Liefhebbers voor een eigen huisje raakten hun centen kwijt F. de Nijs benoemd tot secretaris te Graauw Twee onderwerpen (over voetbal en wielrennen) vragen aandacht Yerbindiiiffsoefenj n <r atoomoorlog Rond 't uitbreidings gemeentelijk plan Fantastische partij van Vingerhoedt DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 29 MAART 1958 nc tang Deck Vier jaar geëist wegens oplichting Biljarten in Middelburg Schaakinterland Ned.-Engeland in Vlissingen Kader-titel in Middelburg Giro 58 kortste na deze oorlog Mr. Jansen uil Arnhem sprak erover te Goes Twee groten aangeworven Drukke schieting te Biervliet Nederlandse ploeg in Antwerpse 3-daagse Dertigste Tilburgse bijenmarkt EXAMENS AANBESTEDING MARKTEN WATERSTANDEN ri- ÜF, DUS per per ms- uile >nd. 'IT- [25 I ct oly- Tel. 264 „Deze twee verdachten zijn parasieten, die zich vastzogen op de weinige spaarcentjes van meer dan honderd eenvoudige lieden", zo kwalificeerde de pro cureur-generaal bij het gerechts hof te 's-Gravenhage de twee directeuren van een bouwonder neming, de 44-jarige Bertus V. en diens broer, de 49-jarige IJ. V. uit Den Haag, die beschul digd zijn van oplichting van vele woningzoekenden uit het gehele land. „De bouwonderneming diende al leen tot exploitatie van bedrog. Alles was schijn. Eigenlijk is het jammer dat de maximumstraf voor meerma len gepleegoe oplichting maar vier jaar is, want deze geldzuigers hebben ruim 70.000 van goedgelovige kleine luiden in eigen zak gestopt. Het was geenszins een sportieve oplichting. Ze was, behalve juridisch strafbaar ook nog zeer immoreel. Ik vorder daarom tegen deze twee mannen een gevan genisstraf van vier jaar met aftrek van voorarrest", aldus de procureur- generaal. De uitslagen uit de derde ronde van het toernooi om het kampioen schap van Nederland extra klasse klein biljart libre, gespeeld in Mid delburg luiden: Biemans 350 9 151 38.88 Mosterdman 139 9 92 15.44 Franken 350 17 134 20.58 de Jong 298 17 147 17.52 Emans 350 17 92 20.58 van Tienen 274 17 146 16.11 Kiewik 319 9 125 35.44 Tuyn 350 9 182 38.88 De twee bioers plaatsten in 1956 in landelijke dag- en weekbladen adver tenties. waarin zij aanboden een huis te bouwen, waar men maar wilde. Daarvoor had de gegadigde maar 1 000.eigen geld nodig. In totaal lieten 103 klanten zich contractueel verbinden, en betaalden de duizend gulden. Van deze ruim een ton is niets meer over. In het contract dat met de woning zoekenden werd gesloten, kon men slechts na heel nauwkeurig lezen zien dat de toekomstige huiseigenaar zelf zijn grond, waarop de woning zou worden gebouwd, moest zoeken en kopen. Maar elke klant had de vaste overtuiging gekregen dat de bouw kundigen daarvoor zouden zorgen en dat de prijs van de grond bij de to tale prijs ongeveer 16.000. was inbegrepen. De verdediger, mr. J. Schuering, zei in zijn pleidooi, dat de contracten niet waren opgemaakt met de bedoe ling er oplichting mee te plegen. Hij meende dat de verdachten niet schul dig waren en vroeg vrijspraak. Het hof zal over veertien dagen arrest wijzen. De K.N.S.B. organiseert nog dit jaar een schaakinterland tussen Ne derland en Engeland. De organisatie van deze wedstrijd is opgedragen aan de Ylissingse Schaakclub en de wed strijd zal worden gespeeld in het Scheldekwartier. De juiste datum is nog niet vastge steld, doch waarschijnlijk zal de wed strijd tijdens de pinksterdagen wor den gehouden. De organisatie is mogelijk gemaakt door financiële steun van de N.V\ Kon Mij. De Schelde, welke ook de wisselprijs, vermoedelijk een zilveren scheepsmodel, beschikbaar zal stel len. Het is de bedoeling, dat beide landen jaarlijks om deze trofee zullen strijden. Voor het Nederlandse tiental zijn de volgende zes spelers reeds aangewe zen: dr. Max Euwe, J. H. Donner, T. D. van Scheltinga. H. Bouwmees ter, Barendrecht en Cortlever. Voor de eerste maal in de geschie denis van de Zeeuwse biljartsport wordt in dit gewest een nationaal kampioenschap gehouden. In Middel burg is namelijk donderdagavond een begin gemaakt met het toernooi om het Nederlands kampioenschap extra klasse libre. klein biljart. De uitslagen van de eerste partijen luiden: A. van Tienen (Rijkevoort) 345, 21, 140, 16.42: A. Franken jr. (Tilburg) 350, 21, 150, 16.66: A. Biemans (Hei- nenoord) 318, 27, 104, 11.77; H.Emans afvoer afvalwater en inwinnen ge (Den Bosch) 350, 27, 97, 12.96. voelens van de raad tot aanstellen De voltallige raad van Graauw heeft met ingang van 1 april de heer Fr. de Nfjs, voorheen ambtenaar ter secretarie te Hontenisse, thans waar nemend secretaris te Graauw, be noemd tot secretaris van de gemeen te en secretaris van het burgerlijk armbestuur. De benoeming geschied de met algemene stemmen. Het was dit keer een wel zeer be langrijke bijeenkomst, een vergade ring die in een meer dan één opzicht verschilde van de gebruikelijke. Niet alleen dat de publieke tribune goed was bezet het voltallig secretarie- personeel en wethouder Vereecken van Hontenisse wilden getuige zijn van dg-te .verwachten benoeming van dé hevex-cïe Nij's tot gemeentesecreta ris ook de ingekomen stukken, die anders zonder meer de hamer pas seren kunnen, waren voor de ge meente uiterhlate belangrijk. We ver namen hieruit, dat zowel 1952 als 1953 dé gemeente een batig saldo hebben opgeleverd: 1952 gaf voor de gewone dienst een overschot van f 14.620,30 en voor de kapitaaldienst een batig slot van 8.726,12. Voor 1953 waren deze cijfers resp. 25.963,56 gulden en 7.228,96 gulden. Later bleek bij behandeling van punt 6 der agenda (voorstel van b. en w. tot het opnieuw voorlopig vaststellen rekening 1954 i.v.m. opmerkingen van G.S.) dat ook 1954 een batig slot geeft van 16.600.51 voor de gewone en van 6.635,02 voor de kapitaaldienst. Op voorstel van burgemeester en wethouders kreeg het daarvoor in aanmerking komende gemeenteper- soneel, t.w. de havenmeester en de modderman, een toeslag van 15.60 over het eerste halfjaar van 1958. Met de plaatselijke Boerenleenbank werd opnieuw-een overeenkomst in rekening-courant aangegaan tot een maximum van 100.000. De gemeentebegroting voor 1958 werd, zonder dat een der heren be- hoefte had algemene beschouwingen te houden met algemene stemmen vastgesteld. Wel was bij monde van de heev ^£Uïll£ii>ans door de com missie van oQfi-ej-zoek - meegedeeld, dat- alles in grde was - bevonden. In aansluiting'hi'erop wérd "liét Ie ges- geld voor één' toerrstenkaa'rt "bepaald op 1—, "dit na toelichting door de voorzitter, dat deze kaart geldig was voor 1 jaar blijkens een begeleidend schrijven. Daarna werd een voorstel van b. en w. behandeld inzake het in gebruik geven van de bovenzaal van het gemeentebadhuis voor ver gaderingen. Voorgesteld werd hier voor een vergoeding te rekenen van 60 cent per uur in de zomermaanden en 80 cent in de wintermaanden. Op voorstel van de heer Daalman, die genoemd tarief wel aan de lage kant vond. mede in verband met het schoonmaken der lokaliteit, wat toch altijd voor gemeenterekening komt, werden deze bedragen vastgesteld op resp. 80 cent en 1.per uur. Subsidies De reéds bestaande subsidies voor het lyceum te Hulst, paters Maristen te Hulst, seminarie Ypelaar, Zeeuws Studiefons, Sint-Nicolaascomité en Zeeuwse Muziekschool werden ge handhaafd, terwijl 'er bovendien aan werd toegevoegd een subsidie van 75.voor de opleiding van kleu terleidsters. De laatste twee agendapunten t.w. kosten verbonden aan opmaken plan van een derde schoolarts bij de schoolartsendienst in Zeeuwsch - Vlaanderen" werden aangehouden. Daarna had de benoeming plaats van de gemeentesecretaris, de heer de Nijs. De benoeming geschiedde met algemene stemmen. Na de be noeming nam de voorzitter het woord om als eerste de heer de Nijs van harte te feliciteren. Hij prees de onverzettelijke wils kracht en het accurate werk van de pas benoemde en sprak dankwoorden aan het adres van het genxeentebe- stuur van Hontenisse, dat spontaan de heer de Nijs als ambtenaar af stond om in Graauw te komen hel pen, terwijl men daar op de secre tarie door ziekte van enkele andere personeelsleden toch hopeloos veel werk had te verzetten. De heer de Nijs dankte in welgeko zen woorden. De organisatoren van de Ron de van Italië hebben het etap pe-schema en enige andere bij zonderheden rond de Giro van 1958 bekend gemaakt. De ron de zal dit jaar de kortste zijn van na de oorlog. De totale af stand bedraagt 3411 km, die van vorig jaar ging over 3800 km. Het aantal etappes, dat van 18 mei t.m. 8 juni wordt gereden, is 21, waarbij de ge middelde lengte van de etappes echter slechts 162 km is. Aan de Giro wordt deelgenomen door 15 ploegen van 8 renners: vier verte genwoordigende equipes van rijwiel- merken, zeven ploegen van extra- sportieve merken, een gemengde Duits-Zwitserse ploeg met als kop mannen respectievelijk Junkermann en Graf, waarschijnlijk twee Franse ploegen en één Belgische, Over de samenstelling van de Franse en Belgische equipes heerst nog grote onzekerheid. Er worden na men genoemd van Louison Bobet en Raphael Geminiani als kopmannen van de Franse equipes, maar niets staat vast. (En over Nederland wordt niet gerept. - sportred.). De Ronde van Italië telt dit jaar drie etappes tegen het uurwerk: de tweede etappe VareseComerio <25 km), de achtste etappe Forte deii MarmiViareggia (80 km) en de vijftiende etappe de beklimming van de Saint Marin (12 km). Onder de nieuwigheden in deze ronde bevinden zich drie etappes, welke worden besloten met enkele ronden op een circuit. HET HOOFDKLASSE kampioenschap klein biljart kader 38/2, van 10 t.e. m. 13 april is opgedragen aan de biljartvereniging ,,Het groene la ken" te Helmond. (Advertentie) Men kan beslist niet zeggen, dat het in sommige sectoren van de va derlandse sportgemeenschap rustig verder gaat. In de wielerwereld botert het al lerminst en ook de voetbalsector is hevig in beweging. Het zou verba zing kunnen wekken, als de krant dat alles zonder meer aan zich voor bij liet gaan. Daarom vandaag van onze kant enige opmerkingen, die o- verigens uitsluitend gedaan worden, om te wijzen op merkwaardige situ aties, welke ontstaan zijn, of zouden kunnen ontstaan en waarvan zowel de wielersportwereld als de honderd duizenden, die hun hart aan voetbal hebben verpand, toch niet onkundig mogen blijven. We herinneren ons natuurlijk al lemaal heel goed, hoe het, met de ploegleiders is gegaan. Kees Pelle- naars raakte op losse schroeven met de fabriek, waarvoor hij enige jaren met succes optrad o.a. in buiten landse ronden en ondernam toen stappen in andere richting. Heel nor maal, uiteraard, want men ia nog jong genoeg om aan het werk te blijven, beschikt over relaties en wil die zo zakelijk mogelijk te gelde ma ken. Tenslotte moet een mens leven en het is dus logisch dat hij er naar streeft, door het aanboren van ande re bronnen, dat leven te continueren. Het is volkomen menselijk en te waarderen. Wat voor Pellenaars geldt, is in tussen ook voor anderen, laten we zeggen Klaas Buchly en Toine Gen- se hiermede hebben we meteen de drie ploegleiders waarover Ne derland vandaag beschikt, ge noemd van toepassing. Nu ons land slechts over een be perkt aantal coureurs beschikt en daarmede geen afzonderlijke ploe gen naar de diverse, in de komen- oor het instituut voor bestuurs wetenschappen, studiekring voor ge meente-administratie en financiën in Zeeland, sprak in hotel ,,de Koren beurs" te Goes, mr. J. Jansen, ge meente-secretaris van Arnhem. Als onderwerp had hij gekozen: „Alge mene financiële en juridische aspec ts bij de verwezenlijking van het uit breidingsplan." Mr. Jansen bleek een deskundige «aderinjg bracht de-waarn secretaris, gids in de doolhof van wettelijke be r,p hper«L. v, rL Hiele uit Veere. ver- Palingen en jurisprudentie. wijze, welke zij verwacht mocht heb ben. Verschillende staaltjes deelde spr. hierover mee. Waardevolle tips strooide de spreker grif om zich heen, zodat het talrijke gehoor niet tever geefs was gekomen. De voorzitter, jhr. van Bonninghou- sen. burgemeester vail IJzendijke, dankte mr. Jansen vóór zijn deskun dig en helder betoog en zei verheugd te zijn. dat het bestuur tot deze keu ze gekomen was. Later ontstond nog een geanimeer de gedachtcmVisseling. In liet huishoudelijk deel der ver- Allereerst had spieker het over de vaststelling van het uitbreidingsplan °tn daarna zeer in den brede uit te weiden over de verwezenlijking er van. met alle haken en ogen, die daaraan kunnen vastzitten, speciaal wanneer de gronden eerst in eigen dom verkregen moeten worden. Over net algemeen verdient aankoop in der minne de voorkeur, hoewel de onteigening ook haar voordelen heeft, jo heeft men bij onteigening direct de beschikking over het volle gebruik van de grond, vervallen de notaris- Kosten. enz. Een nadeel is weer de lange duur der procedure. Opmerkenswaardige dingen vertel-' e spieker over de bepaling der srondpryzen en over de schadever- kpw jg®n- Dit alles is zó ingewik- DBiiii, sl)r' aanried om zich in der- te®Pvallen van deskundige hulp le verzekeren. Hoewel het gemeentebestuur niet al de moet 0Ptreden tegenover hè,.: enen' steken er in soepel- reehto,0 V?el sevarer>. omdat de hourit Z J ziln uitspraken vaak betonnT" deJ bestaande toestand en toonde goedmoedigheid van de ge- e niet steeds honoreert op een de heer L. v< cl. Hiele uit Veere, ver slag uit en werd de rekening over 1957 vastgesteld op een eindbedrag van 1095, met een batig saldo van 718. Dê rekening ivas geopend met een batig, saldo van'ƒ801. Met het voorzien in enkel? vacatu res werd gewacht tot een volgende vergadering, omdat de afdeling Schouwen-Puiveland in her-oprich ting is. Voor de 10e ronde van Ne derland, welke van 17 t/m 22 juni wordt gehouden, hebben de organisatoren reeds twee kop mannen gecontracteerd. Het zi.i de wereldkampioen Rik v Steenbergen en Gerrit Scliu1 De Belg rijdt voor het ext sportieve merk Mars en Schui, komt uit voor Radium. Deze koker is aan een gesloten touw gebonden, dat door twee mi litairen wordt opgehouden. Uit het vliegtuig wordt een touw neergela ten met aan het uiteinde een soort enterhaak, het anker genaamd. De vlieger komt laag overgevlogen en het is alleen maar de kunst het anker in de lus van het op de grond opgehouden-; touw. te. laten haken, waardoor touw én koker mee de lucht ingaan. De oefening werd vele malen her haald. Het anker miste de lus nogal eens. hetgeen te wijten was aan de vrij straffe wind. die de lichtê Pipèr- cubs rechtlijnig vliegen haast onmo gelijk maakte. Dakota Niettemin was de luchtmacht op de hoogte van de verlangde be voorradingen. Die bevoorrading be trof o.m. voedsel. De militairendie aan de oefening deelnamen, hadden daar wel zin in, want om hele maal in stijl te blijven hadden zij gistermorgen geen eten gehad. Klokslag twaalf uur verscheen er een Dakota boven de Rechte Heide. Cumuli-wolken hadden het zonlicht van de vroege morgen reeds groten deels aan de aarde onttrokken. Het lucht moeten cie afbakeningspunten van het droppings-terrein op de grond en de ten overvloede aangestoken rookpot goed te zien zijn geweest. De dropping verliep dan ook uitste kend. Liet toestel kwam vier maal over. De nieuwe voorraden werden aan verschillende kleuren parachutes naar beneden gelaten: rood. blauw, groen, zw art en geel. Door deze ver schillende kleuren kon :'men op de grond precies zien uit welke goede ren de dropping bestond. Van één parachute ging het scherm door stropping van de koorden niet hele maal open, waardoor een en ander nogal met vaart naar beneden kwam. j oen alle voorraden uit het vlieg tuig geworpen waren, kwam de vlie ger van de log-uitziende, maar vlieg technisch uitstekende Dakota nog eenmaal laag over om daarna in noordelijke richting te verdwijnen. Volledige herhaling Dat was dan het einde van een krachten-slopende oefening; een vol ledige herhaling van en een belang rijke aanvulling op hetgeen de 3e- jaars cadétten, die in juli hun offi ciersexamen doen, aan theoretische kennis hebben bijeen gegaard. Voor de 2e-jaars cadetten, die de lagere functies bekleedden, was het een prachtige voorbereiding op hun laat- Uagew&ssen, ongeschorenhonge- rig, moe en óp van de slaap. ste studiejaar. Voor zowel de 2e- als 3e-jaars was het tenslotte een licha melijke krachtproef, die zij zonder uitzondering doorstonden. De gouverneur van de KMA, de ko lonel der cavalerie W. Kloppenburg, heeft zich daarvan donderdag per soonlijk op de hoogte gesteld. De oefening stoncl onder leiding van een infanterie-specialist, tegelijk kapitein-leraar aan de KMA. Toen wij de Rechte Heide ver lieten lagen de doodvermoeide militairen languit van hun dage lijks oorlogsrantsoen te genie ten. Op de suggestie: „Mooi week-endje om je slaap een beetje in te halen", reageerde er één: „Niets ervan, daar is het maandag tijd genoeg voor". Door middel van een sleeptouw en een anker pikt een Pipercub de aan een gesloten touw vastgebonden be- richtenkoker van de grond. Geheel linkt ziet men de kapitein-leraar van de KMA. die de leiding van de oefening had. de maanden elkaar Vrij snel opvol gende klassieke etappewedstrijden uitgezonden kunnen worden zonder elkaar in de wielen te rijden, gingen de drie rijwielfabrieken aan de groe ne tafel zitten. Vanzelfsprekend te zamen met de drie genoemde ploeg leiders. Uit een later verstrekt communi qué bleek, dat men een oplossing ge vonden had. Men meende althans een uitweg te hebben gevonden, want spoedig bleek, dat daarvan slechts zeer ten dele kon worden gesproken. Hoe wel onder de gegeven omstandighe den geen sterveling aan zulk een mo gelijkheid had gedacht, las men, dat Pelienaars en Buchly (de man van De Magneet) zich gingen beraden over samenstelling van ploegen voor de komende grote wegwedstrijden. En later vernamen wij, dat Toine Gense met een equipe naar de Ron de van Luxemburg denkt te gaan. Wij vragen ons af. of de aangekon digde samenwerking nu plotseling weer van de baan is? Hoewel men in deskundige wielerkringen weinig waarde aan die in eerste instantie tot stand gekomen samenwerking met instemming van de KNWUT hechtte, blijft te betreuren, dat ge durende die periode van herrie, tas ten en zoeken, mogelijkheden voor de belangrijkste partner: de cou reurs. naar de vaantjes zijn gegaan (Ronde van Spanje, Ronde van Ita lië). Vandaar dat de renners deze gang van zaken allerminst toe kun nen juichen. Terwijl zij het toch zijn, die straks voor de successen moeten zorgen.... Vaten vol tegenstrijdigheden dus èn ontevredenheid. Op geheel ander niveau, maar van veel ernstiger aard liggen kwesties in de voetbal wereld. Toen een paar jaar geleden de gro te actie ontwikkelende Ned. Beroeps voetbal Bond door "bakzeil halen" van de KNVB in de "koninklijke" opgenomen werd. mocht men menen dat daarmede alle moeilijkheden uit de weg waren geruimd Dat zou waar schijnlijk ook wel het geval zijn ge worden, als het met het semi-prof- voetbal allemaal van een leien dak je was gegaan. Men weet intussen wel, dat daarvan geen sprake is, in tegendeel een groot percentage van de clubs, dat naar "betaald" over ging, tot over de oren in de (fi- nanciëele) moeilijkheden zit. XXX Terwijl men in leidende kringen van de KNVB druk doende is om een oplossing te vinden, waarin men tussen haakjes tot nog toe niet is De Belg Vingerhoedt heeft zich in het voortgezette toernooi om de Eu ropese driebandentitel (te Cannes) bijzonder onderscheiden, door in zijn partij tegen de Fransman Hanoun een moyenne te verwezenlijken van 1.724 Hij scoorde een serie van acht en had slechts 29 beurten nodig om de 50 caramboles vol te maken. Daarnaast is vermeldenswaard de prestatie van de Oostenrijker Scherz. Hij scoorde eveneens een serie van acht, maar had 38 beurten nodig (eveneens tegen Honoun!) waardoor diens partgemiddelde op 1.315 kwam. Onze landgenoot Tegelaar wacht nog steeds op zijn eerste overwin ning. Nu verloor hij weer van resp. Vingerhoedt en Tiedtke. Het resultaat van deze partijen was: Vingerhoedt 50 51 9 0.980 Teegelaar 43 51 4 0.843 Tiedtke 50. 52 6 0.961 Teegelaar 29 52 3 0.557 De stand luidt: 1. Vingerhoedt 6 matchp. uit 3 part. 2. Siguret, 6 matchp. uit 3 part.; 3. Tiedtke, 6 matchp. uit 3 part.; 4. Ventar Riba, 6 matchp. uit 3 part.; 5. Scherz, 5 matchp. uit 3 part.; 6. Hanoun, 2 matchp. uit 3 part.; 7. Pereira, 1 matchp. uit 4 part.; Rom- bouts 0 matchp. uit 4 part.; 9. Tee gelaar, 0 matchp. uit 4 part. Het door Vingerhoedt in zijn partij tegen Hanoun gevestigd gemiddelde van 1.724, blijkt een nieuw particulier Europees record te zijn. Het oude re cord stond sedert 1952 (wereldkam pioenschap Buenos Aires) op zijn naam met 1.612. Het Nederlands record is met 1.785 nog altijd in het bezit van Bos. De uitslag van de door de ..Getrou we Broeders" in hotel ..De Vriend schap" te Biervliet georganiseerde schieting luidt als volgt: Hoogvogel: E. Steene. Boekhoute 'Be); le zijvogel; R. Thomaes, Hoofd, plaat; 2e zijvogel: A. Groosman. IJzendijke. Het aantal deelnemende schutters bedroeg 38. De schieting werd gehouden op zondag, 23 maart 1958. De Nederlandse ploeg voor de Drie daagse van Antwerpen, die op 8, 9 en 10 april gereden wordt, is thans de finitief als volgt samengesteld. Wim van Est, Piet van Est, Daan de Groot, Michel Stolker, Leo van der Pluim, Wout Wagtmans, Peter Post en Frans Mahn. In het gemeentelijk sportpark te Tilburg zal op 9 april de dertiende Tilburgse bijenmarkt worden gehou den. Er zijn premies beschikbaar voo de grootste aanvoer, de verst komen de aanvoerder en de grootste koop. geslaagd, komt daar een aantal kop stukken van die vroegere N.B.V.B. opnieuw te voorschijn met, voorlopig fantastisch uitziende, plannen tot op richting van een voetbalbond, waar in uitsluitend plaats zal zijn voor full prof-spelers. Er is over deze nieuwe actie, waar achter een aantal actieve en hardnek kige personen staat, links en rechts nogal laatdunkend geschreven en ge oordeeld. Nu wij achter de schermen hebben kunnen kijken, zeggen wij: acht die actie niet te lichtvaardig, want men doet in die "opstandige" kringen méér daadwerkelijks, dan men zo op het eerste gezicht zou vermoeden. Nu is de stemming in de gelederen van sommige KNVB-clubs wel ge- eigend er voor. om de "rebellen" in de kaart te spelen en in de kringen der betaalde voetballers zelf botert het hier en daar al evenmin. Koren op de molen dus van de NBVB, waarvan men, vergissen wij ons niet al te sterk, in de nabije toe komst de nodige daden kunneü wor den verwacht. Natuurlijk moeten allereerst feiten worden gesteld, om de werkzaamhe den en de vele plannen, die de Be roepsvoetbalbond (vandaag nog in oprichting) koestert, op hun werkelij ke merites te kunnen toetsen. Maar voorzover wij thans kunnen beoorde len, zijn wij er van overtuigd, dat het hier een ernstige poging geldt. Tot zolang ons de harde feiten hier voor aangehaald niet hebben bereikt, ligt het voor de hand om vooralsnog te twijfelen aan de realisering van de plannen, welke deze NBVB, i.o. op stapel zet. Maar is er destijds, toen de ,club van Joosten", waartoe ook enige heren van deze NBVB behoor den, niet eveneens getwijfeld aan de verwezenlijking Het zal in ieder ge val de moeite volledig lonen, de ont wikkeling in alle ernst te blijven ga deslaan. MACHINESCHRIJVEN Geslaagd voor machineschrijven: de dames M. Toussaint, M. S. Simons K. Scholten, W. G. v. d. Hengel. I. M. van Damme, en W. G. Leunis te Terneuzen, mej. A. Dieleman te Sluiskil; M. G. Wolfert te Hoek, I. de Voogelaar te Biervliet en L. J. A. v. d. Berge te Axel. RIOOLLEIDINGEN IN HALSTEREN Gebr. v. d. Veeken. Made 59.500.-, N.V. Zins en de Laat. Breda 60.400, Schepers en de Bont, Raamsdonk 65.200.-. Gebr. Moerland. St. Anna- land 76.500.-. Koster en Visser, Waddinxveen 68 000.-. J. Verwater en Co. 63.800.-, N.V. Visser en Smit, Papendrecht 91.085.-, N.V. Aug. van Dijek-Petit. Bergen op Zoom 64.000, B. Oudenbosch, Oldenzaal 78.500.-, J. Verdoorn. Papendrecht 73.000.-, Scheepers. Heerlen 66.500.-. Geer- dink. Rotterdam 72 280 -, Fa. Ha- tenberg. Appelscha 56.000.-. J. de Boner. Giesendam 63.690.-. de Oost hoek. Uden 65.000.-, J. A. Leijs, Ka- pelle-Goes 74.000.-. VOORBEZINKINGSINSTALLATIE INSTALLATIE TE HALSTEREN P. de Raas, St. Philipsland 245.930 Geerdink. Rotterdam 248.780. N.V. Hille en Rosen. Amsterdam 244.500. N.V. Visser en Smit. Papendrecht 245.700.-, H. Stouter. Brouwershaven 249.000.-,, Gebr. Oomen, Raamsdonk 254.000.-. Oosterhout Mol, Breda 259.400 -, Gebr. Bossing. Enschede 243.000.-. Gebr. Everaars v. d. Bergh, Steenbergen 251.000.-, van Oeselt, Bergen op Zoom 258.500.-, N.V. de Oosthoek, Uden 253,000.-. J. A. Leijs, Kapelle-Goes 225.375.-, Haverland, Zwolle ƒ259.000.-. VOORBEZINKINGSINSTALLATIE MET RIOOLLEIDINGEN (MASSA) HALSTEREN P. de Raat, St. Philipsland 291.540 Stouten, Brouwershaven ƒ294.000.-, Bossing, Enschede 307.000.-, Geer dink, Rotterdam 320.000.-. GOES. 28 maart Groenten: sprui ten B2 68. afw. 54-58, witlof Al 109- 114. A2 96. BI 94-102. B2 68-94. afw. 56-62, kropsla Al 30, r.kool 10. kool rapen 7. prei 45-52. uien 2-14. spin. 70-82. and. 72-80, radijs 26-33, sjalot ten 18, knolseld. 7-9. LEEUWARDEN. 28 maart 90 stieren 2.703.05, 325 vette koeien, le kw. 2.70—3.02, 2e kw. 2.50—2.69, 3e kw. 22.49, 1994 melk- en kalfkoeien 6001050, 200 pinken, vette- en gras kalveren, pinken 300600, vette en graskalveren 250450, 1689 nuchtere kalveren 3550. 1018 vette, weide- schapen en lammeren, vette weide- schapen 80105, lammeren 6095, 164 vette varkens, oude varkens 1.40 1.55, vette biggen 1.651.70, zouters 1.651.70. 163 biggen en lopers, big gen 2550, lopers 5180. 30 bokken en geiten geen notering, 129 paarden 525875. totale aanvoer 5792. Over zicht: stieren: aanvoer ruimer, stem ming willig, prijshoudend; melk- en kalfkoeien: aanvoer ruimer, stem ming goed, prijshoudend; pinken: aan voer kort, stemming beter, prijzen stijver; vette en graskalveren: aan voer kort, stemming beter, prijzen stijver; nuchtere kalveren: aanvoer ruim, stemming beter, prijzen als vo rige week; varkens: aanvoer kort, stemming willig, oude varkens gelijk in prijs, vette biggen en zouters ho ger; biggen en lopers: aanvoer ma tig, stemming rustig, prijzen gelijk; schapen: aanvoer ruimer, stemming rustig, prijzen gelijk; lammeren: aan voer ruimer, stemming rustig, prij zen gelijk; paarden: aanvoer ruimer, stemming goed en ruim prijshoudend. Konstanz 300 1), Rheinfelden 244 (+7), Breisach 180 (-19), Straatsburg 253 (+3). Maxau 438 11), Mannheim 300 (+4), Mainz 318 (+11). Bingen 220 (+6), Kaub 242 (+5), Trier 208 -4), Koblenz 258 (+8). Keulen 254 (-14), Ruhrort 466 (+8), Lobith 1090, Nij megen 872 (—2). Arnhem 878 (—1), Eefde IJssel 404 4). Deventer 305 4). Monsin 5550 (+10), Visé 5040 8), Borgharen 4015 8), Belfeld 1180 2), Grave beneden de sluis 508 (+4).

de Stem | 1958 | | pagina 15