Geen meer tegenstanders een asfaltbekleding van 7950 - 3950 WOLLEN WILTON KARPETTEN Goese dames genoten van charmante Boussac-show Vragen over geld uit de ,rampenpot5 in raad van Terneuzen Drie uitvoeringen van De Barbier van Sevilla Sir€Dta Hearing over dam in Veerse gat Machtig werk VROOM Cr DREESMANN Nieuwe Zeeuwse Statenleden Studieweekeind te Ossendrecht MENING DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 28 MAART 1958 Advies van bekend estheticus Alleen morgen ZATERDAG kunt U profiteren van deze unieke aanbieding VLISSINGEN Jubilarissen bij „St. Eloy" R.-k. zeeverkenners van Terneuzen nu toegelaten Feestplannen voor 30 april Diocesane Jeugdzorg Hoogwaterstanden Kath. onderwijzers vergaderen In Goes tweede vormingsbij eenkomst Walcheren Z-Vlaanderen AXEL Zuid-Beveland GOES B.B. en de stembus AGENDA Vandaag Morg: en DE DOOR1 VERLIES V P. v. d. ondergoed na£r d<2 b00t OI TW (Advertentie) „TJ ziet hier alleen bekende mensen", zei de Commissaris der Koningin, gisteren na afloop van de hearing, welke met betrekking tot het leggen van de dam door het Veerse gat, in de Statenzaal was gehouden. Ged. Staten waren nl. eerst fervente tegenstanders van het bekleden van deze dam met asfalt, zoals de Rijkswaterstaat dat wil. Maar ir. Dibbits en zijn Zeeuwse kopman", ir. v. d. Burgt, hebben zowel het provinciaal be stuur als de vertegenwoordigers van de streek; Landbouwschap; polder Walcheren; V.V.V. enz. kunnen overtuigen. Voorlopig maakt men die, evenals het nieuwe weggedeelte tussen Vrou wenpolder en Wissenkerke van be scheidener aard. Er werd gesproken van een zes meter brede rijweg met fietspaden van 2.70 meter breed. Diverse kwesties werden nog aan gesneden, zoals het maken van een tunnel door een dijk, waar de nieuwe weg hem kruist; schade wegens doorsnijding van percelen en ook werd een lans gebroken voor het spa ren van de vogel-eilandjes in de om geving van de dam. Dr. Dibberts voerde o.m. aan, dat een groene dijk, evenzeer in het duin. landschap detonneert als een asfalt- dijk. temeer omdat men het asfalt wil bedekken met een strooilaag van steenslag op partser. dat het geheel een blondachtige tint geeft. Ir. Roo senburg. een bekend estheticus, zal hierbij adviseren. Ook de tijdnood dwingt tot een vlugger methode van werken, dan met het zetten van steen mogelijk is. En ir. Dibbits wees er ook nog op, dat een grasmat aan de binnenkant, vermoedelijk toch zou verstikken on der verstuivend zand. Om diezelfde reden heeft rijkswaterstaat ervan af gezien om de kop van de dam groen te houden. Bovendien is asfalt solider voor een zeewering. Het wordt een machtig geval deze 2800 meter lange dam door het Veerse gat. Op vragen uit de bijeenkomst kwam men aan de weet dat deze een hoogte krijgt van 10 tot 13 meter met een kruin breedte van 5 meter, die waar schijnlijk met beton ajgedekt wordt. In de berm van deze dijk wordt een weg geprojecteerd van 40 meter breedte, waarin later een dubbele autobaan kan worden aangelegd. De prov. waterstaat heeft te zorgen voor de weg-aansluitingen op deze dijk. (Advertentie) Nog vragen f :,:ri tmtiW in 3 prachtige perzische dessins (b.v. als afbeel ding) terra fondkleur met 4 kleurig patroon donker randmotief wat het karpet een apart cachet geeft formaat 200 x 280 cm en 225 x 315 cm dus zowel geschikt voor huiskamer als salon keurig met franje afgewerkt 'n sterk karpet Deze prachtige karpetten van een der vooraanstaande fabrieken, waarvan de nor male prijs resp. 110.en 129.bedraagt, kunnen wij U als speciale attractie slechts 1 dag, morgen zater dag 29 maart, aanbieden voor de bijzondere prijs van slechts 200x280 cm 225x315 cm Profiteert hiervan. Haast U. Breda - Bergen op Zoom Positieve antwoorden konden nog niet worden gegeven op deze vragen evenmin als over de aangeroerde kwestie, wa$tr de caissons voor de dam zullen worden vervaardigd. Ir. Dibbits zei, dat de rijkswaterstaat begrip had voor de landbouw en dat zo mm mogelijk bouwgrond zou wor den opgevorderd. De caissons worden In ons vorig nummer gaven wjj een uitgebreid verslag van de welge slaagde Boussacshows, welke te Hulst en Terneuzen zjjn gehouden. Gister had deze show te Goes in hotel de Korenbeurs plaats. Zij was gelanceerd door de fa. Poley en had niet minder groot succes. De honderden dames uit Goes en omgevirrg, die de middag, en avond show bijwoonden bleken enthousiast, over hetgeen de vijf mannequins waarvan vier de charme van hun ge boorteland, Frankrijk hadden mee genomen hun toonden in talloze modellen en stoffen en alles in een weelde van kleurcombinaties, geïn- 1 spireerd op voorjaarsfrisheid en zo- gemaakt langs de Walcherse kant, maar de juiste plaats wist hij nog niet. De plek bij de werkhaven is op gegeven. Aanbesteding Bij het onderhoud met de provin ciale pers, vertelden de waterstaats deskundigen dat het eerste deel der werken aan de dam op 8 april a.s. in Den Haag wordt aanbesteed. Het gaat om een stuk van 1700 meter van de N.-Bevelandse oever uit. Is dit gereed, dan wordt van de Walcherse kant af begonnen. Tenslotte blijft er dan een opening van 300 meter lengte, waarin de vervaarlijke geul ligt van ongeveer 12 meter diepte. Daarin wordt een drempel van stortsteen gelegd waarop dan later de caissons komen te staan. Verzet tegen de plannen van Wa terstaat is er niet noemenswaardig geweest. Terwille van de grote dingen die er mee gemoeid zijn, bestond een neiging om het kleinere maar te ver geten. De burgemeester van Veere kwam nog wel even op zijn sluis te rug. maar heeft toch wel ingezien, dat die een illusie zal blijven. meizon. Ook te Goes bleek de belang stelling voor ,,Vite a coudre-pakketje' geknipt voor u groot en niet minder voor de handige demonstratri- ce, die in een ommezien een blouse in elkaar toverde. De sfeer en aankleding der shows was weer even verfijnd als altijd. „MONTO IMPERIAL" VERENDE MATRASSEN met 1 5 jaar garantie op de su blieme stalen binnenvering. De bekende merkmatras met anti- rheuma afdekking. Overtrokken met bijzonder mooie kwaliteit damast. 1 90 1 persoons o fiO 50 2 persoons ©ÜJF® SCHUIMPLASTIC MATRASSEN van volgeschuimd piastic. Warmte Isolerend, licht, stofvrij hygiënisch. Overtrokken met prima damast. 80 x 190 NU KANTELBEDDEN Het verplaatsbare opklapbed. Niet vastschroeven, geen bescha diging van vloerbedekking. Uitgerust met extra versterkte spiraalmatras )Q 75 1 persoons rj CA 90 2 persoons Je Bijpassende OMBOUWPLAN- KEN in blank- en donkereiken 26.90 Op de jaarvergadering van de kath. metaalbewerkersbond ..St.- Eloy", in het Ariënsgebouw gehou den, werden de heren J. Oosterhout en J. Schreurs gehuldigd; de eerste wegens zijn 40-jarig en de tweede vanwege zijn 25-jarig lidmaatschap. Zij ontvingen resp. het gouden en zil veren ere-insigne. Een gouden insigne was er bovendien voor het te Middel burg wonende lid, de heer J. v. Laarschot. De voorzitter, de heer C. Bielok stelde hun verdiensten in het licht en de districtsbestuurder, de heer Rij kers. sloot zich daar, namens het hoofdbestuur, b aan. In het huishoudelijk deel der ver gadering herkoos men de bestuurs leden. de heren S. Dogge, J. Ma- chielsen, L. Sterrenbach en P. Wanst. De jaarverslagen werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Na de pauze heeft de heer Rijkers zijn visie gegeven op de sociale toe standen en speciaal op de gevolgen van de bestedingsbeperking. Die wa ren volgens hem zeer ernstig. In west-Brabant is er _een werkloos heidscijfer van 20 procent; plaatsing van ongeschoolden wordt steeds moeilijker en met de zwarte lonen in de bouwvakken is het grotendeels gedaan. Spr. adviseerde bij eventuele ontslagen altijd in beroep te gaan bij het gewestelijk arbeidsbureau en even noodzakelijk is het, dat men zijn vakbond inlicht. Voorts besprak hij de wachtgeldregelingen. Diverse vra gen zijn nog gesteld, toen er gelegen heid tot discussie werd gegeven. Bij de rondvraag complimenteerde de heer P. Wanst, namens de K.A.B., de drie jubilarissen. Op de vorige vergadering van de Terneuzense Jeugdraad werd na lang en breed praten over het al of niet toelaten van de nieuwe r.-k. zeever- kennersgroep ,,St. Hubertus", voor lopig afwijzend beschikt, omdat men van oordeel was dat deze groep een andere naam moest dragen. Van de r.-k. verkenners ,,St. Hubertus" was er reeds een vertegenwoordiging. Een I en ander werd op de laatst-gehouden I vergadering nog eens besproken. Uit- 1 eindelijk werd nu besloten de katho- lieke zeeverkenners toe te laten. Daar de notulen der jaarvergadering j van te voren aan de leden waren toe- J gezonden en hierover geen op- of aanmerkingen waren, werd dit punt j met een hamerslag afgewerkt. Bij de bestuursmededelingen maak te de voorzitter, de heer E. de Groen bekend dat tot tweede secretaresse i was benoemd mej. C. Dieleman te Sluiskil. In de vacature algemeen adjunct voor beheer materieel moet nog worden voorzien. De voorzitter kondigde eveneens aan dat in april door de heer J. Wijn malen van de Nederlandse Volksdans Stichting een viertal lessen in volks dansen zal worden gegeven. Een der lessen zal worden besteed aan de mannelijke leiders der jeugd verenigingen. Tet gelegenheid van de verjaardag van H M. de Koningin op 30 april zul len de jeugdverenigingen aangesloten bij de Terneuzense Jeugdraad, voor festiviteiten voor de kinderen zorgen. In de morgenuren zal in het Jeugdge- bouw aan de Kerkhoflaan een drie tal filmvoorstellingen voor de klein tjes worden gegeven. Na de middag zullen op het terrein aan de Rozenstraat allerlei volksspe len voor de grotere kinderen worden gehouden. In de avonduren zal één der jeugd verenigingen een toneelvoorstelling geven in het Luxor-theater". De Sluiskilse jeugdverenigingen zullen op die dag voor de eerste maal zelfstandig feestelijkheden organise ren. Over het Sluiskilse programma kon de voorzitter echter nog geen mede delingen doen. In verband met het feit dat de jeugd raad er het vorige jaar over heeft geklaagd, dat van de zijde der vol wassenen weinig medewerking werd gegeven, heeft de afdeling Terneuzen van de Vereniging voor Vreemdelin gen Verkeer besloten dit jaar op de zelfde dag een bromfietsenrace te or ganiseren. De voorzitter deed een beroep op alle jeugdorganisaties aan de verwe zenlijking van deze plannen zoveel mogelijk medewerking te verlenen. Voor de jeugdleiders zal voortaan een portefeuille met „leiderslectuur" cir culeren, om hen in de gelegnheid te stellen een duidelijker inzicht in het jeugdwerk te krijgen. Tenslotte stelde 4e voorzitter voor om deze winter een tentoonstelling op het gebied van handenarbeid e.d. in het vooruitzicht. Verenigingen, die geen handenarbeid beoefenen, zullen ook op andere wijze hieraan kunnen deelnemen. Acht nieuwe leden zullen dit jaar hun intrede doen in de Statenzaal, nl. de heren P. Vink (KVP), C. de Put ter en J. v. d. Bos (ARi A. Schuit (P. v.d.A), A. Kaland en H Yssel (CH>, ir C. Horstmann en B. Hesselink (WD). De heer V)nk uit Hontenisse is dis trictsbestuurder van de r.-k. Landar- beidersbond; hij werd te Haarlem in 1927 geboren. De heer Schuit, de burgemeester van Kortgene is 51 jaar en N.-Beve lander van origine. De heer C. de Putter is wethouder van Axel en voorzitter van de prov. C.B.T.B.; hjj is reeds 64 jaar. Burgemeester J. v. d. Bos, een 43- jarige, was, voordat hij te St. Anna- iand werd benoemd, eerste burger van Arnemuiden. De heer Yssel fungeert als hoofd commies op de Zierikzeese secretarie en_ heeft de leeftijd van 40 jaar. Ir. Horstmann, directeur van de spiegel glasfabriek te Sas van GenL een 47-jarige, is ook bekend als voor zitter der K.V.K. voor Z.-Vl. en de heer B. Hesselink is directeur van de ..Vitrite" te Middelburg en lid van de raad. Te vorden werd hij in 1896 ge boren. Door de Diocesane Stichting der Katholieke Instellingen voor Jeugd zorg wordt op 12 en 13 april aanstaan de in de Volksabdij „Onze Lieve Vrouw ter Duinen" te Ossendrecht een diocesaan contact-weekeind ge houden. Voor dit week-eind zijn alle aalmoezeniers, leidsters en leiders van jeugdzorgafdelingen in het Bis dom Breda uitgenodigd. Tijdens de bijeenkomst van zater dagavond 12 april zal drs. A. J. Stal pers, nationaal directeur, een inlei ding houden over de huidige ontwik keling van het bijzonder gezinswerk en het jeugdzorgwerk. Zondag 13 april zal mejuffrouw A. Hulspas uit Den Haag spreken over de prakti sche beoefening van creatief spel. vlorgen, zaterdag 29 maart gelden ir de provincie Zeeland de volgen hoogwaterstanden: te Hansweert om 8.41 en 21.20 uur; te Terneuzen 1 om 8.13 en 21.00 uur en te Vlissingen om 7.56 en 20.33 uur. (Advertentie) Over de hele wereld vinden meer mensen baat bij RENNIES dan bij enig ander maagta*T-*. Rennies blussen brandend maag zuur onmiddellijk. Gewoon laten smelten op de tong en Uw pijnen verdwijnen in korter tijd dan U no dig had om deze advertentie te le zen. In de gemeenteraadsvergadering te Terneuzen werd aan het slot een vraag gesteid door de heer J. A. de Feyter (C.H.U.) betreffende beschik bare gelden uil het rampenfonds. Reeds geruime tijd doen er geruchten de ronde, dat uit de zgn. rampenpot 25.000 voor het Terneuzense jeugd werk beschikbaar zou zijn. De heer de Feyter wilde daarover graag iets weten wanneer dit geld zou komen en of het dan ook voor het jeugdwerk zou worden aangeweend. Ook andere sprekers merkten op, dat de gemeen te dit geld in plaats van voor het jeugdwerk voor de openbare leeszaal zou gebruiken. B. en w. antwoordden daarop, dat van dit geld in het college nog niets bekend is. Op de eerste plaats, zo deelde burgemeester Tellegen mee. zal het geld, als het komt. besteed worden voor het doel waarvoor het bestemd is. Dat men over de leeszaalkwestie aldus redeneert, schrijven b. en w. toe aan het feit. dat reeds verschei dene jaren geleden aan de Zeeuwsch- Vlaamse gemeenten werd gevraagd welke projecten zij voor een dergelij ke subsidie in aanmerking wilden zien komen. Toen is de openbare biblio theek genoemd, maar. zo zei wethou der de Vos, daar niemand precies weet hoe de zaak ligt, worden allerlei veronderstellingen gemaakt, 't Is nog lang niet zeker, dat de gemeente besturen hierbij zullen worden inge schakeld. Het is namelijk zeer goed mogelijk dat het geld. wanneer het ooit zal komen, rechtstreeks aan de gegadigden zal worden uitbetaald. De heer de Vos noemde het feit, dat de heer de Feyter nog aanmer kingen maakte op de principiële goed keuring van het prov. bestuur aan de heer Standaert een bijdrage voor tien jaar van 2200 te geven voor het te verbouwen Concertgebouw, dema gogie. In de vorige vergadering, aldus de wethouder, is deze kwestie van alle kanten bezien en door de raad goed gekeurd. De voorzitter gaf duidelijk blijk van ongenoegen. Toen de heer de Een uitverkochte Britannia-zaal heeft woensdagavond volop genoten van Rossini's meesterwerk ,.De bar bier van Sevilla". In deze opera, die door het gezel schap „Forum" uit Enschede werd opgevoerd, met begeleiding van de Nederlandse orkestvereniging o.l.v. Chris Burgers, was het Italiaanse li bretto door een Nederlandse tekst vervangen. Hoewel dergelijke vertalingen meestal op mislukkingen uitlopen, bleek dit bij De barbier geenszins het geval te zijn. Immers het komische element, dat bij dit werk een belang rijke plaats inneemt, zou bij een Ita liaanse tekst totaal verloren zijn ge gaan. Nu kreeg deze opera, waarin de moeilijke, vol grappen saande sec- co-recitatieven waren vervangen door korte dialogen, wel een heel bijzon der eigen karakter. Forum bleek over uitstekend mu sicerende en acterende medewerkers te beschikken. An toni Wink speelde en zong een meesterlijke Figarro, ter wijl Jan Duiveman als Basilio opviel door zijn fraaie bas-timbre en zijn goede voordracht. Cora van Doesburg, als Rosina, excelleerde vooral in haar „vrije" aria ..Serenade van Haydn"; ook Jaap de Vries, Bert Bijnen en de Engelsman Harry France, resp. als dokter Bar- tolo, Fiorella en graaf Almavera, oogstten veel succes. Hoewel de Nederlandse orkestver eniging niet het beste deel van deze uitvoering vormde, kwam men over het algemeen toch tot een aanvaard bare begeleiding. De kostumering en toneelaankleding waren tot in de puntjes verzorgd. Het puibliek toonde tenslotte zijn dankbaarheid door spelers en diri gent een kleine ovatie te brengen. De ze uitvoering, die onder auspiciën stond van de ZVU, is gisteren in Oost burg en wordt vanavond in Zierikzee herhaald. Feyter de wethouder nog van ant woord wilde dienen werd dit met een scherpe hamerslag verhinderd. Aan de heer C. M. V'eststrate, hoofd van de openbare ulo-school, werd eervol ontslag verleend. Tot leden in het bestuur van de stichting beschuttende werkplaatsen midden-Zeeuwsch-Vlaanderen werden benoemd de heren D. de Jong, R. R. Visser, A. E. S. Hamerlinck, A. Haak, A. J. de Zeeuw. D. M. Ollebek en W. J. Weterings. Aan de r.-k. uloschool zal medewerking worden verleend voor aanschaffing van nieuwe meu bels en ook werd zonder commentaar de nieuwe vleeskeuringsverordening vastgesteld. De wijziging van de gemeentebe groting en die van de dienst voor maatschappelijke zorg 1957 en 1958 werd met algemene stemmen goedge keurd. 9 Twee kasgeldleningen van 350.000 en 50.000. afgesloten resp. met het kinderbijslagvereveningsfonds en de gemeente Ellewoutsdijk, die op 10 april en 6 mei a.s. vervallen, zullen worden verlengd of er zullen plaats vervangende leningen worden afgeslo ten. Dr. M. Camps (K.V.P.) vroeg de banken aan de Bovenweg te Sluiskil weer te plaatsen ten behoeve der be jaarden en zag nog steeds een groot gevaar in het kruispunt Bovenweg- Kerkstraat. De voorzitter antwoordde op de laatste vraag, dat hieraan wei nig te doen zal zijn. De leden van de Kath. Onderwij zersbond in west-Zeeuwsch-Vlaande- ren zullen zaterdagmiddag 29 maart hun algemene ledenvergadering hou den in Hotel du Commerce te Oost burg. De agenda bevat naast de gewone punten een verkiezing. Voorzitter de heer J.Ch. Cornelis zal in deze vergadering na zijn 32 jarig voorzitterschap de voorzitters hamer neerleggen. De heer Ach. van Poecke, oud hoofd der school te Assenede (B) zal een lezing met lichtbeelden hou den over Italië. Zaterdagmiddag wordt in De Land bouw te Goes de tweede van de serie vormingsbijeenkomsten gehouden welke worden georganiseerd door een aantal Zeeuwse sportbonden. Inlei ders zijn de heren S. J. Klompe te Goes en A. H. Levering te Vlissingen Blijkens de aanmelding bestaat er voor deze bijeenkomst grote belang stelling. De bijeenkomst is bestemd voor bestuursleden en overige functi onarissen van sportverenigingen, maar ook andere belangstellenden zijn wel kom. W'estdorpe BAL VOOR MUZIEKFEEST De r.-k. Muziekvereniging „Eikels worden Bomen", welke dit jaar haar 75-jarig bestaan op grootse wijze viert, zal op zaterdag 19 april in de zaal bij mevrouw Dellaert een dans avond organiseren. Vooraf zal de fan fare een concert geven. De baten zijn voor de onkosten van het muziekfestival, dat deze zomer wordt gehouden. POLIO-INENTING Nadat in februari de kinderen, ge boren in 1952, 1953, 1954 en 1956 en 1957 de eerste inspuiting tegen kin derverlamming hebben gekregen, zijn deze week in het wit gele kruis ge bouw de 150 kinderen voor de twee de maal ingeënt. Wanneer de kinde ren voor de derde maal worden ge prikt is nog niet bekend. KANDIDAATSTELLING GEMEENTERAAD In een goed bezochte vergadering der K V.P. afd. Axel, werden door de leden.'de kandidaten gesteld voor de komende gemeenteraadsverkiezing. Uitgaande van het feit, dat de kan didatenlijst een weerspiegeling moet zijn van alle Axelse bevolkingsgroe pen, was men unaniem van mening dat de volgende personen als K.V.P. afgevaardigden zitting kunnen ne men: 1 A. J. M. Kesbeke, 2 E. A. Maas, 3 M. L. M. Ysebaert, 4 J. Vinck, 5 E. Misseghers, 6 C. N. Mi- chielsen, 7 A. Raes, 8 W. v. d. Bilt, 9 J. v. Damme. Graauw KLEUTERONDERWIJZEPES Het schoolbestuur alhier heeft be- noemd tot kleuteronderwijzeres mej. Hillaert van Notendijk, Hontenisse. Zij volgt juffrouw Annie de Koning op. die wegens intrede in het kloos ter eervol ontslag had gevraagd. Sclioondijke GROENE KRUIS-CONTRIBUTIE VERHOOGD De Groene Kruis Vereniging heeft vergaderd in hotel de Zwaan. Uit de notulen en het jaarverslag bleek, dat het aantal leden momen teel 485 bedraagt. De wijkverpleeg ster heeft in het afgelopen jaar 1942 bezoeken afgelegd en 24 maal heeft zij de zitting van het consultatiebu reau bijgewoond. De penningmeester de heer Roest, gaf een uitgebreid overzicht van de geldelijke positie van de Vereniging. Hij wilde voorop vaststellen dat de slechte positie van de kas geen ge volg is van het bouwen van een nieuw wijkgebouw, daar deze reke ning een voordelig saldo gaf van 2900,44. De groene Kruisrekening daaren tegen gaf een tekort van 3056. aan tegen 1821.05 het vorige jaar. De T. B.C.-rekening gaf een batig saldo aan van 1098,35 tegen 760,37 het vorige jaar. Het tekort over 1957 bedroeg dus 1958.53. De oorzaken waren volgens de pen ningmeester gelegen in: stijging van het salaris van de wijkverpleegster, de verhoging van de loonbelasting en A.O.W. en de meerdere te beta len premie sociale verzekeringen. In aansluiting hierop bracht de voorzitter J. van Baal het bestuurs voorstel contributieverhoging ter ta fel. Over dit punt ontstond een lan ge discussie. Tenslotte werd het volgende voor stel aangenomen: de contributie wordt van 6.op 10.per jaar gebracht. Personen, die zich daar door bezwaard gevoelen, kunnen het bestuur verzoeken voor verlaging in aanmerking te komen. Bij de bestuursverkiezing werden bij acclamatie herkozen de heren F. A. van Rosevelt, Ir. Roest en W. Versprille. Hoofdplaat OOSTPRIE STERHULP De Inzameling ten bate van de Oostpriesterhulp, welke in onze ge meente werd gefhouden, heeft 432,50 gulden opgebracht en ongeveer 1 ton goederen van prima kwaliteit. Dins dagavond werd in zaal Martens de films vertoond ..Vervolgden en ver jaagden". Hiervoor bestond een be hoorlijke belangstelling. Clinge VRIJGESPROKEN De boterhandelaar P.L., die inder tijd door de arrondissementsrecht bank te Middelburg veroordeeld werd tot zes weken gevangenisstraf, is in hoger beroep gegaan bij het gerechts hof in Den Haag. Thans is deze zaak opnieuw in be handeling genomen en is komen vast te staan, dat wegens gebrek aan be wijsmateriaal genoemde boterhande laar kon worden vrijgesproken. Zijn verdediger was mr. P. Adri- aanse te Middelburg. W aterlandkerkje LIJST GEMEENTEBELANG Voor de a.s. gemeenteraadsverkie zingen werd de lijst Gemeentebelang als volgt samengesteld: 1. J.C. v.d. Walle: 2. J Beerens; 3. M.J. Pois- sonnier; 4. C.J. Bron; 5 A.J. Haart- sen; 6. J.M.P. Muller; 7. I..J Ver meulen. Bres ken» GEMEENTERAAD VERGADERT De gemeenteraad zal maandag 31 maart vergaderen. Enkele der agenda-punten zijn: Woningwet-woningen, Recreatie, Zwembad, Achterpad Oranjeplein enz. PRO TESTANTENLIJST VOOR GEMEENTERAAD De gezamenlijke lijst der protes tanten voor de a.s. gemeenteraads verkiezing ziet er als volgt uit: 1. C. de Feijter; 2. M. de Boer; 3. P. Zegers: 4. J. Verduijn; 5. P. Roest; 6. G. Buijze; 7. mevr. T. Ka reis - Meeuwsen; 8. A. Wisse; 9. J. Moorlag. FILMAVOND VOOR KANKERBESTRIJDING In zaal het Casino werd een propa- ganda-filmavond gehouden voor de kankerbestrijding. De heer van Wijck sprak een propagandistisch woord, waarna enkele films werden ver toond. AANVOER VISMIJN Over de week van 16 t.m. 22 maart werd op de vismijn aangevoerd: 521 kg bot; 109 kg schar; 7 kg schol; 534 kg garnalen (export). Sluis RAADSKANDIDATEN Voor de a.s. raadsverkiezingen zijn door de PvdA de volgende kandida ten gesteld: 1 J. P. J. Wage. 2 P. A. Wieme. 3 J. Duininck. 4 mevr. C. E. van Oorschot-Webe, 5 J. Westphal, 6 L de Rooij. De heren J. P. J. Wage en P. A. Wieme hadden in de bestaande raad zitting. OPENBARE BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders der gemeente Goes brengen ter openbare kennis dat bij hun besluit dd. 24 maart 1958 no. 819 ingevolge artikel 92 3e lid der Algemene Politie Verordening der gemeente Goes is bepaald, dat ge durende de periode 1 april tot en met 31 mei 1958 elke eigenaar van een of meer duiven is verplicht deze op te hokken en opgehokt te houden, met uitzondering van des avonds na 18.30 uur. Goes, 24 maart 1958 Burgem. en weth. voorn, mr. W. C. ten Kate. burg. M. J. Taillie, secretaris. Vijf jaar geleden klaagde in de Vlis. singse raad de heer v. Poelje thans lid van G.S. over de slechte ge meentelijke bediening, welke de leden der stembureaus hadden ondervon den. Hij deed dit in de klassieke bewoor dingen: de koffie was te koud; het brood te oud en de croquetjes te zout. Enkele leden van de Goese stem bureaus kwamen ons gisteren vragen om een pluim te steken op de hoed van de Goese B.B., waarvan de da mes van de sociale dienst de service verzorgen. De koffie was gloeiend; het brood zacht als boter; de beleg ging om te zuigen en de andere ver sterkende middelen mochten de naam van „klokspijs" met recht dra gen. Eén wens leeft er nog nl. schuim rubberkussentjes op de stoelen voor de mensen, die er van 8 uur tot 19 uur op moeten zitten. Rilland-Bath BOTSING Een autobus die dagelijks de mili tairen vervoert van Ossendrecht naar Rilland-Bath kwam op het kruispunt Hoofdweg - Valckenisseweg, in bot sing met de gemeente-vrachtauto. Het liep met materiële schade aan beide voertuigen af. Geen der per sonen liep letsel op. GOES Grand: Bernardine, a.l. MIDDELBURG Electro: De bruid 1b niet bleu 18 j. Schouwburg: Sissi, a.l. VLISSINGEN Raadhuis 2 uur: Gemeen teraad. Britannia 8 uur: Fodens Motor Works Band Luxor: Storm over Perzië 14 j. Alhambra: Haar eerste liefde, a.l TERNEUZEN Luxor 8 uur: Als het kinderhart spreekt, a.l. OOSTBURG Ledel 7.45 uur: Notre Dame de Paris, 18 ,i. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Op naar Hollywood, a.l. GOES Grand: Bernardine, a.l. MIDDELBURG Electro: De bruid is niet bleu. 18 j. Schouwburg: Sissi, al- VLISSINGEN Luxor: Storm over Per zië. 14 j A'hambra: Haar eerste liefde, alle leeft. STOPPELDIJK P. Compiet: Prijspie- ring. HULST de Bruyns restaurant: Bilpart- kampioensc'hap Lampo-Meerschaert en Freyser-Lampo. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Als het kinderhart spreekt, a.l. Concertgebouw 8 uur: Het trottoir, 18 j. OOSTBURG Ledel 7.45 uur: Notre Dame de Paris, 18 j. BOSCHKAPELLE Aug. de Bakker. Priispiering. DE KLINGE Kinema v. Dijk 7.30 uur: 4 stappen in de wolken. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Blake helpt een handje. 18 j. AXEL Het Centrum 6.30 en 9 uur: De hel der verlorenen, 14 j. IJZENDIJKE Hofzicht 8 uur: Der Bet- telstudent. a.l. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Op naar Hollywood, a.l. KEMZEKE-PAAL Dolf de Backer 3 uur: Sehieting. ANTWERPEN Ron. Vlaamse Opert, 8.15 uur: Het meisje uit de Far-West. DIJ het nader beschc verkiezingsuitslag, jl. uit de Statenstem schijn kwam, verdiept indruk: Hier is, naar begrippen, een belangr ving tot stand gekom schuiving, die voor een terugschuiving be' geschoven zijn de stu doorbraak. Dat is het het zuiden vooral op heugt. Eerlijk gezegc niet zonder bezorgdh wikkeling van zaken eenmaal een verbreker traditionele bindingen schrijdende industrialis nisatie heeft het leven, velen volkomen veran borgenheid in kleine schappen, in overgelevi ten gaat verloren. Mer op zichzelf niet te b evolutie valt trouwens gen te houden. Doch t kelen op een andere sti ritme van leven is een i bij ook het goede in beschadigd kan word schouwen een levensb gefundeerde partij als e ment in die traditie, c voort te leven in de Deze opvatting is sterk ten door de katholiek' voor de Partij van de ben ingezet. Ze leende: voor een grootscheeps! onder de katholiekei zuiden, om hen acht' van het socialisme mee Een begin van succes daarmee bij vorige verk ker behaald. Er heeft geheerst in de kringen over dit verschijnsel. W de verkiezingen der 1 constateren, dat dit su doorgezet. De bres is m versmald en na de ver jl. woensdag mogen we ze is gedicht. Deze aan slagen. Mag de KVP lauweren gaan rusten? niet. Ze zal zich voortd ten blijven inspannen program, haar tactiek van optreden te blijver opdat ook de katholiek derne tijd er door a; I wordt. De PvdA zal zi nederlaag zeker niet z neerleggen. Een slag is de krijg gaat door. [-JET teruglopen van een verschijnsel, dai niet tot het zuiden bep Hollanden is het nog n lend en "daarmee gaat verrassende sprong-vooi VVD. Men mag niet z( stellen, dat het tweede de verklaring is voor Zeker, er zullen vrijzinn den zijn geweest, die eei lang hun heil hebben de PvdA, omdat ze onde ring van het woord waren geraakt, omdat den blijven, omdat ze de het liberalisme zeer w De teleurstellingen zijn niet bespaard. De Pv toont, vooral nu het w( nauwen in de economie, delijker haar specifiek-sc trekken van overdrever hen in overheidsbemo I verwaarlozing van het I der ondernemersbedrijvi aanvullende werken er belastingen denkt men te kunnen cureren. Dit borst gaan stuiten bij c meer grote groep vrijzi) van vooruitstrevendheid .1 z< (Advertentie \Y hoofri Ergens in ha MaS steeds niet ivaddalena- Ze prol haar?i?Hr atn te denkan de ri, Jd zoek met het opr le ha?meLdle Donato in1 had achtergelaten. lig bezti»htar was de luc blauw w i6. veranderen. grijs J{eektf op tot e de n<? z langzaam vrienr)„i Z?e verloor haar Stam» glans en wee ij en doods de egale genlwerd later. Over de 1 nen z)var,e gestalten va kelijke de vrouwen, die hl hens L^°n ndeling ma s heen en terug, hun v eei

de Stem | 1958 | | pagina 2