet; J. van Lare, Schoondijke; de Mul, Philippi ne; A. Rijckaert, Boukhoute; A. Si- nack, Biervliet; H. Thomaes, Hoofd plaat; M. Versluijs, Biervliet; D. Wa verijn, Philippine, GOES, 22 april Jonathan h75-80 109—110, h70-75 113, h65-70 110, h60- 65 108, k 98, fabr. 91-94, stek 38-39; winston h65-75 106. h55-65 103, 2 92, k 98-100, fabr. 91-95; gold, delicious h65-70 117. h60-65 116, 2 101, k 102- 116, fabr. 90-101; goudreinette k 111- 118, fabr. 103-108, alles p. kg. GOES, 22 april Aardappelen: klel- aardappelen noteerden heden: bintje 35 mm opw., binnenl. sortering 16-17, bintje 35 mm opw., export sortering 16.50-17,50; alpha idem 16-17. Deze prijzen gelden per 100 kg, feleverd. aan de sorteerinrichting, sorteerkos- ten voor rekening koper. De prijs van voederaardappelen bedroeg 2,75-3,75 per 100 kg. Vlas: goede kw. gerepeld vlas 18-24 ct. per kg, afw. kw. 12-17 ct.; goede kw. ongerepeld vlas 16-17 ct. per kg, afw. kw. 6-16 ct. Eieren: de prijs van eieren bedroeg f 2,08 per kg. GOES, 22 april Eierenprijzen. Be. richt van handelaren. Kippe-eieren. 11, eende-eieren 8, ganze-eieren 25. ROTTERDAM, veemarkt, 22 april. Aanvoer in totaal 5560, weektotaal 7719. vette koeien en ossen 325, ge- bruiksvee 2033, vette kalveren 290, graskalveren 219, nuchtere kalveren 2032, varkens 86. biggen 16, paarden 97, veulens 2, schapen of lammeren 259, weide-zuiglammeren 157, bokken of geiten 55. Vette koeien, le kw. 300335, 2e kw. 270295, 3e kw. 250265, vet te kalveren le kw. 260270, 2e kw. 250260, 3e kw. 220—250, graskalve ren le kw. 425, 2e kw. 300, 3e kw. 250, nuchtere kalveren le kw. 57, 2e kw. 50, 3e kw. 42, slachtpaarden le kw. 260, 2e kw. 240, 3e kw. 210 ct. per kg., schapen le kw. 100, 2e kw. 90, 3e kw. 80 p. st., lammeren le kw. 110, 2e kw. 90, 3e kw. 80, weide-zuig lammeren. le kw. 70, 2e kw. 60, 3e kw. 40, kalfkoeien le kw. 1275, 2e kw. 1000, 3e kw. 850, melkkoeien, le kw. 1275, 2e kw. 1000, 3e kw. 850, vare koeien le kw. 890, 2e kw. 750, 3e kw. 650, vaarzen le kw. 900, 2e kw. 780, 3e kw. 580, pinken, le kw. 580, 2e kw. 480, 3e kw. 380. Vette koeien, aanvoer korter, han del slepend, prijzen als gisteren, vet te kalveren, aanvoer iets minder, handel vlot, prijzen wat stijver in prijs, graskalveren, aanvoer als vo rige week handel kalm, prijzen sta biel, nuchtere kalveren, aanvoer kor ter, handel stug, prijzen iets lager, slachtpaarden aanvoer even kleiner, handel redelijk, prijzen Iets stijver in prijs, schapen, aanvoer iets groter, handel redelijk, prijzen onveranderd, lammeren, aanvoer iets groter, han del redelijk, prijzen onveranderd, weide-zuiglammeren, aanvoer rui mer, handel tamelijk, prijzen als vo rige week. kalfkoeien, aanvoer rui mer, handel levendiger, prijzen goed prijshoudend, melkkoeien, aanvoer ruimer, prijzen levendiger, prijzen goed prijzhoudend. vare koeien, aan voer groter, handel williger, prijzen ruim prijshoudend; vaarzen aan voer iets meer, handel kalm, prijzen goed prijshoudend, pinken, aanvoer iets meer, handel kalm, prijzen goed prijshoudend. Konstanz 316 (+1), Rihelnfelden 272 (+7), Breisaeh 206 (+1), Straatsburg 302 (+4), Maxau 477 5), Mannheim 357 15), Mainz 350 12), Bingen 254 (—12), Kaub 286 (—20), Trier 162 (—8), Koblenz 280 (—17), Keulen 276 (—16), Ruhrort 489 (+2), Lobith 1104 (+19), Nijmegen 879 (+27), Arnhem 890 (+21), Eefde IJssel 390 (+30), De venter 288 (+26), Monsin 5530 20), Visé 4990 (—6), Borgharen 3927 (—6), Belfeld 1120 (+8), Grave beneden de sluis 480 1). KONINKLIJKE VERENIGING MIDDELBURG (Koninginnedag). RINGRIJDEN MET VERSIERDE FIETSEN OP DE MARKT. Aanvang 1.30 uur. DEELNAME staat open voor jongens en.jneisjes van 1215 jaar. Prijzen voor de mooiste versiering en de beste prestaties. AANMELDING vóór 27 april bij de heer J. Dronkers Molenwater 43, telef. 2431. 's Avonds 8 u. GROTE LAMPIONOPTOCHT met be geleiding van muziekkorpsen en bands. Alle kinderen voorzien van een lampion kunnen meelopen. Opstel len Stadhuisstraat (Bodenplein). X Zie ook het volledige feestprogramma! MORGEN DONDERDAG 24 APRIL wjj onze naar de eisen des tijds ingerichte TEXTIEL- EN LEVENS MIDDELENZAAK. KOMT U OOK EENS EEN KIJKJE NEMEN OP LEVENSMIDDELEN vele goedkope aanbiedingen met zegels en EXTRA zegels TEXTIEL met schitterende cadeaus. Wie voor f 5.besteedt ontvangt een prima WASHANDJE Wie voor f 10.besteedt een JORZO THEEDOEK Wie voor f 20.besteedt een prima BADHANDDOEK Wie voor f 30.— besteedt een paar LIBELLE NYLONKOUSEN Wie voor f 50.besteedt een paar JORZO KUSSENSLOPEN Wie voor f 100.besteedt een schitterend geborduurd 2 persoons LAKEN Deze reclame op textiel duurt t.m. zaterdag 3 mei a.s. Beleefd aanbevelend HOOFDSTRAAT 12 s-HEERENHOEK TELEFOON K1105-393 Gooit onze uitgegeven folders NIET weg. ZE HEBBEN WAARDE! Op 12 nummers hiervan wordt een LUXE DOOS BONBONS beschik baar gesteld. Op de dag der opening zijn deze nummers in de etalage te bezichtigen. TOT ZIENS op één der eerstkomende dagen. Want toen ik ging zitten, voelde ik Hoe mijn kous knapte en hoe een lad der omhoog kroop. Ik was blij dat het lirU* uitging en de film begon. De volgende dag vertelde Ik m'n vrien din Annie dat ik weer pech met m'n nylons haden toen raadde ze me aan om Dubarry's te kopen. „Deze zijn veel sterker dan gewone nylons," zei ze. „Dubarry wordt het meest verkocht," zei de winkeljuffrouw. Dat komt omdat ze zo enorm sterk zijn, zo goed zitten en zulke mooie kleuren hebben. Iedere elegante vrouw draagt Dubarry» zo mooi, zo sterk Dubarry nylons van 2.95 tot 4.95

de Stem | 1958 | | pagina 7