Profclub Vlissingen" lijkt een angstig avontuur C. Zee 25 jaar in dienst bij Zeeuwse Melkfederatie Koewachtjaarmarkt heeft andere jaren overtroffen Mutaties bij de belastingen I Zie het meesterschap! YOEROEK en KIRAS Tapijten WYERS Engelse league Jeugd in handbaltoernooi te Goes doorweekt uit de strijd Botwinnik nu ongenaakbaar 13 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 5 APRIL 1958 Onder Halsteren: Motorrijder over de kop geslagen MIDDELBURG VLISSINGEN TERNEUZEN SAS VAN GENT HULST AXEL OOSTBURG IJZENDIJKE GOES MillilWWWM Geringe bijdrage in bisdom Breda op missiezondag Eindexamens gymnasium Eindexamens HBS Kampioen Patrijzen in de rij Schikking vergeten Wijziging voetbal- programma Bejgisch jeugdteam voor Turnhout EXAMENS MARKTEN 13 Vrijdag was het 25 jaar geleden, dat de heer C. Zee in dienst kwam bij de Walcherse Melkfederatie. Zul ke gebeurtenissen gaan nooit onop gemerkt voorbij, ook nu niet, want donderdagavond was er een bijeen komst in het Nederlands Koffiehuis te Middelburg, waar de heee Zee, die thans secretaris is, in aanwezigheid van vele familieleden, werd gehul digd. Een groot aantal sprekers maakte gewag van de bijzondere werklust, die de heer Zee altijd ten toon spreidt. De voorzitter van de Zeeuw se Melkfederatie in 1956 ontstaan door fusie van Walcherse Melkfede ratie en Melkfederatie voor Zeeland ir. J.D. Dorst, schetste de jubi laris als een harde werker met een uitzonderlijk groot doorzettingsver mogen. Hij noemde de heer Zee de ..motorische figuur" zonder wie de Zeeuwse Melkfederatie nooit geko men was, waar zij nu is. De voorzitter van de kring Wal- De heer H. M. v. d. Horst Mzn., ambtenaar bij de Belastingen te Steenbergen werd bevorderd tot hoofd-assistent titulair bij de inspec tie der Belastingen te Zierikzee. De heer A. C. van der Horst Mzn., hoofdassistent van de dienst der Rijksbelastingen werd overgeplaatst van Axel naar Roosendaal in de func tie van dienstgeleider der Centrale Velddienst, welke functie hij ook ja ren in Zeeuwsch-Vla anderen vervul de. cheren, de heer J.K. Voogd, opende voordien deze bijzondere vergade ring, die door vertegenwoordigers van velerlei organisaties op zuivel gebied werd bijgewoond. Hij gaf een overzicht van de werkzaamheden, die de heer Zee sinds 1933 voor de federatie heeft verricht. Als een be langrijke verdienste van de heer Zee noemde de kringvoorzitter het saam horigheidsgevoel, dat de heer Zee onder de veehouders heeft gekweekt. Nadat de heer Voogd de jubilaris na mens de kring een radiotoestel had overhandigd, voerden nog een tien tal sprekers het woord, onder wie de heren van Optstelten, hoofd van het produktschap voor het zuiden, en ir. W.L. Hai'msen, rijksveeteelt en zuivelconsulent voor Zeeland. Ter hoogte van villa .Eureka" op de Halsterseweg onder Halsteren vond gistermiddag omstreeks 5 uur een ongeval plaats, waarbij de motor rijder J. M. uit Nieuwd«rp (Zld.) ernstig werd gewond. Het slachtoffer moest naar het Al- geimeen Burger Gasthuis in Bergen op Zoom worden vervoerd. Hij liep een hersenschudding en een hoofd wonde op. De heer J. M. kwam per motor uit de richting Tholen. Plotseling stak er een hond de drukke verkeersweg over. Hij reed over de hond heen, waarna hij over de kop sloeg. "Vogelvrij verklaard" (B.) is een spannende film, die in Schouwburg wordt vertoond. Een man keert terug in zijn geboortedorp. Het dorp schrikt hier wel vdn op, want sinds zijn vertrek heeft hij zich de naam van moordenaar verworven. Hij wordt dan ook overal gemeden, zelfs door zijn eigen zoon, die hem voorheen nog nooit heeft gezien. Maar de zoon gaat na een tijdje toch anders over papa denken en als deze een paar rasschurken uit de weg ruimt is hij overtuigd en gaat samen met hem optrekken. Als papa niet zo goed meer kan zien steunt zoonlief hem door zijn hand te leiden. In Electro gaat "Funny Face (A.) met o.a. Audrey Hepburn en Fred Astaire. Audrey is verkoopster in een boekwinkel en Fred vestigt de aandacht van zijn hoofdredactrice op haar omdat hij in haar een uit stekend fotomodel en mannequin ziet. Met hun drieën gaan ze naar Pa rijs waar een modeontwerper zijn collectie op haar past. Met de 'foto's hiervan maakt het blad reclame" bij de Amerikaanse vrouwen. Na het "werk" zien we, hoe zij zich gezamenlijk en afzonderlijk te Parijs vermaken. Ze dansen en zin gen dat het een lust is. Tussen Fred en Audrey ontluikt een liefde, die in deze omstandigheden ook niet uit kón blijven. Een gezellige ontspan ningsfilm. „J,n het Luxortheater draait de film Bloedige vergelding" (B), een uit stekende Western van George Sher- ^en halfbloed komt in een stadje, waar hij een bestaan wil op bouwen. te staan tussen de blanken en de Indianen. In het begin kan hij zich nog bedwingen maar tenslotte brengen zijn rechtvaardigheidsgevoel en enkele omstandigheden hem er toe zich met de zaak te bemoeien. Hij kiest partij, natuurlijke de In diaanse en 'n „bloedige vergelding" volgt. Aan het eind van de film even wel trouwt hij met een blank meis je Tweede paasdag draait de film Het monster van planeet Venus" (B.) In Alhambra gaat de film "De trein van tien over drie" (B.), een goede Western van Delmer Daves. Ben Wade, hoofd van een bende, wordt door boer Evans en de sheriff gearresteerd in een café. De bende leden komen er achter, dat hun lei der in een hotelkamer wordt bewaakt tot hij met de trein naar Yuma kan worden overgebracht, om te worden uitgeleverd. Het hotel wordt omsin geld en de arme Evans komt hele maal alleen tegenover de overmacht te staan. Daves probeert hem om te kopen maar Evans zwicht niet. Met gevaar voor eigen leven brengt hij hem naar het station, waar Daves zoveel ontzag voor zijn moed heeft gekregen, dat hij vrijwillig in de trein springt. Maandag draait hier oe film "Strijd tegen verdovende middelen" (Cl). Luxor vertoont "De Mau Mau slaat toe" (B.) een spannend en avontuurlijk verhaal uit de tijd der mboorlingenopstand in Kenya. Een blanke en een neger, die jeugdvrien den waren, bevechten elkaar op ver schrikkelijke wijze, totdat tenslotte de blanke het zoontje van de intus sen gesneuvelde neger als zijn kind aanneemt. Verder "Tarzan en de verloren safari" (B.), het reeds be sproken avonturenverhaal van de be kende Tarzan. Concertgebouw heeft "De drie mus ketiers", (A.) eveneens meermalen besproken: het spannende avontu- enverhaal naar Dumas' bekende boek. Wie van een stevig partijtje ridderlijk vechten houdt kan bij "De drie musketiers" wel terecht. Tenslotte "Huwelijksreis op wie ion", (A.) een dwaze geschiedenis over een pas getrouwd paar dat op sjouw gaat met een nogal fors uit gevallen woonwagen, een geval van enige tonnen. Er komt natuurlijk een neleboel ruzie van, maar die lost zich tenslotte allemaal op in het on verwachte eind van het verhaal, wanneer een ander paar de wagen overneemt. Olympia heeft Programma: in uitstekende Dui bloed" Amei een circusc, j een zesjarig pr m Amerika 1? gaat optreden. een vrolijk Paas- de eerste plaats de Ise film "Artisten- Heinz Rühmann als uw slechts leeft voor getje. wiens moeder Als de clown weer wil de moeder de kleine jongen ophalen, en dan trek ken de oudere man en de jongen er samen tussenuit. Na een spannende achtervolging komt de kleine Ulli natuurlijk toch bij zijn moeder en aanstaande stiefvader terecht, voor zichzelf het verdriet om de nu ver dwenen jongen. Verder "Summermadness", de his torie van een al ouder wordende Amerikaanse vrouw, die in Venetië, op vakantie, een laatste kans op ro mantiek verwacht. Ze krijgt haar zin, maar misschien niet helemaal zoals ze zich had voorgesteld. Een simpel verhaal, maar uitste kend verfilmd. Tenslotte "Tiroler Blut", (A.) een vrolijke geschiedenis over een ondernemende jongedame die als cadet aan een oefening deel neemt en prompt herrie krijgt met de luitenant. Later komt natuurlijk uit dat zijn ondergeschikte een ver klede jongedame is en dan wordt de relatie van cadet tot officier radicaal gewijzigd. Een plezierige historie waarnaar men met genoegen kan kijken. Bioscoopgebouw heeft deze week „De man met de duizend gezich ten" (B), een film over een filmster nl. Lon Chayney, die in talrijke uit stekende films een belangrijke rol vertolkte. Chaney is een acteur van formaat en wie dat nog niet wist, kan dit uit deze, zowel onderhouden de als spannende film zien. Verder ,,De jacht op kapitein Ehrlich" (B) een spannend verhaal van een jacht over de zeeën. Wie van een goed avontuur houdt, kan bij deze film te recht. Iets anders is „Nathalie" (B), waarin een bijzonder voortvarende mannequin als detective gaat optre den in een Parijse misdaad-affaire, die hoogst geheimzinnig en sinister is. Nathalie is niet bang uitgevallen en ze brengt zowel de boeven als de politie tot vertwijfeling. Tenslotte verslaat ze allebei de partijen: de misdadigers komen in de nor en de politie, tenminste de jonge recher cheur, krijgt levenslang, maar daar heeft hij dan ook zelf om gevraagd. Een zowel avontuurlijke als humor- rijke film, waarvan te genieten valt Centrum draait „Het lied van Ber- nadette" (A) het bekende ontroeren de verhaal over het meisje aan wie O.L. Vrouw van Lourdes verscheen. Deze indrukwekkende film zal onge twijfeld veel bezoekers trekken. Ver der ..The sun also rises", een ver filmde Hemingway-roman, en „Kam pioen op sokken", een plezierige lachfilm met Formby. Tenslotte is er voor de jeugd „Puntje en Anton" een zeer geestige kinderfilm. Ledel theater vertoont „Niets dan pech" (A), een kolderverhaal met Laurel en Hardy, waarin zij als koks fungeren, eerst bij een schatrijk echt paar en later bij een prins, die een jeugdige koning wil vermoorden. En fin, een heleboel onzin en tenslotte gaat de moordzuchtige prins zelf dood net als in een sprookje. Verder Con go-desperado's" (B) een spannend avonturenverhaal en in de jungle en tenslotte „Als het kinderhart spreekt" (Ai Hofzicht Theater brengt „Liebe, Tanz und 1000 Schlager" (A) een vrolijke en zeer amusante füm met alles wat de titel al belooft: roman tiek, en vooral veel muziek. Een on derhoudende film voor wie eens uit wil zijn. Verder „De zeven bandie ten van Silver Springs" (B) een ruig wild-westverhaal over een sheriff die de moordenaars van zijn vrouw tot de laatste man uitroeit. Aan het eind van de film heeft hij de laatste te pakken. Het Grandtheater brengt de film "Strijd tegen verdovende middelen" (Cl), een Engelse film van John Gilling. De film geeft de strijd te zien van Interpol tegen een interna tionale bende, die zich bezig houdt met het verhandelen van narcotica. Rechercheur Victor Mature achter volgt Anita Ekberg, de enige persoon die in contact staat met het geheim zinnige hoofd van de bende.Van New York gaat het naar Londen, dan naar Lissabon en vervolgens naai- Rome en Athene. Een prima avonturenfilm. Maandag begint de vertoning van de film "De trein van tien over drie" <B), een spannende cowboy-film. (Advertentie) ..«ai:?»;,?:;* Aan ieder. Kiras en Yoeroek tapijt herkent u het meester schap van de wevers. Warme, gloedvolle oosterse kleuren flonkerend mooie dessins Prijzen: (bijv. 200 x 300 cm) f231.- en f325.. Vraag uw woninginrichter naar gegarandeerd door Blijkens publikatie in de april- Annalen van het Pauselijk Genoot schap tot Voortplanting van het Ge loof heeft Nederland op Missiezondag '57 23 cent per praktiserende gelovige opgebracht. Een derde deel van alle Nederlandse parochies heeft niet aan de collecte meegedaan. De opbrengsten liepen voor verschil lende delen van het land sterk uit een. In het bisdom Breda was de bij drage per katholiek het laagst, n.l. 14 cent, in Den Bosch 16 cent. Het hoogst was de bijdrage in het jonge en zwaarbelaste bisdom Groningen, waar men het dubbele opbracht van Den Bosch, n.l. 32 cent per praktise rende katholiek. De data van de eindexamens gym nasium zijn voor onze gewesten als volgt vastgesteld: Bergen op Zoom: Juvenaat H. Hart 26, 27, 28 en 30 juni: Dr. Mollerly- ceum afd. gymn. 19, 20, 21 en 23 juni: Breda: Gem. gymn. 26, 27, 28 en 30 juni; O. L. Vr. Lyc. afd. gymn. 24 25, 26, 27 28- en 30 juni; - R.-k. lyc voor meisjes afd. gymn. 26,'27 28 en 30 juni en 1 juli. 's-Hertogenbosch: Gem. gymn. 19, 20 en 21 juni; St. Marialyc. afdeling gymn. 1, 12 en 13 juni; St.-Jansiyc. afd. gymn. 2, 3,. 4, 5, 6, 7, 9, 10 en 11 juni. Middelburg: Gem. gymn. 27, 2S en 30 juni; Nieuw-Ginneken: r.-k. gymn. van het Bisschopp. Seminarie 23, 24 en 25 juni. Oostburg: Kon. Wilhelminalyc. afd. gymn. 25 en 26 juni. Oosterhout: r.-k. gymn. van het se minarie der paters kapucijnen 26, 27 28 en 30 juni. Roosendaal: St. Gertrudislyc. afd. gymn. 19, 20 en 21 juni; St. Norber- tuslyc. afd. gymna. 19 en 20 juni. Terneuzen: Openbaar lyc. afdeling gymn. 19 en 20 juni. Tilburg: Et. Theresialyc. afd. gymn. 21, 23. 24 en 25 juni; St. Odulphuslyc. afd. gymn. 19 20, 21, 23 en 24 juni. Hulst: Janseniuslyc. afd. gymn. 23 en 24 juni. De eindexamens HBS zijn in onze gewesten op de volgende data vast gesteld: Bergen op Zoom: RHBS afd. A 23, 24, 25 en 26 juni; afd. B 8, 9, 10 en 11 juni; Mollerlyc. afd. HBS A 16, 17 en 18 juni; afd. RBS B 27, 28 en 30 juni en 1, 2, 3, 4, 5 en 7 juli. Breda: RHBS afd. A 19. 20, 21 en 23 juni; Roelandscollege afd. A 3 en 4 juli; afd. B 7, 8 en 23 juni; afd. B 2, 3, 4. 5 en 7 juli; O.L. Vrouwelyc. afd. HBS A: 16, 17 en 18 juni; afd. B 1, 2, 3 4, 5, 7 en 8 juli. Dongen: r.-k. HBS afd. A 25, 25. 26 en 27 juni; afd. B 30 juni en 1, 3, 3 en 4 juli. Goes: Goese lyc. afd. HBS A 21, 23 en 24 juni; afd, HBS B 11, 12, 13 en 14 juni; Chr. lyc. voor Zeeland afd. HBS A 19 en 20 juni; afd. HBS B 16, 17 en 18 juni; r.-k. HBS afd. A 16. 17 en 18 juni; afd. B 19, 20 en 21 juni. 's-Hertogenbosch: RHBS afd. A 27, 27 en 28 juni; afd. B 4. 5, 7 en 8 juli; St. Janslyc. afd. HBS A 20. 21, 23. 24 en 25 juni; afd. HBS B 28 en 30 juni en 1, 2 en 3 juli. Hulst: Janseniuslyc. afd. HBS B 16 17, 18 en 19 juni Middelburg: RHBS afd. A 21 en 23 juni; afd. B 16, 17. 18 en 19 juni; Chr. HBS voor Walcheren afd. A 27, 28 en 30 juni; afd. B 17, 18 en 19 juni. Oostburg: Kon. Wilhelminalyc. afd. HBS A 1, 2 en 3 juli; afd. HBS B 9, 10 en 11 juli. Oosterhout: Kath. HBS afd. A 10 en 11 juli; afd. B 26, 27 en 28 juni. Roosendaal: St. Gertrudislyc. afd. HBS B 27 en 28 juni; St. Norbertus- lyc. afd. HBS 2. 3. 4 en 5 juli: afd. HBS B 23, 24. 25, 26, 27. 28 en 29 juni. Schoondijke: r.-k. HBS voor Z.- Vlaanderen St. Eloy afd. A 7 en 8 juli; afd. B 20 en 21 juni. Terneuzen: Openb. lyc. afd. HBS A 4 en 5 juli; afd. HBS B 7, 8 en 9 juli; Tilburg: Kon. HBS Willem II afd. A 30 juni en 1 juli; afd. B 5, 7 en 8 juli: St. Paulus HBS afd. A 14. 16, 17 en 18 juni: afd. B 28 en 30 juni cn 1 juli; St. Odulphuslyc. afd. HBS A 2. 3, 4, 5en 7 juli; afd. HBS B 25, 26, 27, 28 en 30 juni en 1 juli. Waalwijk: Chr. HBS van het Wil lem van Oranjecollge afd. A 16, 17 en 18 juni; afd. B 2 en 3 juli; r.-k. HBS van het Dr. Mollerloilege afd. A 19, 20. 21 en 23 juni; afd. B 26. 27, 28 en 30 juni en 1 juli. Koewachtjaarmarkt beleefde deze week een zeer grote druke, zowel op het gebied van de vee-aanvoer als op de vlasopmaakwedstryd. Om met de vlas- wedstru'd te beginnen, deze overtrof al de andere jaren. Niet minder dan 36 deelnemers hebben op sportieve wijze de strijd tegen elkaar aangebonden. De jury welke uit 8 keurende leden bestond, stond voor een zeer moeilijke taak. Onder het spelen van de fanfare werden de prijzen uitgereikt. De ge wone klasse werd uitgereikt door burgemeester Dlerick van Koewacht, wel ke volgende uitslag gaf: A. Aug. Mortier, St.-Jansteen, 238 2. Fr. de Letter, St.- Jansteen, 233 punten. 3 Cyr. Buijs, Koewacht, 223.5 punten. 4 H. de Brijne, Koewacht, 223 punten. 5 Jo Rombout, Koewacht, 222.5 p. 6 Alf. Buijs, Koewacht, 218.5 p. 7 Fr. Rombout. Koewacht. 217 p. 8. H. Coppieters, Koewacht, 211.5 p. 9 Th. Bolssens, St.-Jansteen, 210.5 p. 10 A. v. Gremberghe, Koewacht, 207 p. 11 W. Ongenae, St.-Jansteen, 206 p. 12 Om. v. Damme, Koewacht, 204.5 p. 13 And. Baert, Koewacht, 197.5 p. 14 Rob. Buijs, Koewacht, 197 p. 15 L. Coppieters, Koewacht, 195.5 P- De prijzen van de ereklasse wer den uitgereikt door het Kamerlid, burgemeester van Dongen, welke de volgende uitslag gaf: 1 Ivo Calle, St.-Jansteen, 254 p. 2 A. Seghers, Koewacht. 251.5 p. 3 A. de Pau, Koewacht, 2'° p. 4 R. Martens, Koewacht, 248.5 p. 5 L. Fermont, Koewacht, 244.5 p. 6 L. d'Hooghe, St.- Jansteen, 243.5 p. 7 Jos. Baert, Koe wacht, 239.5 p. 8 A. Hamerlinck, Koe wacht, 237.5 p. 9 J. Janssens, Koe wacht, 234 p. 10 A. Inghels, Koe wacht, 224 p. De heer Jos. Janssens, 65 jaar, werd op een aparte wijze gehuldigd voor de prachtige prestaties welke hij steeds heeft geleverd in de lan delijke wedstrijden. Burgemeester v. Dongen bood hem als blijk van waar dering een herinneringsbeker aan en nodigde hem uit ook dit jaar weer deel te nemen aan de landelijke wed strijd te Eede. Verder werd nog het woord gevoerd door ir. Friederich van het Nederlands vlasinstituut, die als voorzitter van de jury optrad. Hij feliciteerde de vereniging van oudleerlingen der vlassersschool voor de zeer geslaagde wedstrijd in deze benarde tijd voor de vlasserij. Ook dankte hij allen die hieraan hun gel delijke steun hebben gegeven. Dit werd eveneens herhaald door de burgemeesters van Koewacht en St.-Jansteen. De landelijke wedstrijd wordt dit jaar gehouden in Eede. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen zal hier aan deelnemen met de 10 geklasseer- den uit de ereklasse en de 5 eersten van de gewone klasse. De uitslag van de veekeuring was als volgt: Grootste aantal paarden: J. den Ha mer, Koewacht, 3 stuks. Schoonste merriepaard van 4 jaar of ouder: :1 J. den Hamer, Koewacht. 2 H. Poppe, Koewacht. 3 F. Kips, Koewacht. Schoonste ruinpaard van 4 jaar of ouder: 1 Ph. Matens, Koewacht. 2 H. de Waele, Koewacht. Schoonste 3-jairge merie of ruinpaad: 1 H. Poppe, Koewacht. 2 9. Kips, Koe wacht. 3 J. van Daee, Koewacht. Schoonste 2-jarige merrie of ruinpaard: 1 J. den Hamer, Koewacht. 2 H. Poppe, Koewacht. Schoonste veulen beneden 2 jaar: 1 J. den Hamer, Koewacht. 2 J. Janssens, Koewacht. Totaal werden aangevoerd 17 paarden. Grootste aantal rundvee, niet jonger Het gezicht van de VJissingse ver tegenwoordiger H. v.d. V. toonde één én al verwondering, toen hij voor de rechtbank in Middelburg verscheen. Hij had een dagvaarding gekregen, maar hij had niet begrepen waar om. Zo gebeurde het, dat de presi dent, mr. P. van Empel, eerst tekst en uitleg gaf. Van de V. overtrad op 8 januari in Vlissingen de maximum-snelheid met zijn auto. Hij had om een schik king gevraagd en kreeg er één van 15.Maar de vertegenwoordiger vergat binnen de gestelde termijn te betalen, zodat zijn zaak bij de kan tonrechter voorkwam, waar hij bij verstek tot 6.boete ver oordeeld werd. Hiervan was van de V. nog niet op de hoogte en dat was dus een meevaller. Maar of dit zo zal blijven, moet afgewacht wor den. Want de officier van justitie ging tegen het kantonrechterlijke vonnis in hoger beroep en hiervoor moest de vertegenwoordiger dus voor de rechtbank verschijnen. Alwaar de officier, mr. Th. Lebret, andermaal 15.eiste Op 16 april zal de spanning gewe ken zijn, want dan doet de rechtbank uitspraak. dan zes maanden: L. van Dorsselaer, St.- Jansteen, 20 stuks. Meest in waarde zijnde baatgevende of kalfdragende koe: 1 J. Janssens, Koe wacht. 2 J. Pieters, St.-Jansteen. 3 J. v. Rumbeeke,' St.-Jansteen. Mooiste groep van 4 vaarzen, niet drachtig en twee tanden: 1 L. van Dors selaer, St.-Jansteen. 2 J. van Daele, Koe wacht. Mooiste groep van 4 vaarzen zonder tanden: 1 J. van Daele, Koewacht. 2 A. Schuerman, Koewacht. Mooiste groep van 4 hokkelingen: 1 en 2 A. Schuerman, Koewacht. Meest in waarde zijnde kalfdragende vaars: 1, 2 en 3 L. van Dorsselaer, St.- Jansteen. Beste kwaliteit vetvee: 1 L. van Dors selaer, St.-Jansteen. 2 F. Pieters, St.- Jansteen. 3 J. van Daele, Koewacht. Beste kwaliteit ossen: :1 L. van Dors selaer, St.- Jansteen. 2 P. Coenen, Koe wacht. Schoonste stier met tanden: 1 J. Pie ters, St.-Jansteen. 2 L. v. Dorsselaer, St.- Jansteen. Schoonste stier zonder tanden: 1 J. Pieters, St.-Jansteen. 2 J. van Rumbeeke, St.-Jansteen. Schoonste pink: 1 Gebr. de Bock, Koe wacht. 2 F. Pieters, St.-Jansteen. 3 L. van Dorsselaer, St.-Jansteen. Schoonste hokkeling: 1 A. Schuerman, Koewacht. 2 A. Schuerman, Koewacht. 3 J. van Rumbeeke, St.-Jansteen. Schoonste dikbil: 1 en 2 L. van Dorsse laer, St.-Jansteen. Totaal werd aangevoerd 82 stuks rundvee. Grootste aantal varkens1 Gebr. de Mey, Zuiddorpe, 28 stuks. Schoonste toom biggen1 Gebr. de Mey, Zuiddorpe. Schoonste konijn (ram): 1 E. de Co- ninck, Koewacht. 2 S. de Smet, Koe wacht. Schoonste konijn (voedster): 1 S. de Smet, Koewacht. 2 E. de Coninck, Koe wacht. In het KNVB-programma voor tweede paasdag zijn de navol gende wijzigingen aangebracht. Ingelast: Volewijckers-Alkmaar (be ker). Uitgesteld: Leeuwarden-Hermes DVS (le div. B). Oss-Woenselse Boys (2 A). RCS-Zeelandia (3 D). Breskens-Oostburg (4 H). Voor de Engelse league werden gis teren gespeeld: Blackpool-Preston North End 1-2, Bolton Wanderers- Aston Villa 4-0, Burnley-Sheffield Wednesday 2-0, Chelsea-Nottingham Forest 0-0, Everton-Leeds United 0-1, Manchester United-Sunderland 2-2, Portsmouth-Birmingham City 3-2, Tot tenham Hotspur-West Bromwich Al bion 0-0. De opstelling van het Belgische jeugdteam (18-20 jaar), dat op 12 april a.s. te Turnhout tegen Nederland uit komt. is als volgt: doel: Lemaire <FC Luik); achter: Bogaerts (Lierse SK) en Liègeois (FC Doornik); midden: Sulon (FC Luik), Busschots (Berchem Sp.) en Deckers (Antwerp FC); voor: Crote (Union Namen), Goossens (Lierse SK), Ritzen (Waterschei Thor), Goyvaerts (FC Brugge) en Mantels (Waterschei Thor). t OP 15 JUNI A.S. fluit Bronkhorst, Je Boras het duel Engeland - Oos tenrijk wereldvoetbalbeker. Zijn as sistenten zijn de Duitser Dusch en de Hongaar Istvan Zsolt. IN POULE C van het jeugdtoernooi van de .Europese Voetbalunie werd Roemenië-Hongarije gespeeld. De Roemenen wonnen met 2-1. Het kampioenselftal der Patrijzen den: A. de Jonge, G. Westdorp en te 's-Heerenhoek. Van linksJ. Scholte. Staande: W. TraasM. naar rechts: onder: D. BoonmanJ.Traas, M. VermueP. de Winter de Jonge en C. Timmerman; mid- en P. Traas. Te Goes is het VLAM-school- handbaltoernooi gehouden. Een voorjaarszonnetje maakte de temperatuur voor de spelers draaglijk, hoewel tegen het ein de van de sportdag een koude regen het doorzettingsvermogen van de schooljeugd wel op de proef stelde. Helaas was het spelpeil lager dan voorgaande jaren, het enthousiasme daar entegen zeker groter. Om vijf uur, nadat de scheidsrech ters ouder gewoonte een partijtje had den gespeeld tegen de winnaars van poule I, de Rijkskweekschool, werden de prijzen bestaande uit vele be kers en lauwerkransen uitgereikt. Dit geschiedde door de voorzitter van het district Zeeland N.H.V., de heer Viergever. Als winnaars kwamen de volgende ploegen uit de bus: heren: le klasse: Rijkskweekschool, 2e klasse: Zeevaartschool, 3e klasse: Lagere Technische School uit Goes, 4e klasse: Lagere Technische School uit Terneuzen, 5e klasse: de U.T.S. uit Terneuzen. Dames: le klasse: Op. Ulo, Vlissin gen; 2e klasse; Rijkskweekschool, 3e klasse: Chr. Ulo, Goes, 4e klasse: ly ceum Zierikzee. De uitslagen zijn als volgt: HEREN: le klasse: Vlam-RKS 1-7, HTS- RHBS, Vlissingen 2-3, RKS-RHBS, Vlissingen 5-2, HTS-Vlam 3-1, Vlam- RHBS, Vlissingen 0-3, HTS-RKS 2-4. 2e klasse: Zeevaartschool-Op. Ulo, Goes 6-2, Op. Ulo, Vlissingen-Op. Ulo, Middelburg 2-2, Zeevaartschool-Op. Ulo, Middelburg 4-0, Op. Ulo, Vlissin gen-Op. Ulo, Goes 2-4, Op. Ulo, Goes- Op. Ulo, Middelburg 5-2, Zeevaart school-Op. Ulo, Vlissingen 2-1. 3e klasse: Chr. Kweekschool-LTS Goes 0-1, Op. Ulo, Zierikzee-Chr. Ulo Goes 2-3, LTS Goes-Chr. Ulo Goes 2-2, Po. Ulo Zierikzee-Chr .Kweek school 2-1, Op. Ulo Zierikzee-LTS Goes 1-4, Chr. Kweeksehool-Chr. Ulo Goes 4-6. 4e klasse: Op. Ulo Terneuzen-LTS Terneuzen 0-1, Chr. Ulo Zierikzee-Op. Ulo Kruiningen 0-2, Chr. Ulo Zierik zee-Op. Ulo Terneuzen 0-0, Op. Ulo Kruiningen-LTS Terneuzen 0-5, Chr. Titelhouder Smyslov heeft de twaalfde partij uit de tweekamp tegen Botwinnik, die donderdag na 40 zetten werd afgebroken, zonder verder spelen opgege ven. De stand is nu 7.54.5 in het voordeel van Botwinnik; deze speelde met wit. Een insider schrjjft ons: De deining rondom de „Profclub Vlissingen" is nog niet geluwd. De laatste week zijn er in enkele Zeeuwse bladen ingezonden stukken verschenen, waarin met name de Zeeuwse pers en de VC Vlissingen worden verweten, dat zij destijds de invoering van het betaald voetbal in Zeeland onmogelijk hebben gemaakt. De meest dwaze geruchten doen weer de ronde en het is daarom goed, alles weer eens tot zijn normale proporties terug te brengen. Plannen In 1954 bestonden er plannen om in Vlissingen een profclub op te richten. Het initiatief daartoe ging niet uit van een voetbalclub, doch van enke le personen, die buiten de voetbal sport stonden. Deze plannen zijn nim mer verwezenlijkt. De initiatiefne mers verwijten nu de mislukking van hun plannen aan de Zeeuwse pers, omdat deze de zaak zou hebben „dood" geschreven. Het komt me echter voor, dat de plannen misluk ten, omdat de initiatiefnemers niet over voldoende kapitaal beschikten, want met aanbiedingen van 25 en 50 komt men er beslist niet. Toen later de KNVB het betaald voetbal invoerde, heeft de VC Vlis singen een serieus onderzoek inge steld naar de mogelijkheden. Deze bleken niet aanwezig en van buiten af werd geen enkele steun geboden. Ook niet door de initiatiefnemers van de profclub, die toch, zo als zij althans zeiden, over voldoende kapi taal beschikten. Geen geld De VC Vlissingen nam toen nood gedwongen het besluit om de ama- teurstatus te handhaven. Niet, om dat men meende, dat clubliefde bo ven het geld zou gaan, doch om de simpele reden, dat er geen geld was. In de daarop volgende jaren ver anderde er het een en ander in de VC Vlissingen. De vereniging kwam in zijn geheel op een hoger plan en wat belangrijk is kreeg de on ontbeerlijke financiële steun van het bedrijfsleven. Dit was de reden, dat de. vereniging vorig jaar opnieuw een onderzoek instelde naar de mogelijk heden van overgang naar het be taald voetbal. Dit onderzoek, aan de hand van nuchtere cijfers ingesteld, wees uit, dat betaald voetbal in Vlissingen jaarljjks een enorm tekort zou ople veren. Er kon echter dekking voor, dat tekort gevonden worden, niet 'voor een jaar en ook niet met bedragen van 25 tot 50, doch door een tienjarige garantie van het bedrijfs leven. Een garantie, over welke waarschijnlijk geen enkele semi-prof- club in Nederland kan beschikken. Geweigerd De VC Vlissingen vroeg derhalve toelating tot het betaald voetbal, doch deze werd geweigerd door de KNVB en opnieuw moet noodgedwongen de amateur-status gehandhaafd blij ven. Thans herhaalt zich de geschiede nis. Er is een nieuwe voetbalbond in oprichting, de NV Beroepsvoetbal- september ook in Vlissingen te zullen bond en deze heeft aangekondigd in starten met een profclub. De club zou reeds over 19 senioren en 18 ju nioren beschikken. Filiaal Reeds eerder noemden wij dit bluf en onze mening is nog versterkt, nu wij uit de meest betrouwbare bron vernomen hebben, wat deze NV ei genlijk van plan is. De „Profclub Vlissingen", welke helemaal geen club zal zijn, doch een filiaal van de NV Beroepsvoetbalbond", bestaat nog niet en zal er waarschijnlijk ook nooit komen. De VC Vlissingen heeft alle medewerking aan de plannen van de NV geweigerd, omdat zij zich niet in een avontuur wenst te stor ten, waarvan de verkeerde afloop bij voorbaat vast staat. De „Profclub Vlissingen" heeft geen veld in Vlissingen en zal dat ook nooit krijgen, tenzij er een slor dige miljoen gulden beschikbaar is, om terreinen aan te leggen. De NV vindt dat niet zo erg, want dan kan de profclub Vlissingen wel in Ber gen op Zoom gaan voetballen, waar de NV wel de beschikking over een terrein zou hebben. Daar gaat dus het betaald voetbal voor Zeeland. Geen spelers De NV heeft ook nog geen spelers in Zeeland, maar zou wel enkele Zeeuwse voetballers kunnen gebrui ken. Maar zelfs de Zeeuwse ama teurs hebben van drie jaar betaald voetbal wel iets geleerd en zij zullen beslist niet zo warm lopen als vier jaar geleden. Blijft tenslotte het jaarlijkse exploi tatietekort, waarmede een profclub in Zeeland zou moeten werken. Met de plannen van de nieuwe NV in de hand leert een eenvoudige bereke ning, dat de kapitalisering van dit jaarlijkse tekort eveneens een slor dig miljoentje zou vergen. Betaald voetbal moet er in Zee land naar onze mening om velerlei redenen komen. Echter niet in de vorm van een avontuur, doch zoda nig van opzet, dat dit betaald voet bal ook zal kunnen blijven bestaan en mettertijd self-supporting kan wor den. De VC Vlissingen heeft haar plannen hiertoe gereed. Het wachten is op de KNVB, die zijn standpunt toch eens zal moeten wijzigen. Ulo Zierikzee-LTS Terneuzen 1-3, Op. Ulo Terneuzen-Op. Ulo Kruiningen 1-2. 5e klasse: Lyceum Zierikzee-Chr. Ulo Yerseke 3-0, UTS Terneuzen-RK Techn. school Hulst 4-1, Lyceum Zie- rikzee-UTS Terneuzen 1-2, Chr. Ulo Yerseke-RK Techn. School Hulst 1-1, Chr. Ulo Yerseke-UTS Terneuzen 0-4, Lyceum Zierikzee-RK Techn. School Hulst 4-0. DAMES: le klasse: RHBS Vlissingen-Op. Ulo Vlissingen 1-1, Vlam-Op. Ulo Zierik zee 1-0, RHBS Vlissingen-Vlam 0-0, Op. Ulo Vlissingen-Op. Ulo Zierikzee 2-1, Vlam-üp. Ulo Vlissingen 0-3, RHBS Vlissingen-Op. Ulo Zierikzee 0-1. 2e klasse: Op. Ulo Goes-Chr. Kweek school 2-0. RKS-RK Ulo Goes 6-0, RKS-Op. Ulo Goes 2-2, RK Ulo Goes- Chr. Kweekschool 0-0, RK Ulo Goes- Op. Ulo Goes 1-3, RKS-Chr. Kweek school 4-0. 3e klasse: Chr. Ulo Zierikzee-Huis- houdsch. Zierikzee 3-0, Chr. Ulo Goes- Op. Ulo Terneuzen 4-0, Op. Ulo Ter- neuzen-Landb. huishoudsch. Zierikzee 1-0, Chr. Ulo Zierikzee-Chr. Ulo Goes 0-2 Chr. Ulo Goes-Landb. huishoud school Zierikzee 3-2, Chr. Ulo Zierik zee-Op. Ulo Terneuzen 3-0. 4e klasse: Op. Ulo Kruiningen-Chr. Ulo Yerseke 1-2, Op. Ulo Middelburg- Op. Ulo Kruiningen 0-1, Chr. Ulo Yerseke-Lyceum Zierikzee 0-4, Op. Ulo Middelburg-Lyceum Zierikzee 0-6, Op. Ulo Kruiningen-Lyceum Zie rikzee 2-3, Op. Ulo Middelburg-Chr. Ulo Yerseke 1-1. ELECTROTECHNIEK Te Breda slaagde voor het diplo ma V.E.V. elektrotechniek, de heer George Segers uit Philippine. MIDDELBARE TUIN BOUWSCHOOL Het eind-examen aan de rijksmid delbare tuinbouwschool te Boskoop, is met goed gevolg afgelegd door de heer P. v. 't Westeinde te 's Heer Arendskerke. KAPELLE, 4 april. Groentenvei- ling: Radijs A 1 18—22; A2 214, wit lof Al 109—120. A2 79—97, BI 81, prei Al 58, spinazie 1 68. KOEWACHT, 3 april. Gezwingeld vlaslint W.R. 100—135, D.R. 100—160, Bobbers 75-85, breekvlas 55-60, ru we lokken 515, gezwingelde lokken 1540, lijnzaad voor de slag 3941, bolraap 23, kaf 23. Kalme markt. LEEUWARDEN, 4 april. 95 stieren van 2.70 3.05, 375 vette koeien, 1 kw. 2.70—3.02. 2e kw. 2.50—2.69, 3e kw. 2.2.49, 2409 melk- en kalf- koeien van 6001050, 225 pinken, vet te en graskalveren, pinken noteren 300600, vette- en graskalveren 250- 450, 1723 nuchtere kalveren van 34 48, 695 vette-weideschapen en lam meren, vette weideschapen noteren vari 80100, lammeren van 6095, 130 vette varkens, oude varkens no teren 1.50—1.65, vette biggen 1.72— 1.78, zouters 1.70—1.76, 115 biggen en lopers, biggen noteren 25.50en lo pers 51.80, 40 bokken en geiten, geen notering, 95 paarden van 525875, totale aanvoer 5902. Overzicht: stieren aanvoer minder, stemming willig, prijshoudend. Melk en kalfkoeien, aanvoer zeer ruim, stemming goed en prijshoudend. Pinken aanvoer ruimer, stemming willig en duur. Vette en graskalve ren, aanvoer ruimer, stemming goed, prijshoudend. Nuchtere kalve ren, aanvoer zeer goed, stemming minder, prijzen lager. Varkens, aan voer kort, stemming willig, alle prij zen hoger. Biggen en lopers, aanvoer matig, stemming rustig, prijzen ge lijk. Schapen, aanvoer kort, stem ming slecht, prijzen lager. Lamme ren. aanvoer kort, stemming slecht, prijzen lager. Paarden, aanvoer rui mer, stemming goed prijshoudend. 's-HERTOGENBOSCH 4 april. Op de paardemarkt werden gisteren aan gevoerd 301 stuks. De prijzen waren als volgt: volja- rigen van 1050 1325, 1,5 jarigen van 725 875, jonge werkpaarden 1000 1250, merrie veulens 500 675, hengst veulens 450575, hitten f 550750, shetlandse ponny's (ruins) 225 300, shetlandse ponny's (mer ries) 450 650 per stuk met pap boven not. jonge slachtpaarden ƒ2.25 2.50, oude slachtpaarden 1.95 2.15 per kg gesl. gew. Overzicht: Minder aanvoer van paarden. Jonge paarden werden lui - duur verhan deld. De handel in werkpaarden ver liep redelijk goed, met stijf duurde re prijzen. Korter aanvoer van veu lens, handel goed, prijzen even vas ter. De handel in hitten verliep matig, met weinig verandering in prijzen. Het aanbod van Shetlandse ponny's was normaal, de handel tamelijk vlot en ruim prijshoudend. Jonge slacht paarden werden vlot verhandeld, de prijzen trokken iets aan. De handel in oudere slachtpaarden verliep re delijk, prijzen vast Eerstvolgende paardemarkt donderdag 1 mei a.s.

de Stem | 1958 | | pagina 17