Walcheren Zuid-Beveland Zeeuwsch-Vlaanderen Grote bouwbedrijvigheid op komst in Zeeland Dubbafi? (Getting Zeeuwsch-Vlaamse oost-west verbinding binnenkort gereed BRYLCRE 2 Dagblad De Stem Belangrijke objecten kregen goedkeuring ZWARE SHAG BRYLCREEM Cavalcade te Zelzate op 13 april Herbouw toren lekker pittig! T 1 i L MIDDELBURG Tweede bioscoop op komst VLISSINGEN Mej. GOES j. Goedhart trad uit „politiedienst" W inkelsluiting Het eenzame huis TERNEUZEN Hoogwaterstanden Studentenkapel uit Vlaanderen vandaag naar Hulst Aan gevolgen van val bezweken vmn DOUWE EGBERTS Zwakke schakel: kanaalovergang voor gezond haar, voor mooi haar "The perfect hairdressing Zeeuwse E.H.B.O.'ers naar bondswedstrijd AGENDA Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 10 APRIL 1958 De rijksgoedkeuring is afgekomen voor de bouw van de tweede bioscoop in onze stad, waarvoor reeds enige jaren de plannen klaar lagen. Ze wordt gebouwd voor de fa. Wöhler en komt vlak achter het restaurant van die naam in de Lange Delft. Onbekende reed meisje aan Het 2 1/2-jarig meisje Elsje W. werd door een bakfiets aangereden, terwijl het in de Margrietenlaan aan het spelen was. Het kind kwam zoda nig te vallen, dat enkele tanden uit haar mondje werden gescheurd, ter wijl zij bovendien, behalve verwon dingen in het gelaat, ook een ernsti ge hersenschudding opliep. Het kind werd overgebracht naar het St. Jo zefziekenhuis. De bestuurder van de bakfiets is tot dusver onbekend. De politie stelt echter een diepgaand onderzoek in. Onlangs was mej. R. Goedhart- Paauwe veertig jaar verbonden als werkster aan het politie-bureau al hier en bereikte toen tegelijk de 65- jarige leeftijd. Bij die gelegenheid is zij toen gehuldigd en werd haar na mens de gemeente een geschenk on der couvert en namens het politie personeel een glasservies aangeboden. Haar was toen verzocht' om aan te blijven totdat een opvolgster was ge vonden. Dit is nu geschied in de per soon van mej. de wed. de Jonge-de Hond en daarom had gistermiddag op het politiebureau het afscheid plaats. Met mej. Goedhart was bijna het gehele politiekorps aanwezig, toen de inspecteur, de heer S. Siebels het woord tot de „ouwe getrouwe" richt te, haar bedankte voor haar plichts betrachting en haar vooral prees om haar grote zwijgzaamheid naar bui ten, waar het politie-aangelegenheden betrof. Spr. wenste haar nog een reeks van goede en rustige jaren toe. Daarna bleef men nog enige tijd -gezellig bijeen. Vakschool voor meisjes wordt afgebouwd Aan het jarenlang getob met de bouw van de vakschool voor meisjes alhier komt een einde. De fa. Pasma, die zeer moeilijk is komen te zitten, heeft het werk, met goedvinden van de opdrachtgeefster, overgedragen aan de N.V. Wanings-aannemersmij. die ook de nieuwe ambachtsschool in Oost bouwt. a-Gravenpolder verbrande fiets-illusie De jongens van van Damme van 's-Gravenpolder staan bekend als verwoede verzamelaars van oud pa pier, dat ze achter hun huis in een oud konijnenhok opslaan. Van de op brengst spekken ze hun spaarpot om daaruit een fiets te kunnen kopen. Nu moesten ze echter een illusie laten varen, want waarschijnlijk door hun eigen schuld, raakte het hok met inhoud in brand. Na het optreden van de brandweer, die de brand spoedig geheel had geblust, was van hok en papier niets meer over dan een smeu lend hoopje as. Het huis van v. D. en ook dat van de buurman O. T. hebben alleen wat hinder gehad van blussin-gswerk en water. Hansueert paaskermis De paaskermis is weer achter de rug. En druk dat het was. De School straat liep bijna voortdurend vol geestdriftige kermisgangers, die. niet alleen uit Hansweert zelf kwamen, maar waaronder er ook veel van buiten de dorpsgrenzen waren toege stroomd. Een en ander natuurlijk tot grote tevredenheid van kermisexploi tanten en neringdoenden. openluchtspel scheldegalm Evenals enkele jaren geleden zal de harmonie „Seheldegalm" deze zo mer weer een openluchtspel opvoeren en wel in de tuin aan de Boomdijk. En gezien het succes dat „Sehelde galm" vorige jaren met zijn opvoerin gen oogstte, is het gerechtvaardigd ook voor dit jaar hoge verwachtingen te koesteren. H einkenszand bonte avond. De aanvankelijk op 8 februari 1.1. gvast-gestelde bonte avond voor ouders en donateurs van de verkenners- en welpengroep Guy de Fontgalland, wordt nu gehouden op 12 april a.s. in zaal Hoondert. Leiders en leidsters stelden een ge varieerd programma samen, bestaan de uit zang, muziek, voordracht en gaan aan de hand van diverse pro gramma-onderdelen de aanwezigen een beeld geven van doel en taak der verkennerij. Door de verkenners zal o.a. worden opgevoerd de eenakter: „Wie van de heren?" groslijststemming „gemeentebelang". Aan de hand van de uitslag van een gehouden groslijststemming door de kiesvereniging „Gemeentebelang", werden de navolgende kandidaten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing aangewezen: 1 M. B. v. Iwaarden, 2 A. C. de Mol. 3 J. Nijsse Jzn., 4 C. Dellebeke, 5 G. Cappon, 6 B. J. Nieuwenhuizen, 7 A Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Hulst, Dubbele Poort 7, Tel. 102. Rayonredacteur: M. J. Groen Rayonbeheerder: L. K. M. de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.-Beveland: Goes, Westsinsgel 98, Tel. 2236. Rayonredacteur: N. Karhof Redacteur voor Walcheren: J. Maas Rayonbeheerder: J. Fait Heijboer, 8 M. v. d. Guchte, 9 Jac. Nijsse, Wzn, 10 J. I. Wisse. De heren A. C. de Mol en C. Delle beke hebben thans zitting in de raad, respectievelijk als lid en wethouder. De huidige wethouder, de heer C. Nijsse komt niet meer op de kandida. tenlijst voor, aangezien hij zich voor de komende zittingsperiode niet meer beschikbaar stelde. hondenjacht op schapen In ongeveer een week tijds werd een viertal lammeren in twee ver schillende weilanden deerlijk ver minkt aangetroffen. De respectieve eigenaars, de landbouwers V. en v.d. W. danken dit schadepostje aan enkele honden, die rond de paasdagen vrij spel had den en zich aldus te goed deden aan de lamsboutjes. Yerseke Naar aanleiding van de aprilmop in een plaatselijk blaadje over het afbre ken van de stukgeschoten toren, die reeds sedert 1940 als een schande te gen het kerkgebouw van de Ned. herv. kerk aanleunt, kan gemeld worden dat er wellicht meer waarheid in zit dan de geestelijke vader van de april mop gedacht heeft. Het gemeentebe stuur is in de torenkwestie niet bij de pakken neer gaan zitten. Er schenen onoverkomelijke moeilijkheden te zijn. Allereerst de verhouding tot de Ned. Herv. Gemeente aan wie het kerkge bouw toebehoort. De toren is echter eigendom van de gemeente Yerseke en als het ware één met het kerkge bouw. Vroeger is dit anders geweest, daar het gebouw toen een zgn. kruis kerk was. Op de achtergevel, aan weerszijden van de toren, is dit nog duidelijk te zien. De bouwtrant van kerk en toren passen dan ook hele maal niet bij elkaar. Met Monumen tenzorg, die de stukgeschoten kerk liet restaureren, waren dan ook over deze punten veel moeilijkheden. Na verschillende besprekingen met de Ned. Herv. Gemeente, Monumenten zorg en diverse departementen is het echter nu zo ver dat de vergunning om de toren te bouwen in het bezit van het gemeentebestuur is. De vol ledige plannen met tekening en bestek liggen kant en klaar. Maar de beste dingsbeperking en het feit, dat de ge meente geen geld mag lenen tegen een hogere rentevoet dan 4,25 pet., zetten voorlopig de torenbouwplannen weer in de ijskast. De totale bouw kosten zullen bijna een half miljoen bedragen. Hier staat tegenover een uitkering oorlogsschade van ruim f 135.000. (Advertentie) DE IDEALE OPLOSSING De man verlangt dat zijn overhemd èn zijn boord onbe rispelijk zijn. Dat kan ook Kerko „Espresso" shirts van sneeuwwit no-iron poplin, die u wèrkeiyk niet of nauwelijks behoeft te strij ken. En een oronized boord, die 16 uur per dag onberis pelijk zit! Slechts f 13,50, dank zij zeer grote produktie. Aardenburg groslijststemming gemeenteraad Door de samenwerkende katholieke kiezers van de parochie Aardenburg werd een groslijststemming gehouden voor de aanwijzing op de lijst van kandidaten voor de gemeenteraad. Hiervoor bestond een grote belang stelling. In totaal werden 194 stem biljetten ingeleverd, waarvan er 188 geldig waren en 6 ongeldig. De mid dengroep behaalde met 323 de mees te stemmen, gevolgd door de werk nemers met 215 en de werkgevers met 214. In deze volgorde werden dan ook de kandidaten op de lijst geplaatst. Sint Kruis krijgt de 4e en 8e plaats hetgeen onderling aldaar zal worden uitgemaakt. De uitslag van de stemming was: Middengroep: E. Lansu 144, A.P.M. Goossens 111, mej. J.R.M. de Rijcke 34 en H.S.A. Veraart 34, werkgevers: J.T. van Overloop 142, C.A. Mabesoone 72, werknemers: J.F. Rijckaert 107, mevr. A.S. Dierick-Robesin 61, E. G. Rijckaert 47. De volgdorde op de lijst zal zijn: 1. E. Lansu, 2. J.F. Rijckaert 3. J.T. van Overloop, 5. A.P.M. Goos sens, 6. mevr A.S. Dierick-Robesin, 7. C.A. Mabesoone, 9. H.S.A. Veraart (na loting), 10. E.G. Rijckaert, 11. mej. J.R.M. de Rijcke. Nieutv-Namen toneelnieuws. Als afsluiting van het toneelseizoen heeft onze r.-k. toneelvereniging be sloten de jongerenafdeling te doen op treden op zondag 13 april a.s. (Belo ken Pasen). Op het programma staan enkele klucht- en blijspelen in één en twee bedrijven, te weten: „De verras sing" door A. M. Kok en J. Blaaser. „Het waren de laatste" van Hein van Nielhoven, en „Amor in hinderlaag", door M. Vorstbinder. De jongere ge mengde club is vol enthousiasme. Het belooft een vrolijke avond te worden. Het is te hopen, dat velen komen kij ken naar hun eerste optreden. Dit zal stimulerend werken. automatisering telefoon Op ons dorp is men druk bezig met de automatisering van de telefoon. Bij velen zijn de nieuwe toestellen reeds geplaatst. De plaatselijke cen trale wordt in orde gemaakt. Als alles meewerkt hoopt het districtsbe- stuur in september-oktober alles klaar te hebben en we zijn dan op dit ge bied weer een hele stap vooruit. De genen die nog steeds op een aanslui ting wachten worden mede opgeno men. k.a.b.-nieuws. Naar aanleiding van een voorstel van enkele bestuursleden zal in den vervolge maandelijks een bestuurs vergadering worden gehouden. De voorzitter hoopte, dat er belangstel ling voor zal bestaan, doch is er hui verig voor. Aan de Credo-pugnodag in Breda wordt niet deelgenomen. Er is geen geld aanwezig om de reiskosten te betalen. Het ligt in de bedoeling om t.z.t. een recollectieavond te be leggen. voor besuurs- en kaderleden. Aan het Kanunnik van Schaekfonds zal meer aandacht besteed worden. Sas van Gent De in de raadsvergadering van 21 januari vastgestelde verordening, waarin wordt bepaald dat in het tijd vak van 1 april tot en met 30 septem ber de winkels geopend mogen zijn tot des namiddags 7 uur, heeft thans de Koninklijke goedkeuring verkre gen. Aanvankelijk lag het in de bedoe ling de langere openstelling te doen gelden tot en met 31 december, voor namelijk i.v.m. de jaarlijkse bieten campagne. Een desbetreffend raads besluit kon echter de hogere goed keuring niet verkrijgen. De koopavond op vrijdag, waarbij de winkels geo>pend zijn tot 22 uur blijft gehandhaafd, alsmede de open stelling op zondag van 14 tot 18 uur uitsluitend voor de verkoop van ge bak, groente, fruit, ijs enz. De slui tingstijd van de kapperszaken blijft het gehele jaar door half zeven. Minder verwarrend zal nu zijn dat gedurende het tijdvak van 1 april tot er. met 30 september alle winkels slui. ten om 7 uur. Voordien was de slui tingstijd namelijk gesteld op 6 uur. maar de vis- en tabakswinkels sloten pas om 7 uur. Sluis vrije katholieke lijst De K.V.P. alhier zal dit jaar niet met een eigen lijst aan de verkie zingen deelnemen. In plaats daarvan komt er een vrije katholieke lijst, die zodanig werd samengesteld, dat alle maatschappelijke groeperingen van de bevolking hierin zijn verte genwoordigd. De samenstelling is als volgt: 1. J Gevaert 2. J. Aernouts 3. K.v.d. Vijver 4. M. van Wijns- bergen 5. E.G.A. Dekker 6. N. An- dries 7. F. Dusarduin. De volgorde van de overige kandidaten zal nog nader worden vastgesteld. eerste kievitsei De heer E. du Fossé heeft op een weiland het eerste kievitsei in de ge meente gevonden. Hij heeft het ei aangeboden aan de burgemeester, de heer P.F. van Hootegem. Stoppeldijk Op zaterdag 12 en zondag 13 april sluit de toneelvereniging "Stoppel dijk" het seizoen met opvoeringen van het toneelspel "Het eenzame huis" van Jan Naaijkens. Van de zelfde auteur bracht de toneelclub "Stoppeldijk" in oktober van het vo rige jaar met veel succes het stuk "Mijn hart is niet hier" op de plan ken. Het thans te spelen stuk is ge baseerd op een ware gebeurtenis, die zich op 24 februari 1954 heeft af gespeeld in Austin in de staat Min neapolis (Amerika). Kon men bij de vorige uitvoering profiteren van de raamregie van Jan Lemaire jr., de ze keer heeft de provinciale toneel adviseur zeer weinig gelegenheid gehad voor het geven van aanwij zingen. Regisseur J. van de Voorde kreeg dus vrijwel alleen de zware last van de regie op zijn schouders, maar gezien zijn prestaties op dit gebied in het verleden, zal zaterdag en zondag ongetwijfeld blijken, dat hij zich met veel bekwaamheid van zijn taak heeft gekweten. Met veel enthousiasme heeft de toneelclub dit zeker niet eenvoudige spel aange pakt en de verwachtingen zijn weer hoog gespannen. Dit temeer omdat men met dit stuk uitkomt voor het Zeeuws Landjuweel. De toneelclub mag met gepaste trots op een ge vestigde reputatie bogen en alle me dewerkers zullen ongetwijfeld hun beste beentje voorzetten om deze re putatie ongeschonden te houden on der de kritische blikken van 'n des kundige jury. De decors worden weer verzorgd door Cam. de Schrij ver. die hier en elders reeds dik wijls van zijn talenten op dit gebied deed blijken. Geluid en belichting zijn bij M. van Hoije eveneens in deskundige handen. De opvoeringen worden gegeven in het Verenigings gebouw te Stoppeldijk. dansavond Het plaatselijk wielercomité orga niseerde in de bovenzaal van café P. Compiet een dansavond ter ver sterking van de kasmiddelen. Voor deze gezellig verlopen avond bestond veel belangstelling. Het Rotterdams orkest "The Gold Fetty Stars" zorg de voor goede muzieknummertjes, terwijl de zangeres Paula Boers met veel succes als zangeres optrad. met bromfiets gevallen Een verloofd paar, de 17-jarige mejuffr. Y.M.P.M. uit Hulst en de heer T.A.M.B. uit Hontenisse reden 's nachts om ruim twaalf uur naar huis, ieder gezeten op een bromfiets. In de buurt van St. Annapolder heb ben zij te dicht bij elkaar gereden, waardoor de beide sturen in elkaar haakten en beiden kwamen te vallen. Het meisje bleef bewusteloos op de weg liggen. Dokter Bos uit Terneu- zen achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Terneuzen noodzakelijk. Zuiddorpe eerste trekkers op het int. trekkerspad Een groep van ongeveer 50 jonge trekkers bezocht als eerste het be kende internationale trekkerspad Moerbeke Rode Sluis Zuid dorpe, daarmede het trekkersseizoen inluidend. De trekkers zijn allang geen vreemdelingen meer maar be horen sinds de tien jaar dat het trek kerspad bestaat de gehele zomer tot het streekbeeld. Zij komen uit alle delen van België en hebben hun basis in de jeugdher berg te Moerbeke. Westdorpe raadsvergadering Op vrijdag 11 april a.s. komt de raad dezer gemeente in openbare zitting bijeen. Op de agenda staan de volgende punten: Garantiestelling geldlening r.-k. Ziekenhuis te Sluiskil van 300.000; deelname garantiestelling geldlening r.-k. Ziekenhuis te Sluiskil van 3.000.000.—; aangaan geldlening van 12.000 als opbrengst eerste na tionale woningbouwlening; aangaan van een geldlening van 5000.als voorkeurslening rentespaarbrieven voorstel wijziging contracten met het Kroondomein uitgifte grond in huur en opstal; uitbreiding straatverlich ting; uitbreidingsplan. bromfietsongeval Toen mej. de R. uit Axel met haar bromfiets uit de richting Sas van Gent kwam gereden, raakte zij ter hoogte van Zwartehoek een kantsteen waardoor zij ernstig kwam te vallen. Zij liep een lichte hersenschudding op en enkele schaafwonden. De heer de R. uit Biervliet, die met mej. de R. meereed, liep eveneens enkele verwondingen op. De bromfiets werd zeer ernstig beschadigd. Morgen, vrijdag 11 april gelden voor Zeeland de volgende hoogwa terstanden te Hansweert om 8.22 en 20.46 uur; te Terneuzen om 7.54 en 20.24 uur en te Vlissingen om 7.27 en 19,54 uur. Vandaag arriveert de uit 35 man bestaande muziekkapel van de Brug se KSA, "De Speelschaar" in Hulst. Deze groep houdt een kamp van en kele dagen en zij zal a.s. zondag, naar men reeds weet, meewerken aan de Frans-Vlaamse Dag. De Speelschaar zal het bijzonder druk hebben. Er is voor het verblijf te Hulst, dat tot maandag duurt, een veelom vattend programma opgesteld. Vanavond wordt een avondstads- spel gehouden, morgen, vrijdag, is er een voetbaltoernooi en zaterdag trekken de jongens onder deskundige leiding de schorren van Saeftinge in. Maadag zal de kapel voor het laatst optreden, ter gelegenheid van het leidersbezoek van de K.S.A. Dan komt er nl. een groot aantal leiders de nieuwe kampplaats Hulst bezoe ken. om kennis te maken met Hulst, waar deze zomer vele honderden Vlaamse jongens zullen kamperen. Als er in die dagen tijd over is, willen de studenten ook nog een bezoek brengen aan de uitgegraven Dubbele Poort, de toren beklimmen, en reeds voorbereidingen treffen voor het deze zomer te houden massale wallenspel. De 52-jarige heer L. v. d. Wel, on derwijzer aan de B.L.O.-school te Goes, die vorige week, door een open staand luik van de zolder dier school viel, is aan de gevolgen van die val thans bezweken. Het slachtoffer laat een vrouw en zes kinderen achter. (Advertentie) DOUWE °"CAM Over enkele maanden, naar men algemeen hoopt nog zó tijdig dat er in het komende zomerseizoen nog gebruikt van gemaakt kan worden, zal de uitstekende oost-westverbinding in Zeeuwsch-Vlaanderen geheel gereed zijn. Op 't traject Biervliet IJzendijke wacht men nl. nog op absoluut droog weer, om met succes aan het teren te beginnen. Wanneer dit karwei ge beurd is, bezit Zeeuwsch-Vlaanderen een geheel nieuw wegen stelsel vanaf het kanaal ter hoogte van Hoek tot aan IJzendijke, een traject dat past in de grote verkeersader vanaf het oosten, tot Oostburg en Breskens. Aan deze verbinding is reeds enkele jaren hard gewerkt. Toen de inpolde ring van de voormalige Braakman begon te vorderen, is er lang beraad slaagd over de juiste verkeersroute. Aanvankelijk wilde men de zoge naamde „noordweg" tot de belang rijkste maken, maar na een hearing te Terneuzen werd het provinciaal bestuur duidelijk, dat geheel Z. Vlaanderen, op enkele uitzonderingen na (Hoofdplaat. Breskens en Schoon- dijke) voor een middenweg geporteerd was. In verscheidene etappes is dit werk aangepakt. Nu zal het binnen enkele maanden gereed zijn, althans wat de gedeelten ten westen van het kanaal betreft. Voor een verbeterde aanslui ting in het oosten zijn nog geen defi nitieve plannen. Wanneer de beruchte Blikstraat veranderd zou worden in een goede verkeersweg, zou voor oost-Zeeuwsch- Vlaanderen de nieuwe verbinding in het westen veel meer belang krijgen, alhoewel men dan altijd nog zit met de kwestie van een nieuwe kanaal overgang, welke weer verband houdt met de nog immer hangende kanaal verbredingsplannen. De vele bruggen te Terneuzen be tekenen voor het verkeer tussen oost en west intussen nog altijd een hin derlijk obstakel. aan te brengen. Buiten een rijwielpad kan men er evenmin. De beroerde bocht nabij Kanonhof heeft reeds twee mensenlevens geëist.... Etappes (Van onze redacteur) P.Z.E.M. te Westdorp en van een fa briekshal voor de stijfsel- en glucose- fabriek te Sas van Gent. De werkloosheidscijfers in Zeeland over maart jl. mogen dan niet zo gunstig zijn ze gaan vrij ver uit boven het lands Voorname dingen staan ook voor voor wat de bouw- Woningen en gros gemiddelde bedrijven aangaat mag men ze ker binnenkort een belangrijke opleving verwachten. Bij de provinciale directie van het bureau Volkshuisvesting en Bouwnijverheid te Middelburg kwam althans de goedkeuring binnen van een hele serie be langrijke projecten. Het allervoornaamste object is de bouw van een nieuwe fabriek te Sluiskil (cokesfabriek) waarmee ette lijke miljoenen gemoeid zjjn en waar dus heel wat handen werk zullen vin den. In hetzelfde vlak liggen de bouw van een laboratorium te Axel voor de Azóte; van een schakelstation der de woningbouw te wachten. De aan vraag voor de bouw en financiering van premie-woningen gaat in stijgen de lijn. Reeds zijn er verzoeken binnenge komen voor de bouw van 422 dezer huizen, wat op ruim dertig stuks per week neerkomt. De vorige week werd een record bereikt, namelijk 135 stuks, omdat de gemeente Rilland kwam opdagen met een aanvraag voor de bouw van honderd van der gelijke woningen, die bestemd zijn voor de huisvesting van militairen van de vliegbasis Woensdrecht. Tot vorige week kwamen te Mid delburg al 262 gunstige beschikkin gen af en allerwege kan dus met de bouw woiden aangevangen. Zo men weet zijn de vijfhonderd woningwetwoningen, welke Zeeland zijn toegewezen, nagenoeg verdeeld. Juist gisteren kreeg de hoofdinge nieur, de heer Glerum bericht, dat hiervan al 154 stuks zijn gegund, nl. tachtig voor de gemeente Vlis singen en vierenzeventig voor de gemeente Middelburg (Stromen- wijkplan). Nieuwe scholen Diverse nieuwe scholen mogen nu ook op stapel worden gezet. De groot ste is de elfklassige katholieke lagere en v.g.l.o.-school te Goes in plan west. Te Souburg mag een zes-klassige gereformeerde lagere school worden gebouwd (raming twee ton); te West- kapelle een prot. christelijke lagere school en te Axel een lagere land- bouwhuishoudschool (raming 282.000). Hiermee is de recente lijst van de rijksgoedkeuringen nog niet uitgeput. Daarop prijken nog de bouw van een nieuw administratiegebouw voor het G.A.K. (Gemeenschappelijk adm. kantoor) aan de v.d. Spiegelstraat te Goes, wat op ongeveer drie ton ge schat wordt; een nieuwe bioscoop te Middelburg, in dezelfde orde van grootte; een dienstgebouw voor de prov. bootdiensten aan de Val te Zierikzee; een forse uitbreiding van het Veilingcomplex te Kapelle-Bieze- linge; een rioolgemaal te Kruiningen en enkele bouwwerken ten dienste der Kon. Mij. De Schelde te Vlissin gen. Daarenboven is men onlangs be gonnen met de bouw van de nieuwe Ambachtsschool te Goes, een werk van bijna drie miljoen en met de uit bouw van het boekhoudbureau der Z.L.M. te Goes, terwijl nog heel wat plannen op het departement bekeken worden. Hard wordt er in ieder geval bij de dienst'der provinciale directie ge werkt; de feiten welke wij in dit ar tikel noemden zijn er ten dele een weerspiegeling van. Het stille Biervliet is nu plotseling aan een, straks zeer drukke, ver keersweg komen liggen. Het krijgt eerlang bovendien een goede busver binding met Hoofdplaat en Breskens, want nu de weg HoofdplaatBreskens tot Nummer Eén gereed is (een ge weldige verbetering, waarnaar jaren lang is uitgezien) en nu er ook een (Advertentie) voorlopig plan bestaat om het traject Nummer EénBreskens provisorisch te verbeteren definitieve verbete ring hangt samen met de dijkverzwa ring kan de ZVTM straks haar bus sen weer op deze toch belangrijke verbinding inzetten zonder vrees voor duizenden gulden schade per week. Een onderdeel van de nieuwe ver binding moet nog wachten: de rond weg om IJzendijke. Maar ook zon der dat is de verbinding die straks in gebruik komt waarschijnlijk voor de busdienst reeds met ingang van de zomerdienstregeling een aanzienlijke verbetering. De weggebruikers zullen het zich wellicht niet zo sterk realiseren om dat de oost-westverbinding etappege- wijs in gebruik is genomen. Eerst de Middenweg door de Braakmanpolder, toen het nieuwe gedeelte Biervliet Braakmanpolder (via Hoek) en straks BiervlietIJzendijke. De weg IJzendijkeSchoondijke is intussen ook aanzienlijk verbeterd een hoognodige verbetering, die thans elke automobilist verblijdt, en de weg SchoondijkeBreskens krijgt nu, bij het werk voor de nieuwe veer haven, de laatste beurt. In dit verband is één ding jammer: de nieuwe weg IJzendijkeOostburg via Waterlandkerkje is met zijn vele bochten een onding. Het wegdek is uitstekend, maar men had er in de vele bochten toch zeker de meest on gelukkige, uit moeten trekken. Deze weg is verbeterd in de tijd dat men te Middelburg nog volop aan een se cundaire Noordweg dacht en de ver binding naar Oostburg, Sluis, Aarden burg enz. vanuit het oosten, via HoofdplaatBreskens zag. Nu zal het opnieuw veel geld kos ten om enkele van de allernoodzake lijkste verbeteringen aan deze weg Het een kan niet zonder het ander! Daarom berust de werking van Brylcreem op twéé wetenschappelijke principes: 1 Brylcreem bevat waardevolle haarvoedende stoffen en zuivere, natuurlijke oliën - zij houden haar en hoofdhuid gezond en fris. Massage met Brylcreem bestrijdt roosvorming en maakt droog haar weer vitaal. Brylcreem houdt uw haar gezond Brylcreem is geëmulgeerd Daardoor kan Brylcreem elke haar apart soepel, glanzend en vrij van stof en vuil houden. Geen „geplakte" haren meer! Met Brylcreem valt uw haar los en natuurlijk, en blijft toch korrekt op zijn plaats. Heel de dag! Beecham NederlandN.V. Voot eng ros; Jacq. Mot N.V. Amsterdam* C" ■rucreem ■■i 'ViiÉSèT Bergen werk In minder dan tien jaar tijds is ont. zaglijk veel gedaan aan de Zeeuwsch- Vlaamse wegen. Praktisch alle be. langrijke verbindingen, voor zover het provinciale wegen betreft, zijn onder handen genomen. Het provinciaal be stuur en de Provinciale Waterstaat komt hiervoor alle lof toe. Kon men slechts enkele jaren ge leden nog spreken van onderling isolement, nu zijn letterlijk alle dorpen, tot de kleinste toe, gemak makkelijk bereikbaar. Kinderkopjes zijn praktisch niet meer te vinden: het is overal asfalt, beton of, op zijn minst een klinkerwegdek wat het verkeer onder de wielen krijgt. Op de nog zwakke schakel nabij het kanaal is de oost-westverbinding in Zeeuwsch-Vlaanderen ,(dat immers altijd met noord-zuid-wegen heeft ge zeten) nu straks gereed. En het is nog vrij vlot gegaan. 't Y^ordt zondag weer de grote dag voor Zelzate. Voor de twintigste maal beleeft die gemeente de grote optocht van spelende muzieken, dan sende groepen, folkloristische voor stellingen. Het wordt een kleurrijke optocht, voorafgegaan door een reuzen-recla mestoet. 't Wordt een kilometerlange tocht kronkelend rond de markt en doorlopende de bijzonderste straten der gemeente. Groepen zullen er hun dansen uitvoeren onder de opwekken de muziek met bekende aria's uit vroegere jaren. Naar we vernemen gaat de deel name, dit jaar iets bijzonders zijn. Niet minder dan veertig verschillen de groepen uit alle delen van 't land en oök uit Nederland, met de Gillis sen en de Volendammers, de Huzaren en de Muzelmannen, de Jonge Tam boers en de Trompetters: de ouderen van 1830 en de Spoetniks van 1958; de vissers uit IJmuiden en de tex tielbewerkers uit Vlaanderen; de Hon gaarse dansers en danseressen en de apen uit de Zoo, dat alles zal er door elkander wirrewarren in een roes van vreugde en ontspanning 1 En Zelzate zal er wedijveren met zijn reuzen en hun nieuwe kroost, hun begeleidende „pages" met hun mach. tig trommelkorps, hun levende bloe- menfeeërie met hun levenslustige jeugd en de reusachtige praalwagens verbeeldende de zonnige lente, ver broedering onder de volkeren en na tuurlijk de historische Prins Car naval. En over de opgestapelde massa zal een regen komen van reclameproduk- ten, serpentines en confetti, terwijl de narren van Prins Carnaval het publiek zullen vergasten op ganse manden smakelijke toffees... Aan de nationale bondswedstrijden EHBO. die zaterdag 12 april te Arn hem worden gehouden, zullen twee Zeeuwse ploegen deelnemen. Het zijn de EHBO-ers van Vlissingen en Kloosterzande, die elk met een senio ren. en een juniorenploeg zullen uit komen. GOES Grand: Ontstuimig bloed. MIDDELBURG Electro: The rainma ker. 14 j. Molenwater: Miniatuur Wal cheren. Concertzaal 8 uur: Pianocon cert Willem Andriessen. VLISSINGEN A'hambra: Achter elke deur. Luxor: Het monster van planeet Venus, 14 j GENT Kon. Ned. Schouwburg 7.30 uur: Het proces. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 8 uur: Samson en Dalila. MIDDELBURG De Vergenoeging 8 u: Film en causerie over „Lourdes en zijn wonderen".

de Stem | 1958 | | pagina 2