Pajgblad Peilen Tholen schonk kostelijke excursies OVer Hengele DE RUST DEED GOED HOFNAR Koningin ontving Adenauer ONZE PUZZEL Oesters Recreatie Symbool van noblesse! YOEROEK en KIRAS Tapijten WYERS HALF-TIME Prins Albert van Monaco wordt zondag gedoopt 11 VIERDE BLAD ZATERDAG 19 APRIL 1958 ill Ting Ling moet vloeren schrobben Thee voor de betogers. Bekende zangeres overleden Duivenkronlek van „Den Bruinen" BLANKENHEYM het fijnste sigaartje Grote opdracht voor Belgische scheepswerf Karpetten in voorraad Oplossing (Van onze speciale verslag gever) Tholen, vrijdagavond Er was gisteren iemand in hotel Zeeland op Tholen, die een nieuwe vertaling had voor de Zeeuwse spreuk „Luctor et Emergo". Het leek in het dialect van de streek op iets als „Lukt 't vandaag niet dan lukt 't mèrrege." Hij kwam ermee voor de dag op een moment, dat het precies paste, op een moment, dat Zeeuwen voor de zoveelste maal bewezen hadden, hoe zij hun plannen uitvoeren: Op Tholen ging het simpelweg om de zeehengelwedstrijd, die daar Twee de Pinksterdag wordt gehouden. Maar het werd veel meer dan pra ten over „vijftig gram lood" en „za gers" als aas alleen. Het werd een compleet studie-program, geleid door mannen, die door de Delta werken hun land zien veranderen en die geleerd hebben jaren vooruit te denken, bedachtzaam en hartstoch telijk tevens. Het werd één lange excursie, met sprekers die pas helemaal ten laat ste begonnen over wat ze journalis ten eigenlijk op de eerste plaats wilden vertellen, helemaal ten laat ste, omdat er zoveel andere, belang rijke dingen waren, die ze vertellen moesten, ook al hebben die din gen strikt volgens de kalender nog jaren de tijd. Over oesters ging het. Allicht, zo dicht bij het water, waar ze groeien. En over recreatie. Allicht, zo dicht bjj het land, dat er dank zij zjjn rust en stilte hij uitstek geschikt voor is. En pas toen, nog na de hengelwed- strijd, die de journalisten voor de lol onder mekaar hadden georgani seerd, pas toen ging het ook nog over dat internationaal visconcours. Nieuwe toekomst De Oosterschelde de schatka mer, waarin Nederland zijn oesters bewaart heeft een nieuwe toe komst. De Delta-werken zullen er het land wijzigen. En een van de wijzigingen, waar Zeeland het eerst „tegen aan liep", was de oester- (Advertentie) Kiras en Yoerock tapijten vallen onmiddellijk op door hun rijke oosterse kleuren en dessins. Daarin tonen zij een zeldzame voornaamheid. Prijzen: bijv. 200 x 300 cm) f 231.. en f 325.- Vraag um> woninginrichter naar gegarandeerd door teelt, die gedoemd scheen te ver dwijnen. Maar Zeeuwen laten niets verdwijnen. Ze houden vast, wat g<3ed is gebleken. (En zijn oesters niet goed, zó uit het water opge diend met citroen en schuimende champagne Daarom voerden zij het gezel schap persmensen naar Wemeldin- ge, schuilend achter een dijk, zo ver de stilte in. dat de rook uit fa brieksschoorstenen van Bergen op Zoom aan de horizon nog maar am per te zien was, hoogstens als ademstoten op een winterdag. Daar wezen ze op het eerste ant woord, dat ze vonden om te behou den, wat niet alleen uit zin voor tra ditie. maar veel meer nog koel za kelijk van kostelijke waarde is. Ze gunden een royale blik in het oester laboratorium. dat enkele jaren ge leden werd opgericht om de kansen van de oesterteelt op andere basis te onderzoeken. In de kleine, houten loodsen wordt met reageerbuizen en proefbassins en andere moeilijke dingen gewerkt en er worden termen als zuurgraad en flagellaten gebruikt. Het was voor leken een wetenschappelijk doolhof, maar er is reeds één klare conclusie uit gedistilleerd: De oes terteelt hoeft niet te verdwijnen, zo als pessimisten dat in het begin zei den. Er zijn andere mogelijkheden. Praktijk De conclusie is zo vertrouwen wekkend, dat men binnenkort het experimentele stadium verlaat en voor 10 miljoen guldens in de Zand- kreek bij Veere de glazen proefbak- ken gaat verwisselen voor de prak tijk van het buitenwater. Als ook dat goed uitvalt gaat men op weg naar het einddoel, dat de betrokken Zeeuwen reeds als een duidelijk vi sioen voor ogen staat, al zal het nog jaren duren eer het zo ver is: Dan gaat men boven Schouwen, tussen twee geprojecteerde dijken een zout waterbekken scheppen, dat welis waar kleiner zal zijn dan de geza menlijke oppervlakte van de huidige oesterbanken, maar dat meer pro- duktie kan gaan opleveren. Mannen in witte doktersj assen prakkizeren thans, bescheiden ver borgen achter een brede dijk, maar vlak bij het water, waar het in de ze kwestie om gaat, over problemen als voedseltoevoe.r, voortteling van de oesters en al wat daarmee sa menhangt. Het zijn splinternieuwe onderzoekers, speurend naar de op lossing van een gecompliceerd raad sel. Stilte Tevoren had de TH 18. die brutale schuimstrepen in het water trok, als om te zeggen, dat het allemaal van hem was. tevoren had de TH 18 van Bonafides ons naar de Pluimpot gebracht. Daar is, voorlopig achter een dijk van plastic-zakken, een recreatie gebied in de maak van een kaliber, zoals wij dat toevallig van de burge meester van Poortvliet hoorden. Hij „zit" er bij. Zijn gemeente is nauw Het te Peking verschijnende offi ciële ..Volksdagblad" meldt, dat de bekende Chinese schrijfster Ting Ling, die verleden jaar aan de kaak werd gesteld wegens rechtse afwij kingen", is afgezet als onder voorzit ster van de Chinese schrijversvereni ging. Ting Ling is een 53-jarige Stalin- prijs-winnares. Kortgeleden was zij aan het vloeren schrobben in het ge- bo iw van de schrijversvereniging, dit als boetedoening voor ..individualis tisch optreden en het uiting geven aan anti-partijgevoelens. Het „Volksdagblad" meldt voorts dat een andere ondervoorzitter der schrijversvereniging, de criticus en schrijver van korte verhalen Feng Hsoe Feng, eveneens tot aftreden is gedwongen. Hetzelfde is geschied met de schil der Kiang Feng, die ondervoorzitter was van de vereniging van kunste naars. betrokken bij wat strikt genomen een aangelegenheid is van Scherpe- nisse. En hij heeft dezelfde princi pes, die alle mensen uit deze streek huldigen: Geen vermaakcentrum naar Amerikaanse snit, met lallen de pick-ups en gewaagde zwempak ken, geen tumult in een gebied, dat voor de stilte gemaakt schijnt. De Pluimpot, tot dusver gewoon een vrijpostig om Tholen geslagen (zee) arm, moet in zekere zin blijven, wat het is geweest. Het moet dezelfde verhelderende, kalmerende omge ving blijven, die het steeds is ge weest, een rendez-vous met wat mensen uit de twintigste eeuw, op gejaagd door het tempo van de tijd, tekort komen: Een omgeving zonder weerga, waar kilometers in de om trek geen verblindende neonrecla- (Advertentie) mes zijn en waar gemoedelijke kas teleinsvrouwen midden in hun voor jaarsschoonmaak worden opge schrikt voor het schenken van een cognac, een omgeving zonder waan zinnig schreeuwend verkeer en zon der dienstregelingen voor treinen, waar de tijd iets ijls wordt en waar zenuwen tot bedaren komen. Hoe onvoorstelbaar goed dat is, leerde ons, behalve de plannen in de Pluimpot en behalve de voortreffe lijke menu's in hotel Zeeland, de TH 18. Want staande op de achter steven van dit simpele bootje, met de benen wijd gespreid op de lage railing boven de razende schroef en met de ogen geboeid aan het spet terende spoor van schuim en aan onbestemde horizonten, hebben wij ons verblijdend ver gevoeld van de problemen, die toch zo dichtbij wa ren Aan U de keus op welke wijze U Molenaar's Kindermeel wilt klaar maken ZELF KOKEN (het Molenaar's Kinder meel in de van oudj be kende verpakking). De oude. beproefde me thode. De pap wordt in een pannetje aangemaakt en door U zelf gaar ge kookt. BORDKLAAR y 40 controle- zegels geve» recht op onze fraaie eetlepel ol emaille papbord (het Molenaar's Kinder meel pak met de rode band). Het meel wordt recht streeks uit het pak in de melk op het bord ge strooid en met een vork opgeklopt Het kinder meel werd reeds in de fabriek gaar gekookt. De dokter zegt: Borstvoeding, en daarna. \S_ Tien demonstranten zijn don derdag voor de Duitse ambas sade in Londen een wake van 24 uur begonnen uit protest te gen uitrusting van de West- duitse strijdkrachten met atoomwapens. Toen bondskanselier Ade nauer 's middags de demon stranten met de leuzen „Geen kernwapens voor Eisenhower, Kroestjev, MacMillan en Ade nauer" verkleumd in de regen zag staan, zei hij tegen de am bassadeur, dr. RifterVraag die mensen op de thee", hetgeen de ambassadeur prompt deed. Slechts vier van de tien be togers namen de uitnodiging aan. Toen zij het gebouw bin nengingen kwamen zij de bondskanselier tegen, die net vertrok voor een conferentie met premier MacMillan. Hij gaf het verbaasde viertal eeji hand en zei: „Ik ben het vol komen met u eens". De operazangers Margaret Burke- Sheridan, die door Giacomo Puccini de beste Madame Butterfly van alle tijden genoemd werd, is op 60-jarige leeftijd in Dublin overleden. Margaret Burke-Sheridan, die enige jaren geleden haar carrière opgaf en sinds geruime tijd ziek was, werd in Castlebar in het graafschap Mayo, in Ierland, geboren. Zij was een bloedverwante van de toneelschrijver Richard Brinsley Sheridan. Ingevolge het spreekwoord dat de eerste klap een daalder waard is, zijn de mannen van de Bredase Bond er op Duffel maar seffens boven-erms opge sprongen. Er vlogen deze kouwe keer niet minder dan 2793 dui ven. Ondanks de straffe noord ooster, recht op de kop, maakte de overwinnaar, een klepper van Christ van den Berk, bijge naamd de schrik van het Lies- bos, maar even 1744 meter per minuut. Een bewijs dat de rust van een maandje of zes, zeven onze renpaarden van het lucht ruim geen kwaad heeft gedaan. Christ verbleekte van kleur, toen hij de duif met zo'n geweld naar beneden zag komen, 't Was of hij een slok pure soda achtA zijn kiezen gekapt had in plaats van een koppel lichte Catsjes. Hieruit blijkt weer eens hoe de zenuwen een mens parten kun nen spelen. Affijn om kort te gaan en niet rond de pot te draaien, hier is de uitslag: 1 Chr. van den Berk (en zonen), 2. N. Gerritsma (en zonen), 3 16 en 17 Gebr. Oomens (en zonen), ge ziet dat de jeugd niet achterblijft, 4 J. Her- mal. 5. J. Bindels, 6 J. Sips, 7 J. van Oosterhout, 8 Jac. Kouwenberg, 9 en 40 de grote kampioen C. Ie Grance, overwinnaar van Duffel tot San Se bastian, hou je taai Stop, 10 P. de Grauw, 11 J. Kwisthout, 12 Jan van der Horst (is dit jaar ook weer geen houden aan!), 13 C. van Beekhoven, 14 de gevreesde Jac. van Raak, een van de vanouds bekende „Drie Koosjes", 15 Jo Scheerhoorn, begint ook weer hard te pakken, 18 A. M. Aarts, 19 A. Crul, 20 C. J. Remie, 21 D. Verhulst, 22 M. van der Straate, 23 P. Mouwen, 24 H. Peemen, 25 de wielrenner L. Bruygoms, waar ik straks nog even op terugkom, 26 J. A. Mol, 27 F. Huybregts. 28 G. van Alphen, 29 A. Defilet. 30 C. Vrins, 31 C. van de Corput, 32 Jan Sloekers, 33 Peet van der Horst, oude ratten die ze nooit bij hun staart gepakt krijgen, 34 G. Brouwers, 35 M. Gij zen. 36 H. Nelemans. 37 P. Hojka, 38 Chr. Schniermannie, 39 J. M. Lutt, ook niet tut, 41 Jac. Bos enz. Al deze öe Wesiduitse bondskanselier dr. nonrad Adenauer heeft als gast can koningin Elizabeth van Enge land in het kasteel Windsor gedi-De foto toont de koninain m neerd met de Engelse vorstin. \haar Duitse gast in het kasteel. grote kampioenen onze hartelijke ge lukwensen.. Verder verneem ik dat de fiets ge wonnen is door niemand minder dan de Ginnekenaar Lauw Bruygoms, winner van vele beroemde trofeeën o.a de zilveren duif op Goes, ge kent het spreekwoord van de duvel en de grote hoop. Volgens Willem Verdaas donk die wij hier nog even over ge sproken hebben, is er aan deze per soon niet te kluiven. Tevens serie van honderd. Tweede fiets plus serie van vijftig A. M. Aarts. Op Vilvoorde, morgen zondag, zullen eens te meer twee complete herenrjjwielen vervlo gen worden. In het Westen Hier Bergen op Zoom, Verenigde Bergse Krabben, Quievrain met 358 oude duiven, de jonge liggen al reeds, ik bedoel nóg in de pan!1 6 en 15 de watervlugge Adr. Geers, 2 Gebr. Becht, goed gedaan Willem, dat zijde gij toch waar ik in mijn jonge tijd nog heb leren dansen!, 3 Adr. Nuyten, toen hij kwam aanren nen zat zijn duif al buiten, 4 A. van Tilburg, 5 J. C. Hoppenbrouwers, 7 Fr. Lambregts, 8 en 16 P. de Kok, 9 en 19J. Zeebregts, 10 M. Lodewijks, 11 Fr. van de Kieboom. 12 P. Mer- tens, 13 P. N. Hoppenbrouwers, 14 Schot-IJzermans, 18 P. Hagenaars, 20 Jac. de Waal enz. Ondanks de snijdende wind en de hemelsblauwe lucht was de deelname niet onbevredigend. Het werd een zware strijd, doch na het optrekken van de kruitdamp bleken er toch slechts weinig achterblijvers. De machtige maatschappij „De Vliegsport" te Steenbergen vloog Duffel. Met niet minder dan 650 dui ven en het was de gevreesde W. van Campenhout-De Jong die de eerste carambole maakte! Begin je ze nu al weer uit te benen, Willem? 1 12 en 16 Van Campenhout-De Jong voor noemd. 2 R. van Wezel, 3 L. Magnus, 4 F. Adriaanse, 5 M. Brocatus, 6 en 10 Joh. de Weert, ook niet van de poes, hou je taai Jan, 7 en 15 St. van Wezel. 8 J. Ernest, 9 C. Klep, 11 J. Hameteman, 13 en 22 Th. de Groot, 14 Piet van Kelle, 17 en 20 Th, Kemperman, 18 Chr. van den Berg. 19 Jan de Pee, 21 P. Zand boer, 24 J. van Dijk enz. De serie van Willem van Cam- penhout ziet er als volgt uit: 1 12 16 23 27 enz. Heden zaterdag in- korven van 2 tot 4 uur. Wacht niet tot de laatste minuut want dan loopt het fout. De auto vertrekt precies op tijd. Klokkenzetten van 8 tot 9 uur. Rond de Baronie Tot het bittere einde werd er om de puntjes gestreden te Terheijden: 1 P. van Oers, 2 M. Segers, 3 en 6 C. de Pijper, 4 C. Horemans ik bedoel Koremans, 5 Jo Stroop, bravo en van harte beterschap. In „Het Zuiden" te Rijen kwamen ze naar beneden dat de rook er af vloog, speciaal bij de bezorger van het Dagblad De Stem, de gevreesde Ant. Eikhout. Hij was dan ook met de vetste kluifjes weg. Van dik hout zagen we planken zei Toon. Diverse beroemde melkers hebben de hoed op, maar het zij hun tot troost dat ze bij Eikmans eitjes kun nen halen, hetzij gebakken hetzij ge klutst. 1 en 6 Ant. Eikhout, 2 Gerrit van den Brand, 3 G. Bogdoll, 4 B. Broers, 5 P. Hofkens, 7 Vic van Lil, 8 Jac. Biemans, 9 C. Aertse, 10 Gebr. Jan sen enz. Hier de C.C. Nieuw Ginneken, on der leiding van de wakkere Willem van Oosterbosch. Dat hij er niet ne vens pakt. bewijst hij alreeds op deze eerste vlucht van het seizoen: 1 en 9 Kees Bastiaansen (van den Bol- berg), 2 W. van Oosterbosch, 3 Pietjé van Gils, 4 bakker Jan Frijters, 5 A. Oomen, 6 P. van Eynatten, 7 Fr. Heyblom, 8 Adr. Martens, 9 J. van Rijen, 10 en 11 Adr. Jansen enz. in de „Gevleugelde Vrienden" te Chaam begon Piet Koks van de eer ste dag af lillijk te doen: 1 P.J. Koks, 2 en 10 J. de Rooij, 3 Ch. Koks 4 en 9 P. v. Opstal, 5 A. Laurijssen, 6 en 7 H. Geerts, 8 G. Buys, enz. De negen de prijs van P. van Opstal trok de meeste platen. En nog weer.... Hoogerheide, maatschappij „Vlug en Eerlijk", bravo mannen, eerlijk moet niemand vrezen, wij kennen er ook die vlug zijn en niet eer lijk, maar dan natuurlijk buiten de konterijen van de duivensport1 Joh. Meesters, 2 L. Pais, 3 A. Kreijntjes, 4 F. Stok. 5 Ant. Kete laars, 6 A. van Opdurp, 7 en 8 J. de Corm, 9 A. Prop en 10 J. Rom- mens. Idem „Luchtklievers"1 J. de Bak ker, 2 J. Nuyens. 3 P. Schrauwen, 4 Jos Damen, 5 Alfons Prop, 6 P. C. Huygens, 7 J. de Bakker, 8 Gebr. Scheermakers, 9 Vrolijk-Wils en 10 H. Kooien enz. Maatschappij „De Hoop" fe Ossen- drecht. N'escaiiez pas dans cette es- péranee, als ge dikkels Frans sprikt: 1 en 5 Frans Verbruggen, 2 Jan Hack, 3 Jos van Thillo. 4 Jos Hugens, 6 D. Clarijs, 7 Ant. Hugens, 8 G. Ver- braecken, 9 G. Dekkers, 10 Frans Bolders enz. Idem de „Welkomsvrienden": 1 4 9 P. S. Clarijs, 2 Fr. Vriens, 3 P. Speek, 5 Theo Hack, 6 G, Jaspers, 7 H. Melsen, 8 Albert Engels, 10 Adr. van Oevelen enz. Kruisland „De Marconist": 1 Jos. Heesters, 2 Jos Antes, 3 L. de Jong, 4 M. Laurijssen, 5 A. Goris, 6 Ant. Rijsdijk, 7 en 9 Gebr. Uitdewilligen, 8 P. Broos, 10 G, Uitdewilligen. Kop pelsprint P. Buyk. „De Luchtbode" te Wouw: 1 Adr. Barrevoets, 2 en 3 St. van Gent, 4 en 7 H. Gabriels, 5 Gebr. Bals, 6 H. Augustijn, 8 Th. Poppe. 9 P. van der Heijden, 10 W. Gommeren enz. „De Pelikaan" te Woensdrecht: 1 P. van Paassen, 2 Th. Geers, 3 M. Augustijn. 4 en 5 Adrianus de Dooy, 6 P. Jansen, 7 C. Rommers, 8 J. van Hooydonck, 9 S. Kools en 10 Jan Traets enz. „Nog Sneller" te Breskens vloog Moeskroen: 1 R. Vanqueuckelberghe, 2 J. van Gijs, 3 K. Quaars, 4 C. de Hertog, 5 A. Poppe, 6 J. Risseeuw, 7 A. de Krijger, 8 J. Dathijn. 9 C. van Opdurp, 10 G. van Grol, 11 M. de Reu, 12 M. de Visser, 13 W. Klaay- sen, 14 J, Faas en 15 J. Adam enz. Tot slot nog twee nagekomen be richten van de „Grensduif" te Put om te laten zien dat wfj ook deze mannen niet vergeten. Het was op Quievrain te doen, voelt U wel: 1 en 7 H. Siemons, 2 en 6 Gebr. Verkuil, 3 Gebr. Debeuckelaer, 4 Alfons Zee bregts. 5. P. de Nooyer, 8 B. Hen driks, 9 Jac, Ketelaars, 10 F. Hen driks en vervolgens: 1 en 7 Roeke- Tops, 2 F. van Beek, 3 P. Govers, 4 en 8 A. Nuyten, 5 L. van Loon, 6 H. Simons, 9 Sjors Verkuil en 10 B. de Keyzer enz. Hier moet ik dan voor deze week eindigen met de pen maar niet met het hart. Allemaal goeie. DEN BRUINEN (Advertentie) ouwe (met de baard) heeft de sleutel van de gezelligheid - om van die goeie jonge (7.40) niet te spreken (Advertentie) nooit fijner gerookt De één maand oude kroonprins van het vorstendom Monaco, prins Albert Alexandre Louis Pierre Grimaldi, wordt aanstaande zondag in het hij zijn van prins Rainier en prinses Gracia Patricia gedoopt. De plechtigheid vindt plaats in de kathedraal van Monaco, waarbij de kleine prins het H. Sacrament zal worden toegediend door mgr. Jean Delay, de vroegere aartsbisschop van Marseille. Geen van prinses Gracia's Ameri kaanse familieleden wordt voor de doop in Monaco verwacht. Haar moe der, mevr. John B. Kelly uit Phila delphia, was bij de geboorte van haar tweede kleinkind aanwezig, maar zij keerde verleden maand naar Ameri ka terug, omdat ze thuis niet langer gemist kon worden. Toen prins Alberts veertien maan den oude zusje Caroline werd ge- De Liberiaanse maatschappij „Tan kers Transport" heeft bij de scheeps werf te Hoboken een bestelling ge plaatst voor de bouw van twee olie tankschepen van elk 45.800 ton, met een lengte van nagenoeg 226 meter, de grootste eenheden ooit in België gebouwd. De levertijd is op vier jaar bepaald. De werf kon de bestelling aannemen dank zij de nieuwe helling met een capaciteit tot maximum 60.000 ton, welke onlangs werd bijge bouwd. doopt, op 23 maart 1957, waren de grootouders van moeders zijde wel aanwezig. Als peter van de dopeling zal optre den prin» Louis de Polignac, die ver want is aan Rainiers vader, graaf Pierre de Polignac. De meter die over de prins zal staan heengebogen zal niemand minder zijn dan de trot se ex-koningin van Spanje, Dona Vic toria Eugenia van Battenberg, wedu we van ex-koning Alfonso XIII. Het doopfeest begint eigenlijk al za terdagavond, want dan vieren prins Rainier en zijn gade de tweede ver jaardag van hun huwelijk. Het volk van Monaco deelt in deze vreugde, omdat het vorstelijk paar hun zoon vanaf een paleisbalkon aan de ingezetenen van het vorstendom zal tonen. (Advertentie) 100 KIRAS 50 YOEROEK BREDA Tolbrugstr. 11 - Markend.weg 3 STEENBERGEN - Kaaistraat 18 HORIZONTAAL: 1. muziekinstru ment; 4 ahbtshalve (Lat. afk.); 6 Duits pers. voornaamw.7. meisjes naam; 10. vogelprodukt; 12. schrede; 15. als eerder (afk.); 16. plant; 19. haarsnijder; 22. voorzetsel; 23. vloei stof: 24. zangnoot; 25. omroepvereni ging; 26. heldendicht; 27. de somma van; 29. klaar; 31 muntstuk (afk.); 32. voegwoord; 33. verbinding; 35. dweperig; 38. zangstem; 39. vogel; 41. kostbare stof; 42. meisjesnaam: 44. afgebakende ruimte; 45. heilige (afk.); 46. bijwoord; 48. inhoudsmaat; 50. grondsoort; 52 deel. v. Amerika (afk.); 54 fok; 57. onheil; 61. Frans lidwoord; 62. herkauwer; 63. weg gaan; 67. eiland in de Indische archi pel; 70. verlaagde toon; 71. koker; 73. het zij zo (Lat.)76. ter plaatse (afk.); 78. voegwoord; 79. soepel, zacht; 81. zijrivier van de Donau; 83. Europeaan; 85. kleur; 86. overheids bedrijf; 87. alsof het knaagt; 90. se conde; 92. herkauwer; 94. olympische spelen (afk.); 95. deel v.e. Franse ontkenning; 97. sportterm (afk.); 98. etagewoning; 100. kleur; 101. idem (afk.); 103. meisjesnaam; 104. sele nium (afk.); 105. telwoord; 108. deel v.e. breuk; 111. bergplaats; 112. Ned. televisie stichting (afk.); 114. reeds; 115. nevel; 116. de jongere (afk.); 117. waterstand (afk.); 118. dierenverblijf. VERTICAAL: 2. hennepbraak; 3. nakomelingschap; 5. voorzetsel; 6. ti tel (afk.); 8. omslag; 9. vogel; 11. het Romeins imperium (afk.): 13. tegen; 14. kindergroet; 16. metaal; 17. deel v.d. V.S.; 18. boos: 19. eiland in de Middellandse Zee; 20. stookgerei; 21. ruim; 28. beschaafde vrouw; 30. mop peren; 31. kledingstuk; 32. geestdrift: 34. reeks; 35. bestaat: 36. laatstleden (afk.); 37. soort verlichting; 38. en thousiasme; 40 maanstand (afk.); 43. eerste persoon (afk.); 44 kern; 45 selenium (afk.); 57 levensstadium; v.e. insekt; 49 duur; 50 rang in het leger (afk.); 51. familielid: 53. soort schip (afk.); 55. aanzien; 56. deel van een vinger: 58. bevestigen; 59. meis jesnaam; 60. gemeenschappelijke wei de: 61. reeks op papier; 63. door mid del van; 64 ijzeroxyde; 65 pers. voornaamw.; 66. water in Friesland; 67. dubbel; 68. vooi^zetsel; 69. lokspijs; 72. Frans lidwoord; 74. indien; 75. voorzetsel; 77. harlekijn; 79. soort onderwijs (afk.); 80. oningewijde; 82. godsdienst (afk.); 84. landbouwwerk tuig; 85. eerwaarde heer (Lat. afk.); 86. huidmondje; 88. begrip; 89. tel woord; 91. gebladerte: 93. doorzichti ge stof; 96. toespraak; 99. kleding stuk; 102. deel v. Sumatra: 104. mu- ziekteken; 106. soort; 107. duur van eb en vloed; 109. onder anderen (afk.) 110. schaakterm; 112. nummer (afk.); 113. naaml. vennootschap (Fr. afk.). Horizontaal: 1. vondel; 6. raster; 11. reiger; 13. uk; 15. pardon; 18. ee; 20. sla; 21. au; 22. ie; 23. eremiet; 25. laffe; 27. toets; 29. te; 31. ans; 33. ge; 34. roe; 35. atlas; 37. oevers; 40. 1.1.; 41. man; 42. pro; 43. as; 44. til; 46. da; 47. tergen; 50. erker; 52. ram; 54. l.o.55. age; 57. no; 58. alibi; 61. stoom; 63. satinet; 65. lm; 66. ai; 67. els; 68. km; 69. wijting; 71. ed; 73. bestek; 75. knevel; 76. tieren. Verticaal: 2. oor; 3. droef; 4. een; 5. li; 6. reëel; 7. ar; 8. tu; 9. ekster; 10. sparta; 12. ger; 14. ransel; 16. au; 17. diamant; 19. liter; 23. eenoog; 24. e.o.26. fa; 28. tollen; 30. etmaal; 32. se; 33. ges; 35. la; 38. vangst; 39. stroomt; 42. pro; 45. ik; 46. draver; 48. elite; 49. e.a.; 51. romige; 53. mis sen; 56. et; 59. ba; 60. enkel; 62. olijke: 64. ems; 66. an; 69. wei. 70. ice; 72 de; 73 be; 74 t.t.

de Stem | 1958 | | pagina 7