Worden wereldkampioenschappen op stratenparkoers verreden Afdelingsvoetbal Zeeland STEM-toto-pot benadert de tweehonderd gulden Ook dit jaar Steenvoorden Zeeuwse korfbal competitie draait Westdorpe zag Belgen winnen De Zuid. hand balcompetitie Zeeuwse hand balcompetitie 11 DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 1 APRIL 1958 11 HENK DE NOOIJER WEER UITGENODIGD Opstand Cuba dreigende Aantallen kernontploffingen Sovjet beperkt reizen van buitenlanders Wijziging voetbal program (Pasen) DOZIJN SPELERS VOOR BIJTRAINING Voorlopige jeugd- amateurs O. van Veen militair damkampioen (zuid) Res. kl. in Brabant en Zeeland Spelregelkenners te Mhurg in actie Ned. dameshockey interland-teams Briljant besluit HTCC II definitief op onderste plaats Amateur-bokstitels Volleybal op Walcheren Tafeltennisinterland Nederl.-Denemarken Nevobo-volley afd. Z.B. TOTO-formulier Arie van Vliet traint baanrenners Soranus had druk bezochte schieting SPORT IN 'T KORT EXAMENS MARKTEN WATERSTANDEN Het bestuur van de K.N.W.U. heeft bij de U.C.I. reeds een gedetailleerd voorstel ingediend om in 1959 het jaar, waarin Nederland de wereld kampioenschappen organiseert de wedstrijden om de wegtitels te hou den in Zandvoort. Dit heeft dr. P. van Dijk, de voorzitter van de Unie, za terdagmiddag medegedeeld tijdens de 32ste algemene jaarvergadering van de K.N.W.U. Voor de wedstrijden is een 10.7 km lang parcours ontworpen; start en finish werden geprojecteerd voor de hoofdtribune van het circuit. Aange nomen dat de afstanden ongeveer ge lijk zijn aan die in voorgaande jaren, betekent dit dat de professionals het parcours 25 tot 27 keer moeten afleg gen, de amateurs ongeveer 17 keer. Volgens het voorstel, waarover de technische commissie van de U.C.I. nog haar mening moet uitspreken, moeten de renners over een afstand van 3.8 km over de oostelijke zijde van het circuit rijden; in dit gedeelte zijn o.m. de „Tarzan-bocht" en de „Hunze-rug". Vervolgens gaat de route door de straten van Zandvoort naar het zuidelijkste punt van de bou levard en van daar over de 3,5 km lange boulevard terug naar het cir cuit. Indien de wind uit de zuidweste- De kandidaten voor het Neder lands amateur elftal, dat zondag 13 april te Laon (Fr.) uitkomt tegen het Franse amateur-team, komen woens dag 2 april op het O.D.C.-terrein te Boxtel bijeen voor een centrale trai ning onder leiding van bonds-oefen- meester Karei Kaufmann. De volgende 15 spelers zijn voor de ze trainings-bijeenkomsten uitgeno digd: Allert (Neptunus), Blom (WW), van Bruggen (DFC), Claus (Helmondia), van Gemert (Rapid JC), Koers (Hen gelo), Kraayer (ZAC), de Kreek (Feyenoord), Lenz (Rapid JC), Mun- necom (Roermond), Henk de Nooyer (Vlissingen), Timmer (Emmen), Ver hagen (Quick N), Werdens (Sittar- dia), Wetzels (Maurits). Zondag heeft Piet Steenvoorden de wedstrijd „Rondom Duisburg" ge wonnen, daarmee zijn succes van 1954 herhalend. Öp het parcours van 144 kilometer (12 ronden) toonde hij zich van de 150 renners in de hoofdklasse onbe twistbaar de sterkste. In de tiende ronde liep Steenvoorden, in gezel schap van Tueller en Masalla, van de hoofdgroep weg en in de laatste ronde wist hij ook de twee Duitsers vdn zich af te schudden, om als eer ste met ruime voorsprong door de fi nish te gaan. Uitslag: 1 Steenvoorden 3 uur 21 min. 10 sec.; 2 Tueller op 40 sec.; 3 Masalla; 4 Huhmann; 5 H. Koch; 6 W. Koch. Verwacht wordt, dat de Cubaanse opstandelingen, onder leiding van Fidel Castro, hun offensief deze week in de provincie Oriente, het centrum der revolutionaire activiteit, begin nen. In de straten van Havanna rijdt een groot aantal patrouille-auto's. De politie en functionarissen van de geheime dienst van het leger wa ren gisteren bezig lagere vakbonds leiders te arresteren die geacht wor den met de opstandelingen te sym pathiseren. De Sovjetunie heeft 39 atoom- en waterstofbommen tot ontploffing ge bracht, de eerste op 23 september 1949 en de laatste op 22 maart jl., zo meldt de Amerikaanse commissie voor atoomenergie. De Ver. Staten hebben 90 van der gelijke bommen laten ontploffen, waarbij inbegrepen de bommen op Hirosjima en Nagasaki. Zij begonnen 16 juli 1945 met een proefexplosie te Alamogordo in Nieuw Mexico. Dit was de eerste kernontploffing in de geschiedenis. De Russen brachten in augustus 1953 een waterstofbom tot ontploffing de eerste naar zij zeiden, maar de Amerikanen verklaarden, dat zij in 1951 en 1952 bij proeven op de Stille Oceaan soortgelijke reacties hadden verwekt. De eerste officiële Amerikaanse aankondiging dat zij een waterstof bom tot ontploffing hadden gebracht kwam in maart 1954. Men zei, dat de kracht van deze explosie 600 maal zo groot was als die van de bom op Hirosjima en gelijk was aan de ex plosieve kracht van 12 tot 14 miljoen ton t.n.t. De Engelsen hebben sinds okto ber 1952 16 kernproeven genomen; vier waterstofbommen en 12 atoom bommen. De Sovjetautoriteiten hebben in het afgelopen weekeinde plotseling alle reizen van buitenlanders naar de Oekraine, de Kaukasus en geheel middenAzië verboden, zo is in ge woonlijk betrouwbare kringen in Mos kou vernomen. Het verbod, dat vermoedelijk twee weken zal gelden, kwam zo onver wachts, dat buitenlanders die in de betrokken gebieden waren, uit hun hotels moesten worden gezet en naar Moskou teruggezonden. Het verbod geldt ook voor diplomaten. Vorig jaar is ook een dergelijk ver bod van kracht geweest. lijke hoek komt en dat is in de zomermaanden veelal het geval zal hij dus op het laatste gedeelte van het parcours de renners steunen. Luchtbruggen Over het parcours zullen enkele luchtbruggen worden gebouwd, ten einde de badgasten in de gelegenheid te stellen het strand te bereiken. De baankampioenschappen worden, zoals bekend, in het Olympisch Sta dion te Amsterdam gehouden. Met de algehele leiding van de organisatie is belast de heer John van Eek, se cretaris van de sportcommissie. Het ontworpen parcours is aldus: 3.8 km over het circuit (met o.a. de Tarzanbocht en de Hunzerug) - Von dellaan - van Lennepweg - Parallel weg (deze weg wordt binnenkort aan gelegd) - Burgemeester Engelbert- In het voetbalprogramma voor 2e paasdag zijn de navolgende wijzigingen aangebracht. UITGESTELD Zeeland SportODIO en Zierikzee Terneuzen (3D); ZigoNieuwkuik (4E). INGELAST Zeeland SportZierikzee (3D). Bondscoach Elek Schwarz heeft 12 spelers uitgenodigd voor de centrale training van de B-ploeg. De trainings bijeenkomsten worden op dinsdag 1 en woensdag 9 april in ,,De Vliert" te 's-Hertogenbosch gehouden. De 12 spelers zijn: Angenent (For- tuna '54), Brull (Rapid JC), Cox (Ra pid JC), Fransen GVAV), de Koning (Sparta), v. d. Lee (Sparta), Mun sters (Fortuna '54), Rutten (MVV), Schuurman (ADO), Voges (Sportclub Enschede), Vonhoff (Amsterdam) en Walhout (NOAD). Het b-team speelt zaterdag 12 april op het ADO-terrein in Den Haag te gen België B. Het voorlopige Nederlandse jeugd- elftal (18-20 jaar), dat zaterdag 12 april te Turnhout tegen de Belgische juniores zal uitkomen, speelt donder dag 3 april te Amersfoort een oefen wedstrijd tegen H.V.C. Het jeugdteam zal in de volgende opstelling aantreden: Doel: van Heeswijk (Blauw Wit), Achter: Koole (DOS), en Pesman (Zwartemeer). Midden: de Jong (DWS), Veldhoen (Feyenoord) en Burgerhof (BW). Voor: de Vries (Sparta), van Wijk (de Vole wijekers), Buis (Alkmaar), Groot (Storrfivogels en Bergholz (M W). Reserves zijn: Pinckers (Rapid J. C.), Verplanke (PSV), Terhorst (En- schedese Boys), Theunissen (Vitesse) en Seelen (VW). De demi-finale Kring Zuid, be staande uit Limburg, Noord-Brabant en Zeeland, verspeeld in matches om de le winstpartij, bracht in de le ronde v. Veen, Breda, tegen de sterkste spelr uit Zeeland, P.H. Schouten, Vlissingen, welke partij v. Veen wist te winnen. In de 2e ronde kwam v. Veen te gen de coming man" van de ver. ..Davo" Tilburg, A. Smulders. Smul ders liet zich in op een centrum opsluiting, waardoor beide spelers veel tijd nodig hadden. Kort voor de le tijdcontrole moest v. Veen zelfs nog 8 zetten in 5 minuten spelen. Ook Smulders had het te kwaad met de klok en wist in dit belangrijke stadium geen afdoende verdediging te vinden in zijn uitermate moeilijke stand. Met een slagzet-combinatie, waar bij v. Veen met 2 schijven de dam- lijn kon bereiken, was de partij voor Smulders verloren. In de 3e en beslissende match moest v. Veen het opnemen tegen de vertegenwoordiger van Brabant-Oost die ook de Limburgse speler had ver slagen, A. Kuiper, Vught. In het vergevordere middenspel deed v. Veen een lokzetje, waar Kui per in liep. Beide spelers braken door naar dam, doch v.d. Veen had hier bij 2 schijven weten te winnen, wat afdoende was om een gewonnen eind stand te verkrijgen. De winnaar kreeg een fraaie beker en is nu geplaatst in de landelijke finale, die begin mei zal worden ver speeld in Nunspeet. Kuiper kreeg als 2e prijswinnaar een medaille. Middelburg II nagelde Goes II nog wat vaster op de laatste plaats (2-0), maar doordat ook Helmondia III weer verloor, ditmaal met 1-4 van Noad III staan de Goesenaren er nog geenszins hopeloos voor. Willem-II III stuurde WSC II met lege handen huis waarts (4-2). NAC III Vlissingen II Taxandria II Middelburg II Willem-II III NOAD III PSV III Brabantia II WSC II Zeeland Sp. II Helmondia III Goes II 17 11 18 11 16 10 17 19 18 17 18 16 17 18 19 3 25 4 25 3 23 4 22 7 20 7 18 8 16 8 16 7 14 11 12 11 10 13 9 50-27 69-46 51-37 52-33 41-39 40-39 36-42 40-40 39-41 31-54 44-67 28-56 Axel II versloeg Hontenisse II met 1-3 en dat betekende stuivertje wis selen op de ranglijst Hulst II bleef leider Alliance II op de voet volgen door de 2-3 zege op Corn. Boys II. RCS II kwam een flink eind uit de zorgen door met 2-1 van Middelburg III te winnen. Alliance II 15 12 2 1 26 69-25 Hulst II 15 12 0 3 24 59-19 Roosendaal II 15 10 2 3 22 46-19 Corn. Boys II 13 9 0 4 18 53-34 Vlissingen III 16 9 0 7 18 66-51 Middelburg III 13 5 1 7 11 25-38 Axel II 14 5 0 9 10 23-41 Hontenisse II 13 4 0 9 8 28-54 RCS II 14 2 1 11 5 24-70 Terneuzen II 16 0 2 14 2 27-71 straat - Maria Stuartstraat - Brede- rodestraat - Rotonde - Boulevard (3,5 km) - toegangsweg circuit. Onderscheiden De vergadering benoemde de sprin ters Jan Derksen en Arie van Vliet tot leden van verdienste. De contributies der gewone en werkende leden werden met ongeveer 50 procent verhoogd tot f 5,De li centiekosten waren reeds verhoogd. In het kader van de viering van haar 25-jarig bestaan organiseert de scheidsrechtersvereniging Walcheren een spelregelwedstrijd voor voetbal clubs, waarvan de eerste werd gehou den in de zaal Wöhler te Middelburg. De belangstelling van de zijde van de voetbalclubs was niet overweldi gend, want slechts Middelburg, Vlis singen en Zeeland Sport hadden met een ploeg ingeschreven, terwijl de scheidsrechtersvereniging Walcheren buiten mededinging deelnam. Niettemin was het een geslaagde en leerzame avond, welke volkomen be antwoordde aan het doel, zoals voor zitter J. J. den Boer dat in zijn ope ningswoord had gesteld. Iedere ploeg bestond uit tien deel nemers en elke deelnemer kreeg twee vragen te beantwoorden. De scheids rechters kwamen met 16 punten uit de bus, doch Zeeland Sport leverde een uitstekende prestatie. Met 14 pun ten plaatste deze vereniging zich in de finale. Vlissingen behaalde 13 en Middelburg 9 punten. De wedstrijd wordt ook nog gehouden in Goes, Zie rikzee en Terneuzen. De elftalcommissie (dames) van de K.N.H.B. heeft voor de wedstrijden Nederland - België op 12 april a.s. te Eindhoven en Nederland B - Duits land B op 19 april te Arnhem, de volgende elftallen samengesteld: NEDERLAND A: Doel: J. Jurrissen; achter: B. Ter- lingen en J. Hogestyn; midden: L. Smith, A. Rouwenhorst en H. van Riemsdijk; voor: R. Dijkstra, J. Hee- zemans, M. Weyten M. Dekker en T. Nillesen. NEDERLAND B: Doel: M. van der Wel; achter: L. Otto en D. Hietbrink; midden: A. v. d. Velden, L. Muller en A. Goedbloed; voor: M. Vigeleyn, M. Teppema, B. Janmaat, M. van Erven Dorens en L. Moolenburgh. V De Zeeuwse korfbalcompetitie is weer begonnen. In de 1ste klasse nam Togo uit Goes meteen de leiding door een overwinning met dubbele cijfers op het bezoekende Vios (11-1). Tjoba legde beslag op de tweede plaats, want Elto moest met een 8-2 neder laag naar huis. Volharding zag zich op eigen veld de beide punten ontno men door Elto (1-4). In de 2de klasse A scoorde Swift 3 er tegen BKC lustig op los. Het werd tenslotte een 10-7 overwinning voor de Middelburgers, want ook de Bres- siaanders lieten zich niet onbetuigd. Zuidwesters bleef op eigen veld met 5-2 baas over TOP. In de 2de klasse B regende het doel punten. Zeelandia nam de kop, want het verpletterde Eendracht met niet minder dan 13-0. Togo 2 kwam tegen het bezoekende Vios 2 ook al aan dub bele cijfers (12-4), terwijl De Poel bij Olympia een 6-0 nederlaag te slikken kreeg. De overige uitslagen waren: 3de klasse A: KVL-TOP 2 9-2; Storm- vogels-Swift 13-0; Ondo-Vedo 4-3; 3de klasse B: Elto 2-Luctor 2 3-2; 3de klasse C: Olympia 2-SSS 0-3; DOS '55 -VZOD 2 6-7; adspiranten A: Volhar- ding-Elto A 6-0; Zuidwesters A-Swift B 7-2; B: Vopo-Animo C 2-0; Swift Vlug-Vedo A 7-2; C: Togo A-Vios 5-0; Luctor A-De Poel 5-0; D: DOS '55- Animo D 9-1; Swift Lenig-Zuidwes- ters B 1-1; E; Storm vogels-Swift Vlot 3-0. Het Zeeuwse zaalhandbalseizoen werd besloten met een duel op alle fronten tussen Zeeland en west-Bra bant. Het is een schitterend geslaagd evenement geworden en wel geen van de vele honderden bezoekers, die langs de muren van de Middelburgse veilinghal waren samengeperst, zal spijt van zijn komst hebben gehad. De Zeeuwse ploegen toonden zich in alle wedstrijden de sterkste, zodat het een complete Zeeuwse overwin ning is geworden. Reeds bij de dames-junioren bleek Zeeland sterker. Vooral het samen spel was aanmerkelijk beter. Bij de Brabantse meisjes ging het allemaal te peuterig en duurde alles veel te lang. Bij de rust had Zeeland een 5-2 voorsprong. Deze werd in de tweede helft opgevoerd tot 12-4. Een razendsnelle wedstrijd speel den de heren-junioren. Bij de rust hadden de Zeeuwen een 6-0 voor sprong. In de tweede helft gaven de Brabanders beter partij en zij kwa men tot acht doelpunten. Het werd tenslotte 11-8 voor Zeeland. De Brabantse dames deden het niet al te best. Het plaatsen en het positie- kiezen waren bij de Zeeuwse dames heel wat beter verzorgd. Reeds bij de rust hadden deze met 9-2 de leiding. Zij wonnen tenslotte met 13-5. Bijzonder spannend was het treffen tussen de herenploegen en aanvanke lijk zag het er naar uit, dat de Bra banders tenminste deze wedstrijd zouden gaan winnen. Bij de rust had den zij een 9-6 voorsprong. In de tweede helft nam de span ning met de minuut toe en het pu bliek liet zich in zijn toejuichingen niét onbetuigd. Vooral Corstanje van Tonido zorgde enkele malen voor sen satie door zijn befaamde achter waartse worpen af te vuren. Tot twee maal toe had hij daarmede succes. Er werd nu vrijwel bij toerbeurt ge scoord en hoewel de Brabanders in deze tweede helft een doelpunt meer aantekenden dan de Zeeuwen, was dit niet genoeg voor de zege. Het werd een 17-15 overwinning voor Zee land. In de le klasse A van de afdeling Zeeland van de K.N.V.B. bleef Le- wedorpse Boys met de beste papie ren op de tweede plaats, want hekke- sluiter Vo'harding '32 was kansloos (9—0). Ook Schoondijke houdt nog een vin ger in de pap, doordat het met 50 won van hét bezoekende IJzendijke. Domburg stelde zich praktisch veilig door een 40 zege op Walcheren, dat dus nog steeds in ernstig degradatie gevaar verkeert. Koewacht kreeg on verwachts de kous op de kop van het bezoekende Vogelwaarde (02), dat door deze overwinning een plaats je op de ranglijst klom. Kruiningen kwam op eigen veld tegen Robur net iets te kort (01). In de le klasse B zetten Renesse 2 en Zierikzee 2 hun spelletje stuiver tje-wisselen wordt. Zierikzee 2 ging namelijk bij Dreischor om de beide punten (02) en nam daardoor de leiding weer over van Renesse 2. Brouwershaven had weinig moeite met het bezoekende Burgh 2 (72). Weer verandering Doordat Steen 2, dat zich aanvan kelijk uit de competitie had terug getrokken, besloot om alsnog de com petitie uit te spelen, is de situatie weer veranderd. Zeeland Sport 3, zelf reeds uitgeschakeld, deed namelijk zijn sportieve plioht en stuurde Goes 3 met een 2-0 nederlaag naar huis. De Goesenaren zijn nu uitgespeeld en moeten afwachten, wat Oostburg 2 verder zal doen. De ploeg eiste de volle buit op van Vlissingen 4 (0-2) en kan kampioen worden, maar dan moet uit de resterende drie wedstrij den de volle winst worden behaald. Steen 2 zag zowaar kans om Zeelan- In de zuidelijke promotieklasse A van de hockeycompetitie werd slechts één wedstrijd gespeeld, doch deze bracht onverwachts de beslissing voor de onderste plaats, 's Hertogenbosch zag namelijk kans om kampioen Bre da in eigen huis de beide punten te ontfutselen (1—2). De Bosschenaren werden hierdoor onbereikbaar voor HTTC 2. dat dus definitief op de on derste plaats kwam. De stand is nu als volgt: Breda 13-19, Middelburg 14-18, MOP 2 13-15, Eindhoven 12-14, Forward 12-13, Den Bosch 12-9, Oran je-Zwart 12-8, HTTC 2 12-4. Onder zeer grote publieke belang stelling en prachtige weersomstandig heden organiseerde Marathon in sa menwerking met de AS Rieme de cross om de derde Grote Prijs van Eugene AUonsius te Westdorpe. Bij de senioren, die 7000 meter moesten lopen, was er alleen in de eerste ronde sprake van strijd. Toen nam de Belg Verhenen de kop en hij zette er zo'n hoog tempo in, dat de plaatselijke favoriet Eugene Allonsius hem niet kon houden. Verhenen werd dan ook gemakkelijk winnaar met 'n halve minuut voorsprong. De Middel burger Hans Bostelaar leverde met de Belgen Gyselynck en Temmerman felle strijd om de derde plaats, doch hij moest het hoofd buigen en zich met de vijfde plaats tevreden stellen. In de clubrangschikking werd de AS Rieme met 18 punten eerste, gevolgd door Dynamo uit Middelburg met 22 punten. Bij de A-junioren domineerden de Belgen De Dapper en De Meyer. Leenhouts uit Retranchement wist goede derde te worden. Ook bij de B-junioren zegevierde een Belg, V. Overmeire van St. Ni klaas, terwijl Van Goethem bij de ka- detten de Belgische zege compleet maakte. In Den Haag zijn maandagavond de finales van de Nederlandse amateur- bokskampioenschappen gehouden. De Amsterdammers Henk Zwaan en Jan de Rooy kwamen reglementair in het bezit van de titels in respectievelijk het vlieggewicht en vedergewicht, aangezien hun tegenstanders bij we ging te zwaar bleken. Zij boksten tóch partijen in het vrij- gewicht tegen hun oorspronkelijke concurrenten, en wonnen. De uitslagen waren: Vlieggewicht: Henk Zwaan w.o.p. van Klooster (Hil versum); Jan de Rooy w.o.p. van Pronk (Den Haag). Bantamge wicht: Theo Wilbrink (Groningen) w.o.p. van Ong a Kwien (Rotterdam). Middengewicht: Bob Bouhuizen (Hoek van Holland) w.o.p. van Gillis van der Velden (A'dam). Lichtgewicht: Wim Gerlach (Gro ningen) w.o.p. van Siem Janssen (Utrecht). Lichtweltergewicht: Herman Schre- gardus (A'dam) w.o.p. van Leen Ter- wey (A'dam). Weltergewicht: Harry Matteussen (Eindhoven) w.o.p. van Chris Kok (A'dam). Zwaarweltergewicht: Cor Hillenga (Groningen) w.o.p. van Bep Knep- pers (A'dam). Ook in groep A II van de Walcher- se volleybalcompetitie werden de laatste wedstrijden gespeeld. Kam pioen EWC 2 bleef met 0—3 baas over Zuidwesters, dat op zijn beurt met 13 won van HTS. Hierdoor is de eindstand als volgt: EWC 2 6-11, HTS 6-6, Zuidwesters 6-6, EMM 6-1. In groep B behaalde EWC 4 een verrassende 30 zege op HTS 3. HTS 2 kreeg twee nederlagen te slik ken en wel van MVC 2 (3—0) en Marathon 2 (13). De stand is hier: EWC 3 15-29. MVC 2 13-19. Michiel de Ruyter 2 14-17. VCU 2 15-17, Ma rathon 2 15-16. HTS 3 15-13, EWC 4 13-7, Michiel de Ruyter 3 12-4, HTS 2 14-4, dia 2 er onder te houden (4-3) en Breskens 2 won in Heinkenszand met 1-4 van Luctor 2. In 2 A is een verwoede strijd om de rode lantaren aan de gang. Aar. denburg 2 toonde zich op eigen veld sterker dan 'sHeer Arendskerke (4-1) dat door deze nederlaag meteen naar de onderste plaats werd verwezen, want Zuidzande behaalde een kleine, maar verrassende 3-4 overwinning op Biervliet 2. Ook kampioen Groede slaagde er niet in zijn fraaie ongesla gen-record te handhaven, Het werd namelijk in Vlissingen tegen Zeeland Sport 4 een fikse 5-0 nederlaag. In 2 B verbeterde Sluiskil 2 zijn positie aanmerkelijk door met 4-2 te winnen van Hansweertse Boys 2. Toch moet het de rode lantaren nog verder dragen, want Kwadendamme zag kans om Yerseke 2 een kostbaar puntje te ontfutselen (1-1). Kruiningen 2 was ook op eigen veld niet opgewas sen tegen Cortgene (0-3), In 2 C bon den SVOWK en Zonnemaire de strijd om de eerste plaats aan. De mannen uit Oirwerkerk wonnen met 2-1 en bleven dus aan de kop. Zierikzee 3 ging bij Dreischor 2 om de beide pun ten en blijft dus nog een woordje meespreken (2-4). De strijd om de onderste plaats tussen Renesse 3 en Brouwershaven 2 bracht laatstge noemde ploeg de overwinning (1-2), zodat Renesse 3 de rode lantaren weer moest overnemen. Twee aan de leiding In 3 A kwam Schoondijke 2 samen met Robur 2 aan de kop door een 2-4 overwinning op Zeeland Sport 5. Lewedorpse Boys 2 werd nog niet uitgeschakeld, want het stuurde Mid delburg 4 met lege handen over de Sloedam terug (3-2). In 3 B verloor Robur 3 ook zijn laatste wedstrijd, want Hontenisse 3 bleef met 4-2 baas in eigen huis. Pa trijzen 3 heeft dus nog een kansje om van de rode lantaren af te komen. RIA 2 en Goes 4 deelden eerlijk door elk vier maal te scoren (4-4). In de 1ste klasse heren van de zui delijke handbalcompetitie bleef EMM nog stevig aan de kop, ook al werd het in Goes bij Tonido een magere 79 overwinning. Volt zorgde er voor niet nog verder op de Middel burgers achter te raken en eiste bij hekkesluiter Taxandria 2 de beide punten op. Marathon had met Geei Blauw al heel weinig moeite (218). Longa bleef baas in eigen huis en stuurde SOA met een 129 neder laag naar huis. De stand is nu als volgt: EMM 10—18; Volt 10—16; Toni do 913; Marathon 1113; Longa 8 8; EBHV 9—8; SOA 10-^1; Geel Blauw 30; Taxandria 100. In de 2de klasse heren werden bei de wedstrijden afgelast. In de 1ste klasse dames bleef Zeeland Sport nog steeds ongeslagen en zonder verlies- punten aan de kop. Ditmaal moest Volt er in Tilburg met 5—0 aan ge loven. Marathon kwam bij Geel Blauw maar net met de hakken over de sloot (5—6), maar dat was voldoende om op de tweede plaats te blijven. Ook Were Di handhaafde zich in de kopgroep door een 32 zege op het bezoekende SOA, dat overigens tegen deze uitslag protest aantekende. Lon ga zag zich op eigen veld met 14 geklopt door EBHV en daardoor kon Tonido, dat op eigen veld met 41 won van Walcheren, een plaatsje op de ranglijst klimmen. De stand Is: Zeeland Sport 816; Marathon 916; Were Di 9—15; EBHV 9—12; Tonido 8—8; Longa 57; Walcheren 126 Volt 95; Hontenisse 73; Geel Blauw 4—2; SOA 10—0. In de Zeeuwse handbalcompetitie behield Hellas ongeslagen en zonder een enkel verliespuntje de leiding in de 1ste klasse heren, want ook Mara thon 3 ging op eigen veld onder (1-7). Volharding behield zijn goede kansen door bij Fortuna 2 de beide punten weg te halen (5-13) en EMM 2 klom naar de derde plaats, want Sios 2 moest met een 18-4 nederlaag naar Bergen op Zoom terug. De stand is nu als volgt: Hellas 8-16; Volharding 6-10; EMM 2 6-9; Fortuna 2 10-8; Sios 2 9-6; Walcheren 6-5; Tonido 3 9-4; Marathon 3 6-2. In de 1ste klasse dames kwamen de koplopers niet in het veld. Luctor gaf Zeeland Sport 2 goed partij, doch verloor tenslotte met 4-3 en bleef dus zonder een enkel puntje lantaarndra ger. Marathon 2 was niet opgewassen tegen het bezoekende Sios (1-6). De stand is hier: EMM 7-12; Hellas 6-10; Sios 7-9; Zeeland Sport 2 8-6; Mara thon 2 5-3; Luctor 7-0. In de 2de klasse dames klom Vol harding een plaatsje op de ranglijst, dankzij een benauwde 5-4 zege op De Meeuwen. De stand is: Olympus 4-7; De Meeuwen 4-5; ODI 5-5; Volhar ding 4-4; Hontenisse 2 5-3; HVO 2-0. Voor de tafeltennis-interlands, da mes en heren, NederlandDenemar ken, op 30 april te Den Haag, zijn de Nederlandse teams als volgt sa mengesteld: dames: Noortje van Megen, Ursula Artz reserve, Cobie van Megen. Heren: Frans Schoofs, Bert Onnes, Jan Scheffer, reserve Wim van Zoe- len. Het Nederlandse bondsteam, dat op 3 mei a.s. te Almelo een wedstrijd speelt tegen Denemarken, ziet er als volgt uit: Dames: Cobie van Megen, mevrouw Krom-Perton. Reserve: Sari Schou- werwou. Heren: Wim van Zoelen, Wim Stuhlemeyer, Piet Weel. De volleybal-competitie van de afd. Z.B. is op 2 wedstrijden na achter de rug. Deze wedstrijden moeten worden ingehaald waarschijnlijk op 19 april a.s. De belangrijkste en spannendste ontmoeting was ongetwijfeld de wed strijd heren Astra. 1EGVC, welke eindigde in een gelijkspel. De middag werd begonnen door de dames van OKK II en Smash, wat een overwin ning werd voor Smash. De heren van Astra II lieten zich op hun kop zitten door hun jongere schoolgenoten Astra III en verloren met 03. OKK behaalde een verdien de overwinning op Neptunes. De uitslagen zijn: dames: OKK II Smash 0—3. Heren: Astra I—EGVC 2—2, Astra II—Astra III 0—3, OKK— Neptunes 30. DE VOETBALWEDSTRIJD tussen Frankrijk en Nederland (amateurs) die op 13 april te Laon wordt ge speeld, zal worden geleid door de Luxemburger N. Mootz. Met die opnieuw bijzonder afwijkende uitslagen van de voor bije zondag was het niet te verwonderen, dat geen enkele van de weer buitengewoon nombreuze deelnemers 't geluk bescho ren was, zich winnaar te kunnen noemen van de STEM-toto. In de totopot van deze week is derhalve vijfentwintig gulden bijgekomen, zodat nu met 175 gulden de tweehonderd alweer dicht is benaderd. Iedere week is het op deze manier aantrekkelijker geworden mee te doen. Daarom maar weer eens geprobeerd. Tenslotte moet één keer de gelukkige uit de bus komen. Het zou geen on aardige verrassing zijn ter afsluiting van de paasdagen. Zoals U weet, moet ingevuld worden: 1 als U denkt, dat de thuisclub wint; 2 verliest en 3 bij gelijk spel. 1. Ieder kan aan onze Stem-toto deelnemen. 2. De deelneming is geheel gratis 3. Men kan het hiernaast staande Toto-formulier gebruiken en op een briefkaart plakken, echter is het óók geoorloofd de wedstrijden op een brief kaart over te schrijven. Niei oer brief 4. Frankering van briefkaarten, die op één van onderstaande adressen worden ingeleverd is niet nodig. Dit moet natuurlijk wel met briefkaarten geschie den, die per post verzonden worden. De inzendingen moeten uiter lijk a.s. vrijdagmiddag te 12 uur op een der onderstaande adressen aanwezig zijn. Later binnengekomen formulieren worden terzijde gelegd. 6. Over de uitslag kan niet wor den gecorrespondeerd. 7. Indien twee wedstrijden, voor komende op het Toto-formu lier, worden afgelast, blijft het bedrag, dat beschikbaar is, staan tot de daarop vol gende week. 8. Er kan maar één uitslag per briefkaart worden ingevuld. Op de uitslag behoeft U niet lang te wachten. Die vindt U maandag morgen In onze krant. De adressen van onze kantoren, waar de briefkaarten kunnen worden ingeleverd, zijn: Hoofdkantoor DAGBLAD DE STEM, Reigerstraat 16, Breda, Bijkantoor ROOSENDAAL, Molenstraat 45. Bijkantoor BERGEN OP ZOOM, Zuivelstraat 26. Bijkantoor WAALWIJK, Grotestraat 189. Bijbureau OOSTERHOUT, Kloosterstraat 50. Bijkantoor GOES, Westsingel 98. Bijkantoor HULST, Dubbele Poort 7. Bijbureau OOSTBURG, Nieuwstraat 41. Blauw Wit—-D.O.S. ADO—GVAV MW—NAC EnschedeBW PSVAmsterdam Elinkwij kFeyenoord WV—NOAD RBC—HVC BaronieWilhelmina Hilversum—DOSKO 1 Controle-totaalcijfer: Reservewedstrij d Willem II—VSV De KNWU pakt de training van de kandidaten voor de Nederlandse ploeg, die zal deelnemen aan de wedstrijden om de wereldtitels, krachtig aan. Arie van Vliet werd belast met de opleiding van (ama teur) baanrenners, gangmaker van de Stuijft kreeg hettoezicht op de jeugdige stayers. Alle renners, die worden voorge dragen, zujlen. door van Vliet wor den getest. Na selectie worden re gelmatig centrale trainingsbijeen komst gehouden. Aangezien de baan van het Olympisch stadion pas na 14 mei a.s. beschikbaar is, zullen op voorstel van van Vliet de eerste trainingen plaats vinden in het sport park .Duinhorst" te Wassenaar; de training begint in de eerste dagen van mei. De handboogsociëteit Soranus II te Heinkenszand organiseerde een druk bezocht concours op haar doelen, waarvan de voornaamste uitslagen luiden: meeste punten: C. P. Raas, St.-Se- bastiaan; meeste rozen: P. J. Rijk, Soranus II; meeste negens: C. D. Raas, idem; id. achten: C. Lindenberg, St.- Sebastiaan; id. zevens: M. Binder, idem; id. zessen: M. Gelerum, idem; id. vijven; L. Remijn, Juliana; id. vie. ren: C. Bek, Soranus II; id. drieën: J. v. Stee, St.-Sebastiaan; ,id. enen C. de Jonge, Soranus II. DE LEAGUEWEDSTRIJD tussen de eerste divisieclubs Aston Villa en Manchester United, maandag te Birmingham gespeeld, is door As ton Villa met 32 gewonnen. DOOR DE N.T.T.B. zijn drie junioren aangewezen om ons land op het int. juniorentoernooi te Wanna-Eikel (Did.) te vertegenwoordigen. Het zijn: Nellie Visser (R'dam), Jaap van Hummel (Deventer) en Hen drik Blom (Hilversum). GODSDIENSTDIPLOMA KLEUTERLEIDSTERS Bij de kath. opleiding voor kleuter leidsters te Vlissingen slaagden voor het godsdienstdiploma de dames; G. Damen te Middelburg; J. van Hijfte Groede, A. Groosman Hoofdplaat, R. Braet Aardenburg, A. Modde Oost burg, I. Teulings Vlissingen, R. van Strien Souburg. Tr. Lippens Aarden burg, Tr. Verbeek Kwadendamme, C. Driedijk Lewedorp, M. van Belle Hengstdijk, G. Vernaeve Westdorpe en A. de Smet Westdorpe. ZEEVAARTSCHOOL VLISSINGEN Geslaagd zijn voor diploma 3e stuur man g.h.v.: J. de Fouw, C. Hondius, H. Ang; diploma 2e stuurman g.h.v: P. Geijsels, J. Wimmers, D. Hanne- wijk, W. Bonsje (theor. ged.). Diploma kleine handelsvaart: P. Meerman. Diploma scheepswerkt.kundige di ploma Bil: P. Kint (met lof), C. Kruk Diploma seheepswerktuigkundige di ploma A: C. de Bruine, J. Remijn, C. Overbeeke, M. Bronke, H. Schipholt, R. Meerwaldt. Diploma scheepswerktuigkundige - V.D.: J. van As (met lof). Diploma radiotelegrafist 2e klasse: W. Riemen,s. groene sav. kool 39. prei 52-54, uien 4, peen 16, radijs 20-25, spinazie 80-82, andijvie 74-80, sjalotten 11, knolsel derij 4. ROTTERDAM, veemarkt, 31 mrt. Aanvoer in totaal 1829, weektotaal 1034, varkens 795. Vette koeien le kw. 300, 2e kw. 335, 3e kw. 270 ct. p. kg, prijs in guldens per stuk le kw. 300, 2e kw. 250, 3e kw. 270, var kens (lev. gew.) Ie kw. 187, 2e kw. 185, 3e kw. 182 ct. p. kg. Vette koeien, aanvoer kortèf, han del zeer kalm, met staande-' jwijzen, prima's boven notering, varkens (lev. gew.) aanvoer ruime, handel goed, prijzen hoger, afloop aanmerkelijk la ger, ROTTERDAM, 31 maart. Klei- aardappelen 35 mm opwaarts, eigen heimers 16.0020.00, bintjes 16.- 17.50, alpha niet genoteerd, bevelan ders 16.5017.50, furore 20.00 22.00, meerlanders 15.0015.50, Klei-aardappelen 40 mm opwaarts, gewassen, eigenheimers 18.00-24.00, bintjes 19.0022.00, voor export bintjes en alpha van de kleigrond bintjes 19.50, alpha 19.00, zand- aardappelen 35 mm opwaarts, noorderlingen 11.0012.00, liber- tas 11.0012.50, voer aardappe len 2.004.00, prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van con sumptieaardappelen op wagon, schip of auto. ROTTERDAM, 31 maart. Binnen landse granen ochtendbeurs offi cieuze noteringen per 100 kg fran co Rotterdam. Tarwe rode op vocht- conditie, weinig ter markt tot circa 30.35, witte noteert circa 30.75, voedergranen: zomergerst door ui terst schaars aanbod bijna verlaten, goed prijshoudend naar kwaliteit 25.2528.75, extra kwaliteit tot 29.25, haver bij tamelijk aanbod vast, naar kleur en droogte 25.75- 27.50, extra blanke tot 28.00, rogge met zeer beperkt aanbod op hogere prijzen, doorsnee kwaliteit van 22.50 tot 23.25, bakrogge tot circa 24.00, peulvruchten (alles boerenschoon) in gedrukte stemming. Groene erwten tot ca 32.00, schokkers tot ca 65.00, bruine bonen prima blank en droog tot ca 65.00. Volgende week na Pasen geen ochtendbeurs. WAALWIJK, 31 maart. Met de in trede van het mildere lenteweer is ook de schoenendetailverkoop beter geworden. Het ligt in de lijn der ver wachting dat in de komende weken de verkoop verder zal verbeteren. De voorraden zijn omvangrijk terwijl de schoenindustrie wegens beperkte or ders de produktie heeft ingekrompen. Op vele schoen- en lederfabrieken zijn de werktijden ingekort, bij som mige gehalveerd. De vraag naar leder is overeen komstig de geringe behoefte bij de schoenindustrie beperkt. De prijzen zijn echter over het geheel standhou dend gebleven. Lichte croupons ble ven het meest gevraagd, eveneens croupons voor de schoenherstellers. De werkzaamheden in de schoenher- steliersbedrijven blijven goed. Afvallen vinden geregeld kopers aan onveranderde prijzen. Voorra den zijn niet groot. Zware croupons zijn weinig ge vraagd en de prijzen nauwelijks te handhaven. De markt voor inlandse huiden is kalm wegens geringe behoefte der looierij. In de prijzen is niet veel wij ziging gekomen. Nuchtere vellen wor den in grotere hoeveelheden aange voerd, in verband met het seizoen. Prijzen zijn vast. GOES, 31 maart. Groenten: sprui ten afw. 52-54, witlof A2 105, stek 68, kropsla Al 27, A2 20-23, rode kool 14, Konstanz 307 (+2), Rheinfelden Breisach 202 10), Straatsburg 286 (+2), Maxau'474 (+4), Mannheim 343 (+5), Mainz 360 (+9), Bingen 256 (+6), Kaub 290 (+11), Trier 211 (-2), Koblenz 300 (+8), Keulen 304 (4-9), Ruhrort 522 (+12), Lobith 1137 (+14), Nijmegen 911 (+12), Arnhem 916 (+16), Eefde BJssel 430 (+8), Deven ter 328 (+8), Monsin 5540. Visé 5034, Borgharen 3995 (-5), Belfeld 1159 (-15), Grave beneden de sluis 486 (-19).

de Stem | 1958 | | pagina 11