Geslaagd experiment STEM-FEUILLETON PHILIPS TELEVISIE §)agblad Pcjltctu Ik zie „Hommeles" PHILIPS TELEVISIE S€KC?EL~VELP0N~SCH0TEL Zwart o VOETTOCHT NAAR DEN BOSCH Waarom bleven zesduizend eindexaminandi thuis ^t^oLter cine Kruidenkracht! DERDE BLAD DINSDAG 22 APRIL 1958 Onjuiste publicatie in „De Bazuin" Zeventien lijsten in Ermelo Gebedsbijeenkomst met veel rumoer in Djakarta Engelse kolenindustrie tekort van vijf miljoen pond want ik heb Televisie-uitzending van „PENSION HOMMELES' Zie 't op zijn best met Brandje in Carlton hotel te Amsterdam Grafstenen voor wegenaanleg door Adeline Mc Elfresh Oorlogsweduwe ziet zich een half miljoen ontgaan Jeugdmisdaad in New York Raadsels voor twee Weners opgelost TV-RADIOTV-R ADIO-TV- De grote Pax-Christi-bedevaart 0 voor jongeren naar Den Bosch ligt alweer1 verscheidene dagen t 0 achter ons. Toch kan het zijn J betekenis hebben, er nog eens 0 op terug te komen. Het is im- J mers van belang te weten, of 0 het experiment zich voor her- De Voettocht Den Bosch, die eindexamencandidaten van mid- J haling leent. En zo ja., dan kan delbare scholen drie dagen bijeen heeft doen zijn, was een expe- de vraag gesteld worden: is er riment. Nu kan een experiment slagen, mislukken of tegelijk sue- n0&n™at sapaencialee Zlrslaglêver ces en mislukking kennen. Pers en radio hebben in verslagen en geeft antwoord op een en ander reportages uitvoerig getuigd van het enthousiasme van de deel nemers zelf. Mislukt is dus dit experiment geenszins. Integendeel: wie van nabij de trekkers heeft gevolgd, zal dadelijk erkennen, dat het idee van de Pax Christi Beweging om deze Voettocht te organiseren, deze longe mensen heeft aangesproken en door de uitstekende organisatie en door de inzet van alle deelnemers tot een succesvol resultaat heeft geleid. 0 gaat het eerste. 0 Desalniettemin doet men bij nadere beschouwing een eigenaardige ontdek king. In totaal trokken er ongeveer 1100 jongens en meisjes mee. Volgens het r.-k. Centraal Bureau voor Onder, wijs en Opvoeding hadden het er 7000 kunnen zijn. Blijkbaar heelt dus het initiatief tot deze Voettocht slechts ruim één zesde deel van het totaal aantal eindexamenkandidaten kunnen aanspreken. Vooropgesteld zij, dat het feitelijk aantal voor het experimentele karakter van deze eerste Voettocht ruimschoots voldoende was: nu kon in onvoorziene, moeilijke situaties de leiding nog enigszins het geheel over zien en met het oog op het geheel een beslissing nemen. Toch vormen de zesduizend afwezige jongeren een pro bleem, juist nu de Voettocht een suc ces is gebleken. Was het experiment immers mislukt, dan zou men hen ge lijk moeten geven. Maar nu stelt zich des te dringender de vraag: waarom nam vijf zesde deel van het totaal aantal eindexamenkandidaten niet deel aan de Voettocht Den Bosch? Open brief Een antwoord vinden we in een open brief van een eindexaminandus, gedeeltelijk gepubliceerd in De Ba zuin van 1 maart jl., waarin deze, uit gaande van de geringe adhesie die de Voettocht in het westen des lands had gevonden, zijn „weloverwogen" besluit om niet in te tekenen moti veert. Men moet, gezien de feiten, vaststellen, dat het uitgangspunt fou tief is: meer dan de helft van de deelnemers kwam van boven de Moer dijk; 50 b.v. uit één school in Am sterdam. Zijn bezwaren zijn terug te brengen tot twee: de geforceerd-romantische uitvoering en het vage, niet specifiek katholieke gespreksthema. De Voet tocht wordt betiteld als gekunsteld, omdat er „een bedevaart is georgani seerd om gelegenheid te geven tot praten, een praat-bedevaart". Wordt ook geen beroep gedaan op een ro mantische geest, die in onze generatie al meer dan in de vorige aan het verdwijnen is? Wanneer men nu wederom de fei ten beziet, dan zou men de Voettocht niet zozeer een praat-bedevaart wil len noemen, als wel een bedevaart zonder meer. Het gesprek had niet die nadruk, die de examinandus er op wil leggen. Men beleefde meer de In de gemeente Ermelo in Over ijssel zijn voor de a.s. gemeenteraads verkiezingen 17 lijsten met tezamen de namen van 142 kandidaten inge diend. In verschillende kiesverenigin gen zijn interne moeilijkheden gere zen, tengevolge waarvan verscheide ne leden van eenzelfde partij met een eigen lijst zijn uitgekomen. Zo heeft bijvoorbeeld de C.H.U. in de kieskring Nunspeet drie verschillen de lijsten ingediend. Een andere oor zaak van het abnormaal groot aan tal lijsten en kandidaten is het feit dat de gemeente Ermelo, omvatten de de dorpen Ermelo, Nunspeet, Hulshorst en Elspeet, twee kieskrin gen heeft (Ermelo en Nunspeet). Wel 'n schrille tegenstelling met Noorbeek in Limburg waar geen ver kiezingen gehouden behoeven te wor den, omdat de zeven zittende raads leden bij enkele kandidaatstelling herkozen zullen worden. (Advertentie) Van Nelle bestellen Tijdens een godsdienstige bijeen komst op het Banteng-plein te Dja karta is het uitvallen van de geluids installatie het sein geweest voor een betoging die de politie handenvol werk gaf. Tijdens een gebedsbijeenkomst ter viering van het eind van de moham medaanse vasten, de „Ramadan", viel de geluidsinstallatie uit op het moment dat Zainal Arifin Datoek de menigte voorging in gebed. Atheïstische sabotage" werd er geroepen en de mensenmassa drong op. Het podium werd omver gedrukt. Het was er al roerig geweest toen Mohammed Hatta door honderden be storm werd die hem de hand wilden drukken. De politie moest, toen het podium omgevallen was en de menigte erg roerig werd, tussenbeide komen. Ver schillende religieuze leiders werden naar het hoofdkwartier van de stede lijke commandant gebracht om on dervraagd te worden. Premier Djoeanda en verschillende regeringsfunctionarissen waren ter bijeenkomst aanwezig. saamhorigheid dan dat men er over sprak en dit is toch stukken belang rijker. Het gesprek volgde zo vanzelf. Hoe kunnen bovendien momenteel jonge mensen drie dagen bijeen zijn zonder zich in ongedwongen openhar_ tigheid uit te spreken over wat hen achter hun misschien onverschillig uiterlijk bezig houdt? Het tegelijk lo pen en praten leverde ook geen moei lijkheden op. daar in samenwerking met de VVV Den Bosch over het al gemeen binnenwegen en bospaden ge kozen waren: van automobilisten had men dus niet zoveel last. De minimaal kleine gespreksgroepen onderweg be vorderen alleen maar, dat allen een kans kregen aan het woord te komen, en in de kapittels 's middags en 's avonds werden gezamenlijk gerezen problemen besproken. Maaltijden van snert en stamppot en slapen in schu ren en op boerderijen was niets anders dan een efficiënte manier om logies en proviand te verschaffen. Niettemin moeten we toegeven, dat verschillende deelnemers zelf met ge mengde gevoelens in hun startplaatsen waren gearriveerd, zoals iemand uit Amsterdam zich uitdrukte: „Ik heb de moed opgebracht om eventueel voor gek te moeten lopen!" Vaag? De examinandus vond ook het ge- spreksthema vaag en niet specifiek katholiek. Hij zag in het „Zij en hij zijn als jij" het passief zoeken, waar in we met elkaar overeenkomen, en zag liever, dat men als groepering zocht naar de verschillen. Tevens on derkende hij hierin het gevaar van conclusie-loos gepraat, waardoor het noodzakelijk strakke van een gesprek verloren gaat. Nu kan men eerst stellen, dat „Zij en hij zijn als jij" een aardig klinkend motto is en ook als zodanig moet begrepen worden. Als motto drukken deze woorden, wanneer men ze goed verstaat, inder daad het gespreksthema uit, maar doen dit, juist als motto, in een ge comprimeerde, pakkende, vorm. Bo vendien is de christelijke solidariteit toch geen vaag gegeven te noemen? De gespreksleiders hebben ter dege gewaakt voor het zwammen in de ruimteWanneer dit gevaar dreigdewisten zij steeds op een vlotte manier de blik van de groep te richten op de alledaagse, nuch tere werkelijkheid. Niettemin sprak men er natuurlijk over, hoe bepaal de kwesties opgelost zouden kunnen worden en dan kwam vanzelfspre kend jeugdig idealisme op: maar mag in deze tijd dan niemand meer idealen koesteren? Mag nu tenminste nog een bepaald deel van de mensen zeggen, hoe zij er over denken, in een vrijheid van spreken die de anderen theoretisch proclameren, maar in feite alleen aan zich zelf schijnen toe te kennen? Moe ten wij nu allemaal zgn. „realisten" worden? Ook lijkt het beter naast de verschillen te onderkennen, vooral te zoeken naar wat ons allen bindt: de eenheid is ten slotte meer fundamen teel dan de gescheidenheid. Dit zal toch ook de redactie van De Bazuin niet onbekend zijn, daar zij toch streeft naar een nader bijeenbrengen van katholiek en andersdenkende. Katholiek Ook werd het gespreksthema be paald als niet specifiek katholiek. „De Mormonen zouden onder ditzelfde motto kunnen samenkomen. Het her innert zelfs niet aan het katholicisme." Nog steeds echter, zo lijkt ons. is de liefde de voornaamste en fundamen tele gave en opgave van de mens. Iedere mens wil liefde geven en liefde ontvangen. En wanneer men katholiek wordt, houdt men niet op mens te zijn. Integendeel, zoals de protestant Ruler zich uitdrukte, men is niet mens om christen te kunnen worden, maar men wordt christen om volledig mens te kunnen zijn. De algemeen- menselijke liefde wordt in de gelo vige katholiek opgeheven op een ho ger plan, omdat zij nu uitdrukkelijker beantwoordt aan de liefde van God tot de mens. van God „die liefde is". Het gespreksthema was dus (ook in de feitelijke uitwerking) zeer con creet en zeker katholiek. De gespreks leiding laten berusten bij priesters, dichters en schilders en niet bij des kundige biologen, sociologen en psy chiaters. lijkt ons zo alleen maar be vorderlijk voor het uiteindelijk resul taat: deze niet-specialisten immers lijken meer het algemeen-menselijke en zo ook het fundamenteel-katholieke te kunnen vatten dan deskundige wetenschapsmensen als zodanig, om hun speciale kennis. Concluderend, mogen we dus stel len, dat, gezien de feiten. De Bazuin ongelijk had, toen dit Weekblad voor Geloofsverkondiging „een duidelijk beeld wilde geven van de wijze, waar op deze studerende jeugd beslist niet benaderd dient te worden". Maakte de redactie zich ook hier weer niet schul. dig aan een generaliseren en een op dringen van eventueel eigen menin gen? J.A.J.B. (Advertentie) Van Nelle bestellen (Advertentie) Van Nelle bestellen De Nationale Kolenraad. die de En gelse genationaliseerde kolenindustrie beheert, heeft over 1957 vermoedelijk een tekort van ongeveer 5 miljoen pond sterling gehad, zo werd te Lon den vernomen. De definitieve cijfers zijn nog niet bekend, doch zullen de volgende maand gepubliceerd kunnen worden. In het afgelopen jaar zijn de inkomsten van de kolenraad ge stadig verminderd. Over 1956 had de Kolenraad een batig saldo van bijna 13 miljoen pond sterling. De komende zaterdagavond verschijnt „Pension Hommeles weer op het beeldscherm, gezellige musical, waarvan honderdduizenden eens in de maand genieten Geniet mee. neem ook televisie. En natuurlijk Philips televisie Philips televisie is méér waard, omdat u kunt rekenen op een helder, scherp, stabiel beeld - op een betrouw- base werking van het toestel, zelfs onder de ongunstigste omstan digheden - op dubbele service: de directe service van uw handelaar en de landelijke, unieke Philips service Philips geeft u gulden voor gulden meer techniek, meer service en bovenal meer betrouw baarheid. W Zaterdagavond 26 april: U kunt kiezen un 4 UNIVERSELE ONTVANGERS met beeldbuis-dia meters van 36 tot 53 cm, in prijzen vanaf 825.- 17 TX 170A f 1195.- 43 cm beeldbuis Door tot nog toe onbekende oor zaak is in de nacht van zondag op maandag brand uitgebroken in de Franse bar van het Carlton hotel in het centrum van Amsterdam. Het ze ven meter brede en vijftien meter lange vertrek op de eerste verdieping brandde uit. Het vuur was in een kwartier tijds bedwongen. Advertent Van Nelle bestellen Israël heeft bij de Verenigde Na ties geprotesteerd tegen wat zij de ontheiliging noemt van een joods kerkhof op de Berg van Olijven. Vol gens de Israëliërs zouden Jordaniërs grafstenen van de begraafplaats heb ben gebruikt voor de aanleg van een weg. 10) ,Maar ze denkt van wel. Ze is gisteravond in het ziekenhuis ge weest om een bloedproef te laten nemen". Een bl-1". Hij bleef midden in 't woord steken, totaal overbluft. „Wanneer trouwen jullie, Lance?" heo gevoeld, Lance. Nu, goed, hier ben ik ook niet gelukkig". „Maar dat zou je toch gemakke lijk kunnen zijn! Als je je verstand maar gebruikte". „En er niet naar snakte de mens heid te helpen?" „Dat heb je niet van jezelf. Ik plaats meer te bereiken viel. De aan, maar herkende haar niet di- straatverlichting was nog altijd on- een plekje om te slapen", hielp Ja- voldoende en maar een paar van de ne hem herinneren; er was nooit een winkels hadden een verlichte etalage, hotel in Halesville geweest, maar er .e apotheek op de hoek, tegelijk dro- waren een paar families die kamers gist en snelbuffet, was open. Lang- verhuurden. ,,U kunt me misschien zaam reed Jane er voorbij. Daar had wel zeggen waar ik terecht kan", ze gewerkt, na schooltijd en 's zater- „Ik zal de vrouw even roepen." en iedere cent die ze zo ver- Hij verdween in- de achterkamer, dags, 1 t nij veruween iri ae acmerKamer, wellinó nnrkooAf F a een °p" waar °P rekken langs de muur de Hpt ffiklik vF haF, t pillen, poeders en flessen bewaard stoeD toen 7P ternefien1 °S F werden en Jane ging zich amuseren Langzaam zag ze een begrijpende merk dat Le'ila 'flink "heeft" zitten omging klonk scherp en^eiaaad^n met het °Pbo,3}v.el3 van een mooie ba- glimlach de schrik op zijn gezicht kletsen". Hij stond op. „Je kunt nog de ftilfè van de avond. HetzeUde beL beUetfetofek t'on VM wegvagen. aUyd van gedachten veranderen, Ja- letje van vroeger tinkelde vrolijk be?f&ta wou" i£P ook hebben", zei Jane keek naar zijn uitgestrekte als in die6 veFre "dagen' kwam^dë „jongeman hand en legde de hare er in. Ze hoop- oude meneer Bates op dat geluid uit te maar dat hij het beven van haar de achterkamer aansloffen, stem niet zou horen toen ze zei: „Je Jane was bij de toonbank gaan zit- wegvagen, „Maar m'n lieve schat! Leila is niets dan een dweepziek kind! Je kent dat soort toch zeker?" „Toch betwijfel ik of ze dat idee van een huweiijk helemaal uit zich zelf heeft", merkte Jane droog op. Lance liep naar het gasstel, nam de koffiepot en schonk zich een kop je koffie in. „Hoor nou 'ns. Ik... de kwestie is..." Hij begon te hakkelen en keek haar nog steeds niet aan. „Maar het hindert immers niets,. Lance". Bevreemd keek hij nu op. „Je bent een rare, Jane, ik begin te geloven dat je nooit echt van me gehouden hebt. Peter Farley heeft me eens zo iets gezegd. Wij waren niet voor el kaar bestemd, beweerde hij toen. We leefden in twee heel verschillnde we relden en dergelijke onzin meer". Schouderophalend zette hij het van zich af. „Enfin, het lijkt, of hij in derdaad gelijk heeft gehad". Jane legde een hand op zijn arm. ,,'t Spijt me, Lance". moet me eens komen opzoeken in Halesvill. Lance. Met Leila. Zo ver is 't niet". Het was inderdaad niet ver en ten. „Ik wou de grootste bananen- coupe hebben die u maakt, meneer Bates toch had 't altijd een heel andere wereld geleken. Jane zat hierover te denken ter wijl ze in de vroeg vallende duister nis het stadje naderde, waar 'ze maar kort gewoond had, waar ze niet gelukkig was geweest, maar dat .Alleen wat minder stroperig, lijkt me". Jane keek neer op wat ze ge wrocht had. Ze begon te lachen. ,,'t Ziet er inderdaad angstwekkend uit, vindt u niet? Maar ik heb 't in Over zijn bril heen tuurde hij haar g|?n jaren gegeten »ijj uoai gn ,jus maakt u er een pronkstuk je van „Zoiets, ja". Ze nam nog een ba naan, deed de schil er af, sneed hem doormidden, schepte er aard beien-ijs, vanille-ijs, chocolade-ijs overheen. „Ik ben doorkneed in dit werkje, weet u. Vroeger heb ik 't altijd heeerlijk gevonden zulke dingen op te bouwen... Zo genoeg?" Op de berg ijscream had ze nog wat kersjes gelegd en er ananassap overgegoten. Nu hield ze op met schenken en keek hem vra gend aan. „Dat zou ik denken. Meneer Ba tes gooit u er vast uit. We eten de winst van de hele dag op". reet. „Die van vijfentwintig dollar cent?" „Uw bananen-coupes zijn ook al niet veranderd", lachte Jane. „Zal ik achter de toonbank komen en hem zelf klaarmaken?" „Janie Langford!" riep hij Hij'liep naar de tafel en ging zit- een belangrijke periode van haar le- heugd uit. .Kind. wat heb 'ik me Ze stonden samen te lachen toen me ten; zijn lange vingers legden zich koesterend om het warme kopje kof fie. „Je gaat je natuurlijk ergens een of ander gat begraven; zo- ven had omvat. Halesville leek erg ver verwijderd van het drukke, ru moerige Central City, met zijn groot, modern City ziekenhuis, een centrum iets als dat gehucht waar je van- van de medische wereld Als ik zo daan komt. Je zal zien dat ze je - daar ook niet nodig hebben, kind. Er is altijd wel iemand anders". als Clem Bartlett. daar'was blijven te de gerimpelde hand hartelijk. „En werken, zou ik dan tevredener zijn bier ben ik dan „Dat zou wel een idee zijn; ik had er nog niet aangedacht maar ik kon inderdaad wel naar Halesville terug gaan. Voor een poosje tenminste. Ten slotte heb ik er een tijd ge woond en me er ook wel thuis ge voeld". „Thuis gevoeld!" spotte hij. „Je hebt er altijd een verschrikkelijke hekel aan gehad". Ze schudde haar hoofd. ..Laten we zeggen, dat ik me er niet gelukkig geweest? vroeg Jane zich af. Maar Lance was er tussen geko men, met zijn overredende woorden, zijn knappe gezicht; en ze was zo verliefd geweest. Er was niets veranderd in Hales ville. Tenminste, in het donker leek alles nog hetzelfde. De bochtige, evenwijdig met de rivier lopende Grotestraat scheen nergens heen te leiden, alsof er in het donker van de avond verderop geen enkele vaak afgevraagd of je nog eens een neer Bates weer binnenkwam. Hij keertje aan zou komen, nu je zo'n keek naar hen met een jolige twin- belangrijke dokter in de stad bent keling in de ogen. geworden". ..Ik zie dat jullie al kennis met „Niet zo'n belangrijke". Jane druk- elkaar hebt gemaakt". „Dat wil zeggen, ja en nee". De jongeman proefde van het heerlijks „Dat vind ik nu eens aardig, 't dat Jane hem toeschoof. Toen hij er Doet een oude. vermoeide man goed z'.in goedkeuring over had uitgespro- je weer eens te zien". Er lag een ken- zei bÜ> „Mijn naam is Bill La- verheugde glans in zijn ogen en Ja- tham". ne dacht dat althans die ogen nooit „En de mijne Jane Langford", oud of vermoeid zouden worden. „Janie is dokter in Central City, „Help jij jezelf dan even aan de Bill", legde meneer Bates trots uit. grootste bananen-coupe die we kun- „Vroeger heeft ze me geholpen bij nen leveren, dan maak ik in die tijd het klaarmaken van de ice-creams het hoestdrankje van oma Mason en de sorbets." klaar. Dan kunnen we daarna wat praten". „Ik moet ook nog op zoek naar Grapje Een zakenman in New Hebron (Mississippi) wilde zijn vrouw verrassen toen hij onverwachts thuis kwam. Hij sloop de keu ken binnen, waar mevrouw aardappelen schilde, en gaf haar een zacht klopje op de rug. Zij schrok zo, dat zij zich schielijk omdraaide en haar man met het mes een stuk uit zijn pak stak. Groot De Methodistengemeente in de Londense voorstad Potters vierde dezer dagen haar grootste bruiloft in de meest letterlijke zin van het woord. De bruid Eileen Bromley (IS) meet 1,85 meter en de bruidegom, Clifford Brain (26) meet 1,93 meter. De vader van de bruid (1,93) en drie zusters, allen 1,82 meter lang, woonden het huwelijk bij. De meeste bruiloftsgasten waren even eens langer dan 1,80 meter. Wonen Autoriteiten zijn zich gaan be moeien met het geval van een gezin van zeven personen, dat zijn intrek heeft genomen in het lijkenhuisje op een kerkhof in Limbiate bij Milaan. Vincenzo Arena zei dat hij. zijn vrouw en vijf kinderen, in 't lijken huisje getrokken waren nadat zij, met vier andere families, uit een flat gezet waren. Rede Antonino Ammirata. een dertig jarige ingezetene van Palermo, be trad in nachtgewaad het balkon op de derde verdieping van zijn huis en begon een menigte bij elkaar te schreeuwen met opwekkingen als: ..Broeders, volk van Italië, sluit u bij mij aan." Voor alle zekerheid werd de brand weer gealarmeerd, die met een vangzeil onder het balkon postvatte. Wat zij verwachtte, gebeurde: Na dertig minuten het woord te hebben gevoerd, klom Ammirata niet zon der gratie op de balkonrand en wierp zich toen onder de uitroep „revolutie, revolutie" naar beneden. Bezwaar In Bloomington, Indiana, woont een levenslustige overgrootmoeder van 86 jaar, die nog niet heeft kun nen trouwen met haar 29-jarige ver loofde omdat z-ij, bij gebrek aan een geboorte-akte, niet kan aantonen dat zij de minimum-leeftijd van 18 jaar heeft bereikt. Zij gaat nu trachten van Stanford, Kentucky, waar zij in 1873 werd ge boren, een geboorte-akte te krijgen. Dan kan het huwelijk eerst door gang vinden. Vierling Een poes bij Sundsvall in noord- Zweden heeft vier jongen gekregen, die met de staart aan elkaar vast zitten. Even kijken of ie thuis is. De lotto-loterij van de staat Neder - Saksen heeft bekend gemaakt, dat zij weigert een hoofdprijs van een half miljoen mark aan de oorlogsweduwe Emma Wenke uit te keren. Mevrouw Wenke. 54 jaar, had de juiste cijfercombinatie gekozen, maar een loterij-agent had haar formulier niet op het hoofdkantoor gedepo neerd. De agent, Erwin Ewald, be vindt zich in arrest wegens zwendel. Hij wordt ervan beschuldigd gelden die voor deelneming betaald wer den. in zijn eigen zak te hebben ge stoken. (Advertentie) Van Nelle bestellen (wordt vervolgd) Een vijftigtal opgeschoten jongens, die naar een vermaakscentrum op Coney Island waren geweest, hebben in de New Yorkse ondergrondse rei zigers gemolesteerd en drie jongens neergestoken. Het waren leden van de drie be ruchte gangs, de „Bisschoppen", de „Aalmoezeniers" en de „Elminos", die al maanden lang een heftige ter reur uitoefenen in Brooklyn. Een van de gewonde jongens is er erg aan toe. Hij kreeg een steek met een mes in zijn buik. Geen van de reizigers dorst blijk baar de politie te waarschuwen, hoe wel er acht stations waren tussen de plaats waar de bendeleden waren in gestapt en het station waar zij uit stapten. De politie is er niettemin in geslaagd 44 bendeleden te arresteren. (Advertentie) Van Nelle bestellen 1 (Advertentie) Van Nelle bestellen Twee auto-rijdende Weners zitten sinds enkele dagen met een raadsel minder. Voortaan zullen zij geen processen-verbaal meer krijgen, die zij met de beste wil van de wereld, niet kunnen verklaren. Hoe het thans verdwenen raadsel in de we reld kwam? Simpel. Beide heren reden een Volkswa gen van precies hetzelfde maaksel. En dat niet alleen. Ook hun auto nummers waren tot voor kort het zelfde. Vandaar alle moeilijkheden. De zaak kwam aan het licht, toen een van de heren 's nachts door de politie werd gebeld met het verzoek zijn auto te willen verwijderen uit een verboden straat. En hoe sla perig de man ook was, hij slaagde er in de politie er van te overtuigen dat zijn wagen voor zijn deur stond op eigen grondgebied. Voor de po litie vormde dit voorval aanleiding de zaak eens grondig te onderzoe ken. Bij dit onderzoek kwam nog aan het licht, dat beide heren iets van elkaar weg hebben en een zon nebril dragen van hetzelfde model.* (Advertentie) Natuurvolken en dieren geven ons een wijze les: de bron van genezing en ge zondheid ligt bij de natuur zelf! Klachten over hoofdpijn, moeheid, puistjes, vale teint, verstopping, aambeien enz. zijn slechts het gevolg van een onnatuurlijke leefwijze. (Verkeerd voedsel, zittend leven!) HERBES AN Kruidenthee bevat 14 ver schillende Kruiden met elk een eigen heil zame werking en herstelt de natuurlijke functies van het lichaam. Verkrijgbaar bij apotheker of drogist A f. 1.80 per groot pak, voldoende voor maanden, WOENSDAG 23 APRIL HILVERSUM I 402 m NCRV: 7,00 Nws. en SOS-ber. 7,10 Gewijde m-uz. 7,50 Een woord voor de dag 8,00 Nws. 8,15 Gram. 8.30 Gram, 9,00 V. d. zieken 9,30 V. d. vrouw 9,35 Waterst. 9,40 Lichte muz. 10,05 Gram. 10,30 Morgendienst 11,00 Gr. 11,25 Ratelslangen in Uithuizerveen, hoor spel 12,05 Bariton en piano 12,30 Land en tuinb. meded. 12,33 Kamerork., koor en solist 12,37 Middagpauzedienst 13,00 Nws. 13,15 Met PIT op pad 13,20 Amus. muz. 13,55 Gram. 15.30 Klavecimbel en viool 16,00 V. d. jeugd 17,20 Musettemuz. 17,40 Beursber. 17,45 Gram. 18,00 Leger des Heilskwartier 18,15 Spectrum v. h. chr. organisatie- en verenigingsleven 18.30 RVU: Drie denkers over de diepte van de menselijke ziel, door prof. dr. C. A. van Peursen. Eerste lezing: Heraclitus. 19,00 Nws. en weerpraatje 19,10 Op de man af, caus. 19,15 Kerksonatès 19,30 Bui tenlandse overz. 19,50 Gram. 20,00 Radio- krant 20.20 Israëlische composities (20,55- 21,15 Het culturele leven in Israël, caus.) 21,50 Filmbeschouwing 22,00 Meisjeskoor 22.20 Pianorecital 22.40 Sport 22,45 Avond overdenking 23.00 Nws. 23,15 Zaalsnort- uitsl. 23,40 24,00 Gram. HILVERSUM II 298 m VARA: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,23 Gram. 8,00 Nws. 8,18 De Ontbijtclub 9.00 V. d. vrouw. VPRO: 10,00 Schoolradio 10,20 Gram. 11,00 Gevar. progr. 12,00 Lichte muz. 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 V. h. platteland 12,38 Lichte muz. 13,00 Nws. 13,15 Tentoonstel lingsagenda 13,20 Dansmuz. 13,50 Medi sche kron. 14,00 Pianorecital 14,30 V. d. jeugd 16,30 Filharm. ork. en 'koor 17,00 Israëlische dansen 17,15 Hammondorgel spel 17.30 Gram. 17,50 Regeringsuitz.: f Advertentie) Van Nelle bestellen Emigratierubriek: Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk 18,00 Nws. en comm. 18,20 Lichte muz. 18,45 Act. 18,55 V. d. fé- en Restaurant-personeel bestaat 60 jaar, reportage. VPRO: 19,25 V. d. jeugd VARA: 19,55 Nws. 20,00 Sport 21,45 Ween- se muz. 22,30 Tussen mens en nevelvlek, caus. 22,45 Hotviool en gitaar 23,00 Nws. 23,15 Lichte muz. 23.50-24,00 Socialistisch nws. in Esperanto. BRUSSEL 324 m 12,00 Gram. 12,30 Weerber. 12,34 Gr. 13.00 Nws. 13,11 Gr. 14.00 Schoolradio 16,00 Koersen 16,15 Ork. conc. 17.00 Nws. 17.10 Strijkkwart. 17,50 Boekbespr. 18,00 Caus. 18.20 Gram. 18,30 V. d. sold. 19.0o Nws. 19,30 Wereldten toonstelling 20,00 Hoorsp. 21,10 L'Ange de feu. opera (le en 2e bedrijf) 22.00 Nws. 22,15 Caus. 22,25 Klavecimbelrecital 22.55 Nws. 23,00 V. d. zeelieden. BRUSSEL 484 m 12,00 Gram. 13,00 Nws. 13.10 en 14.10 Gram. 14.15 Ork. conc. 15,15 Koorzang 15,30 Gram. 16,15 Cello en piano 16.37 Gram. 17.00 Nws. 17,35 en 18,30 Gram. 19,30 Nws. 20,00 Hoorsp. 22,00 Nws. 22,10 Vrije tijd 22,55 Nws. T olevisie WOENSDAG 23 APRIL KRO 17,1)0-17,45 V. d. kind. AVRO: 20,30 Luipaard op schoot 21,00-23,00 Spo ken", TV-spel. FRANS BELG. 17,30 Wereldtentoon- stellingskron. 19,00 Pol. caus. 19,30 Sport 20,00 Nws. 20.30 Speelfilm 21,45 Literair progr. 22,35 Wereldnws. VLAAMS BELG. 16.00-17,30 Wereld- tenfcoonstellingskron. '19,00 Lekenmoraal en filosofie 19,30 Nws. 20,00 Gevar. progr. 20,40 Film over Israël 21,00 Toneelstuk 22.45 Balletprogr. 23,15 Nws. kind. 19,05 Nederl. Bond van Hotel-, Ca-

de Stem | 1958 | | pagina 9