MARLEYFILM (0 Leo van Agtmaal te Steenbergen met militaire eer begraven WALCHEREN ZUID-BEVELAND DEMONSTRATIE PTT plaatst in Vlissingen geen glazen telefooncellen Voor PHILIPS Raad Vogelwaarde ging in Boschkapelle naar school Onder overweldigende belangstelling: RADIO TELEVISIE V.V.V.-plannen Stamgast. ZEEUWSCH- VLAANDEREN DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 29 MAART 1958 Gemeenteraad had geen belangstelling voor rondvraag en KAREL BLOMMAERT Doktersdiensten Dienst dierenartsen MIDDELBURG Met geld van de baas op stap VLISSINGEN Rapport over plannen Zeeh on den werf GOES Televisie-avond in Schuttershof BURGERLIJKE STAND AGENDA Vandaag Morgen Maandag (Van onze verslaggever). De mannen van het 315 squadron tweede tactische vliegbasis Eindhoven hebben zich gisteren van een droeve taak gekweten. Op deze zonnige voorjaarsdag droegen zij hun makker, luite nant Leo van Agtmaal, die dinsdag bij een vliegongeval om het leven kwam, in Steenbergen naar diens laatste rustplaats. Voor deze begrafenis, die met militaire eer geschiedde, be stond een enorme belangstelling. De straten en pleinen van Steenbergen, die in de route van de rouwstoet lagen, werden door een duizendkoppige menigte omzoomd. Tot de autoriteiten, die in deze indrukwekkende rouwstoet meegingen, behoorden deken M. Ooms van Steenbergen, de commandant van de vliegbasis Eindhoven, kol. W. J. Kramer, groepscommandant luit-kol. C. Poublon, de commandant van het 315 squadron, majoor Oonincx. loco burgemeester P. Swagemakers, gemeentesecretaris P. van Leest, 'rector J. Smits van het dr. Mollerlyceum te Bergen op Zoom. Ook van de R.A.F. was een delegatie aanwezig. Aan het hoofd hiervan stond flying officer D. J. Tompkinson. Om half elf precies begon in de St. Gummarus-kerk de plechtige uit vaartdienst. Het H. Misoffer voor de zielerust van de gevallen vlieger werd opgedragen door aalmoezenier A. Gruyters van de basis Eindhoven. Vier vliegers van het squadron van Leo van Agtmaal fungeerden daarbij als misdienaars. Aan weerskanten van de baar, die met de vaderlandse driekleur was "Bedekt, hadden 'Officie ren van de basis Eindhoven plaats genomiejn, Ook voor de uitvaart bestond zeer grote belangstelling. Tot in de uiter ste h'oeken was de grote St. Gumma- ruskerk met gelovigen gevuld. Onder de plechtige tonen van het Wilhelmus, droegen kameraden van de omgekomen vlieger de kist met de Stoffelijke resten het kerkgebouw uit. Familieleden en autoriteiten volg den onmiddellijk. Kransen, werden aangedragen. Zij waren er in alle kleuren. Wij zagen kransen van de officieren van de basis Eindhoven, van het 315 en 314 squadron van de Koninklijke Luchtmacht, van de R.A. F. en van de buurtvereniging Beren straat. Naar het kerkhof Dan zette de indrukwekkende stoet, die een lengte van enkele kilometers Kolonel W. Kramer-, conmandant van de bliegbasis Eindhoven, spreekt aan de groeve. had. zich in beweging. Voorop de luchtmachtkapel uit Nijmegen met aan de spits kapitein H. van Diepen beek. Op de gehele tocht naar het kerkhof brapht de kapel treurmuziek ten gehore.' Verder gingen in de sto.et een vuurpeloton. 24 man sterk en drie pelotons van .de: basis Eindho ven mee. Talloze Steenbergenaren, die Leo van Agtmaal zo goed kenden, sloten zich aan. Ook op de begraafplaats was de belangstelling groot. Stram stonden de militairen in - toen het Wilhelmus, klonk .en het vuurpeloton het laatste' eerbewijs bracht. Nadat aalmoezenier Gf.uyterS 'dc ab'soptehad verricht, sprak kqlpnpl Kramer. Deze noemde Leo vam Agtmaal, die stierf in de uitoefening van zijn plicht, een goed vlieger. Nog anderhalf jaar gele den kreeg van Agtmaal voor zijn pres taties een eervolle vermelding. Met een „rust zacht, Leo "j nam de com mandant van de .vliegbasis Eindho ven voor altijd afscheid van de om gekomen Steenbergse vlieger, die (Advertentie) VAN MAANDAG 3 MAART t.m. 5 APRIL met een asbest/plastic product Het wonderlijke nieuwe bekledingsmateriaal voori Tafels, stoelen, kasten, vensterbanken, enz. Komt U eerst eens zien, alvorens U niet de schoonmaak begint. BERGEN OP ZOOM (parterre) De gemeenteraad van Vlissingen heeft vrijdagnamiddag zichzelf over troffen. De vijfentwintig punten lange (of korte) agenda was er binnen het uur ruimschoots door en er restte alleen nog het punt rondvraag toen voorzit ter burgemeester mr. B. Kolff, de vergadering schorste voor het drin ken van een kop thee. Hoe weinig de gang van zaken In deze gemeente te wenseti overlaat, bleek, toen de ver gadering werd geopend en de voor zitter de rondvraag aan de orde stel de: geen enkel raadslid had een met vragen beladen hart, zodat de ver gadering onmiddellijk ten einde was. Dit wil natuurlijk niet zeggen dat er in Vlissingen nu geen problemen meer zijn, die men wel eens graag aan het college wil voorleggen Maar vermoedelijk acht men de tijd daar toe nog niet gekomen. Onder de mededelingen prijkte het punt, dat mr. Kolff thans voor de tweede achtereenvolgende maal is herbenoemd als burgemeester van de ze stad en dus juist aan zijn derde termijn van zes jaren is begonnen. Het oudste raadslid, de fleer J. Ma rijs, bood de burgemeester namens de raad gelukwensen aan, waarbij hij ook nog even herinnerde aan de achterliggende ambsperiode. Op zijn beurt dankte mr. Kolff de heer Ma rijs voor de hem gebrachte hulde. onder zijn collega's een grote popu lariteit genoot. Leo van Agtmaal is begraven naast Adriaan Tiberius, die in de meidagen van '40 voor het Vaderland viel en vlakbij de grote oorlogsvlieger Guy Gibson, die op 19 september 1944 de dood vond. (Advertentie) Gentsestraat 42 Hulst Tel. 660 DE BESTE SERVICE Bij de over te leggen stukken was een schrijven van minder aangename strekking, namelijk mededeling van de P.T.T. dat wegéns een tekort aan telefoonapparatuur niet kan worden overgegaan tot plaatsing van glazen straatceïlen. De heer E. G. Vader (kath.) kreeg op een desbetreffende vraag van wethouder M. A. van Po- pering te horen, dat b. en w. zullen nagaan, of hier nog iéts aan gedaan kan worden. Het gevraagde krediet van f 7000 voor de aanschaffing vhn een volkswagen-cabriolet voor de ver keerspolitie werd verstrekt, hoewel de heer H. B. J. Knoop (lib.) nog vroeg of er misschien een goedko pere wagen kon worden aange schaft.- Hij meende namelijk, dat een gesloten wagen nuttiger en bo vendien duizend gulden goedkoper zou zijn. Deze mogelijkheid en ook die om een auto van wat aangena mer kleur te nemen zullen worden onderzocht. Er werd nog even van gedachten ge wisseld over de naamgeving aan drie kleuterscholen, over de subsidieverle ning aan het consultatiebureau voor alcoholisme .over de stichting van een vierde kleuterschool en tenslotte werd nog een enkele opmerking ge maakt over de verdeling van het bouwvolume en de vermoedelijke ge volgen daarvan op de huurprijzen van de kleine aantallen te bouwen wonin gen. Wethouder van Popering zei ten slotte G:S. dankbaar te zijn voor het aantal woningen, dat nog voor Vlis singen uit de (het) bus(je) kwam. Alle andere voorstellen gingen zon der meer onder de hamer door. Te Terneuzen zal de doktersdienst worden waargenomen door dokter van der Griek: te Oostburg Aarden burg, door dokter Hage te Aarden burg; te Breskens - Groede - Schoon- dijke door dokter v. d. Maas te Bres kens; te Cad - Sluis Zuidzande door dokter Beek uit Zuidzande; te Bier vliet - IJzendijke door dokter Roze- rneyer uit IJzendijke. Te Axel wordt de praktijk waargenomen door dokter A. Kats. Voor zondag zijn de doktersdiensten als vol'gt geregeld: Goes: dokter Bruynzeel; Middelburg: dokter Rey- erse; Vlissingen: dr. Clerx; Heinkens- zand, Arendskerk en Wolf aartsdijk: dokter Vos te Wolfaartsdijk en te Krui. ningen, Hansweert. Rilland en Krab- bendijke: dokter Noom te Krabben- dijke. Dokter Luyckx te 's-Heeren- hoek neemt waar voor dokter Fol- mer; dokter Kiviet te Borssele voor dokter Gelderblom en dokter Wöst- mann te Kwadendamme voor dokter Kolere Op Z.-Beveland wordt zondag dienst gedaan door de heren J. Klaassen. Heinkenszand en G. Boneschanser, Kruinirygen. Te Oostburg Sluis - Groede door de heer I. Risseeuw te Groede. Te Biervliet - IJzendijke dooi de heer J. T. Westendorp uit IJzen dijke. GEMEENTE MIDDELBURG De gemeentelijke kantoren zullen op 4 april 1958 (Goede Vrijdag) voor het publiek gesloten zijn. 964-0. PUBLIKATIE Burgemeester en Wethouders van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat door P. Götzen vergun ning is verzocht tot het overschrij den van de achtergevelrooilijn van het perceel Lange Delft 25. Tot 8 april 1958 bestaat ter ge meentesecretarie (kamer 14) gele genheid tot het inzage nemen van het verzoek en tot het schriftelijk indie nen van bezwaren. Middelburg, 24 maart 1958. Burgemeester en Wethouders voor noemd. Mr. Joh de Widt. Burgemeester. J. Ph. Koene, Secretaris. 963-0. Op de algemene vergadering der Middelburgse V.V.V. waren het niet allemaal feestelijke klanken die er werden gehoord. Wel kon de pen ningmeester meedelen, dat er een goed slot was van f 538, maar in middels had de gemeente bericht, dat met eenzelfde bedrag de gemeen telijke subsidie zou worden verlaagd. De heer F. den Boer vond dit een grote tegenvaller, omdat er nieuw foldermateriaal nodig is. Men zal proberen om alsnog de volle f 2000 uit de stadsschatkist te veroveren. De burgemeester, die aanwezig was, kon daar natuurlijk niet direct op antwoorden, maar hij verzekerde wel. dat de V.V.V. op zijn steun kan rekenen, daar hij overtuigd is van het belang van het vreemdelingenver keer voor de stad. Over het voortbestaan van de be dreigde miniatuur zei de voorzitter, de heer P. Blaauw, dat er overleg gaande is tussen b. en w. en de stich ting ..Nieuw Walcheren". In ieder ge val zal de burgerij stevig in de beurs moeten tasten, wil deze attractie be houden blijven. Over de plannen voor dit jaar werd gezegd, dat de monumenten weder om verlicht worden en dat in juli en augustus het Abdij-spel op vijf avon den plaats vindt. Beklemtoond werd dat het Wal- cherse strand de grootste attractie is van het eiland, waarvan Middel burg het centrum is. In het jaarverslag van de secreta ris werd gewaagd van een goed toe ristisch jaar 1957. Bij de bestuursverkiezing werden de heren P. Blaauw. F. den Boer en jhr. D. v. Doorn herkozen. Tenslotte vertoonde de heer P. Castenmiller een smalfilm over het herstel van Walcheren. PROF. RöLING OVER VOLKENRECHT Prof. mr. B.V.A. Röling. hoogleraar in het strafrecht en in het volken recht aan de Rijksuniversiteit te Groningen en afgevaardigde in de laatstgehouden vergadering van de Verenigde Naties, spreekt maandag avond a.s. in de Concert- en Gehoor zaal over mEuropees volkenrecht of De raad van Vogelwaarde verwis selde na afloop van de laatste raads zitting van decor. Na het verlaten van de streng ambtpl(jke raadszaal kwairien burgemeester Hendrikse en de raadsleden samen in de r.-k. la gere school te Boschkapelle, waar men in plaats van een zware bestuurs zetel en modern stoeltje van een leer lingenset als zitplaats kreeg aange boden. Deze stoeltjes bewezen dan meteen hun kwaliteit, want onder de last van de vroede vaderen in gestalte vari ërend van fijn besnaard- tot corpu lent gaven ze geen krimp. En juist om zich eens van de kwaliteit en het gerief van de nieuwe schoolmeubelen te komen overtuigen, waren de raads. leden op deze voor hen ongewone plaats aanwezig, zulks op uitnodiging van het schoolbestuur. Dit bestuur, pastoor Vermeulen, en het hoofd der school, de heer J. Koopmans. vervul den de rol van gastheer op een wijze, die door geen enkele gastvrouw ver beterd zou kunnen worden. Het ge zelschap bezichtigde alle lokalen, die er keurig uitzagen. De nieuwe meube len 'gaven de klassen een gezellige en frisse sfeer. Bovendien kreeg men tijdens deze rondgang een duidelijke kijk op de verschillende moderne leer methoden, die thans bij het onderwijs gebruikt worden en op de nieu we leermiddelen, die in opzet totaal afwijken van de vroeger gebruikte en die de kinderen als het ware spe lend de nodige kennis bijbrengen. Na de bezichtiging van de school werd het woord gevoerd door pastoor Vermeulen, die uiteenzette om welke reden het schoolbestuur had gemeend de raad eens te moeten uitnodigen voor een bezoek aan de school. Dat was op de eerste plaats om dank te betuigen aan het gemeentebestuur voor deze voor het onderwijs waarde volle verbeteringen, die mede door de financiële hulp van de gemeente zijn verwezenlijkt. De tweede reden, waarom de raad werd uitgenodigd, was om het ge meentebestuur in de gelegenheid te stellen nu eens te zien wat er met de aan de scholen verstrekte gelden in de praktijk gebeurt. Pastoor Vermeu len had tot zijn genoegen geconsta teerd. dat de raad zich prettig ver rast voelde tijdens de rondgang in de school. Eenzelfde indruk kregen on langs de ouders van de schoolkinde ren op een zeer druk bezochte ouder avond. Ook de inspecteur had alle lof voor de prachtige resultaten die de laatste jaren waren verkregen. Pastoor Vermeulen onthield het on- derwijzed personeel niet de ver diende pluim, maar anderzijds werk te naar zijn mening thans de hele sfeer op de school mee tot het ver krijgen van goede onderwijsresulta ten. De kinderen komen nu graag naar school. Burgemeester Hendrikse bracht in zijn wederwoord tot uiting, dat de ge meente graag de financiële steun heeft verleend om tot dit resultaat te komen. Hij bracht in herinnering de nieuwjaarsbrief aan de raad van pastoor Vermeulen, waarbij deze aan de gemeente zijn dank had betuigd vor het vele goede, dat vorig jaar tot stand is gebracht in het belang van de parochie Boschkapelle: de nieuwe Bossestraat. de fraaie verlichting, de medewerking bij de bouw van een nieuwe kleuterschool en een wijkge- bouw van het Wit-Gele Kruis. ..Jam mer", aldus burgemeester Hendrikse, ..dat pastoor Vermeulen geen raads lid is, anders was er wellicht nog meer uit de bus gekomen". Maar ooit zonder dit raadslidmaatschap mag Boschkapelle zich gelukkig prijzen met pastoor Vermeulen, die bij alle vernieuwingen en verbeteringen in zijn parochie op de voorgrond heeft gestaan als initiatiefnemer of als pleitbezorger. Na deze wederzijdse vriendelijke woorden bleef het gezelschap nog en kele uurtjes gezellig bijeen. In Amsterdam werd door de politie aangehouden de 19-jarige magazijn bediende L. B. uit Rotterdam. De dag tevoren was hij door zijn werkgeefster, de N.V. G. uit Rotter dam. met een bedrag van f 1700,- naar een bank gestuurd om het te storten. Hij ging echter naar Amster dam. waar hij zich van ..zijn kapi taal" een mooi geborduurd vest met bijpassende broek kocht, alsmede een dolkmes. 's Avonds bezocht hij er een aantal snackbars en tenslotte nam hij zijn intrek in een hotelletje. Van het geld was bij zijn arresta tie nog bijna f 1500,- over. Te Oudewater is gisteren de ooie vaar gearriveerd op de plaats, die al eeuwenlang zijn voorvaderen tot zo merverblijf gediend heeft: het nest op het dak van het raadhuis. Ergens onder dat dak hangt een schilderij, waarop Dirk Stoop in 1650 heeft weergegeven hoe de stad in 1575 door de Spanjaarden werd platgebrand en uitgemoord. Op dat doek is het be woonde ooievaarsnest al te zien. Van onze adverteerders LJ. VAN 'T WESTENDE TE VLISSINGEN Sedert vrijdagmiddag hall vier is de winkel van het n.v. Elektrotech nisch Installatiebureau L.J. van 't Westende aan de Walstraat nummer 4 te Vlissingen weer voor het publiek geopend. Deze heropening is uiteraard met een klein officieel tintje gepaard gegaan en er was dan ook veel be langstelling. .Wat inmiddels achter de gesloten winkelramen gebeurd is, heeft wel een volslagen verandering teweeg gebracht. De etalages zijn vol komen verdwenen, of beter gezegd: de hele winkel is nu eigenlijk etalage geworden. Die winkel zelf is in vier kante meters aanmerkelijk toegeno men, want er werden een grote toon bank en een kamertje weggebroken. Aan de verlichting zijn thans enkele kleine schijnwerpers toegevoegd, die bepaalde onderwerpen uit de winkel nog eens extra accentueren. De wan den en het plafond kregen vlotte mo derne kleuren en de vloer werd in fris colovinyl uitgevoerd. I wereldvolkenrecht?" Deze causerie wordt gehouden onder auspiciën van de Zeeuwse Volks Universiteit. Dins dagavond spreekt mr. Röling over hetzelfde onderwerp in de Prins van Oranje te Goes. De Middenstandscentrale alhier heeft in verband met de mogelijke uitbreiding van de ,,Zeehondenwerf" in de Vissershaven contact opgeno men met het Centraal Orgaan ter be vordering van de bouw van midden standsbedrijfspanden te Den Haag. Dezer dagen hebben dr. A.W. Luyckx en drs. P.H.J.F.Th. Schnellen, respec tievelijk secretaris en plaatsvervan gend secretaris van genoemd orgaan in gezelschap van de heer A. Kor- stanje, rijksmiddenstandsconsulent voor Zeeland, een bezoek aan Vlis singen gebracht. De heer J.P. Vente- vogel, voorzitter der plaatselijke af deling van de christelijke midden standsbond, heeft hen uitvoerig inge licht over de te verwachten moei lijkheden door de uitbreiding van de Zeehondenwerf. Na een gemeenschap pelijke lunch hebben de drie bonden, verenigd in de Vlissingse Midden standscentrale, onder voorzitterschap van de heer W. de Nijs langdurig vergaderd met genoemde heren, waarbij de middenstand weer tot uit drukking bracht, dat zij de pogingen van het gemeentebestuur om meer industrie aan te trekken in principe toejuicht, doch gaarne zou zien dat voor de bedoelde industrie een ande re plaats in de gemeente werd ge vonden. Tenslotte deed dr. Luyckx de toezegging een rapport over deze ma terie te zullen samenstellen. FEESTAVOND V.P.S. De ..Vlissingse Politie Sportver eniging" heeft in het Concertgebouw weer een van haar gezellige feest avonden gehouden, zoals die sinds jaren door eigen krachten in elkaar worden gezet en uitgevoerd. De voorzitter van V.P.S.de heer J. Kuiper, weer in zijn openingswoord nog eens op het nuttige doel van deze avonden: de aangename versteviging van het contact tussen de bevolking en de Hermandad in onze Schelde- stad. Vervolgens kwamen de politie mannen, de reserve-politiemannen en enkele hunner echtgenoten op het to neel om in vlot tempo de revue ,,De wijde wereld in" over het voetlicht cn aan het publiek te brengen. Lied jes en schetsjes volgden elkaar in aangename afwisseling op tot een ge heel. dat de goed gevulde zaal en kele uren van vrolijke ontspanning bood. Vooral het vraagtekennummer waarbij ..Wullem en Teeuw" op de planken kwamen, oogstte een dave rende bijval. In de pauze was er de traditionele verloting en na afloop maakte men de van het zitten mis schien wat stroef geworden ledema ten weer wat los tijdens de dans. waarbij de muziek verzorgd werd door de band van Wijnen. Sas van Gent PASSIE-AVOND De r.-k. Jeugdzorg organiseert even als vorig jaar hedenavond in het pa tronaatsgebouw aan de Noordstraat een parochiële Passieavond. Vertoond zal worden de filmstrip ,,De Nieuwe Adam" met een voor treffelijk begeleidend klankbeeld. Het drama van de verlossing van de mens wordt hierin uiterst suggestief opge bouwd met passages uit de Evange lieteksten en met gedichsten van Ga- briël Smit, Gerard Wijdeveld enz. Het geheel zal omlijst worden door het ongeveer 60 leden tellende gemengd zangkoor ,,St. Cecilia" uit St. Jan steen o.l.v. de heer W. Bartz. Dit, koor dat reeds meerdere malen in het bui tenland en voor de radio optrad en dat kort geleden een uitnodiging ont ving om ter gelegenheid van het ..Choral Festival" in mei a.s. op te treden te Cork in Zuid-Ierland, zal nog een vrij gekozen vocaal program ma verzorgen. KANDIDATENLIJSTEN GEMEENTERAAD Ook de partij Gemeentebelangen heeft thans haar kandidatenlijst voor de a.s. raadsverkiezingen vastgesteld. Als nummer 1 staat vermeld de heer H. P. Scheffer. De verdere volgorde is 2. H. C. Stouthamer, 3. L. de Meijer jr., 4. B. Mulder, 5. P. G. Sampon, 6 J. A. Acke, 7. H. Marqui- nie, 8. Ir. C. A. L. Horstmann, 9. H. Gunter, 10. J. Reijnders, 11. G. Wulffaert, 12. L, Warrens. De Partij van de Arbeid zal met de volgende lijst de verkiezingsstrijd in gaan: 1. M. P. de Groff, 2. H. Ste vens, 3. E. C. van der Westen, 4. G. J. Braam, 5. H. Scheffer. 6. G. F. de Wagenaere, 7. G. Meeusen. Boschkapelle JAARVERGADERING K.A.B. De plaatselijke afdeling van de K.A.B. hield haar goed bezochte jaar vergadering. Uit het verslag van de secretaris bleek, dat het ledental in 1957 met drie was toegenomen. Voor de instellingen van de K.A.B., het Ka nunnik van Schaikfonds, Herwonnen Levenskracht en de Norbart-Stichting bleef de belangstelling onverflauwd, hetgeen prachtige resultaten tot ge volg had. Ook de belangrijke positie van de Centrale Volksbank voor de leden van de K.A.B. bleek weer dui delijk uit het spaartegoed, dat in het afgelopen jaar steeg met ruim f 18.000 Uit het financieel verslag van de penningmeester bleek, dat het batig saldo f 107,49 bedroeg. De aftredende bestuursleden, de heren A. Vink C. de Klerk en F. Remorie werden bij acclamatie herkozen. Op deze vergadering werd nog het woord gevoerd door de districtsbe stuurder, de heer J. van de Voorde, die sprak over de sociale verzekerin gen. Hij vroeg hierbij tevens de aan dacht voor de in behandeling zijnde weduwen- en wezenwet en de kinder bijslagwet. Na deze spreekbeurt had nog de jaarlijkse verloting plaats, waarvoor mooie prijzen uit de af- delingskas beschikbaar werden ge steld. De door de katholieke standsorga nisaties. met medewerking van Phi lips gearrangeerde televisie-show in Schuttershof, had beter weer ver diend. De plasregens die tegen het aanvangsuur neervielen, zullen heel wat m~nsen weerhouden hebben het huis te verlaten. Toch was de belang stelling nog bevredigend en behoef de de voorzitter der K.A.B., de heel de Rechter, tenminste niet voor een slechts half-volle zaal zijn welkomst woord te spreken. Philips had geweldig uitgepakt. Tien televisie-toestellen stonden in het front en langs de wanden der zaal opgesteld, zodat ieder het vertoonde beeld goed kon waarnemen. Begonnen werd met het K.R.O.- wereldnieuws: later volgde een frag ment uit het Vlaamse program en tegen tien uur begon de complete re portage van het koninklijk bezoek en het vertrek van de hoge gasten uit Rotterdam, met het grandioze vuur werk als hoogtepunt. Tussen deze televisie-nummers door hebben de heren van Philips het hunne gezegd over de geheimen der televisie, zoals beeldlijnen, kana- lenkiezers enz. terwijl zij ook aanwij- zigingen gaven over het nuttigste ge bruik, passende wandverlichting en niet te vergeten de manieren waarop men zich de televisie kan verzekeren. De principiële zijde der televisie werd belicht door pater dr. v. Royer.. Aan de hand der Pauselijke uitspra ken stelde spr. vast dat ook de tele visie een goed ding is, dat de gezins band kan versterken, de blik - ook inteinationaal - verruimt en ook op zuiver geestelijk terrein nuttig kan werken. Natuurlijk zijn er ook bezwa ren en hebben de katholieken de plicht de televisie met wijs beleid en waar nodig met voorzichtigheid te gebruiken. Ook in gezinnen met stu derende kinderen kan televisie min der gewenst zijn. Tenslotte heeft de voorzitter van de Hanze, de heer J. Roose, de K.A.B. bedankt voor het initiatief en zijn er kentelijkheid betuigd aan de N.V. Philips voor haar imponerende geste en ook aan pater dr. N. Rooy voor zijn instructief betoog. Geboren: Jacoba dv J. v. d. Boom gaard en C. Markusse te 's-Heer Arendskerke: Nicolaas zv A Nagel- kerke en N. Bliek; Ansje dv H. Ca ll van Oorschot; Johanna dv M. Braat en A, de Pan; Tonny zv A. v. d Lijke en H Kriek te Rotter dam; Robert zv M. Driedijk en M. Meijaard te 's-H. Arendskerke. Huwelijksaangiften: I. de Jager, 31 j. en A. de Buck, 25 j.; P. van Buel. 33 j. en A. Janssens, 26 j. P de Keijzer. 22 j. en S. de Keijzer, 20 j.; C. Liplijn. 31 j. en K. van Oosten, 19 j.; J. Govers, 23 j. en M. Polfliet, 21 j.; J Huisman. 22 j. en W. Ar- noldi, 25 j. Overleden: Reinier de Kok. 70 j., echtg. van M. v. Schaik; Suzanna van Noort. 86 j., wed. van D Viergever: Neeltie van den Boogaart. 84 j.. wed. van I,. Frenks; Bertha Heijman. 59 j., wed. van Th. Klaasman. Yerseke PROPAGAND A-AVOND VOLKSONDERWIJS De afd. Yerseke van ..Volksonder wijs" heeft in zaal Nolet een propa- ganda-avond gehouden. De opkomst was niet zo groot als andere jaren. De inzameling bij ouders en oud leerlingen is van dien aard geweest dat bij de opening van de nieuwe school op 2 april een projector zal worden aangeboden als blijvend aan denken, een en ander in overleg met het hoofd der school. Daar het on mogelijk is allen uit te nodigen bij de opening tegenwoordig te zijn, zal op 3 april een ouderavond worden gehouden, waarbij gelegenheid is de school te bezichtigen. Voor de leden van Volksonderwijs zal hiervoor gele genheid zijn op 5 april. De oud-direc teur der Rijkskweekschool hield een propaganda-rede, waarbij Jaij de afde. ling feliciteerde met dé' 'prachtige nieuwe school. Enkele leerlingen en oud-leerlingen voerden onder leiding van de heer J. Meyer een muzikale show op, ge volgd door het optreden van het trio Scheele. v. Loo en mevr. v. Loo-Pe- kaar met een cabaretprogramma en muziek van het accordeonduo Pekaar en van Dijke. In de pauze werd een verloting ge houden. waarna het hoofd der school een aantal kleurenfilms vertoonde van de opening van het oesterseizoen in 1957. OPENSTELLING KREEFTENVISSERIJ Dinsdag 1 april zal de kreeftenvis serij op de Zeeuwse stromen weer worden opengesteld. Op 31 maart mo gen de korven worden geplaatst, zo dat op 1 april de eerste Zeeuwse kreeften aangevoerd fcullen worden. CONSUMPTIE-OESTERS NAAR DENEMARKEN Door de Limfjord, Nykobing, Dene marken werden aangekocht ongeveer 15 ton ongesorteerde en gesorteerde consumptie-oesters met een gewicht van ca. 95 kg per 1000 stuks. De prijs is 1.10 per kg Het grootste gedeelte van de partij is reeds verladen en in Denemarken uitgezaaid. VERGADERING ZEEUWSE OESTER De Coöp. Afzetveremging de Zeeuw se Oester heeft in hotel Oesterbeurs een bespreking gehouden met leden en belangstellenden. Besproken werd het bestuursvoorstel voor de exploi tatie van perceel 275 Yerseke Bank, welk perceel per 1 april a.s. bij de vereniging in huur komt voor 700 per jaar. Het bestuur heeft voorge steld het perceel in drie delen te splitsen en resp. te bezaaien met overjarige. 30ers en grote zaai-oes- ters. Deze zullen ieder een aparte groep vormen. Voor iedere groep zal een commissie worden ingesteld, te benoemen uit de groep, terwijl het geheel onder het bestuur der ver eniging blijft. Een concept werd voor gelegd betreffende algemene regelen, bijzondere regelen en plan tot ex ploitatie. De aanwezigen hebben in het concept geen veranderingen aan gebracht. Aangezien nog enige vraag naar kleine en grote zaaiers werd verwacht, besloot het bestuur om tot en met 12 april de gelegenheid open te stellen voor deelname. Op ge noemde datum zal weer een verga dering worden gehouden om defini tief vergunning tot zaaien te geven. Pacht en verdere onkosten zullen door de gezamenlijke deelnemers moeten worden opgebracht. Het ver werken en verhandelen van de later op te vissen oesters zal door iedere groep zelfstandig worden behandeld. Breskens VOLKSONDERWIJS VERGADERDE De vereniging volksonderwijs »fd. Breskens hield een algemene verga dering. Het belangrijkste punt van de agenda was een kennisgeving voor een grote bijeenkomst in het Jaar beursgebouw, om het Nederlandse volk de nood kenbaar te maken van de gevaren die het onderwijs bedrei gen. Voor de volgende vergadering wil het bestuur proberen met enige natuurfilms de opkomst te stimule ren. MUZIEKVERENIGING GAF UITVOERING Dc Breskense muziekvereniging ,,Uit het volk. voor het volk" gaf in zaal Casino" uit uitvoering. In zijn openingswoord sprak de voorzitter, de heer I. de Hulster, er zijn vreugde over uit de zaal zo goed gevuld te zien. De muziekvereniging bracht daarna enige goed vertolkte nummers. Na de pauze was het de toneelvereniging ..De Schelde" die het toneelspel ..Betje regeert" voor het voetlicht bracht. Het geheel was een goed geslaagde avond. IJzendijke SUCCES VOOR DE KAPELWAGEN „Het bezoek van de kapelwagen aan de gemeente IJzendijke is wel een succes geworden. De huis-a an-huis- collecte bracht op enkele guldens na 1.000.op. terwijl 2000 kg aan goe deren voor de Oostpriesterhulp werd ingezameld. De film .Vervolgden en verjaag den". die gedraaid werd in het Hof- zichttheater en waar een voordracht door pater Stoffels aan voorafging, was zeer druk bezocht. Sluis OOSTPRIESTERHULP Maandag en dinsdag zullen ook da parochianen van Sluis in de gele genheid worden gesteld hun daad van naastenliefde te stellen, voor de var volgden en verjaagden van achter het ijzeren gordijn. Maandag 31 maart vanaf 7 uur n.m. zal op de Markt de kapelwagen ten toongesteld zijn. 's Avonds om 8 uur zal een film worden vertoond en een voordracht worden gehouden in het parochiehuis. Dinsdagmorgen 1 april volgt een rondreis met inzameling door de gemeente voor dit zo mooie doel. ('Advertentie) ZWELLINGEN aan de grote teen Een succesvol middeltje tegen knobbels en zwel lingen aan de grote teen is nu verkrijgbaar on der de naam Dalet Balsem. Dalet Balsem dringt diep in de huid door, verlicht de pijn op wonderbare wijze, heft ce aandoening en zwelling, op. Ver krijgbaar bij apothekers en drogisten. GOES e— Grand: Bernardine, a.l. MIDDELBURG Electro: De bruid Ie niet bleu 18 j. Schouwburg: Sissi, a.l. VLISSINGEN Luxor: Storm over Per- zië, 14 j. A'hambra: Haar eerste liefde, alle leeft. STOPPELDIJK P. Complet: Prijspie- ring. HULST de Bruyns restaurant: Biljart- kampioenschap Lampo-Meersohaert en Freyser-Lampo. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Als het kinderhart spreekt, a.l. Concertgebouw 8 uur: Het trottoir, 18 j. OOSTBURG Ledel 7.45 uur: Notre Dame de Paris, 18 j. BOSCHKAPELLE Aug. de Bakker: Prijspiering. DE KLINGE Kinenia v. Dijk 7.30 uur: 4 stappen in de wolken. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Blake helpt een handje. 18 j. AXEL Het Centrum 6.30 en 9 uur: De hel der verlorenen, 14 j. IJZENDIJKE Hofzicht 8 uur: Der Bet- telstudent, a.l. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Op naar Hollywood, a.l. KF.MZEKE-PAAL Dolf de Backer S uur: Schieting. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 8.15 uur: Het meisje uit de Far-West. GOES Grand: Bernardine, a.l. MIDDELBURG Electro: De bruid ie niet bleu 18 j. Schouwburg: Sissi, a.l. VLISSINGEN Luxor: Storm over Perzië 14 j. Alhambra: Haar eerste liefde, a.l. STOPPELDIJK P. Compiet: Priis- p:er ng. TERNEUZEN Luxor 2 uur: Het trot toir, 18 j.; 4.30 en 8 uur: Als het kin- derhaart spreekt, a.l. Concertgebouw 8 uur: Het trottoir, 18 j. OOSTBURG Ledel 2 uur: Artiesten- bloed, a.l 4.30 en 7.45 uur: Notre Da me de Paris, 18 j. KOEWACHT R. Vermeire: Groot aal. J. de Guchteneire 3 uur: Schieting. GRAAUW 2.30 uur: Schieting op staan de wip. SAS VAN GENT Olympia 2.30 uur: The crimson pirate; 5 en 8 uur: Op ns?r Hollywood, a.l. DE KI.INGE Kinema v. Dijk 3 en 7.30 uur: 4 stappen in de wolken. BOSCHKAPELLE Aug. de Bakker: Prijspier.ng. HULST Bioscoopgebouw 2.30 uur: De domme kanonniers; 5.15 en 8 uur: Voor jou heb ik gezondigd. 18 j. met enig voorbeh. G. Nijs 3 uur: Schieting ZANDBERG P. Leeraert '3 uur: ScWe- t:ng. ST. JANSTEEN-ROSKAM J. Baart 3 uur: Schieting. KAPELLEBRUG Cyr. de Kindt 3 uur: Schieting. AXEL Het Centrum 8 uur: Een kus voor je sterft, 18 j. met voorbeh.; 3.45 uur: hel der verlorenen. 14 j. IJZENDI'KE Hofzicht 5 en 7.30 uur: Der FeVelstudent. a.l. HENGSTDIJK P v. Dijk 3.30 uur: Schieting. GENT Kon. Ned. Schouwburg 3 en 7.30 uur: Aparte tafels. ANTWERPEN Kon Vlaamse Opera, c uur: Samson en Dalila; om 8 uur: De bedelstudent. GOES Grand: Bernardine. a.l. MIDDELBURG Electro: De bruid niet bleu. 18 j. Schouwburg: Sissi, de jonge ke zerin. a.l. VLISSINGEN Luxor: Storm over Perzie 14 j. Alhambra: Haar eerste liefde, a.l. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Als het kinderhart spreekt, a.l OOSTBURG Ledel 7.45 uur: Notre Dame de Paris. 18 j. DE KLINGE Kinema v. Dijk 7.30 uur: 4 stappen in de wolken. HULST Bioscoopgebouw 8 uur; Voor jou heb ik gezondigd, 18 j. met enig voorbeh. AXEL Het Wapen v. Zeeland 8 uur: Kees de Ruyter demonstratie biljart. Het Centrum 8 uur: Een kus voor 3* sterft, 18 j. met voorbeh. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Op naar Hollywood, a.l.

de Stem | 1958 | | pagina 2