Afschuwelijke Sneeuwman dit jaar nog in de STOPPELMAN verlaagt prijzen!! Verstekelingen niet in Djakarta van boord Rebellen op Sumatra in tang Klinker! Expedities opnieuw naar Himalaya Stofvrije en geverfde kolen DE STOFFEN tl AN afwezig ROME L0URDES Peeters Venlo P. G J. v. d. Schrieck i. Mijs A. Th. Verbist A. Th. Verbist contact gezocht Adverteert Dagblad De Stem ic. L. VONCK i Bijzondere voorjaarsstofjen-verkoop ZEPHIR GEWEVEN RUITJES J. C. Kram JACQARD „DOUBLÉ FACE" JAPONZIJDE H WOLLEN „STRUCTUUR" JAPONSTOF 1 SN ILKË PRIJSKLASSE GULDENS GOEDKOPER If I BOSSTRAAT 20, BERGEN OP ZOOM Telefoon 5779 Wat anderen over „KLEINTJES" zeggen. Plaatst dus een „KLEINTJE' i» het DAGBLAD DE STEM DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 19 APRIL 1958 De laatste zeventig jaar wordt op het dak van de wereld, in de woeste ijsvelden van de Hima laya, verstoppertje gespeeld door de mens en een geheimzin nig, onbereikbaar wezen: de Af schuwelijke Sneeuwman of zoals hij ook wel wordt genoemd de Yeti. Officieel begon deze vreemde historie in 1889, toen op 5180 m hoogte, ten noordwesten van de Sikkim-top, door kolonel Wad- dell onbekende voetsporen wer den ontdekt, die van een mon ster afkomstig leken te zijn. Een jaar nadien doodde een Engelse patrouille, die op zoek was naar een ploeg inlandse arbeiders die te Jelap-La verdwenen was, een monster met lange, rosse haren; zij lieten het lijk echter liggen en van deze verkeken kans is alleen 'n militair verslag over gebleven. Sindsdien zijn uit het Himalaya- gebied fantastische bijzonderheden over de Yeti bljjven komen; zij waren te overtuigend om volledig genegeerd te worden en anderzijds toch te on volledig om een zuiver beeld van dit geheimzinnig wezen samen te stellen. Men zou best een lijvig boek kun nen vullen met alles wat er in de loop van deze eeuw over de Afschu welijke Sneeuwman verteld en ge schreven werd. Wij willen ons echter beperken tot de volgende meest ge loofwaardige geschiedenissen: 1921: Tussen Kharta en Lhapka- La ziet Howard-Bury levende wezens op een steile helling. Hij vindt, op 7.0(10 meter hoogte, grote voetsporen. ,,Het zijn, zo vertellen hem de Nepa- lese dragers, de Afschuwelijke Sneeuwmannen die de Everestberg bewaken." 1925: Bij de Zemu-gletser bemerkt de Italiaanse ontdekkingsreiziger Tombazi, op een 200 meter lager ge legen vlakte, een menselijke gedaan te, neergehurkt en volledig naakt. Zij verdwijnt enkele minuten later, maar laat de sporen na van een gigan tische tweevoeter. 1937: John Hunt signaleert de zelfde sporen op de top van de Zemu- La. Hetzelfde jaar vindt Frank Smythe, in de vallei van Bhyndas op 6.000 m. hoogte, de sporen van een grote voetzool met twee tenen. 1948: Twee Noorse ingenieurs, die op de Zemu-gletsjer op zoek zijn naar uranium, worden aangevallen en ge beten door twee reuzenapen, die zij tevergeefs met een lasso trachten te vangen. 1951: Erie Shipton vindt verse spo ren op 6.000 meter en maakt er een foto van: de geleerden bekijken met belangstelling deze uitzonderlijke documenten. Shipton volgt de sporen over een afstand van 1600 meter; zij leiden naar een bergkloof, Shipton ziet hoe een Yeti over de kloof springt. 1952: Ang Pemba, de gids van Hil lary, vindt een bosje rossig haar. Hillary wil het meenemen om het te laten ontleden, maar de gids verzet zich er tegen en werpt het gevondene in een ravijn: want zo zegt hij het zou ongeluk meebrengen voor hem en zijn stam. 1953: John Hunt, op weg naar de Everest, verpoost even in 'n klooster, dat tegen de flank van de Thyang- botchi gebouwd is; van de lama's verneemt hij, dat de Afschuwelijke Sneeuwman enkele dagen nabij het gebouw is verschenen, maar met trompetgeschal verjaagd werd. 1954: Charles Stonor gaat op zoek naar de Yeti en wil weten hoe het fabelachtig wezen zich voedt. Op zekere dag vindt hij de verscheurde resten van een pika (grote rat zonder staart, verwant aan de haas). 1954: Stonor toont aan sherpa's (bergbewoners van Nepal) de foto's van verscheidene dieren, waarmee de geleerden de Yeti hebben willen identificeren. De inboorlingen wijzen naar de mensaap en verduidelijken dat de Yeti daarop gelijkt, maar niet dezelfde is. 1955-'58: De geleerden blijven in de grootste onzekerheid over de spookachtige verschijning van de Af schuwelijke Sneeuwman. Verscheide ne expedities willen licht brengen in wat voor de natuurkundigen het grootste raadsel van deze eeuw is. Een van deze expedities was deze, die in de zomer van vorig jaar geleid werd door professor Pronin, lid van het museum der universiteit van Leningrad. De geleerde zag in augus tus jongstleden, tweemaal op drie dagen tijds, de Afschuwelijke Sneeuwman op een rots in de vallei van Beliandkiik. Hij dacht eerst, dat het een beer was, maar veranderde dadelijk van mening. Wat h|j zag ge leek op een man, en geleek volkomen op het bekende signalement van dit onbekend wezen. Het was voor de eerste maal, dat een Yeti gezien werd door een wetenschapsmens. De geleerde heeft zijn buitenge wone ontmoeting verteld in „Kom- somolskaya Pravda", het blad der Sovjetjeugd: ,.Op 10 augustus 1957 kwamen wij aan de rand van de Fedtsjencko-gletsjer. Vóór ons strek ten zich de enorme gletsjerblokken uit. Toen wij de vallei van de Bali- andkiikrivier bereikten, stelden wij vast dat de gletsjer verschoven was en een gedeelte van de rivierbedding vrij liet. In het zuidelijk gedeelte, op een hoogte van 500 meter, werd mijn aandacht plots getrokken door een buitengewone verschijning. Het leek mij dat op een rotsachtige verheven heid iemand stond. Het wezen verplaatste zich en boog een weinig voorover. Het was niet gekleed. Zijn lichaam was bedekt met grijs-rosse haren. Het was ge drongen en had zeer lange armen. Vooral dat laatste trof mij. Vóór mij stond klaarblijkelijk een Yeti of Af schuwelijke Sneeuwman. De Sneeuwman was uit een berg kloof gekomen en verdween, na 200 meter gelopen te hebben, achter een rots. Ik kon hem gedurende vijf tot acht minuten zien. Ik keerde naar die omgeving terug. Het was bijna 6 uur 's avonds en de zon verlichtte de bergtoppen. Plots, op dezelfde plaats verscheen de Sneeuwman. Ook ditmaal liep hij op zijn twee voeten, maar hij verdween spoedig in een bergkloof, vermoede lijk een spelonk." Voor- en tegenstanders Alhoewel de Kussen wel graag op hun jachtblazoen zouden schrijven, dat zij de eerste Yeti hebben gevan gen, hebben vele Sovjet-geleerden protest laten horen. Zoals ook hun westerse confraters hebben gedaan ten overstaan van deze fantastische geschiedenis die nu al drie-kwart eeuw aansleept. „Waarom, vraagt een hunner, heeft Pronin zijn bevin dingen niet aan zijn gezellen mede gedeeld?" De mensen van het observatorium van de Fedtsjencko-gletsjer, op 2 km gelegen van de plaats waar Pronin de Yeti zag, hebben via de radio la ten weten, dat zij zeer verwonderd waren over de verklaringen. Zij zijn sinds 1932 daar gevestigd en hebben nooit enig spoor van een dergelijk wezen gezien. Professor Letavet van de Russische Wetenschappelijke Academie heeft van de gelegenheid gebruik gemaakt om de geloofwaardigheid van de hele .legende" van de Afschuwelijke Sneeuwman te betwisten: de voor waarden in het gebied van de eeuwi ge sneeuw sluiten alle levensmoge lijkheid uit voor ieder menselijk we zen. De zo dikwijls gesignaleerde sporen z|jn ongetwijfeld die van een beer, maar zij hebben onder de zon vreemde vormen aangenomen. Voor het gepassioneerde Russische publiek heeft men alle arumenten bovengehaald van een oude twist vraag, die even levendig is gebleven als op de eerste dag. Want de rede nen, die de beste zoölogen voor en tegen hebben kunnen aanvoeren, heb ben nooit tot een voldoening geleid op wetenschappelijk plan. Een verwarde situatie: de Leti is een feit, dat noch tot het onzichtbaar domein van het oneindig kleine zoals de atomen be hoort, noch tot dit van het oneindig grote zoals het onmetelijk heelal: het is een feit in het bereik van de mens, van zijn ondervinding en zijn kennis... en nochtans kon 't geheim onschend baar bewaard worden dankzij de woeste ijsvelden van het meest in-' drukwekkend gebergte ter wereld. In de eeuw van de Spoetnik kan men er nog nauwelijks aan geloven. ISieuiv zoölogisch wezen Men heeft gezegd: de Yeti is een soort beer. die door de Tibetaanse bergbewoners mi-té (mens-beer) of kangmi (sneeuwman) wordt ge noemd. met zinspeling op de gewoon te die hij heeft zich op zijn achter ste poten op te richten. Maar de beer is geen tweevoeter. Hij slaagt er slechts in enkele onhandige stappen te zetten op twee poten. De Yeti ech ter loopt opgericht zeker en regelma- Enige kennisgeving Heden werd plotseling van onze zijde weggeno men onze man, vader, broer, zwager en oom PETRUS VAN DIXHOORN in de leeftijd van 55 jaar. Wed. v. Dixhoorn Willy Familie v. Dixhoorn Sas van Gent, 18 april 1958 Berntoardstraat 11. De begrafenis zal d.v. dinsdag 22 april des n.m- 2 uur te Terneuzen plaats vinden vanaf Bernhard- straat 11. Voor de veie blijken van be langstelling bij ons huwelijk op 13 maart 1958 ondervonden brengen wij langs deze weg aan alle familieleden, vrien - den en kennissen onze harte lijke dank. A. B. de Meijer-Rabout S. M. de Meijer-Rabout Westdorpe, april 1958 Voor de vele blijken van be langstelling ondervonden bij mijn 85ste verjaardag, betuig ik aan allen mijn hartelijke dank. Wed. Vervaet-Rooms Sas van Gent. dankbetuiging. Langs deze weg onze harte lijke dank, ook namens we derzijdse familie voor de vele blijken van belangstelling die wij hebben ondervonden bij ons huwelijk. Ook onze op rechte dank voor de kaarten, bloemen en geschenken, die wij hebben ontvangen. G. de Letter I. de Letterv. d. Hurk Cllnge, april 1958. Tandarts GOES 28 april t/m 5 mei. U hebt de keuze uit tien-, twaalf- en zestiendaagse treinreizen. Reisprijs v.a. f 325,-. Vertrek elke week per trein, autocar en vliegtuig. Vraagt U het programma van Reisbureau Kwartelcnmarkt 3 Postbus 117 Tel. K 4700 - 3136. FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen) Geboren: Marie-José, doch ter van H. van Opstal-Hose- mans, Tilburg. Overleden: Pater Leopoldus Waters S.J., 80 jaar, Maas tricht. Theodorus Noordman, 90 jaar, Sterksel. Gerardus van Berkel, 62 jaar, Tilburg. Ten overstaan van NOTARIS te AARDENBURG en NOTARIS te OOSTBURG zal op zaterdag 26 april 1958. des nam. 19 uur. in het Hotel van Mevr. de RijekeBlon- deel, Kade 2, Aardenburg, ten verzoeke van de Erven de BackereHermie, in één zitting, in het openbaar wor den verkocht: EEN HUIS MET SCHUUR EN TUIN aan de Herendreef nr. 36 te Aardenburg, kad. bek. Gem. Aardenburg, Sectie D nr. 522, groot 2,23 A. Te aanvaarden in eigen ge bruik, bij betaling kooppen ningen, uiterlijk één maand na toewijzing. Lasten voor rekening koper vanaf 1 jan. 1958. Meerdere inlichtingen ten kantore van genoemde Nota rissen. 544-0 NOTARIS te HULST verkoopt openbaar op woens dag 23 april 1958, 's middags 3 uur in het café van dhr. A. de Schepper te Stoppeldijk, Rapenburg, ten verzoeke van de erven A. J. Lafeber het WOONHUIS MET BERG. PLAATS EN ERF aan de Margaretsedijk nr. 59 te Stoppeldijk, groot 3 are 90 centiare. Te aanvaarden vrij van huur bij de betaling, uiter lijk 23 mei 1958. NOTARIS te HULST verkoopt openbaar op woens dag 23 april 1958, 's middags 4 uur in het café van dhr. A. de Schepper te Stoppeldijk, Rapenburg, ten verzoeke van dhr. Roegiest te Groenendijk: HET WOONHUIS met aanbehoren en erf te Stoppeldijk, Rapenburg nr. 54. groot 2 are 17 centiare. Te aanvaarden vrij var, van huur bij de betaling, uiterlijk 23 mei 1958. tig. De beer is dus geen ernstige kan didaat voor de titel van Yeti. Een aap? De sporen van de Yeti, die gefotografeerd werden, kunnen inderdaad die zijn van een aap, die in het Himalayagebied voorkomt.... maar dan veel groter! Deze wilde en zeldzame aap, onbekend in gevangen schap, die tussen Kasjmir en Bhoe- tan over de ijsvelden zwerft, is even min een ernstige kandidaat. Een andere bedenking: buiten de gibbon de lange, staartloze mens aap is de mens de enige bekende tweevoeter! De Yeti kan een reus achtige aap zijn, maar dan van een onbekende soort; want de grote apen die ons bekend zijn. zoals de oerang- oetang. zijn viervoetig en zij hebben daarenboven een grote teen tegen over de andere tenen van de voet, wat niet overeenstemt met het spoor van de Yeti. Een vaststelling die ons doet huiveren: de mens is het enige wezen, wiens grote teen naast de andere tenen staat. Maar in de scha duw van de Everest deelt een ge heimzinnig wezen deze karakteris tiek met de mens! Misschien een voorhistorisch dier, door de geleer den nooit geklasseerd, dat bestendig tweevoeter geworden is om de ..han den" niet te laten bevriezen op de ijsvelden en waarvan de grote teen zich in de loop der eeuwen bij de kleine tenen heeft gevoegd, omdat zijn voet zich niet moest aanpassen aan het leven in de bomen. De Yeti is misschien een gigantische mensen eter, een voorhistorisch dier dat in de onherbergzame verlatenheid van de Himalaya in zijn oorspronkelijk heid bewaard werd! In dat geval vormt de Afschuwelijke Sneeuwman een nieuwe zoölogische soort. De Engelse anthropoloog Charles Stonor heeft een Yetischedel gezien, die be waard wordt onder de relieken van de tempel van Panghotchi hij be hoort aan geen enkel bekend mense lijk wezen. Daar. in het Himalayagebergte, op 4 a 5000 meter hoogte woont mis schien een dier, dat dichter bij de mens staat dan gelijk welke bekende aap, maar dat primitiever is dan de meest primitieve mens uit het stenen tijdperk. Wanneer de onthulling? De wetenschap wil er in ieder ge val het fijne van weten. Rusland gaat binnenkort naar Pamir enkele anthropologische en zoölogische ex pedities sturen met de speciale op dracht in bijzonderheden de berg streek te bestuderen, waar professor Pronin de Afschuwelijke Sneeuwman heeft gezien. Pronin zelf zal tot een dezer expedities behoren. Ook in verscheidene andere landen zullen expedities georganiseerd wor den en met zich de hoop meedragen een Yeti levend te vangen. Het eenl zame wezen, dat de eeuwen heeft' overleefd, dat een eigen weg is ge-1 gaan op de baan van de evolutie en dat eeuwenlang aan de mens ont snapt is, zal daarenboven langs het zuiden door een andere expeditie worden bedreigd. Tom Slick, een der petroleumkoningen van Texas, zal dit jaar zijn tweede offensief tegen de Afschuwelijke Sneeuwman inzetten. Deze week een rol VéGé- beschuit (van 29 cent) gra tis bij aankoop van een gro te fles VéGé-limonade van 165 cent met 33 geldzegels. Alleen bij uw VéGé-krui- denier. Hij zal uit Oost-Nepal vertrekken en met zich jachthonden, vallen en net ten meenemen om zijn prooi te van gen. Zoals vele andere dieren, die lange tijd als legendarisch werden be schouwd en zich tenslotte toch aan het scepticisme van de geleerden op drongen de okapi, het dwerg-nijl paard en de draak van Komodo kan de Yeti in 1958 misschien wel zijn plaats innemen onder de dieren van de werkelijkheid. In de toekomst zal men kolen kunnen stoken zonder het. stof. dat zo'n bron van ergernis voor de huis vrouw is. Het brandstoftechnische instituut van de kolenindustrie van. het Ruhrgebied heeft een in de Verenigde Stalen ontwikkeld pro cédé. waarmede steenkolen, cokes en briketten stofvrij kunnen wor den gemaakt, overgenomen en aan gepast aan de Duitse verhoudingen. De kolen kunnen stofvrij worden gem.aakt door een chemische sub stantie, die met behulp van een speciaal apparaat over de brandstof wordt gesproeid. Het stof wordt hierdoor gebonden en de brandstof kan dan zonder de tot dusverre gebruikelijke zwarte stofwolken ge lost en in de kelders of kolenbakken worden gestort. Om een wagon lading kolen van 20 ton stofvrij te maken zijn 130 liter anti-stof oplos sing voldoende. De toepassing van dit nieuwe procédé behoeft voor de verbruikers geen kostenstijging mede te brengen. De besproeiing maakt het tevens mogelijk de kolen in iedere moge lijke kleur te verven. Op dit idee is men gekomen, toen tijdens de kolenscha.arste van de afgelopen jaren een soort zwarte handel in deputnat kolen was ontstaan. Met het verven van kolen wil men thans een kwaliteitsgarantie bereiken. De tijd, dat kolen ..zwarte dia mant" werden genoemd, is voorbij. In de toekomst zal men gouden cokes, zilveren kolen en rode bri ketten kunnen kopen. DE EINDUITSLAG van de Zuidafri- kaanse verkiezingen luidt officieel: Nationale partij 103 zetels (642.069 stemmen) cn Verenigde partij 53 ze tels (503.635 stemmen). DE VERWEZENLIJKING van de Europese gedachte op het gebied van de studie zal op 19 en 20 april het onderwerp vormen van Benelux-stu- diedagen op de Expo. De beide verstekelingen, die aan boord van het Italiaanse m.s. „Sydney" uit Indonesië waren gevlucht en over wier toelating tot Nederland de president van de Haagse rechtbank, uitspraak doende in kort geding, onlangs afwijzend heeft beschikt, zullen opnieuw een poging wagen in Genua aan wal te komen. De „Sydney" heeft gisteren Dja karta aangedaan om repatrianten voor Nederland aan boord te nemen. De beide verstekelingen werden ech ter in Djakarta niet aan wal gezet. Zij maken nu op kosten van de stich ting ..Hulp aan landgenoten in Indo nesië" de reis naar Genua als pas sagiers mee. De „Sydney" is gisteren reeds weer uit de Indonesische hoofd stad vertrokken. Zoals gemeld, zijn de beide jon gens respectievelijk 19 en 20 jaar oud. De stichting wil, zo deelde zij ons bij informatie mede, uit zuiver mense lijke overwegingen voorkomen, dat de jongens bij een debarkatie mogelijk onaangenaamheden ondervinden als gevolg van hun vlucht. Voorts wil zij hen in de gelegenheid trachten te stellen zich te verweren tegen het feit, dat hun tegen hun zin het In donesische staatsburgerschap zou worden opgelegd. De stichting zou dit doel het liefst natuurlijk willen berei ken met medewerking van Neder landse autoriteiten. Lukt dat niet, dan zal men pogen in Italië voor hen een voorlopige verblijfsvergunning te ver krijgen. Voor het overige merkte de stichting op, dat zij in tegen stelling met de hier en daar ontstane indruk nog steeds op basis van particulier initiatief doorgaat met hulpverlening aan landgenoten in In donesië. Zo werd vorige week nog aan de voorzitter van de Vereniging van Nederlanders in Singapore een zending kleding gezonden. Na de val van Padang (in middels ook door de tegenrege ring toegegeven) zitten de re bellen in een tang. Soengei Darah en Solok Barely zijn ingenomen. De strijdkrachten van de centrale rregering begeven zich zonder veel weerstand, naar Djakarta beweert naar Indaroeng, ten oosten van Padang. De verkeersweg van Boe. kit Tinggi r.aar Padang is in handen van de «egcringstroepen en kan daar om niet worden gebruikt als ravitail- leringsroute voor de opstandelingen. Vanuit Ooft-Sumatra wordt een schaarbeweging naar Boekit Tinggi uitgevoerd. Een deel van de infanterie van Djakarta in Atjeh is teruggetrok ken naar Medan om te helpen bij het herstel van „rust en orde". Op Celebes vorderen de troepen van Djakarta eveneens gestaag. Midden- Celebes zou thans geheel in hun han den zijn. Het einde der opstandige be weging wordt in de loop van de vol gende week in regeringskringen ver wacht. De Indonesische minister van jus titie. Gustav Maengkom heeft mede gedeeld, dat „tientallen Formosaanse Chinezen" uit Indonesië zijn uitgewe zen, omdat zij „betrokken waren bij illegale activiteit". De verklaring van de minister bevestigde eerdere berich ten over uitwijzing van „Kwomintang- Chinezen" r.a de onthullingen door het leger, dat <!e wapens die boven Mid- den-Sumatra voor de opstandelingen werden afgeworpen, van Formosa kwamen. Tegelijkertijd werd uit Bandoeng ge meld, dat de militaire autoriteiten al daar hebben bekend gemaakt 75 tele foonaansluitingen in winkels en wo- I ningen van „Kwomintang-Chinezen" te zuilen verzegelen. Ook zijn nog an. dere maatregelen getroffen, o.m. een verbod van Chinese kranten en jeugd organisaties van nationalistische Chi nezen. Een lid van het Philippijnse congres heeft eergisteren gedreigd met de openbaarmaking van een „zeer ver trouwelijke" brief, hetgen de reeds J gespannen betrekkingen tussen de Philippijnen en Indonesië nog meer j zou kunnen verslechteren. Gisteren is de Indonesische minister van buitenlandse zaken, Soebandrio, uit Tokio te Manilla aangekomen. Hij zal een dag in de Philippijnse hoofd stad blijven, waar hij onder andere een onderhoud zal hebben met presi dent Carlo Garcia. „De goede betrekkingen tussen de Philippijnen en Indonesië zullen wor den gehandhaafd", zei Soebandrio. Voor het bez. van part. met enkele interess. pop. en wetensch. objecten, met enkele dames en heren. Vakkennis niet vereist. Onderst. met goed werkmat. en rekl. Ink. van f 50,- tot f 200,- p. week. Aanm.: schrift, of tel. ((020-64387) of pers. elke vrijdag tussen 11 en 15 uur. Verzendboekh. Scientia, Singel 100, A'dam-C. In bet Bij aankoop van een J nieuw rijwiel kunt u uw oude rijwiel tegen een goede prijs inleveren. Tevens kunt u bij aan- koop van een nieuwe bromfiets uw oude brom- 5 mer inleveren. Ook 2c hands heren- en Z damesrijwielen verkrijg Z baar. Z Oude Drijdijk 5. tel. 644 J ST.-JANSTEEN SCHAKEL NU OVER OP L.P.G. Uw dure wagen gaat dan 100.000 km langer mee. Buiten dit grote voordeel nog honderden guldens be sparing op uw brandstof rekening. Wij leveren u het meest ge bruikte L.P.G. apparaat compleet met ombouw, on der garantie, voor 650. Profiteer van onze ruime ervaring. B-K.-L.P.G. ombouwstation „DE BAAR" GOES Alleen bij vooruitbetaling Uitsluitend voor de Zeeuwse opiage: 3 regels of minder f ij 89. iedere regel meer 15 ct Bil 3 achtereenvolgende ge lijke plaatsingen wordt de derde plaatsing tegen hall geld berekend. Bij plaatsing m de gehele op lage 3 regels of minder 1.35, iedere regel meer 35 ct. 25 letters, cijfers of lees teken- Belden voor 1 regel PERS. GEVRAAGD Wtffni huwelijk der teeen- woordige gevraagd net r.-k. meisje voor d. en n., niet be neden 17 jaar. Mevr. Th. Assel- bergs de Bruyn, Stationsstraat 32, B. o Z. 1539 in rose, bleu en geel, met wit opgewerkt. Schattig voor kinderjurkjes - wiegbekleding en gordijntjes. Was-, zon. en kleurecht, van 2.98 voor !,95 HUIZEN HEINKENSZAND, HANSWEERT, SCHORE EN VLAKE NOTARIS te KAPELLE is voornemens op maandag 21 april 1958, t.v.v. de Erven Knuit—Kopmels, publiek te verkopen: A. voorm. 10 uur. in het café van dhr. H. Knuit te Hein- kenszand HET HUIS MET ERF EN TUIN a.d. Oudelandseweg C 25 te Heinkenszand, groot 10 a. 62 ca. Verhuurd aan de Wed. L. Traas. B. nam 2 uur, in het café Knuit, Korte Geer 1 te Hans- weert: HET HUIS MET ERF EN TUIN a.d. Kanaalstraat 26, te Hans- weert, groot 67 ca. Verhuurd aan de Wed. W. Bruggeman. HET HUIS MET ERF EN TUIN a.d. Schoorsezandweg 5 te Schore, groot 1 a. 77 ca., Ver. huurd aan dhr. A. J. Fens. HET HUIS MET ERF EN TUIN a.d. Zouteweg 33 te Vlake, groot 5 a. 31 ca. Verhuurd aan dhrn. J. Houtman en C. Dingemanse. Fraaie Zwitserse import kwaliteit, geheel kreuk, herstellendApart dessin in de nieuwste tinten Normaal 5.90NU 90 cm 3,75 SE Het laatste mode-snufje, prachtige pastelkleuren, in één woord af J Normaal 9.50NU 135 cm 7,90 Grote sortering „Linnen Weefsel*" toonaangevend voor de nieuwe mode Al onze kwaliteiten zijn „SANPLY", d.w.z. geheel kreukherstellend, 90 cm 4,90 Bepaal nu uw keuze uit 'n fraaie sorte. S. i'mg zomerstoffen uit binnen, en buiten. land, o.a. SATIN COTTON, filmdruk imprimé, «liverse exclusieve dessins HE normaal 4.50, NU 90 cm breed 2,90 Het Bemiddelingsbureau van de j.-k. Meisjesbescherming Rust- J-ndstraat 32 Breda zoekt voor e-n weduwnaar met 1 kind te Breda een r.-k. huishoudster. Meisje gevraagd voor dag en nacht in klein gezin, goed loon. Oosterveldlaan 149, Wilrijk Ant werpen. 00840 Gratis 5 dagen op proef Te koop koffersehrijfmachine. z. g. a. n. f 185. Af te betalen met 2.50 per week. Br. no. 59841. Kinderwagen z.g.a.n. hoog mo del. Te bevr. Singel 12 West dorpe. 18268 Dames, uw adres voor een nieu we hoed. nieuwe modellen en kleuren: Maison Croïn, Spiegel straat 19, Goes. Ook voor bont werk uw adres. 22816 Mistlenzen voor auto's f 35 per stel thuisbezorgd. Kan besteld worden onder no. 60757 bur. bl. Het Bemiddelingsbureau van de r.-k meisjesbesobermtinK, Rust- landstr. 32, Breda, zoekt voor 2 dames een r.-k. meisje. Z1ch a-an te melden bovenstaand adres. Nette werkster gevraagd voor een dag of miiddag per week. Wel Ier, Valken ierelaan 90S Bre da, tel. 33088. 60917 Pracht kampeerwagen op 2 wie len, nieuw, spotprijs. Te bezich tigen L. v. Boxtel. Balsebaan - Houtterrein v.d. Watering Ber gen op Zoom. 1539 Wasmachinefabriek heeft enige lichtbeschadigde wasmachines - f 125 en f 145. Ook zeer voor delig onbeschadigde machines. - Vraagt demonstratie: Postbus 24 Zwijndrecht.59686 Schrijfmachines. Diverse gerev. machines, reeds v.a. f 75. met volle garantie nw kofferschrijf- machines v.a. f 225, nw. telma chines v.a. f 145, nw. stencil machines v.a. f 155. Op gemak kelijke betaling v.a. f 10 p.mnd. Betaling in 8 maanden zonder rente Wilson, Utrechtsestr. 33, A'dam. tel. 38395. Demonstratie en levering door geheel Neder land zonder verplichting. 59486 E-ij SGA plastic luierbToekje - het „sluitstukje" voor de ideale babyverzorging. 56003 TE HUUR AANGEB. Zomerhuisje te ZoutelandeFe huur bij Zuidersrtr. Nog vrij tot 28 juni en vanaf 30 aug. Burg. Buijeenfrtr. 1©, Breda, tel. 34325 na 18 uur. 60469 Voor betere gebruikte automo bielen: Verwijs' Autobedrijf - Roosendaal, Hoogstraat 75, tel. 4583 en 4859, Verkoop onder vol ledige garantie. Regelmatig keu ze uit 50 stuks. - Betaling te regelen. 59^50 Z. g. a. gloednieuw Jawa 250 cc motorrijwiel te koop, lederen jas bril, handschoenen etc. Wegens omstandigheden zeer bill. - Br. onder no. 60142. Chevrolet-Bel Air, Hardtop 1956 Ford de luxe '51, Armstrong - Sport '51, Ford Prefect '49 Opel Rekord '55 (beschadigd), 2 Bed ford diesels '54 en '55, Daf diesel 51, 2 Perkins dieselmotoren 83 pk. 3 Magyrus dieselmotoren. - Autosloperij de Geus, Kralen 4a Oud-Gastel, tel. 279. 7711 Luxe wagens: Ford Versailles 56 zwart. Chevrolet 54 sedan Bel- Air, radio en kachel, Chevrolet 52, sedan, radio en kachel. Chevrolet 52, sedan, zwart, Opel Rekord 1955. Opel - Kapitan 53, Consul 53, Peugeot 54, radio en kachel, Citroën 52, Fiat 1900, radio en kachel. Terh. weg 316, Breda, tel. 36777. Bestelwagens: Opel Blitz 54 - bloemenwagen enz. Ford Taunua bestel, 350 kg. Ford F3 vee wa gentje, Bedford bestel 52, 750 kg Terh. weg 316, Breda, tel. 36777. Vrachtwagens: Chevrolet 53 4,5 m. bak (prima) 4,5 ton, Austin 52, 4.5 m. bak 5 ton, Chevrolet 52 achteroverkipper 4 torn. Bedford 51, 8 ton. Autobedrijf C. P. v. d. Mast, Terh .weg 316 Breda, tel'. 30777.00947 DIVERSEN Hoest? Keelpijn? Nattermann's Bronchicum Elixer helpt, loet taai slijm op, neemt de prikkel weg. Flacon f 2 bij elke drogist. Als wij geen „Kleint.i©9"-»dvertenttee konden plaatsen, zou onze verkoop met minstens 56 procent verminderen. Wij willen deze rubriek niet graag missen, en kunnen iedere tuinder van harte aanbevelen het eens met een „Kleintje" te proberen. Fa. M. C. A. AKKERMANS, Boomkwekerij Oosterhoutseweg 47 Teteringen. Jong net dienstmeisje gevraagd voor gezin 3 pers., kunnende burgerkeuken, hulp van werk vrouw aanw. Loon 2500 Fr. Br. 78 Isabella lei. Antwerpen. België Zeer goede bijverdienste aange boden f 100 tot f 125 p.m. Pret tig werk met nieuw artikel. Geen risico. Schrijf spoedig on der no. 00770 v.d. blad. TE KOOP GEVRAAGD Zoek belangrijke verzameling of party postzegels. - Brieven: Postbus 15. Dlemen (N.H.) 00460 Kalfkoeicn te koop gevraagd v. export, kalft.ijd mei-juni. Frie van Aalst, Kade 31 Roosendaal tel. 4874. 7714 Piano. Brieven met prijs en om schrijving aan Muziekhandel Axel. TE KOOP AANGEB. Een tenor-xylofoon i. st. v. n., prijs f 230 bij A. de Kerf, Teer- lingstr. 29. Cling*. 18204 Studiepiano's aangeboden. Sfhul- te Pianohandel, Wilhelminastr. 1, Breda. 3906 Een nieuwe kinderwagen Te bevr,: Paardevest 4, Sas v. Gent. 10266 Modern geinstall. 4 pers. cara van te huur te C ad zand, vanaf 31 mei tot 19 juli; 16 aug tot 30 aug., huur juni f 60. juli f 75, aug. f 90 per week. Tel. K4250- 21367 oï br. onder no. 60679. HUIZEN Te koop woonhuis. Te bevragen Prinsen kade 11 Sas van Gent. Te koop Woonhuis met turn Direct te aanv. Notendijk 84 - Te bevr. Notendijk 21 Terhole. Dokters- en tandartsass., dieren- artsass leerl. med. en chem. analist(e), apothekersass., la borant, kinderverzorgster, mas sage. pedicure en manicure. - Opleidingen door het gehele land. Gratis prosp. voor de ge wenste cursus bij i.Me.Vo., afd. S, Baljuwenlaan 22 Amsterdam - Z-II. Keuze uit nieuwbouw van 22 bouwers, gedeeltelijk vrije ves tiging. Inzage tek. bij make laars v.d. Berg en Co., Nwe Ginnekenstraat 43 Breda. 60963 AUTO'S - MOTOREN Jawa Twin i.z.g.s te koop of te ruil, tegen lichte'motor of goe de bromfiets. K. Napoleonweg 17 Hank. 14095 Acht u zich in staat om een boeiende bijdrage (kort of lang) te schrijven voor een weekblad? Geef dan op welke onderwer pen u bij voorkeur behandelt. Stuur een specimen ter inzage en vermeld uw voorwaarden. Br. no. 1379 Wensing's adv. bur. Haarlem. Zelfstandigen neemt een Ahoy- AI - IN polis. Een ziekenhuis- verzekering, aangepast aan de tijdsomstandigheden. - Voor alle leeftijden. Wij bezoeken u na bericht zonder enige verplich ting uwerzijds. - Inspectie voor Zeeland: C. H. Vijgeboom jr. te Cadzand, tel. K1179-268. Zondag 20 apr. schieting om 3 uur bij P. v. Dijk Hengstdijk - Bij slecht weer binnen 18289 Gr. schieting op zondag 20 apr. bij S. Blommaert, Station Hulst. Beg. 3 uur. 18263 Trektocht. Meisje van 20 jaar (r.-k.) Goes, zoekt een ander meisje van ongeveer gelijke leeftijd om samen een trektocht te maken Br. onder no 22814 - bur De Stem, Goes. Zondag 20 april gr. schieting ©n* 3 uur bij J Bacrt, Roskam St. Jansteen. Ben beker voor de meeste punten, 2 laatste vogels verhoogd met f2,50.

de Stem | 1958 | | pagina 4