p Wit aupralux plasticlak Zwart o jjagblai) pe^ttu Bouwondernemers achten rentevoet niet juist Onrust in Havanna TV-RAD lO'TV'RADIO'TV' STEM-FEUILLETON n... AMERIKAANS-RUSSISCH DEBAT DUURT VOORT Wapenzendingen naar Djakarta PUROL ane 12 5 DERDE BLAD ZATERDAG 12 APRIL 1958 manchester „Cyclogenerator,, zal kankeronderzoek vergemakkcli j ken Deze week in het buitenland Doorberekening C.A.O. bouwkosten on aan vaardbaar Mej. Noyeri zet reis naar Fatima voort Ongeregeldheden in noord-Rhodesië Chocolade- voetballers JgjgfjeS verdwijnen met Nieuw idee op verlichtingsgebied door Adeline Mc Elfresh Liturgische kalender het aan- - dat ia eman nog- ïheid voor d staat hij dat betreft arine zijn er mèt de bij-Ieren. iem echter I de deur." lp zijn tijd Nf DEN HAAG boek/»: im'-ï" :r nog, kom rdstraat 160, Buitendien rstraat hoek —18.00 uur. 1—14.30 uur. )014.00 uur 123. V 1 - hier iemand? cho't luid langs n van de hal. >en blijft onbe- i het halfduister it op een galerij slanke meis- stig terugdeinst duw van een pi- De voorzitter van de Nederlandse Bond van Bouwondernemers, de heer D.J. Beuker, heeft op de jaarlijkse bondsvergadering te Arnhem in zijn openingsrede gesteld, dat de belang rijkste oorzaak van het nog steeds niet op gang komen van de particu liere woningbouw ligt in de hoogte der rentevoet en de daaraan ten grond slag liggende kapitaalschaarste. Daarom mag uit de totstandkoming van de premiebeschikking woning bouw 1958, waarmee veel is verbe terd, nog niet de conclusie worden getrokken dat de 40.000 geplande wo ningen in de particuliere sector veilig zijn gesteld, zeide hij. Dat de overheid ten aanzien van de woningwetwoningbouw een kunstma tige rentevoet van vier procent heeft ingesteld, terwijl de marktrente nog altijd anderhalf tot twee procent ho- (Advertentie) „er® s\ame; rV VOO' Pool, rast en "v" v°'oooI ger ligt komt de voorzitter om drie redenen onjuist voor. Ten eerste is de maatregel zijns inziens in strijd met het uitgangspunt van woningwet en woningbesluit, na melijk dat de woningbouw primair dient te geschieden door het particu lier initiatief. Voorts betekent de maatregel het verbreken van de re latie tussen stichtingskostcn en eco nomische huurprijs en is dus volgens de heer Beuker uit economisch oog punt verwerpelijk en tenslotte leidt deze maatregel ook uit sociale over wegingen tot onbillijkheden, omdat bevolkingsgroepen die woningen uit de particuliere sector betrokken, ver stoken blijven van de rentefacilitei ten voor de bevolkingsgroep die wo ningwetwoningen betrekt. Een nadere bestudering van dit pro bleem, de financiering dus van de woningbouw in zijn totaliteit, zowel door bedrijfsleven als door overheid, komt de heer Beuker noodzakelijk voor. Hierbij dient zijns inziens voor op te staan, dat het niet tot de taak van de overheid mag worden gere kend, dat zij zich door kapitaalver strekking tegen welke rente ook, of door het verstrekken van garanties of tweede hypotheken, inlaat met de financiering van de woningbouw en exploitatie. CORDUROY FLUWEEL iedere meier is gestempeld mei hei Schutiersveldmerk Professor Samuel Graff van de Co- lumbia-universiteit heeft te Phila delphia meegedeeld, een apparaat geconstrueerd te hebben, „Cycloge- nerator" genoemd, dat het kankeron derzoek zal vergemakkelijken. Dit apparaat maakt ononderbroken cul tuur van menselijke cellen buiten het menselijk lichaam mogelijk en zal gegevens kunnen verschaffen over de fundamentele karakteristieken van kankerachtige cellen. Het apparaat verwekt vrijwel precies dezelfde om standigheden als in het lichaam van een levend wezen. Het omvat een re servoir met de oplossing waarmee de cellen worden gevoed, een glazen bak waarin de cellen worden gecultiveerd en een gedeelte met filters, uit laat e.d. Volgens de thans geldende risico- regeling woningbouw 1954 zouden de financiële gevolgen van de invoering van een nieuwe collectieve arbeids overeenkomst voor het bouwbedrijf, waaromtrent momenteel tussen werk gevers en werknemers overleg wordt gepleegd, moeten worden doorbere kend. De minister van volkshuisves ting en bouwnijverheid acht dit niet aanvaardbaar Daarom heeft hij de gemeentebesturen medegedeeld, dat de financiële gevolgen van de even tuele nieuw in te voeren c.a.o. niet bij de financiering van woningen, die na 15 april 1958 worden aanbesteed in aanmerking zullen worden geno men. De gemeentebesturen en woning bouwcorporaties is aangeraden de bestekken zodanig te redigeren of te wijzigen dat de risicoregeiing buiten werking wordt gesteld ten aanzien van de verrekening van verhoogde lo nen en sociale lasten, welke een ge volg zijn van de eventuele invoering van de nieuwe c.a.o. (Advertentie) Twee beelden uit Havana, de hoofdstad van Cuba, waar door volgelingen van de opstandelingen leider Fidel Castro Bommen zijn geworpen en waar door deze Castro een algemene staking werd afge kondigd. De bovenste foto laat zien hoe sol daten van de regering Baptista en leden van de politie in Havana een buurt doorzochten waar een bom ivas ontploft. Een brand in Havana, ontstoken door een door opstandelingen ge worpen brandbom, zien we op de onderste foto. LIET bezoek van Kroestjev aan Hongarije is ondanks tegen strijdige uitlatingen van de Rus sische premier blijkbaar als demon stratie bedoeld geweest van de wil van het Kremlin, dat de toestand der satellietlanden niet discutabel zal worden gesteld, ook niet op de door Moskou nagestreefde topconfe rentie. De loslippigheid van de Russische oremier heeft hem weer even par ten gespeeld door de uitlating, dat de Hongaren bij een volgende con trarevolutie niet meer op Russische inmenging konden rekenen. Tot opluchting van de Hongaarse par tijsecretaris Kadar heeft Kroestjev dit haastig gecorrigeerd. Aan het slot van het bezoek heb ben Kroestjev en Kadar zich samen niettemin voorstander verklaard van het terugtrekken van vreemde troepen, doch dit was niet zo zeer ter verlichting van Hongarije be doeld als wel ter ontbloting van geheel midden-Europa van wapen dekking. Het was weer het oude voorstel, dat de Russen en de Ame rikanen tegelijk hun strijdkrachten zouden terugnemen. Kroestjev is overigens te Boeda pest nog een stapje verder gegaan met betrekking tot het eenzijdige Russische besluit om de kernproef nemingen stop te zetten. Hij ver klaarde zich nu ook bereid tot con trole daarop, maar over de aard van die controle werd verder niets ver teld. Intussen had hij naar Washing ton, Londen en andere hoofdsteden een boodschap gezonden om Ame rika en het verdere Westen te be wegen het Russische voorbeeld te volgen. President Eisenhower heeft deze nota met een oproep aan de Sovjetunie beantwoord. Hieruit blijkt, dat Amerika de kernwapens zeif in een ontwapeningsovereen komst wil betrekken. Het blijft ook op het standpunt staan, dat alleen een gewaarborgde controle de ont spanning kan brengen en het volgt voorshands bij gebrek daaraan het Russische voorbeeld van stopzetting der kernproefniemingen inog niet, Wel heeft het laten doorschemeren dit te kunnen overwegen, als een op handen zijnde reeks van der gelijke proefnemingen zal zijn af gewerkt. JN Washington heeft men deze week ook verklaringen afgelegd met betrekking tot de situatie in Indonesië. Een woordvoerder van het State Department betreurde, dat de regering van Djakarta zich om wapens te kopen tot commu nistische landen had gewend ten einde die mogelijk te gebruiken om Indonesiërs te doden, die zich ver zetten tegen de groeiende invloed van het communisme in hun land. Dit doelde op onderhandelingen van Indonesië met Europese commu nistische landen over de aankoop van straaljagers en bommenwer pers. De tegenregering van Boekit- tingi wil bij communistische wa penhulp aan de regering van Dja karta, waaromtrent zij over gege vens zou beschikken, ook steun ont vangen van de zijde van 't Westen, Staatssecretaris Dulles heeft in Washington daarvoor echter weinig hoop gelaten. Hij heeft dinsdag uit eengezet, waarom een Indonesisch verzoek van vorig jaar om 600 tot 700 miljoen dollar aan wapens niet werd ingewilligd. Dat was niet ge beurd, omdat Indonesië die wel nergens anders voor wenste dan om met geweld zijn aanspraken op N.- Guinea kracht bij te zetten. In de huidige omstandigheden willen de Ver. Staten hun weigering van wa penhulp aan Djakarta handhaven Zij achten het echter ook onver standig de tegenregering op Suma tra wapens te verschaffen. De Ame rikaanse politiek is zich niet in binnenlandse aangelegenheden te mengen en het speet Dulles, dat deze politiek niet gedeeld scheen te worden door' de landen van het Sovjet-blok. jyjET deze spijt zijn de tegenstan ders van het communisme in Indonesië jammer genoeg niet ge holpen en het ziet er naar uit, dat zij zonder steun van elders het onderspit moeten delven, zoals dat al eerder met de Ambonezen het geval was. Terwijl Amerika en het Westen zorgvuldig en angstvallig 'n non-interventic trachten vol te houden, helpen de communistische landen onderhands of zelfs openlijk de regering van Djakarta om het communisme in Indonesië te doen zegevieren. Of de Westerse houding wijs is? Het lijkt er veel op, dat men thans, zelfs zonder poging van weerstand, een nieuw bolwerk aan het com munisme gaat prijsgeven. Mej. Nelly Noyen uit Helmond, die een voetreis naar Fatima maakt om de volledige genezing van prinses Marijkes oogkwaal te verkrijgen, heeft na Pasen haar bedevaart ver volgd. In gezelschap van Senhora D. Maria de Jesus Holbecke Béirao, haar door de nuntius mgr. Fernando Cento aanbevolen, vervolgt zij haar reis. Mej. Noyen kwam op 9 januari over de Portugese grens bij Rosal de la Fronteira, doch moest op 24 januari te Beja in een ziekenhuis worden op genomen. Op 27 februari heeft zij haar reis hervat. In de dorpen die zij passeerde is zij alom met groot enthousiasme begroet, dank zij de enorme publiciteit die de pers aan haar tocht gegeven heeft. Zij bezocht in Minas do Lousal pa ter P, Schellekens, een Nederlander belast met de zielzorg onder de mijn werkers. De politie heeft in de plaatsen Main en Kaboesji bij Ndola in Noord-Rho desië met automatische geweren en met traangasbommen een menigte van 5.000 oproerige Afrikanen uiteen gedreven. Vijf negers moesten in een ziekenhuis worden opgenomen. Van twee van hen is de toestand ernstig De Afrikanen, onder wie vele vrou wen, betoogden tegen verhoging van de huishuren. De door de menigte aangerichte schade door plundering en brandstich ting wordt geschat op tienduizenden guldens. Ongeveer 21 Afrikanen zijn in hechtenis genomen. De spelers van FC Torino zullen volgend jaar zonder twijfel de spot naam van chocolade-voetballers krij gen. De directie is namelijk met een bekende chocolade-fabriek overeenge komen in de clubnaam het merk van de fabriek op te nemen: FC Torino wordt FC Talmone-Torino. De voetbalclub ontvangt voor deze reclame jaarlijks een bedrag van 40 miljoen lire, ongeveer 250.000 gul den. En nu maar hopen dat de cho colade-voetballers in de hitte van de strijd niet smelten. (Advertentie) Ten kantore van het raadgevend technisch bureau ir. H.J. Jongen te Vlaardingen heeft de uitreiking plaats gehad van de derde prijs in de „In ternational lighting competition 1957", uitgeschreven door enige Ame rikaanse technische tijdschriften op verlichtings- en elektrisch gebied. De heer G. Verdam heeft daar. als enige Nederlander, de derde prijs gewon nen. Mr. Paul Catz heeft deze in tegen woordigheid van tal van genodigden aan de heer Verdam uitgereikt en deelde hierbij mede, dat niet minder dan 244 inzendingen waren binnenge komen. Met de inzending van de heer Verdam is gebroken met de conven tionele kamerverlichting. Zijn uitvin ding is zeer eenvoudig. Het verlich' tingsarmatuur is opgehangen in de huiskamer, waarvan het plafond met zachtboard is bekleed. In het midden boven de zithoek is een plaat van dit board ter grootte van 1 1/2 x 1 1/2 meter losgelaten. Dit stuk is aan de vier hoekpunten opgehangen aan ny lonkoorden. zodat het in elke gewen ste stand kan worden gebracht. De geleiding der koorden is gemaakt van p.v.c.-buis, die achter het plafond lo pen tot boven het punt waar de koor den vastgezet kunnen worden. Dit be vestigingspunt is op artistieke wijze uitgevoerd in djati-hout en voorzien van pennen, waarop elk koord afzon derlijk vastgezet kan worden. Deze bevestigingswijze is analoog aan die als in de jachtbouw gebruikelijk is. Op de bovenzijde van de plaat zijn enkele gloeilampen aangebracht die in de ruimte tussen het plafond en de vloer verdwijnen als de plaat ge heel wordt opgetrokken. Het plafond vormt dan één vlak geheel. Hiermede kan elk gewenst effect bereikt wor den. zonder gesleep van draden, lampen enz. en zonder de voor schriften met betrekking tot het ge bruik van stopcontacten geweld aan te doen. VONNIS Een rechter in Martinsville (Virginia) heeft zes jongens, die een dier mishandeld had den, veroordeeld tot een flink pak slaag. De ouders zullen het pak slaag toedienen. De rechter had de jongens ook naar een tuchtschool kunnen sturen, doch hij vond een pak slaag meer op zijn plaats. Volgens hem waren de jon gens op dit gebied veel tekort gekomen in hun leven. W armer Een professor in de geologie, ver bonden aan de Princeton universi teit heeft op grond van een studie van fossielen uit vroegere tijdperken voorspeld dat in de eerstvolgende eeuwen in het algemeen hogere tem peraturen verwacht mogen worden. Dr. Erling Dorf wees erop dat mo menteel de wereidtemperaturen door koudere luchtstromen beïnvloed worden, maar dat vanaf 1965 de temperaturen een verhoging te zien zouden geven, een verschijnsel dat reeds vanaf 1950 kon worden gecon stateerd en dat zich afgezien van geringe fluctuaties van koudere lur dstromen minstens een paar eeuwen zou voortzetten. Wij zeggen er als simpele leek bij: Gelukkig. Ztvaar Op de lijn Rome-Napels stapte onlangs een breedgeschouderde meneer de bus binnen om gemak kelijk te gaan zitten en om ver volgens te zeggen, dat hij niet van plan was te betdien. ..Dan roep ik de politie," riep de chauffeur. Dat deed de man ook, en het gevolg was, dat er een heel klein politie- agentje verscheen, dat vroeg, wat de moeilijkheden waren, aandach tig naar de krachtige gestalte van de wanbetaler keek en tenslotte fluisterend aan de bestuurder van de bus vroeg: „Wat moet die vent betalen? Ik zal zijn reis wel be talen, want... enz." Nieuw In Amerika vervelen de snobs hun vrienden met een nieuwigheid. Als ze op een partijtje hun glas opnemen begint er onverhoeds op volle kracht 'n bepaald succesnummer te schreeu wen De mensen die er van weten 1—hen zich wild, maar de „slacht- "r"-rs" vinden het gemiddeld geno men een nogal flauw verzinsel. Uitspraak Van een Franse vriend hebben wij het volgende (zegt hij) historische verhiel -elioord: Er Is een vent, die een fles wijn op tafel zet tijdens het middagmaal. Stormt zijn vrouw bin nen met het schreeuwerige verwijt van: „Jean, je weet toch, dat de dok ter je verboden heeft bij het eten te drinken." De man zwijgt even, om na enig nadenken te zeggen: „Weg dan met dat eten..." „Voor wat hoort wat. Van de winter zijn ze ook goed voor ons geweest." (Advertentie) is beter - kost minder! brink product ZONDAG 13 APRIL HILVERSUM I 402 m NCRV; 8.00 Nws. en weerber. 8,15 Gram. IKOR: 8,30 Vroegdienst 9,20 Moederland-Vaderland?, oaus. KRO: 9,30 Nws. 9,45 Gram. 9,55 Pon tificale hoogmis 11,30 Gram. 11,36 Instr. octet 11,55 Gebed 12,05 Kamerork. en sol. 12,20 Apologie 12,40 Lichte muz. 12.55 Zonnewijzer 13,00 Nws. en kath. nws. 13,10 De Wadders, hoorsp. 13,30 Gram. 13.45 Boekbespr. 14,00 Gram. 14,30 Int. voefcbalwedstr. BeLgië-Nederland. Convent van Kerken17,00 Gereformeerde kerkd. NCRV18,30 Bach-ork., vocaal ens. en sol. 19,00 Nws. uit de kerken 19,05 Ka merork. 19,25 Tot ziens in Jeruzalem, gesprek KRO: 19,45 Nws. 20,00 Gemengd koor 20,05 Ode aan St. Gabriël, decla matorrum 20,30 Act. 20,45 De gewone gere doktoren en de verpleegsters m'n studiejaren heb ik gewerkt: de dr. Warren achter zijn kaarsrechte week-einden, de avonden, in vakan- rug noemden, er van overtuigd had, ties. Ik ben de beste telefoniste, dat ze zo nodig ook méér dan haar spoelen-windstei-, bedienster van hol- eigen deel van het werk kon dra- lerithmachines en typiste, die je ooit 2) „Medicijnen antwoordde Jane gen. Maar dat bewees ze hem voort- gezien hebt, al zeg ik het zelf. Ik En dat was belangrijk voor haar, ï?et; een u? beslistheid die de in- durend hoopte ze. Zelf vond ze kan het bewijzen ook. kijk maar" weggaan lïït HalelvffieTot dat bel dru,k 8af dat ,ze dat ai vele dat, tenminste wel, en dat was al Ze hield hem haar handen voor. „Zo sluit was ze in lange, slapeloze nach- u? over het antwoord had nage- heel wat. Met een vermoeide zucht heb ik die werkhanden gekregen", ten na haar vaders dood gekomen, dach?, en dat het met zo maar u:t stond ze uit haar ligstoel op en liep Plechtig, alsof het waar was, nam een inneilijk veilangen in haar was door de kale kleine kamer naar de hij haar handen, bekeek ze, en opgeweld wat toch wel het geval deur. Deze kwam uit op een eet- bracht ze aan zijn lippen. „Het zijn was geweest. Ze had het plan gehad zaal die zo mogelijk nog kalei* en mooie handen, Janie. Nee. trek ze om „letteren te zeggen. ongezelliger was. Ze wenHHe -rinh +nt Till Dlof UTDrt Trtft" Uil r, jrtv, *3 v. en ze was niet van gedachten ver anderd. Hier was voor haar niets te bereiken, hier was ze alleen de on gelukkige dochter van iemand die een paar korte maanden bij de do ongezelliger was. Ze wendde zich tot nu niet weg. Toe". Hij stond op, .De administrateur keek haar over ee? jongeman die aan tafel „Dadelijk komt er iemand zenfabriek had gewerkt, hier vond zijn lorgnet verrast aan. „Een mooie ulf£-eeI\ rd voor zich en „Hier beneden? Er is hier nie- ze alleen medelijden en onprettige studie juffrouw Langford, maar wel KomeP°L een volle asbak en de mand anders dan de chauffeur van herinneringen en van geen van moeilijk. En u zegt dat u er een be- ïj ,van ,een boterham die Jane de ambulance en die ligt te slapen. hari latpn staan Jane Hij trok haar naar zich toe. „Jane, ik geloof dat ik van je houd". „Nee, Pete, dat doe je niet. Het is alleen maar het voortdurend con tact en. UC( HlllCl HlgCLI til van fttiCll van uegl »-t V, ctTXX UoJ If f beide moest ze iets hebben. Maar trekking bij moet vervullen om het a Iaten staan, als ze naar de stad ging en een te bekostigen de beurs is maar „Weet je wat ik van jou denk. dok- baan kon krijgen toereikend voor twee jaar nu, dan ter Jane?" Peter Farley grinnikte De stad. en een baan en avond- blijven er nog flinke kosten over", tegen haar over de rand van zijn kof- lessen. Coilegelopcn zou er voor Ja- Maar zijn glimlach was vriendelijk fiekop heen. nie Langford niet bij zijn, niet op de en begrijpend geweest. „Als u er Het was het midden van een saaie manier waarop ze er met vader evenwel zeker van bent hardop over had gedroomd: ze zou den naar een gezellige universiteits stad verhuizen en daar vier jaar blij ven wonen en zij zou de wereld eens laten zien ja wat, daar waren ze het nog niet over eens geweest, maar ze zou ze wat laten zien! Janie kneep haar ogen dicht te gen de opkomende hete tranen. Ze zou ze toch wat laten zien, nam ze zich heilig voor. Oh ja, Janie Lang ford zou Iemand zijn. Een week na haar eindexamen was ze in Central City; haar diplo ma, cijferlijst, en het meest ongeloof lijke een beurs voor de universi teit van Central City lagen vei „Doe niet alsof je 'n diagnose stelt nacht, geen ongelukken, geen hoofd- dokter Langford. Ik houd er niet van een reageerbuisje te zoenen". „Doe het dan ook maar liever niet", zei ze nuchter en bevrijdde zich uit zijn verbaasde armen. „Ik mag je reuzegraag Peter. Maar ik houd er niet van om aangehaald te worden ook niet door iemand die :k overigens graag mag". „Nou, vooruit dan maar". Veront schuldigend gleed er een glimlach over zijn gezicht. „Luister. Ik ken iemand die vanmiddag een cocktail- fuifje geeft. Zullen we de strijdbijl „Dat ben ik vertelde ze hem en wonden tengevolge van vechtpartij- begraven en er samen heengaan? dat was ze ineens ook. tjes in de kroegen langs de rivier Maar ik waarschuw je het is In de jaren die volgden bleef er niets anders dan wachten voor dé a"esn een andere manier om je te weinig tijd over voor iets anders jonge internen die dienst hadden benaderen", lig opgeborgen in een la op haar dan studeren en werken, inderhaast „Hoe zou ik?" Zaterdae haar vriie Ha» waar studentenkamertje: vergeleken bij eten en wat slaap bemachtigen wan- „Zie ie wel'" beknorde Peter haar „1 „u-ia waaI" dit hokje was haar toch al kleine neer ze kon. Maar eindelijk stond ze „Geen vrouwelijke intuitie, anderé weitjL op te knlpL^aT Maar het kamer in Ha esville een balzaal ge- dan voor haar promotie en die herfst zou je het weten. Behalve dan wat kon wel leuk ziin Ze was niet van weest. Hoewel ze werk vond dat be- werd dr. Jane Langford intern as- er geleerdheid in zit, is dat mooie plan het Peter Farlly te vei tellen ter betaald werd dan ze mogelijk sistent in het grote, drukke City zie- hoofdje van jou zo leeg als de kom- maar ze wsi no« 2 had geacht, het winden van spoelen kenhuis. waar de internen lange, metjes die ik als kind voor vogel- tailfuif geweest in een fabriek, die alle zeilen moest vermoeiende dagen maakten, die de nestjes gebruikte. Je zou een man Ja eraae Pete Rii wie het bijzetten om een regeringsopdracht studentenjaren kinderspel deden lij- kunnen krijgen en een paar kinde- en" waar9" uit te voeren, leek de zomer haar ken. Voor Jane, die vastbesloten eindeloos toe, en het was een eeuwig- was geen voorrechten aan haar sek- heid voor ze in september het kan- se te ontlenen, was die tijd mis- toortje van de administrateur op het schien nog moeilijker dan voor Clem terrein van de universiteit uitge- Bartlett en Peter Farley, die in he strekter dan heel Halesville bin- zelfde ziekenhuis kwamen te werken nenstapte om zich te laten inschrij- Zij had algemene praktijk en chirur- ven. gie gekozen, wilde geen kinder- Na het invullen van haar persoon- of vrouwenarts worden, zoals men luxe "die "ik me~nog nooit hebkün- lijke gegevens had de administra- haar, als meer geschikt voor een nen permitteren", teur gevraagd: „Voor welke studie vrouwelijke dokter had voorgesteld. „Je bent tenminste origineel" moet ik u inschrijven, juffrouw Lang- De eerste paar maanden waren zeer „Ik meen het. Mijn beurs gold ford?" zwaar, tot ze de baas, zoals de jon- maar voor twee jaar. De rest van ren een stuk of zes desnoods maar jij zit hier maar te wachten om met een ambulance weg te racen o ot er een dringend geval komt loe komt 't dat je nog nooit vei iefd bent geraakt, Janie?" Jane lachte hem uit. „Voor liefde heb je tijd nodig, Peter. Dat is een Larry Appelbey. Bij zijn vader huis, de rechter. Doe je zondagse irkje maar aan". Peter knipoogde velbetekenend. „Je zult er enkele ij belangrijke mensen ontmoeten". Terwijl ze naar de schel rinkelen- ic telefoon reikte, vroeg Jane met licht sarcasme: „Moet ik erg onder de indruk zijn?" Dan zei ze in de hoorn: „Met dokter Langford". (wordt vervolgd) man 20,50 Cabaret 21,20 U bent toch ook van de partij?, caus. 2.1,30 Engeltje ver mist, hoorsp. 22,30 Gram. 22,35 Uit het Boek der Boeken, caus. 22,45 Avond gebed en lit. kal. 23,00 Nws. 23,15-24,00 Gram. HILVERSUM TI 298 m VARA: 8,00 Nws. 8,18 Weer of geen weer 9,45 Gees telijk leven. caus. VPRO: 10,00 V. d. jeugd. IKOR: 10,30 Evangelisch-Lutherse kerkdienst 11,30 Vragenbeantw. AVR.O: 12,00 Lichte muz. 12,30 Sportspiegel 12,35 Lichte muz. 12,55 Een opdracht aan het Nederlandse volk 13,00 Nws. en SOS-ber. 13,07 Buitenl. overz. 13,17 Meded. of gr. 13.20 V. d. strijdkrachten 14,00 Boekbespr. 14,15 Jeugdconc. (om 15.10 De Joodse godsdienst door de eeuwen, caus.), 16.15 Gram. 16,30 Sportrevue. VPRO: 17,00 De moderne theologen vergadering, caus. 17,15 De Vlaamse literatuur van 1900 tot 1930, caus. VARA: 17,30 V. d. jeugd 17,50 Nws., sportuitsl. en sportjourn. 18.30 Strijiksextet 19,00 Discussie 19,30 Anne- marieke, hoorsp. m. muz. AVRO: 20,00 Nws. 20,05 Amus. muz. 20.40 Comtne ci, co mme ca, stemmingsbeeld 20,55 Prome- nade-ork. en soliste 21,30 Cabaret 22,00 Koorklanken 22,15 Journ. 22,30 Gram. 23,00 Nws. 23,15-24,00 Met de Franse slag. BRUSSEL 324 m 10,45 Symf. ork. 12,15 Gram. 12,30 Weerber. 12,34 Gram. 13,00 Nws. 13,15 V. d. sold. 14.00 Opera- en Bel Canto-conc. 14,50 Voetbalrep. 16,55 Gram. 17,00 Sportuitsl. en nws. 17,15 Gr. 17,45 Sportuitsl. 17,52 Gram. 18,00 Kamer ork. en vocaal trio 18,25 Gram. 18.30 Godsd. halfuur 19.00 Nws. 19,30 Gram 20,00 Hoorsp. 21,55 Gram. 22.00 Nws. 22,15 Amus. ork. en sol. 23,00 Nws. 23,05-24,00 Amus. ork. en sol. EPUSSEL 484 m 12.15 Gram. 12.20 Idem 13,00 Nws. 13,10 Verz. progr. 14,30 en 15,45 Idem 17,00 Nws. 17,05 Verz. progr. 19,30 Nws. 20,00 Le medium, opera 21,05 Gram. 22.00 Nws. 22,10 Lichte muz. 22.55 Nws. 23,00 Jazzmuz. 23,55 Nws. MAANDAG 14 APRIL HILVERSUM I 402 m NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7,10 Gewijde muz. 7,50 Een woord voor de dag 8,00 Nws. 8,15 Sportuitsl. 8.25 Gram. 9.00 V. d. zieken 9,30 Waar voor uw geld 9,35 Waterst. 9.40 Raak de roos 10,20 Gram. 10,30 Theologi sche etherleergang 11,15 Gram. 11.35 Ge- var. progr. 12,25 Voor boer en tuinder 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Gram. 12,45 Vakantierubriek 13,00 Nws. 13,15 Lichte muz. 13.45 Omr, ork. en solist 14,45 V. d. vrouw 15,15 Kon. mil. kapel 15,45 Gram. 16,00 Bijbeloverdenking 16,30 Pia norecital 17,00 V. d. kleuters 17,15 V d jeugd 17.30 Gram. 17,40 Beursber. 17,45 Regeringsuitz.: Rijksdelen overzee: mr. M. de Groot: Arbeidersbeweging in het Caraïbische gebied 18,00 Orgelspel 18 30 Sport 18,40 Engelse les 19,00 Nws. en weerber. 19,10 Op de man af 19,15 Schooi- zang 19,35 Parlementair comm. 19.50 Gr. 20,00 Radiokrant 20.20 Vraaggespr. 20.45 Te voet van Jemen naar Jeruzalem hoorspel 21.35 Gram. 21.45 Musette-ens! 22,05 Boekbespr. 22,15 Kamerkoor en muziekcollege 22,45 Avondoverdenking 23.00 Nws. 23,15 Gram. 23.40-24,00 Evan- gehsatie-uitz. i, d. Hongaarse taal. HILVERSUM II 298 m AVRO 7 00 Nws. 7,10 Gym, 7,20 Gram. 8,00 Nws. 845 Gram. 9,10 V. d. vrouw 9,15 Gram 9,40 Morgenwijding 10.00 Gram. 11,00 Idem 11,45 Voordr. 12,00 Lichte muz. 12 30 Land- en tuinb. meded. 12,33 V. h. plat teland 12,43 Orgel en saxofoon 13,00 Nws 13.15 Meded. of gram. 13,20 Metropole- ork. 13,55 Beursber. 14.00 V. d. vrouw 14.45 Vier hoorns 15,05 Gram 15.15 Hu manisme en opvoeding, caus. 15,30 Graan. 17.00 Tien jaar „Jeugd en muziek", klankb. 17,15 V. d. padvinders 17,25 Spotmozaïek 17,35 V. d. jeugd 17,50 Mil. comm. 18,00 Nws. 18,15 Regeringsuitz.: Piedewiet en de bosvarkens. Een be schouwing over mogelijkheden en onmo gelijkheden op het gebied van de open luchtrecreatie door B. van Griethuysen, hoofd onderafd. alg. zaken en vrijetijds besteding v. h. Ministerie van O. K. en W. 18,25 Amus. muz. 18,50 Openbaar kunstbezit 19,00 Twee violen, cello en klavecimbel 19,30 Muz. caus. 19,45 Lichte muz. 20,00 Nws. 20.05 Radios co otp 22,55 Sport 23,00 Nws. 23,15 Koersen v. New York 23,16 Act. of gram. 23,30-24,00 Front- loge. BRUSSEL 324 m 12,00 Gram. 12,30 Weerber. 12,34 V. d. landb. 12,42 Gram. 13,00 Nws. 13.11 Gram. 14,00 Schoolradio 15.45 Gram. 16,00 Koersen 16,02 V. d. zie ken 17.00 Nws. 17,10 Gram. 17,30 Boek bespr. 17,45 Meisjesikoor 18,00 Franse les 18,15 Kinderlied. 18,20 Prot. uitz. 18,30 V. d. sold. 19,00 Nws. 19,30 Opening ver nieuwde Kon. Vlaamse Schouwburg te Brusse! 20 30 Gram. 20,40 Kunstcaleido scoop 20.55 Kamerork. en sol. 21,30 Amus. muz. 22 00 Nws. 22,15 Italiaanse vocale polyfonie 22,55 Nws. 23,00 V. d. zeelieden. FRUSSEL 484 m 12,00 Gram. 13,00 Nws. 13,10 Gram. 14,00 Operamuz. 16,05 Da'nsm-uz. 17.00 Nws, 17.30 Gi'am. 17,30 Kamermuz. 17,55 Gram. 18,55 Idem 19,30 Nws. 20,45 Twee hoorspelen, plm. 23,45 Nws. Televisie ZONDAG 13 APRIL Convent van Kerken: 17,00-18,30 Geref. kerkdienst. FRANS BELG. 16.00-16.40 Act. 19,00 Avant-première 58. 19.15 Film 19.30 Avon turen v. h. Verre Westen 20,00 Nws. 20,30 Cabaret 21,20 Filmprogr. 21,45 Film. Daarna: wereldnws. VLAAMS BELG. 14,30 V. d. kleuters 14.50 Tekenfilm 15,00 Zwemfeest 16.30 Documentair progr. 17,00 Landb. kron. 17,20 V. d. vrouw 19,00 Feuilleton 19.30 Nws. 20,00 TV-competitie 22,00 Beroemde bokswedstr. 22,10 Nws. en sportact. 22,30 Taptoe. MAANDAG 14 APRIL VPRO: 20.30 Rotonde 21,25 Internat, persfoto-tentoonstelling 21,40-22,00 Licht progr. FRANS BELG. 19.00 Sport 19.30 Kookpraatje 20,00 Nws. 20,30 36 Chandel- les 22,10 Gevar. muz. 22,40 Wereldnws. ZONDAG 13 april Wit. Beloken Pasen. Mis Quasi modo. Credo. Pre. fatie van Pasen MAANDAG 14 Wit. H. Liduina van Schiedam. Tweede gebed H. Jus- tinus. DINSDAG 15. Wit. Mis van Belo ken Pasen. Gloria. WOENSDAG 16 Wit. Mis van Beloken Pasen. Gloria. DONDERDAG 17. Wit. Mis van Beloken Pasen. Gloria. Tweede ge bed H. Anicetus. Of: Rood. H. Ani- cetus. Tweede gebed van Beloken Pasen. VRIJDAG 18 Wit. Mis van Belo ken Pasen. Gloria. Breda: Wit. H. Ursmarus. ZATERDAG 19 -Wit. Mis van de H. Maagd op zaterdag: Salve met Gloria. Prefatie van de H. Maagd.

de Stem | 1958 | | pagina 9