Zuid-Beveland qwspr STEM-FEUILLETON Roosendaalse P.T.T. eerst geklasseerd Goese industrie wil nieuw gebouw zetten Wallencross te Hulst was grandioos succes Z.-Vlaanderen Dagblad De Stem Vogelvlieg de wereld in Schoonmoeder kwam op bezoekmet zes man ^£)ohter Koningin der zigeuners ziek is Mussenjacht Peking in Sovjetklacht vandaag in V.-raad Stratenloop te Halsteren voor Bleeker JAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 21 APRIL 1958 GOES Grond voor nieuw openbaar lyceum Kamerleden te gast oorzittcr K.O.B. w. ZA laanderen gaat heen Prinses Irene had aanrijding Regionale brandweerwedstrijden Goese Rederyckcrs tot besluit Lening gevraagd aan gemeente Onderzoek tegen directeuren van metaalhandel ane door Adeline Mc Elfresh Bomaanslag op drie Oekrainische journalisten AGENDA Vandaag Hoogwaterstanden Morgen TV-RADIO-TV'RADIO'TV. B. cn w. stellen de raad voor tot verkoop van bijna 2 ha. grond in Goest-oost omgeving Bergweg Tulpstraat aan het rijk voor f 14 per m2 of f 245.675 in totaal. Het rijk wil hierop het nieuwe openbare ly ceum bouwen, maar het is nog niet bekend wanneer daarmee een aan vang wordt gemaakt. Kloetinge KIEN DE JONGE TE NIJMEGEN OPGETREDEN. Rien de Jonge was te gast bij de Zeeuwse vereniging Zeelandia in Nij megen. Nadat de voorzitter van Zeelandia, de heer A. A. Drost, een kort ope ningswoord had gesproken en geza menlijk het Zeeuws Volkslied was ge zongen, kwam Rien de Jonge aan bod in zijn eenmans-show. Gekleed in boerenkostruum wist de Jonge met 'n repertoire van Zeeuwse humor en liedjes, waarin ook de ernstige noot niet ontbrak, zijn publiek de gehele avond te boeien. Hij kreeg dan ook aan het slot een daverend applaus, dat ook tussen de bedrijven door herhaaldelijk had ge klonken. Voorzitter Drost stak de heer Da Jonge in zijn slotwoord dan ook letterlijk een pluim op zijn Zeeuws petje. Tenslotte werd nog gezongen het Zeeuws-Vlaamse Volkslied. Yerseke Dr. Vermooten en drs. Westerhout, leden van de Tweede Kamer voor de P.v.d.A. hebben een werkbezoek aan onze gemeente gebracht, teneinde zich persoonlijk op de hoogte te stellen van de huidige economische proble men in de oester- en mosselcultuur, speciaal de positie van de kleine oes terkwekers en de afzetmogelijkheden van zaai-oesters. Ook de toewijzing van percelen door het bestuur der vis serijen op Zeeuwse stromen had hun bijzondere belangstelling. Vervolgens werd een bezoek ge bracht aan de haven, waar de raads leden Pekaar en van Boven de aan dacht vestigden op de grote moeilijk heden die de vissersvloot ondervindt door gebrek aan ruimte in de haven. Breskens AANRIJDING Op de kruising Rijksweg-Dorpsstr.- Molenwater had een aanrijding plaats tussen een fietser en een vrachtauto. De wielrijder D. P. S. stak de Rijks weg over zonder voorrang te verlenen aan de naderende vrachtauto, be stuurd door P. B. uit Serooskerke. De wielrijder kwam met de schrik vrij. maar zijn fiets werd totaal ver nield. IJzendijke MEJ. E. VERDEGEM DERTIG JAAR ONDERWIJZERES Het was dertig jaar geleden, dat mej. E. Verdegem benoemd werd tot onderwijzeres aan de r.-k. jongens school alhier. Dit feit ging in de school natuurlijk niet ongemerkt voorbij, hoewel het vanzelfsprekend niet een dergelijk groot feest geworden is als bij haar 25-jarig jubileum. BOERENLEENBANK TRAKTEERDE. Ruim 300 kinderen genoten van een filmprogramma in het Hofzichtthe- ater, aangeboden door de Boerenleen bank. Bovendien kreeg ieder kind na afloop nog een traktatie, 's Avonds werd voor de ouderen een gratis film. programma gedraaid, waarbij even eens velen aanwezig waren. Een kort propagandistisch woordje werd gesproken. BENOEMD. Met ingang van 1 mei a.s. is tot kantoorhouder te Standdaarbuiten be noemd onze plaatsgenoot de heer W. Raas, die tot op heden werkzaam was op het postkantoor alhier. (Advertentie) Prinses Irene heeft zaterdagmiddag met een door haar bestuurde auto midden in het dorp De Bilt een aan rijding gehad met een bromfietser, Zij kwam met veertig kilometer snel heid uit de richting Utrecht, waar zij een bezoek aan de kapper had ge bracht, en was op weg naar Soest- dijk. Juist bij de ruine van het vori ge week uitgebrande hotel „Pol" stak een 60-jarige man plotseling de rij weg over, zonder enig teken te geven Hij werd door de auto van de prin ses geschept. Met een beenbreuk en andere kneuzingen is hij naar het Diaconessenhuis in Utrecht vervoerd. De prinses, die zeer onder de indruk van het gebeurde was, is met een uit Soestdijk gezonden auto naar huis ge bracht. Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Hulst, Dubbele Poort 7 Tel. 102. Rayonredacteur: M. J. Groen Rayonbeheerder: L. K. M. de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.-Beveland: Goes, Westsinsgel 98; Tel. 2236. Rayonredacteur: N. Karhof Redacteur voor Walcheren: J. Maas Rayonbeheerder: J. Fait J. CH. CORNELIS Op de algemene vergadering van de katholieke Onderwijzersbond, afdeling Oostburg, heeft de voorzitter, de heer J. Ch. Cornelis, de voorzittershamer neergelegd, na deze ruim 32 jaar te hebben hanteerd. Reeds in de jaarvergadering van het vorige jaar deelde de heer Cor nelis mee, dat hij gaarne zijn voor zittersplaats zag ingenomen door een jongere collega. Ook de secretaris der afdeling, de heer Culenaere en het bestuurslid de heer Roosen namen toen echter, na een eveneens lang durige bestuursperiode afscheid, waardoor uit de vergadering het ver zoek tot de voorzitter kwam nog een jaar in functie te blijven, opdat de nieuwgekozen bestuursleden zich ge makkelijker konden inwerken. De heer Cornelis volgde als jong onderwijzer in 1925 de heer d-e Kok, hoofd der school te Aardenburg, op in diens functie als voorzitter der K.O.B in west-Zeeuwsch-Vlaanderen. Het ledental dat destijds dertig was verdubbelde zich tijdens de bestuurs periode van de scheidende voorzit ter. Als voornaamste activiteiten tij dens zijn langdurig voorzitterschap mogen wel genoemd worden, het in contact brengen van de Zeeuwsch- Vlaamse K.O.B. met de onderwijzers verenigingen van de beide Belgische Vlaanderen. Ook de prettige samen werking met de K.O.B.-afdelingen Goes en Hulst, waardoor op cultureel gebied meer gepresteerd kan worden mag voornamelijk worden toegeschre ven aan de activiteiten van de heer Cornelis. De jaarlijks terugkerende onderwijzersdagen, welke in 1924 voor het eerst werden gehouden en die ieder jaar opnieuw ^'eer met belang stelling worden tegemoet gezien, is van deze samenwerking der drie af delingen wel een schitterend resultaat geworden. Een lezing, voordracht, film, cursus of een andere uiting op cultureel ge bied stond bij elke ledenvergadering der afdeling steevast op de agenda, terwijl ook een busreis of een bezoek aan de opera in Gent haast elk jaar ter organisering op het programma der voorzitter stonden. Vanzelfsprekend werd voor het vele werk dat de scheidende voorzitter voor de vereniging gedaan heeft hulde en dank gebracht door de vergadering Besloten werd met het kiezen van een nieuwe voorzitter te wachten tot een volgende vergadering. (Advertentie) ECHTE medicinale bloedwijn,, ATLAS1 Verhoogt l'w weerstand en... de smaak is heerlijk! ALLEEN VERKRIJGBAAR BIJ DE SLIJTER-WIJNHANDELAAR Voor de handel "EMCOVINOS" Schiedam (Van onze verslaggever). In Rotterdam, Amersfoort, Alkmaar en Bergen op Zoom zijn zaterdagmid dag brandweerkorpsen van de P.T.T. in de weer geweest om mee te dingen in de regionale brandweerwedstrijden P.T.T. 2e klasse naar een plaats in de regionale wedstrijden le klasse, die over enkele weken gehouden zul len worden. De beste teams, die uit de wedstrijd van de eerste klasse te >rschijn komen zullen dan uitko men voor het kampioenschap van Ne derland, om welke eer waarschijnlijk n september gestreden moet worden, In Bergen op Zoom leverden korpsen van P.T.T.-technische dienst- en post kantoren uit de districten Zeeland, Noordbrabant en Zuidholland de strijd ider vuur, maar met water. Het team van Roosendaal I won, met Breda Tfd. op de hielen en Rotter dam P.T.T. op de derde plaats. De jury in Bergen op Zoom bestond uit de heren Rademekers, brand weercommandant te Breda, die de leiding had van de wedstrijd en voorts uit de heren Borrie, commandant te Bergen op Zoom, Bouman, onder commandant te Roosendaal, van Ooijen, commandant van ,,De Schel de" te Vlissingen en van Tilburg, commandant te Chaam. De wedstrijd werd gehouden op de binnenplaats van het gebouw van de technische dienst van de P.T.T. aan de Wittoucksin'gel in Bergen op Zoom. Na afloop van de wedstrijd werden de deelnemers in „Thalia" ontvangen, waar de uitslag door burgemeester Ir. L. Peters van Bergen op Zoom werd bekend gemaakt. Aan deze wedstrijd werd deelgeno men door 13 korpsen, ieder bestaan de uit 8 man en een bevelvoerder. De deelnemende teams waren: Breda Tfd. I, Goes Tfc, Rotterdam PTT III, Dordrecht P.T.T., Terneuzen P.T.T., Breda Postkantoor, Zwijndr. comb., Tilburg, P.T.T., Oostburg, Tfc. Bergen op Zoom. P.T.T. Roosendaal, P.T.T. •Breda tfd. district II, Rotterdam P. T.T. IV. Verondersteld werd, dat er brand was uitgebroken in het kantoor van een P.T.T.-gebouw met kantoren en loketten, een woonhuis, een directie kamer en een bestellerskamer. De volledige uitslag luidt: 1 Roosendaal I 629, 2 Breda Tfd., 3 Rotterdam P.T.T., IV 609 4 Breda I 696, 5 Tilburg 592, 6 Bergen op Zoom 573, 7 Breda P.T.T. 549, 8 Oostburg 546, 9 Zwijndrecht 520, 10 Goes 508, 11 Dordrecht 491, 12 Rotterdam III 907, 13 Terneuzen. Als een lopend vuurtje heeft zich door geheel Europa het nieuws ver spreid. dat de koningin der zigeu ners ernstig ziek ligt in het kleine ziekenhuis van Lendinara, nabij Ro- vigo- Meer dan duizend zigeuners zijn reeds in Rovigo aangekomen uit ver schillende delen van Italië. Men ver wacht dat spoedig nog 3000 meer zullen komen uit de Balkan, Frank rijk, Spanje en zelfs uit Engeland. De zieke koningin is Mimi Rossetti, geboren in Bilbao, Spanje, uit Hon gaarse ouders. Zij is tussen de 60 en 80 jaar oud, maar niemand weet hoe oud zij precies is. Ondanks het verbod der artsen gaat koningin Mimi rustig voort met het roken van haar pijp en het drinken van door de zigeuners gestookte je never. Door middel van een tolk vertelde zij, dat zij zich uitstekend voelde en niet kon begrijpen waar haar volk zich zo druk over maakt. De omge ving van het ziekenhuis is op het ogenblik bedekt met tenten en woon wagens. De Rederyckers te Goes hebben hun seizoen besloten met een heel wat minder zwaar problematisch stuk dan „Glazen speelgoed", hun voorlaatste. Nu brachten zij Vogel, vlieg de we reld in" van Dearsly, een prima ge schreven spel vol vrolijke accenten en snedige zetten, maar toch met een ernstige achtergrond, welke overigens de lichtere tinten nog beter deed uit komen. De regisseur, pater Hellwig, had verschillende debutanten ingezet en het daarmee niet slecht getroffen. De rollen waren stuk voor stuk goed be zet en alles liep gesmeerd, dank zij ook de rolvastheid van de tonelisten. De strekking van het stuk was, aan te tonen dat ouders tijdig dienen te begrijpen, dat zij hun kinderen los moeten laten als zij volwassen wor den, willen er geen spanningen en tenslotte brokken ontstaan. Mevrouw Hapgood goed getroffen door mej. Tilly de Kok, begreep dit eerst veel later dan haar goedmoe dige echtgenoot, raak getypeerd door de heer H. Pennings. Dit gaf dan het nodige rumoer in het toch al leven dige gezin, waar vier kinderen stuk voor stuk het nest verlaten willen. Arthur (de heer C. Brandenburg) vloog het eerste uit niet zonder De C.V. Sanbella corset-industrie te Goes, heeft b. en w. dier gemeente verzocht haar een geldlening te ver strekken, groot f 60.000,— voor de bouw van een fabriek, op een terrein tussen Heernisseweg en Beatrixlaan. De totale stichtingskosten, inclusief de kosten van de grondaankoop 1900 m2 worden geraamd op f 80.000,Een vierde hiervan finan ciert het bedrijf zelf. De industrie, schrijven b. en w. aan de Goese raad, is thans gehuisvest in een gebouw aan de 's H. H.-kinderen- straat, maar wordt te klein voor het zich snel uitbreidende bedrijf, dat in totaal ongeveer 50 werknemers telt-, waaronder 37 ateliermeisjejs. Door dit ruimtegebrek is de vennootschap ■gedwongen een nieuw fabrieksge bouw te stichten. Het is naar hun mening gewenst, dat de gemeente hieraan medewerking verleent, daar zij het van belang achten, dat deze industrie voor Goes behouden blijft. Het betreft hier een levens krachtig bedrijf, dat zich nog steeds uitbreidt en volgens de ter beschikking staande gegevens financieel op een gezonde basis staat. B. en w. stellen daarom voor te besluiten tot het ver strekken van de gevraagde geldlening en wel onder hypothecair verband op dezelfde wijze als destijds is geschied ten aanzien van de Glasindustrie Gebr. Wattez n.v. In de huidige om standigheden is dit vrijwel de enige mogelijkheid om van gemeentewege de industriële bedrijvigheid in de ge meente te bevorderen. (Advertentie) ruzie Phyllis, de oudste dochter (mej. Eug. Schmidt) breekt met de moeder, die geen toestemming wil geven tot een wat overhaast huwelijk met de rijke buitenlander John Neil- son (de heer Ireen Schmidt) en ook met Myra (mej. Nell Hopmans) en Ted (de heer A. Buys) komt het tot wrijvingen. De jonge acteurs (trices) deden het uitstekend met Eug. Schmidt en Nell Hopmans als uitblinksters, waarmee wij overigens niet tekort willen doen aan de creaties van de andere jonge lui, die wij al noemden. Verder was er dan nog de heer J. v. d. Stee, die de onnozelaard Georg Harris komisch weergaf en mej. Jeanne Verschoor, die de timide Dandy Westmore had te spelen. Het vlotte, vaak bruisende spel, werd zeer gewaardeerd door het publiek, dat zich met Vogel vlieg de wereld in", voortreffelijk heeft ge animeerd. Zoals altijd bij de Rede ryekers waren decor en grime tot in de puntjes verzorgd. Antonio Romano, een kleermaker in Napels, heeft een stormachtige huwelijksreis gehad. Toen hij en zijn bruid in Paterno- poli, dichtbij Napels, de eerste va kantie van hun huwelijk vierden, kre gen zij bezoek van schoonmama. Die wilde dat Antonio en zijn bruid naar Saviano zouden komen, en gingen in wonen bij schoonmama. Antonio voelde daar niets voor, in de eerste plaats omdat hij in Napels een goede klantenkring heeft, in de tweede plaats omdat hij voor inwo ning niets voelt. Schoonmama bezweek voor de kracht dezer argumenten en ging boos weg. Maar de volgende dag stond ze weer voor de deur. Ze had de grootvader van de bruid en vier ooms meegebracht.- Het aangetrouwd detachement voerde Antonio's bruid weg. Ondanks Antonio's protesten, ondanks het feit dat de jonge vrouw zich aan haar man vastklemde. Zelfs twee familie leden van de kleermaker, die op het lawaai behulpzaam aanstormden, werden tegen de vlakte gewerkt door de stoere leden van schoonmoeders knokploeg. Antonio is. zonder bruid, naar Na pels teruggekeerd. Met gramschap in het hart heeft hij tegen zijn schoon moeder en haar helpers een aan klacht wegens ontvoering ingediend en de politie moet de bruid nu maar terughalen. Want Antonio voelt er niets voor in zijn eentje de stelling van schoonmama te bestormen. In verband met een fiscaal onder zoek heeft de douanerecherche te Rotterdam vorige week twee direc tieleden van de Zeeuwse metaal maatschappij. vader en zoon C., in verzekerde bewaring gesteld. Ze wer den van Vlissingen naar Rotterdam overgebracht. Het onderzoek stond, zo deelde men ons mee, i.v.m. een reis, die D.C. juist gemaakt had naar Israël. Zondag is het tweetal weer vrije voeten gesteld. op Meer dan vijftigduizend militairen, studenten en kinderen uit Peking heb ben zaterdag aan een regeringsactie tot verdelging van mussen deelgeno men. Binnen drie uur waren er vijf tienduizend mussen gesneuveld. Tij dens de jacht kwam een kind bij een verkeersongeval om het leven. De jagers waren uitgerust met vijf duizend vuurwapens, twee en een halve ton munitie, vergif en talloze katapulten. De campagne was be doeld om het pas gezaaide zaad te beschermen. Voor naar schatting 1200 toe schouwers werd zondag de vierde Internationale Wallen cross te Hulst verlopen, georga niseerd door de RKHAV. Het weer werkte prima mee om deze cross tot een groot suc ces te maken en de supporters hebben dan ook voor de volle 100 pet. kunnen genieten van deze „Moeder der Sporten". Uiteraard ging de grootste spanning uit naar de senioren A (cracks) en B, waarin op het laatste ogenblik de nationale cross-kampioen, Hein Cujé van EMM uit Middelburg zich ook 9) jn eeeJha\r, ontbijt een stoel. „Ik heb ook sinaasappel toen de deurbel zoemde. Met een sap als je daar trek in hebt". 7» t,k, zette z.?,haar kop. Hij had nie(. de minste belangstel. je op het eenvoudige witte schotel- ling voor de kan die ze uit de koel- u uu i t' - kast nam. hebben al was t alleen maar voor Lance? Ze had helemaal geen lust „Weet je zeker dat ie er snert ,,U staat zich af te vragen hoe ik e.on vakantie. Niemand wist beter dan hem nog te ontmoeten... De zoemer aan doet weg te gaan, Jane?" dat weet", zei Emily Evans met de- Z1J oe belangrijk een doel kon zijn... bromde opnieuw. „Nee". zelfde soort doorzicht dat dokter Mac 0 T een V10?1'. z® n'et opendeed, zou hij weg- „Maar waarom doe je het dan?" ook vaak toonde. „Ik was toevallig Lance had haar uitgelachen om gaan. Dan zou hij denken dat ze al „Omdat ik niet anders kan Lan. in de hall toen ze binnenkwam en naar droom, hij had haar een idea- vroeg vertrokken was, zoals ze ook ce". natuurlijk moest ze 't me direct ver- kste genoemd en er haar op die van plan was geweest. Hij zou Is 't om Leila? Want als dat zo tellen! Natuurlijk!" herhaalde de scherpe, geestige manier van hem langzaam, als tegen haar wil, stond is" hij greep haar handen en trok zuster sarcastisch. „Ik geloof dat ze °P gewezen dat dromers geen daders Jane van tafel op. Van boven aan de haar, opstaande naar zich toe als minstens verwachtte dat ik van waren, en dat ze. als ze werkelijk trap kon ze hem voor de deur zien dat zo is. dan heb je helemaal' é'een vreugde een luchtsprong zou maken le's wilde bereiken, er beter aan staan, het knappe, donkere hoofd reden om wee te gaan Dat weet midden in de hall". deed realiste te zijn in een realis- licht gebogen alsof zijn oor ingespan- je" „Ze is erg mooi". tische wereld. Moet ik dat, Lance? nen luisterde om een geluid van haar „Laat me los. Lance" „En erg verwend. Ik hoop dat Lan- dacht ze. Ben jij dat? komst op te vangen; het nylon vi- "Alleen als je't echt meent" Maar ce genoeg van haar houdt". Maar natuurlijk was hij dat. Kijk trage-gordijn dat voor de vele ruit- niets duidde erop dat hij 't ook wer- Jane was blij dat er juist een maar naar Leila Appelby, dochter jes van de voordeur hing, verzachtte kelijk van plan was Zijn ogen ke- lampje voor de verpleegster begon van een rechter. Lance had allang de contouren van de fijnbesneden ho- ken met een warrrie ernstige en te flikkeren. Zuster Evans had de on- ingezien dat je als advocaat geen ge jukbeenderen en van de koppige smekende blik in de 'hare en Jane stellende gewoonte de spijker pre- snel succes bereikt door alleen een kin; verborg de blauwe ogen die voelde zich angstig worden Als hii naambord aan je deur te spijkeren... het ene ogenblik de vrolijkheid van haar omarmde en een kus gaf. als hij haar dicht tegen zich aanhield, nog kon laten inschrijven aangezien zijn door de K.N.A.U. uitgevaardigd startverbod (in verband met zijn uit verkiezing in de Nederlandse ploeg) begin vorige week werd ingetrokken. Cujé zette reeds van het eerste be gin af er een fors tempo in en het duurde niet lang of het gehele veld lag in stukken uit elkaar. Met een fantastische souplesse voerde de na tionale kampioen het tempo op en hij finishte tenslotte, met een voorsprong van 33.2 sec. voor zijn oud-clubgenoot H. Bostelaar. Terwijl deze uitslag bij het publiek geen verwondering wekte, was de ne derlaag van Rini Mondeel (Dynamo Middelburg) tegen M. Danen van .Diomedon" (Steenbergen) wel een verrassing. Mondeel moest in de laat ste ronde zijn meerdere erkennen in de Brabander. Dit was in de categO' rie senioren D en E. Bij de junioren A moest Cas Mulder van Dynamo de eer laten aan A. P. Dancet van A.C. Lebbeke (België) en J. Leenhouts van Het Zwin" (B). De gedetailleerde uitslagen waren als volgt; Junioren C; 800 m: 1. A. Nelis ACL 2.12.4; 2. Kremers ASR 2.18.5; 3 A. van Goethem SCSN 2.21.8: 4. C. de Vis ACL 2.23; 5. A. van Steen ACL 2.26; 6. N. van Kerckhoven RKHAV 2.28; 7. R. Dhanis SCSN 2.31. Junioren B; 1600 m: 1. V. de Meyst ACL 4.45; 2. P. Arys ACL 4.48.4; 3, C. Allonsius ASR 4.51.5. Junioren A: 2400 m: 1. P. Dancet ACL 7.21; 2. J. Leenhouts HZ 7.30 3. C. Mulder DM 7.31. Senioren E-D: 4000 m: 1. M. Danen DS 13.7; 2. R. Mondeel DM 13.16 9 3. G. van Aart OH 13.21.5; 4. Wil- lems THOR 13.36; 5. M. de Baat DS 13.50; 6. J, Dane OH 13.54; 7. H. Mon deel DM 13.59; 8. P. Picavet RKHAV 14; 9. T. Brouwer DM 14. Senioren A-B-C: 4000 m: 1. H. Cujé EMM 11.47.6; 2. H. Bostelaar DM 12.20.4; 3. Zwartepoorte DM 12.35 4 4. G. Gijselink SCSN; 5. J. Picavet RKHAV; 6. G. Vervaet SCSN; 7 De Nijs OH; 8. J. Wuyts SCN; 9. J. La main Goes; 10. R. de Witte SCSN. cies op de kop te slaan. Weer terug in de luxueus inge richte spreekkamer die nu bijna twee jaar de hare was geweest, zette Ja ne haar hoed op en trok haar man tel aan, na nog even een briefje aan Dr. Louise en een aan dr. Mac te hebben geschreven. Voorlopig zou ze hen niet terugzien, in geen weken... maanden misschien. Lance? Voor hem had ze geen briefje achterge laten, hoewel hij iedere ochtend te gelijk met zijn moeder naar het zie kenhuis kwam en dan altijd even binnenliep, heel vroeg al, vaak nog Die gedachte gaf Jane een nare een kinderlach konden weerspiege- zodat ze het regelmatig kloppen van zijn hart kon voelen, zou ze dan nog standvastig kunnen blijven? Zou ze dan nog kunnen gaan? „Lance, toe". Zijn lippen sloten haar mond, eerst heel licht terwijl hij zijn arm om haar heenlegde. Maar al gauw werd 't een warme, dwingende zoen, alsof hij wist hoe zwak ze was als ze in zijn armen lag. Jane zette zich "ic gtuauiiic 6Qi ane ecu "die ecu j\iiiuciiacn ivuuucii w cui aptcgt!- crhrnn Ale v nn j voor6 Jane ai dr.'mIc. Ha «"briefje niet, hield ze zich voor. Lance was uit te drukken, of sto'rmachfige wS|! he^reSne^kome^ toegaf^rouhaa? voor Lance was trouwens al geschre- fen fijn mens, op zijn manier. Al- de, of twijfel... Ze haalde diep adem aroom zekL nSt verwlzenlfikt wer ven: mejuffrouw Leila Appelby 6.35, leen, die manier was niet dezelfde om het bonzen van haar hart tegen bloedproef, specimen verzonden aan de hare. - j-. j rijkslaboratorium, terugverwacht za- Ze had de volgende ochtend al terdag. vroeg willen vertrekken, maar het Zaterdag.. Waar zou ik tegen za- klokje op haar nachtkastje wees over terdag zijn? dacht Jane. Ze ging de achten toen ze wakker werd. volgende ochtend met de auto weg Blootsvoets liep ze snel naar de keuken, zette water voor koffie op Lance". te gaan en stelde vast dat ze er goed aan had gedaan naar beneden te gaan. Afscheid nemen van Lance was de enige mogelijkheid zeker van haar beslissing te zijn. Ze deed de deur open. „Morgen, maar waarheen? Ze had erover gedacht naar enke- et* ging toen terug om zich te kle- w00 uu» van p.a„ ai van um» invpn le van die kleine plaatsjes in de ber- den. Het blauwe mantelpakje, om- te gaan zonder afscheid van mij te c{_ gen te gaan en daar eens rond te dat dat zo gemakkelijk was op reis. nemen. Mooi is dat!" kijken naar een plek om zich te ves- De zwart suède pujnps, oud, maar „Sorry, Lance. Je je was er tigen. ze zaten zo lekker en waren erg ge- niet". Of ze kon naar Key West of naar schikt om mee te rijden. Daar ging hij niet op in. „Ruik ik Los Angeles rijden voor een vakan- Rijden. Waarheen? dacht ze al- koffie?" tie van een paar weken, voordat ze weer. Ik kan toch maar niet luk- „Ja. Wou je ook een kopje?" definitief een besluit nam. Ze had raak gaan rijden, zoals iemand die Luchtig blijven, hield Jane zich voor. Key West en Los Angeles alleen uit- vlucht en achterna gezeten wordt. „Dat weet je wel", gekozen omdat het de verst afgele- Misschien was Los Angeles toch „Er zal nog wel een kopje in de gen vakantieoorden waren, waar ze wel een goed idee. Dat was een pot zitten, denk ik", zei ze en ging komen kon zonder een schip te ne- lange, inspannende tocht; dan zou de trap op. Hij liep achter haar aan men. Maar het kon haar eigenlijk ze tijd hebben om na te denken en ze voelde hoe zijn ogen haar niet weinig schelen, hoewel ze wist dat of het zou haar dat juist verhinde- loslieten. dat verkeerd was. Ze moest een doel ren. „Ga zitten, Lance". Ze wees op droom zeker niet verwezenlijkt wor den. Toen hij voelde met hoe weinig warmte ze op zijn omhelzing reageer de, verslapte de greep van zijn ar men en deed hij een stap terug. „Ik geloof waarachtig dat je 't meent", zei hij zacht, verwonderd, ,Je was dus van plan er van door hij '4 ternauwernood kon ge- hem niet aankijken. Hij moest eens weten hoe weinig het ge scheeld had of ze had hem zijn kus teruggegeven. „Dat was niet eerlijk, Lance. Te genover geen van ons beiden". „Wat bedoel je?" Jane haalde haar schouders op. „Nu, Leila is er ook nog". „Die telt helemaal niet mee, dat heb ik toch al gezegd!" (wordt vervolgd) De Verenigde Staten zullen op de Sovjetklacht bij de Veiligheidsraad reageren met het verzoek, weer deel te nemen aan de besprekingen in de ontwapeningscommissie. Dit is in Washington vernomen. Zoals bekend, beschouwt de Sovjet regering vluchten van Amerikaanse bommenwerpers met atoombommen boven het Poolgebied als een bedrei ging van de vrede. Zij heeft een klacht dienaangaande bij de Veilig heidsraad ingediend. Deze zal van daag worden behandeld. Drie redacteuren van het Oekrai nische emigrantenblad „Schlach Pre- mogy" zijn bij een bomaanslag ter nauwernood aan de dood ontsnapt, aldus „Radio Vrij Europa". De drie journalisten openden een uit Frankfort verzonden postpakket, dat een in 1938 in Praag gepubliceerd boek bleek te bevatten, „De emigra tie uit de Oekraine". Toen zij hier mede bezig waren zagen zij het kaft langzaam omhoog komen. Zij wier pen zich op de grond, en het boek explodeerde. Geen van drieën liep enig letsel op. In 1955 kwam de redacteur van een Slowaaks emigrantenblad. Matus Czernak, bij een bomaanslag om het leven. Een nationale 20-km-stratenloop, zondagmiddag onder bijzonder goede weersomstandigheden te Halsteren gehouden, is gewonnen door Bleeker van Lycurgus (Krommenie), in 1 uur 8 min. 56.4 sec. Verbaan, die geruime tijd de leiding had, eindigde op de vijfde plaats in het klassement. Het resultaat was: 1 Bleeker 1 uur 8 min. 56.4 sec. 2 Smits (A.V. '36, Alphen aan de Rijn) 1.10.09.5; 3 Frederiks fDaventria. De venter) 1.11. 55.8; 4 Van der Sande (Generaal Michaelis, Best), 1,12.26; 5 Verbaan (Festina, Blerick), 1,13.45. Morgen, dinsdag 22 april, gelden in de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: te Hansweert om 4.54 en 17.20 uur, te Terneuzen om 4.10 en 16.34 uur en te Vlissingen om 3.44 en 16.07 uur. GOES Grand: Het lied van Bernadette, alle leeft. MIDDELBURG Electro: Dwars door Parijs, 14 j. Schouwburg: Bandido, 18 j. Stadhuis 2 uur: Gemeenteraadsverga dering. VLISSINGEN Alhambra: Monpti, 16 J. met voorbeh. Luxor: Kerels en kogels. Brittannia 8 uur: Nutslezing: De ro mantiek in de muziek. DE KLINGE Kinema v. Dijk 7,30 uur: De duivel in persoon, als bijfilm Moord bij kaarslicht. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Esther Costello, 18 j. met voorbehoud. AXEL Het Centrum 8 uur: Le coarteau sous la gorge, 14 j. SAS VAN GENT olympia 8 uur: Hartstocht, 18 j, O0[STBURG Ledel 7,45 uur: Carnaval in Wenen, 18 j. m. enig voorbe-h. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Folces Bergères, 18 j. met enig voorbeh. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: De zwendelaars, 18 j. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Als u voelt wat ik bedoel, 18 j. DINSDAG, 22 APRIL HILVERSUM I. 402 m. KRO: 7,00 Nws. 7,10 Gram, 7,45 Morgengeb. en lit. kal. 8,00 Nws. 8,15 Gram. 8,50 Vd. huis- vr. 9,35 Waterst. 9,40 Gram. 9,45 Licht baken 10,00 V.d. .kleuters 10,15 Gram. 10,30 Schoolradio 10,50 Gram. 11,00 V.d. vrouw 11,30 Schoolradio 11,50 Als de ziele luistert 12,00 Middagklok-noodklok 12,03 Gram. 12,30 Land- en tuinb.meded. 12,33 Gram. 12,55 Zonnewijzer 13,00 Nws. en kath. nws. 13,20 Gram. 13.30 Lichte muz, 14,00 Schoolradio 14,30 Wij vrou wen van het land 14,40 Gevar.progr. 16,00 V.d. zieken 16.30 Ziekenlof 17,00 V.d. kind. 17,40 Beursber. 17,45 Regeringsuitz.: Rijksdelen overzee. Surimane en zijn districten, door mr. J. A. J. van Gorkum 18,00 Lichte muz. 18,20 Idem 18,45 Gram. 19,00 Nws. 19,10 Comm. 19,15 Lichte muz. 19,35 Gram. 20,20 Katechismus 20,30 Act. 20,45 De gewone man 20,50 En Gij zult het aanschijn der aarde vernieuwen 22,00 Omr.ork. en sol. 22,40 Sport 22,45 Avond gebed en lit. kal. 23,00 Nws. 23,15-24,00 Nouveautés. HILVERSUM II. 298 m. AVRO: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,20 Gram. VPRO: 7,50 Dagopening AVRO: 8,00 Nws. 8,15 Gram. 9,00 Gym. v.d. vrouw 8.10 V.d. vrouw 9,15 Gram. 9,40 Morgenwijd. 9,55 E-oekbespr. 10,00 Gram. 10,50 V.d. kleu ters 11,00 Theaterork. en sol. 11,30 Sopr. en piano 11,50 Gram. 12,00 Lichte muz. 12,20 Regeringsuitz.: Landbouwkron.: De boer van Nooitgedacht 12,30 Land- en tuinb.meded. 12,33 Orgel en hobo 13,00 Nws. 13,15 Meded. of gram. 13,20 Metro- pole ork. 13,55 Beursber. 14,00 Gram. 14,40 Schoolradio 15,00 Instr. kwint. 15,30 V.d. zieken 16,30 V.d. jeugd 17,20 De dieren wereld en wij, caus. 17,30 Lichte muz, 18,00 Nws. 18,15 Act. 18,30 Amateursprogr. 18.,55 Paris vous parle 19.00 V.d. kind- 19,05 Viool en piano 19,45 Vd. jeugd 20,00 Nws. 20,05 Gevar.progr. 22,15 Caril- lonmuz, 22,25 Gram. 22,35 Strijkkwart. 23,00 Nws. 23,15 Koersen v. New York 23,16 New York calling 23,21-24,00 Gram. BRUSSEL, 324 m. 12.00 Gram. 12,15 Pianospel 12.30 Weerber. 12,34 Pianospel 13,00 Nws. 13,11 Gram. 14,00 Schoolradio 15,45 Gram. 16.00 Koersen 16,02 Symf.ork. en solist 16,30 Gram. 17,00 Nws. 17,10 Viool en piano 17,45 Boekbespr. 18,00 V. d. jeugd 18.30 V.d. sold. 19,00 Nws. 19.30 Wereldtentoonstelling 20.00 Caus. 20,10 Gram. 20,15 V.d. vrouw 21,10 Omr.ork. en sol. 22,00 Nws. 22,15 Ork.conc. 22,43 Gram. 22,55-23 00 Nws. BRUSSEL. 484 m. 12.00 Gram. 12.35 Hammondorgelspel 13,00 Nws. 13,15 Gram. 14,45 Ork.conc. 15,25 Gram. 16,05 Jazz- muz. 16.30 Dansmuz. 17,00 Nws. 17,35 Gram. 18,30 Idem 19,30 Nws. 20,00 Ork. conc. 22,00 Nws. 22,10 Vrij tijd 22,55 Nw«. Televisie DINSDAG, 22 APRIL NTS: 20,30 Journ. en weerber. VARA: 20,45 Filmprogr. VLAAMS BELG.: 16.00-17,00 Wereldten- toonstellingskron. 19,00 De kath. gedach te en actie 19,30 Nws. 20,00 Rep. wereld tentoonstelling 21,00 Speelfilm 22,25 Dans met de Doorme's 22,45 Nws.

de Stem | 1958 | | pagina 2