Adriaan vijftig van jaar Dorst heeft pensioen iasMaïl P<? ütctn Burgemeester de Widt opende vijfde „Miniatuur Walcheren" Fraude De van bij puzzels Telegraaf Bevolking Padang verlaat de stad mening e ;n commentaar LOGOMOTIEF Concordia Aantal werklozen geeft lichte daling te zien beurs van amsterdam ONZUIVER SPOORLONEN CIJFERS M'n Locomotiefje doet het halve werk! Overleg c.a.o. in bouwbedrijf Zeldzaam jubileum op Wouwse Hil Oud-Atjelistrijder, „schaailijke klant voor de staat 3 TWEEDE BLAD VRIJDAG 4 APRIL 1958 Toezeggingen rechtvaardigen hoop op voortzetting H ET. is een normaal verschijnsel, dat in het voorjaar de bedrij vigheid weer opleeft in een aantal bedrijven en dat dan de werkloos heid terugloopt. Het dalen van de werkloosheidscijfers in maart be hoeft dan ook nog geen juichkre ten te ontlokken. LOCOMOTIEF Gereformeerden vergaderen te Bergen op Zoom Cals schreef ouders Gevechten op Cuba Noorse robbenjager vrij gelalen Opstand Molukken? Tegenstellingen Russische wapens K.P.M.-vloot terug Drie gewonden bij brand in Groningen Verzamelaarsdag VAN MIERLO es ZOONs.t Van 31 maart tot en met 3 april Voor de vijfde achtereenvol gende maal is donderdagmorgen de tentoonstelling „Miniatuur Walcheren" op het Molenwater te Middelburg voor het publiek opengesteld en hopelijk niet voor de laatste keer. De eerste bezoekers hebben ook ditmaal niet lang op zich laten wachten, want reeds om half twaalf pas seerde een groep Belgische scho lieren voor een bezoek aan de miniatuur, die tot ver over de grenzen bekendheid geniet. De eer van de opening viel ditmaal te beurt aan Middelburgs nieu we burgemeester, mr- Joh. de Widt, die zich daardoor zeer ge vleid voelde, gezien de illustere Burgemeester de Vfidt kreeg als aandenken een pop in Zeeuwse klederdracht aangeboden, overhan digd door de eveneens in kleder dracht gestoken mevrouw Polder dijk uit Heinkensband. rij van personages, die hem hier in was voorgegaan en waarin H. M. Koningin Juliana de eer ste was. De vele genodigden voor het bijwo nen van de heropenings.,plechtigheid" verzamelden zich op en om de Markt van Middelburg in miniatuur, waar de heer D. F. P. Hoegen, waarnemend voorzitter van de Stichting „Nieuw Walcheren" tot Bevordering van Wal- cherens Welvaart een woord van wel kom sprak, in de eerste plaats tot bur gemeester de Widt en de talrijke an dere gemeentebestuurders, medewer kers en bouwers van de miniatuur, zonder BAYERKRUIS J Jk A A 4 i a All Jhk V y ^LGEMEEN is veroordeeld de tactiek van de PvdA bij de Sta tenverkiezingen in Limburg een katholiek aan het hoofd van de lijst te zetten en daarbij de leus aan te heffen: „Stemt deze lijst, want dan stemt ge katholiek en progressief". Hiermede verloochende die par tij het eigen principe, volgens het welk in de politiek de verschillen in levensbeschouwing er niet toe doen. „Stemt katholiek" is een uit spraak, die rechtdraads ingaat te gen de doorbraakgedachte. Het was dan ook een unfaire demagogische stunt, die gelukkig een averechts gevolg heeft gehad. Men wijst ons er nu op, dat ook in Noord-Brabant de PvdA met op zet de katholieke kandidaten in de aandacht bracht en in een enkele Statenkring ook een katholiek aan de kop zette. Men is hier niet zo ver gegaan, dat men de leus aan hief: „Stemt katholiek en progres sief, stemt PvdA!" Niettemin zit er in dit benadruk ken van de katholiciteit van be paalde kandidaten toch iets. dat de propaganda van een doorbraakpar tij onzuiver maakt. Men vreest blijkbaar, dat de leus „Kiest socia list" toch niet voldoende trekkracht heeft. J7INDELIJK komt dan enig schot in de behandeling van de loon- voorstellen, waarmee directie en personeelsbonden van de Spoorwe gen zich akkoord hadden verklaard. Het college van rijksbemiddelaars had ze naar de looncommissie uit de stichting van de arbeid gestuurd. Die commissie is nu klaar met een advies. Het college gaat nu over leggen met de regering. De rege ring zal de volgende week beslissen. En dan zal het reeds geruime tijd geleden aanhangig gemaakte voor stel met een paar kleine technische wijzigingen uitgevoerd kunnen wor den. Als het spoorwegpersoneel nu eens niet te hoop gelopen was, als dreigementen met een langzaam- aan-actie nu eens niet waren ge uit, zou er dan ook de vaart achter gezet zijn, welke nu mogelijk blijkt te zijn? Het waren toch waarachtig niet zulke dwaze voorstellen, wel ke het hele Nederlandse loonbestel omver zouden werpen. Het ging over een werkclassificatie en een waarderingstoeslag voor de extra inspanning, welke het personeel zich moet getroosten in verband met de onderbezetting van personeel. Technisch moet daar dan wat aan worden veranderd, maar in de gro te lijn is het voorstel van directie en personeelsbonden aanvaard. Daar heeft men dan zo lang over moe ten broeden met het risico van gro te onrust onder het personeel. Neen, we geloven niet, dat de methode van loonvaststelling in ons land ideaal is. Als men 8 duizend van de 124 duizend kan aftrekken, blijft er toch altijd nog e?n groot getal over. Het is ook mooi voor de men sen, dat er al een 1600 werkkrach ten meer aan de aanvullende wer ken kon worden gezet, maar dat blijft voor onze economische kwa len toch maar een lapmiddel. Voor Noord-Brabant is de daling met 6.6 procent ongeveer gelijk aan die van het landsgemiddelde (6.4 pro cent). Voor Zeeland ligt het iets hoger (10 procent). Deze daling blijft percentsgewijze een stuk ach ter bij de noordelijke provincies, waar het werkloosheidskwaad zich ook bijzonder sterk had uitgebreid. Het blijft afwachten, of nu van een werkelijke opgang kan worden ge sproken. Uit de cijfers van maart valt dit nog niet met beslistheid te concluderen. en verder tot alle genodigd.en. Hij herinnerde aan de geschiedenis, die aan de stichting van deze expositie vooraf ging en noemde daarbij de namen van drie werkzame voorvech ters der stichting, die inmiddels zijn overleden: de heren R. de Munck, G. Sissingh en G. Ballintijn. Als stuwen de krachten in het werk van de stich ting noemde de heer Hoegen voorts nog de heren Wagensveld, Dingeman- se en ir. Broerse. Met dank memoreer de spreker de steun, die altijd is on dervonden van o.m. de N.V. Vitrite Works te Middelburg en van de Ne derlandse Spoorwegen. Geëlektri ficeerd Ter illustratie van dit laatste ver telde de waarnemend voorzitter, dat de Nederlandse Spoorwegen, nu de Zeeuwse lijn geëlektrificeerd is, ook op de miniatuurlijn het diesel-trein stel door een elektrisch stel hebben vervangen. Dit treinstel alleen reeds kostte de N.S. een indrukwekkende zeven mille. Dit treinstel is trouwerts niet het enige, dat aan de tentoonstel ling is veranderd; er kwamen een nieuwe Arnebrug, een spitstoren van Veere, een reddingboot in Veere, blok woningen in aanbouw in Vlissingen en voorts nog een aantal kleinigheden. Voorts werd natuurlijk al het oude materiaal nog eens terdege onder handen genomen, zodat alles er nu weer fris en nieuw uitziet. Tenslotte las de heer Hoegen een telegram van ir. F. Q. den Hollander president-directeur der Nederlandse Spoorwegen, voor, waarin deze Zeeuw van geboorte zijn beste wen sen uitspreekt in verband met de her opening van de miniatuur. Burgemeester de Widt beklem toonde in zijn openingstoespraak de bijzondere waarde van het particu liere initiatief, vooral daar, waar dit gekoppeld kan worden aan de acti viteiten van de overheid. Hij zei o.m. dat zowel de burgerij als de gemeentebesturen de miniatuur zeer ongaarne zullen missen, daar het eer. symbool is van samenwerking tus sen overheid en particulieren. Op heffing van de tentoonstelling zou dan ook diep betreurd worden. Mid delburgs eerste burger besloot zijn toespraak met te zeggen, dat het gemeentebestuur van Middelburg er aan zal medewerken, dat de minia tuur nog een flink aantal jaren be houden zal blijven. Namens het bestuur van „Nieuw Walcheren" overhandigde mevrouw Polderdijk uit Heinkenszand Je bur gemeester ter herinnering een pop in Zeeuwse klederdracht. Nieuwe hoop Nadat een rondgang over het expo sitieterrein was gemaakt werd de ge nodigden io het restaurant „Don Suisse" koffie en een aperitief aan geboden. Tijdens dit samenzijn werd nog gesproken door de penningmees ter van de stichting, de' heer G. H. Luyendijk, die een nadere uiteenzet ting gaf over de financiële zijde van ae tentoonstelling. Dank zij de in middels door het gemeentebestuur en door de Vereniging Handelsbelangen gedane toezeggingen voor medewer king achtte spreker het onvoorstel baar, dat dit het laatste seizoen van „Miniatuur Walcheren" zou zijn. Hij achtte een nog langdurige bloeiperiode mogelijk en was er van overtuigd, dat (Advertentie) WIM VAN EST kan het weten: Voor U geen Cols, geen Tour de France maar wél Klassieke en moderne fietsen voor dagelijks gebruik, superlichte sport- fietsen, kleurige toerfietsen: ook Uw fiets heet „LOCOMOTIEF"! (bonden Fabrikaat VredesteinJ een passende vorm van steunverlening zal worden gevonden. Tenslotte werd in de aquariumzaal de geluidsfilm „Walcheren Herrezen" vertoond, die vervaardigd werd door de heer P J. C. Castenmiller en op gedragen aan de stichting „Nieuw Walcheren". Op deze film worden de bombardementen en gevechten op Walcheren tijdens de tweede wereld oorlog. de brand van Middelburg en het herstel na de bevrijding in beeld gebracht. Op 2e Paasdag wordt in het ge bouw Williamstraat te Bergen op Zoom een vergadering belegd door de leden van de Gereformeerde ker ken (vrijgemaakten) voor de provin cies Zeeiand, Brabant en Limburg. In de morgenuren is de gebruike lijke huishoudelijke vergadering. 's Middags om 3 uur zal ds. H. J. de Vries uit Berkel en Roderijs een le zing houden met als onderwerp: „Tweëerlei merktekens van tweëerlei vrijheid de antithese van Pasen". Als onderdeel van de voorlichtings campagne 1958 „een loopbaan bij het onderwijs" heeft de minister van o.k. en w., mr. J. M. L. Th. Cals, op 31 maart aan de ouders of verzorgers van 43.000 leerlingen die dit jaar hun eindexamen doen (27.000 van ulo- leerlingen, 15.000 van leerlingen van gymnasia, hogere-burgerscbolen, lycea en andere dagscholen voor m.o. als mede 3000 van de hogere technische scholen) een brief gericht. Bij iedere brief was o.a. een folder gevoegd, be stemd voor de leerlingen zelf. Het rechtstreeks overleg tussen de aannemers- en arbeidersorganisaties in het bouwbedrijf enerzijds en het College van Rijksbemiddelaars an derzijds over het ontwerp-c.a.o. voor deze bedrijfstak heeft een aanvang genomen. Uiteraard had dit eerste overleg een overwegend oriënterend karakter. In verband met het stre ven van alle daarbij betrokkenen om tot een spoedig resultaat te komen, zal het overleg a.s. dinsdag worden voortgezet. Het Cubaanse leger heeft bekendge maakt, dat dertien opstandelingen zijn gesneuveld in gevechten met strijdkrachten van de regering van president Batista. In diplomatieke kringen te Was hington is vernomen, dat de Ver enigde Staten een algeheel verbod op het zenden van wapens naar Cuba heeft afgekondigd. Een officiële be vestiging hiervan is echter nog niet verkregen. De politie te Havanna heeft acht tien arrestaties verricht op beschul digingen van ondermijnende propa ganda en aanzetting tot staking. Ook waren wapens gevonden. Het Cubaanse kabinet vaardigde op grond van de noodwetten een bepa ling uit, dat ambtenaren een wapen mogen dragen om zich tegen molesta tie te kunnen verzetten. Voorts kun nen stakende ambtenaren terstond worden ontslagen. Volgens een bericht uit de New York Times is de Cubaanse rebellen leider Castro erin geslaagd de ver bindingen te land tussen de provin cie Oriente en de rest van Cuba te verbreken. Dit zou de eerste fase zijn van de aangekondigde totale oorlog". Onder verdenking van oplich ting, c.q. valsheid in geschrifte, heeft de Haagse politie gear resteerd de 26-jarige mr. A. D. uit 's-Gravenhage. De geares- teerde, wiens vader, dr. D., voor De Telegraaf puzzels samenstelt, heeft op twee inzendingen voor die puzzel een prijs gewonnen: de eerste keer een bedrag van 3500 en de tweede maal een som van 11 000. Mr. D. had zijn eerste oplossing in gezonden op naam van zijn echtgeno te en de tweede op die van zijn schoonmoeder. Zijn vader had inder tijd het desbetreffende dagblad ge vraagd of er bezwaar tegen bestond dat zijn zoon aan de puzzels meedeed en toen van de hoofdredacteur, de heer Stokvis, ten antwoord gekregen dat zulks niet het geval was, mits de oplossingen op naam van een an der werden ingestuurd. De puzzels bestonden uit tien vragen, waarvan de vader er acht opstelde en de puz zelredacteur van de courant twee. Toen De Telegraaf bekend maakte, dat de 11.000 gewonnen waren door De Sovjetunie heeft een der twee robbenjagers vrijgelaten, die zater dag waren aangehouden en opge bracht werden naar de Russische ha venplaats Wladimir, ten westen van Moermansk. Over het tweede schip is niets bekend, zo is in Oslo be kendgemaakt. De helft van de bevolking van Padang en Boekit Tinggi is de bossen ingetrokken. Zij heeft dit gedaan op advies van de te genregering, die een aanval van de Djakartaanse troepen vreest. Niettemin heeft radio-Padang verklaard, dat de opmars der regeringstroepen tot staan is gebracht. Op de Molukken is opstand uitge broken tegen de centrale regering in Djakarta, zo heeft radio-Padang LEVENSVERZEKERING MAXIMALE ZEKERHEID MINIMALE PREMIE OUDENOORD-UTRECHT-TEL. 16591 99 (Van onze speciale verslaggever) Op de eerste mei gaat Adriaan van Dorst van de Wouwse Hil een zeld zaam jubileum vieren. Htf geniet dan gedurende vijftig jaar van zijn pen sioen. Toen hij vijfentwintig was tekende hij een contract van zes jaar voor de Indische dienst. Eenmaal op het strijdtoneel in Atjeh bekoorde hem het leven onder de koperen ploert. Hfj hernieuwde zijn contract. Hij kwam in 1908, toen hij zevenendertig was, terug uit de ,,Oost" en hij geqoot direct van een pensioen, dat hem weliswaar niet in staat stelde geheel op zijn lau weren te gaan rusten, maar wat er met Adriaan ook zou gebeuren, hfj bezat een appeltje voor de dorst. ,,Ik ben een schaailijke klant voor de staat", lacht de thans zevenentach- tigjarige oud-Atjehstrijder, die momenteel .met zeer grote belangstelling de ontwikkeling volgt van de strijd op Sumatra. woonde in Osscndrecht een man, die de tocht van Napoleon naar de Be rezina had meegemaakt. Hij vertelde er barre avonturen over en zo'n avon tuur trok me aan. Ik kwam op de boot terecht en ik maakte kennis met Batavia en later met de hele Indi sche archipel. Ik was lange tijd in Buitenzorg, Adriaan mist nu geen enkele uit zending van de radio. Hij slaat geen letter van de krant over. Het ver baast hem helemaal niet, dat de za ken er in Indonesië thans zo slecht voor staan. In zijn tijd waren de te genstellingen tussen de bevolkings groepen van Java en Sumatra reeds groot. ,,Een Javaan en een Suma- traan", zo vergelijkt hij: ,,zijn water en vuur". Het neemt allemaal niet weg. dat van Dorst nu profiteert van het pen sioen, dat hij in het land, waar het nu weer oorlog is, verdiende. ,,Ik weet niet precies meer waarom ik ging. Het was in elk geval niet uit louter vaderlandsliefde, maar even zeer uit de zucht voor avontuur. Ik had in mijn leven nog niet meer gezien dan de plaatsen Ossendrecht Wouw, Bergen op Zoom, Roosendaal en Wouwsche Plantage. Ik wilde de wereld verkennen en daarom tekende ik, toen ik vijfentwintig was een ver- bandakte. Ik trok het leger in en werd ingescheept naar Nederlands- Indië. Het was allemaal volkomen nieuw voor mij. Ik zette in 1896 voet op Indische grond. Ik ontving in het toenmalige Batavia een opleiding en het duurde niet lang of ik lag in het garnizoen van Kotaradja. Ja, ik stond voor een keuze. Ik kon in de negenti ger jaren landarbeider worden en mijn leven verslijten op de akkers van de boeren. Ik kon timmerman worden en in een werkplaats staan of ik kon de militaire dienst verkiezen en gaan deelnemen aan de oorlog, die in 1873 in Atjeh was begonnen. Ik wist maar half wat oorlog wilde zeg gen, maar het avontuur lokte mij. Er Dit is Adriaan van Dorst van de Wouwse Hil. Hij viert op de eerste mei zijn gouden pensioensfeest! pensioen genieten? maar ik reisde ook naar Malang en dan naar Atjeh. Daar lag het hoogte punt van mijn Indische tijd". Patrouilles Adriaan, hij is zenuwachtig gewor den en zijn handen beven, vervolgt: ,,Ik zal maar niet te diep ingaan op het garnizoen van Kotaradja, want dit verschilde in feite niet van de an dere garnizoenen. Alleen klonken er van tijd tot tijd bevelen, die ons op riepen de wapens ter hand te nemen. Ik zal nimmer vergeten, dat op een dag in 1897 het eerste repeteergeweer aan een van onze mensen werd uitge reikt. Het was iets formidabels en heel het garnizoen verkeerde in de veronderstelling, dat de oorlog spoe dig gewonnen zou zijn en dat de op stand snel zou zijn bedwongen. Het was een vergissing. De oorlog in Atjeh was een uiter mate moeilijke oorlog. Het was geen gevecht van man tegen man, maar een guerillastrijd. Het was altijd een gesloten boek wanneer je aangevallen zou worden of wanneer je zelf het beste kon aanvallen. Je leefde in de idee, dat de vijand je steeds beloerde. Het was zenuwslopend. Van niets was je zeker." ,,Ik heb toen tien jaar onder deze moeilijke omstandigheden geleefd", zo gaat van Dorst verder. ,,Het was een zware tijd, maar zo'n periode blijft je altijd bij. Als men mij zou willen vragen of ik deze tijd had wil len missen, zou ik zeggen: „Neen". Ik leerde een land kennen en een taal. Ik weet nog heel goed, dat eten in het Maleis makan is en slapen ti- doer. Het zijn dingen, die je bijblij ven. Ik weet ook nog, dat Atjehers vervelende mensen waren, die er niet gemakkelijk onder waren te krijgen. Toen ik echter in 1908 de thuisreis aanvaardde, was de oorlog gewon nen en de strijd voorbij. Ik zie nu nog de blik van generaal van Heutsz, die de troepen inspecteerde. Wat is dat lang geleden Ik heb van de vijfen tachtig centen in de vijf dagen, die er in Atjeh te verdienen waren, niets overgehouden. Thuis gekomen kreeg ik echter m'n pensioen, dat eerst maar enkele honderden guldens per jaar was, maar dat nu meer dan duizend gulden per jaar is". „Een schaailijke klant voor de staat", herhaalt de oude man, die zich afvraagt of er in Neder land nog meer mensen zijn, die zoals hij, al 50 jaar van een voorts gisteravond bekendgemaakt. De opstandelingen-radio zei berich ten hierover opgevangen te hebben van radio-Menado. Volgens Padang hebben officieren van het commando van de Molukken zich aangesloten bij de opstandelin genbeweging. De Indonesische regering is be gonnen oorlogsmaterieel, in het bijzonder vliegtuigen, in Oost- Europa te bestellen, aldus heeft een correspondent van de Lon- dense „Times" uit Djakarta ge meld. Volgens deze correspondent zijn reeds vliegtuigen van Russische makelij in Tsjecho-Slowakije besteld. Deze or ders betreffen vijftig of zestig straal jagers van het type MIG-17 en straal- lesvliegtuigen van het type MIG-15, dertig IL-38 bommenwerpers en tien IL-14 transportvliegtuigen. Een aantal Indonesische zeelieden van de KPM is, volgens de Indone sische minister van scheepvaart, Mohammed Nazir, op de tien Russi sche vrachtschepen geplaatst. Met uitzondering van twee sche pen, die zich waarschijnlijk in havens in Midden-Sumatra be vinden, zijn thans alle vaartuigen van de KPM onderweg van Indo nesië naar Singapore, aldus is van KPM-zijde meegedeeld. Met de schepen is ook vrijwel de gehele Nederlandse staf van de KPM uit Indonesië vertrokken. Volgens een bericht van radio Dja karta zal de kapitein van de aange houden Deense vrachtboot „Bretag- ne" moeten verschijnen voor een spe ciale rechtbank te Djakarta. Hij wordt beschuldigd, de wet te hebben geschonden door hulp te verlenen aan de opstandelingen in Midden-Suma tra en door bevelen van de bevoeg de instanties te overtreden. een zekere mevrouw G. die ach teraf de schoonmoeder van de zoon van de puzzelontwerper bleek te zijn werd een verkeerd adres vermeld, evenals het geval was geweest bij het uitkeren van de 3500. Dit had tengevolge dat degene, die op het abusievelijk vermelde adres woonde, overlast kreeg van mensen, die hem met het winnen van de 11.000 feliciteerden. De man begaf zich wegens deze overlast naar de politie, die daarop een onderzoek in stelde. Gisteren is een felle uitslaande brand uitgebroken in de werkplaats van een rijwielzaak te Groningen. De brandweer, die zeer snel met groot materieel aankwam, was het vuur in betrekkelijk korte tijd meester. Twee volwassenen en een jongetje van drie jaar werden bij deze brand gewond en moesten naar het zieken huis worden gebracht. De brand is ontstaan doordat een tank met gemengde brandstof voor bromfietsen losschoot van de muur. De 21-jarige knecht J.B. was bezig, staande op een trapje, deze tank bij te vullen. Waarschijnlijk heeft hij daarbij op de tank geleund. Plotse ling schoot een plug uit de muur, tengevolge waarvan het reservoir naar voren kwam en de knecht over goten werd met de brandstof. Hij viel van het trapje en stond meteen in lichterlaaie, omdat de brandende kachel de benzine had doen ontvlam men. Zwaar gewond moest hij naar het Akademisch Ziekenhuis worden overgebracht. Voor zijn leven wordt gevreesd. De militair F.J.B., die in de werk plaats stond, sprong dwars door een ruit de straat op. Ook hij moest met brandwonden naar het Akademisch Ziekenhuis worden overgebracht. Een driejarig jongetje, H.B., zoontje van de compagnon van de rijwielhande laar, werd door de eigenaar buiten de werkplaats geslingerd en kreeg lichte verwondingen. De „dag der verzamelaars", die vo rig jaar voor het eerst in Amsterdam werd gehouden, is voor dit jaar vast gesteld op zondag 18 mei a.s. in de Koopmansbeurs te Amsterdam. De Ned. vereniging „De Verzame laar", afdeling Amsterdam, is de or ganisatrice van deze internaHionale ruilbeurs en van de daaraan verbon den nationale tentoonstelling, welke laatste reeds op zaterdagavond 17 mei zal worden geopend. Meer dan 80 exposanten zullen hun verzamelingen tentoonstellen. Hiertoe behoren niet alleen postzegels, siga- rebandjes, suikerzakjes, lucifermer- ken, bierviltjes en tinnen figuren maar ook „magische gedenkwaardigheden", badhanddoeken, antieke kinderboe ken (men zal het eerste in Nederland uitgegeven kinderboek kunnen zien), opera's en vlugschriften. (Advertentie) Denk aan uw lijn, Mevrouw ontbijt Geloof toch niet dat U slank wordt van niet eten. Ontbijt 's morgens gewoon met man en kinderen. Neem een bordje Lassie Klaar Ha vermout. Dat zet niet aan dat maakt niet dik. Wèl geeft het kracht voor de dagtaak die U wacht. Over Uw taak als huisvrouw ge sproken; Lassie Klaar Havermout maakt het U al heel gemakkelijk. U hoeft niet te koken geen aange koekte pannen af te wassen. Lassie zit al gekookt in het pak. U strooit het zo op de borden. Melk en sui ker erover - klaar. Dus zeker? Niets daarvan! Zo'n groot pak kost 75, een normaal pak 40 cent. Lassie Klaar Havermout. Het beste ontbijt in de kortste tijd. Hieronder volgt de stand van de geregistreerde arbeidsreserve per ul timo februari en maart 1958, gesplitst naar mannen en vrouwen bij de ver schillende gewestelijke arbeidsbureaus (Advertentie) Bankiers Anno 1 884 BELEGGINGSADVIEZEN in de provincies Brabant en Zeeland» febr. febr. mrt. mrt. G.A.B.'s m. vr. m. vr. Goes 898 90 815 111 Middelburg 1.199 33 1.234 57 Terneuzen 1.944 130 1.635 106 Zierikzee 625 59 556 54 Zeeland 4.666 312 4.240 328 Bergen op Zoom 2.017 61 1.835 54 Breda 3.367 125 3.111 84 Cuyk 510 15 483 17 Eindhoven 2.292 257 2.262 248 Helmond 1.666 54 1.665 49 's-Hertogenbosch 1.979 90 1.871 57 Oss 930 45 861 52 Roosendaal 1.508 37 1.424 37 Tilburg 1.430 47 1.574 78 Veghel 873 28 846 16 Waalwijk 865 15 725 15 Noordbrabant 17.437 774 16.657 707 Laagste Hoogste Donderd.3-4 Koersverschil Alg. Kunstzijde Unie Van Berkels Patent Van Gelder Zonen Kon. Ned. Hoogovens Ned. Kabelfabriek Philips Unilever Wilton - Feijenoord Kon. Petroleum Holl. - Amerika Lijn Kon. Ned. Stoomboot Mij Ned. Scheepvaart Unie Van Ommeren Amsterdam Rubber H.V.A. Ver. Deli Mijen 3-3 1/2 Nederland 1947 3 Invest, cert. Ned. 3 Ned. 1962-64 6 Woningbouw koers koers laatste t.o.v. 156 3/4 tijdvak vorige week 163 161 7/8 -1- 5 1/8 192 193 1/4 193 -1- 4 178 1/2 180 180 2 288 292 290 4 222 1/2 223 222 1 261 264 1/4 263 11/16 2 7/16 333 335 1/2 333 1/8 2 1/8 202 1/2 203 1/2 203 1/2 1 151.10 154.50 151.40 2 00 129 3/4 131 129 3/4 2 1/4 125 3/4 127 1/2 126 5/8 114 1/2 118 114 3/4 4 1/4 197 3/4 201 200 3/4 3 1/4 48 3/4 51 3/4 51 -1- 3 1/2 85 1/2 87 86 2 61 1/2 64 1/2 64 1/2 2 91 1/2 92 3/4 91 9/16 9/16 93 1/4 93 5/8 93 1/2 1/2 92 7/8 93 3/8 93 1/16 11/18 107 3/4 108 108 3/8

de Stem | 1958 | | pagina 5