Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen Zuid-Beveland BAAYENS uw OPTICIEN lei D Maandmarkt te Sluis werd in ere hersteld Tussen dijken en dammen Triumph ONTHULLINGEN VAN ACHTER HET BAMBOEGORDIJN Buitenlandse studenten in Zeeland Bindingsavond gezamenlijke brandweer te Ter neuzen Dagblad De Slem FEEST Jongens staken Koudekerkse duin in brand DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 12 APRIL 1958 Bloem- en vogelvrienden Wel samenwerking bij exposities LANGE VORSTSTRAAT 106, GOES, telefoon 2159 F. J. A. M. VAN DUYSE A. Haak overleden Grote deelnameveel bezoekers Audiëntie Succes voor R.KJ.B. w.-Z.-Vlaanderen BESTELDE U REEDS Bondsraad „St. Joseph Middelbare scholen handbalden Titelschoolvoetbal oost-Z.-Vlaanderen Hoogwaterstanden Zeehengelconcours op T holen Doktersdiensten Dienst dierenartsen AGENDA Vandaag Morgen Maandag MIDDELBURG WINKELSLUITING 30 APRIL. De Middelburgse Middenstands-Cen trale heeft besloten de leden van de r.-k. Middenstandsvereniging en Christelij ke Middenstandsvereniging te adviseren hun zaken op woensdag 30 april 's middags te sluiten. Dit ter gelegenheid van de viering der ver jaardag van H.M. de Koningin. Souburg KVP-KANDIDATEN VOOR DE RAAD De KVP komt voor het eerst met een lijst voor de gemeenteraad. Op deze lijst staan de volgende kandi daten: W. M. Jansen, P. A. V. Ver- vaert, W. T. Burrekers, F. E. v. Reenen, A. M. v. Someren, L. v. d. Dries. Zierikzee HERBENOEMD Bij beschikking van de minister van O.K. en W. zijn de heren J.M. Luijkenaar en L.M.A. Nijssen voor het tijdvak van 1 september 1957 tot en met 31 augustus 1958 opnieuw be noemd tot tijdelijk leraar aan de af deling r.h.b.s. van het Professor Zee manlyceum. GOES De jarenlange samenwerking op tentoonstellingsgebied tussen de afd. van tuinb.- en plantkunde en de Vo gelvrienden dreigde beëindigd te worden, omdat eerstgenoemde afde ling drie dagen wilde exposeren in september en .,de Vogelvrienden" die periode tekort vonden om hun voor bereidende werk te lonen. Het zag er dus naar uit dat geschei den opgetrokken zou worden, maar op een gecombineerde vergadering In „de Landbouw" is een compromis ge vonden. Aanvankelijk gingen de be sprekingen de verkeerde kant uit en liepen de partijen nogal warm. Ten slotte wist de heer W. de Valk, van de Evenementencommissie de hoofden onder één hoedje te krijgen. Besloten is tot een gezamenlijke expositie, welke in de zalen Krijger op donderdag 11 september a.s. wordt geopend. De bloemenvrienden komen dan tot zaterdag uit, waarna de vo gelvrienden er nog een week bij doen. Wel zal Tuinbouw- en plantkunde" in die laatste week voor wat bloem en plantversiering zorgen. De vergadering stond onder leiding van de heer Goudzwaard. Kruiningen GEMEENTERAAD VERGADERT De gemeenteraad zal maandag 14 april a.s. vergaderen. De agenda vermeldt de volgende punten: Voorstel tot vaststelling van een duurtetoeslag. Voorstel tot vaststel ling vergoeding voor de bijzondere scholen over 1957. Voorstel tot het aangaan van een geldlening, groot 24.000.bij de bank voor Neder landse gemeenten. Voorstel tot ver koop perceel bouwgrond aan de Slot- straat. (Advertentie) Kwadendamme Begrafenis slachtoffers auto-ongeval Onder ontzaggelijke publieke be langstelling had gisteren de uitvaart en begrafenis plaats van mej. Annie Peeters en Piet Timmerman, die tweede paasdag bü een auto-ongeval het leven verloren. Voor een geheel gevulde parochie kerk droeg de eerw. heer J. Walrave, neef van mej. Peeters, de H. Mis van Requiem op. Van de kerk uit werd de kist met het stoffelijk overschot van het meis je door leden der toneelclub naar het kerkhof gedragen, terwijl die met de stoffelijke resten van de jongeman werd getorst door leden van ,,St. Eloy". Onder roerende stilte verrichtte de eer. heer Walrave de absoute. Diep onder de indruk verlieten na de teraardebestelling de honderden parochianen de begraafplaats. Als tragische bijzonderheid meldt onze correspondent nog, dat de beide jonge mensen de hoofdrollen hadden in een toneelstuk dat over 14 dagen zou wor den gegeven. De uitvoering is nu af gelast. Yerseke IN LOSSING. Alhier arriveerde de Ned. coaster Antonie met een lading oesterschel pen uit Denemarken, bestemd als grondstof voor een der gritfabrieken. MUTATIE RIJKSPOLITIE. Wachtmeester le klas van het korps rijkspolitie, P. J. de Kam, is met in gang van 16 april overgeplaatst naar Oostburg. Per zelfde datum komt wachtmeester J. Kraak van Oostburg naar Yerseke. WIELRIJDSTERS IN BOTSING Op de hoek VierstraatMosselstraat kwam mej. J. B„ door een verkeers- fout in botsing met een andere wiel- rijdster, waarbij mej. B. met haar hoofd tegen het transfortnatorhuisje sloeg. Doktershulp moest worden in geroepen. Voorlopig zal mej. B. ab solute rust moeten houden wegens een inwendige kneuzing van het hoofd. Philippine RAAD VERGADERDE. In de gemeenteraad was onder de ingekomen stukken een schrijven van de muziekschool te Terneuzen om een subsidie van f 60,— over het jaar 1957. Dit werd op voorstel van b. en w. afgewezen, maar men geeft de mu ziekschool de vrijheid alsnog een aan vraag te doen'. Het voorstel om le ningen aan te gaan bij de Bank voor Nederlandse gemeenten, groot 2 maal f 3,000' werd door de raad goed gekeurd. Het verzoek van het St. Eli- zabethziekenhuis te Sluiskil tot het verlenen van een garantiestelling voor het aangaan van een geldlening even eens. Verder werd b. en w. machtiging verleend tot het verhuren en verpach ten van volkstuintjes en het verhuren van lokalen van de oude school. De raad besloot ontheffing te ver lenen aan C. van Hurck voor het be talen van een gedeeltelijke pachtsom. In de rondvraag werd nog eens uit drukkelijk gewezen op het lange uit blijven van'het in werking treden van de zuiveringsinstallatie. Ook kwam de reeds dikwijls besproken brandweer spuit ter sprake. De voorzitter beloof- dez deze langdurige kwestie tot een oplossing te brengen. Tot slot vroeg men de aandacht voor een geschikt speelterrein voor de jeugd. (Advertentie) De beide korpsen van de Vrijwil lige- en de B.B.-brandweer te Ter- neuzen bielden in de bovenzaal van café "La Belle Vue" hun jaarlijkse bindingsavond die mede dankzij het optreden van het Sluiskilse "Bonte Avond Club" cabaret een groot suc ces is geworden. Als plaatsvervangend hoofd der B.B. verwelkomde de heer J. Smit speciaal burgemeester mr. Teilegen, de commandanten de heren van Strien en de Vin en de secretaris, de heer Versprille. In zijn ruim vijf jarig bestaan heeft het B.A.C.-cabaret reeds heel wat avonden opgevrolijkt maar dit programma dat uit ongeveer 20 num mers bestaat was toch aanmerkelijk beter dan het eerste. De leiding van het gezelschap, over het algemeen zeer jonge actri ces en acteurs, berust bij de heer E. Hallegraeff die naast een wel haast onuitputtelijke fantasie over gaven als conférencier bleek te be schikken. Hij praatte de gehele avond alle nummers op voortreffe lijke wijze aan elkaar. De medewer kenden verzorgden een bont pro gramma van sketches, liedjes, dan sen en voordrachten en zij deden het uitstekend. Niet alleen zijn er goede muzikanten bij (John White and his swingband) maar ook het stemmen- materiaal waarover het gezelschap beschikt is voor jonge amateurs lang niet onverdienstelijk. Verschil lende aardige liedjes brachten de Twinsisters (de zusjes Hallegraeff) en mej. Hanna van Pamelen met zeer verdienstelijke begeleiding op viool en piano door de heer en mevr. Benjaminsz. Zij hadden daar bij een vaak opvallend goede voor dracht. In de pauze volgde de traditionele Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Hulst, Dubbele Poort 7, Tel. 102. Rayonredacteur: M. J. Groen Rayonbeheerder: L. K. M. de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.-Beveland: Goes, Westsinsgel 98, Tel. 2236 Rayonredacteur: N. Karhof Redacteur voor WalcherenJ. Maas Rayonbeheerder: J. Fait verloting met een groot aantal fraaie prijzen. Na het dankwoord van de inspecteur van politie, de heer K. Reinders, volgde een gezellig bal. AUTO-RIJSCHOOL en AUTO-VERHUURBEDRIJF TEL. 776 HULST Voor het behalen van ieder rijbewijs is dit ook voor U „DE AUTORIJSCHOOL". Tevens hebben wij voor U altijd een auto ter beschikking, ook zonder chauffeur (All-Risk verzekerd) tegen concurrerende prijzen. (Wij rijden alleen met zo goed als nieuwe auto's nl. Opel Kapitan en de Luxe Vauxhall Victor). Gaarne verstrekken wij U inlichtingen. Breskens AANVOER VISMIJN In de wee": van 30 maart t.m. 5 april werden aangevoerd: 788 kg bot; 177 kg schar; 9 kg tong; 2299 kg garnalen (export)1289 kg bot (onverkocht). P.V.D.A. HIELD REFERENDUM De P. v.d. A. hield in verband met de opgestelde lijst voor de a.s. ge meenteraadsverkiezing te Breskens een referendum. De lijst werd on veranderd weer vastgesteld. OP HETERDAAD BETRAPT Een tweetal jongelui uit Vlissingen hebben op het Veerplein te Breskens enkele pakjes sigaretten gestolen uit een wagen met rookartikelen van de heer S. Terwijl ze nog bezig waten een gla zen schuifdeur te forceren, werden zij op heterdaad betrapt door een douanebeambte, die hen aan de Rijks politie overgaf die een onderzoek instelde. Inplaats van sigaretten, zullen de knapen nu wel een zware pijp ro ken. Koewacht VERBOUWING PATRONAAT Eindelijk is de dag gekomen dat men begonnen is aan de verbouwing van het patronaatsgebouw Don Bos- co. Een ieder, die soms in dit ge bouw kwam, zal zeker wel beseffen, dat dit geen overbodige luxe is, aan gezien het er op verschillende plaat sen door regende en geen gezellige sfeer mee.r gaf. Dank zij de steun van de gemeen te zal van het patronaatsgebouw iets moois worden gemaakt. ZUSTERS 100 JAAR IN KOEWACHT De a.s. zomer zal het feit worden herdacht dat hier de Zusters van Oudenbosch 100 jaar geleden met het werk begonnen. AI deze jaren hebben zij de meisjes- en kleuter school bestuurd. Ook de verpleegster van het Wit-Gele Kruis Is een van deze zusters. Ter gelegenheid hier van zullen er feestelijkheden worden georganiseerd, waarvoor een groot comité zal worden gevormd. Nieuw-Namen GEEN ANIMO VOOR KIESLIJST Naar men ons mededeelt hebben wethouder A. de Deckere en de voor zitter van de KAB, E. v. Ruymbeke, verscheidene dagen gezocht naar kan didaten om een lijst samen te stellen (dorp Nieuw-Namen) voor de a.s. ge meenteraadsverkiezingen. Het is zeer stroef verlopen en met grote moeite en herhaald vragen hebben zij (be halve de straks aftredende leden, die zich herkiesbaar hebben gesteldl één boer, één middenstander en één ar beider kunnen- vinden. Daarbij moet nog worden vermeld, dat déze mid denstander slechts schoorvoetend zijn toestemming gaf en op geen direct verkiesbarê plaats wou staan. Be stuurs- en kaderleden van de KAB zijn gevraagd, doch zij hebben allen op één na, geweigerd. De voorzitter van de r.-k. Tran'sportarbeidersbond, die er wei voor voelde, kon wegens zijn arbeid, buiten het land geen kan didatuur aanvaarden. Zeven midden standers zijn gevraagd. Eén gaf ge hoor met boven aangehaalde restric tie. Ook de onderwijzers zijn gevraagd. Deels tengevolge van te drukke werk zaamheden en deels om redenen, die eveneens gerechtvaardigd zijn. kon den zij niet besluiten een kandidatuur te aanvaarden. Zo staan dus de zaken. Laat ons hopen, dat straks de verkie zingen naar genoegen van de ver schillende standen en groeperingen zullen verlopen. OOSTBURG MUTATIE RIJKSPOLITIE. Wachtmeester J. Kraak van de rijks- R-K.J.B., de heer A. v. d. Hemel, de politie alhier "gaat per 16 april naar tweede nlaats in de wedstriid in wel- Advertentie) EIS TERNEUZEN EXPOSITIE G.M. AUTO'S Bij gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de General Motors orga niseren drie Zeeuwsch-Vlaamse dea lers morgen een tentoonstelling van de allernieuwste modellen die de G.M. produceren. Er zijn vierendertig modellen te bezichtigen in het vei linggebouw. Bovendien is er nog een expositie waaraan de huisvrouwen hun hart kunnen ophalen. IJzendijke „HOF VAN KOOPHANDEL" AANGEKOCHT De eigenaar van het „Hof van Koophandel", de heer E. Lievens, heeft een strook grond van het voor malige beursgebouw aangekocht. De muur langs de Beursstraat werd gesloopt en er is reeds begonnen met de bouw van een grote zaak, welke dus zal komen achter de be staande zaak. Het Hof van Koophan del is sinds korte tijd tevens hotel geworden, wat vooral voor de reizi gers die gewoon zijn in IJzendijke te overnachten een ware uitkomst is, vooral omdat het tot nog toe enige hotel ,,De vier emmers" de laatste tijd meerdere malen wekenlang ge sloten bleef. Zodra de nieuwgebouwde zaal klaar gekomen is, zal de grote bovenzaal verbouwd worden, waardoor nog een tiental kamers bij de bestaande ho telruimte zal komen. Bekend paardenfokker Te Zaamslag is op 65-jarige leeftijd overleden de heer Abr. Haak, een der bekendste paardenfokkers van Zeeland. In de gehele provincie en ook in overig Nederland kende men hem als een man met een bijzonder ■grote toewijding voor de belangen van het Nederlandse trekpaard. Op prak- ticsh alle keuringen was zijn stal ver. tegenwoordrgd en telkens vielen hem de hoogste bekroningen ten deel. Vooral in de categorie hengsten was hij gespecialiseerd: al uitmuntend kenner van het volbloedpaard wist hij telkenmale belangrijke successen te behalen, tot op de nationale keuringen toe. Ook in velerlei landbouworganisa ties was de heer Haak een bekende figuur. Hij was bestuurslid van de kring Axel van de Z.L.M. gedu rende 25 jaren was hij daarvan voor zitter r en ook had hij zitting in het hoofdbestuur en het dagelijks bestuur van deze organisatie. Verder be kleedde hij functies in 't waterschap Hulster en Axeler Ambacht, in di verse plaatselijke verenigingen en ook was hij plaatsvervangend lid van de Pachtkamer te Terneuzen. Met de heer Haak is een vooraan staande figuur op landbouwgebied heengegaan. Gisteren is te Sluis de maandmarkt officieel geopend. Dit geschiedde met een openingswoord van burgemeester P. F. van Hootegem. ,,Het in ere herstellen van deze markt betekent het opnieuw doen herleven van een oude traditie. In deze streek, waar vroeger noord en zuid elkaar ont moetten, wordt nu een historisch ge geven hersteld." Zeer groot was het aantal aanvragen om een plaats op de Markt. Zeer velen moesten na lo ting worden teleurgesteld. De heer A,-, Donker sprak namens de centrale vereniging voor straat- en rivierhandel. Sluis, als grensplaats, is voor ons zeer aantrekkelijk, aldus De Bisschop van Breda zal geen audiëntie verlenen op 13, 14 en 17 april a.s. Op de grote culturele dag van de N.C.B., die te Tilburg in de Metro- pole-schouwburg werd gehouden, be haalde de voorzitter van de kring west-Zeeuwsch-Vlaanderen van de Yerseke. Zijn plaats alhier zal worden ingenomen door wachtmeester le klas P. J. de Kam, thans te Yerseke. (Advertentie) tweede plaats in de wedstrijd in wel sprekendheid, waaraan 31 sprekers deelnamen. In de declamatiewedstrijd wist mej. B. van Deurssen uit Aarden burg met „De zaaier", de derde prijs te veroveren. Perl*kt tot in tf/lt detail I R IJ N B E R G'S H A N D E L S B U R,E A U TERNEUZEN TELEFOON 2304 ^OÓRDSTRAAT 78 Wij leven tegenwoordig in de tijd van de ver zachtende woorden. Toen de regering vorig jaar noodgedwongen bezuini gingen moest invoeren wegens kenterend wel vaartsgetij. haastten de Haagse taalkunstenaars zich daarvoor een scho nere uitdrukking te vin den en kwamen uit de bus met „bestedingsbe perking", dat wat vrien delijker in het gehoor ligt. Zo vriendelijk was het overigens niet, of het had even onaangename qevolgen. Een van die gevolgen was de toename der werkloos heid. Ook daarvoor moest toen een fraaiere titel worden gevonden, wat wonderwel gelukte en zo horen we thans wellui dend spreken over de „geregistreerde arbeids reserve", waarvan een deel niet meer naar de in diskrediet geraakte „Duw" gaat, maar naar „aanvullende werken". Doch of men nu als werkloze thuis zit of als arbeidsreservist: zuur blijft het! De Zeeuwse eilanden maken geen al te best figuur. Van de 4240 werk lozendie per 31 maart, jl. stonden ingeschreven op de arbeidsbureaus uta- ren er ruim 2600 van Zeeland boven de Schel de. Lieten de meeste arbeids bureaus in Zeeuwsch- Vlaanderen een terug gang zien van het aantal werklozen alleen te Terneuzen bleven de cij fers hetzelfde te Mid delburg, Vlissingen en Zierikzee was er een ge ringe stijging. Opwekkend is dit beeld niet. Men kan dit overi gens niet geheel toe schrijven aan de bezuini ging, alias bestedingsbe perking. Omdat een on geluk nooit alleen pleegt te komen, hebben we dit voorjaar nog te kampen met het slechte koude weer, wat de werkers in de bouwvakken en die in de visserij en in de landbouw parten speelt, 'n Gelukje is het nog, dat de scheepsbouw vol op werk heeft, want an ders zou het er gekker uitzien. Niettemin is een aantal van 4240 werklo zen in het voorjaar groot voor Zeeland en overtreft het het cijfer van vorig jaar met ruim 2400. Naar het landelijk gemiddelde hadden we wat het totaal aantal betreft niet hoger mogen komen dan 2900: een ongunstig verschil dus van 1340. Zeer opvallend is, dat Middelburg met 832 werklozen de kop houdt in Zeeland; dit houdt verband met het aflopen van de herverkavelings- werken op Walcheren en met de xeer slachte gang van zaken bij de garna- lenvangst. Voor april is, naar wij vernamen, voor de bouw nijverheid die mo menteel nog 983 werk lozen telt verbetering te verwachten, dank zij een aantal belangrijke bouwobjecten, waarvoor de rijksgoedkeuring af kwam. Water en melk Water en melk zijn van nature niet zulke uitge sproken vijanden meer als nog met water en vuur het geval is. Dit is te danken of misschien te wijten aan het feit, dat sinds de van bovenaf verordende ont vetting van het „witte bloed", onze kostelijke nationale drank een wa terig geval is geworden. Hoe sterk de verzoe ning tussen de rivalen van weleer doorwerkt, bespeurden wij deze week, toen wij zoekende naar een nummer in de telefoongids voor Wal cheren, onder Arnemui- den stootten op een naam die van de heer D. v. d. Broeke waarachter vermeld stond, dat hij behalve melkhandelaar ook agent van de Vlis- singse waterleiding was. Als bij de mannen van de keuringsdienst van waren daarover de haren niet meer te berg» rijzen, dan kunnen we geen pap meer zeggen. Geen vergeten gewest Diverse klachten wor den nog wel eens geuit over het vergeten van ons gewest, dat wat in de hoek van onze land kaart verzeild is geraakt. Wij hebben altijd het ge voel gehad, dat het daar wel mee losloopt en wij over gebrek aan aandacht men denke aan de „sneldienst" van de mi nisters op Zeeland niet te klagen hebben. We werden in die me ning nog versterkt toen wij er van hoorden, dat de bibliothecaris van de prov. bibliotheek lijsten heeft aangelegd over al de publikaties, welke sinds 1918. dus in 40 jaar, over Zeeland en wal daar reilt en zeilt, ver schenen zijn. Die lijsten bevatten niet minder dan tweeduizend titels van boeken, brochures, tijd schrift- en krantearti- kelen. En dit gehele ar senaal sluimert in de kas ten, laden en archieven van die bibliotheek. Voor een „vergeten ge west" is zo'n getal impo nerend dunkt ons. Laten wij alleen hopen, dat die lijsten in druk zullen kunnen verschijnen, zo dat deze rijke bron door ieder gemakkelijk kan worden aangeboord. de heer Donker. Wij hopen dat dit initiatief slaagt en dat deze maand markt ook in Vlaanderen belangstel ling heeft, zo zei hij. Na de opening maakten het colle ge van b. en w. en leden van de ver eniging voor het marktwezen een rondgang over het terrein. De be volking van Sluis had voor deze eer ste maandmarkt veel belangstelling, ondanks het koude en gure weer. Kraam- en standwerkers waren na afloop zeer tevreden over de resul taten en hadden goede hoop, dat het in de drukke seizoenmaanden deze zomer nog beter zal worden. Aan deze eerste marktdag was een wedstrijd verbonden voor standwer> kers. De jury, bestaande uit de he ren J. Smoorenburg. C. Roth en G van Oorschot, bezocht de stands en kwam tot de volgende uitslag: 1 Go- bets 92 punten, 2 Prumer, 88 p.; 3 van Amersvoort, 81 p. en 4 van Gelde ren 75 p. De prijzen werden beschik' baar gesteld door de plaatselijke mid denstandsvereniging en werden door de burgemeester uitgereikt in hotel De Eenhoorn." De heer J. de Wit, zakenman uit Philippine, heeft bij het t 25-jarig bestaan van zijn zaak al zijn klanten gefêteerd op een gezellige avond. Hij had hier voor het parochiehuis voor 'n avond afgehuurd en liet al zijn klanten genieten van een ca baretvoorstelling. Tussen de bedrijven door zorg den de dames voor een kopje koffie en versnaperingen. Bo- vendien werden er nog enkele mooie prijzen gratis verloot. Driehonderd meter duin tussen „Westduin" en „Zwanenburg" onder de gemeente Koudekerke is sinds vrij dagmiddag aan weerszijden bedekt met een verkoolde laag duingras en struiken. Het gevolg van een bra voure stukje, dat 2 knapen hebben uitgehaald. De jeugd van Vlissingen en Koude kerke maakt tijdens de paasvakantie het duingebied tot een gewild speel terrein. Vrijdagmiddag hebben een tweetal, tot dusver onbekend geble ven jongens, en streek uitgehaald waardoor dit duingebied verloren ging. Zij wierpen een brandende lucifer in een kreupelbosje, vlak achter een tent, die door een paar meisjes was opgezet. In een ogenblik tijds greep het vuur om zich heen en zette het duin in vlam. Gillend renden de kin deren het duin uit. Dank zij het kordate optreden van de Koudekerkse brandweer, die in recordtijd aanwezig was, kon de schade beperkt blijven tot de strook van driehonderd meter, die echter aan beide zijden ?wart brandde. Met schoppen ging men het vuur, dat door de noordenwind werd aangewakkerd, telijf en men werd hierbij geassis teerd door de teruggekomen kinderen, De twee knapen waren echter spoorloos. Zie de advertentie op pag. 6 in Bij de onlangs gehouden verkiezing van de nieuwe Bondsraad van de Kath. Bouwvakarbeidersbond „St. Jo seph" zijn in het district westelijk Noordbrabant-Zeeland als Bonds raadslid gekozen: P. de Loos te Oost burg (aftredend), H. de Bruijn te Put te en J. Geerssen te Roosendaal. Aan het jaarlijkse handbaltoernooi van de Zeeuwse middelbare scholen te Goes namen 36 ploegen van 22 scholen deel, die intotaal niet minder dan 54 wedstrijden speelden. Het Zeeuwse schoolkampioenschap ging bij de heren naar de Rijks kweekschool uit Middelburg, die dus de titel overnam van de Vlissingse HTS. Bij de dames nam de Vlissingse ulo het kampioenschap over van de Vlissingse RHBS. In de 2de klasse gingen de titels naar de heren van de Zeevaartschool uit Vlissingen en naar de dames van de Middelburgse Rijkskweekschool. In de 3de klasse legden de heren van de lagere technische school te Goes en de dames van de chr. ulo te Goes beslag op de titels en in de vierde klasse waren dit de heren varr de lagere technische school te Terneu zen en de dames van het Lyceum Zierikzee. In de 5de klasse heren ten slotte werd de uitgebreid technische school te Terneuzen kampioen. Dinsdag 8 april j.l. werd op de terreinen van v.v. „Axel" en AZW te Axel een aanvang gemaakt met de wedstrijden om het kampioenschap schoolvoetbal oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren 1958, De gedetailleerde uitslagen hiervan waren als volgt: Jansenius Lyceum 1-UTS Terneuzen 4-1; Petr. Hond. Lyceum I-UTS Terneuzen 2-2; Jan senius Lyceum I-Petr. Hond. Lyc. I 3-0; Pr. Marijkeschool I-Pr. Marijke- school II 4-0: Petr. Hond. Lyceum I- Techn. School Tern. I 2-0; Openb. sch. S. v. Gent-Pr. Marijkeschool I 0-3; Jansenius Lyceum I-Techn. sch. Tern. I 6-0; R.-K. School Axel-Pr. Marijkeschool I 0-7; Techn. school Tern. I-UTS Terneuzen 1-4; R.-K School Axel-Openb. School S. v. Gent 2-0; R.-K. School Philippine-Pr. Ma rijkeschool II 4-0; R.-K. School Axel- R.-K. School Philippine 1-3; Pr. Ma rijkeschool II-Openb. school S. v. Gent 1-0; R.-K. Sch. Philippine- Openb. school S. v. Gent 2-0; R.-K. School Axel-Pr. Marijkeschool II 2-0; Pr. Marijkeschool I-R.-K. Sch. Phi lippine 0-0; St.-Willibr.sch. Hulst I- St.-Willibr.sch. Hulst II 2-0; St.-Cle mens ULO I-St.-Clemens ULO II 2-0; Jansenius Lyceum II-Techn. School Hulst I 2-3; St.-Clemens ULO Il-Jan- senius Lyceum III 0-3; St.-Clemens ULO I-Techn. Sch Hulst II 1-1; St.- Willibr.sch. Hulst II-St.-Jozefsch. Nw. Namen 5-1; Techn. sch. Hulst II- St.-Clemens ULO II 9-0: Chr. ULO Axel I-Jansenius Lyceum II 2-3: St.- Jozefsch. Nw. Namen-St.-Jozefsch. Kapellebrug 0-2; Jansenius Lyceum IÏI-Techn. sch. Hulst II 0-4; St.- Willibr.sch. Hulst Il-St -Jozefsch. Ka pellebrug 1-0; St.-Willibr.sch. Hulst 1-St.-Jozefsch. Nw. Namen 9-0; Chr. ULO Axel I-Techn. sch. Hulst I 6-9; St.-Willibr.sch. Hulst I-St.-Jozefsch. Kapellebrug 7-0; Jansenius Lyceum Ill-St.-Clemens ULO I 0-1. Vandaag wordt voor de no's 1 en 2 van de afdelingen A. B en C op de terreinen van het Jansenius Lyceum te Hulst gespeeld om het kampioen schap van oost-Zeeuwsch-Vlaanderen Morgen, zondag 13 april, gelden voor de provincie Zeeland de vol gende hoogwaterstanden; te Hans- weert om 10.55 en 23.30 uur; te Terneuzen om 10.37 en 23.16 uur en te Vlissingen om 10.12 en 22.49 uur. Maandag 14 april is het hoogwater te Hansweert om 12.14 uur; te Ter neuzen om 11.55 uur en te Vlissingen om 11.28 en 23.51 uur. Ook dit jaar zal op 2e pinksterdag in de wateren rond Tholen een inter nationaal hengelconcours worden ge houden. In verband met dit concours heeft op donderdag 17 april een persconfe rentie plaats. Op het program van de dag ontbreekt een hengelwedstrijd voor journalisten niet. Een groep van 22 studenten van 8 nationaliteiten verblijft op het ogen blik in Zeeland. Dit bezoek gaat uit van de Foreign Students Service, dienst buitenlandse studenten in Ne derland. Jaarlijks maakt deze dienst een reis naar een deel van Nederland en dit keer is Zeeland aan de beurt. De studenten, o.w. Egyptenaren, In donesiërs en Chinezen, arriveerden dinsdag in de provincie en op d« eer ste dag werd een bezoek gebracht aan Schouwen Duiveland, waar een rondrit over het eiland werd ge maakt. Donderdag kwam Zuid-Beve land aan de beurt en vrijdag werd het bedrijf van de Kon. Mij. de Schelde te Vlissingen bekeken. Na een deltaforum, gisteravond te Middelburg, vertrekt men vanmorgen naar Aardenburg, van waaruit van daag, zondag en maandag Zeeuwsch- Vlaanderen en noord-België wordt doorkruist. Met een bezoek aan Tho len wordt deze studiereis dinsdag af gesloten. Te Terneuzen zal de doktersdienst worden waargenomen door dokter V. d. Griek. Te Axel wordt de praktijk waargenomen door dokter Boo). De doktersdiensten worden waarge nomen: te Oostburg, Aardenburg: door dokter Loose, Oostburg; te Bres kens, Groede, Schoondijke door dokter Jansen, Groede; te Cadzand, Sluis, Zuidzande: door dokter Beek, Zoiid- zande en te Biervliet, IJzendijke: door dokter Lievens te IJzendijke. De doktersdiensten voor da zondag zijn als volgt geregeld: Goes: dokter Bruynzeel; Middelburg: dokter Si mons; Vlissingen: dokter de Greef; Heinkenszand, Arendskerk en Wol- faartsdijk: dokter Zonnevylle t» Arendskerke en te Kruiningen, Hans- weert, Krabbendijke en Rilland: dok ter Arends, Hansweert. Dokter Luykx te 'sHeerenhoek neemt waar voor dokter Folmer; dokter Kiviet te Bors- sele voor dokter Gelderbloem en dok ter Wöstmann te Kwadendamme voor dokter Kole. Voor Oostburg, Sluis en Groede wordt de dienst waargenomen door de heer I. Risseeuw te Groede; voor Biervliet en IJzendijke door de heer H. A. M. v. d. Vijver te Biervliet. Op Zuid-Beveland hebben zondags dienst te heren M. Gaakeer, Ovezand» en A. Elzerman te Goes. GOES Grand: Jenny, 14 j. Schuttershof: Toneeluitvoering door dt Kunstvrienden. MIDDELBURG Electro: Verboden vrouwen, 18 j. met enig voorbeh. Schouwburg: Bloed in de sneeuw, 14 J. VLISSINGEN Alhambra: Jenny, 14 J. Luxor: Loving you, 14 j. OOSTBURG Ledel 7.45 uur: Esther Costello, 18 j. met voorbeh. TERNEUZEN Luxor 8 uur: E-ernar- dine, a.l. Concertgebouw 8 uur: Voorbij Mombasa dreigt de dood, 14 j. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Der Bettelstudent, a.l. DE KLINGE Kinema v. Dijk 7.30 uur: Als engelen niet vliegen; als bijfilm Bloedige Tomahawks. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Moord op de voorpagina. IJZENDIJKE Hofzicht 8 uur: De vleu gels van de vloot, 14 j. AXEL Het Centrum 6.30 en 9 uur: De liefdesroman van een koningin, a.l. TERHOLE Wed. de Cock 7.30 uur: Ca baretuitvoering. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 8 uur: Zwarte viooltjes. GOES Grand: Jenny, 14 j. VLISSINGEN Alhambra: Jenny, 14 J. Luxor: Loving you, 14 j. MIDDELBURG Electro: Verboden vrouwen, 18 j. met enig voorbehoud. Schouwburg: Bloed in de sneeuw, 14 j. KLOOSTERZANDE Sbhieting staande wip. OOSTBURG Ledel E uur: Bloedige vergelding, 14 j.; 4.30 en 7.45 uur: Es ther Costello, 18 j. met voorbeh. TERNEUZEN Luxor 2 uur: Voorbij Mombasa dreigt de dood, 14 j.; 4.30 en 8 uur: Bernardine, a.l. Concertge bouw 8 uur: Voorbij Mombasa dreigt de dood, 14 j. SAS VAN GENT Olympia 2.30 Uur: Strijd om de dollars 5 en 8 uur: Der Bettelstudent, a.l. Zaal Reseda 7 uur: Dansen. TERHOLE-KRAAIKE F. de Vijlder 3 uur: Sdhieting. DE KLINGE Kinema v. Dijk 3 en 7.30 uur: Als engelen niet vliegen, als bij film: Bloedige tomahawks. HULST Bioscoop'gebouw 2.30 en 8 uur: Serenade, 14 j.; 5.15 uur: Moord op de voorpagina, 18 j. AXEL Het Centrum 3.45 uur: De lief desroman van een koningin, a.l.; 8 uur: Nathalie, 14 j. IJZENDIJKE Hofzicht 5 en 7.30 uur: De vleugels van de vloot, 14 j. GENT Kon. Ned. Schouwburg 3 en 7.30 uur: Het proces. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 3 uur: De Troubadour; om 8.15 uur: Het meisje uit de Far-West. GOES Grand: Jenny, 14 j. MIDDELBURG Electro: Verboden vrouwen, 18 j. met enig voorbehoud. Schouwburg: Bloed in de sneeuw, 14 VLISSINGEN Alhambra: Jenny, 14 i- Luxor: Loving you, 14 j. OOSTBURG Ledel 7 45 uur: Esther Costello, 18 j. met voorbeh. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Bernar dine, a.l. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Der Bettelstudent, a.l. DE KLINGE Kinema v. Dijk 7 30 uur: Als engelen niet vliegen, als bijfilnu E-loedige tomahawks. AXEL Het Centrum 8 uur: Nathalie. 14 jaar. In de vo ringen w< dat de Re sië van nu de Republ een dozijn vens, dat geesteskind het Japan hoeven ge ter tafel aan te tor gemakkelij] kenen, genwoordig Djakarta hebben gec is ook frai sen, die ners vochtei hadden gec de regerend stoten, bijv. Sultan Har dr. Soumok: en dr. Man: Ware niet h principe der i democraten, 2 ende deelstat Pasoendan, D tan niet door deerd, doch partners erke de democrati SULTAN in de lie door Indoi ten en Nedei deelstaten, con zingen, persvri ningsuiting, st( genover die dei karno. Daarom staten worden i,Japa vers Maar dat zijr zeggen, en die trekkelijke aar komen nu r Eerst die, wel] de archieven heime inlichtin Nederlandse le Document ni aangetroffen bi nomen lid var Divisie Sjarot donesia, gedat< ri 1947. „De strijd va het blanke ras de. Het hoofdkv publikeinse Lej brengt het volg dacht van allej Indonesische v van hen die blï ven van defait Het blanke r; ven pogen Azi De enige oploss juk van ons a blijven strijden ,,Het doel heii en onder leidii nez-en, die imn zijn van onze Japan is nieï heeft zich taej ken om zich te ook een atooml]' dat zover is, z de actieve leidi strijd van GrC SOE eminen

de Stem | 1958 | | pagina 2