Het nam te veel tijd bij RBC en daarom verloor het van HYC (1-2) GOLDEN FICTION Degradatie- kandidaten vechten als leeuwen Baronie gaf zege op gewoon cadeau: 2-2 Wilhelmina Eredivisie MVV liet zich niet door NAC verrassen: NOAD gelijk bij VVV MOC boekte moeilijke zege bij Maurits RBC weerde zich best le divisie Dosko verloor verdiend in Hilversum Cnder ons gezegdtoch maar liever DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 8 APRIL 1958 Elinkwij k-F'noord 1-0 Blauw Wit-DOS 2-2 ADO-GVAV 1-1 Ajax-Fortuna 2-0 Rapid-Sparta 1-1 PSV-Amsterdam 6-1 Longa verloor onverwacht Willem-II werkte achterstand weg en sloeg VSV BW machteloos bij Enschede Nederlandse kunstmaan (Von onz» iportredacteur). De Amersfoortse leiders heb ben harde noten te kraken ge kregen en met de behaalde cijfers zullen ze ongetwijfeld dik tevreden zijn geweest. RBC speelde technisch minder goed dan de gasten, maar Cools en zijn secondanten, in midden linie en achterhoede, konden Heijnen c.s. onophoudelijk met succes de voet dwars zetten. Toen in de 24ste minuut van de eerste helft de Roosendaalse oranjewitten met een listig schot van mid voor Bruijninckx de leiding hadden genomen, was dit in die periode ook wel de goede verhouding,. Temeer, omdat de HVC-ers voor rust met de nogal straffe wind vaak een valwind overigens in de rug hadden geopereerd. De bezoekers kwamen in de 37e mi nuut op niet onfortuinlijke manier aan de gelijkmaker, zodat men met 11 thee ging drinken. Na de hervatting, in de 6e minuuut, wist aanvalsleider Heijnen voor de eerste en enige maal met de bal aan de voet langs stopperspil Cools te komen en met een rustig, zuiver geplaatste bal, was keeper Mertens (uitstekend intussen) gepasseerd. Met een flinke dosis kunst- en vliegwerk hebben de Amersfoorters deze voorsprong kunnen behouden. Ook al, omdat de gastheren-voor hoede vaak te traag opereerde en... te weinig schoot. Bij de bezoekers was men alleen maar traag als het op uittrappen en zo aankwam.... Daartegen trad arbi-, ter Florin voldoende op, maar wat Feyenoord heeft in Utrecht een ver diende nederlaag geleden tegen een sterk defensief spelend Elinkwijk. Ondanks het magere spel der Utrech ters mocht Feyenoord blij zijn, dat het slechts met 10 verloor. De aan val der Rotterdammers was uiter mate zwak en dat was voor de sterke defensie van de ex-Zuilenaren een kolfje naar de hand. Toen een kwar tier na de rust de Jong de enige goal scoorde ontspon zich een „zenuwen" strijd. In het met 12.000 toeschouwers ge vulde Olympisch Stadion heeft Blauw wit een verdiend gelijkspel behaald tegen DOS. Het was een aardige wed. strijd waarin vooral de defensie der Zebra's een prima indruk maakte. Het was met rust nog 00, maar na de hervatting volgden de emotionele momenten elkaar snel op. Eerst werd Spaarndam gehaakt door Nachtegaal en mocht Dahrs een penalty nemen. Hij deed dit goed en dat betekende 1—0. Na 20 minuten was het 1—1, toen Lammers een pass van Krommert benutte. 20 minuten voor de tijd was het een pass van Lammers, die door van der Boogert werd afgerond en Blauw-Wit stond achter. Maar toen een achttal minuten voor tijd Spaarn dam doorbrak was het 2—2. In een moeilijke, doch faire strijd heeft GVAV een puntje bemachtigd In de uitwedstrijd tegen ADO Het was een aantrekkelijke wedstrijd waarin vooral in de tweede helft de zenuwen hooggespannen waren, want de eindstand was reeds met de rust bereikt. ADO had door Vreekken ge lijk gemaakt en ieder begon al te ge- eetl zege voor de Hagenaars. GVAV speelde een prettige wedstrijd in de defensie, al ging het vaak iets te hard. Kruiper had voor de gasten da score geopend. Toen na dertig seconden spelen Piet van der Kuil Ajax de leiding gaf, be tekende dit een aanloop naar goed voetbal. In die eerste helft hebben de kijkers spel aanschouwd, dat het pr« iikaat eredivisie inderdaad waard was. Na de hervatting was het spel wel iets minder, maar toch altijd nog aantrekkelijk. Toen na 32 minuten Loek Den Edel de stand op 20 bracht was het Ajax voor de eerste maal gelukt een thuiswedstrijd van Fortuna te winnen. Alle kijkers bij RapidSparta waren het er over eens, dat er niets aan de wedstrijd was te zien. Het was zonder meer een slappe vertoning en men moest wachten tot drie minuten voor rust, alvorens er iets gebeurde, dat de moeite waard was. Toen zorgde Bisschops voor een fraai schot, dat dan ook meteen gehonoreerd werd met een doelpunt. De Spartanen maakten zes minuten na de hervatting via de Koning weer gelijk en daarmee was al het mooie van de ontmoeting op.. Zonder er zich bijster voor in te spannen heeft PSV voor 12.000 toe schouwers een klinkende overwinning behaald op het wel zeer teleurstel lende Amsterdam (61). De voorhoe de van het team der „zwarte schapen" bracht er niets van terecht, dit in tegenstelling met de Eindhovense, waarvan niet ten onrechte een grote roep uitgaat Brusselers scoorde al in de Be minuut en Dillen maakte er in de 22e minuut 20 van. Hoewel Dillen direct na rust Van Vliet nogmaals pas seerde (30), bleef de wedstrijd daarna lang al9 kijkspel een misluk king. Nadat Bons de stand 31 op het scorebord had gebracht kwam er weer enige opleving. Er kwam nog een doelpunt van Dillen (hattrick) en twee van Trevor Ford in de laatste vijf minuten (6—1). zijn leiding over het geheel genomen betreft,, kunnen we tot onze spijt niet enthousiast zijn. Laag gehalte Het eerste kwartier van de door ongeveer 4000 toeschouwers bezochte ontmoeting was van inferieur karak ter. De zenuwen speelden een te grote rol, niet in de laatste plaats aan Amersfoortse kant, waar goalgetter Heijnen geen been aan de grond kreeg tegen Cools c.s. Vlotte het dus in de RBC-defensie uitstekend, in de aanvalslinie bracht men er veel te weinig van terecht. Er was dan ook uitbundige vreug de in het Roosendaalse kamp, toen in de 24e minuut RBC de leiding ver overde. Linksbuiten de Boeff lan ceerde een scherpe voorzet. Lazeroms liet de bal zeer tactisch doorlopen tot voor de voeten van de mee naar vo ren gesnelde Bruijninckx. Deze leidde keeper Brits om de tuin, door te sug gereren, dat hij het leer naar Rokx wilde centeren. Misleid In plaats daarvan knalde hij echter met de linkervoet laag en onhoudbaar onder de te laat uitvallende HVC- doelman in diens net (10). Evenals de gastheren bezondigden ook de bezoekers zich herhaaldelijk aan te peuterig en te doorzichtig spel, waardoor resultaten uitbleven. Het was dan ook een gelukkig toe val, toen een achttal minuten voor de rust, uit een mislukte corner, links buiten Marcus de bal uit de lucht op pikte op doel schoot en het leder op de wind zeilend in het uiterst-hoge- hoekje van het doel van Mertens zag verdwijnen (11). De andere helft was ternauwernood een minuut oud, toen Lazeroms zijn mooi schot, buiten bereik van keeper Brits, tegen de paal zag stuiten en vandaar het veld in zag rollen. Dat was pech en dat zou rechtshalf van Haperen (uitblinker bij RBC) ook nog een keer moeten ondervinden. Nadat HVC de kostbare voorsprong had verworven heeft het voor het overgrote deel defensief gespeeld, met nu en dan een snelle doorbraak. De bezoekers raakten in de 15e mi nuut doelman Brits kwijt, maar zijn Dit is invaller-doelman Heitman van HVC, die het geduld van pu bliek en de scheidsrechter grondig op de proef stelde met zijn lang- zaamaanacties. Dat hij overigens eek kon keepen bewijst deze foto. vervanger Heiman, liet zich niet on betuigd en... evenmin nog verschal ken. Tegen het einde werd het zeer rommelig in en rumoerig buiten het veld en de soms werkwaardige beslis singen van de arbiter zijn daar niet vreemd aan geweest. RBC had niet behoeven te verliezen als de voor hoede in betere conditie was geweest. (Van onze sportcorrespondent) Een 2-0 nederlaag werd het deel van een aanvankelijk goed gestart Longa in de uitwedstrijd tegen UVS. Nu werd de rust met een 1-0 achterstand afgesloten', maar de wijze waarop deze goal tot stand kwam, maakte de gas ten onzeker. Massuger, de doortasten de spil der Tilburgers, was de oorzaak geweest van deze goal, want hij scoor de in eigen doel. Na de hervatting was Longa wel sterker, maar toch beslist niet pro- duktief genoeg om UVS te verontrus ten. Toen Coen Rjjshouwer de stand op 2-0 bracht bij een plotselinge uit val was het gebeurd en kon Longa niet meer terugkomen. (Van onze sportcorrespondent) Hoewel Willem II in de aanval was, wist VSV toch het eerste te scoren en wel in de 18e minuut door v.d. Heij den (01). In de 25e minuut kon Kramer met een onhoudbaar schot Feyt voor de tweede maal het nakijken geven. Dat was dus tamelijk verbluffend 02. Willem II was „aangeslagen", doch die ko- ge- nü Een beetje blasé van de sensaties, immers toch elke zondag opnieuw men, hebben de voetballiefhebbers laten gezien en gehoord, wat er weer voor gekke dingen gebeurden. Ofschoon wij wel wat gewend zijn zullen de nodige toto-isten waarschijnlijk toch gillend zijn opgesprongen, toen het nieuws van Elinkwijks zege op Feijenoord door kwam. En ze zullen met doffe ogen de schouders hebben opgehaald over het benauwde 11 gelijkspel, dat ADO thuis op GVAV behaalde. Alsmede over de puntenverdeling, die Blauw-Wit aan DOS afdwong. En wie had NOAD zoveel kans op halve winst gegeven bij het onstuimig spelende VVV? Er is iets opvallends aan deze sensaties. Er was telkens een ploeg uit de gevaarlijke zone van de standenlijst bij betrokken. Dat bewijst de wanhopige vechtlust van in nood verkerende clubs en meteende resultaten van die wanhoop. De degra datiekandidaten kunnen alles in hun worsteling om lijfsbehoud. In Den Bosch zal men het daarmee wel eens zijn, maar veel plezier zullen ze aan deze conclusie toch niet beleven, want het eigen, goede BW bleef achter in de razende vlucht naar hogere sferen. Het moest op bezoek bij SC Enschede, dat de gelegenheid volgaarne aangreep om door middel van een (40) overwinning de eerste plaats te heroveren. Ook Amsterdam zal de lol van deze ontwikkeling niet inzien, want het werd eveneens geklopt. PSV deed het zonder mededogen: 61. Deze nederlagen tellen zwaar. Van beneden naar boven: Daar vierde, zoals gezegd, SC En schede zijn rentree op de eerste plaats en verstevigde Ajax zijn al lang niet meer theoretische kansen op het kampioenschap, door Fortuna met een 20 nederlaag naar het bronsgroen eikehout terug te zenden. Rapid en Sparta zorgden ook nog voor een „drie tje" op de toto-formulieren (11). Rest de ontmoeting tus sen MVV en NAC. De Breda- naars weerden zich, getuige de 21 uitslag, voorbeeldig, maar de Maastrichtenaren zijn thuis nu eenmaal moeilijk te kloppen. Hetgeen weer eens bleek. SC Enschede DOS Ajax VVV ADO Fortuna '54 MW PSV Rapid JC Sparta Feijenoord NAC NOAD GVAV Elinkwjjk Amsterdam Blauw Wit BW 26 13 26 13 26 14 26 12 25 12 26 12 26 12 26 11 26 12 26 9 26 11 26 10 26 8 26 7 26 7 25 4 25 5 25 3 4 35 57—39 5 34 56—39 7 33 47—29 8 30 46—37 8 29 50—38 9 29 54—42 9 29 48—38 6 9 28 61—51 4 10 28 49—44 9 8 27 54—51 3 12 25 60—61 4 12 24 48—56 5 13 21 38—60 6 13 20 38—52 6 13 20 37—58 11 11 19 36—51 7 13 17 38—47 6 14 16 47—71 nog niet verslagen. Zaro schoot hard in de 40e mir.uut in, doch de bal kwam via de onderkant van de lat het veld weer in, waar de Wit klaar stond om met een fraaie kopbal de Tilburgse achterstand te verkleinen (1-2). Nau welijks 3 minuten later kwam de bal naar de reeds sprintende Koopal, die de bal langs doelman Geerlofs plaat ste (2—2). Direct na rust raakte Mertens ge blesseerd. Na goed 14 minuten kwam hij het veld weer in. Met een „tul band" om zijn hoofd nam hij de links buitenplaats in. Brooymans ging links back spelen. In de 15e minuut gaf deze geblesseerde back een keurige voor zet en Koopal scoorde (32). In de 30e minuut kon Mertens zelfs de stand op 42 brengen, terwijl juist voor het einde de Jong unfair ten val werd ge bracht. De Wit nam de penalty, waar door de stand op 52 kwam. (Van onze sportcorrespondent) NAC heeft in Maastricht geen grootste indruk achtergelaten. De Breda naars hebben in de Limburgse hoofdstad bepaald voetbal gespeeld van het slechtste gehalte. Het spelbeeld kreeg bovendien een ruw, soms zelfs een bruut karakter. Desondanks behaalde MW een verdiende 21-zege. De wedstrijd had een zeer vlot en aantrekkelijk begin met de gastheren stevig in de meerderheid. Keer op keer verschenen de MW-ers voor de Bredase doelmond, waar doelman Goedhart zich op schoten van Um- mels, Rutten en Toennaer uitstekend weerde. Aan de andere zijde moest doelman Vrijhof al evenzo handelend optreden, toen zowel Canjels, Bouw meester als Luyten in goede schiet posities kwamen, doch al evenzo niet tot een treffer konden komen. Daar toe moesten de 6000 toeschouwers wachten tot de 21ste minuut, toen Can jels zich door de MW-verdediging heen wrong en het leder keihard en ook onhoudbaar inzond (0-1). Lang plezier hadden de bezoekers niet van deze voorsprong, want drie minuten later stond van Bun schietklaar voor het nemen van een strafschop, veroor zaakt door v. d. Hoven wegens het te ruw van de bal afwerken van Um- mels. Van Bun voltrok het vonnis 1-1. Offensief De tweede helft begon met een kort en dreigend offensief van de NAC- ploeg. Toch kwam er succes voor de thuis club, toen Ummels een hoge voorzet lanceerde, Rutten de bal hoogopsprin- gend in achterwaartse richting naar de vrijstaande Hecht doorkopte, waar op laatstgenoemde het leder haarfijn tussen een kluwen van NAC-spelers in het doel plaatste (2-1). MVV versterkte daarop de verdedi ging, waardoor de Brabanders meer armslag kregen en dat ook in hun aanvallen tot uitdrukking brachten. Maar zij vonden een uitstekend wer- kende Vrijhof op zijn post. (Van onze sportcorrespondent) In een aantrekkelijke wedstrijd heeft Dosko een verdiende nederlaag gele den tegen een veel sterker spelend Hilversum. Met 4-1 verloren de Ber- genaren en dat was wel de verhou ding. Met rust was het reeds 2-0 voor Hilversum. Het was de altijd actieve van Wegen, die de thuisclub aan een doelpunt hielp. Nog voor rust was goalgetter Pluim er als de kippen bij toen de Dosko-defensie een fout maak te, waardoor de ruststand al een dui delijke 2-0 voorsprong aangaf. Na de hervatting bleef Hilversum veel sterker en toen na 20 minuten Pluim opnieuw kon scoren was het gebeurd. Toen na 25 minuten Ma- gchielsen de stand op 3-1 bracht, kwam er even een opleving in het spel van Dosko en moest Hilversum terug. Doch de fraaie goal van De Zoete deed alle hoop voor de gasten vervliegen, waardoor de stand 4-1 bleef. (Advertentie) voor extra zachtheid (Van onze sportcorrespondent). NOAD heeft bij WV verdiensteÏÏjïê ■gewerkt door een 22 gelijk spel uit het vuur te slepen. De Tilburgers ver richtten daarmee een prestatie, die veler respect zal afdwingen, want de Limburgers leken de laatste weken oppermachtig. Het heeft er zelfs lange tijd naar uit gezien, dat de Tilburgers het duel gingen winnen. Ze brachten het tot een 02-voorsprong. In de elfde minuut al opende van Osch de score en pal na de hervatting maakte Meyer er 02 van. Halfweg de tweede helft sloegen echter kort achtereen twee Limburgse treffers in. Eerst een door Sleven en vervolgens de gelijkmaker door Spikofsky. De gastheren wilden de zege forceren, maar dat lukte toch niet meer. (Van onze sportcorrespondent) In het Stadion te Enschede heeft de Sportclub zich hersteld van het matige resultaat, dat het vorige week tegen Amsterdam behaalde. Met 4-0 wonnen de gastheren van de fel spe lende Bosschenaren. Het was met rust pas 1-0 door een fraaie goal van Voges. Toch was het jammer, dat de enthou siast spelende Bosschenaren pech hadden met schieten, want een schui ver van van Beurden ging rakelings naast, terwijl doelman van der Windt vaak de assistentie van zijn beide backs nodig had om erger te voorko men. Na de rust werd de strijd vrij vlot beslist. Arend van der Wel zag kans een tweetal treffers te plaatsen en zo was het 3-0 en liet BW de moed zakken. De strijd vervlakte en het aardige en vaak goede spel van voor de rust zag men niet meer. Het doel punt dat Schaap maakte deed de toe schouwers nog eenmaal applaudisse ren. De midvoor van Veerse Boys 2 komt de eer toe, de eerste Ne derlandse kunstmaan te hebben gelanceerd. Hy gaf de bal zo'n geweldige dreun, dat het ding nog steeds niet terug gevonden is. Men neemt daarom aan, dat het leer thans de Spoetniks en Explo rers gezelschap houdt. (Van onze sportcorrespondent) MOC heeft het bjj Maurits niet zo gemakkelijk gehad als de (1-3) eind stand doet vermoeden. Het kreeg in de tweede helft een verbeten Lim burgs-offensief te verwerken. De Ber- genaren sloegen er zich echter moe dig doorheen en de overwinning kon worden veilig gesteld. In de eerste helft leek niets de gas ten in de weg te staan om een ver diende overwinning te gaan behalen. Zij hadden weliswaar meer dan een half uur nodig om tot doelpunten te komen, maar vooraf hadden ze toch zoveel overwicht getoond, dat Mau rits elke illusie kon opgeven. Boven dien ging het vlug, toen van Gaans in de 35ste minuut de score opende. Al vier minuten later was de voorsprong vergroot tot 0-2 door een treffer van de Rijk. In de achtste minuut van de tweede helft gebeurde er echter iets, dat het karakter van de wedstrijd dreigde te veranderen. Maurits scoorde namelijk door Peters een tegen-goal en dit sti muleerde de Limburgse ploeg zoda nig, dat er een machtig offensief uit (Van onze speciale verslaggever). Baronie gaf gisteren een zege cadeau met een vanzelfspre kendheid alsof het hoorde bij de voetbal-etiquette. Het had praktisch gedurende het gehele duel tegen Wilhelmina gedo mineerd. Het had zo'n vloed van kansen gehad, dat de 20- voorsprong op een gegeven moment een schamele beloning leek. Maar ofschoon de Baronnen lang doorgingen met het schep pen van de vervaarlijkste situaties voor het Bossche doel, was het toch opeens 22 gelijk en in de laatste minuten dongen de Wilhelmina-mensen zelfs naar de overwinning.,.. Wilhelmina profiteerde deze dag overigens het meest van de rare ca priolen, die 't leer pleegt te maken. Het ontkwam keer op keer aan doel punten. omdat de bal met alle ge weld de andere kant scheen op te willen en met de raarste bochten langs, over of net voor het geplaag de doel van Lans ging. Zo duurde het tot enkele minuten voor de rust, alvo. rem Baronie resultaten zag van zijn onafgebroken overwicht. Kielman kreeg na een heleboel geharrewar een fractie van een seconde de tijd voor een schot en dat flitste eindelijk langs keeper Lans. Na de thee be loofde het niet veel anders te gaan. De Bossche ploeg had behalve mid voor Princen, geen enkele schutter en toonde in de defensie zoveel zwakke plekken, dat het wachten op doelpun ten een kwestie van minuten leek te zijn. Maar men had wéér een kwar tier nodig om de voorsprong te ver groten. Kielman wes wederom de ma ker. Hij schoot eerst tegen de Bossche doelman aan, die de bal niet onder controle kreeg. De Baron hoefde maar door te lopen om het voor de tweede keer beter te doen (20). Veel.... Wat kon Baronie nu nog gebeuren? VeelIn de 31ste minuut bijvoor beeld kon de vrij gelaten Princen in eens volop tijd vinden voor een hard, diagonaal schot, dat Kuijstermans kansloos sloeg. En zeven minuten later was de zoveelste blunder van back Geiissen voldoende voor de ge lijkmaker, die linksbuiten B. v. d. Pias voor het inschieten kreeg, nadat de kans tot „ruimen" volledig was verkeken. De Bosschenaren gingen door met hun offensief, dat bovendien nogal fors werd uitgevoerd, zodat er een lichte lijk onbevredigend eind kwam aan een wedstrijd, die toch lang niet on verdienstelijk was begonnen. Er waren 1500 toeschouwers. voortkwam. Het was maar goed, dat van Gaan* vlak voor tijd 1-3 kon maken. Daar mee waren alle twijfels opeens var- dwenen. Er waren 200 toeschouwers. RBC heeft zich tegen HVC, een der koplopers uit de eerste divisie A, zo verschrikkelyk goed weten te weren, dat de Roosendalers meer verdiend hebben dan de 1-2 nederlaag, die het tenslotte werd. Nu ging HVC, volop lachend, met de winst schuiven. Wilem III beef ..in de rij", want het liet het bezoekende VSV geen enkele kans. Het werd 5-2. Hoe de steeds fu rieuzer wordende worsteling om het kampioenschap en tegelijkertyd (of voornamelijk om de promotie hier zal uitpakken is een met zeventien zegels gesloten boek. De standen in de beide afdelingen luiden: EERSTE DIVISIE A HVC 23 15 4 4 34 60-25 Graafschap 23 16 2 5 34 54-33 DFC 23 13 6 4 32 50-29 Willem II 23 13 6 4 32 53-33 Vitesse 23 12 3 8 27 46-42 Alkmaar '54 23 10 6 7 26 45-35 SW 22 10 5 7 25 42-38 Excelsior 23 10 5 8 25 34-30 DWS 23 11 2 10 24 45-39 Volendam 22 9 5 8 23 42-38 Helmond 22 5 8 9 18 28-34 VSV 22 6 3 13 15 23-43 AGOW 21 4 5 12 13 26-52 RBC 22 3 6 13 12 22-45 EDO 21 2 5 14 9 15-40 Roda Sport 22 2 5 15 9 26-55 EERSTE DIVISIE B Stormvogels 24 16 3 5 35 65-38 SHS 23 14 6 3 34 60-35 Sittardia 24 13 5 6 31 51-35 Leeuwarden 23 12 4 7 28 47-33 Wageningen 24 8 9 7 25 57-51 Eindhoven 24 9 6 9 24 48-45 Helmondia '55 24 9 6 9 24 38-42 Limburgia 23 8 7 8 23 44-40 Volewijckers 24 9 5 10 23 38-42 Haarlem 22 10 2 10 22 38-37 RCH 23 9 4 10 22 42-45 Hermes DVS 22 8 4 10 20 42-40 Fortuna VI. 24 6 6 12 18 39-68 Rigtersbleek 23 5 6 12 16 39-57 KFC 24 4 7 13 15 27-51 Xerxes 23 4 6 13 14 29-45

de Stem | 1958 | | pagina 6