Minister Vondeling ;aat toch zijn gang VOORTREKKERS TABAK Welke surprises heeft Nederlands voetbal wereld je NU in de zin? Verbetering van gevaarlijk kruispunt nabij Souburg Niemeijer E3S Ook bij akkerbouwprijzen korting eigenaarslasten Lazaroms ook in amateur elftal Steeds meer moed vereist... Zo of anders Servais Koopmans gehuwd Zeeuwse juniores naar Den Haag Middelburg (hockey) verspeelde titel SPORTUit KORT Pijptabak op zn best... Weer appelen naar Frankrijk TV bij semi-finale van cup final BEPERKING MELKGARANTIE PER PROVINCIE EXAMENS AANBESTEDING MARKTEN WATERSTANDEN f,rrn.. I7 1»T IVAPA Cn i AT 4 I?rT 1QCO In de kerk van St. Antonius i te Lepelstraat is gisteren het huwelijk ingezegend tussen Servais Koopmans (29) uit Kruisland en Mariet Koenraadt (26) uit Steenbergen. J Het was begrijpelijk, dat voor S deze huwelijksinzegening alle belangstelling bestond en dat de kerk van Lepelstraat bijna te klein was deze morgen. Servais Koopmans is immers jarenlang J algemeen-voorzitter van de S RKJB geweest, terwijl de bruid een dochter is van de heer P. Koenraadt, voorzitter van kring en afdeling Steenbergen van de NCB. Het was niemand minder dan mgr. dr. W. Koenraadt, vicaris van het bisdom Breda en heer- oom van de bruid, die dit hu- welijk inzegende. Hij werd ge- assisteerd door deken Koop- mans uit Etten, heeroom van de bruidegom en rector Koen- raadt uit Bergen op Zoom, heer- oom van de bruid. Tot degenen, die in de kerk en later op de receptie in het ouderlijk huis van de bruid van hun belangstelling blijk ga- ven. behoorden onder meer hoofdbestuursleden van de RK l JB en Boerinnenbond, alsmede van de NCO uit Tilburg. De jonggehuwden vertrekken vrijdag naar Suriname, waar zij in de polder „Wageningen" een J bedrijf hebben. In hun streven om de junioren van hun vereniging kennis te laten maken met voetbal buiten de provincie heb ben de juniorencommissies der voet balverenigingen „Goes", „Middel burg" en Zeeland Sport" medewer king ontvangen van de Haagse voet balvereniging ..Laakkwartier". Deze drie Zeeuwse verenigingen zijn namelijk uitgenodigd om met een A-elftal deel te nemen aan het grote jeugdtoernooi van „Laakkwartier" dat op Hemelvaartsdag wordt gehouden en waaraan jaarlijks 16 clubs deelne men. Zij zullen hun krachten kunnên me ten met SW (Schiedam), HDVS (Schiedam), Fortuna (Vlaardingen), ONA (Gouda), Gouda (Gouda), Em ma (Dordrecht), Fluks (Dordrecht), DHC (Delft). De Musschen (Rotter dam), UW ('(Utrecht) Baarn (Baarn) Scheveningen Holland Sport (Scheve- ningen) en Laakkwartier (Den Haag). In de zuidelijke promotieklasse van de hockeycompetitie verspeelde Mid delburg de eerste plaats. De Zeeuw se hoofdstedelingen trokken namelijk bij MOP 2 aan het kortste eind (3-1) en moesten daardoor de leiding af staan aan Breda, dat Forward met een 4-1 nederlaag naar huis stuurde en daardoor meteen kampioen werd. HTTC 2 kwam heel wat steviger op de onderste plaats. Niet alleen werd met 0-1 van Eindhoven verloren, maar bovendien deelden 's-Hertogen- bosch en Oranje Zwart de buit eer lijk, door elk twee maal te scoren. (2-2). Beide clubs stelden zich door dit gelijke spel praktisch veilig. (Van onze landbouwmedewerker) Het rommelt nog steeds rondom de melk. Op de niet-ingewijde maak het de indruk als zou met de beslissing van minister Von deling alles afgelopen zijn voor dit jaar. „Nou ja, er moeten nog een paar technische dingen geregeld worden, maar dat moeten die boeren dan maar met de minister uitvechten, want dat gaat over onbelangrijke zaken". De ingewijde, zelfs als hij niet tot de hogepriest^'s behoort, weet dat het niet over onbelang rijke dingen gaat. Er staat voor de boeren veel op het spel. Het gevaarlijke kruispunt in de provinciale weg Middelburg-Vlissin- gen by Souburg zal epige verbetering ondergaan. Met de werkzaamheden hiervoor zal provinciale waterstaat nog dit voorjaar beginnen. Een afdoende oplossing voor de verkeersproblemen, waarvoor men zich hier gesteld ziet, is evenwel nog niet gevonden. Daarvoor liggen de snelverkeerswé'g, de brug over het Kanaal door Walcheren en de spoor lijn aan de overzijde van het kanaal te dicht bij elkaar, zo deelde men ons van de zijde van provinciale water staat mee. Maar om enigszins uit de moeilijk heden te geraken, zal de ventweg, die naast de provinciale weg loopt, ter hoogte van het kruispunt worden ver breed, zodat de wielrijders, die voor een open brug moeten wachten, het overige verkeer op de ventweg niet meer hinderen. Op de weg zelf zal aan de kanaalzijde een uitloopstrook wor den aangelegd ter breedte van 3 me ter. Autobestuurders, die naar Oost- Souburg willen afbuigen, doch de brug gesloten vinden, kunnen zich hier dan DE badmintonclub Vlissingen was te gast in Zierikzee en ook ditmaal werd het een Vlissingse overwin ning. DE biljartdemonstratie, die Kees de Ruyter afgelopen zondag zou geven te Kloosterzande, is uitgesteld tot aanstaande zondag. De demonstra tie is in café ,.Het witte huis". DE 15-JARIGE André Coquet heeft de koningstitel veroverd tijdens de traditionele schieting, die te Over slag werd gehouden. (Advertentie) Een bijzonder zachte mélange van liefst 16 verschillende tabakssoorten. In handige plastic tabakszak met accordeon - vouv. Er komt weer een exportmogelijk heid voor Nederlandse appelen naar Frankrijk. Dit land heeft namelijk bekendgemaakt, dat het de invoer zal toestaan van 3000 ton appelen uit de daarvoor in aanmerking ko mende landen. Dit betekent, dat ook ons land weer appelen naar Frank rijk zal kunnen verzenden, nadat op 8 maart de Franse grens was dicht gegaan voor het Nederlandse pro- dukt. Er moet echter worden verwacht dat er geen druk gebruik meer ge maakt zal kunnen worden van deze exportmogelijkheid, want de voorra den appelen in ons land zijn hier voor te gering geworden. Wel wordt verwacht, dat er in de komende we ken nog enkele goede partijen Jona than en Golden Delicious naar Frank rijk zullen worden verladen. opstellen, zodat de rijbaan voor het rechtdoorgaande verkeer vrijblijft. De rijkspolitie in Souburg is van oordeel, dat de maatregelen, die thans genomen gaan worden, veel zullen bijdragen tot vergroting van de ver keersveiligheid op dit kruispunt, waar jaarlijks 20 tot 25 over het algemeen ernstige ongelukken gebeuren. Dit aantal zal nu hopelijk minder groot worden. Het ligt in de bedoeling vóór het komende seizoen met de werkzaam heden klaar te zijn. De Nederlandse t-elevisie stichting zal hedenmiddag van 15.5517.45 uur een rechtstreekse reportage uitzenden van de voetbalwedstrijd in Londen van de semi-finale voor de cup-final tussen Manchester United en Fulham, Naar verluidt wordt ook in de po litieke hoek het gedrag van de mi nister met aandacht gevolgd. En de ze aandacht is niet louter welwillend. Minister Vondeling is in tegenstel ling tot zijn voorganger nooit zelf boer geweest, maar hij had nog wel ergens een paar klompen staan, waarmee hij door de politiek heen stapte. Dat had betrekking op een andere aangelegenheid en wel de reorganisatie van de afdeling Grond en Pachtzaken van zijn ministerie. Hij meende dat hij deze reorganisatie kon doorvoeren zonder daarover aan de Kamer verantwoording schuldig te zijn. Hij heeft dit ook in zeer open hartige bewoordingen gezegd. Dat is hem door enkele Kamerleden, en dan niet alleen door agrariërs, kwalijk genomen en ook duidelijk meege deeld. Hij kan er dan ook van op aan, dat de Kamers met meer dan gewo ne oplettendheid zijn daden zullen vol gen. De moties Dat kan dan nog mooi worden. Want als we ons niet vergissen, zal er binnenkort wel een reden zijn om de minister wat vragen te stellen. Bij voorbeeld over zijn plannen met de moties, welke bij het melkdebat zijn aangenomen. Een van deze moties hield in, dat de minister alsnog de volle vergoeding voor. de eigenaars- lasten in de garantieprijs van de melk zou berekenen. Dit zou inhouden, dat de garantieprijs met 2(Fcent per 100 liter moet worden verhoogd en dat de minister ergens nog tien miljoen gul den daarvoor moet vinden. Dit laatste schijnt moeilijk te zijn, en de algeme ne overtuiging is dan ook. dat de mi nister deze motie naast zich zal neer leggen. Een teleurstelling voor de boeren, maar waar niet schijnt te zijn. blijkt tegenwoordig ook de kei zer zijn recfcp te verliezen. Evenzeer is het de algemene overtuiging, dat de minister zich van niemand of niets wat zal aantrekken en gewoonweg zijn eigen gang zal gaan. Beperking garantie Een aanwijzing daartoe zou men kunnen vinden in zijn mening om trent de beperking van de garantie. Op zichzelf geen ongezond idee, maar hoe wil men daarmee aan midden in het melkprijsjaar Op de persconfe rentie, die de minister op 3 maart j.l. heeft gehouden, heeft hij zijn aan kondiging van de beperking ,,een schot voor de boeg" genoemd. Een waarschuwing dus tegen het volgende melkjaar, dat in november a.s. zal beginnen. ..Akkoord", heeft het Landbouw schap gezegd, „bedankt voor de waarschuwing. Maar nu ook niet op nieuw gaan schieten, voor duidelijk blijkt, dat we niet willen bijdraaien. En U weet zelf. dat zulks in de zomer niet mogelijk is." Zodra namelijk het vee in de weide staat, begint door de invloed van het jonge gras de melk stroom uitbundig te vloeien. En nie mand die dit tegen kan houden. Er zou dus alle reden zijn om het voor dit melkjaar te laten bij het schot voor de boeg. Hoogstens zou men nog de globale methode van beperking kunnen toepassen. Dat wil zeggen: een maximum totaal bedrag voor de garantie vaststellen. Als er dan meer melk wordt geproduceerd, wordt het totale bedrag verdeeld over meer liters. Dit betekent, dat de garantie toeslag per liter lager wordt, en dat dus de garantieprijs daalt van 28.85 tot bijvoorbeeld 28.70 of 28.65. Het schijnt dat minister Vondeling toch verder wil gaan. Oorspronkelijk schijnt zijn bedoeling te zijn geweest per zuivelfabriek een maximum te stellen voor de hoeveelheid melk. Van dit voornemen is hjj afgestapt, maar het schijnt nu te worden een beper king van de garantie per provincie. Hoe dit precies uitgewerkt moet worden is nog niet bekend. Er komt veel rekenarij aan te pas, maar dat is voor het Produktschap voor Zuivel geen bezwaar. Er zitten daar grote rekenmeesters voor den Heer met vele rekenmachines. Het bedrijfsle ven doet er dus goed aan zich alvast voor te bereiden op deze beperking per provincie, als alles wat wij ge hoord hebben, waar zou zijn. Op één punt schijnt er volledige overeenstemming te bestaan tussen de Minister en het Landbouwschap, en wel over de eenheid van de ga rantie over het gehele land. Dus niet meer, zoals in 1956/57, een onder scheid in garantieprijs naar de vruchtbaarheid van de grond. Over de basis van de nabetaling is nog enig verschil van inzicht. Het Land bouwschap wil een nabetaling over de geleverde hoeveelheid melk; de mi nister voelt meer voor nabetaling naar het vetgehalte. Maar afwachten, hoe dit uitvalt. Prijzen akkerbouw Er schijnen behalve de garantie prijs met de melk, nog meer aanwij zingen te zijn, dat de minister de mo tie van de Tweede Kamer niet zal uitvoeren. (We moeten wel vaak het woord „schijnen" gebruiken, maar dat komt, omdat we niets weten. We hebben alleen een en ander opgevan gen in de wandelgangen van het mi nisterie, van het parlement, van het Landbouwschap, van de organisaties, en op het erf van de boer). De akkerbouwprijzen moeten de zer dagen worden vastgesteld en nu schijnt de minister van plan te zijn bij deze prijzen een soortgelijke korting toe te passen voor de eige naarslasten als hij gedaan heeft bij de melk. Mocht dit waar zijn en het schijnt a.s. vrijdag in de ministerraad beslist te worden dan heeft men nog een duidelijk symptoom van 's ministers voornemen om zich van de afspraken van zijn voorganger niets aan te trekken, ook niet als de Tweede Kamer van mening is, dat hij aan deze afspraak vastzit. Vrijwel onmiddellijk na Pasen komt de begroting van Landbouw in de Eerste Kamer. Daar zou misschien wel eens een hartig woord kunnen vallen. We hebben tenminste ge hoord. dat de agrariërs onder de se natoren zich reeds de handen lopen te wrijven, als zij aan deze ontmoe ting denken. Maar dit gerucht zal wel niet waar zijn. Voor zulk een vreugde-uiting is de senaat te wijs en te bezadigd. In verband met studieredenen zal rechtsbuiten Goesgens (Rapid J.C.), niet kunnen spelen voor het Neder lands amateurelftal, dat vandaag te Den Bosch aantreedt tegen Luxem burg B. Goesgens wordt vervangen door Lazaroms (RBC). Men moet steeds moediger zijn om met een opgewekt gezicht verstandige dingen te zeggen over ae gang van zasen in net Nederlandse voetbalwereldje. Want dat produceert week na week grotere verrassingen, die dwars tegen de verwachtingen van duizenden toto-ïsten in inslaan als donderslagen bij staalblau we hemel, als klaterende zonnestralen in een februari-nacht. Wat de ene zondag trotse winnaars zijn, worden de week daarop gekraakte beginnelingen en dit alles in zo'n verbluf fende wirwar, dat iedereen de moed maar opgeeft om er iets van te begrijpen en er opoe weer maar bij haalt als er toto formulieren moeten worden ingevuld daat te zijn geweest totaal uit te wis- sen. Gemakkelijk Bij BVVMW lijkt het tamelijk gemakkelijk. De Bosschenaren zijn niet meer te houden. Ze zijn begon nen aan een traditioneel wordende eindrush, waarmee zij zich gewoon lijk plegen te redden uit benarde si tuaties. Bovendien klinken uit Maas tricht niets dan wanhopige berichten over de verrichtingen van MW, zo dat een zege voor BW aannemelijk lijkt. SC Enschede zou als een vorst naar Amsterdam kunnen reizen om daar de verzamelde menigte voetballes te geven, als het bijna twee weken ge leden niet in het deftige hemd was gezet door Fortuna (07). Nu zou Amsterdam zich illusies kunnen ma ken, maar waarschijnlijk is de Am sterdamse techniek toch te pover om de leiders nog eens te kijk te zet ten. De naam Fortuna is al gevallen. De Limburgers ontvangen PSV. Mis schien staan zij zich bij voorbaat warm de hand te drukken, zich de nederlaag van'hun gasten bij NOAD herinnerend. Maar het zou onverstandig zijn, want de kwaliteiten, waarmee NOAD dat bravourstuk leverde, heeft lang niet iedere ploeg. Als Fortuna er bij voorbeeld niet in slaagt de onstuimige Eindhovense schutters lam te leggen, ziet het er meteen heel anders uit. Misschien lukt het. Maar ook met een gelijkspel zou Fortuna tevreden mo gen zijn. Goed maken Feyenoord heeft ook al allerlei din gen goed te maken, hetgeen de Rot terdammers tegen het bezoekende Ajax niet glad zal zitten. De Am sterdammers lopen nu al stevig op te scheppen over hun sterke verdedi- Om het rijtje af te gaan: DOS staat volgens alle redelijke begrippen op winst tegen het bezoekende Sparta, maar misschien staan alle kwade voetbal - geestjes zich over deze verwachting op de knieën te slaan van het lachen, omdat het wegens een vloed van onvoorziene omstandighe den totaal anders zal aflopen. Maar als je een Utrechtse nederlaag voor spelt gaan allerlei mensen zich op het voorhoofd staan te tikken, en mis schien met reden. In dat misschien zit het 'm. Het maakt de voetballerij tot iets magisch en het poolen" tot een fascinerend avontuur. En daar zullen we het dan maar op houden Volgt het sensatie-hoofdstuk GVAV Blauw Wit. Daar zal het daveren, alleen al, omdat het twee ploegen be treft, die de degradatie voelen en on danks de dreunen, die ze in de gena deloze eredivisie moesten incasseren er toch wel draag in willen blijven. Het zijn bovendien twee typische „eigen-terrein-elftallen", die thuis allerlei geweldige dingen kunnen. Zo gezien zouden de Groningers dus nu aan de beurt zijn voor een zege, maar de Blauw Witters spelen heftig ge noeg om zonder meer op een GVAV- overwinning te kunnen bouwen. Ook NACADO biedt tal van vraag tekens. De Bredanaars lieten het er laatstleden zondag tamelijk duidelijk bij zitten maar hun supporters weten onderhand wel, wat NAC kan als iedereen staat rond te vertellen, dat ï?AVOor de zullen gaan. Dan stapt NAC het veld op om zonder veel vie ren en vijven het tegendeel te bewij zen. Die mogelijkheid zit er voor zon dag wéér in, te meer waar de Hage naars al lang niet meer de weerga loze ploeg is uit het begin van de competitie. Voorts zullen de Breda naars zich weer eens wat verder in de standenliist willen ophijsen om zo de smaad van eens degradatiekandi ging. die inderdaad alle kans maakt de sterren-aanval van Feyenoord te bedwingen, zodat één doelpunt vol doende kan zijn voor de zoveelste 10 overwinning van de Ajaxieden. NOAD - de Verschrikkelijke zal Elinkwijk, dat op visite komt, wel de nodige schrik hebben aangejaagd door de zege, die de Tilburgers op PSV behaalden. Het is alleen maar om de toto-liefhebbers te sarren, als zij niet de volle winst uit het duel zou den halen. Limburg tenslotte krijgt een pro vinciale derby te zien bij VW—Ra pid. De ploegen staan beide bovendien op precies gelijke hoogte, zodat de wederzijdse supporters wel herhaalde lijk moeilijk zullen moeten slikken. Wij houden het op het meer effectie ve spel van de thuisclub. R.B.C.-winst? In de eerste divisie A gebeuren eveneens opmerkelijke dingen. Een van de laatste sensaties was de on verhoedse winst, die RBC behaalde. Heel de Roosendaalse aanhang vraagt zich geïnteresseerd af of het bij EDO wederom tot winst komt om zich dan onmiddellijk veel lekkerder te voelen, bevrijd namelijk van de grootste de- gradatiezorgen. Het zit er zeker in, want EDO neemt eveneens een be scheiden plaatsje in de ranglijst in. Met de wetenschap, dat een overwin ning de situatie voor 'n goed deel zal opklaren, zullen de RBC-ers veruit de favoriete ploeg zijn. Hoe het Willem II bij Helmond ver gaat is de vraag. De Tilburgers heb ben niet al te veel kans meer op het kampioenschap en de daarmee sa menhangende promotie naar de ere divisie maar voetbal is wonderlijk en, met omstandigheid zullen ze ook in Tilburg wel rekenen. De Wil lem II-ers zullen dus wel zo verstan dig zijn om deze wedstrijd alvast te winnen, hetgeen gemakkelijk kan. De puntjes kunnen later toch best no*g eens van pas komen. Spanning genoeg Verschillende Brabantse ploegen in de tweede divisie A zullen nog de no dige grote plannen kosteren, al is leider ZFC met zijn voorsprong van zes punten moeilijk te achterhalen Zijn naaste belager is Wilhelmina, dat het weer kan en dat bij EBOH (rode lantaarndrager) weer wel met de nodige doelpunten zal uitpakken De mogelijkheid, dat koloper ZFC tegelijkertijd van 't Gooi verliest is niet uitgesloten. De spanning zou er in ieder geval voor een deel weer mee terug komen. Wat lager in de standenlijst wordt ook nog verwoed gevochten voor een» zo eervol mogelijke plaats. Vooral Dosko zal alles in het werk stellen om hogerop te komen, omdat de Bergse ploeg nog steeds degragatiezorgen heeft. Oorspronkelijk zou Zeist als te genstander fungeren, maar op het laatste moment werd de wedstrijd tegen Baronie ingelast. De Baronnen zijn tradionele vechters in het duel te. gen de Bergenaren en ze zullen zich ook zondag weer tot het uiterst geven. Maar op eigen veld kunnen de Berge naren nogal wat en daarom zou het ons tegenvallen als zij aan het duel van zondag niet minstens de halve winst verdienden Longa ontvangt Emma. Het zijn rechtstreekse rivalen van elkaar, zo dat ook hier het voordeel van eigen veld de doorslag kan geven. De Valk zal niet veel moeite heb ben met het bezoekende DHC, terwijl ONA het Hilversum niet al te lastig mag maken. EREDIVISIE DOS - Sparta (1) GVAV - Blauw-Wit (1) NAC - ADO (1) BVV - MW (1) A'dam SC Enschede (2) Fortuna - PSV (3) Feyenoord - Ajax (2) NOAD - Elinkwijk (1) VW - Rapid (1) EERSTE DIVISIE A HVC - VSV (1) EDO - RBC(2) DWS - Graafschap (2) Alkmaar - Volendam (1) Roda Sp. Excelsior (2) AGOW - SW (3) Vitesse - DFC (2) Helmond - Willem II (2) EERSTE DIVISIE B Limburgia-Helmondia (1) H.D.V.S. - Wageningen (3) Eindhoven - Haarlem (I) Rigtersbleek-Xerxes (3) S.H.S. - Fortuna VI. (1) RCH KFC (1) Stormvogels-Sittardia (2) TWEEDE DIVISIE A ZFC 't Gooi (1) Longa - Emma (1) EBOH Wilhelmina (2) De Valk - DHC (1) Dosko - Baronie (3) Hilversum - ONA (1) TWEEDE DIVISIE B PEC Zwartemeer (3) Heracles - Go Ahead (1) Ensch. Boys-Veendam (1) Heerenv. - Velocitas (3) Oldenzaal - Be Quick (1) Tubantia-Zwolse Boys (3) NEC - Oosterparkers (1) GODSDIENST-EXAMEN Mej W. Boonman te 's-H. Arends- kerk 'is in Etten geslaagd voor het diploma godsdienstexamen hoofdleid ster r.-k. kleuterschool. RIOLERING EN BESTRATING TE HEIKANT. Te St. Jansteen werden de riole- rings- en bestratingswerkzaamheden en het leggen van een trottoir in de Julianastraat te Heikant aanbesteed. De uitslag was als volgt: Fa. gebr.s de Bockx, Terneuzen f 67450,Y. en K. S. de Oude te Biervliet f 64550,—; W. V. Elk, te Schoondijke f 67.700,—; G. Sponselee, Kloosterzande f 63.250,K. Lucasse, Walsoorden f 62.630,—; P. Mollet, Hoofdplaat f 70.500,—; C. de Ruys- scher, Biervliet f 66.275,J. V. Freyser, St. Jansteen f 72.500,M. P. Hol, N.V. te Hulst f 64.390,—. Het werk werd gegund aan de laagste inschrijver. SCHOOL TE WESTKAPELLE. Te Westkapelle werd de bouw aan besteed van de nieuwe Christelijke school. Uitgenodigd waren vijf aan nemers. De uitslag was als volgt: Fa. Christiaanse, Vlissingen f 129.800; Huysman, Vlissingen, f 128.864; Din- gemanse, Zoutelande, f 127.555; Ver enigde Aannemers van Westkapelle f 124.975; Pagter en Van Sluis, Dom- berg f 122.294. GOES, 25 maart Granen en peul vruchten. Rode tarwe, basis 17 pet. vocht, boerenschoon af boerderij 28- 29; witte tarwe, idem 28,50-29,25; ha ver, basis 15 pet. vocht, boerenschoon af boerderij 19-24; kleine groene erw ten, boerenschoon af boerderij 22-31; schokkers, idem 48-62,50; bruine bo nen, idem 30-60; slaglijnzaad, idem 37-40; blauwmaanzaad, idem 125-170. Aardappelen. Klei-aardappelen no teerden heden: bintje, 35 mm opw., binnenl. sortering 13-14; furore, idem 18-20; alpha, idem 12-13. Prijzen per 100 kg, geleverd aan de sorteerinrich- ting, sorteerkosten voor rekening van koper. Er was geen vraag naar export. De prijs van voederaardappelen be droeg f 2,00—f 3,25 per 100 kg. Stro. Voor stro volgt Seen notering meer. Uien. In uien was geen handel. Vlas Goede kw. gerepeld vlas 18-24 ct. per kg. afw. kw. 12-17 ct.; goede kw. ongerepeld vlas 16-17 ct. per kg, afw. kw. 6-16 ct. Eieren. De eierprijs bedroeg f 1,98 per kg. KAPELLE, 25 maart Appelen: gold, delicious h70-75 135155. h65-70 126—153, h60-65 112—131. h2 113—115. k 113—115, fabr. 103—108, kr. 65; jo nathan h75-80 119, h70-75 121133. h65-70 122—126, h60-65 118—121, h2 108, k 113—116, fabr. 100—102, kr. 53; Brab. bellefleur fabr. 81; goudreinette k 11Ó; zoete ermgaard 1 102, k 101, rotvlek appelen 33-55. Groentenvei- ling: kropsla 19, spin. 73-80. radijs 28- 30, uien 6,5-12, stekuien 3,5-7,5, prei 43-56, spruitkool 76-82, r.kool 15, sja lotten 16, knolseld. 2,5. Het aanbod van appelen was daze week zeer gering. Volgende week zal vermoedelijk de laatste fruitveiling van dit seizoen worden gehouden. De prijzen lagen opnieuw hoger dan in de voorgaande weken. Voornamelijk kwam dit door grote vraag voor de binnenlandse markt. Voor export werd niets gekocht. Bij de groenten wordt het aanbod van vroege voor jaarsgroenten ook wat ruimer. Vo rige week kwam in Kapelle de eer ste kropsla en deze week werd de eerste spinazie en radijs aangevoerd. De prijzen van de wintergroenten ble. ven hook. Vooral spruiten en prei zijn duur. ROTTERDAM, veemarkt 25 maart Aanvoer in totaal 5981, weektotaal 7928, vette koeien en ossen 840, ge- bruiksvee 1235, vette kalveren 300, graskalveren 171, nuchtere kalveren 2396, varkens 270, biggen 164, paar den 226, veulens 4, schapen of lam meren 275, weide-zuiglammeren 54, bokken of geiten 46. Vette koeien Ie kw. 300335 ct. per kg. 2e kw. 270—300, 3e kw. 250—270, vette kalveren le kw. 240265, 2e kw. 230240, 3e kw. 200230, gras kalveren le kw. 425 p. st., 2e kw. 300, 3e kw. 250, nuchtere kalveren le kw. 60, 2e kw. 50, 3e kw. 45, biggen le kw. 48, 2e kw. 38, 3e kw. 32, slachtpaarden le kw. 260 ct. per kg., 2e kw. 240, 3e kw. 220, schapen le kw. 120 gulden per st., 2e kw. 100, 3e kw. 80, lammeren le kw. 110, 2e kw. 90, 3e kw. 80, kalfkoeien le kw. 1275, 2e kw. 1000, 3e kw. 850, melk koeien, le kw. 1275, 2e kw. 1000, 3e kw. 850, vare koeien le kw. 885, 2e kw. 735, 3e kw. 600, vaarzen le kw. 880, 2e kw. 780, 3e kw. 580, pinken le kw. 575, 2e kw. 475, 3e kw. 375, Vette koeien, aanvoer even meer, handel kalm, prijzen prijshoudend, prima's boven notering, vette kalve ren, aanvoer ruimer, handel willig, prijzen iets hoger, graskalveren, aanvoer korter, handel lui, prijzen als vorige week, nuchtere kalveren, aan voer ruimer, handel goed, prijzen wat hoger in prijs, biggen aanvoer groter handel tamelijk, prijzen sta biel, slachtpaarden, aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen goed prijshou dend, schapen, aanvoer iets meer, handel levendiger, prijzen wat hoger in prijs, lammeren, aanv. iets meer, handel levendiger, prijzen wat ho ger in prijs, kalfkoeien, aanvoer iets kleiner, handel redelijk, prijzen con stant, melkkoeien, aanvoer iets klei ner, handel redelijk, prijzen constant, vare koeien, aanvoer matig, handel kalm, prijzen onveranderd, vaarzen, aanvoer klein, handel stil, prijzen stabiel, pinken, aanvoer klein, han del stil, prijzen stabiel. Konstanz 381 8)Rheinfelden 227 1); Breisach 160 (+6); Straatsburg 248 (+6); Maxau 428 12)Mannheim 299 18)Mainz 316 (—9); Bingen 222 (—7); Kaub 246 (—8); Trier 208 (—8); Koblenz 260 8)Keulen 257 9) Ruhrort 473 13); Lobith 1105 14); Nijme gen 893 7); Arnhem 894 11); Eefde IJssel 427 15); Deventer 325 (—13); Monsin 5530 (onv.); Visé 5035 15)Borgharen 4003 20) Belfeld 1176 9); Grave beneden de sluis 497 (—13).

de Stem | 1958 | | pagina 3