Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen Zuid-Beveland Verschijnt binnenkort MODE-SHOW Dagblad De Stem Het Nederlands Ballet P. M. van de WALLE - HULST GELEGENHEIDSKLEDING: Benoemingen in bisdom Breda verhuurt Vakschool voor meisjes 40 jaar Kleine mensen in grote gebouwen Audiëntie Hoogwaterstanden Dempen Vlissingse Vissershaven kost iets minder dan 4 miljoen Doktersdiensten Dienst dierenartsen AGENDA Vandaag Morgen Maandag DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 19 APRIL 1958 MIDDELBURG „Het Nederlands Ballet", onder artistieke leiding van Sonia Gaskell. dat overal in den lande grote succesen oogst, heeft ook in Middelburg een Koede indruk gemaakt. Dit was vooral te denken aan het feit, dat „Het Nederlands Ballet" bleek te bestaan uit een groep van ras-artiesten, die in staat bleken vaak feilloze creaties te geven van een zeer afwisselend karakter. Men had nl. voor deze uitvoering een vijftal balletten gekozen, die qua opbouw en stijl essentiële verschil len vertoonden, waardoor zowel het klassieke als het moderne ballet in al zijn schakeringen waren vertegen woordigd. Het programma werd geopend met „Pas de quatre'', een door Anton Do- lin gereconstrueerd ballet van de choreograaf Jules Perrot, die in 1845 de vier grootste balletrina's van zijn tijd hierin had laten optreden. In dit ballet kreeg elk der danseressen (Ja- nine van Thor, Amanda Langezaal, Irène de Vos en Olga Dzialmer) in een solo de kans haar speciale kwa liteiten te tonen. Een veel belovend begin op hoogstaand niveau! Dit niveau werd niet bereikt in het volgende Creations" van David La- chine dat ons meer aan een circus- shownummer, dan aan ballet deed denken. Dit lag zeker niet aan het optreden van de danseres Sonja van Beers!, maar veleer aan de „niet uit de verf gekomen" bedoelingen van de chroreograaf, waardoor dit ballet een onbevredigende indruk achter liet. Maar dit onbevredigend gevoel ver dween volkomen by de balletten „Des sins pour les six" von John Tarras en „Le circle" van Béjart, waarin, on der een haast beklemmende stilte, de verrichtingen van „Het Nederlands Ballet" werden gevolgd. Namen als Aart Verstegen en Willy de la Bye mogen hier zeker genoemd worden. Dat deze werken ongetwijfeld hoog tepunten van de avond werden, was mede te danken aan de begeleidende muziek van Tsjaikofsky en Bach, door de pianist André Presser ver tolkt. Na de pauze stond alleen „Les ca prices de cupidon" van Vincenzo Ga- leotti op het programma. In dit ty pisch 18e eeuws verhalend ballet heeft het virtuositeitsvertoon plaats gemaakt voor de pantomimische ty pering der rolfiguur. Ook de gewone mens. met zijn eenvoudige volks dans heeft hier een plaats gekregen, waardoor een bonte mengeling van karakters het toneel betreedt. Dit speelse ballet, waarin de min nende paartjes vaak de lachlust van het publiek opwekten, vormde een mooi sluitstuk van deze Z.V.U.-uit- voering. Een welverdiende ovatie was dan ook de dank, die de uitverkochte schouwburg tenslotte „Het Nederlands Ballet" bracht. De B. Prachtig succes voor de politie Drie hoofdagenten behaalden In Roosendaal het diploma van de pri maire cursus motortechniek voor ge meentelijke politiekorpsen. Het zijn de heren A. Lenselink, J. de Groene en J. M. C. Net. Eerstgenoemde slaag de als beste van alle cursisten, die behalve uit Middelburg afkomstig wa ren uit Velsen, Roosendaal en Bergen op Zoom. Eén derde van de kandida ten moest worden afgewezen. De Middelburgse politie-mensen slaagden evenwel allen. Nummering van de lijsten De nummering van de lijsten voor de gemeenteraadsverkiezingen te Middelburg is als volgt: 1. Partij van de Arbeid, 2. Anti-Re volutionaire Partij, 3. ChristeUjk His torische Unie, 4. Volkspartij voor Vrij. heid en Democratie. 5. Katholieke Volkspartij, 6. Staatkundig gerefor meerde partij. VLISSINGEN Raadsvergadering De raad dezer gemeente komt aan staande vrijdagnamiddag in openbare vergadering bijeen in het gemeente huis. De agenda bevat een aantal kredietaanvragen, o.m. voor de eer ste inrichting van de lagere techni sche school, onderwijsvoorstellen en voorstellen tot aankoop van grond. Autorijles en Rozenhof Naar aanleiding van in een vorige raadsvergadering door de heer H. van Rooüen gestelde vragen heeft het college van b. en w. de leden van de gemeenteraad een nota doen toeko men over het gebruik maken door autorijschoolinstructeurs van de in gang van de Rozenhof. De ingang wordt vaak door de instructeurs ge bruikt om hun leerlingen te trainen in het „achteruit een garage inrij den". Volgens de heer van Rooijen bestond hierdoor gevaar voor be jaarde bewoners van de Rozenhof. Het gevaar van deze oefeningen is volgens het college niet groot, gezien de dubbele bedieningsmogelijkheid van de lesauto's. De enige manier om de instructeurs te dwingen het poortje dat openbare weg is niet meer te gebruiken, zou zyn het gegesloten te verklaren voor het mo- torverkeer op vier wielen. Dit middel is echter erger dan de kwaal, omdat dan ook de auto's van doktoren, le veranciers e.d. en taxi's het hofje niet Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Hulst, Dubbele Poort 7, Tel. 102. Rayonredacteur: M. J. Groen Rayonbeheerder: L. K. M. de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.-Beveland: Goes, Westsinsgel 98, Tel. 2236. Rayonrtiacteur: N. Karhof Redacteur voor Walcheren: J. Maas Rayonbeheerder: J. Fait meer kunnen bereiken. Het college heeft zich echter tot de instructeur» gewend met bet verzoek hun oefe ningen niet meer ln de Rozenhof of de daarheen leidende poort te hou den. Aanvullend krediet Jan Ligthartschool B. en w. vragen de raad o.m. een aanvullend krediet van ruim twaalf duizend gulden voor de bouw en in richting van de openbare lagere Jan Ligthartschool aan de Willem van de Veldelaan. Het oorspronkelijk ver leende krediet bedraagt f 272.400, zo dat de aanvulling ruim vier procent van het begrote bedrag beloopt. Een lichtpunt is, dat de Vlisingse werk plaats voor minder-validen ten be hoeve van deze school een aantal banken beneden de eigen kostprijs leverde. Filmavond In de conferentiezaal van de Cen trale Zeeland, aan de Edisonweg al hier, werd voor leden van het P.Z. E.M.-personeel een filmavond gege ven, waar de diverse bedrijfsfilms werden vertoond. Voor deze avond bestond veel belangstelling. (Advertentie) Biervliet KANDIDATENLIJSTEN Bij de kandidaatstelling voor de gemeenteraad werden vijf lijsten in geleverd, t.w. een lijst van de K.V. P een lijst van de party Gemeen tebelangen, een gecombineerde lijst van C.H.U., A R. en S.G.P., een lijst van de P. v.d. A. en een vrije lijst. De drie eerstgenoemde kandidaten- lysten waren conform de eertijds vastgestelde groslijsten. In die gros lijst van de P. v.d. A. is echter een wijziging gekomen, daar drie kandi daten niet in hun kandidaatstelling bewilligen. Het betrof hier de heren A. Dijk, P. den Hamer en mevr. M. S. Dijk - Langstraat. De definitieve lijst van de P. v.d. A. ziet er thans als volgt uit: 1. I.A. Michielsen; 2. A. de Meijer; 3. C.F. de Kramer; 4. A. Klaeij- sen; 5. F.P. de Kramer; 6. A. Schil- leman; 7. PC. Jansen; 8. J. Schil- leman; 9. A Weeda. De vrije lyst is als volgt samen gesteld 1. A. Dijk; 2. P. den Hamer; 3. J. Jansen; 4. I.A. Klaeüsen; 5. A. M. de Meyer. Breskens VIADUCT IN GEBRUIK Eindelijk is deze week het viaduct in de Langeweg in gebruik genomen. De bovenweg, die naar de nieuwe (jacquets, rwarte colberts, streepbroeken, hoge hoeden) GOES Op 1 mei bestaat de Goese vak school voor meisjes 40 jaar. Om dit lustrum te herdenken heeft het bestuur die dag een receptie uit geschreven in de school zelf. Tien dagen later zal het jubilé feestelijk gevierd worden met lera ressen en leerlingen. B. en w. schrijven de raad, dat naarmate de hoogbouw toeneemt ook het aantal klachten over hinder wel ke de buren elkaar aandoen, ver meerdert. De politie staat meestal machte loos, aangezien een deel der klach ten vaak te herleiden is tot plagerij en van zodanig uiteenlopende aard dat hiertegen geen bepalingen te pro duceren zijn. Tegen een bepaald uvel (het weg gooien van voorwerpen, afvalwater of andere stoffen) waaronder de be nedenburen van nonchalante boven buren soms te lijden hebben kan wel een in algemene bewoordingen ge stelde bepaling in sommige gevallen uitkomst bieden. In verband hiermee stellen b. en w. voor om de politie-verordening aan te vullen met een hiertegen ge richte bepaling. Wacht verboden in bebouwde kom B. en w. schrijven de raad: ..Binnenkort zullen de 60 woningen in het plan Valckeslot alle bewoond zijn. Ter voorkoming van het parke ren van motorvoertuigen vlak voor de woningen en de hierdoor te duch ten verkeersbelemmering in deze straten is het gewenst de „Wegen verkeersregeling bebouwde kom" de zer gemeente aan te vullen zoals on derstaand is aangegeven. De verbindingsstraten tussen de Nachtegaallaan en Meeuwenweg, pa rallel lopende met en gelegen tussen de Reigerstraat en Schipperswegeling dienen evenals de Meeuwenweg in één richting gesloten te worden verklaard voor het verkeer met al le voertuigen, rij- en trekdieren en vee, te rekenen vanaf de Reiger- straat, de eerste, derde en vijfde verbindingsstraat in de richting van af de Nachtegaallaan naar de Meeu wenweg, de tweede en vierde straat in de richting vanaf dt Meeuwen weg naar de Nachtegaallaan, de Meeuwenweg in de richting vanaf de Schipperswegeling naar de Reiger- straat. Voorts dient voor al deze verbin dingsstraten (niet voor Meeuwen weg) een parkeerverbod te worden ingesteld. In de Jan van Riebeeckstraat in bouwplan west dient eveneens ter voorkoming van hetzelfde te duchten ongerief een eenzijdig parkeerverbod te worden ingesteld, geldende voor de linkerzijde van de straat, te reke nen vanaf de C. Houtmanstraat naar de Witte de Withstraat". Woensdag moet de raad hierover beslissen. Service-station komt er Gister ig men aan het Gravelijn de Grenadier, waar dit uitmondt op de rijksweg, aan de voorbereidende werkzaamheden voor de bouw van het service- en pompstation der Esso begonnen. Destijds is er heel wat te doen geweest over dit station, omdat diverse garage-bedrijven er tegen op poneerden. Demonstratie-avond Vrouwengilde In hotel ,,de Korenbeurs" had een drukbezochte en zeer geanimeerde bijeenkomst plaats van het kath. Vrouwengilde. De presidente, mevr. Weiten - Boeren deelde na haar ope ningswoord mee, dat de reis naar de Expo te Brussel op 8 mei a.s. vol geboekt is en dat van september tot november a.s. een cursus han denarbeid zal worden gegeven. Daarna kwam de demonstratrice van de n.v. Lucas Bols in actis. Op geestige wijze kweet ze zich van haar taak de geestrijke dranken zo sma kelijk mogelijk toe te bereiden en uit te delen. Een verloting van proefflesjes bracht de stemming nog verder om hoog.' Oneerlijke bezorger Bij een wasserij alhier kreeg men verdenking tegen een employé, die de was bij de cliënten haalde en bezorg de en daarbij geld op kwitantie in casseerde. Een scherpe controle werd ingesteld en daarbij bleek, dat de man, P. S., fraudeerde en door een handigheidje bepaalde kwitanties niet deed inboeken, terwijl hij ze daarna inde. De man heeft tegenover de po litie de fraude, welke hij enige jaren pleegde, bekend. Proces-verbaal is opgemaakt en wat nog erger is voor hem: onmiddellijk ontslag volgde. Middenstand en Olympia-toer Van de middenstandsorganisaties ontvingen b. en w. 'een verzoek om de winkeliers toestemming te geven op 30 mei as., ter gelegenheid van de op die dag te houden wielerkoers Olympiatoer hun winkels open te mogen houden tot 22 uur. B. en w. adviseren de raad het verzoek in te willigen. Personeel zullen de winkeliers niet inschakelen. VERKOPINGSUITSLAG Notaris v. Dissel heeft op verzoek van mej. M. Cenoe verkocht het woon- en winkelhuis aan de Lom bardstraat, annex pakhuis. Koper werd de heer P. Overbeeke te Ellewoutsdijk voor 20.050. 's-Heerenhoek Feestavond Hanze In de Jeugdhoeve heeft de Hanze- afdeling haar feestelhke vergadering gehouden. Met burgemeester en pas toor waren ook afgevaardigden van zuster-verenigingen aanwezig. Na dat de voorzitter, de heer H. Ver hoeven de bijeenkomst had geopend, heeft pater Rembertus een boeiend betoog gehouden over „Middenstand en gezin". Gedocumenteerd en gron dig behandelde spr. zijn onderwerp en legde de oorzaken bloot van de veranderingen ten ongunste welke, onder invloed van tijdsstromingen, plaats hadden. Spr. wees op de nood zaak om het gezinsverband zo ste vig mogelijk te maken want dit zal voornamelijk ook van de middenstand de grote kracht blijven. De rest van de avond werd gevuld door de toneelclub van de kath. Land- bouw-jongeren, die met toewijzing 't toneelstuk „Jong leven op Morgen rood" speelde. Kruiningen „DE ZWARTE DAME" VERGADERDE De schaakvereniging „De Zwarte Dame" hield in het Dorpshuis haar jaarvergadering. Er werd besloten om het volgen de seizoen met één tiental aan de schaakcompetitie der KNSB deel te nemen, nu het spelpeil der leden zon der twijfel gestegen is. Het bestuur werd als volgt geko zen: Voorzitter: J.W. Hasman, se cretaris: H. van den Berg; penning meester: M. Schrijver, wedstrijdlei der: P. Valk en materiaal-commis sie: M.J. Kole. Van onze adverteerders PAS-TUNETTE-SHOW TE GOES Hoe belangrijk een goed corset en een goede beha voor de moderne vrouw is, daarvan hebben de talrijke dames, die gisteren de Pas-Tunette foundations show in de „Prins van Oranje" te Goes bezochten, een uit stekende indruk gekregen. Op deze show, die POLEY, Fa. S. Meeuw- sen Ganzepoortstraat, Goes in samen werking met de Iduna corset-indus- trie n.v. te Uden organiseerde, pas seerde een uitgezochte collectie cor- setten, gaines, step-ins en beha's de revue en de aanwezigen staken hun belangstelling niet onder stoelen of banken. Een vijftal mannequins toónde de fraaie collectie Pas-Tunette foun dations, die in een speciaal .maatsys- teem zijn vervaardigd. aanleg plaats der provinciale boot voert, is nog niet klaar maar het verkeer dat door de Langeweg nu via het viaduct voert is nu veel verbe terd. AANVOER VISMIJN In de week van 6 t.m. 12 april wer den de volgende hoeveelheden vis en garnalen aangevoerd: 840 kg bot; 97 kg schar; 8 kg tong; 305 kg rog; 1420 kg garnalen (export)572 kg bot (on verkocht). AANRIJDING Daar de autobestuurder L. uit Bier vliet, op het kruispunt Molenwater- Emmastraat, geen voorrang verleen de aan het uit de Emmastraat ko mend motorrijtuig, bestuurd door G. uit Souburg, ontstond er een aanrij ding. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor maar wel was er scha de aan beide voertuigen. OOSTBURG Uitvoering van het N.H. kerkkoor Voor een goed bezet „Ledel-theater" gaf het N.H. kerkkoor onder leiding van dirigent E. Basting een zeer ge slaagde uitvoering. Wegens afwezig heid van dominee Hugo van Dalen werd de avond geopend door mevrouw van Zuilen, die in het bijzonder wel kom heette mr. K. Hoekzema, burge meester van Oostburg en zijn echtge note. Voor de pauze werden een der tiental liederen ten gehore gebracht, waarbij eveneens hun medewerking verleenden het N.H.-kinderkoor onder leiding van de heer J. Bliek. Tijdens de pauze werd ter versteviging van de kas een goed geslaagde verloting ge houden, terwijl de avond werd beslo ten met een klucht in twee bedrijven „Een raar stelletje mensen" van Jac. Bess, welke klucht eveneens door le den van het zangkoor onder regie van de heer A. de Koning voor het voet licht werd gebracht. De muzikale be geleiding werd op uitstekende wijze verzorgd door de pianist, de heer van Essen. Philippine DIPLOMA'S VERKEERSCURSUS Op woensdag 16 april vond in de zaal van de heer Klaassen aan de Gentse Breedstraat de diploma-uit reiking plaats aan de geslaagden van de Verkeerscursus, die door de postcommandant der Rijkspolitie, de heer Abrahamse, de afgelopen win ter was gehouden. De cursus bestond uit zes theoretische lessen van twee uur en een zogenaamde praktische les, die gegeven werd door middel van een verkeersmaquette. Burgemeester van Hoek bracht har telijk dank aan de heer Abrahamse voor de wijze waarop hij de ver- keerslessen gegeven had. Zich tot de cursisten wendend zei de burgemees ter er als hoofd der plaatselijke po litie veel prijs op te stellen, dat er nu al sinds enkele jaren veel be langstelling van de zijde van het pu bliek bestaat voor de door de post commandant gegeven verkeerslessen. Hierna dankte de heer M.C. Bom- belijn namens de cursisten, de heer Abrahamse voor zijn lessen en hij liet zijn dankwoorden vergezeld gaan van een stoffelijke blijk van waar dering bestaande uit een Frans, Duits en Engels woordenboek. De heer Abrahamse dankte de sprekers voor de hem toegezwaaide lof en voor het mooie en leerzame cadeau. De lei ding van de avond was verder in handen van de cursusleiedr. De geslaagden zijn: De dames: M. Pieters met lof; J. Segers-Deij; M.L. Verstraeten-Fer- ket; M.L. Abrahamse - de Waal; I. Rammeloo; A. Roegiest; E. Wijn- gaerd; G.M.E. Rammeloo; E. Ver- poorten-Kielman; I. Barbé-de Cock; J. Koster en L. Roegiest. De heren: A. de Zwart: M.C. Bom- belijn; L. Guiljam; J.E. Bogaert; P. D. Verstraeten; J. Warnink: L.P. v. de Veire allen met lof; W. Roegiest; Peeters; W.E. Bobelijn; Joh. Jansen; A. Koster; J.D. Verpoorten; A.A. Perdaen; B.L.M. Ysebaert en Joh. Lammens. Sa» van Gent Jaarvergadering van „St. WillibrorrJus" De Nederlandse Katholieke Bond van werknemers in industriële bedrij ven „St.-Willibrordus". afdeling Sas van Gent. heeft bijzonder veel werk gemaakt van haar jaarvergadering. Het was een goede gedachte het zo genaamde werkgedeelte zoveel moge lijk te bekorten, zodat het nog reste rende gedeelte van de avond beschik baar was voor een gezellig samenzijn, waarop ook vrouwen en verloofden aanwezig mochten zijn. De „Optimis ten" hebben op de bekende goede wijze het muzikaal gedeelte verzorgd, terwyl de conferencier, de heer De- hulsters uit Westdorpe, de gezellig heid er wist in te houden. Bij de ope ning herdacht voorzitter Lippens al lereerst het overleden lid, de heer L. de Vries, die tengevolge van de explosie op de N.V. Stijfsel- en Glu- cosefabriek om het leven is gekomen. De secretaris noemde in zijn jaar verslag 1957 een veel bewogen jaar voor de vakbeweging. Op diverse be drijven zijn ondernemingsraden inge steld. Het Pensioenfonds Kanaalzone heeft thans een definitief bestuur ge kregen, terwijl in de CAO weer wij zigingen ten goede zijn aangebracht. Het ledental steeg van 175 naar 180, ondanks dat vele leden naar elders zijn vertrokken. De secretaris sprak zijn tevredenheid uit over het goede bezoek aan de deze winter gegeven kadercursus. De heren R. Lippens en A. van Moorten werden bij enkele kandidaat stelling als bestuursleden herkozen. De heer Nelen werd benoemd tot lid van de kascontrolecommissie. De districts-bestuurder, de heer van Hilst, behandelde in zyn spreek beurt de problemen omtrent de Euro- markt. De geestelijk adviseur, kapelaan Vaarten, sloot zich bij de woorden van de heer van Hilst aan. We moe ten niet alleen vechten voor de ma teriële belangen, maar tevens voor de geestelijke belangen. De heer Compiet, voorzitter van de afdeling luiskil. die als gast de ver gadering meemaakte, pleitte o.a. voor verbetering van de pensioenregeling, terwijl hy ook een lans brak voor deelname aan de sociale cursus. Opening agentschap Rotterdamse Bank Donderdagnamiddag werd het agent schap van de Rotterdamse Bank offi cieel geopend. Van 3 tot 5 uur werd een receptie gehouden die goed werd bezocht. Verschillende leidinggeven de personen uit het bedryfsieven, als mede de burgemeester en de gemeen tesecretaris, lieten van hun belang stelling blijken. Het pand, waarin het agentschap is gevestigd, leent zich buitengewoon voor de bestemming, die er nu aan gegeven is. Schoondijke Kandidaatstelling Alhier werden de volgende kandida ten voor de raadsverkiezing inge diend: K.V.P.: R. E. A. de Badts; L. C. C. Cammaert. E. van Opdurp; L. J. Tournois; R P. M. de Rijk; J. de Jonge; A. F. Termont; A. A. de Poor ter; P. M. Meulblok; A. J. van Pa- melen; P. H. Koens; A. Steyaert. V.V.D.: J. I. Risseeuw-Provoost; J, B. A. Risseeuw-Manneke; J. 1. Ver- kruysse; A, C. Rookus; H. Brakman; J. de Groote; J. I. Risseeuw-van Nieuwenhuyzen; W P. de Zwart; J. I. van Male; W. J. Bruynooge. Protestants Christelijke lijst: J. de Feyter; J. M. Baal; K. Buyze; J. D. Dekker; K. de Koeyer; W. G. de Graaf; A. van den Broeke; M. I. Buyze; G. Passchier; M. J. Riemens; I. de Jonge; J. P. Quaak. P. v, d A.: P. W. Tousseint; P. W. Neele; A. van de Velde; H. J. van den Walle; P. A. van den Walle; C. J. Serie en J. S. Huigh. RAADSVERGADERING Maandagavond zal de gemeente raad voor een openbare vergadering bijeenkomen om half acht. Op de agenda staat o.a. een voor stel van b. en w. om het ministerie van landbouw te vragen gunning te verlenen aan de laagste inschrijver voor de uitbreiding van de ryks mid delbare landbouwschool. Sluit WACHTMEESTER BOS ONDERSCHEIDEN Aan de heer T.A. Bos, wachtmees ter 1ste klasse bij de Koninklijke Ma rechaussee te Sluis werd de bronzen medaille uitgereikt voor 12 jaar trouwe dienst bij dit wapen. De uitreiking geschiedde door ka pitein E.N. Spronk, districtscomman dant voor Zeeland. Aanwezig waren o.m. burgemees ter P.E. van Hootegem en vertegen woordigers van de dienst der Invoer en accijnzen uit Sluis, en Retranche- ment. Opperwachtmeester P. Bosch bood namens het personeel een boek werk aan. AANRIJDING Toen de auto van de gemeentelij ke Reinigingsdienst te Sluis de Vlees houwerstraat uitreed naar de Kade, kwam zij daarbij in botsing met een dicht bij de hoek geparkeerde perso nenauto. De laatste liep daarby schade op. TERNEUZEN Openbare les muziekschool Voor de eerste openbare les, die jaarlijks in het Concertgebouw door de muziekschool wordt gegeven, be stond een zeer goede belangstelling, vooral van de zijde der ouders. De directeur, de heer J. Meijers, dankte het gemeentebestuur voor de financiële hulp. De eerste les werd door de docen te, mej. J. van Puyvelde, met een veertigtal leerlingen gegeven en be trof Algemeen Vormend Muziek On derwijs, een vak waarin de leerlin gen reeds vanaf het begin grondig onderricht zijn omdat dit van essen tieel belang is voor de verdere studie. Uit hetgeen de leerlingen ten gehore brachten bleek dat hieraan zeker rui me aandacht wordt besteed. De ove rige lessen stonden eveneens onder leiding van mej. van Puyvelde voor wat piano betrof en ook leerlingen van de heer Zonnebeld lieten horen wat zij bij hem op de piano hadden geleerd gedurende het afgelopen jaar. Een Sonatine van Mozart, de Parade mars van Schumann klonken werke lijk uitstekend. De heer J. Wisse liet het Adagio uit Trio nr. 10 van Haydn en de Kindersymfonie van dezelfde componist horen. Ook voor blokfluit doceert mej. van Puyvelde, terwijl de heer de Wijn docent is voor harmo nium en accordeon. Guitaar en man doline wordt door de heer J. Tollenaar onderricht. De ouders toonden hun (Advertentie) (Advertentie) grote tevredenheid over de muzikale verrichtingen der kinderen door een warm en hartelijk applaus. Het leit dat vyfhonderd kinderen uit Terneu- zen en omliggende gemeenten de les sen aan de Terneuzense Muziekschool volgen is wel een bewijs, dat de grote waarde hiervan door velen wordt er kend. Zuiddorpe KANDIDATENLIJST De drie ten gemeentehuize inge brachte kandidatenlijsten voor de a. s. gemeenteraadsverkiezingen zijn, in alfabetische volgorde: Lijst Beiaert: J.A. Beiaert zittend lid; A. van Hoe- cke; J.E. Roelandt; R.P.J. Kindt; M.A. Herman. Lijst D'Hert: D'Hert R A., zittend lid; R.M. de Pan, zittend lid; G. Tal boom; C.J. Lamijn. Lijst van Waes; A. G.J. van Waes, zittend lid; J.J. La Heijne, zittend lid; A. Kindt, zittend lid; H. P. v. Haelst; R.J.E. van Hoecke; A.FI.A. Apers. Z.H Excellentie de bisschop van Breda heeft benoemd tot kerkmeester de heren: TE Westdorpe: G. van Haelst; te Breda, H. Antonius: J. Klein Swor- mink en J. Telgman; te Wagenberg: A. Rovers en C. Stoop; te Achtmaal: A. Goderie en F. Adriaansen; te Goes: N. Karhof en Chr. v.d. Does; te Kwadendamme: C. de Winter en P. de Winter. Z.H. Excellentie de bisschop van Breda heeft bevestigd als armmees- ter de heren: te Oosterhout: H. Johannes de Do per: J. van Beek, W. Willemse. J. Oomen en J. Wijgerde: te Westdor pe: F. Staal; te Wagenberg: J. Wil- lemsen en C. van Tetering; te Kwa dendamme: J. Rijk en J. Claeys; te Goes: J. Plouvier en A. Hopmans. Z.H. Exc. de Bisschop van Breda zal geen audiëntie verlenen op 20, 21, 23, 24 en 26 april a.s. Morgen, zondag 20 april, gelden in de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: te Hansweert om 3.48 en 16.17 uur, te Terneuzen om 3.11 en 15.30 uur en te Vlissingen om 2.43 en 15.05 uur. Maandag 21 april is het hoogwater te Hansweert om 4.22 en 16.51 uur, te Terneuzen om 3.39 en 16.01 uur en te Vlissingen om 3.12 en 15.34 uur. Voor onze grote op DINSDAG en WOENSDAG a.s. zijn nog een beperkt aantal plaat sen beschikbaar. Toegangsbewijzen, die tevens recht geven op een uitgebreid tea-complet zijn verkrijgbaar aan cassa 7 (le etage). MIDDAGSHOW aanvang 3 uur 1.50 AVONDSHOW 2-00 aanvang 8 uur BERGEN OP ZOOM Het dempen van de Vlissingse Vissershaven kost bij stukken na geen vier millioen gulden, maar in afwijking van het door wethouder M. A. van Popering beweerde slechts 1.350.000. Zoals men zich zal herinneren heeft het katholieke raadslid, de heer E. G. Vader, in januari j.l. bij de behandeling van het voor stel om de Vissershaven ter be schikking te stellen van de Zee- hondenwerf voorgesteld om deze haven te dempen. De wethouder deelde toen mee dat dit op een kleine vier miljoen zou neer komen. Uit een nota, die b. en w. thans op verzoek van de heer Vader aan de raadsleden hebben verzonden, blykt evenwel, dat de demping van de Vis sershaven op f 1.350.000 komt en met inbegrip van de Koopmanshaven, waarin de loodsboten soms ligging hebben, op f 1.820.000, Klaarblijkelijk ter verzwakking van de door de wethouder gedane onjuiste mededeling, voert het college nog aan, dat geen uitgaven zyn opgeno men voor schadevergoeding aan de Zeehondenwerf en voor het onmeet bare verlies door het mogelijke ver trek van het loodswezen. Aangete kend wordt voorts nog, dat de beide bedragen via kapitalisatie op basis van een annuïteit met een looptijd van 25 jaar en een rentevoet van vier en een hall procent respectievelijk 2,3 en 3,1 miljoen zouden belopen. Door dus op deze ongebruikelijke wy- ze met de cijfers te goochelen schiet het college nog aardig in de richting van het door de wethouder genoemde bedrag. De doktersdiensten voor de zondag zyn als volgt geregeld: Goes: dokter v. d.d Werff; Middelburg: dokter Pel) Vlissingen: dokter Guppeling; Hein» kenszand, Arendskerke en Wolfaart». dijk: dr. v. Maanen te Heinkenszand) en te Krabbendyke, Kruiningen, Hans weert en Rilland: dokter Kamps, Ril land; Dokter Folmer te Driewegen neemt waar voor dokter Luyckx; dok ter Gelderblom te Nieuwdorp voor dok. ter Kiviet en dokter Kole te Hoede- kenskerke voor dokter Wöstmann. Van de Goese chirurgen heeft dokter de Bruine dienst. Te Axel dokter Schilman en te Ter neuzen dokter van Zanten. Te Oost burg-Aardenburg: dokter Hage. Aar denburg; te Breskens, Groede en Schoondijke; dokter v. d. Maas, Bres kens; te Cadzand, Sluis en Zuidzan- de: dokter Hage, Cadzand; én te Bier vliet en IJzendijke; dokter Roze- meyer, IJzendyke. Op Zuid-Beveland wordt dienst ge daan door de heren A, Elzerman, Goes en M. Gaakeer te Ovezande. Te Oostburg, Sluis en Groede: W. v. Veen, Oostburg; en te Biervliet en IJzendijke: J. F. Westendorp, IJzen dijke. GOES Grand: Het lied van E-ernadette, alle leeft. MIDDELBURG Electro: Dwars door Parijs, 14 j. Schouwburg: Bandido, 18 j. VLISSINGEN Alhambra: Monpti. 18 j. met voorbeh. Luxor: Kerels en kogels. GRAAUW Schieting staande wip, 3 u. DE KLINGE Kinema v. Dijk 7,30 uur: De duivel als persoon, als bijfilm Moord bij kaarslicht. TERNEUZEN Luxor 8 uur: FoMes Bergères, 18 j. met enig voorbeh. Concertgebouw 8 uur: De duivelsbocht, 14 jaar. IJZENDIJKE Hofzicht 8 uur: Zeg nooit vaarwel, 14 j. AXEL - Het Centrum 6,30 en 9 uur: Das einfache Madchen, a.l. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Hartstocht, 18 j. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Zaralk, 14 jaar. OOSTBURG Led el 7,45 uur: Carnaval in Wenen, 18 j. m. enig voorbeh. PHILIPPINE Gez. van Hijfte 7,30 uur: Bal t.b.v. ouden van dagen. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 8 uur: De Troubadour. GOES Grand: Het lied van Bernadette, alle leeft. Schuttershof: Toneeluitvoe ring door De Rederijekers. MIDDELBURG Electro: Dwars door Parijs. 14 j. Schouwburg: Bandido, 18 J. VLISSINGEN Aihambra: Monpti, 18 j. met voorbeh. Luxor: Kerels en kogels. ST. JANSTEFN ROSKAM J. BaaK 3 uur: Schieting. PHILIPPINE Gez, van Hijfte 4 uur: Bal t.b.v. ouden van dagen. HULST 2,30 uur: Schieting op staand* wip. S. Blommaert 3 uur: Schieting. Bioscoopgebouw 2.30 uur: Zarak, 14 J., 5,15 en 8 uur: Esther Costello, 18 j. met voorbeh. Hotel De Graanbeurs 7 uur: Dansen. DE KLINGE Kinema v. Dijk 2,30 uur: De duivel in persoon, als bijfilm Moord bij kaarslicht.. Zaal P. Metz 6 uur: Bal. LAMSWAARDE Patronaatsgebouw 2 uur: Solistenconcours. TERHOLE Wed. de Cock 5 uur: Dansen IJZENDIJKE Hofzicht 5 en 7,30 uur: Zeg nooit vaarwel, 14 j. AXEL Het Centrum 3,45 uur: Das ein fache Madchen, a.l., 8 uur: Le couteau sous la gorge, 14 j. HENGSTDIJK P. v. Dijk 3 uur: Schieting. SAS VAN GENT Olympia 2,30 uur: Daar komen de tanks, 5 en 8 uur: Hartstocht. 18 .i. KOEWACHT Alf. de Niis 3 uur: Schie ting. P. v. Hove 3 uur: Schieting op de staande wip. KAPELLEBRUG Cyr. de Kindt 3 uur: Schieting. OOSTBURG Led el 2, 4,30 en 7,45 uur: Carnaval in Wenen, 18 j. met enig voorbeh TERNEUZEN Luxor 2 uur: De duivete- bocht, 14 j„ 4,30 en 8 uur: Folies Ber gères, 18 j. met enig voorbeh. Concert gebouw 8 uur: De duivelébocht, 14 j. GENT Kon. Nederl. Schouwburg 3 en 7.30 uur: Topaze. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 3 uur: Zwarte viooltjes, 8 uur: Aida. GOES Grand: Het lied van Bernadette. alle leeft. MIDDELBURG Electro: Dwars door Parijs. 14 j. Schouwburg: Bandido, 18 J. Stadhuis 2 uur: Gemeenteraadsverga dering. VLISSINGEN Alhambra: Monpti. 18 j. met voorbeh. Luxor: Kerels en kogels. Brittannia 8 uur: Nutslezing: De ro mantiek in de muziek. DE KLINGE Kinema v. Dijk 7,30 uur: De duivel in persoon, als bijfilm Moord bij kaarslicht. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Esther Costello, 18 j. met voorbehoud. AXEL Het Centrum 8 uur: Le co-uteau so,us la gorge. 14 j. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Hartstocht, 18 j. OOSTBURG Ledel 7,45 uur: Carnaval in .Wenen, 18 j. m. enig voorbeh. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Folr.ea Bergères, 18 j. met enig voorbeh.

de Stem | 1958 | | pagina 2