Heel huiselijk in een flatje Vorstelijk bezoek aan Den Haag en Delft Hygiëne kan beter op sommige scholen St. Cecilia uit St. Jansteen door Ierland uitgenodigd Auto's voor Expo-persdienst komen uit Oud-Gastel 13 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 28 MAART 1958 13 KNVB Zeeland TOT BESLUIT STAATSIEBËZOEK Deelname aan festival le Cork LAATSTE NIEUWS Tuinbouw- en fruitteeltcursus te Eede een succes FEEST BIJ ROTTERÜAMSCHE BANK Goe.se directeur van de Berg viert 40-jarig jubileum V.S. houden Cubaanse rebellen aan Schaapherder verdronk hond Op het dievenpad Faillissement GOES MIDDELBURG YLISSINGEN HULST TERNEUZEN SAS VAN GENT AXEL IJZENDIJKE OOSTBURG Schoondijke won wisselbeker Nachtrit ZEVAC Wilno-reserves tafellenniskampioen SPORTm 't KORT EXAMENS AANBESTEDING WATERSTANDEN Program 30 maart le klasse A: Domburg 1-Walcheren 1, Lewed. Boys 1-Volharding 32 1, Kruiningen 1-Robur 1, Koewacht 1- Vogelwaarde 1, Schoondijke 1-IJzen- dijke 1. le klasse B: Brouwershaven 1- Rurgh 2, Dreischor 1-Zierikzee 2. 2e klasse A: Aardenburg 2-'s Heer Arendskerke 2, Biervliet 2-Zuidzande 1, Zeeland Sport 4-Groede 1. 2e klasse B: Kruiningen 2-Cortgene 1, Sluiskil 2-Hansw. Boys 2, Kwaden- damme 1-Yerseke 2. 2e klasse C: Dreischor 2-Zierikzee 3 SVOWK 1-Zonnemaire 1, Renesse 3- Brouwershaven 2. 3e klasse A: Dewed. Bo.vs 2-Middel_ burg 4. Zeeland Sport 5-Schoondijke 2 3e klasse B: Ria W 2-Goes 4. Hon- tenisise 3-Robur 3. Na een bezoek aan het Water loopkundig laboratorium te Delft en na ook nog een korte rondrit door deze stad te heb ben gemaakt, hebben koningin Elizabeth, koningin Juliana en de prinsessen Beatrix en Irene gisteren de weg naar Rotterdam ingeslagen- Prins Philip en prins Bernhard gingen intussen naar 't gebouw werktuig- en scheeps- bouwkunde, vanwaar zij in een iets later stadium de vorstinnen naar Rotterdam zouden volgen. Omstreeks half een bereikten de auto's met de beide koninginnen en de prinsessen op de Rotterdamse Rij weg het Maasstedelijke grondgebied. Gereden werd vervolgens via de Van Noortwijckstraat in voormalig Over- schie naar de Blijvenburgstraat, waar het hoge gezelschap een niet in het draaiboek voorzien bezoek bracht aan een woning in de hoge woonflat Stadt en lapde. Voor deze woning waren ter begroeting aanwezig Rotterdams burgemeester, mr. G. E. van Walsum, en mr. K. P. van der Mandele, ka merheer in buitengewone dienst van koningin Juliana. Het gerucht over het bezoek aan de woning in de Blij venburgstraat was blijkbaar van te voren al tot de bevolking doorgedron gen. Het leek tenminste wel of heel Overschie zich in deze buurt had ver zameld. In de flat bezochten de vorstinnen en de beide prinsessen op de eerste etage de familie Dodemont. Zij wer den hier ontvangen door de 32-jarige heer des huizes, die ambtenaar is bij de bescherming bevolking en zijn jonge vrouw. ..Toen ik hoorde, dat ik bezoek zou krijgen van twee koninginnen en twee prinsessen was ik eerst wel erg ze nuwachtig, maar daar heb ik nu geen last meer van", aldus had mevrouw Dodemont tevorerp tegenover de jour nalisten verklaard en zij maakte deze bewering geheel waar, want zij toon de bij de aankomst van dit hoge be zoek geen enkel teken van nervosi teit. Het was een echt familiebezoek, waarbij een ieder zich op zijn gemak scheen te voelen Een ontvangst in het stadhuis en daarna een bezoek aan het Bouwcen trum in het lichtcentrum, dat deel hiervan uitmaakt kon prins Philip niet nalaten een bon-mot te plaatsen. Toen ir. Kalff tydens zijn explicatie over het gebruik van juiste lichttoe- passing liet zien, hoe voor een schrijf machine het beste doffe aanslagtoet- sen gebruikt kunnen worden, omdat het gebruikelijk materiaal zo gemak makkelijk in de ogen schittert, merk te de prins lachend op: „Maar een goede typiste behoeft niet naar de toetsen te kjjken". De belangstelling voor het vorste lijke bezoek aan Rotterdam was enorm. Zeer veel mensen waren ook op de been, vooral ook toen het ko ninklijke gezelschap zich naar de Parkkade begaf, voor het gala-diner', dat c»koningin Elizabeth en prins Phi lip aanboden op hun jacht, de Britan nia". Een magnifiek vuurwerk be sloot het vorstelijk bezoek aan Rotter dam en het verblijf van het Engelse koningspaar in Nederland. Om enkele minuten voor half twaalf maakte de „Britannia" zich los van de wal.... HULST PROPAGANDA-AVOND VVV Op initiatief van de plaatselijke VVV wordt op 1 april, in het Bonte Hert, een bijeenkomst gehouden waai de heer G.W. Oskamp, directeur van de provinciale VW. zal spreken over "Wat is wat doet VVV". De be doeling is onder de bewoners meer begrip te brengen voor het werk^ dat gedaan wordt, teneinde toeristen paar stad en streek te trekken. Het bekende koor St. Cecilia te St. Jansteen, dat reeds talrijke uit voeringen heeft gegeven in den vreemde, heeft thans een wel zeer vererende uitnodiging gekregen. Te Cork in Zuid-Ierland. wordt ieder jaar het "Choral Festival" gehouden, een concours waaraan koren uit vele landen deelnemen. Enkele koren worden door de stichting die het Choral Festival organiseert uitgeno digd als speciale gast en die wordt dan ook een niet onbelangrijk bedrag aangeboden voor hun medewerking. Dit jaar is het St. Ceciliakoor van St. Jansteen een dier uitverkorenen. Het heeft deze hoogst vererende in vitatie te danken aan zijn program ma van polyfonische muziek en, ui teraard, aan de wijze waarop het koor dit repertoire onder de beproef de leiding van de heer W. Bartz uitvoert. Het festival in Cork wordt op 24, 25 en 26 mei gehouden. De uitnodi ging houdt tevens in dat St. Cecilia le Cork een zanguitvoering, een gehe le avond vullende, verzorgt. Op het ogenblik wordt er vanzelf sprekend ernstig gedokterd aan het moeilijke probleem van de reis naar Ierland.... en de kosten daarvan. Het is te hopen dat St. Cecilia in staat zal worden gestald de eer van Zeeuwsch-Vlaanderen in Eire te ver dedigen. H.M .Koningin Elizabeth. HM. Koningin Juliana en de prinses sen Beatrix en Irene hebben op de laatste dag van het Britse bezoek een flatwoning in Over schie bezocht. We zien de hoge gasten hier met hun gastvrouw en gastheer, mevrouw en de heer Dodemont. In het gemeentehuis te Aardenburg vond de eindles en diploma-uitrei king plaats van de fruitteelt- en tuin- bouwcursus die in het kader van de streekverbetering Eede was gehou den. In totaal hadden zich 30 cursisten gemeld; aan 26 kon het diploma wor den uitgereikt. De bijeenkomst werd geopend door de voorzitter van de Commissie Streekverbetering Eede, de heer C. van Bellegem. In een toespraak sprak burgemeester J. M. A. C. van Dongen er zijn tevredenheid over uit, dat een zo groot aantal personen aan de cur sus had deelgenomen .hetgeen hij van groot belang achtte voor het ver krijgen van goed vei'zoiigde bedrijven in zijn gemeente. Hij vond het ook een gunstig teken, De heer B. v.d. Berg, directeur van de Rotterdamsche Bank, kantoor Goes, gaat 2 april a.s. jubileren. Die dag n.l. is hij 40 jaar verbonden aan genoemde financiële instelling en men wil niet dat deze da£ onopgemerkt voorbijgaat. De heer Van de Berg wordt in mei a.s. 60 jaar. Hij werd te Loohem ge boren, haalde zijn einddiploma HBS te Zutphen en trad in 1917 in dienst bij de Lochemse Bank vereniging. Op 2 april 1918 werd deze instelling over. genomen door de Nationale Bankver- eniging, welke later opging in d<e Ro- baver. De heer v.d. Berg, die in 1921 pro- Ook huishoudelijk onderhoud Iaat vaak te wensen over In het verslag van de schoolartsen- dienst op oost-Z.-Beveland, waartoe ook Goes en Kloeting e behoren, klaagt de schoolarts, mevr. J. den Engelsman-Groenhof er over, dat aan de hygiëne in het schoolgebouw nog vaak een en ander hapert. Zij vindt het jammer, dat aan de elementaire hygiënische voorschriften niet altijd wordt voldaan, doordat bijv. zeep en schone handdoeken bij de toiletten ontbreken. Voorts laat het huishoudelijk on derhoud van de scholen vaak veel te wensen over. In vele gevallen is naar haar mening de oorzaak hiervan slechts 1 werkkracht voor veel werk, te verrichten in een kort tijdsbestek; want wil dit onderhoud goed ge schieden, dan kost dit veel tijd. In het bijzonder geldt dit voor de vele scholen waar nog planken vloeren zijn: hopelijk worden deze overal zo spoedig mogelijk vervangen door naadloze, geen stofgevende vloeren. Zolang het nog niet zo ver is, is het dus noodzakelijk voor voldoende en goede werkkrachten zorg te dragen. Wat het schoolmeubilair betreft het volgende: hop wel hierin de laatste tijd al veel verbeterd is, zeker is het dat nog veel om vervanging vraagt; niet alleen uit hygiënisch oogpunt, maar vooral ook in verband mei de belangrijke wijzigingen in het onder wijs, waarin de groepsvorming steeds meer naar voren komt. Op een enkele school ontbreekt nog een lokaliteit voor het onderwijs in de lichamelijke opvoeding; dit is een ernstig gebrek. Onder het toezicht van de arts vie len in 1957 ruim tiendu'zend kinderen, waarvan bijna de helft werd onder zocht. n.l. 4889. Van dit aantal wer den er 198 naar de huisarts verwe zen. Van de middelbare scholen wer den 372 leerlingen op hun ogen onder zocht en 18 van hen werden naar de dokter verwezen wegens onvoldoende gezichtsscherpte. Het onderzoek op t.b.c. wees uit, dat de stand van zaken in het dis trict op dit terrein gunstig was. Eén kind bleek actieve t.b.c. te hebben en werd in een sanatorium opgenomen. De plaats van onderzoek was ge deeltelijk het wijkgebouw, gedeelte- curatie had gekregen was achtereen volgens werkzaam te Borculo en Velp en kreeg in 1934 zijn benoeming als directeur van het kantoor Goes, als opvolger van de heer Fransen v.d. Putte. In het verenigingsleven nam en neemt de a.s. jubilaris een belang rijke plaats in. Hij was een der op richters van de openbare leeszaal en van de afdeling Goes der ver eniging Oost en West, welke een tijd van grote bloei heeft gekend, maar na het verloren gaan van In donesië, geen levenskracht meer had te Goes. Voorts is hij o.m. voorzitter van „we tenschappelijke belangen" en van de vereniging voor d,e geld. en effecten handel op de Bevelanden en bestuurs lid van de Oranjevereniging. Ook deed hij veel voor de padvinderij. Woensdagmiddag a.s. recipieert de jubilaris ten kantore van de bank aan de Grote Kade. dat eveneens de ouderen het nut van vakkennis inzien, daar er verschei dene bedrijfshoofden van 40 tot 50 jaar aan de cursus hadden deelgenomen. Ir. J. J. van Hennik uit Goes, rijks- tuinbouwconsulent voor Zeeland en west-Brabant onderstreepte het nut van vakonderwijs, vooral ook voor de kleinere bedrijven, en wees op de mo gelijkheid tot het volgen van hoger vakonderwijs. Wethouder C. Sturte- waegen tenslotte vond het van belang voor Eede, dat er aan het tuinbouw gebied aandacht besteed wordt, daar hier een aantal inwoners een be staansmogelijkheid kan verkrijgen. De ondervraging van de cursisten geschiedde door de leraar, de heer A. J. van der Bliek uit Aardenburg, die speciaal de verschillende soorten fruitteelt behandelde en door de heer E. Lansu, die de groenteteelt voor zijn rekening nam, en speciaal aan dacht schonk aan de aspergeteelt. De eindles werd op bevattelijke wijze ge geven, zodat de talrijke aanwezigen een goede indruk kregen van hetgeen werd gedoceerd en zelf hun kennis konden verrijken. Onder deze aanwe zigen waren het voltallige college van buigemeester en wethouders van Aar denburg, verschillende raadsleden en bestuursleden van landbouworgani saties. Burgemeester Van Dongen reikte aan de 26 geslaagden de diploma's uit. Deze geslaagden zijn: Prudent Staelens, Herman Buzeijn, Johan van de Wynckel, Walter Staelens, Johan de Jaegher, Gerard de Baere, Aimé Rodts, Richard van de Wynckel, Piet van Bellegem, Adelin Nobus Omer Rodts, Clement Staelens, Herman Marteijn, Leon Rods, Jacques van de Wynckel, Herman Heijndrikx, Arsène de Geeter, Firmin Nobus en Joseph van Bellegem, allen uit Eede, Sylva Buijsse en Aloyus van Deursen uit Aardenburg, Piet Remijn en George van Deursen uit Heille, Arsène van den Hemel uit Groede en Antoine Veraart uit IJzendijke en Jan van de [Vijver uit Sluis. Namens de cursisten dankte de oud. ste deelnemer Clement Staelens, 55 jaar, met een toepasselijk woord de leraren voor het genoten onderwijs en bood hen een geschenk aan. lijk op de scholen zelf. Het bezwaar t van het eerste is, volgens de school- j arts, het veel geringere contact met de school en haar leerkrachten, het geen een enkele maal zelfs een klein misverstand kan veroorzaken. Het voordeel van het tweede is de prach- tige onderzoekruimte en aparte uit- kleedruimte, waaraan toch grote be- hoefte is. Moge hiermede in de toe- komst bij de bouw der scholen reke- i ning gehouden worden. De griepepidemie in het najaar J maakte het noodzakelijk op verschil lende dorpen in Goes alle lagere en kleuterscholen te sluiten, wegens het enorm percentage zieken, zowel on der de kinderen als het personeel, hetgeen normaal onderwijs onmoge lijk maakte. In Goes was dit gedu rende week op het hoogtepunt der epidemie, waarna spoedig alles weer normaal was. lip De Amerikaanse kustwacht heeft bi; de zuidpunt van Texas een vaar tuig geënterd, aan boord waarvan zich 36 gewapende Cubaanse opstan delingen in uniform bevonden, die ïret een hoeveelheid wapens en mi- ndie uit de V.S. op weg waren naar Cuba. Het vaartuig, „El Orion", had geweigerd te stoppen toen het werd gepraaid. De aangehouden Cubanen droegen rood-met-zwarte armbanden met het opschrift „26 juli", de datum waarop v°ng jaar dc Cubaanse opstandelin genleider Fidel Castro zijn actie be gon. De leider van de groep verklaar de dat zij in hongerstaking zonden gaan uit protest tegen hun aanhou ding. Een boete .van~i.l00.,— eiste, don derdagmiddag de officier van justitie te Middelburg tegen de 67-jarige oud- j schaapherder P. van E. uit 's-Graven- j polder, die 18 januari j.l. in een sloot J by zijn huis zijn hond verdronk, die j hem negen jaren lang vergezeld had bij zijn kudde. Hij stopte het dier in een zak, die met een steen verzwaard werd, en gooide de zak in een anderhalve me ter diepe sloot. Toen het dier er on danks de belemmering van de zak in slaa'gde zwemmend de kant te berei ken, haalde Van E. een hark. Met be hulp hiervan duwde hij de zak net zo lang onder water tot de hond ver dronken was. „Mijn vrouw en ik hoorden een af schuwelijk geschreeuw van een dier in doodstrijd", zei de 63-jarige tim merman C. A., die dichtbij Van E. woonde en nu als getuige optrad. Hij had de schaapsherder niet bezig ge zien, zijn vrouw echter wel. ,,'t Was een lief dier", sprak de verdachte Van E. met overtuiging, „maar ik woon helemaal alleen en kon hem niet langer meer houden". Hij vertelde, dat niemand de hond wilde hebben. De officier van justitie, mr. J. L. Andreaa vroeg zich af, waarom Van E. niet een dierenarts in de arm had genomen. Hij wees er op, dat toen de schaapherder de kudde vaarwel zei, de hond geen economische betekenis meer had. ,,Van E. beroofde het dier toen op weerzinwekkende wijze van het leven", aldus de officier, die gelet op de leeftijd van verdachte geen gevangenisstraf wilde vorderen. De politierechter veroordeelde Van EO. tenslotte tot f. 75,— boete. Op onze dagelijkse wandeling door Bergen op Zoom kregen we deze vreemde „eend" in het viziereen automobiel, die sterk doet denken aan de Russische Tatra en die de lijnen van het nieuwe DAFje volgt. De mannen van Boenders, die er juist de laatste hand aan leg den, hebben ons uit de droom geholpen. Zij verteldendat dit bizarre geval op wielen in de familie van het bekende lelijke eendjezit, omdat het is gebouwd op het chassis van een twee c.v. Ty Akkermans in Oud-Gastel ontwierp men deze nieuwe versie an het lelijke eendje en wel op bestelling van de persdienst va 'e Expo, die straks dit wagentje gaat gebruiken. Boender, 'ergen op Zoom, kreeg het om er een kleurtje aan te geve kkermans heeft twee van deze auto's, die door het grote staar. Luk nogal opvallend zijn, gemaakt. Over een paar dagen zi. de wagensdie het wel zullen doen, klaar. Zij zullen voor a duur van de Brusselse Expo getuigen van Nederlands prestati vermogen. Eind vorig jaar werd de Rotterdam se matroos G. C. S. vrijgelaten uit liet Huis van Bewaring te Middelburg, waar hij voor enkele diefstallen korte tijd vertoefd had. Luttele dagen latei- was de man er weer terug, omdat hij in Middelburg andermaal op het die venpad kwam. Hij nam van een En gels jacht aan de Loskade een kom pas en een vlag weg en in de zwem school demonteerde hij een kraan. De politierechter bracht naar voren, dat S. al enige tijd een zwervend bestaan leidt en dat hij hierbij steeds tot dief stallen komt. De reclassering en de dokter menen evenwel, dat er met S. nog wei iets te bereiken is, zo bleek uit hetgeen de officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenburg van IVIiorop over deze zaak zei. Hij wees er op. dat in dit geva] zo spoedig mogelijke invrijheid stelling gewenst was. Daarom vor derde mr. Schenkenberg zes maanden hechtenis, waarvan drie voorwaarde lijk met drie jaar proeftijd en onder toezichtstelling. Nadat de raadsman, mr. W. F. P. Kurtz, zich volledig bij de woorden van de officier had aan gesloten werd S. conform veroordeeld zodat hij donderdagavond nog in vrij heid werd gesteld. .einciigd is het faillissement van 'akker, Gapinge, gem. Vrouwen. Ier, beherend vennoot van C.V. couwse lichtmetaal industrie ,.Ze- I l i mé". Door het verbindend worden der slot uildelingslijst met een uit- i kering van 8,19595 pet. aan conc. cred. Het Grandtheater draait de film „Bernardine" (A). Wie kent niet het leuke liedje van die titel, dat door de hoofdrolspeler Pat Boone wordt gezongen. In deze film brengt de zingende huisvader, zo als Pat Boone over de hele wereld wordt genoemd, behalve het ge noemde succesnummer vele an dere populaire songs. Hij wordt hierin bijgestaan door Jack Con- stanzo en zijn orkest. Verder wer ken mee Terry Moore, Janet Gaynor en Dean Jagger. Electro komt dit week-end met Brigitte Bardot in de film ,,De bruid is niet bleu" (C2). De hoofd redactrice van een familieblad wil een fotoreportage hebben van een trouwpartij. Zij brengt een jongen en een meisje bij elkaar, die bei den bij het blad werken. De jon geman leent zich echter niet voor ,,de grap". Maar een ander neemt de rol van bruidegom over. Als de hoofdredactrice een paar fotografen mee op huwelijksreis wil sturen, zegt het bruidspaar evenwel kordaat... nee. Schouwburg heeft het leuke idee om de films van „Sissi" (A) achter elkaar in een week-end te vertonen. Vrijdag en zaterdag het eerste deel en zondag en maandag het tweede deel. De films, met de charmante Romy Schneider in een romantisch liefdesverhaal, hebben wij reeds eerder besproken (A). Alhambra brengt de leuke film „Haar eerste liefde" (A) met Ro my Schneider en Hans Albers. Een eersterangs chef-ober krij*gt door allerlei omstandigheden het laag ste baantje toebedeeld,, wat er in een hotel maar te vinden is. Het is te begrijpen, dat dit niet zonder strubbelingen voorbijgaat. Maar zoals dat wel meer voorkomt: eind goed al ■goed. Het Luxortheater plaatst de kij kers meteen maar in het Perzië van de lee eeuw met de film: „Storm over Perzië". Het is de verfilming van. een bundel gedich ten „Rabajat" genaamd, van de wijsgeer Omar Khajjam. Omar zelf speelt de hoofdrol (Cornel Wilde). Cornel Wilde maakt De- bra Paget, een mooie gesluierde vrouw, het hof. Hij achtervolgt een moordenaarsbende en blaast hun vesting in de lucht. Allemaal feiten, die een dure technicolor- film met het nodige tam-tam tot een kleurig schouwspel kunnen maken. Bioscoopgebouw breiïgt deze week: „Voor jou heb ik gezon digd", het dramatisch verhaal rond een jongen, die aan bloed ziekte lijdt en die slechts kan ge nezen als een der ouders, die de zelfde bloedgroep heeft, zich aan 't gevaarlijke experiment wil wa gen. dat een bekend arts voor stelt. Als blijkt, dat geen der beide ouders die bloedgroep bezit, ver telt de moeder haar man de waar heid: het is niet zijn zoon. Toen hij namelijk gevangen zat, heeft zij op deze wijze zijn leven kun nen redden. Het verhaal krijgt een sterk dramatisch verloop, wan neer men de intussen ontvluchte bewaker, die in werkelijkheid de vader van de zieke jongen is, achtervolgt, teneinde hem te be wegen van zijn bloed af te staan. Een zeer spannende film, die ze ker veel belangstelling zal trek ken (C2). Verder „Blakc helpt een hand je", een spannend verhaal over een avontuurlijk aangelegde ge zagvoerder van een vliegtuig, die in Parijs in een misdadigersbende verzeid geraakt, hoewel hij toch alleen maar een knappe jonge dame wilde helpen. Hij rolt voort varend de gangsterbende op en dan stijgt hij maar weer op. Een film voor liefhebbers van een stevig verhaal. (Cl). Luxor brengt deze week „Als het kinderhart spreekt", een va- kantieavontuur van een jongen, die zijn moeder heeft verloren en die zich voorneemt tijdens de vakantie die hij op een kasteel moet doorbrengen, stevige avon turen te bêleven. Dat lukt hem wonderwel, want hij ontmoet een dubbelganger, in wiens plaats hij dan in 't nabij 't kasteel gele dorpje terecht komt. De echte dorpsjongen zit intussen op het kasteel. Het is een vrolijke ge schiedenis, die nog geweldig goed afloopt voor de jeugdige halve wees, want tenslotte krijgt hij weer een moeder en 'n broer (A). Verder ,,Geen angst voor groot wild", een gezellige en humorrij- ke film met Heins Rühmann die deze keer in de jugle terechtkomt en daar avonturen beleeft, die nog wilder zijn dan de leeuwen die er wonen. Wie eens hartelijk wil lachen om de nog altijd volop te waarderen Rühmann, kan in Luxor terecht. Concertgebouw geeft „Het trot toir", de reeds besproken film over 'n arm weesmeisje, dat door 'n jonge vrouw die sociaal werk doet, verzorgd wordt. Zij wordt echter door de moeder van de rijke jongedame op straat gezet en ze dreigt dan volledig te ontspo ren. Het is tenslotte de verloofde van de sociale werkster, een jon ge dokter, die haar redt. Een spannend verhaal. (Cl). Olympia vertoont ,,Op naar Hollywood", de reeds besproken film rond een stej avontuurlijke jongelieden met artistieke inslag, die allen om verschillende rede nen naar Hollywood willen, in een pasgewonnen auto. Ze komen er wel, maar eerst gebeuren er heel wat rare dingen, waarom de toeschouwers veel plezier zullen hebben. (A). Verder „Voor wie de klok luidt", naar het bekende boek van Hemingway. Een verhaal uit de Spaanse burgeroorlog, waarin tal rijke nationaliteiten, als vrijwilli gers meestreden. Het gaat hier om een jonge Amerikaan, die in de gueriilastrijd een meisje ont moet, waarop hij verliefd wordt. De film geeft een aantal opwin dende beelden van de strijd tegen de fascisten, waarin tenslotte de Amerikaanse jongeman moet achterblijven. Het meisje moet met de anderen vluchten en hij richt, alleen, het machinegeweer op de overmachtige vijand. Wie van een avontuurlijk en drama tisch verhaal houdt, moet deze film zeker zien. Tenslotte een avonturenfilm: „The Crimson Pirate". week „De een span- Centrum geeft deze hel der verlorenen", nende en boeiende oorlogsfilm die een episode uit de strijd in Korea behandelt. Verder een thriller van een goed gehalte. „Een kus voor je sterft", waarin een moord gepleegd wordt. Voor de liefheb bers van een goede misdaadsto- ry. (B). Hofzicht Theater vertoont „Der Bettelstudent", een vrolijke en geestige film die geïnspireerd is op de bekende opera. Een plezie rig verhaal, veel humor, wat amusement en dit alles in kleur: dat is het recept van „Der Bet telstudent". (A). Ledel Theater draait Notre Dame de Paris", de bekende, reeds besproken film rond de tragische figuur van de gebochel de klokkeluider en de schone Esmeralda, die door de ongeluk kige klokkeluider uit de han den van de misdadige koster der Notre Dame wordt gered. Een boeiend en goed verfilmd ver haal (Cl). KATHOLIEKE FILMKEURING. A: voor alle leeftijden; B: Per sonen boven 14 jaar; Cl: Voor 18 jaar zonde rvoorbehoud; C2 Voor 18-jarigén met enig voor behoud; C3 voor 18-jarigen met voorbehoud; D: ontoelaatbaar. Begunstigd door uitstekend weer hielden de leerlingen van de rijks middelbare landbouwscholen uit Goes en Schoondijke een goed geslaagde sportdag te Goes. De directeur van de R.M.L.S. te Goes, ir. J. Versteeg, sprak het ope ningswoord, waarna door alle leer lingen een serie verschillende acti viteiten zoals, hoog- en verspringen, hardlopen, veldloop, etc. afgewerkt werd. Na de pauze werd gekampt door leerlingen die in de morgen de beste prestaties hadden bereikt in de on derdelen 100 meter hardlopen, 8x100 meter estafette en touwtrekken. Tot slot werd er gevoetbald door de elftallen van de twee scholen waarbij Schoondijke als winnaar uit de strijd kwam. Na veel gereken bleek dat de leer lingen uit Schoondijke de hoogste ge middelde prestatie hadden .behaald. Schoondijke verkreeg hiermede de wisselbeker die door de Zeeuwse Landb. Mij. was geschonken en door de heer J. Klompe uit Wolfaartsdijk met een toepasselijk woord werd uit gereikt. De beste persoonlijke prestatie bleek geleverd te zijn door W. Cap- pon, Schoondijke en door A. Linden- bergh. Wolfaartsdijk. Verdere prijzen werden o.a. uitge loofd, door de prov. Gezondheids dienst voor dieren, de Heide Mij., de ver. van oud-leerlingen der beide scholen en door de scholen zelf. Dank zij de medewerking van de sportleraren de heren J. Goedee te Goes en W. Huitema te Schoondijke verliep alles uitstekend. Tot slot dankte de directeur van de R.M.L.S. uit Schoondijke ir. J. Roest allen die aan het welslagen van de ze dag hadden medegewerkt. De Zeeuwsch-Vlaamse Automobiel club (ZEVAC) heeft tegen vrijdag 18 april een kaartleesrit als nachtrit uit geschreven, teneinde de sportieve rij ders de noodzakelijke training te hel pen verschaffen in kaartleesritten, welke in de toekomst ongetwijfeld de hoofdschotel gaan vormen van het wedstrijdprogramma. De start is om 9 uur 's avonds te Zelzate en de finish vanaf 12 uur middernacht te Sluis. Ook in de 2de klasse van de Zeeuw se tafeltenniscompetitie is nu de be slissing gevallen. Hoewel Wilno 2 in eigen zaal tegen Goes maar net aan de volle winst kwam (6-4), was dit genoeg om kampioen te worden. Sla Raak 2 had weinig moeite met het bezoekende Spirit 2 (9-1) en Will van Zoelen 3 wist zich nog niet vei lig te stellen, want het kreeg bij PZ EM met 7-3 de kous op de kop. In de 3de klasse besloot Spirit 3 de competitie met een daverende verras sing. Na nog geen enkel puntje te hebben veroverd, werd nu plotseling met 10-0 van Luctor 3 gewonnen. Niet temin moeten de Vlissingers degra datiewedstrijden spelen. Wilno 3 en Will van Zoelen 4 deelden eerlijk (5-5) In de 4de klasse won kampioen Wil no 4 met 6-4 van Sorry 5. HET DUITS BONDSELFTAL heeft te Bazel de wedstrijd tegen Zwitser land met 21 gewonnen. Bij de rust was de stand gelijk: 11. DE WEDSTRIJD tussen FC Milan en Borussia Dortmund voor de kwart finales Europese voetbalbeker, is met 41 gewonnen door de Italia nen, die nu in de halve finale tegen Manchester United uitkomen. DE NEGENDE partij uit de twee kamp tussen titelhouder Smyslov en Botwinnik geëindigd. De stand is nu in remise geëindigd. De stand is nu 6-3 voor Botwinnik. IN HET stadion Feyenoord te Rotter dam 'heefj de Engelse eerste divi sie club Tottenham Hotspur uit Londen met 4-1 gewonnen van het Rotterdams elftal. Bij rust ston den de Engelsen met 1-0 voor. PSV heeft donderdagavond in een uitwedstrijd voor 15.000 toeschou wers een gelijkspel (3-3) bereikt tegen de Engelse tweede divisie club Middlesborough. LANDBOUWHUISHOUD- LERARES Aan de Rijkslandbouwhuishoud- school te Deventer slaagde Mej G. de Bruijne te Waterlandkerkje voor landbouwhuishoudlerares, akte N. 19. HAVENVERBETERING TE HANSWEERT Door de rijkswaterstaat is aanbe steed het aanbrengen en herzetten van steenglooiingen op de west- en zuid-havendam te Hansweert. omvat tende bestek nummer 114 voor de dienst 1958-1959. De uitslag van de inschrijvingen luidt als volgt: Fa. gebr. Hakkers en fa. J. Scher mers en Zn., Werkendam-Nieuwen- dijk f 189.600: J. en K. T. de Oude. Biervliet f 233.500; Aannemersbedrijf L. Paans, Werkendam f 236.000: A. Visser en Co., Werkendam f 237.000; A. van der Straaten jr.'s Aanne mingsbedrijf N.V., Hansweert f 239.500; C. v. d. Klippe, Vlissingen f 239.500; N.V. v.h. fa. B. N. van Noordonne. Hardinxveld-Giessendam f 243.000; J. la Gasse, Koudekerke f 250.000; P. J. van de Sande, Bres- kens f 251.700; P. J. de Bourgraaf, Wemeldinge f 253.000; fa. A. Otten en Zn., Nieuwdorp f 254.400; fa. S. Be- suijen en Zn., Ouddorp f 263.00Ö; K. Lucasse, Walsoorden f 275 000; L. J. Dekker, Vlissingen f 304.000. Rheinfelden 237 (+6), Breisach 161 (onv.). Straatsburg 250 (+2), Maxau 427 (—1), Mannheim 296 (—2), Mainz 307 (+3), Bingen 214 (—1), Caub 237 1), Trier 204 (—2), Koblenz 250 (—2), Keulen 240 (—6), Ruhrort 458 6), Lobith 1090 7), Nijmegen 874 (—9). Arnhem 879 (—7), Eefde 408 (—10), Deventer 309 (—7), Montsen 5540 (—10). Visé 5043 (—2), Borgha ren 4023 (—6), Belfeld 1182 (+22), Grave (beneden de sluis) 504 (+5).

de Stem | 1958 | | pagina 17