N.A.C. speelde zeer teleurstellend Enschede tegen (1-2) Dosko pas tegen einde door Zeist verslagen Drama nog niet uit..... Willem-II nu tweede Wagtmans grote man Derny-programma in Berlijns Zwoegend NOAD bedwong Rapid Eredivisie Boxtel-Vlissingen werd aantrekkelijk duel Voelbal «ver de grenzen Ie divisie Pech voor Dosko Amateurs BW had geen schutters Ned. T.Y. zendt Cup-final uit RBC verloor onverdiend Willem II stelde supporters gerust DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 21 APRIL 1958 3 Fortuna-Elinkwijk 2-2 Sparla-Bl, Wit 0-0 DOS-ADO 4-2 GVAV-MVV 0-0 A'dam-Ajax 0-2 Feijenoord-VVV 1-3 Ronde van Ier.seke voor Jos Beers Margaret Edwards zwom wereldrecord Belg Versijp leidt Nederland-Cura9ao van P°° Eén winnaar in KNVB-loto Strafschop mocht best mis. Juichen bij Caritas Nieuwe volle winst voor Botwinnik Slechts één duel (Van onze sportredacteur) Aan enthousiasme heeft het in de Bredase gelederen doorgaans niet ontbroken en het had óók nog een puntenverdeling kun nen worden, als Jan van Helden niet die ongelukkige trap tegen de bal had gedaan, waardoor deze in eigen doel terechtkwam. Enschede, dat toen reeds een 1-0 voorsprong had verkregen, kwam daardoor op 0-2 te staan en dat was voor het vertoonde spel op het middenveld zeker niet te veel. Wèl echter wat de afwerking betreft, want daar- Fortuna heeft een 02 achterstand moeten goed maken om nog een ge lijkspel uit het vuur te slepen tegen het nederige Elinkwijk. De Limbur gers waren technisch wel beter, maar speelden te futloos en daarvan werd door de gasten dankbaar geprofiteerd. Vijf minuten voor rust nam Elink wijk dank zij een fout van Weber via Kruin de leiding. Enige minuten na rust werd dizelfde Kruin even voor het strafschopgebied ten val ge bracht. Hij kanjerde de vrije trap per soonlijk in de Fortunatouwen. In de 24ste minuut kwam er eindelijk „ge hoor'» van Limburgse kant- door een treffer van Angenenent en vijf minu ten voor tijd werd de halve winst ge red, aangezien Appel de gelijkmaker in de touwen wist te jagen. Sparta en Blauw Wit hebben het niet verder dan een 00 gelijkspel ge bracht en daarmee is eigenlijk meteen het hele verhaal verteld. Noch de thuisclub noch de gasten zagen kans verder dan het strafschopgebied van de tegenpartij te komen. Veel was er dus niet te zien. De wedstrijd DOS—ADO is na de rust beslist. Bij de hervatting was het namelijk nog steeds 00. maar de Utrechters kwamen op schot en door doelpunten van Luyten (tweei v. d. Linden (eveneens twee) storm den zij naar een 40 voorsprong. Toen geloofden ze het wel en Tim mermans en Den Engelse konden daardoor voor twee tegentreffers zorgen. Ook in dit duel is niet veel te ge nieten geweest. Wat er nog voor draaglijks aan voetbal gepresenteerd werd. kreeg bovendien veel hinder van een krachtige storm. Ook de sensatie van goals bleef achterwege. Het is niet veel moois geworden bij AmsterdamAjax. Voor rust werd het. verdiend. 10 voor de gasten aangezien v. d. Kuil een der schaarse kansen wist te benutten. Na de her vatting werd er nog een doelpunt van Den Edel aan toegevoegd en daarmee was het wel ongeveer bekeken. De Rotterdammers hebben niet veel in te brengen gehad, ofschoon ze door een door v. d. Gijp benutte pe nalty aan de leiding kwamen. De ge lijkmaker werd gescoord door Teeu- wen. Seelen zorgde voor voorsprong en Spikossky voegde er nog een derde treffer aan toe. Dat gebeurde alle maal voor rust. Nadien viel er in feite niets meer te zien. mede schoten Lenstra c.s. al evenzeer tekort als de gast heren. Bij de thuisclub bracht men er in de voorhoede bitter weinig van te recht. Leo Canjels had kennelijk de lente in de benen, maar wellicht had het zeer tekortschietende spel van rechtsbinnen van Gastel en het met vlagen briljante optreden, maar over het geheel genomen te langzaam rea geren van Luyten, daaraan een dosis schuld. En hoe erbarmelijk werd vaak geplaatst! In middenlinie en achterhoede kon het er zeer goed mee door, doch het onvermoeide zwoegen van deze linie sorteerde bij zonder weinig effect, omdat de kwa liteit van het aanvalskwintet der thuisclub vrijwel nooit opgewassen bleek tegen de hechte, snelle En- schede-halflinie, met Rienus Schaap als grote uitblinker, en tenslotte al tijd weer te pletter liep tegen de achterhoede, waarboven doelman v. d. Wint met kop en schouders uit stak. In de eerste helft kon NAC met het ontwikkelde hoge tempo dikwijls verontrustende situaties aan het doel der bezoekers teweeg brengen, maar als het op doeltreffend schieten aan kwam, had men precies dat kleine snelle tikje tekort, dat onmisbaar was om het net te laten trillen. Veel geacheveerder speelden de gasten en door technisch beter kwa- liteitsspel konden zij in de 20ste mi nuut voor de thee Frans Goedhart, overigens wel in het uitzicht belem merd, laten vissen. Het was de snel le rechtsbinnen Voges, die een pass van midvoor Seemann op sublieme wijze benutte. (0-1). Volhardend, maar.... De Bredanaars bleven vurig aan vallen.maar 't werd niet beloond, om dat de Enschedeërs, ook nu weer dik wijls in het nauw gebracht cn red ding brengend met talloze hoekschop. pen, hun heiligdom voortreffelijk af schermden. Na de thee herhaalde zich het spel van daarvóór. Kwalitatief betere aanvallen der gasten, onvermoeid maar te doorzichtig tekortschietend spel van de thuisclub. Toen in de zeventiende minuut van de tweede helft aanvalsleider See mann een hoge bal in het Bredase doelgebied lanceerde, ontstond een betreurenswaardig misverstand tus sen keeper Goedhart en de naar links gezwenkte Jan van Helden. Hjj nam het leer op de voet en trapte buiten bereik van zyn keeper in eigen net... (0-2). Een extra meevaller dus voor de Enschedeërs, die zich nu terecht op fluweel konden wanen. NAC gaf zich echter nog allerminst gewohnen en toen in de 20ste minuut Louis Over- beeke, na een waarlijk sublieme so lorun, vanaf de hoekvlag een lage center naar Canjels gaf, stond de Bredase goalgetter eindelijk vrij en was het meteen óók grandioos raak. (1-2). Dat het daarbij is gebleven, tot grote teleurstelling der 14.000 toe schouwers het grootste aantal, dit speelseizoen bereikt moet worden toegeschreven aan het voortdurend dalend spelpeil en... het nog intensie ver verdedigende Enschede, dat ove rigens zonder veel moeite beletten kon, dat de Bredanaars hun doel nog maals konden doorboren. Vermelding verdient nog, dat Kees Kuys voor het eerst sedert geruime tijd de spilplaats voor die van links achter had geruild en Jan van Hoo- genhuyzen nu als centerhalf fungeer de. Het heeft, behoudens in het be gin, zeker niet slecht gewerkt. Er ontbreekt uiteindelijk, momenteel, in de Bredase voorhoede het doorzet tende element. (Van onze sportcorrespondent). Het duel DoskoZeist was een ge varieerde strijd. In het begin dacht men aan oppermacht van de gasten, die geweldig van stapel liepen en dit dan ook na 2 minuten uitdrukten met een goed doelpunt van midvoor Bou- man. De thuisclub kwam cr echter steeds beter in en de defensie van Zeist werd voor talrijke problemen gesteld. Na een half uur wist Chr. Machielsen Dosko aan de gelijkmaker te helpen en Rienus Bennaars was de man, die in de 34ste minuut een fraai doelpunt aantekende, waardoor de gasten tegen een 21 achterstand zaten te kijken. Na de rust werd dit nog erger. Nadat van Rheenen (uit stekend schutter) een ..poeier" op het doel van Proost had gevuurd, maakte Het „drama" is nog lang niet uit. Zelfs al zit de competitie er voor een f°rs deel op, toch tobt nog een hele sliert ploegen om te ontkomen aan a wordende dreiging: de degradatie van de !L 1 j laatste twee plaatsen zullen bezetten, wan- Fon 5en, wedst«jden-marathon eindelijk ten einde is. <Wpn nr.tr v, kandldaten is helaas, wonderen buiten ge sloten praktisch zeker van zijn lot. Dat is BW, gisteren opnieuw troosteloze verliezei, nu van het bezoekende PSV, dat de Bossche naren een 5 1 overwinning voor de ogen draaide. BVY heeft thans vier punten achterstand op nummer voorlaatst, Blauw-Wit dat tot overmaat van de Bossche ramp bovendien doorgaat met het leveren van prestaties. Bij Sparta haalden de Blauw-Witten een (0—0) gelijkspel uit het vuur. Elinkwijk spartelt ook met resultaat om aan de wurgende greep te ontkomen. In hun wan hoop konden de Utrechters zelfs halve winst boeken bij het grote Fortuna. Amsterdam kwam de laatste rijen versterken door met 0—2 van Ajax te verliezen, maar GVAV raakte hogerop door het gelijkspel tegen het bezoekende MVV Dit verloop heeft de spanning in de staartgroep ondraaglijk gemaakt. En hiermee zijn niet alleen in theorie de gega digden voor de tweede degradatieplaats misschien nog niet eens alle genoemd, want NOAD, dat overigens verdienstelijk van Rapid won (20) en NAC, dat op de meest eervolle wijze het hoofd moest buigen voor SC 'Enschede (12) kunnen er (wellicht en hopelijk door te grote pessimis ten) óók nog bij gerekend wor den. Vervolgens naar „boven", waar het gedrang inmiddels ook groot geworden is. DOS werkte zich namelijk door (4-2) winst tegen ADO eveneens naar een plaats, vanwaar het naar de kampioens titel kan springen. VVV voert de middenmoot aan na de Feijenoord-supporters de zoveelste desillusie (1-3 ver lies voor de Rotterdamse ster- renploeg) te hebben gepresen teerd. De Enschede-doelman v.d. Wint hua heel zijn lengte nodig om NAC- midvoor Canjels te remmen in zijn plannen om een Bredaas doelpunt te scoren. Rienus Bennaars met een scherp schot 31 voor de thuisclub. Dosko zat ech ter niet lanK °P fluweel. Zeist werd agressiever. Stopper Hendrickx van Dosko veroorzaakte in de 10e minuut een strafschop, die door van Rheenen deskundig in een doelpunt werd om gezet. Het betekende tevens een her nieuwd offensief van de gasten. Door een fout van Hendrickx, kwam het leer bij midvoor Bouman, die van Rheenen in de gelegenheid stelde te doelpunten (33). De strijd om de zege ontbrandde. Dosko legde het zwaartepunt op de aanval. Toen van Rheenen met een handig tikje rechts buiten de Jong een kans bood werd het 34. Zo bleef het. (Van onze sportcorrespondent) Willem II heeft bij Vitesse duidelijk te verstaan gegeven, dat het per se wilde winnen. Al na drie minuten kon den de talrijk meegereisde Tilburgse supporters juichen. Hun favorieten stonden al aan de leiding. Daarna verwerkten zij een Vitesse-offensief, dat echter geen tegen-goals oplever de. Twee minuten na de hervatting rondde Zaro een fraaie voorzet af met de tweede goal. De Tilburgse supporters hieven toen al zelfverze kerd het clublied aan. Dat kon ook, want de gastheren vormden geen be dreiging meer. (Van onze sportcorrespndent) Door gebrek aan een schutter heeft B.V.V. het niet tot een overwinning tegen P.S.V. kunnen brengen. De Bosschenaren hadden, vooral voor rust, een groot overwicht maar dat resulteerde slechts in een 6-1 corner verhouding. De aanvallen van P.S.V., hoewel minder talrijk, waren veel ge vaarlijker en vooral Ford speelde weer in grootse vorm. Door zijn toe doen kon Fransen reeds in de zesde minuut scoren, mede doordat doel man Saris te laat reageren. Vijf mi nuten later liet hij zich door v. d. Bui gt vervangen. Kansen om de sco re een ander aanzien te geven kregen de Bosschenaren voldoende, maar niet een werd er benut. In de tweede helft maakte de ge blesseerde Westbroek spoedig twee fouten. In de derde minuut verzuimde hij in te grijpen toen Ford in zijn nabijheid was en voordat de BVV- doelman dat kon doen lag de bal in het net, 0-2, en tien minuten later schoot Westbroek in eigen doel 0-3. Ondanks deze tegenslag bleef BVV energiek doorvechten, maar succes kwam aan de andere kant door een schot van Dillen en een kopbal van v. d. Heuvel 0-5. Slechts uit een straf schop kon BW een verdiend tegen- punt scoren door van Bergen, 1-5. Aan de andere kant liet Dillen er een onbenut. SC Enschede 27 14 9 4 37 59—40 Ajax 27 15 6 6 36 50- -29 DOS 27 14 8 5 36 60- -41 wv 27 12 7 8 31 49- -39 PSV 27 12 6 9 30 66- -52 Fortuna '54 27 12 6 9 30 56- -44 MVV 27 12 6 9 30 48. -38 ADO 27 12 5 10 29 53—44 Rapid JC 27 12 4 11 28 49—46 Sparta 27 9 10 8 28 54- -51 Feijenoord 27 11 3 13 25 61-64 NAC 27 10 4 13 24 49- -58 NOAD 27 9 5 13 23 40—60 GVAV 27 7 7 13 21 38—52 Amsterdam 27 5 11 11 21 38- -54 Elinkwijk 27 7 7 13 21 39—60 Blauw Wit 27 6 8 13 20 40-48 BW 27 5 6 16 16 49—78 (Van onze sportcorrespondent) Ruim 1000 toeschouwers hebben, vooral in de eerste helft, een aantrek kelijk en op goed peil staand duel ge zien waarbij Vlissingen, gesteund door de straffe wind, in het begin een overwicht wist te verkrijgen. Dat re sulteerde reeds na 5 minuten in een doelpunt, want nadat doelman Baart een hard schot van Kappen prachtig had gestopt, trokken de gasten met een ten aanval. Rechtsbuiten de Nooijer gaf een hoge voorzet en er ontstond een scrimmage voor het Boxtel-doel en heen-en-weer gekop. Tenslotte was het de Boxtel-back de Laat die in eigen doel kopte en zo doende kwam Vlissingen op goedkope wijze aan de leiding. Maar twintig minuten later kon de actieve Pastoors een combinatie met Verhoeven met een treffer afronden 1-1. Na rust was het spel aan beide kanten aanmerke lijk gezakt en beide ploegen schenen met een puntenverdeling genoegen te nemen. Wel schoten de Nooijer en v. BERLIJN, zaterdagavond. (Van onze speciale verslaggever) Men heeft vanavond alle nette en minder nette kunstgrepen van het werk achter de derny's moeten gebruiken om Wout Wagtmans af te houden van een zege in de race achter grote motoren, die het Berlijnse publiek als grootste delicatesse van een welgevulde wieleravond in de stralend nieuwe Deutschland- Halle te zien kreeg. d. Schraaf enkele malen hard in. doch doelman v. d. Heijden bracht de red ding en het blééf bij een puntenverde ling. De Nederlandse Televisie Stichting zal op zaterdagmiddag 3 mei a.s. een reportage uitzenden van de Cup- final" tussen Manchester United en Bolton Wanderers in het Wembley- stadion te Londen. Voorts verzorgt de N.T.S. op zondag 27 april a.s. een reportage van de Davis-cup (tennis) wedstrijd Duits landNederland, die. te München wordt gespeeld. Wagtmans kon in de beslissende finale alles. Hij was de enige, die geen moment van het zadel hoefde te komen om het verbluffend hoge tem po (soms werden gemiddelden van tachtig kilometer per uur bereikt) te kunnen bijbenen. Hij reed de Belg Verschuren, een der grootste favorie ten, zo murw, dat de handige Duitser Marsell er in een opwindende slotfase' van kon profiteren. Wagtmans kwam er toen niet meer aan te pas, omdat zijn (Duitse) gang maker de verbijsterende „fout" maakte om het tempo te verlagen, toen de kleine Nederlander pal ach ter Verschuren aanstormde naar een zeker lijkende triomf. Hij liet, de verontwaardiging van Wagtmans ten spijt, twee tegen standers glippen zonder verweer te leveren. Vuurwerk Wagtmans had de finale bereikt door ,,op z'n akkertje" een tweede prijs te behalen in de selectie-rit. Hij eindigde achter de Duitser Petry. Hoewel het zichtbaar zijn bedoeling was krachten te sparen voor de be slissende manche, kon hij het toch (Van onze sportcorrespondent) RBC heeft bij VSV onfortuinlijk ver loren. De Roosendalers toonden steeds het meest initiatief en gingen ten slotte ten onder door een doelpunt, dat volgens de grensrechter in bui tenspelpositie zou zyn gemaakt. De scheidsrechter liet echter doorspelen. RBC heeft officieel geprotesteerd. De Roosendaalse gasten juichten het eerst door een treffer van de Boeff. Nog voor rust kwamen de gastheren op gelijke hoogte door Kra mer. Na de hervatting xwam RBC op nieuw aan de leiding, nu door Brui- ninckx. Na een kwartier werd het 2-2 door Pieters. Diezelfde Pieterse maakte tien minuten later het om streden derde doelpunt, dat beslissend bleek te zijn. Engeland ArsenalBurnley 00, Aston Villa Sheffield Wedsnesday 20, Black poolWest Bromwich Albion 20, Bolton WanderersNewcastle United 11. Everton—Manchester City 25; Leeds UnitedChelsea 00, Leicester CityTottenham Hotspur 13, Luton TownPortsmouth 21, Manchester UnitedBirminghem 02; Sunder landNottingham Forest 30 Wolver, hampton WanderersPreston Nort End 2—0. Met groot machtsvertoon is de ploeg van Wolverhampton Wanderers zater dag kampioen van de Engelse league geworden. Ten aanschouwe van 48.000 kijkers werd Preston North End in de thuiswedstrijd met 20 verslagen. Daarmee was de laatste hinderpaal uit de weg geruimd en was het kam pioenschap. het tweede in de geschie denis van de Wolves 'n feit. Driemaal werd de cup door Wolverhampton ge wonnen. In het seizoen 1953'54 be haalde de ploeg van Billy Wright voor de eerste maal de titel. België Antwerp FCBerchem Sport 41, Standard LuikBeerschot AC 40, Lierse SKUnion St. Gilloise 12, St. TruidenFC Luik 20, R.A.C. Me. chelenTilleur FC 02, Anderlecht Verviers 10. La GantoiseOlympic Charleroi 10. DaringWaterschei 2—3. Standard heeft de leiding in het klassement met 40 punten, gevolgd Antwerp FC (38) en Beerschot AC (37). Tilleur FC staat onderaan met 14 punten. Frankrijk ReimsLens 50. Saint Etienne Nimes 1—1, MonacoLyon 12, An gersSedan 11, LilleToulouse 13 AlesSochaux 21, RC ParisMar seille 43, MetsValenciennes 1—0. BeziersNice 01. Alle teams hebben nu eenendertig wedstrijden gespeeld, Reims behoudt de leiding met 44 punten, gevolgd door Nimes (39) en Monaco (38). Mar. seille is hekkesluiter met 21 punten. KJX.V.B.-POOl EGYA.V-Rqni ).C ■KAC DOS 7 SAW. --Sparta 5 f'emtuta 'S4~A D.ö. 5 Fwjcaootti'M V V t N.Q.A D-Spt) Ensct 1 V.V V -P.S.V. 3 EhaJcwi)k'-Ajax A.G O V.V. -V S.V niet laten voor vuurwerk te zorgen door enkele snelle jachten te onder nemen, die het royale Berlijnse pu bliek met dankbaar applaus beloonde. Uit de andere selectie-manch kwa men zonder veel moeite Verschuren en Marsell in de finale. Daarop volg de nog een herkansing voor de laatste plaats in de beslissende manche. Tot vreugde van heel de imposante sport hal presteerde de jonge Berlijner Holz het om als debutant ervaren stayers als Jacobi, Intra en Zoll naar het achterplan te rijden. Verkeerde hoek Toen volgde het slotstuk. In de gan gen en rennersverblijven van de Deutschland-Halle circuleerde even tevoren opeens het gerucht, dat Wagt mans achter een andere gangmaker zou moeten rijden. De resultaten ble ken. De Duitsers tuk op een na tionale overwinning, na de smadelijke nederlagen, die ze in de laatste pro gramma's van de buitenlanders te slikken kregen manoeuvreerden Wout Wagtmans in een tactisch totaal verkeerde hoek. Ze dreven het tempo op, maar lieten het aan de Neder- Jos Beers, die thans zijn domicilie in Goes heeft won zaterdag de Ronde van Ierseke door vier rivalen in de eindsprint te kloppen. De grote en plaatselijke favoriet Piet Rentmeester kwam halfkoers ten val over een kind dat de weg over stak. Hij liep bij deze duikeling een paar gekneusde ribben op en staakte de strijd. Beers, Rutte, Van Hout, Van Ent hoven en Verstrate staken al spoedig de lont aan het kruit en dit vijftal slaagde er in een bres te slaan. Rent meester wenste echter de bus niet te missen en ontketende een directe ac tie toen er gevaar ging dreigen. Sa men met v. d. Klundert slaagde Rent meester er in de fusie met de kop lopers tot stand te brengen. Even la ter moest hij noodgedwongen opge ven. Ook Verstrate, die kennelijk te veel van zijn krachten had gevergd in de beginfase, door herhaaldelijk de kopgroep aan te voeren verdween van het toneel. De vijf man op kop wisten ondanks verwoede pogingen o.a. van Paymans en Swaneveld hun positie te handhaven. Beers won tenslotte de eindsprint. Hektor Middelkamp, die deze middag de „slag" miste, won gedecideerd de sprint van het grote peloton, wat hem echter slechts een 12e plaats opleverde. De uitslag luidt: Amateurs en onaf- hankelijken: 1 J. Beers, Goes, 108 km in 2 uur 41 min. 30 sec., 2 A. Rutte, Haarlem, 3 A. van Hout, St. Michiels gestel, 4 D. van Enthoven, Nieuw- Vennep, 5 J. v. d. Klundert. De Heen, 6 W. J. Swaneveld, Dordrecht, op 1 min., 7 C. Paymans, Tilburg, op 1.5 min. 8 P. van As, Roosendaal, 9 J. Duinkerke, Borssele, 10 M. Snijder, Halfweg, 11 H. Zilverberg, Goirle, 12 H. Middelkamp, Kieldrecht. In Cardiff bracht de Engelse zwem ster Margaret Edwards de wereld records op de 110 yards en 100 meter rugslag op haar naam. Zij zwom de 110 yards in 1 min. 12.4 sec. De oude records stonden sedert 15 maart jl. op naam van de Nieuwzeelandse Phillis Gould met 1.12.5. De 1.12.4 betekent tevens een nieuw wereldrecord op de 100 meter en daarenboven een nieuw Europees record. Het oude Europese record stond met 1.12.9 op naam van de Engelse Judy Grintham sedert de Olympische Spelen van 1956 in Mel bourne. Niet de Belg van Nuffel, doch diens landgenoot G. Versyp zal woensdag avond a.s. in stadion Feijenoord de voetbalwedstrijd Nederland-Curajao leiden. Als (Nederlandse) grensrechter zal fungeren de heer Blok (Den Haag), de tweede grensrechter wordt nog nader aangewezen. lander over om de snel gestarte Dolf Verschuren aan te vallen. Zelf waag den zij zich niet aan dat werk. Toen Wagtmans in de laatste kilo meters de laatste aanval op de Belg wilde ondernemen, minderde zijn gangmaker vaart. De Duitsers Mar sell en Petry konden hem gemakke lijk passeren. Marsell was het eerst in het spoor van Verschuren, die zich magnifiek verdedigde tegen de Duit ser, opgezweept door al zijn landgeno ten, maar in de laatste meters moest hij het hoofd buigen. Hoe zeer echter dit verloop op de verbeelding van de toeschouwers had gewerkt, bleek uit hun geroep om alle rijders een ereronde te laten maken. De uitslag werd: 1. Marsell (Duits land), 2. Verschuren (België) op één meter; 3. Petry (Duitsland); 4. Wagt mans (op tachtig meter); 5. Holz (Duitsland) op 780 meter. Willem II staat thans weer dicht bij het doel, dat de Tilburgers steeds voor ogen heeft gestaan: Het kam pioenschap in de eerste divisie A en daarmee de promotie naar de eredi visie. Zij wonnen de moeilijke uitwedstrijd tegen Vitesse (0-2) en aangezien hun rivalen HVC en Graafschap elkaar te lijf gingen met een 6-2 nederlaag voor Graafschap als resultaat, drongen de Willem II-ers door tot (alvast?) de tweede plaats. RBC liet bij VSV de kans glippen om zijn positie te verbeteren, want het verloor, zij het met ere (3-2). De stand in beide afdelingen luidt nu: EERSTE DIVISIE A Het ziet er naar uit, dat de eerste prijs van de KNVB-toto 67.350) naar één (ons nog onbekende) deelne mer gaat, die het presteerde om alle vijftien uitslagen goed in te vullen. Voor de tweede prijs van 28.870 meldden zich tot dusver vijftien men sen met veertien punten. (Van onze sportcorrespondent) NOAD mocht zelfs nog een door Louer genomen strafschop missen, de overwinning op Rapid kwam toch niet meer in gevaar. Technisch was Rapid JC heel wat beter dan de Tilburgers, doch deze kregen bij een overwinning in dit duel 200.- uitgekeerd. En dat stimuleerde. Na 16 minuten werd het 1-0, toen Kentie een keurige corner voor het Rapid-doel bracht. Een tikje van de zeer actieve Meyer bracht de bal voor de vrijstaande van Osch, die doelman Vroomen passeerde. Na rust kon de jongere broer van stopper Walhout (Willy), toen doel man Huysman gepasseerd was, de bal van de doellijn wegkoppen bij een corner van Gösgens. Over het algemeen was Rapid ook na rust sterker. In de 16e minuut ech ter volgde een pass van Meyer naar van Osch. 1 Ieyer ontving de bal tijdig terug en kon di bal langs de uitgelo pen doelman Vroomen plaatsen, waardoor het 2-1 werd. Rapid bleef verwoed aanvallen doch de uitvallen van NOAD waren bijzon der gevaarlijk. Dat bleek bij een aan val van de NOAD-linksbinnen van Osch. Hij werd door Bruhl ten val ge bracht. De toegekende strafschop werd door Louer tegen de paal ge schoten. Drie leden van de Caritas-pool heb ben de zondagavond juichend doorge bracht, omdat ze, dank zij elf (van de twaalf) uitslagen goed wisten te voor spellen. Ze delen 2650. Voor de twee de prijs van 1800 meldden zich vier leden, die tien punten haalden. F 100 als inzet De inzet van de Stern-toto is weer aangegroeid tot een rond bedrag. Het bedraagt nu 100, wederom een bui tenkansje, dat aantrekkelijk genoeg is om te trachten in de gunst te komen van Vrouwe Fortuna. De 18e partij van de tweekamp om het wereldkampioenschap, waarin Botwinnik met wit speelde, is in 74 zetten door Bot winnik gewonnen. Deze leidt thans met 11 tegen 7 punten. HVC 24 16 4 4 36 66-27 Willem II 24 14 6 4 34 55-33 Graafschap 24 16 2 6 34 56-39 DFC 24 13 6 5 32 51-31 Alkmaar 24 11 6 7 28 52-36 Vitesse 24 12 3 9 27 46-44 Excelsior 24 10 6 8 26 36-32 DWS 24 11 3 10 25 47-41 SW 24 10 5 9 25 45-48 Volendam 24 9 5 10 23 44-43 Helmond 24 7 8 9 22 34-38 VSV 23 7 3 13 17 26-45 AGOW 23 5 5 13 15 30-55 RBC 23 3 6 14 12 24-48 EDO 22 3 5 14 11 18-42 Roda Sport 23 3 5 15 11 28-56 EERSTE DIVISIE Stormvogels SHS Sittardia Leeuwarden Wageningen RCH Eindhoven Volewijckers Hermes DVS Limburgia HeImon.(Jia.'55 Haarlem Fortuna VI. Rigtersbleek KFC Xerxes 25 17 3 25 15 6 25 13 5 24 12 5 25 9 9 25 11 4 25 9 7 25 10 5 24 10 4 25 8 8 25 25 5 37 67-38 4 36 62-37 7 31 51-36 7 29 49-35 7 27 60-52 10 26 45-45 9 25 50-47 10 25 41-42 10 24 46-41 9 24 47-45 25 9 6 10 24 39-45 24 10 2 12 22 38-40 25 6 7 12 19 41-70 24 5 7 12 17 40-58 4 8 13 16 28-52 4 6 15 14 29-50 Het zit DOSKO niet mee in de com petitie van de tweede divisie A. Het bood ook tegen het bezoekende Zeist alle mogelijke tegenstand, maar het resultaat was weer een nipte zege voor de gasten (3-4). De Bergenaren staan thans akelig dicht hij de laat ste plaats. Behalve de Valk, dat degelijk (5-2) afrekende met Hilversum, kwamen verder geen Brabantse ploegen in het veld. De standenlijst van beide afdelingen ziet er nu als volgt uit: TWEEDE DIVISIE A ZFC 22 13 5 2 31 43-12 De Valk 22 9 8 5 26 42-31 Hilversum 23 10 6 7 26 46-35 't Gooi 21 9 7 5 25 49-32 Wilhelmina 19 8 7 4 23 50-35 UVS 21 9 5 7 23 37-31 Zeist 21 10 3 8 23 47-45 Baronie 20 6 6 8 18 35-50 ONA 20 7 4 9 18 27-44 Emma 21 6 6 9 18 28-85 Longa 20 6 5 9 17 24-31 EBOH 21 5 6 10 16 27-40 DOSKO 21 5 4 12 14 38-49 DHC 22 4 6 12 14 25-48 TWEEDE DIVISIE B Heracles 21 16 1 4 33 59-28 Ensch. Boys 23 15 3 5 33 55-23 Go Ahead 23 12 9 2 33 54-26 Oldenzaal 23 10 5 8 25 49-38 Rheden 23 11 2 10 24 39-34 Tubantia 24 8 8 8 24 38-38 NEC 23 9 5 9 23 37-40 Veendam 21 8 4 9 20 38-38 PEC 23 9 2 12 20 34-52 Zwartemeer 22 7 5 10 19 40-57 Be Quick 22 5 8 9 18 37-49 Zwolse Boys 24 7 4 13 18 38-57 Heerenveen 23 7 3 13 17 34-48 Oosterparkers 23 7 3 13 17 35-49 Velocitas 22 6 4 12 16 35-45 In de eerste klas C der amateurs is slechts één wedstrijd doorgegaan. Het werd een spannend duel tussen Boxtel en Vlissingen. Alleen al aan de uitslag (1-1) kan men afleiden, dat geven hebben. De stand luidt: Alliance SC Emma De Spechten MOC '17 Boxtel Heer Roermond Vlissingen Brabantia Kimbria Maurits Valkenswaard lar niet cadeau ge- 18 13 2 3 28 40-15 19 11 4 4 26 38-26 18 •8 6 4 22 31-21 20 9 2 9 20 30-26 18 7 5 6 19 29-34 19 9 1 9 19 31-26 17 6 6 5 18 25-22 19 6 6 7 18 39-26 19 4 8 7 16 27-41 19 4 6 9 14 31-49 18 4 3 11 11 23-27 18 3 5 10 11 28-49

de Stem | 1958 | | pagina 5