Terneuzen heeft primeur m mli ui! in m zooi ii ftagblad PcStctn Zestig jaar Zeeuwse dierenbescherming Tussen dijken en dammen Noordbrabant, de Bank en het Verkeer Expositie van land- en luchtmacht Militair reed tegen boom BEURS VAN AMSTERDAM TWEEDE BLAD ZATERDAG 19 APRIL 1958 v: ïMK' 1 •r Pastoor Bielars met emeritaat Stichter parochie Wernhout Verantwoording Ziehier de weldaden van het 'ijzer' voor vrouwen met bloedarmoede KNOEIERIJEN EINDE? HET Vlissingse bejaarden en hun financiën Buitenlander wordt gewezen op maximum snelheid N.S. moet diesels aanhouden, menen Kamerleden Ledental steeg tot ruim 900 Dit najaar Zeeuwse postzegelshow RKJB-jongeren naar Canada Ontploffing kostte 32 schroot-duikers het leven VAN MIERLO ex ZOON s.i Van 14 april tot en met 18 april JC*1. Met ingang van donderdag 15 mei a.s. zal pastoor H. Bielars, herder van de parochie Onze Lieve Vrouw van Altijddurende Bijstand te Wernhout (gemeen te Zundert) met emeritaat gaan. Hij zal zich vestigen in het Ka tholiek Gasthuis te Gilze. Pastoor Bielars is in 1883 te Bre da geboren. Op 21 mei 1910 werd hij tot priester gewijd, waarna hij ach tereenvolgens kapelaan was te Sluis, Chaam en Terheyden. In september '926 werd hij door de bisschop van Breda, mgr. Petrus Hopmans, be last met de stichting van een paro chie te Wernhout onder Zundert. Reeds op 2 februari 1927 kon de bouwpastoor overgaan tot de plech tige eerste-steenlegging. In september van datzelfde jaar werd hij als pas toor geinstalleerd. De scheidende herder heeft dus meer dan 30 jaar aan het. hoofd gestaan van de paro chie Wernhout. Dat men hem on gaarne ziet vertrekken behoeft geen beloog. ■V.: De land en luchtmachttentoonsteiling voor 1938 start dit jaar in Terneuzen. De expositie wordt gehouden van vrijdag 25 april tot en met 3 mei in het Veilinggebouw aan de Kerkhofiaan. De tentoonstelling, die de naam „Pa raat" draagt, is, volgens majoor J. Glaser, hoofd van de afdeling personeels- publieiteit van het Ministerie van Oorlog, het plaatsvervangend hoofd ma joor-vlieger E. J. H. Smltshuijzen en luit. Jager, grootser dan ooit tevoren. maken is het doel van deze tentoon stelling. Lult. Jager is tijdens de tentoon stelling tijdelijk garnizoenscomman dant van Terneuzen. Minister Staf. aldus majoor Glaser, is van mening dat de Nederlanders die 1500 mil joen gulden belasting betalen zeker mogen weten wat met dit geld ge beurt. Hij memoreerde daarbij het grapje van de Engelse burger die zich aan boord van een Engelse kruiser meldde als de eigenaar die het schip wilde bezichtigen. In de loop der tijden is er niet alleen in de oorlogvoering veel veranderd, aan de soldaten wordt toch ook wel meer aandacht besteed dan in de tijd toen een soldaat nog huurling was. Dit aan de burgers duidelijk (Advertentie) De puberteit, de periodieke dagen de groei, de voeding van de zuige ling, de overgangsjaren, stellen de vrouw bloot aan verzwakking. Om nieuw bloedte vormen en verse krachten te herwinnenis het dan nodig de ijzerkuur te volgen. Wanneer U zich lusteloos voelt, is het de hoogste tijd bij elke maaltijd medicinaal ijzer in te nemen, zoals de Pinkpillen dit bevatten. Ze zijn zo opbeurend, dat 4 weken volstaan om 500.000 tot 700.000 rode bloed lichaampjes per m,m3 bloed te her winnen. Het bioed is weer gezond en kan weer al het nuttige halen uit de versterkende bestanddelen van het voedsel en uit de levenskrach tige zuurstof der lucht; en wel in die mate, dat de vitaliteit van alle cellen van het organisme wordt her steld. Na de eerste week krijgt men weer eetlust. Verzwakte vrouwen of vrouwen, lijdende aan gebrek aan rode bloerrul'ichaampjes. worden weer sterk en dynamisch. Met de gezond heid herwinnen zij eveneens de levenslust en het bewustzijn van de volle bloei harer schoonheid. Pinkpillen bij apothekers en drogis ten. Bespaar 1,35 door aankoop van de grote doos voor een volledige kuur. Voorbereiding Een tentoonstelling die in totaal 2000 m2 beslaat, waarop een groot aantal stuks zeer zwaar materiaal te zien zal zijn, eist nauwgezette voor bereidingen. Door de medewerking van het gemeentebestuur, dienst van gemeentewerken, gemeentepolitie en de Terneuzense veilingmeester de heer P. van Es. wordem al een he le boei moeilijkheden overwonnen. Want men moet niet denken dat het vervoer van een Centurion 48- tons tank per 24-wielige oplegger een peuleschilletje is en dat het transport van een Thunderjet- straaljager en Hazard lesmachine, al zijn zij dan gedemonteerd, ieders werk is. Omlijsting De officiële opening door burge meester mr. Tellegen in het bijzijn van o.a. de heer T. Paauwe, plv. hoofddirecteur van het Ministerie, die minister Staf za] vertegenwoordi gen, zal op een zeer bijzondere ma nier worden omlijst. Bovendien zal deze opening zelf een zeer bijzonder karakter dragen. De Koninklijke Mi litaire Kapel bestaande uit 60 musi ci, waaraan toegevoegd (en dit. voor de eerste maal het 20 man sterke jacht hoornkorps van het garderegi ment Jagers, onder leiding van ma joor R. van Iperen, zal op deze ope ningsdag voor enkele muzikale eve nementen zorgen. Om drie uur heeft een muzikale omwandeling plaats. Om 5 uur volgt een concert op de Markt en om half 9 de grote, be weeglijke Taptoe, dit laatste pro- grammadeel in groot ceremonieel te nue. Vijf minuten voor de aanvang van de Taptoe zal de bewoners van de Markt worden verzocht: "lichten uit". De feestelijke buitenverlichting zal worden ontstoken. Het resultaat zal een tot werkelijkheid geworden sprookje zijn. Overzicht Mannen (en vrouwen van MILVA en' LUVA) zullen op de tentoonstel ling aanwezig zijn om al de bezoe kers, die natuurlijk vrije toegang hebben, alles zo duidelijk mogelijk uit te leggen. Behalve Centurion- tanks en vliegtuigen zullen ook nog te zien zijn, zware veldartillerie, vierlingmitrailleur, mobiele werk plaatsen, radio-ontvang- en -zendin- stallaties, radarinstallaties van zeer ^?OOR een gewone mens, die pro beert eerlijk door het leven te gaan, is het een verschrikking zo wat elke dag te lezen over een of meer knoeierijen van tienduizenden en honderdduizenden guldens. Het is gelukkig, dat de meeste gevallen door de recherche worden achterhaald en door de rechtbanken tot een veroordeling kunnen wor den gebracht. Maar dat is niet het voornaamste in het verschijnsel. Het voornaamste is, dat in al die zaken, niettegenstaande een boek houding en een regelmatige accoun tantscontrole, zulke knoeierijen op grote schaal kunnen plaats grijpen en jaren duren. Is het zo, dat de snelle groei der zaken de kracht en de taak van de boekhouding overvleugelde of dat de accoun tantscontrole van de boekhouding inefficiënt was? Of schoten beide tekort? Even erg is, dat het groot aantal gevallen bewijst, hoe de zucht naar welvaartsdemonstraties een flink aantal personen en families tot deze knoeierijen heeft verleid. Als we in Nederland naar een meer eenvoudig leven hadden ge streefd na 1945 wetende dat de wederopbouw geen kapitalen over- net dan zou er meer kapitaal beschikbaar zijn voor de verdere en noodzakelijke opbouw en dan zou den tienduizenden huisgezinnen zich 'liet tegen elkaar hebben opgezet om valse luxe te tonen. Het is te hopen, dat de honder den gevallen van kleine en grote knoeierijen, die het laatste half jaar bekend zijn geworden, alle poli tieke partijen en alle ministers er toe mogen brengen de zucht om over de welvaart van en in het Ne derlandse volk te praten en daar naar te handelen, eens af te remmen on meer ingetogenheid aan te be velen. Welvaart is alleen aanwezig, als ze blijvend is en deze is pas blij vend, als er voortdurend gespaard wordt. En gespaard kan er alleen maar worden, als er geen valse luxe-demonstraties zijn. B- o. Z. Ir. J. De eerste d- en luchtmacht tentoonstelling die in 1958 te Ter neuzen in het Veilinggebouw wordt gehouden, belooft de voorgaande verre te overtreffen. Op een opper vlakte van 2000 m2 zal met een overvloed aan interessante materia len, maquettes, foto's enz. worden getracht de bezoeker een duidelijk beeld te geven van wat men onder een modern leger en luchtmacht dient te verstaan. Bovenstaande fo to geeft een. uiteraardzeer sum mier, beeld van deze tentoonstel ling die wordt gehouden van 25 april t.m. 3 mei. bijzonder type, crashtender (schuim- blusser) die gebruikt wordt bij een vliegtuigramp, reddingsjeep van het allernieuwste type enz. Aan de hand van vele maquettes, foto's enz. zal verder een overzicht worden gege ven van de moderne land- en lucht macht. Specialiteiten Voor de postzegelverzamelaars is er een volledige veldpost. Er wor den demonstraties gegeven met twee helikopters en wel op 29 en 30 april en 1 mei. Er zijn demonstraties met 9 verschillende, zeer kostbare voer tuigen met 35 man bedieningsperso neel. Een doorlopende filmvoorstel ling geeft een beeld van een modern leger en luchtvloot. Bijzondere aandacht zal worden be steed aan het geven van inlichtingen over het leven van de dienstplichti ge. Inlichtingen die aantonen dat de slagzin:"diensttijd verloren tijd verleden tijd werkelijk waar is. Toekomstige soldaten en de ouders kunnen horen wat er voor de jongens wordt gedaan. Een speciale stand waar men rus tig over allerlei de dienst betreffen de onderwerpen kan praten, is op de ze tentoonstelling ingericht. Land- en luchtmacht van Nederland zullen de bewoners van Zeeuwsch- Vlaanderen met grote gastvrijheid ontvangen. Gisterenmorgen reed op de hoek van de Glymesstraat en de Coehoorn- straat een militaire 1 eswagen, be stuurd door J. P.. tegen een boom. De bestuurder had de bocht te groot genomen. De auto werd beschadigd. De Kon. Marechaussee maakte procesverbaal op. In een nota delen b. en w. van Vlis- singen de leden van de gemeenteraad mee, dat thans een nieuwe regeling is getroffen voor de betaling van de pensi'onprijzen in het Vlissingse be jaardentehuis, waardoor de „financiële zelfstandigheid" van de bewoners, die niet de volledige pensionprijs kunnen betalen, enigermate behouden blijft Zij behoeven thans niet meer hun ge hele inkomen aan sociale zaken af te staan, waarvan zij dan tot dusver een klein bedrag als zakgeld terug ont vingen. Zij mogen thans van hun in komen een bepaald bedrag behouden, waarover zij zelfstandig kunnen be schikken. Dit varieert voor alleen staanden van vier tot zes en voor echtparen van acht tot twaalf gulden in de week. verhoogd met te betalen premiën aan ziekenfonds, aanvullings- fonds en begrafenisfonds. Van spaar gelden wordi voor alleenstaanden vijf honderd en voor echtparen duizend gulden vrijgesteld. In samenwerking met het hotelwe zen en de Vereniging voor Veilig Ver keer in het Baronie-gebied heeft de Vereniging voor Vreemdelingen Ver keer maatregelen genomen om bui tenlandse toeristen te wijzen op de maximum snelheid van 50 km in de bebouwde kommen.,Daartoe zullen de grensbeambten vanaf Pinksteren fol ders uitreiken, waarin de bepalingen, die daarmee verband houden, zijn opgenomen. De folders zijn meerta lig opgesteld. (Van onze parlementaire medewerker) De Eerste Kamer meent, dat de Nederlandse Spoorwegen een ruime reserve aan diesellocomotieven moet aanhouden. In 't voorlopig verslag op de begroting van Verkeer en Water staat herinnert de Kamer eraan wat is gebeurd op 25 februari, toen de elektrische treinen door ijzelvorming op de bovenleiding niet konden rijden. Voldoende dieseltractie zou stagnaties van grote omvang kunnen voorko men, zo meent men. Overigens toont de senaat grote waardering voor wat door het N.S.-personeel onder die moeilijke omstandigheden is gepres teerd. (Advertentie) De naam van een volk krijgt pas klank, wanneer zij beschikt over middelen om die te verspreiden. TELLEGEN Het land van Brabant heeft middelen te over om haar naam wereldkundig te maken. Het verkeer in al haar vormen mag in dit verband wel als grootste exponent gekenschetst worden. Het verkeer op haar beurt ziet Brabant - dank zij haar zeer gunstige ligging - als poort tot Europa. Mede daardoor is Brabant voor het verkeer en het verkeer voor Brabant van nationaal en internationaal belang. Naast goederenverkeer heeft Brabant ook een Intensief reizigersverkeer, zo wel zakelijk als toeristisch. Verkeer dat met de totale inwerkingtreding van Benelux en Euromarkt ongetwijfeld sterk aan intensiteit zal toenemen. De Bank voor Brabant kan en zal haar diensten en activiteiten aanpassen aan de commerciële en financiële eisen die dit steeds sterker wordende verkeer stelt, zowel op regionaal, nationaal als internationaal niveau. I»*' De Bank voor Brabant BREDA - Bergen op Zoom - Eindhoven - Helmond - 's-Hertogenbosch - Roosendaal - Tilburg - Dongen - Etten - Oosterhout - Oudenbosch - Rijen Maandag a.s. zal het 60 jaren geleden zijn, dat in Zeeland een afdeling werd opgericht van de Nederlandse Verehiging tot Bescherming van dieren. Het was op 21 april 1898, dat een aantal heren byeen kwam, om een po ging te wagen, een vereniging te stichten, die tot doel had mogelijk be slaande misstanden bij het houden en verzorgen (of niet verzorgen) van dieren te bestrijden. Geheel onbekend was een dergelijke vereniging in Zeeland niet, want ds. J. B. T. Hugenholz had te Axel reeds vóór 1898 een afdeling opgericht, welke zich daarna in de afdeling Zeeland heeft opge lost. De totstandkoming van de afde ling Zeeland is voornamelijk te dan ken aan jhr. L. J. Quarles van Uf- ford, onder-voorzitter van het hoofd bestuur, die zich geen moeite hier voor ontzien heeft. Reeds onmiddellijk bij het begin van het werk werd medewerking verkre gen van de commandanten van de kon. marechaussee, de rijksveldwacht en de commissaris van politie. Het voorzitterschap van de nieuwe afdeling, die 150 leden telde, werd bekleed door de heer C. L. van Woel- deren, het onder-voorzitterschap door jhr. mr. W. H. Snouck Hurgronje, het penningmeesterschap door de heer P. Polvliet en het secretariaat door jhr. ziet er nu naar uit, dat hef, afgelopen is met het georgani seerd verzet op grote schaal van bjaffroedins tegenregering. De val van Padang schijnt een feit te zijn en die van Boekittingi is aanstaan de. Natuurlijk kan nog een langdu rige guerrilla gaande gehouden wor den in bergen en oerwouden, maar dat is al een gewoon verschijnsel voor verscheidene delen van Indo nesië. De troepen van het Soekar- no-bewind hebben de zaak mili tair goed aangepakt. In bewapening waren ze ook oppermachtig. De „rebellen" daarentegen wer den teleurgesteld in hun pogingen, hulp van elders te verkrijgen. Soli- dariteitsopstanden braken buiten Noord-Celebes nergens anders uit. Geconstateerd dient te worden, dat het bewind van Soekarno een groot succes heeft behaald, doch de reeds uitgeputte economie van het land heeft nog verdere aderlatingen ondergaan. De Sovjet-Unie is nu zo vriendelijk allerlei hulp aan te bieden en de regering in Djakarta komt zo al meer in afhankelijkheid van het communistische blok. In Washington speculeert men er nu op, dat de chef staf kolonel Nasoe- tion de eigenlijke overwinnaar in deze militaire episode zich nu tegen de communistische invloeden zal gaan keren. Dit wordt echter een strijd op een ander vlak en met veel sluwer tegenstanders. De specula ties van Amerika ten aanzien van Indonesië zijn totnutoe alle falie kant misgelopen. We vrezen het voor dit geval ook. Volop meelevend met de vierduizend provinciege noten, die in spanning wachten of zij door het, in zijn gunsten zo gril lige kiezerskorps, in het bezit zullen komen van een der vierduizend open komende Zeeuwse raads- zetels, is vooral de zorg van de eiland-kandidaten ook ons opstaan en naar bed gaan. En danig betreuren wij dat door het verkilde ge meenschapsgevoel, het niet meer de algemene gewoonte is om in spe ciale pamfletjes de per soonlijke kwaliteiten van een adspirant vroede va der te bezingen. Hoe innig en warm van toon waren vroeger de opwekkingen, welke men laat in de avond of vroeg in de morgen in zijn brie venbus kreeg gestoken. Dertig jaar geleden ontvingen wij zo'n lof zang in proza, welke wij altijd zorgvuldig be tvaarden. f Het ging om een inge zetene van Goes, die door noodlottige omstandighe den een te lage plaats op de lijst van zijn partij gekregen had. Politieke vrienden ver droot dit zeer en zij lie ten toen een strooibiljet verspreiden ten zijnen gunste, om hun man eerder was het ook ge lukt met voorkeur stemmen op het kussen te krijgen. Begonnen werd met een opsomming van alle func ties welke de goede man in zijn woonplaats ver vulde; het waren er 14. Lofzang En dan ging 't verder: Ons dunkt een staat van dienst die er zijn mag! Heeft hij de gave van het woord? Leg uw oor eens te luisteren bij een of meer leden van eerder genoemde organi saties. Hebt u zijn notulen of verslagen wel eens gele zen als lid van deze of gene vereniging? Kent u zijn tintelende speeches? Vraag eens aan de Zuidbevelandse turners en de leden van Volhar ding, hoe zij als om strijd de voorzitter van hun kring roemen om zijn krachtig en welsprekend woord en zijn vriendelijk optreden. Liefhebbers van de sport kunnen geen beter pleitbezorger krij gen als straks het sport terrein ter sprake komt. Hoort eens wat hij weet te wrochten in de kies vereniging en hoe zijn- medebestuurders hem prijzen om zijn openhar tigheid, activiteit en be leid! Wie is de ziel van zijn toneelvereniging? Welke buurtbewoner kent hem niet met zijn vriendelijke groet en zijn hulpvaar digheid? Steekt uw licht eens op bij de leden van de zwemclub 't Sas. Herin nert u zijn redevoering bij de opening van de kleedgelegenheid? Wat heeft deze jonge vereni ging onder zijn bezie lende leiding al niet ge presteerd? Vraag eens aan de leden der fanfa re hoe hij met hen om gaat en daar een geziene persoonlijkheid is. Arbeiders hebt u al eens vergeefs bij hem aangeklopt? Is het u be kend hoe gelukkig hij is, als hij iemand van dienst kan zijn? Weet u dat hij in zijn wijde vriendenkring ho gelijk wordt gewaardeerd om zijn- prettige, open hartige omgang met een gemoedelijkheid, die in vele opzichten overeen komt met die van wijlen wethouder v. d. Bout? Hij is iemand die de verdiensten van anderen weet te waarderen. Wij herinneren ons hoe hij het in een gesprek op nam voor het personeel der secretarie toen werd gezegd: die verdienen d'r centen toch ook mak kelijk." „Jelui weten er niets van, ik weet van- nabij wat daar wordt gepresteerd!" En op een smalende uitdrukking aan het adres der politie in de geest van „waar zijn die eigenlijk voor nodig en wat voeren ze uit," was zijn antwoord: „die mensen zijn heus niet te benijden! Ze mochten willen overal zo'n korps te hebben en in ieder ge val nu ze er zijn, dienen ze behoorlijk betaald te worden en een mens waardig bestaan te heb ben!" Wij kennen hem als een kerel met een goed hart, die slaaf is van de ge meenschap, waarin wij hem vaak tot voorzich tigheid manen om niet te veel hooi op zijn vork te nemen. In de raad zou hp om al de genoemde eigenschappen zeer zeker weer op zijn plaats zijn. Aan zijn vriendenkring om hem uit andere hoof de wat te verlichten. Wij voelen behoefte hem u aan te bevelen. Wij stellen er een eer in, hem onze stem te geven en adviseren u met alle vrijmoedigheid dit even eens te doen." Helaas Men zal moeten toege ven dat dit treffend was en dat zulke tedere to nen niet meer klinken in de verkiezingscampagne van heden. Intussen moeten wij bekennen dat het resul taat van al het aange haalde sentiment destijds pover was. De zo warm aanbevo len burger heeft men ge woon in de kou laten staan. De sportmensen en respectievelijk lopen en respectivelijk lopen en zwemmen, de tonelisten vergaten hun rol van dankbaarheid die zij had den te spelen en alle vriendelijk begroete men sen hebben het bij een „ajuus" gelaten. Blijkbaar voelden ze allen meer voor afschaf fing der slavernij! Moge lijk heeft deze ondank baarheid te Goes er toe geleid, dat nadien nooit meer een raadskandidaat op zo'n gevoelerige wijze geannonceerd is. mr. J. A. Schorer, allen te Middel burg. Een van de eerste besluiten van het bestuur was het toekennen van een gratificatie voor elk veroordelend vonnis aan de betrokken verbalisant. Ofschoon dit systeem minder sympa thiek aandoet, kan niet worden ont kend, dat het resultaten opleverde. De plaatsruimte laat niet toe, alle feiten en toestanden te noemen, die omstreeks 1900 de aandacht van de afdeling vroegen. Wij willen nog slechts wijzen op de erbarmelijke toestanden bij het vervoer van vee en op de barbaarse slachtmethoden. Wij kunnen ook bezwaarlijk alle namen noemen van hen, die zich voor de vereniging verdienstelijk hebben gemaakt. Wij mogen echter niet nala ten, een uitzondering te maken voor wijlen de heer J. Kraamer, de popu laire dierenarts, die van de oprich ting af tot 1941 eerst als secretaris en later als voorzitter met de grootst mogelijke toewijding aan de vereni ging leiding heeft gegeven. Een zwart bladzijde in de geschie denis van de vereniging was de split sing in het najaar van 1949, toen, na het ontstaan van ernstige menings verschillen over het beleid, een groep zich afscheidde van de Ned. vereni ging, een eigen dierenasiel oprichtte en haar eigen weg ging. Dank zij de activiteit van de voor zitter van de jubilerende vereniging de heer E. J. Glerum, kon in juli 1951 een uitstekend aan de eisen des tijds voldoend dierenasiel aan de Seisweg te Middelburg worden ge opend. Kleine hulpasiels werden op gericht te Goes en Zierikzee. En zo is er meer. Het ledental steeg tot ruim 900. Maar er blijft nog genoeg werk aan de winkel. Moge het de afdeling ge geven zijn, om, zolang het nodig is, haar heilzaam beschavingswerk in het belang van dieren te blijven ver richten. De afdeling Walcheren van de post zegelvereniging „Philatelica" bestaat binnenkort 15 jaar. Ter gelegenheid hiervan wordt op 11, 12 en 13 decem ber a.s. in het „Schuttershof' te Mid delburg een Zeeuwse postzegelten toonstelling gehouden, waarvoor iede re verzamelaar uit de provincie, on geacht of hij lid van „Philatelica" is of niet kan inzenden. Tijdens de expositie zal in het ..Schuttershof' een postkantoor in miniatuur worden ondergebracht, waar liefhebbers aan een jubileum stempel en zelfs aan speciale envelop pen kunnen komen. Woensdag 23 april zal een groep van Nederlandse jonge boeren naar Canada vertrekken, voor een verblijf van één jaar. Onder hen bevinden zich de heren J.C.M. Bink uit Els- hout en A.G.M. v. Hevele uit Aar denburg, leden van de R.K.J.B. Het is de bedoeling dat de boerenjonge- ren de Canadese landbouw leren ken nen. Zij zullen er in loondienst werk zaam zijn. In Japan zijn 32 bewoners van Oki nawa, verzamelaars van oud metaal, gedood door een explosie in een ge zonken munitieschip. Geloofd wordt, dat de explosie zich heeft voorgedaan in het Amerikaanse schip Canada Victory, dat tijdens de slag om Okinawa gezonken is. Het wrak ligt een mijl uit de kust. Men heeft vier prauwen bij het wrak gezien kort voor de explosie, die aan land als een kleine aardbe ving gevoeld is. Bij een soortgelijk ongeluk, in dezelfde buurt, zijn in juli van het vorig jaar 30 schroot-duikers om het leven gekomen. (Advertentie) Bankiers Anno 1884 BELEGGINGSADVIEZEN Laagste Hoogste Vrijd. 18-4 Koersverschil koers koers laatste t.o.v. Alg. Kunstzijde Unie tijdvak vorige week 169 174 170 1/8 2 5/8 Van Berkels Patent 191 1/2 194 194 2 1/2 Van Gelder Zonen 171 1/2 178 173 1/4 4 3/4 Kon. Ned. Hoogovens 270 1/2 276 276 1 Ned. Kabelfabriek 221 1/2 223 1/2 223 1/2 1 1/2 Philips 263 1/2 269 1/4 265 5/8 3/4 Unilever 327 3/4 336 334 3/4 _L 5 1/2 Wilton - Feijenoord 200 1/2 200 5/8 200 5/8 1/8 Kon. Petroleum 152.70 157.70 157.55 4.55 Holl. - Amerika Lijn 130 132 130 1/2 2 1/4 Kon. Ned. Stoomboot Mij 127 131 130 5/8 2 7/8 Ned. Scheepvaart Unie 113 116 1/2 114 1/4 1 5/8 Van Ommeren 198 200 198 1/2 1/4 Amsterdam Rubber 49 1/4 55 51 7/8 1/16 H.V.A. 89 3/4 94 1/2 92 3/4 4- 7/8 Ver. Deli Mijen 67 1/2 80 1/2 79 4- 10 5/8 3-3' Nederland 1947 91 1/4 91 13/16 91 13/16 3/16 3 Invest, cert. Ned. 93 5/16 93 5/8 93 1/2 0 3 Ned. 1962-64 97 7/16 92 7/8 92 13/16 1/8 6 Woningbouw 107 3/4 108 1/16 108 1/4 ex 8 slotdividend.

de Stem | 1958 | | pagina 3