jpagblad PcStctn Zondag is het weer van dik hout zaagt men planken 14 Super Senoritas ROTTERDAM MET ANTWERPEN SAMEN OP DE EUROMARKT j STEM-FEU ILLETON Men popelt 5Zó of anders?; Romantiek en historie in een boeiende trilogie ane 5 deböbiblad WOENSDAG 16 APRIL 1958 'n lehki er sigaartje! Heerlijk zacht Winnaar in zijn klasse Brits Indië voor honderd jaar EZET Isothermyl is £s,Mi5fc sK- Boterconferentie adviseert Breng vettere melk door Adeline Mc Elfresh In V.S. industriële produktie gedaald Niet waargenomen atoomontploffing TV-R ADIO-TV-R ADIO-TV- (Advertentie) 'h 4 Na die welsprekende Oranje zege in Antwerpen gaan we voor de, overigens hoogst interessante, afwisseling weer aan competitievoetbal doen. Op grote schaal, althans in de sector betaald, want in de gelederen der amateurs komt er nu flink schot, zodat het einde snel in zicht geraakt. Bij de semi-profs is het echter nog steeds volop spanning en die zal waarschijnlijk tot het laatst toe, dat is dus met nog een achttal speeldagen voor de boeg, in steeds heviger mate voortduren. De uitslagen van de jongst gespeelde wedstrijden in de ere-divisie, maar ook in de eerste en tweede divisie hebben opnieuw duidelijk gemaakt, dat de clubs in de gevaarlyke zone op leven en dood bezig zijn te trachten het vege lijf te redden. Steeds weer ziet men plaatsverwisselingen in de staart- groepen, en clubs, die men reeds veilig durfde wanen of „terug" zag komen, ervaren plotseling, dat vrouwe Fortuna haar weer de rug toekeerde. Zoals bijvoorbeeld BW, dat nu de laatste plaats deelt met Blauw Wit en Amster dam. Maar Elinkwijk, GVAV en NO AD kunnen nog steeds niet beweren, dat zij uit de gevaarlijke zone zijn en zelfs voor NAC en Feyenoord blijft het devies: let op uw saeck. uitstekende verzet tegen HVC in Roo sendaal herinneren, zit er beslist winst in. Tweede divisie A Hier een programma, met ditmaal vijf ontmoetingen. 't Gooi-Emma wordt uiteraard een zege voor de Hil versummers. ZFC gaat contra UVS Om al deze redenen zit de voetbal menigte popelend van ongeduld uit te zien naar de wedstrijden van komen de zondag, waarin Sparta - Blauw Wit de serie dit keer opent. Het wil er voorlopig nog niet bij ons in, dat de Amsterdamse zebra's triomferend het Spartakasteel zullen verlaten. DOS liet de laatste maal een lelijke steek vallen en hoewel daar nu tegen ADO opnieuw kans toe bestaat; lijkt de mogelijkheid toch voor de hand te liggen, dat de Hagenaars verliezen. Natuurlijk zullen de Utrechte naren tegelijkertijd zeer belang stellend uitzien naar het toon aangevende treffen te Breda, waar NAC tegen Enschede aan treedt. Slagen Kuys en zijn mannen er in Abe c.s. een ne derlaag te bezorgen en wint DOS van ADO, dan prijken de Utrechtenaren zondagavond met voorsprong aan de kop. Maar of het allemaal zover komt. GVAV, dat het Maastrichtse MW te gast heeft, ziet wellicht kans om een puntenverdeling uit het vuur te slepen, maar daartoe kunnen we met de beste wil van de wereld BW con tra PSV, zelfs in Den Bosch, niet in staat achten. In Amsterdam is er een stedelijk duel tussen de club van deze naam en Ajax. Men voelt wel: daar kan van alles gebeuren, maar redelijker wijs wint niettemin Ajax, temeer nu de Ajacieden nog kampioenskansen hebben. Fortuna heeft bezoek van Elinkwijk. De gasten hebben de laat ste weken knappe dingen gereali seerd, maar of ze de winst ook uit Geleen mee kunnen nemen, lijkt ons vooralsnog zeer onzeker. Feyenoord krijgt ongetwijfeld harde noten te kraken tegen WV. Ditmaal gokken we toch eens op Rijvers' club. En dan is daar nog NOAD-Rapid JC. Thuis kan NOAD vaak uitstekende dingen doen en dat verwachten we nu ook tegen deze gast. Eerste divisie A Zondag zal voor een belangrijk deel de belangstelling in deze divisie uit gaan naar het treffen tussen HVC- De Graafschap, de twee ernstigste kandidaten voor de titel. Heel veel krachtsverschil is er niet, maar we hebben sterk de indruk, dat de Amersfoorters dit duel in hun voor deel gaan beslissen. Op de loer lig gen DFC en Willem II. Zij hebben be lang bij een gelijk spel in Amers foort en staan overigens zélf even eens voor allerminst gemakkelijke opgaven, dat wil zeggen Willem II, want natuurlijk wint DFC bij hekke- sluiter Roda Sport. De Tilburgse tri colores hebben dat echter nog aller minst verwezenlijkt bij Vitesse. En toch zou dat daar een overwinning moeten worden voor Willem II, willen zij tenminste kans blijven maken op de titel. RBC, gelukkig niet meer tot de lantaarndragers behorend, kan zich zondag weer wat verder uit de gevaarlijke zone verwijderen, door bij VSV te zegevieren. Gemakkelijk zal dat niet zijn, maar als we ons het ERE-DIVISIE i t I i Sparta Blauw Wit (1) DOS - ADO (1) J GVAV - MW (3) NAC - SC Enschede (3) t BW PSV (2) Amsterdam - Ajax (2) J Fortuna '54 - Elinkwijk (1) t Feyenoord - WV (1) t NOAD - Rapid JC (1) t J EERSTE DIVISIE A VSV - RBC (2) HVC - Graafschap (1) J EDO - Volendam (2) i DWS - Excelsior (1) t Alkmaar - SW (1) Roda Sport - DFC (2) J AGOW - Helmond (2) I Vitesse - Willem II (2) l J EERSTE DIVISIE B Helmondia-Wageningen (1) J Limburgia-Leeuwarden (3) J Hermes DVS-Haarlem (1) I Volewjjckers - Xerxes (1) Eindhoven-Fortuna VI. (1) Rigtersbleek - KFC (1) i Sch. H.S. - Stormvogels (3) RCH - Sittardia (2) i TWEEDE DIVISIE A I 't Gooi - Emma (1) ZFC - UVS (1) I i EBOH - DHC (1) De Valk - Hilversum (1) ÜOSKO - Zeist (1) TWEEDE DIVISIE B I i Zwartemeer - Rheden (2) PEC Go Ahead (2) Heracles - Velocitag (1) Ensch. B. - Be Quick (1) I Heerenveen - Zwolse B. (1) Oldenzaal - NEC (1) J Tubantia - O'parkers (1) t zijn leiderschap intussen verstevigen en EBOH, dat plotseling sterk in her stel kwam, gaat daar mee verder, nu het de handschoen op moet nemen tegen hekkesluiter DHC. Hilversum, praktisch uitgeschakeld voor het kampioenschap, zal erg opzien tegen het bezoek van Valkenswaard. Inder daad menen wij, dat de thuisclub gaat winnen. Tenslotte is er dan nog de be langrijke ontmoeting te Bergen op Zoom, waar DOSKO zich tegenover Zeist geplaatst ziet. De Bergse roodgelen bengelen wel op één na onderaan, maar nu Zeist alsmaar verder afzak te, ligt er voor DOSKO een goe de kans om twee kostbare pun ten te verzamelen en weer wat gunstiger er voor te komen staan. Hebben wij hierboven teveel gezegd met te veronderstellen, dat het ko mende zondag weer van dik hout zaagt men planken wordt? - ftè ,-.v f-Vsisv..»* Te Rotterdam heeft het plaatselijk comité voor Belgisch-Neder- lands-Luxemburg'se samenwerking vorige week een contactbij eenkomst van de Nederlandse en Belgische haven georganiseerd, waarop de voorzitter van de Antwerpse Kamer van Koophandel de heer F. Oosterrieth en het Rotterdamse Eerste Kamerlid, dr. W. Lichtenauer hebben gesproken over de plaats van de Bene- luxhavens in de Euromarkt. Men mag deze bijeenkomst wel een merkwaardige datum noe men in de betrekkingen tussen de Benelux-havens, die, zoals door de inleiders ook in het kort werd gememoreerd, in het ver leden meer oog hadden voor hun tegenstellingen en geschilpun ten, waaronder ook nog de kwestie van het Moerdijkkanaal en de Rijnvaartpremies werd aangestipt. Het is nu zo ongeveer honderd jaar geleden, dat een groot oproer uit brak in Brits Indië. De inheemse sol daten, de Sepoys, op wier trouw de officieren zo vast bouwden, bleken mede aangetast door de wrevel over het hardhandig ingrijpen van de Brit ten in allerlei willekeur en wreed heid van inheemse vorsten en groot grondbezitters» maar ook over het tactloos voorbijgaan aan diepgewor telde religieuse gevoelens. Daar kwam bij, dat de leidende Britse kringen lang niet altijd een voorbeeld gaven van een gaaf en correct leven. Offi cieren en bestuursambtenaren waren veelal onkundig van wat er onder het volk leefde. En zo kon de grote opstand aanvankelijk grote succes sen boeken, waarbij verschrikkelijke wreedheden werden gepleegd. Doch ook tijdens de expedities, welke de opstand met grote moeite neersloe gen, werden afschuwelijke methodes toegepast. Het was een tijd van moord en brandstichting en terreur, waarin duizenden onschuldigen van beide kanten het leven lieten. De peViode vlaK voor en tijdens deze opstand is het, waarin de schrijf ster M. M. Kaye een grote roman een trilogie heeft geprojecteerd. Shadow of the Moon is de oorspron kelijke titel, welke in de Nederlandse vertaling wat kleurloos is vervangen door ,,De Vrouw van de Resident". Het eerste deel verhaalt v^n een bruid, in Indië geboren, maar reeds vroeg verweesd en op een oud Engels landgoed opgegroeid in een omge ving, die haar niet veel liefde schenkt. Als jong meisje is ze reeds voorbe stemd als echtgenote van een verre achterneef, resident in Lunjore, een zatladder en een vrouwenjager, die echter in de verbeelding van Winter de Ballesteros leeft als een stralende ridder. De assistent-resident, de knap pe en kundige kapitein Alex Randell, krijgt de taak de bruid in Engeland (Advertentie) kussens matrasdekken af te halen. Hij meent echter ver plicht te rijn te waarschuwen tegen dit huwelijk met zijn onwaardige superieur terwijl hij tevens als een Cassandra de ophanden zijnde grote moeilijkheden in Indië voorspelt. Het baat niets. Winter reist af en wordt door de resident overrompeld door de huwelijkssluiting, als haar juist de ogen opengaan voor de liederlijkheid van haar „held" en de vrienden, waarmee hij zich heeft omringd. De tragedie wordt nog verdiept, als Win ter en Alex als het ware met tegen zin de liefde voor elkaar ontdekken. Ze vechten ertegen en bij heel die gecompliceerde staat van zaken breekt dan de catastrofe uit, waarin de resident als een der eerste slacht offers valt. Alex en Winter worden met nog een paar anderen gedoemd tot een primitief leven in de jungle, waaruit een grote bosbrand hen dan ook weer verdbjft. Nog zijn es don kere uren te doorstaan aleer de bei den het geluk kunnen vinden. Dit verhaal op zich klinkt nogal conventioneel, maar deze roman is toch veel meer. De schrijfster blijkt een indringende kennis te hebben van Indië. zijn volk. zijn gewoonten, zijn landschappen, van de voorgeschiede nis en het verloop van de grote Se- poy-opstand. Ze is ook waarachtig niet blind voor de tekortkomingen van de Britten in dit drama. Ze heef zich geheel ingeleefd in de toestan. den van een eeuw geleden en laai er de lezer ook geheel in leven. Fasci nerend is het bijvoorbeeld, hoe ze or/s verhaalt van een geheime bijeen komst, waar de samenzweerders met een bloedoffer de opstand voorberei den. Schokkend zijn de beschrijvin gen van de orgieën van bloed en vuur, waarin de Britse heerschappij schijnt te gaan verzinken. En dat na het koppige ongeloof, waarmee de grote mannen van leger en bestuur de waarschuwingen van enkelingen (zoals van Alex Randell) in de wind meenden te mogen slaan. In opzet en uitwerking doet deze trilogie wel denken aan het stukgelezen „Gejaagd door de Wind". We voorspellen het ook een groot succes bij al degenen, die romantiek en geromantiseerde geschiedschrijving liefhebben. De bij De Fontein (Utrecht-Antwerpen) m één boekwerk verschenen trilogie moet aan volwassenen voorbehouden worden. De verhouding tussen Rotterdam en Antwerpen was tot nu toe vooral die van concurrenten, niet alleen op particulier, doch ook op nationaal terrein en werd door het individualis- (Advertentie) me bepaald, dat uit de periode van het liberalisme in het verkeer tussen ondernemers en tussen staten bleef voortleven en de onderlinge wedijver aanscherpte. Het samengaan van Nederland en België in Benelux heeft aan deze verhouding nog niet veel veranderd. Maar nu lijkt hier een belangrijke wijziging op til te zijn, waarvan de Rotterdamse bijeenkomst een eerste openbaar en gemeenschappelijk te ken is. Beide inleiders hebben in hun redevoeringen thans de klemtoon ge legd op hetgeen de Antwerpse en Rot terdamse kringen vereent. Men wil in de toekomst vooral de gemeenschap pelijke belangen der Benelux-havens in het oog vatten. Deze gelukkige koersverandering is het gevolg van het inzicht, dat onze Beneluxhavens op de komende Euro- markt voor moeilijkheden zullen wor den ■geplaatst, welke zij niet afzon derlijk. doch slechts door gemeen schappelijk verweer kunnen over winnen. Het betrekkelijk hoge gemeenschap, pelijk buitentarief, de dirigistische in slag, de toncontingenten, de land- bouwcontracten op lange termijn, het verkeersprotocol, de bijzondere be palingen ten gunste van Frankrijk, het zijn allemaal elementen, die niet of slecht stroken met de opvattingen over vrije handel en vrij vervoer, welke de havenkringen in Benelux koesteren en omwille van zelfbehoud en mogelijke expansie ook moeten koesteren. Het vervoer Met name ook op het punt van vervoer zal men bij de grotere part ners op de verenigde markt slechts met moeite begrip en medewerking vinden, omdat men daar, getuige b.v. de Duitse spoorwegpolitiek. het ver voer meer als een verlengstuk van de produktie dan als een zelfstandig bedrijf ziet. Het gaat er nu om gezamenlijk kamp te geven en een soort pressure- group te vormen, welke de havenbe- langen van Benelux op de Euromarkt tot gelding brengt en verdedigt. De redevoeringen van de heren Os- terrieth en Lichtenauer toonden aan, dat men hieromtrent in Antwerpen en Rotterdam volkomen eensgezind is. Die Rotterdamse Benelux-contactdag luidt een soort samenwerking tussen de twee grote havenrivalen in, zij het ook nog wat schuchter. De „Gazet van Antwerpen" wijst er b.v. op, dat er te Rotterdam zo weinig officiële vertegenwoordigers van Antwerpen aanwezig waren en dat er na de re devoeringen geen gelegenheid was voor discussie. Over dit begin van sa menwerking kan men zich overigens slechts verheugen, mede omdat deze tevens zal kunnen bijdragen tot de verdediging van de belangen en de verdere ontplooiing van ons gehele Deltagebied. Deltagebied Hierbij dient dan evenwel ook van meet af het gehele Deltagebied, de Europoort in wijdere zin, zoals dr. Mesu deze opvat, bij de samenwer king te worden betrokken; niet alleen de bestaande, maar ook de opkomen de havens, dus niet alleen Antwerpen en Rotterdam met Amsterdam, maar ook Viissingen met de plaatsen rond het diepe vaarwater van de Wester- schelde zoals Terneuzen en Rilland Bath met Bergen op Zoom, die bij de groei en expansie der havenactivitei ten in de Delta geroepen zijn een deel daarvan ter ontlasting of aanvulling van de in congestie gerakend havens van Rotterdam en Antwerpen op te vangen. In deze brede doelstelling sluit de nu Ingeluide samenwerking tussen de grote Benelux-havens ook geluk kig aan by de reeds eerder tot stand gekomen Benelux-contacten tussen de Nederlands-Belgische grenspro vincies en kan zij er een zekere be kroning van zijn, welke tevens dienstbaar te maken is aan de tot standkoming van een harmonische Delta-planologie. DICHT I Louis Leboue uit Seamur in S west-Frankrijk kreeg woorden met zijn vrouw. De twist liep zo hoog, dat onze Louis kwaad het huis uit rende en de deur J met een dreun achter zich J i dicht sloeg. Toen stortte het i hele huis in. De brandweer S moest er aan te pas komen om de vrouw tussen het puin t uit te halen. Smaak In de Verenigde Staten heeft men een onderzoek ingesteld naar de wensen, die vrouwen ten aanzien van auto's hebben. Tot dusver dacht men, dat ze verschrikkelijk verkik kerd waren op grote, weelderige wagens, maar merkwaardig genoeg kwam aan het licht, dat het meren deel veel liever een kleine, wend bare auto hadden. ,,Daar rijd je niet zo gauw stukken af als je de wa gen in de garage moet rijden*" was het motief van de meeste. Schaar In Engeland schermt een fa brikant met een nieuw soort schaar, waarmee men zowel de tuin kan knippen, als zijn nagels kan schoonmaken. Geluk De man, die zijn huis precies op de grens van Rusland en Polen had staan, heeft na veel vieren en vijven eindelijk gedaan gekregen, dat de grens, die dwars door de woonkamer liep. een beetje werd verlegd. De woning staat nu helemaal in Polen. „Gelukkig," verklaarde de bewoner nadien. „Ik zou nóg eens zo'n Rus sische winter niet meer hebben overleefd." Mankement Voor een rol van sergeant in een oorlogsfilm is acteur Charles Huwtrey uit Hollywood voor een poosje in dienst gegaan om mar cheren te leren. Men ontdekte juist voor de opnamen, dat zijn stijl van lopen de vreselijkste was, die ooit in de militaire historie was voorgekomen. Dank Sir Gerald Kelly, een hoge Britse autoriteit, heeft op de bruiloft van zijn vroegere secretaresse woorden, van de hartelijkste dank gesproken, aan het adres van de bruidegom, een luitenant van de luchtmacht. „U heeft mij verlost van juffrouw Patricia Bushe," zei hij. „Ze had mij als secretaresse geheel onder de duim en ze was te aardig om haar ontslag te geven." Verkeerd De BBC zond dezer dagen een reportage uit over een bezoek aan een stal voor oude paarden. Het program werd aangekondigd en toen klonk een deftige stem, die zei: „We bevinden ons hier in het statige gemeentehuis van Winchelsea en we mogen de burgemeester wel vra gen..." Toen brak de uitzending plot seling af. Na een poosje klonk een andere stem, die meedeelde: „Wy maken onze verontschuldigingen. Het was een verkeerde geluidsband." „Voor deze opdracht vraag ik vijf vrijwilligers!" Geen van beiden zou dat eeuwig Jj™ines' "Hoe is met lou, Mü- dd?en Janie", grijnsde Peter gelukkig als een vogeltje in „Nee, helemaal niel. behalue dat "gif )7 meisje~"Pwendde 'hii zich ik op hem zit te wachten enda' h« tót'Jane. "ïïde'rê Toners tLwen laat is. Hallo juffrouw Jennings wel" Juffrouw Jennings!" spotte Peter De meiz0„ scheen iets „Je bent nu met in die stijve strenge warmte te verliezen. gangen, Jane, Kun je zelfs hier niet vergeten dat je dokter Jane Langford §ee* miJn werk niet op, Lan- bent, de lieveling van de baas?" cel Pra?^ er dus maar niet meer Peter stil toch" je. Zwijgend reden ze yerder. Janie zag niets van de andere auto's op de weg, niets van de mensen op het trottoir, of van diegenen die bij de verkeerslichten haastig voor hun wa- "Ir Tlc ,,mS van Mildred gen de straat overstaken. Lance was kwaad. Ze wist dat ze hem dat ei- plaag- van zijn genlijk niet kwalijk kon nemen, maar toch deed ze het. Zijn moeder had gelijk. Lance was verwend en zelf zuchtig. Jane mocht de moeder van Lance graag, en niet alleen omdat ze een goede dokter was. Ze zou haar ook aardig hebben gevonden als ze win keljuffrouw, onderwijzeres, of con cierge was geweest. Louise Hart was een vrouw die je direct sympatjek vond, rustig, vertrouwenwekkend, - sterk. Net als haar broer. Dr. Mac. zei z'n meis- over Jane was ineens zeker van Allen Randall, haar compagnon en raktertrek vond. zichzelf, terwijl ze een paar minuten hoofd van het exclusieve Randall Maar de boze trek op zijn gezicht trok snel weg en hij grijnsde. „Een wapenstilstand?" „Een wapenstilstand", echo'de Ja ne opgelucht. Het was een heerlijke middag voor een ritje naar buiten, merkte Lance even later op. Zijn secretaresse was op kantoor een proces aan het uit tikken. er stond niets dringends op z'n agenda, waarom zouden ?e dus niet naar de Ark rijden voor een partijtje golf en een etentje? Jane knikte en leunde achterover tegen de scharlaken leuning. Lance vergat de dingen zo gauw, vond ze. Als hij geen zin had om ergens over na te denken, kon hij het gewoon uit z'n gedachten bannen. Jane wist eigen lijk niet of ze dat een prettige ka- Breng vettere melk met zo moge lijk een natuurlijk vetgehalte in de handel, juist daar waar thans laag gestandaardiseerde melk wordt ver kocht. Moedig het meikverbruik aan, in het bijzonder op scholen en op an der maatschappelijk gebied. Zorg voor een vergroting van het boterver- bruik door het tot elkaar brengen van de prijzen van boter en marga rine en maak er propaganda voor met alle beschikbare effectieve mid delen. Zo luidt de raad aan de boe- renorganisaties van de dezer dagen te Londen gehouden tweedaagse boter conferentie, bijeengeroepen door de internationale federatie van agrari sche producenten IFAP, waarvan de drie Nederlandse centrale landbouw organisaties lid zijn. Nederlandse deelnemers aan deze conferentie wa ren drs. F. Kriellaars, ir. Ritsema van Ykema en drs. J. H. Heerkens. De regionale commissie van de IFAP in Europa zag de uitnodiging tot de ze conferentie beantwoord door afge vaardigden van Australië, Denemar ken, Finland, Frankrijk, Luxemburg Nederland. Nieuw-Zeeland, Noorwe gen, het Ver. Koninkrijk en Zweden. a "vvru van net cAuuaieve xvauucui -r-v Ja Peter zei Jane scherp, „dat tevoren nog had zitten denken dat herstellingsoord Dr Mac net als de fwin£streelde haar gezicht, s niet eerlijk". ze toch eindelijk eens tot een besluit baas. boezemde de patiënten en de woelde heftig door haar korte haar. „Ik zie niet in waarom. Het is nu moest komen. Net als toen ze bij het verpleegsters respect in evenals de Lance reed met een rustig gangetje m y-vs nol A r. urn TeJ amaam iv. PD Th Q *111 H O CTD ollp liinHtPPCf lirhQT- eenmaal de waarheid. Iedereen in het ziekenhuis weet dat Warren geen nieuwe benoemingen in zijn staf doet, voordat hij weet welke kant jij denkt op te springen". „Ik ga helemaal geen „kant op springen!" weersprak Jane. „Ik wil alleen zeker weten". „Ja wat in vredesnaam?" Jane schudde haar hoofd. Goddank! Dat was de auto van Lance die bij de ingang van het park stilhield. en nam de smalle landweg, waar door ze er heel wat langer over de den om bij de Ark te komen dan langs de hoofdweg, die ze zo nu en dan, over pas omgeploegde akkers of groene velden jonge tarwe of rog ge, in de verte konden zien. Over een planken bruggetje, luidruchtig onder de wielen doorratelend kwa men zij aan een oprijweg van witte natuursteen, die nog meer dan een kilometer langs de rivier liep voor- jonge doktoren met hun eerzuchtige dat hij uitkwam bij het enorm groot ut xuguug vc»i* uci óbuuau. „Ik weet het niet Peter. Ik heb zitten glr? van haar studie in dat kan- denken over een van die kleine dorp- toortJe van de administrateur ineens dromen over een even succesvolle gebouw in de vorm van een schip jes in de bergen. Daar is zo'n gebrek geweten had wat ze wilde. toekomst. In haar hart vond Jane dat °P betonnen pilaren in de rivier- aan dokters. In de meeste kleine Lance stak zijn arm door de hare eigenlijk dat Dr. Mac zijn tijd ver- bedding stond. De Ark. Zoals altijd plaatsen trouwens". „De Harts maken nooit ruzie in het sPilde, want zoveel van zijn patiën- voelde Jane een protest naar haar „Doe dat nou niet, Janie, Offer je- bijzijn van anderen. Jullie excuse ten hadden een bekwaamheid als de lippen stijgen bij het loutere idee dit zelf niet op voor een ideaal". ren ons wel?" tegen Peter en Millie" zi->ne niet noclig en er waren zoveel luxueuze clubgebouw met zijn dikke „Je praat al net zo als Lance". Toen ze in de auto zaten de schart anderen die dat wel hadden. vloerkleden en betimmerde wanden, Jane kon de bitterheid niet uit haar laken wagen waarnaast Peter die ^ij was zo heel anders dan Peter zÜn protserige eetzaal en bar, het stem houden, al kwam Lance nu met eerste dag bij de Appelby's de ziine en toch 'lad dat waar Peter zo orkest dat zomers iedere nacht op grote stappen door het park op haar had geparkeerd, zei Lance: Was dat vuriB naar verlangde: rijke patiënten het „dek" en op winteravonden in toe met volkomen veronachtzaming een slinkse manier om mé' te ver d'e niet vee^ mankeerden. zacht verlichte hnlzaal aneeiHo te van de waarschuwingsbordjes „niet tellen, dat je niet met me gaat trou- Jane beet op haar lip. „Als ik in °PPeter keek hPaar scheef aan maar ^Dat heb ik niet gezegd. Lance". zf ha£ ging er verder met op m In plaats ..Maar je moet het hebben ge- stem niet te laten trillen - „dan daarvan begroette hiji Lance met dacht Je zag er een ogenblik zo kop- zou ik vrij regelmatige uren hebben. „Ha, kerel, het is maar goed dat pig uit ais een muilezel". Hij bracht We..." je komt. de aVto.?p ga.j? en reed de wagen „Oh ja... Regelmatige uren! De he- Janie hier stond op het punt te het drukke middagverkeer in Nu gaan denken dat je haar voor een zeg je niets?" of ander blondje had laten zitten". Jane keek hem niet aan Wat Ik hou alleen van brunettes", Lan- moet ik zeggen? ie dag en de halve nacht". „Niet altijd". fle zacht verlichte balzaal speelde, te vergelijken met de bijbelse ark. Het was er volkomen naast. Ze deden een spelletje golf en aten biefstuk met frites in gezelschap van Larry Appelby en een aardig blond meisje dat hij alleen maar „lieve ling" noemde. Ze dansten en zaten op het terras naar andere dansers te kijken en Jane dacht, zo zou mijn leven kunnen zijn als ik met Lance Het indexcijfer van de industriële produktie in de Verenigde Staten, dat gebaseerd is op het maandgemiddel- de van 1947/49 100. heeft in maart het laagste punt sedert de recessie van 1954 bereikt, zo is bekend ge maakt door de federale reserveraad. Het indexcijfer voor maart bedraagt 128 en ligt 12 procent onder de stand van de index van een jaar geleden. Reeds zeven maanden achtereen be weegt het indexcijfer zich in dalends lijn. In augustus 1954 bedroeg het 123. (Advertentie) Een journalist schrijft in de „New York Post", dat Groot-Brittannië eens een kernontploffing teweeg heeft gebracht, die niet door anderen is waargenomen. Het gaat om een klei ne atoombom, die door een vliegtuig werd uitgeworpen en die op een hoog te van meer dan 12.000 meter is ont ploft. De proef is volgens de journa list, Robert S Allen, speciaal voor dit doel genomen in de reeks Britse kernexplosies vorig jaar in het ge bied van het Christmas Island in de Stille Oceaan. De kracht van de ont ploffing was minder dan een kiloton (1.000 ton tnt). Op 800 kilometer van de ontploffing is zij niet geregi streerd. Volgens het blad dacht minister president MacMillan aan deze proef, toen hij zei dat atoomontploffingen die niet worden waargenomen moge lijk zijn. rr j ICVC» Bunnell CtlS JUV IIICL J-l CUIUS IN wh£P ?-rnL!" trouwde, en ze vroeg zich af waarom „Ik hou alleen van Drunenes i.an- moet ik zeggen? een böde v00r begrip Dit is miin "j" ce greep Jane's handen, trok haar Ik kan dat alles niet opgeven, Lan- "Se middlg Lanle PLóten we hem Öat v00rurtzlcM haar nlet bekoorde. nvi rfnf nhQr ÖPD xllC Pd llr rva oof w,-t J-i i. i - overeind en gaf haar een kus. ce. Ik geloof niet dat het Vair'is^om „Mijn tweede keus roodkopjes". het van me te verlangen". niet verknoeien met kibbelen". „Ik ben niet begonnen", kribde hij. (wordt vervolgd) DONDERDAG, 17 APRIL, HILVERSUM I. 402 m. KRO: 7,00 Nws. 7,10 Gram. 7,45 Morgengeb. en lit. kal. 8.00 Nws. 8,15 Gram. 8,50 V.d. huis- vr. 9,35 Waterst. 9.40 Gram. NCRV: 10,00 Gram. 10,3o Morgend. KRO: 11.00 V.d. zieken 11,45 Koorzang 12,00 Middag klok-noodklok 12,03 Gram. 12,25 V.d. boeren 12,35 Land- en tuinb.meded. 12,38 Gram. 12,45 Herhaling v.d. opening v.d. 'Wereldtentoonstelling te Brussel 13.00 Nws. en kath.nws. 13,20 Platennieuws 13,30 Blaaskwint. en soliste NCRV: 14,00 Metropole-ork. 14,45 V.d. vrouw 15,15 Instr. septet 15,40 Vocael ens en sol. 16,00 Bijbeloverd. 16,30 Tenor en piano 17,00 V.d, jeugd 17,30 Gram. 17,40 Eeursber. 17.45 Gram. 17,50 Oratorium vereniging 18,10 Huismuz. 18.30 Gram. 19,00 Nws. en weerber. 19,10 Op de man af 19,15 Gram. 19,20 Sociaal perspectief 19,30 Lichte rnuz. 19.50 CHU, pol. caus. 20,00 Radiokrant 20,20 Gevar.progr. 21,45 Gram. 22,00 Periodiekenparade 22,10 Or- gelconc. 22,40 Nabeschouwing schaken 22,45 Avondoverd. 23,00 Nws. 23,15 Zaal- sportuitsl. 23,20-24,00 Gram. HILVERSUM II. 298 m. AVRO: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening AVRO: 8.00 Nws. 8,15 Gram. 9,00 Gym. 9,10 V.d. vrouw 9,15 Gram. 9,40 Morgenwijd. 10,00 Opening Wtereldten toonstelling le Brussel 10,50 V.d. kleuters 11,00 Tussen de wal en het schip, caus. 11,15 Kamerork. en sol. 12,00 Dansmuz. 12,30 Land- en tuinb.meded, 12,33 Pianospel 12,50 Uit het bedrijfsle ven 13,00 Nws. 13,15 Meded. of gram. 13,20 Lichte muz. 13,55 Beursber, 14,00 Altviool en klavecimbel 14,30 V.d. vrouw 15,00 Logboek 1941 15,30 Zang en piano 15,45 Gram. 16,00 Van vier tot vijf 17,00 V.d. jeugd 17,45 Orgelspel 18,00 Nws. 18.15 Gevar.progr. v.d. militairen 18,45 Sportprobl. 18,55 Gespr. brief uit Lon den 19.00 V.d. kind. 19,05 Wie opent de kluis? 20,00 Nws. 20,05 Radio Fil'harm.ork. koor en sol. 21,20 Wat iedere vrouw wei weet, hoorsp. 22,30 Journ. 22,40 Gram. 22,50 Sportact. 23,00 Nws. 23,15 Koersen v. New York 23,16 Act. of gram. 23,35- 24,00 Nieuwe gram. BRUSSEL. 324 m. 12,00 Amus.ork. 12,30 Weerber. 12,34 Gram. 13,00 Nws. 13,15 Gram. 14,00 Eng. les 14,15 Gram» 14,30 Franse les 14,45 Gram. 15,30 Idem 15,45 Duitse les 16,00 Koersen 16,02 Gram. 16,15 Kamermuz. 17,00 Nws. 17,10 Gram. 17,15 V.d. kind. 18,15 Vlaamse liederen 18,30 V.d. sold. 19,00 Nws. 19.30 Caus. 20,00 Vrije politieke tribune 20,10 Verz. pro.gr. 22,00 Nws. 22,15 Intern. Radio Uni versiteit 22,30 Orgelconc. 22,55-23,00 Nws. BRUSSEL. 484 m. plm. 12,30 Gram. 13,00 Nws. 14.15 Gram. 14,30, 15,30 en 16,05 Idem 17,00 Nws. 17,35 Gram. 19,30 Nws. 20.00 Gevar.progr. 22,30 Gram. 22,55 Nieuws. Televisie DONDERDAG, 17 APRIL NTS: 9,50-12.00 Eurovisie:: Opening Wereldtentoonstelling te Brussel 19,30- 20,00 Idem (film) 20,00 Journ. en weer- overz. AVRO: 20,15 Sportpanorama 20,45 Optreden Johnny Ray 21,30-22,00 Is dit ook uw probleem? FRANS BELG.: 9,45—plm. 12,00 Ope ning Wereldtentoonstelling 1958 te Brus sel 17.00-18,30 V.d. kind. 20,00 Nws. 20,30 Télé-Match 21,30 Wereldtentoonstelling 1958 te Brussel. Daarna: Wereldnws. VLAAMS BELG.: 9,40-12,00 Opening Wereldtentoonstelling 17,00-18,00 V.d. jeugd 19.00 Van kale vlakten tot wereld beeld 19,30 Nws. 20,00 Film 21.30 Ope ning v.d. Wereldtentoonstelling (heruitz.)

de Stem | 1958 | | pagina 9