Koningin Juliana en prinses Irene spraken met tientallen werklozen Militaire successen voor Soekarno Paasei voor Marijki Indonesië besprak lot Ned. bedrijven Nog dit jaar wetsontwerp Koninklijk medeleven met west-Brabants nood KVP-bestuur verheugd DAGBLAD VOOR ZEELAND Dr. Platteel gouverneur Ned. N.-Guinea Wijsheid en eenvoud zonnestralen in openhartige gesprekken Vrolijke entourage Oostelijke wind Zoon greep vader de dood volgde Meubelhandelaar uit Zwijndrecht meldde zich Weduwen en wezen Enkele KPM-schepen uit Indonesië Ceen vergoeding Melkbezorging dienstbetoon is Nu al f. 175.- in Stem-toto Uitslagen top-voetbal 98e JAARGANG No. 22720 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Heigerstr. 16. Tel.: Directie, Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M L. de Rechter, P. V. M Vercauteren, L. J v. 't Westende. Abonn.prljs bij vooruitbet. f 7.- p. kwartaal, p. post ƒ8.20, p. week (uitsl. hij niet postbestell.) 0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm. 15 ct. Postrek 278841 Voor God, Koningin en Vaderland MAANDAG 31 MAART 1958 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per mm. (Ingezonden Mededelingen ƒ0.85 per mm). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie ƒ0.14 per mm. (Ingezonden Mede delingen f0 35 per mm.» Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per mm. extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102. (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56. tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41. tel. no. 35). Bij K.B. is met ingang van 1 mei 1958 benoemd tot gouver neur van Nederlands Nieuw- Guinea dr. P. J. Platteel te 's-Gravenhage, op het ogenblik directeur van de gemeentelijke dienst voor sociale belangen te 's-Gravenhage. Dr. Platteel is 46 jaar. Hij is lid maat van de Gereformeerde kerk en lid van de Anti-Revolutionaire Partij. Dr. Platteel stelt zich voor, zich ge durende vier tot zes weken hier te lande te oriënteren op de hem wach tende nieuwe werkkring, alvorens naar Nederlands Nieuw-Guinea te vertrekken. Hij volgde aan de rijksuniversiteit te Utrecht de Indologische studie en promoveerdein 1936 tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op een proefschrift, getiteld: ..De grondsla gen der constitutie van Nederlandsch- Indië". In 1937 werd hij uitgezonden naar het voormalige Nederlandsch-Indië, waar hij als bestuursambtenaar werkzaam is geweest. Na de capitu latie in maart 1942 bleef hij in Ja panse krijgsgevangenschap tot eind 1945. Van 1946 tot begin 1950 is hij weer als bestuursambtenaar in verschillen de functies in Nederlandsch-Indië werkzaam geweest. Na de soevereiniteitsoverdracht keerde dr. Platteel naar ons land te rug. TEGEN EEN schoonvader van koning Saoed, Hadj Assaad Ibrahim en diens broer. Hadj Maged Ibrahim, is te Damascus, op grond van de akte van beschuldiging inzake het Saoedisch- Arabisch ,,komplot" de doodstraf ge- eist. DE H. VADER heeft op een audiëntie van 30.000 oorlogsveteranen verklaard dat de soldaten die nog steeds krijgsgevangenschap zijn, uit mens lievendheid vrijgelaten moeten wor den en naar hun gezinnen moeten terugkeren. DE PRINSESSEN Beatrix en Irene hebben zaterdagavond in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen in Den Haag een voorstelling bijge woond van het ballet van Francoise Sagan ,,Le rendez-vous manque". EXPORTBEVORDERENDE maatre gelen in ons land zijn thans punt van overleg tussen de ministeries van Economische Zaken en van Finan ciën. DRIE PERSONEN werden ernstig gewond, toen zij bij een brand in een huis in de binnenstad van Amster dam uit de ramen van eerste en twee de verdieping moesten springen. De brand was spoedig bedwongen. HET COLLEGE van advies van de A.R.-partij heeft een rapport uitge bracht over de subsidiëring van kerk bouw. Het komt daarin tot de con clusie, dat subsidiëring van kerk bouw door de overheid verworpen moet blijven. OP EEN onbewaakte overweg te Emmen is een auto met vijf inzitten den tegen een trein gereden. De auto werd zwaar beschadigd, maar de inzittenden kwamen met de schrik vrij. TWEE BELGISCHE straaljagers worden vermist. Vermoedelijk zijn zij in de buurt van het Deense eiland Sylt neergestort. IN HET POOLSE wintersportcen trum Zakopane hebben dit seizoen al 600 skiërs een been gebroken. De meeste slachtoffers zijn vrouwen. TWAALF Tsjechische kinderen kwa men te Hrobcice in Bohemen om het leven, toen een granaat uit de tweede wereldoorlog ontplofte. (Van een onzer redacteuren) Hare Majesteit Koningin Juliana en Hare Koninklijke Hoogheid prinses Ire ne namen zaterdag tijdens een oriën terend bezoek kennis van het groot ste probleem van w -Brabantde werkloosheid. In Ellen, Bergen op Zoom en Dinteloord spraken zij open hartig met de werklozen. Arbeiders mannen en arbeidersvrouwen kregen de unieke gelegenheid hun hart uit te stor ten hij de Koningin en de prinses, die onvermoeid luisterden naar de verha len over de ontslagen bij de fabrieken, de slapte in de bouwnijverheid, de te ruggang van de werkgelegenheid in de landbouw. De hoge gasten luisterden naar de klachten van de huismoeders, Hare Majesteit en Hare Koninklijke Hoogheid aanhoorden de vele mineurklanken. De moederlijke wijsheid van de vorstin bracht toch een glimlach op de eerst zo sombere gezichten. De hartveroverende eenvoud van de prinses maakte mannen en vrouwen, die met haar van gedachten wisselden, gelukkig. En tenslotte was er feestelijke entourage van het bezoek. De vlaggen. De juichkreten. die vertelden hun gezinnen sleehts moeilijk te kunnen onderhouden van het te kleine ondersteuningsloon. In Bergen op Zoom, tijdens een lunch op het stadhuis, kregen de Koningin en de prinses een illustratief beeld van de west-Brabantse problemen. Immers ter wijl de heer P. Coppes, lid van Gedepu teerde Staten een uiteenzetting gaf over de stand van zaken, wees mr. J. N. Metz hoofdinspecteur-directeur van (1e rijks arbeidsbureaus in Brabant naar de di verse grafieken op de kaarten, die een duidelijke taal spraken omtrent de structurele en conjuncturele werkloos heid in deze streek van het land. Het Vincent van Goghplein te Etten was een vrolijk schilderij. Honderden kinderen zwaaiden ,met vlaggetjes. Overal was er oranje, rood-wit-en- blauw. Om precies kwart voor elf kondigde het escorte de komst van koningin en prinses aan. nadat even tevoren de commissaris van de konin gin, professor dr. J. E. de Quay, was gearriveerd. De zwarte limousine met de koninklijke standaard stopte voor het kleine arbeidsbureau. Koningin Juliana stapte uit. Zij droeg een grijze deux-pièce met een licht rode shawl, een grijze baret en rode pumps. Ver volgens verscheen de lieftallige Irene voor het publiek. Zij had een licht grijze japon aan, waarover een don- 5^eeisverwachting van het K.N. J M I tot vanavond, opgemaakt t zondagavond 23.15 uur: Tijdelijk veel bewolking maar in i de loop van de dag ook versprei- f de opklaringen. Overwegend ma- t tige oostelijke wind. In het noor- ,en van land weinig verande- J nng in temperatuur. Elders kou- t cr' Verachting van het Belgisch Weerkundig Instituut: rjfhge later vrii sterke wind I.n tot noordoost. Aanvan- I KenjR mooi en zacht weer. In de i ÏÏXVan de da8 toenemende be- riae n .M ka"v °P enige neer" peratuur de tem" %\Tl,"daag: Z"n °»<Icr 19.10 uur. Maan op 14.41 uur. Morgen: Zon op 6.17 uur. Maan onder 4.38 uur. Zaterdagavond omstreeks elf uur heeft onder Waddinxveen een tragisch gebeuren plaats gehad, waarvan ech telijke onenigheden de achtergrond vormen. Mogelijk was de man op weg naar zijn vrouw, van wie hij geschei den leefde. De 17-jarige betonwerker W. van H. uit Waddinxveen, die moeilijkhe den vreesde, moet zijn 42-jarige va der, de heier L. S. G. van H. uit Gouda,, die in beschonken toestand verkeerde, zo stevig hebben vastge pakt, dat hij aan de greep aan zijn zoon is overleden. De 17-jarige jongen is door de Wad- dinxveense politie in arrest gesteld, alsmede de 22-jarige G. H., die zich in zijn gezelschap bevond. De meubelhandelaar J. B. K. uit Zwijndrecht, die twee we ken geleden plotseling ver dween, met achterlating van een door zwendel veroorzaakte schuld van bijna een half mil joen, heeft zich bij de politie in Zwijndrecht aangemeld. De man bleek na zijn verdwijning in België te hebben vertoefd en van daar naar Duitsland te zijn gegaan. Hij heeft ongemerkt de Nederlands- Duitse grens overschreden, om naar zijn plaats van inwoning te gaan. K. had vrijwel geen geld meer op zak. De politie is uiteraard direct be gonnen hem over zijn talrijke finan ciële wandaden aan de tand te voe len. In het midden van 1957 werden on ze aanvankelijk zo royale reisvergoe- dingen minder. Daarna kregen wij geen vergoeding meer en tenslotte werd ons ontslag aangezegd". Waarom dp pendel? De koningin informeerde belang stellend naar het waarom van de lan- ro afstand pendel. .,Ik werkte eerst in de landbouw", vervolgde van Zundert. „Toen daarin praktisch niets meer voor mij te doen was, moest ik het als ongeschoolde in het bediijfsleven proberen. Dat ging allemaal niet zo gemakkelijk. Ik trok naar Rotterdam, aangelokt dooi de goede voorzieningen en de betere gemeenteklasse. Ik had me misschien om moeten scholen....!" De heer J Aernoudts (wiens doch tertje de bloemen had aangeboden) vertelde de vijftig te zijn gepasseerd. vonden zich de particulier secretaires- pjy ^on nu njet mr - zo gemakkelijk se jonkvrouw C. Roell en de particu- aaJ„ de slag Maar\r.U had hij de lier secretaris mr. J. van der Hoeven. zorg nog v00r vier schoolgaande kin- jaar. een I deren Minister Suurhoff meent volgens zijn M. van A. aan de Eerste Kamer dat het mogelijk zal blijken om nog dit jaar een wetsontwerp inzake een algemene weduwen- en wezenvoorzie ning aan de Tweede Kamer voor te leggen. Tot zijn spijt kan hij niet nu j reeds uitspreken dat de invoering van de algemene weduwen- en we- I zenverzekering voorrang verdient bo ven die van een algemene kinderbij- slagverzekering. Hij staat nl. nog i steeds op het standpunt, dat pas op het moment, dat de wetten technisch zullen kunnen worden ingevoerd, een verantwoorde beslissing terzake zal kunnen worden genomen. Het Partijbestuur van de K.V.P. heeft in zijn vergadering van zater dag 29 maart de uitslag van de sta tenverkiezing besproken. Het heeft met vreugde geconstateerd, dat de gestage groei van de KVP zich heeft voortgezet en dat haar beleid het vertrouwen blijkt te bezitten van het katholieke volksdeel en met name ook van hen, die voor het eerst ter stembus zijn gegaan. De partij vindt in de uitslag van de verkiezingen al le aanleiding om met kracht haar eigen koers te blijven volgen en te blijven voorstaan het voeren van een christelijk-sociaal beleid. kergrijze mantel. Zij droeg een spor tief, vuurrood hoedje: een shawl van dezelfde kleur en lichtgrijze pumps. Tn het gevolg van de hoge gasten be- Annemiekc Aernoudts, 7 dochtertje van èen der werklozen, bood de koningin rose anjers aan. Ju dith Godwaicit, 12 jaar, een dochtertje van de burgemeester, overhandigde prinses Irene een boeket rode rozen. Wuivend naar de menigte op het plein ging de koningin het arbeids bureau binnen, nadat zij was begroet door de commissaris van de koningin en de burgemeester van Etten, J. P. Godwaldt. Openhartig gesprek Intussen zat mevrouw P. van de I Berg uit Hoeven met prinses Irene j te praten. De mannen luisterden met j de prinses mee, toen de huismoeder I het had over de opfok van liet slacht- j varken, dat tegen Kerstmis de kuip j was ingegaan. I „Wij moeten bijna dagelijks spek eten, Hoogheid", merkte mevrouw I van de Berg op. I Het was, ondanks de sombere onder- grond, een plezierig intermezzo, waar- In het bovenzaaltje van ht bureau mee J^ens hartelijk werd gelachen aoor Bert Thijs, Anton Kuijstermans, Chris Vossenberg en de anderen. zaten eenentwintig werklozen (waar van er enkelen hun echtgenote had den kunnen meebrengen). Aanwezig waren hier ook burgemeester P. J. Alberts van Rucphen en burgemeester A. J. de Krom van Hoeven, alsmede de heer A. van Esch. directeur van het bureau. Uit elke gemeente waren zeven arbeiders present, die de kans kregen met Hare Majesteit te spreken. Terwijl de koningin heel gemoedelijk ..aanschoof' aan de tafel van de Ruc- phense werklozen, onderhield prinses Irene zich met de werklozen uit Etten en sprak de commissaris van de ko ningin met de Hoevenaren. Na een twintigtal minuten verwisselden de koningin, de prinses en de commissa ris van de koningin- van tafeltje. J. van Zundert (Etten) vertelde Hare Majesteit hoe hij tot de lange af standpendel op Rotterdam was ge komen. Hij zei in een veevoeders- fabriek te hebben gewerkt, een goed loon te hebben verdiend en een flinke reisvergoeding te hebben gekregen, maar toen kwam de bestedingsbeper king en toen werd het moeilijk. „Ach, majesteit", zei de werkloze: „U zult begrijpen, dat wij óók in de Kleine en grote zorgen De commissaris van de koningin, volkomen op de hoogte van de situa tie, luisterde inmiddels naar Johannes den Ouden uit Sint-Willebrord. Jan Hoppenbrouwers uit Sprundel en Adriaan Hoendervangers uit Rucphen. Zij hadden alle drie hun vrouw mee kunnen brengen. Zij hadden niet alleen de commissaris, maar ook Hare Majesteit en de prinses zoveel te ver tellen. Hun grote en kleine zorgen aan hoorde de koningin, die het was zo goed aan de uitdrukking van haar gelaat te zien zo intens meeleefde met het lot van deze mensen. Bij de burgemeesters informeerde de vorstin naar de werkloosheidspercentages. Toen voor Sint-Willebrord 't percen tage 42 werd genoemd, schrok de ko ningin zichtbaar. Een uur lang onderhielden de gas ten van Soestdijk zich met de mannen en vrouwen. Het oriënterend bezoek verplaatste zich daarop naar Bergen jaren, dat wij goed konden verdienen op Zoom. Langs de wegen stonden bijna niet tot sparen kwamen. Het leven werd duurder en duurder en zelfs met het goeie loon moesten wij goed uitkijken om onze gezinnen zo goed mogelijk te verzorgen. Koningin Juliana en prinses Irene verlaten het stadhuis te Bergen op Zoom met burgemeester ir. L. Peters Drie schepen van de KPM zijn gis teren uit Priok naar Singapore ver trokken. Verwacht wordt, dat van daag twaalf schepen zullen volgen. De schepen hadden een Nederland se bemanning, versterkt met perso neel van walinstallaties van de maat schappij. De ..Straits times" in Singapore meldt dat de in Singapore gevestig de verzekeringmaatschappijen weige ren ladingen goederen, die bestemd zijn voor Sumatra zelfs tegen molest- risicovoorwaarden te verzekeren. Dajakarta heeft bekendgemaakt, dat het mijnen heeft laten leggen i voor de kust van midden-Sumatra om de blokkade doeltreffender te maken. Het Indonesische kabinet heeft zijn goedkeuring gehecht aan een aantal besluiten en verordeningen van de premier en de chef-staf van het le- 1 ger, welke de laatste paar maanden werden afgekondigd. Hiertoe behoort een verordening inzake het toezicht op de bewegingen van buitenlanders in Indonesië. In het sterk communistische Soe- j ra ba ja is in het weekeinde een tegen de Verenigde Staten en Formosa gerichte campagne be- j gonnen, waarbij de verfkwast de voornaamste rol vervult. Met grote letters zijn slagzinnen aangebracht op de muren van het plaatselijke bureau van de Kwomin- tang en van het gebouw van het na tionalistische blad ,,Tsing Kwang", zoals: .Amerika en de Kwomintang hebben de opstandelingen geholpen", Ontbindt de ZOAVO" en .Verdrijft Amerika en de Kwomintang". Eerder in de afgelopen week wer den de muren van het gebouw, waar in de Amerikaanse voorlichtings- dienst is gehuisvest, bedekt met j slagzinnen in witte verf. In Djakarta werden slagzinnen ge- verfd op de trottoirs voor de Ame rikaanse, Philippijnse en Australi sche ambassades. honderden mensen. Waar enkele tien tallen personen bijeen gegroept wa ren reed de koninklijke auto lang zamer. (Vervolg op pag. 2) Hoewel radio-Padang nog steeds enkele successen voor de opstandelingen weet te melden zoals het afslaan van een re- geringsaanval op de weg, die Padang met Palembang ver bindt en de voorbereidingen van een grootscheepse aanval op Pe- matang' Siantar, 125 km ten zui den van Medan krijgt men uit de uiterst verwarrende berich ten toch de indruk, dat Soekar- no's troepen (voorlopig) aan de winnende hand zijn. Het eiland Kampei in de straat van Malakka is in Djakartaanse handen, noordoostelijk Sumatra zou „gezui verd" zijn en een stroom van vluch telingen zou Padang verlaten. Vol gens radio-Medan bereiden de opstan delingen zich voor op de laatste ver dediging in Padang en Bukittingi, Ra dio-Padang heeft de bewoners van de havenwijk van Padang, Telok Bajur, opgedragen hun huizen te verlaten en naar dorpen in het binnenland te trekken. Volgens A.F.P. wordt een landing van regeringstroepen ge vreesd. Het derde regiment van Tapa- nuli zal, met alle middelen waar over het beschikt, verhinderen, dat regeringstroepen van Java het gebied van Tapanuli binnen komen, zo heeft de bevelhebber van dit gebied, majoor Sarum- paet. verklaard tegenover een verslaggever van A.F.P. Dit regiment is sedert de vorige week in feite in opstand tegen Dja karta. omdat Sarumpaet geweigerd heeft kolonel Djamin Ginting die hem had bevolen Prapat aan de oever van het Tobameer te bezetten te gehoorzamen. Als regeringstroepen in Tapanuli komen, zo verklaarde Sarumpaet gis teren, zou dit betekenen dat wij niet in staat zijn om hier onze eigen zaken te behartigen. Hij wilde liever neu traal blijven in het conflict tussen de Hoewel minister Suurhoff blijkens zijn memorie aan de Eerste Kamer niet wil ontkennen, dai er wellicht morele overwegingen zijn, die voor het toekennen van een vergoeding pleiten aan de verzekerden die zich gedurende de periode van het tand artsenconflict lieten behandelen, is hij er toch niet toe over kunnen gaan de stappen te ondernemen, welke het uitkeren van zulk een vergoeding mo gelijk zouden maken. Marijke de Jongh. die op dezelfde dag verjaart als prinses Marijke bood de Koningin in Dinteloord een paasei voor het jongste prinsesje aan. Een driedaagse bespreking over het lot van de Nederland se ondernemingen in Indonesië door president Soekarno en de Nationale Raad heeft geleid tot de aanbeveling aan het kabinet om een aantal daarvan, meest winkels, aan de eigenaars terug te geven. Openbare nutsbedrijven en maat schappijen op het gebied van het openbaar vervoer dienen te worden genationaliseerd, aldus de aanbeve ling. Ondernemingen, die als belangrijk voor de Indonesische economie wor den beschouwd, moeten onder rege- nngstoezicht blijven, totdal Neder land bereid is Nieuw-Guinea over te dragen aan Indonesië. Nederlandse investeringen in de archipel tot een bedrag van anderhalf miljard dollar werden door de Indo nesische regering „overgenomen" tij dens de anti-Nederlandse actie van december. Er is een commissie ingesteld om de Nederlandse ondernemingen in drie groepen te verdelen. De onder nemingen van de eerste groep zullen misschien in de komende zes maan den aan de eigenaars worden terug gegeven. De raad besprak ook de positie van het Indonesische personeel van de Nederlandse bedrijven en kwam tot de slotsom, dat daaraan een zekere mate van zeggenschap in het bestuur van de onder rcgeringstoezicht ge stelde maatschappijen moet worden gegeven. De mogelijkheid van confiscatie of onteigening zonder schadevergoeding zou alleen dan ter sprake komen, in geval de betrekkingen tussen Indone sië en Nederland nog meer mochten verslechteren, aldus de zegsman tenslotte. Het feit alleen al, dat er onder de 2000 Nederlanders, die dit weekeinde Djakarta verlaten hebben, vele direc tieleden zijn, kan als een aanwijzing worden gezien, dat zij over het alge meen besloten hebben hun zaken op te geven. „Er zijn geen zaken meer te doen met Indonesië", aldus hun commentaar. Reserves verder gedaald Blijkens de jongste weekbalans van de Bank Indonesia zijn de Indonesi sche goud- en deviezenreserves deze week opnieuw iets teruggelopen, en wel van 9.65 tot 9.55 procent van de geldcirculatie en andere opeisbare verplichtingen. De voorschotten aan de regering bedragen thans 16.983 miljoen rupiah, en het geld in omloop 14.002 miljoen. De goud- en deviezenreserves ver- lonen een totaal van 1.310 miljoen rupiah. regering in Djakarta en de rebellen van Padang, maar hij zal in geen geval toestaan dat troepen uit een ander gebied, om welke reden ook, in Tapanuli komen. Het betreft hier alleen zuid- en midden-Tapanuli. Het noorden van het gebied heeft zich bij de opstan delingen aangesloten. De minister van Landbouw, Visse rij en Voedselvoorziening heeft zijn goedkeuring gehecht aan de door het bestuur van het Produktschap voor Zuivel onlangs vastgestelde verorde ning. waarbij voor melkslijters de verplichting tot het bezorgen van de melk is beperkt tot aflevering bij woongebouwen aan de ingang op de begane grond, zo wordt van de zijde van het Produktschap voor Zuivel medegedeeld. Tot dusverre is het gewoonte, dat de melk ook op hoger gelegen woon lagen wordt bezorgd. Het bestuur van het Produktschap voor Zuivel acht het van belang en vanzelfsprekend, dat de melkhan del dergelijk dienstbetoon aan de consument blijft bieden, ongeacht het feit dat de melkhandel hiertoe niet verplicht is. Daarom vertrouwt het bestuur erop dat in de huidige wijze van bezor gen van de melk geen wijziging wordt gebracht dan na overleg tussen be zorger en consument, respectievelijk tussen melkhandels- en consumenten organisaties. Toezeggingen uit kringen van de melkhandelsorganisaties wettigen de verwachting dat in de bezorggewoon- ten weinig wijziging zal worden ge bracht. Zonnig weer pleegt de mensen veel vrolijker, veel milder te stemmen. Maar hoewel we daar gisteren niet over hadden te klagen, is het ken nelijk toch van geen invloed ge weest op het humeur van Vrouwe Fortuna. Zij bleef onvermurwbaar en verleende geen van de deelne mers aan onze toto haar gunsten. Wederom had niemand onder het steeds toenemende aantal inzen ders alle uitslagen feilloos vermeld. De inzet wordt dus nogmaals met f 25.verhoogd en op 2e paasdag gaat het alweer om 175. De juiste uitslagen waren: DOS Sparta 1, GVAV Blauw-Wit 3. NAC - ADO 3. BW - MW 2, NOAD - Elinkwijk 2. EDO - RBC 3. Helmond - Willem II 2, Longa- Emma 1, EBOH - Wilhelmina 1, VVV - Rapid 1. De uitslagen, zoals de ploegen uit de eredivisie die gisteren boekten, luiden als volgt: DOS - Sparta 21 GVAV - Blauw-Wit 1—0 NAC - ADO 0—0 BW - MVV 2—3 Amsterdam Spel. Enschede 22 Fortuna '54 PSV 10 Feyenoord - Ajax 23 NOAD - Elinkwijk 12 VVV - Rapid JC 4—1 Voor verslagen en actie-foto's mogen wij u verwijzen naar onze sportpa gina's.

de Stem | 1958 | | pagina 1