3 Y.V.Y. Terneuzen en schildersclub leerden eikaars belangen Duel om opvoering van een ballet Koninklijk medeleven met west-Brabant Studieclub klaagt over te weinig belangstelling Teveel verenigingen voor woningbouw te Goes PLASTIC Blik in de werkkamer Prijsvraag Economen op 8e landdag in Breda Kritiek op het beleid aldaar Zegen Urbi et Orbi via Eurovisie Vechtpartij in Larens woonwagenkamp Walcheren De Cuevas won van Lifar j Politiechef arresteert zichzelf VLISSINGEN Zuid-Beveland GOES dagen RECLAME VERKOOr Slechts 3 dagen brengen wij deze FABRIEKSRESTANT PARTIJ voor MINDER dan de HALVE PRIJS Per meter VROOM DREES k Blijf uw de baas Egyptische consul uit Jeruzalem gewezen Tsjiang Kai Sjek ten aanval gereed Boelganin niet afgedankt Z-Vlaanderen TERNEUZEN OOSTBURG Hoogwaterstanden Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 31 MAART 1958 „Dank zij de perspublicaties over onze werkzaamheden, waarvoor wü zeer dankbaar zijn, is er een, hopelijk, vruchtbare samenwerking ontstaan tussen de Studie Club Schilders en de Terneuzense VVV", zei de nieuwe voorzitter van „Van d'Ee tot Hontenisse", de heer A. Franse, op de algemene ver gadering in de Terneuzense Ambachtsschool. Door deze samenwerking hoopt men de speciale aandacht van de toeristen te vestigen op DE attractie van Terneuzen, de watertoren en het onverge lijkelijk schone panorama, dat men van deze veertig meter hoogte te zien krijgt. vormen zijn. De voorzitter hoopte van harte, dat nu ook oudere schilders aan deze prijsvraag zullen deelnemen. Ieder jaar neemt de Zeeuwsch- Vlaamse S.C.S. deel aan de landelijke prijsvraag voor schilders. De laatste maal was men wel bijzonder geluk kig. Niet minder dan twee inzendin gen werden bekroond. Nu hebben de leden precies een maand de tijd om een ontwerp te maken met als ver plicht motief de watertoren, waarin tot uiting komt dat men per lift naar boven kan, en de aandacht wordt gevestigd op he wonderschone pano rama van land en zee. De drie bekroonde ontwerpen zul len moeten worden uitgevoerd in afmetingen van 120 x 160 cm; zij zul len in die grootte aan de invalswegen naar Terneuzen worden geplaatst en worden gebruikt als motief voor een speciale folder. De uitvoering mag in natuurlijke, maar ook in abstracte Een paar honderd economen uit het gehele land zijn zaterdagmiddag in Breda geweest, waar zij in Con cordia hebben deelgenomen aan de achtste landdag voor economen. De landdag bestond uit een inleiding en een discussie over ,,de betekenis van groepsvorming voor het verloop van het economisch proces." Inleider was prof. dr. F. de Roos, hoogleraar aan de Vrije Universi teit te Amsterdam. De discussie stond onder leiding van prof. dr. P. Kuin, hoogleraar aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam. Debaters op deze middag waren pater dr. J. A. Ponsioen s.c.j., hoog leraar aan het groot-seminarie te Liesbosch en lid van de wetenschap pelijke staf van het „Institute of Social Studies" te Den Haag en prof. H. W. Lambers, hoogleraar aan de Nederlandse Economische Hoge school te Rotterdam. Laksheid De hardwerkende Studieclub voor Schilders klaagt over te weinig be langstelling, vooral van de zijde van de mensen uit de praktijk. Als lid van deze S.C.S. kunnen schilders zonder kosten maar wel met enige moeite, veel wetenswaardigs omtrent hun vak te weten komen. Maar het is ook hier zoals overal elders, aldus de voorzitter, de grootste kankerpitten ontbreken op iedere bijeenkomst. Volhouden Er werden nog heel wat harde din gen gezegd op deze vergadering, die heus niet te zoeken zijn bij een be stuur, dat zich uitslooft om behooor- lijke resultaten te bereiken. De pen ningmeester, de heer Hoebé, moest wegens tijdsgebrek zijn functie aan een ander overdragen en daarom kon geen duidelijk financieel overzicht worden gegeven, hoewel het vast staat, dat er een batig saldo is. Ook de heer Provoost (Terneuzen) zag zich gedwongen als bestuurslid te be danken. In hun plaats werden de he ren P. de Zeeuw, M. Riemens (Ter neuzen) en D. Jurry (Hoek) gekozen. Eén van hen zal assisteren bij de sa menstelling van het club-orgaan. Uit het jaarverslag van secretaris J. J. Hangoor bleek, dat dit club-orgaan voor de eerste maal in oktober '57 verscheen. Men was de Terneuzense patroonsvereniging uitermate dank baar voor een donatie van ƒ25.-. waarvoor in het bijzonder de heer F. Kalle gezorgd heeft. Nieuwe voorzitter „Ik vind het niet eerlijk, zo zei de voorzitter, de heer A. de Waard uit Axel, dat twee mensen (de heren Franse en Hangoor) al het werk doen en ik zo nu en dan voor voorzitter speel. Doordat ik niet in Terneuzen woon heb ik te weinig contact met de belangrijkste bestuursleden, waar door ik te weinig werk kan doen. Ik stel de vergadering dan ook voor de ïeer Franse het voorzitterschap over te dragen." Onverwachts als dit voor- In de bijeenkomst van de federatie van woningbouwverenigingen (afd. Zeeland nat. woningraad) in hotel „de Korenbeurs" te Goes, bleek de hoofdmoot: het rapport over de si tuatie in Zeeland betreffende de toe stand en activiteiten der ruim twin tig woningbouwverenigingen in Zee land. In dit rapport, samengesteld namens de Woningraad, door de heer Henrar, die het ter vergadering per soonlijk toelichtte, werd zwaar ge schut gericht op de toestand te Goes. Het aantal verenigingen, dat daar zes bedraagt, werd veel te groot geacht om doeltreffend te werken. Concen tratie is allerdringendst nodig en in dit verband bepleitte spr. het samen gaan van „Help je zelf", de 90-jarige vereniging, en „Algemeen belang". Van dit samengaan wordt in feite af hankelijk gesteld het verlenen van er kenning in de zin der Woningwet van „Help je zelf", dat deze erkenning heeft aangevraagd. Opheffing achtte de heer Henrar zelfs nodig van de ver. „Nieuw Goes" welke door het gemeentebestuur in het leven is geroepen. Scherp keert het rapport zich tegen het feit, dat de gemeente niet alleen zelf veel bouwt maar ook de particuliere sector een groot deel van het bouwvolume laat (Advertentie) stel kwam, keek de heer Franse wel een beetje vreemd op, maar de situa tie begrijpend, aanvaardde hij deze functie en dankte de heer de Waard voor zijn werk. Na de vergadering werd een be zoek gebracht aan de watertoren, waar de heer J. Eeckelaar aan wa terleiding en V.V.V. verbonden, een korte technische uiteenzetting gaf en de bezoeokers naar het eerste terras leidde. De Paasboodschap en de Zegen Urbi et Orbi, welke Paus Pius XII eerste paasdag om 12 uur 's middags uitspreekt, zal behalve via de radio ook worden uitgezonden door de Euro visie. Gistermorgen heeft de 30-jarige P. B. in het woonwagenkamp te Laren tijdens ruzie, uit een revolver een schot gelost op de 26-jarige J.M.M. Het slachtoffer zakte in elkaar en werd naar het St. Jansziekenhuis te Laren overgebracht. Daar bleek, dat de kogel op een der ribben was ge schampt, waardoor een lichte wond was ontstaan. De heer M. is in de loop van de dag weer uit het zieken huis ontslagen. De 30-jarige B. is door de politie aangehouden. De ruzie is waarschijnlijk ontstaan door een familievete. Zaterdagavond was B. met de twee broers M. uit geweest. Zij hadden een café in Bla- ricum bezocht en begonnen bij terug komst in het woonwagenkamp te vechten. De politie heeft toen de heet hoofden gekalmeerd. Gistermorgen echter, vermoedelijk bij het zien van de schade, die de vorige avond tijdens de vechtpartij aan de woonwagens was ontstaan, kwam het opnieuw tot een uitbarsting tussen de drie mannen. B. heeft toen plotseling een revol ver getrokken en hee'ft een schot op J.M.M.die op de trap van zijn woon wagen stond, afgevuurd. In een landelijke omgeving bij Vernon ten noordwesten van Pa rijs is zondagmorgen het duel uit gevochten tussen de 72-jarige mar kies De Cuevas, directeur van het ballet van Monte Carlo en de 52- jarige choreograaf Serge Lifar. De Cuevas kwam hieruit als overwin naar te voorschijn. Hij slaagde er in zijn tegenstander in de rechter arm te treffen. De secondanten hadden bepaald, dat hij die zijn tegenstander zo zou treffen dat er bloed zou vloeien, tot overwinnaar moest worden ver klaard. Na de stoot van De Cuevas ver scheen er een straaltje bloed op de arm van Lifar. Zoals bekend, hadden beide man nen het aan de stok gekregen over de opvoering van Lifars ballet „Noir et blanc" voor het ballet van Monte Carlo. Lifar had de opvoe ring verboden. De Cuevas trok zich i hier niets van aan. Lifar daagde De Cuevas toen uit voor een duel. Lifar, die naar zijn zeggen in Rus land schermen had geleerd tijdens het Tsarenbewind, verklaarde voor het gevecht, dat hij bij de training in de afgelopen week drie kilo aan gewicht verloren had. Een gewetensvolle politiechef J van een d.orpje ergens in de S V.S. heeft zichzelf gearresteerd, i nadat hij met zijn patrouille- wagen in botsing was gekomen met een andere a,uto. Hij gaf zichzelf aan bij de politierech- l ter, zei dat hij voor het ongeluk l verantwoordelijk was en be- taalde een boete van 25 dollar. „Hobsons dochters Er is in het Concertgebouw veel en hartelijk gelachen, toen de „Spoor weg Toneelvereniging" er Harold Brighouses blijspel in vier bedrijven „Hobsons dochters" ten tonele bracht. Het spel is dan ook uiterst vrolijk met uitzondering van het vierde en laatste bedrijf, waarin nog een klein snufje menselijkheid is verwerkt, hoewel ook in dat deel nog heei wat te lachen valt. De vertolking, die de „Spoorweg Toneelvereniging" er aan gaf. had beter kunnen zijn. Deze groep heeft nu bijna negen seizoenen achter de rug en is er in het verleden ver scheidene malen in geslaagd opvoe ringen te geven, die klonken als een klok. Daarom was die van zaterdag avond misschien enigszins een te genvaller. Er haperde wel eens wat aan de rolkennis, waardoor herhalingen en hiaten voorkwamen en tengevolge waarvan men zich ook onzeker ging voelen. Willy Wijnen had weer een dankbare rol als de uiterst beschei den en ongelooflijk verlegen meester lijke schoenmaker William Mossop. In het verleden is gebleken, dat Wij nen met dat soort rollen goed over weg kan, maar nu had hij toch klaar blijkelijk zich er niet voldoende re kenschap van gegeven, dat Mossop wel een weinigje stupide, maar zeker niet idioot was. Wijnens snuitentrek- kerijen waren daarom wel zeer kos telijk, maar tegelijk al te overdreven voor de rol, die hij speelde. Als pan- tomimist was Wijnen voortreffelijk. De enige van de twaalf spelers en speelsters, die werkelijk goed voor de dag kwam, was Corry van Korten- hof-Entink, als de oudste en ver standigste dochter. Jan Lemaire jr., die de raam- regie gevoerd zou hebben, was door ziekte verhinderd geweest dit te doen. Dat was jammer, want waar schijnlijk zou zijn opvatting van het stuk wel wat verschild hebben van die van regisseur Gé van Kortenhof. Maar er is ontzettend veel gelachen en men heeft een genoeglijke avond gehad. Dus in zoverre heeft de voor stelling aan haar doel beantwoord. K.V.P..lijst raadsverkiezing Zondag heeft de KVP een partij stemming gehouden op de voorlopige kandidatenlijst voor de aanstaande gemeenteraadsverkiezing. De lijst is thans definitief als volgt samenge steld: 1. E. G. Vader, 2. S. J. Adri- aanse, 3. P. J. Wanst, 4. C. Raas, 5. E. J. J. Dierikx, 6. mevr. C A. M. Kint-Picavet, 7. B. H. Boschma, 8. Chr. Bieloc, 9. E. P. Lansu en 10. P. H. van de Ven. realiseren. Men kon zich niet aan de indruk onttrekken, dat de vertegen woordiger in het prov. bestuur der federatie, de heer Buys te Goes, in i zijn tijd als wethouder, belangrijk heeft meegeholpen, deze ontwikkeling te bevorderen. De heer Haverhoek (Goes) kon zich grotendeels met de kritiek op b. en w. verenigen. ,.Ons i streven" heeft destijds haar dertig I woningen op het nippertje kunnen be komen, ook omdat de raad tegen werkte. Spr. verdedigde de ex-wet houder. De heer Henrar brak nog een lans voor regionale bouwverenigingen en wees op het goed werken der katho lieke organisatie op dit gebied in O. Z.-Vl. en op de christelijke op Wal cheren. Voorts deelde hij mede, dat binnen kort de financ. regeling van de na- schade der inundatie zal afkomen en hij had de indruk, dat die zal mee vallen. Natuurlijk zal de vergoeding moeten aangewend worden voor ver betering aan de woningen. In het huishoudelijk deel der ver gadering, die geleid werd door de heer A. v. d. Velde uit Vlissingen, werd meegedeeld, dat de rekening- 1957 sloot met een eindcijfer van 516 tot 389. De aftredende be stuursleden, de heren v. d. Velde, de Ruyter en Meeuwse werden herko zen. Veilig verkeer-forum Voor een stampvolle zaal heeft de afd. „de Bevelanden" in de „Prins van Oranje" haar forumavond voor veilig verkeer gegeven. Het forum bestond uit de heren E. Visscher, bestuurslid van de bond van veilig verkeer; M. Reneman, commissaris van politie te Middel burg; mr. Schenkenberg van Mierop, sub.-officier van justitie; ir. Koning van de prov. Waterstaat; C. Bloe- mers luit. rijkspolitie en mr. W. Kurtz, evenals de andere heren uit Middelburg. Het forum kreeg heel wat vragen op zich afgevuurd en deze werden meestal tot tevredenheid beant woord. Scherpe kritiek werd uitge- oéfend op het enorme aantal ver keersborden in Nederland 85 in getal terwijl men in Engeland met 40 volstaat. Zo is het niet te verwon deren dat er gebrek aan kennis en verwarring ontstaat; het forum meende evenwel dat men niets van die overvloed kon missen. De heer Visscher deed de suggestie, dat (Advertentie) huismoeders hun kinderen onder richt zouden moeten geven in de verkeerstekens, waar natuurlijk in de praktijk niets van terecht komt. Tal van andere verkeersproblemen en probleempjes zijn nog aangesne den en werden door het forum uit de doeken gedaan. Het is ongetwijfeld een nuttige avond geweest en ieder keerde wijzer naar huis dan hij dit verlaten had. Het forum stond onder leiding van de heer Visscher en het openings woord werd gesproken door de heer J. Pilaar, die o.m. wees op het be staansrecht van Veilig Verkeer. K.V.P.-kandidaten voor de raad De door de KVP gehouden proef- stemming ter vaststelling van de of ficiële kandidatenlijst voor de raads verkiezing had het volgende resul taat: J. Roose (aftr.) 103 st.C. Ver- vest (aftr.98 St.; W. de Valk 70 st.; J. Bookelaar 66 st.; M. v. Egeraat 62 St.; H. Clement 57 si; Th. Lint horst 31 st.; mevr. Plouvier 29 st. B. Joosten 24 st.; mevr. Maes-Mel- ker 15 st. en M. v. Stee 10 st. Er waren 118 leden hun stemmen komen uitbrengen. Kruiningen OUDJES HADDEN FEEST De afdeling Kruiningen van de bond voor ouden van dagen heeft, dank zh de belangeloze medewerking van de mandolinevereniging Excelsior, een zeer geslaagde feestavond gehouden in het Dorpshuis. De ongeveer 300 aanwezigen, waar onder vele bejaarden uit Hansweert en Schore, hebben van het afwisse lende en boeiende programma „De tijd en wij" zeer genoten. Het openings- en slotwoord werd gesproken door burgemeester A. Schipper. Hij richtte een woord van dank tot het bestuur der afdeling en wel in het bijzonder tot de heer M. Leijs, de voortvarende voorzitter, die zidh voor de organisatie veel moeite had gegeven. De burgemeester was de directeur en leden van de mandoline- vereniging erkentelijk voor de spon tane medewerking en sprak de hoop uit, dat meerdere ontspanningsavon den kunnen worden gehouden. De voorzitter der afdeling Hans- weert-Schore betuigde zijn dank voor de uitnodiging en gewaagde van zijn bewondering voor de wijze waarop het programma werd uitgevoerd. JAARVERGADERING NCVB De afdeling Kruiningen van de NCVB hield haar 29e jaarvergadering in het ge.ref. jeugdgebouw onder leiding van de presidente, mevr. A. Ligthart Schenk-van Zijtveld. Het feestpro gramma bestond uit een paasinleiding, declamatie en het optyeden van een zangkoortje. Na de pauze vertoonde de heer J. C. de Ridder kleurendia's. Het waren door de heer de Ridder zelf gemaakte opnamen uit verschillende delen van Zeeland. De plaatjes vielen zeer in de smaak. Rilland „RILLANDIA" ZIT MET GELDZORGEN De jaarvergadering van de harmonie „Rillandia" werd gehouden in de zaal van de heer A. v. Hoek, onder voor zitterschap van de. heer J. Koppejan. De voorzitter memoreerde het afgelo pen jaar en zei o.im. dat het een bij zondere mijlpaal is geweest. Alle le den ontvingen een uniform, bovendien werd een drumband opgericht, terwijl de muzikale prestaties gestegen zijn. Alleen een punt baart zorg, nl. de financiën. Jaarlijks wordt de kas min, der. Momenteel is het zelfs zo gesteld dat nieuwe leden niet geholpen kun nen worden aan instrumenten. Het verslag van de penningmeester gaf daar wel een duidelijk beeld van. De ■voorzitter zou willen proberen van het gemeentebestuur een hogere sub sidie te ontvangen. Anderen stelden voor acties op touw te zetten. Het bestuur zal zich beraden op welke manier er geld is te verkrijgen. Er bestaan ook plannen tot oprichting van een signaal-afdeling, doch dit zal ook nog moeten wachten op meer financiën. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. Polderman herkozen. In de vacature A. Blok (niet herkies baar) werd gekozen J. J. Rijnberg. in tientallen dessins moderne - klassieke kindermotieven - nop - en wit damast zeer mooie kwaliteit glad- of crêpe effect zeer vele kleuren geslaagde combinaties 120 en 130 cm breed geschikt voor gordijnen in keuken - serre - badkamer - douchecel - slaap- en kinderkamer gemakkelijk schoon te maken, dus praktisch! de ideale en voordelige tafelbedekking BREDA - BERGEN OP ZOOM ECHTE medicinale bloedwijn ATLAS Kalmerend en... de smaak is heerlijk! ALLEEN VERKRIJGBAAR BIJ DE SLIJTER WIJNHANDELAAR Voor de handel' "EMCOVINOS" Schiedam Burgemeester ir. L. Peters begroet de Koningin en de prinses voor het stadhuis van Bergen op Zoom. De Jordaanse regering heeft ge last, dat de Egyptische consul-gene raal in Jeruzalem, Moehib Samra, het land verlaat. Hij wordt als persona non grata be schouwd, wegens „verdachte activi teit". Samra zal heden nog vertrek ken. President Tsjiang Kai Sjek van na tionalistisch China heeft op een bij eenkomst van studenten gezegd, dat de voorbereidingen voor een herovering van het vasteland van China bijna voltooid zijn en dat een aanval op de communisten snel naderbij komt. Maarschalk Boelganin, die dezer dagen als premier van de Sovjetunie door de eerste partijsecretaris Kroestjev is opgevolgd, zal waar schijnlijk tot eerste vice-premier wor den benoemd of een andere belang rijke post krijgen, zo meent men in buitenlandse communistische krin gen te Moskou. In elk geval ziet men in de vervanging van de maarschalk niet het bewijs, dat hij definitief is afgedankt. Men acht het volkomen normaal, dat Kroestjev met het oog op de be langrijke internationale kwesties, wel ke nu aan de orde zijn, zowel als hoofd der regering, als ook als leider der Sovjetrussische communistische partij wil kunnen spreken. (Vervolg van pag. 1) Negen werkloze mannen en twee vrouwen waren verzameld in het jeugdhuis „Ons Bergen" in de Gou- denbloemstraat te Bergen op Zoom. De koningin, en de prinses kwamen er aan bij een dicht opeenstaande mensenmassa. Tegenover de ingang van het jeugdhuis zaten de bejaar den. Na de ontvangst door burgemeester ir. L. Peters en pater B. Delemarre s.c.j., directeur van bet Sint-Francis- cus Liefdewerk, begaven de gasten zich naar de zaal, waar de werklo zen bijeen waren. Eerst wierp de ko ningin echter eën blik in de werkka mer van pater Delemarre. „Wat een gezellige kamer", zei de vorstin, toen zij in de hal stond. „Komt u eens kijken, majesteit", nodigde de pate:- uit. In de bovenzaal gekomen werd rondom de tafels één personenkring getrokken. De koningin zat naast me vrouw Staal en mevrouw Oerlemans. Prinses Irene had plaats genomen naast mevrouw Jongkamp. die de eerste ogenblikken erg verbluft was, maar die spoedig met de prinses een gesprek aanknoopte over haar drie kinderen. Hun wederwaardigheden De grijsaard W. Klijn (63 jaar) deed zijn verhaal. Over de construc tiewerkplaats. die in verband met de bestedingsbeperking minder te doen kreeg, zodat ér zeventien ont slagen volgden, waarvan ook hij het slachtoffer werd. En zo zaten ze al lemaal met hun problemen. Jac. Hec tor en Frans Hoogmoed, Rimmert Jongkamp en Jac. Kools, Jan Moel- ker en Jan Oerlemans, Pieter Staal en Jan de Vos. Zij spraken over de fabrieken en de timmerwinkels, het metselvak en het emaillespuiten, het betonwerken en het ketelmaken. Zij zeiden iets van de uitkeringen en de verwachtingen. En onvermoeid luis terden de koninklijke gasten naar hun wederwaardigheden, die natuurlijk voor een groot gedeelte een cliché waren van de Ettense gesprekken. Maar toch klonk er telkens een men selijke, huiselijke noot tussendoor. Zo vaak vielen de woordenonze kinderen! Terwijl burgemeester, ir. L. Pe ters, met de commissaris van de koningin de werkloosheidsproble- matiek doornam, verstreken er op nieuw drie kwartier, waarin konin gin en prinses zich volledig inleef den in het wel en wee van deze getroffen mensen. Koningin en prinses begaven zich nu naar het Bergse stadhuis. De stra ten naar de Grote Markt stonden vol mensen. Op de Grote Markt weer klonk een spontaan handgeklap. Het hoge gezelschap ging lunchen in de raadszaal, waar vervolgtlns een nieu we oriënterende bespreking plaats greep. Noordwesthoek uitgelopen Om tien minuten over drie kwa men hare majesteit en hare konink lijke hoogheid in Dinteloord bij het jeugdhuis aan. Het leek alsof de ge hele noordwesthoek was uitgelopen, zo druk was het in de gemeente van mr. H. Pop. Vriendelijk groette de koningin de bejaarden, die ook hier een plaatsje hadden gekregen. In het jeugdhuis, aan verschillende tafeltjes, zaten de groepen arbeiders. Zeven uit Dinteloord, evenzo uit N.-Vossemeer en Steenbergen. De burgemeesters mr. H. Pop, mr. G. Mol en loco P. Swagemakers, brachten het gesprek mede op gang. Vormden in Etten en in Bergen de slapte in de industrieën liet voor naamste onderwerp, de materie han delde nu voornamelijk over de sterk dalende werkgelegenheid in de land bouw. Ontroerend was hetgeen mevrouw Agterdenbos zei, Zij had drie zoons. Een kwam er nu uit militaire dienst, zocht werk, maar vond er nog geen. Een andere moest in dienst en was daarmee werkloos af. De derde was ook niet meer aan de slag. Terwijl de koningin kennis nam van de cijfers voor de noordwesthoek (circa 12 pet. werklozen) hoorde prin ses Irene geboeid de geschiedenis aan van het gezin Luijsterburg uit Nieuw- Vossemeer. Mevrouw Luijsterburg- van Schilt herinnerde de prinses aan de watersnoodramp. „Ik sliep met m'n dochtertje be neden. Mijn man was ziek. Ik hoorde vreemde dingen. Ik ging naar buiten en stond in het water. Ik vluchtte naar binnen en na veel tobben zaten wij boven op het dak van ons huisje, allemaal". Om even over half vijf vertrokken koningin en prinses. In het zaaltje werd nagekaart over dit verwarmen de bezoek. Alleraardigste reacties „Een leuk. lie." mens", noemde me vrouw Luijsterburg de koningin. „Een aardig, vlot meisje", noemde mevrouw Rommens uit Steenbergen prinses Irene. „Ik kreeg een nieuwe, schitterende herinnering", zei de 81-jarige loco burgemeester P. Swagemakers. En burgemeester mr. H. Pop deed de hoge gasten uitgeleide. Aan de uitgang van het jeugdhuis gaf Marijke de Jongh (op dezelfde dag geboren als prinses Marijke) de koningin een chocolade paasei mee voor de jongste prinses. Dat was het slot van dit bezoek. Ernstig was het thema, maar char mant waren vele momenten. Zilveren Salvage-officier Toen men de voorgevel van het huis van de heer J. Doppegieter (Hendrikstraat 14) versierd zag met sdheepvaartvlaggen van allerlei grootte en kleur, was dat omdat hij vijf en twintig jaren geleden als Sal- vijfentwintig jaren geleden als Sai- ma Muller, Terneuzen Tugboat Comp. Een Salvage-officer is een man, die belast is met het bergen van schepen, die in nood verkeren. En dat waren er heel wat in die kwart eeuw dienst bij de firma Muller. Hoogtepunt van de dag was de zeer druk bezochte receptie, toen het huis vol was van vrienden, die el kaar meestal aan de waterkant ont moeten. De heer Doppegiter heeft aan een huis vol mensen en bloemen kunnen zien, dat hij heel wat vrienden in Terneuzen heeft. Koewacht JAARVERGADERING WIT-GELE KRUIS Het Wit-Gele Kruis afd. Koewacht kwam in een algemene jaarvergade ring bijeen, welke slecht bezocht werd. Uit het jaaroverzicht van de secr.-penningmeester bleek dat het afgelopen jaar een zeer bijzonder jaar mag worden genoemd, aange zien de totstandkoming van het nieu we gebouw werd verwezenlijkt. Er bleek ook uit, dat er steeds meer van het 'W.-G. Kruis alhier wordt ge bruik gemaakt. Aan de heer E. Freijser werd op eigen verzoek eer vol ontslag verleend als secr.-pen- ningmeester, nadat hij 27 jaar lang deze functie heeft vervuld. Hij werd tot erelid der vereniging benoemd. In deze vacature werd gekozen de heer J. de Schepper, terwijl de heer A. de Waele eveneens als nieuw be stuurslid werd gekozen. Het huishou delijk reglement werd goedgekeurd. AANRIJDING Toen de heer van der B. van Ka- pellebrug, die met zijn auto door de Eikenlaan alhier reed, in de buurt van de jongensschool plotseling moest remmen voor een tegenligger, maakte hij een zodanige slipper dat hij op een boom terecht kwam. De auto leed zeer zware materiële schade. De heer van der B. zelf kwam er wonder boven wonder met de schrik vanaf. Graauw JAARVERGADERING BOERINNENBOND In de gymnastiekzaal der lagere school had de jaarvergadering van de Boerinnen- en Jonge Boerinnenlbond plaats. Mej. Roza de Blieck nam als secre taresse ontslag; de werkzaamheden daaraan verbonden waren door haar niet langer te vervullen. Zij werd in deze vergadering gekozen tot presi dente. In haar plaats werd mej. M. d'Haens gekozen als secretaresse, ter wijl Ria Kips als bestuurslid werd gekozen in de vacature ontstaan door ontslagname van mej. M. Schillemans. Ook het bestuur van de Boerinnen- bond onderging een aanvulling. Na herkiezing van de dames Fl. Mangnus. van Oeffelen en Ad. Steyaert-van Rooyen werd nog als bestuurslid ge kozen mevr. G. van Campen-Buys- rogge. Na al deze huishoudelijke beslom meringen werd de koffie gebruikt. De heer P. Kuypers van Groenendijk ihield een inleiding over de werkwijze van de Boerenleenbanken. Hij achtte het "iet overbodig, dat ook de dames daar een en ander van af wisten. Nog had een verloting plaatse waar mee natuurlijk slechts enkelen geluk kig konden worden gemaakt. RAADSKANDIDATEN De groslijststemming voor de kan didaten van de lijst van de KVP voor de gemeenteraad had de volgende uitslag: 1. W. C. de Coene; 2. A. P. Modde; 3. P. de Loos; 4. P. J. Barra; 5 Mej. U. Buyck; 6. A. van Terheyden; 7. Drs. W. H. de Leeuw; 8. P. Scher- beyn en 9. P. van Meel. Breskens MET PENSIOEN Met ingang van 1 april is na 48 jaar trouwe dienst eervol ontslag verleend aan de hoofdemployé J. v. d. Sande van het postkantoor alhier. Met ingang van dezelfde datum werd eveneens eervol ontslag ver leend aan de besteller I. P. Duin, eveneens werkzaam aan het postkan toor alhier. Morgen, dinsdag 1 april gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: te Hansweert om 0.12 en 12.56 uur; te Terneuzen om 12.21 uur en te Vlissingen om 11.55 u. GOES Grand: Bernardine, a.l. MIDDELBURG Electro: De bruid ii niet bleu, 18 j. Schouwburg: Sissi, de jo-nge keizerin, a.l. 7,30 uur: Uitreikiing diploma's gem. avondschool voor nij verheidsonderwijs. Concert- en gehoor zaal 8 uur: Lezing dr. Röling. VLISSINGEN Luxor: Storm over Perzië 14 j. Alhambra: Haar eerste liefde, a.l. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Als het kinderhart spreekt, a.l. OOSTBURG Ledel 7.45 uur: Notre Dame de Paris, 18 j. DE KLINGE Kinema v. Dijk 7.30 uur: 4 stappen in de wolken. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Voor jou heb ik gezondigd, 18 j. met enig voorbeh. AXEL Het Wapen v. Zeeland 8 uur: Kees de Ruyter demonstratie biljart. Het Centrum 8 uur: Een kus voor j® sterft, 18 j. met voorbeh. SAS VAN GENT Olympla 8 uur: OP naar Hollywood, a.l. MIDDELBURG ZVU Jeugdbibliotheek 8 uur: Causerie dr. A. Saalborn. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Geen angst voor groot wild, a.l. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: BlaKe helpt een handje. 18 j. SAS VAN GENT Olympla 8 uur: Voor wie de klok luidt. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Oper* 8 uur: Faust. 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 J trol 0 op tem bije

de Stem | 1958 | | pagina 2