Er komt tekening in bouw Vlissingse tijdelijke LTS 14 ct. Fusie tussen en Hollandse Zecova C.V.V. Super Senoritas WALCHEREN ZUID-BEVELAND Toehoorders in raadszaal te Hulst mogen roken School van een en driekwart miljoen 25 jaar gegarandeerd dagen -S RECLAME VERKOOP Boodschappen- Tassen Hollandia maakt dagmelk Middenstand Nisse contra de raad Een directeur Sterk gestegen uienprijzen Heerlijk zacht Winnaar in zijn klasse! Hoogwaterstanden Paspoortleges verlaagd Schuurlje in brand CHU-kandidaten voor de gemeenteraad Zin !WS( 'H- VLAANDEREN AGENDA Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 26 MAART 1958 Wie thans langs het bouwterrein aan de Zaaihoekweg te Vlissingen wandelt en zijn oog laat gaan over de werkzaamheden daar, kan zich nog moeilijk voorstellen, dat daar bij de aanvang van het nieuwe schooljaar in september de deuren van een groots opgezet en modern schoolcomplex zullen openzwaaien. Tot dusver is de bouw voor niet-insiders immers nog weinig spectaculair. Er is een massa beton gegoten en veel materiaal aangevoerd, maar is er boven de grond nog maar erg weinig verrezen. Maar in september aanstaande zo hoopt men tenminste zal Vlissingens tijdelijke houten lagere technisch schooi er staan. Thans is het betonwerk voor driekwart ge reed en op de oostelijke punt van het bouwterrein is men juist begonnen met het optrekken van een timmerlokaal. Zo zal geleidelijk de houten boven bouw van de 'school van oost naar west worden opgetrokken en zal er met september een school staan, die een en driekwart miljoen gulden heeft gekost en het bestaan waarvan voor tenminste vijfentwintig jaar wordt ge garandeerd. Het wordt een gebouw van respec tabele afmetingen. Onmiddellijk aan de Zaaihoekweg komt de directie vleugel, die 33 bij 8 meter meet en waarin o.m. de directiekamer, de lerarenkamer en de administratie worden ondergebracht. Recht achter deze vleugel loopt een lange gang van 60 bij 6.5 meter, waarop links drie theorievleugels en rechts weer een gang van eveneens 60 meter leng te, maar 2.5 meter breedte uitkomen. Aan deze laatst-e gang liggen aan beide zijden vier lokalen, waarin het praktische onderricht zal worden ge geven. Voorts behoren bij de school dan nog het transformatorhuisje, een verwarmingskelder en dergelijke. De drie theorievleugels meten elk 33 bij 9 meter en de acht andere lokalen gemiddeld 20 bij 8 meter. Wanneer men nu de directievleugel betreedt, doorloopt naar de eerste (Advertentie) gang en dan rechtsaf de tweede gang inslaat, vindt men aan zijn rechter hand achtereenvolgens een vleugel, waarin 't centrale magazijn, bergings ruimte en een handvaardigheidslokaal zijn ondergebracht, vervolgens twee vleugels, die door de aspirant-bank werkers zullen worden bevolkt en tenslotte één, waar de timmerlieden hun domein hebben. Op de terugweg vindt men aan de andere zijde nog maals een timmerlokaal, daarnaast weer een vleugel voor de bankwer kers, vervolgens één voor de plaat werkers-fitters en tenslotte nog een lokaal, dat gescheiden is in afdelin gen voor handvaardigheid en lassen. Gereserveerd voor uitbreiding Dit alles beslaat dan een opper vlakte van precies 3960 vierkante meter. De verwarming is uiteraard ingesteld op oliestook, maar voor noodgevallen is een voorziening getroffen, waardoor onmiddellijk op gebruik van kolen kan worden overgegaan. Ruimte is er nog ge reserveerd voor een uitbreiding in de toekomst met een overblijflokaal, een gymnastieklokaal en een metsel- loods. De grondwerken hiervoor worden echter thans nog niet ver richt. Het ontwerp voor deze school is van het architectenbureau Rothuizen en 't Hooft en de uitvoering berust bij de firma Christiaansen. De school wordt dus opgetrokken uit hout met een betonnen onderbouw. In die on derbouw gaat in totaaj een stevige duizend kubieke meter bton, waarin een kleine 110 ton bewapeningsijzer wordt verwerkt. Aan hout zal rond 1200 kubieke meter worden gebruikt. Met de bouw werd eind augustus vo rig jaar begonnen en tengevolge van de weersomstandigheden is men iets achter op het schema, maar men meent, dat deze geringe achterstand volledig kan worden ingelopen. Da gelijks is een ploeg van ongeveer vijftig man bij het werk betrokken. De melkfabriek van de „Hollandia n.v." te Bergen op Zoom is deze week begonnen met de produktie van laag- gepasteuriseerde melk. Dit is de eer ste fabriek in west-Brabant en Zee land die hiertoe overgaat. Overigens in navolging van bijna alle andere melkfabrieken in overige streken van het land, waar men ai jarenlang de zogenaamde „dagmelk" (laag-gepas- teuriseerd) kan drinken. Dat de „Hollandia n.v." er toe over is gegaan, de gepasteuriseerde melk laag te pasteuriseren vindt zijn re den hierin, dat de gesteriliseerde melk als drinkmelk in het algemeen weinig aftrek vond omdat de smaak zwaar is. Er is een kooksmaak aan, hetgeen niet het ^eval is bij de laag-gepasteu- riseerde melk, die zeer gemakkelijk drinkt. Bovendien is de laagijgepas- teuriseerde melk (in de zgn. wijd- mondse flessen met capsule) goed koper. Deze malk mag niet gekookt wor den, d.w.z. wanneer men ze wel kookt gaan de voordelen van deze drink melk eraf. Men verwacht, dat deze laag-gepasteuriseerde melk in west- Brabant en Zeeland meer gedronken za/l worden dan de melk, die tot nu toe verkrijgbaar was. Gemiddeld wordt in ons land per hoofd per week 4 liter melk gedronken. West-Brabant en Zeeland bleven aanzienlijk bene den dit gemiddelde. .Advertentie) Extra sterk waterdicht linnen In uni kleuren of keuze uit 4 prachtige ruitdessins in gedistingeerde kleuren combinaties Geheel met leder versterkt en afgewerkt Royale maat 39 x 14 cm en 27 cm hoog Met voorzak voor Uw portemonnaie, enz. Solide koperen ritssluitingen 5 bodemnoppen voorkomt slijtage Ingewerkte vormhouders 'n Tas voor jaren, waar U dagelijks veel plezier van heeft. Door het kopen van de ge hele fabrieksvoorraad, kun- en wij U nu slechts 3 dagen deze fantastische boodschap pentas aanbied31- voorde r>>. "7C ONGELOOFLIJK 3 LAGE PRIJS VAN SLECHTS Postorders en telefonische bestellingen worden in volgorde van binnenkomst behandeld BREDA BERGEN OP ZOOM In de raadsvergadering, tijdens wei- ke de heer C. van Arenthals wera gehuldigd, heeft de raad ook nog eni ge zakelijke werkzaamheden ver richt. Ten eerste werden er 12 cana- dapopulieren verkocht en een perceel weiland in de Dullaertpolder ver pacht. Een nieuw reglement van orde voor de gemeenteraad werd met een wij ziging vastgesteld. De raad bleek het nl. niet met de raadscommissie voor de reglementen eens wat betreft het roken door de bezoekers. De com missie wilde dit verbieden (zoals tot nog toe de gewoonte is) maar enkele raadsleden opperden de gedachte, dat het toch wel sneu moest zijn voor de toehoorders om de raadsle den te zien roken en zelf op een hout je te moeten bijten. Er ontstond zelfs nog enige discussie over de vraag of de pers onder de toehoorders moest worden gerekend; de voorzitter vond van niet. Tenslotte werd er gestemd over een voorstel om het roken aan ieder, dus ook de bezoekers op de publieke tri bune, toe te staan. Met de stemmen van de heren Chr. Willemstein, J. Boel en F. de Meurichy tegen werd het aangenomen. Voor velen wellicht een reden om nu eens naar de raads vergadering te komen luisteren. Nog een wijziging werd aange bracht inzake het ter inzage leggen van de notulen. De commissie stel de voor een bepaling in te lassen, dat de notulen der besloten zittingen in en gesloten tas of trommel worden neergelegd en dat ieder raadslid dan een sleuteltje krijgt. De voorzit ter bleek dat de voorgestelde maatre gel een traditie handhaafde. Ieder raadslid hééft nl. reeds zo'n sleutel tje. "Daar wist ik niets van" zei de voorzitter, kennelijk verbaasd over zo veel organisatiezin. De bepaling over de sleuteltjes kwam er dan ook vlot in. Van de rondvraag werd een zeer spaarzaam gebruik gemaakt. Alleen de heer C. Strijdonk had iets op de lever. Hij vond het niet in de haak dat straks, wanneer de nieuwe rege ling in werking treedt, het huisvuil slechts éénmaal per week zal wor den opgehaald. Verscheidene mensen zullen daardoor genoodzaakt zijn zich twee nieuwe uniforme vuilnisemmers aan te schaffen en dat wordt een du re kwestie, vond hij. Maar de voorzit ter voelde er niets voor om hierover te discussiëren, want over die kwes tie is destijds een raadsbesluit geval len en het heeft geen zin hierop nu nog eens terug te komen, oordeelde hij. Zuinig op je centen Onlangs nam de raad van Nisse het eigenaardige besluit om een lening van f 20.000, welke de gemeente kon krijgen, als haar aandeel in de wo ningbouwlening, af te staan aan de gemeente 's-Gravenpolder, die er meer op gebrand was. De afd. Nisse van de Ned. midden standsbond nam dit niet. Zij besloot in beroep te gaan bij G.S. tegen dit besluit en stelde daartoe een rekest op. ondertekend door bijna 200 Nis senaren, die het geen van allen kon den verdragen, dat het gemeentebe stuur zó met het geld morst. De protesterenden zijn van mening dat de gemeente Nisse de lening dient te gebruiken voor de woningbouw. De burgemeester verklaarde dat Nisse geen behoefte aan geld voor dat doel heeft, omdat er geen huis ii aanbouw is en men ook niet over vo lume beschikt. Voor premie-bouw zou o.i. het geld toch wel te gebruiken zijn. Op de vergadering van de Zeeuwse coöperatieve vee aan. en verkoopver- eniging, „de Zecova". in hotel Cen traal te Goes gehouden, is een ingrij pend besluit gevallen. Op voorstel van het bestuur der Zecova zal men n.l. in de toekomst zeer nauw gaan samenwerken met de coöpera wr vee. en afzetvereniging in N. en Z Holland, de CW. De voor zitter der Zecova, de heer P. v. Wes ten uit Oud-Vossemeer, deelde mee, dat in de laatste jaren de kostenstij ging bij de Zecova zó aanzienlijk is geweest, dat een sluitende exploita tie niet meer mogelijk blijkt. Verho ging van de provisie-gelden stuit op allerlei bezwaren. Fusie is daarom de meest aannemelijke oplossing. Als al gemeen directeur zal de heer Ho vin- ga, die de leiding heeft bij de CW, optreden. De directeur van de Zecova de heer M. de Bruyne uit Zuidzande kan niet gehandhaafd blijven. Wel blijven het secretariaat en de admini stratie te Goes in het Landfoouwhuis gevestigd. Daar de vergadering te Goes voor de pers niet toegankelijk was, moe ten wij met deze mededelingen vol staan. Achteraf hoorden wij nog. dat het grote verlies, dat men vorig jaar leed door de slordigheden van een der aankopers, mede van invloed is geweest op het te Goes gevallen be sluit. Het koude weer van de afgelopen weken heeft de vraag naar de res tanten van de Zeeuwse uienoogst zeer sterk doen toenemen. Deze toename van de vraag kwam bovendien juist in een periode waar op het aanbod sterk terug ging lo pen en dat heeft tot gevolg gehad dat de prijzen van de voor de export geschikte middelkwaliteit uien zijn opgelopen tot rond 25 ct. per kg. Dat wil zeggen dat de prijs ongeveer is verdubbeld. De telersprijs voor de uien ligt thans rond 20 ct. per kg. De meeste telers kunnen echter niet meer profiteren van de sterk gestegen uienprijzen, want de voorra den welke er nog zijn, zijn hoofdza kelijk in handen van de handelaren en opgeslagen in de koelhuizen. Uien uit de ren en de hoop zijn praktisch allemaal reeds verkocht en meestal moest dit gebeuren tegen prijzen wel- ke beslist te laag genoemd kunnen worden. Overwegend is het dan ook voor de uientelers geen best seizoen gewest. De totale export liep vori ge week terug van ruim 3 miljoen kg. per week (begin maart) tot ruim 2 miljoen kg. Engeland bleef de voornaamste afnemer en wel met 1612 ton. Naar België werden vorige week 293 ton uien geëxporteerd en West Duitsland kwam op de derde plaats met 167 ton. De laatste weken is ook Noorwegen een behoorlijke afnemer. Dit land nam de vorige week 71 ton uien van ons land af. Verwacht mag worden dat wellicht nog deze week heel wat uien uit Egypte op de Westeuropese mark ten zullen komen. De nieuwe oogst is daar namelijk ongeveer gereed om verzonden te worden. De uien uit Egypte zijn echter ook niet goedkoop. De prijsontwikkeling in de komende tijd zal ongetwijfeld sterk worden beïnvloed door de weersomstandigheden en door het feit of de vroege voorjaarsgroente snel los zal komen in grote hoeveel heden, en ook dat hangt weer af van het weer. W v :v',-v *hs 2*7 V V - - MIDDELBURG Morgen, donderdag 27 maart, gel den voor da provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 6.51 en 19.19 uur; te T"'- neuzen om 6.20 en 18.49 uur en te Vlissingen om 5.53 en 18.21 uur Ingezetenen van Middelburg, die in de toekomst een buitenlands paspoort aanvragen of laten verlengen, zullen minder legeskosten moeten gaan be talen. De gemeenteraad heeft name lijk besloten om de gemeentelijke le geskosten te verlagen van f 1,50 tot f 1.-. De provinciale leges bedragen f 1.50 zodat de totaal te betalen kosten thans van f 2.50 worden. De kosten voor afgifte van een toeristenkaart werden vastgesteld op f 1- met uit zondering van kaarten, die voor schoolreizen zijn bestemd, waarop aan legbs f 0,40 verschuldigd is. Omstreeks tien over drie dinsdag middag is brand uitgebroken in een schuurtje achter de woning van de familie C. van V. in de Sint Joris- straat te Middelburg. De brand ont stond nadat een gasslang was door gebrand, waarna de vlammen voed sel vonden in een butagasfles. Een blik benzine in de naaste omgeving vatte ook vlam en het zag er een ogenblik ernstig uit. De Middelburgse brandweer had het vuur met een slang op de waterleiding in minimum van tijd bedwongen. Het schuurtje werd vrij ernstig beschadigd, evenals en kele fietsen en wat tuingereedschap, die hier stonden. De heer Van V. is tegen brand ver zekerd. De Christelijk-Historische Kiesver eniging heeft voor de a.s. gemeente- raadsverkiezigen de volgende kandi datenlijst opgesteld: 1 mr. P. van Emepl, 2 A. Kaland, 3 W. Baars, 4 mevrouw E. StrubberVan Veen; 5 J. Broekhuijzen, 6 M. Almekinders, 7 N. Verboq; 8 ir. J. Petri, 9 J. Ale- wijnse. 10 L. Everaars. De drie aftredenden kregen weer een verkiesbare plaats. Viertal funkties voor burgemeester Burgemeester mr. Joh. de Widt is tijdens de laatstgehouden gemeente raadsvergadering benoemd in een viertal nieuwe functies. Hij werd ambtenaar van de Burgerlijke Stand, bestuurslid van de Stichting Concert en Gehoorzaal, lid van de Commissie van Beheer van het Waterschap Weg schap Walcheren en tenslotte voorzit ter van het college van curatoren over het gymnasium. Raadsbesluiten De raad dezer gemeente, die ver gaderde onder voorzitterschap van burgemeester mr. J. de Widt, over welke vergadering wij reeds een uit voerig verslag publiceerden, nam o.m. nog de volgende besluiten. Bij de toegangen tot de bebouwde kom zul len verkeersborden worden geplaatst ter aanduiding van de maximumsnel heid van 50 km. Bij de vrijwillige be schikbaarstelling van woonruimte zul len vergoedingen worden toegekend, zoals voorgesteld door het college van B. en W., die vorige week werden ge publiceerd. Verklaard werd dat een wijziging van het uitbreidingsplan der gemeente in voorbereiding is. Met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeen ten zal een geldlening van f 238.000 worden aangegaan voor de vaste fi nanciering van de woningbouw in de Stromenwijk. Souburg Winkeldievegge gearresteerd Terwijl zij bij de Souburgse winke lier H. K. een kruimeldiefstalletje pleegde wera de Souburgse mevrouw S. de K. op heterdaad betrapt. Zij be kende, deze zelfde winkelier reeds meerdere malen voor kleine dingen te hebben bestolen en zal zij t.z.t. voor de politierechter worden voorgeleid. VLISSINGEN Noodwoningen verdwijnen onder slopershamer De noodwoningen aan de Paul Kru- gerstraat verdwijnen thans stuk voor stuit onder de handen van de slopers. Voorlopig zal alleen nog een blokje van vier van deze woningen bij de Keersluisbrug blijven staan. Berging coaster Corale begonnen Het bergingsbedrijf Van den Akker te Vlissingen, dat de berging van de Nederlandse coaster Corale, die bij het roeiersneofd te Vlissingen zonk, op zich heeft genomen, is thans defi nitief met de bergingspogingen begon nen. Uit het ingestelde duikersonder- zoek is gebleken, dat het voorschip iets verzakt is. In de loop van deze en volgende week worden de masten naar boven gehaald en de kluisgaten vrij gemaakt Het naar boven bren gen der masten wordt in de loop van volgende week ten uitvoer gebracht. Daarna zal men trachten stroppen on der het schip door te brengen, waar na men het met behulp van lucht- tanks hoopt te bergen. Voor de vele rustende „zeelui", die op de boule vard hun „sociëteit" houden (hun klapbank) betekent deze berging waardevolle stof om uren lang over te praten. Sluiskil BULLETINEERDIENST Evenals vorige keren zal ook van daag de uitslag van de Statenverkie zing in café de Krijger worden ge- bulletineerd. Dit geschiedt door de plaatselijke KVP in samenwerking met oris blad. Omstreeks acht uur verwacht men de eerste uitslagen te kunnen publiceren. Sas van Gent JAARVERGADERING KAB Ondanks het feit, dat de belang stelling voor de algemene jaarverga dering van de KAB groter had kun nen zijn, is het toch een gezellige en geanimeerde vergadering gewor den. Als sprekers waren tegenwoordig pater Pisters uit Hulst en de heer J. van de Voorde, districtsbestuurder van de KAB uit Sluiskil. Er zal getracht worden voor de leden van de KAB een reis te or ganiseren naar de Expo 1958. Het ledental van de KAB is in 1957 iets gedaald. Deze achteruitgang werd in hoofdzaak veroorzaakt dooi de slapte in de textielindustrie. Als een van de hoogtepunten van 't afgelopen jaar stipte de secreta ris in zijn jaarverslag aan de verwis seling van de voorzitterszetel. Na ja renlang de voorzittershamer te heb ben gehanteerd werd de heer van IN 1959 ZULLEN meer t-mig-anten uit Nederland naar Australië gaan dan in de laatste drie jaren. Men ver wacht dat er in het komende jaar ne gen- tot tienduizend Nederlanders zullen emigreren. GOES Ruitenschiitters Een paar jongens uit het woonwa genkamp maakten de omgeving in Noord onveilig met katapulten. Het ge volg was diverse gebroken ruiten en verbolgen mensen. De politie nam beide verdachten, een 17-jarige en een 11-jarige jongen, mee naar het bu reau om ze een verhoor af te nemen. Hoewel ze de baldadigheid ontkenden, waren er getuigenverklaringen die an ders zegden. s-Heerenhoek Deze keer wel raads. verkieizing De Hanze heeft hier onlangs de twee voor de middenstand in de raad ze telende vertegenwoordigers weer als zodanig aangewezen. Diverse midden standers, buiten de Hanze, waren hier niet over tevreden. Zij schreven voor alle ingeschrevenen bij de kamer van koophandel e?n vergadering uit in het café van de heer Rijk, die nogal be langstelling trok. Tot uiting werd ook gebracht dat het regelmatig her kiezen van zittende leden geen aan beveling verdient en het resultaat der vergadering was, dat men als nieuwe kandidaten naar voren bracht voor de middenstand de heren H. Verhoeven, F. Rijk en als plaatsver vanger de heer P. Rijk. en als plaats vervanger de heer P. Rijk. De laatste jaren had te 's Heeren- hoek geen verkiezing plaats omdat er slechts één kandidatenlijst samenge steld door de kath. standsorganisaties, werd ingediend. Wordt nu geen com promis gesloten tussen Hanze en de oppositie, dan ziet het er naar uit, dat er meer lijsten en daarmee ook verkiezingen komen. Heinkenszand NATURALISATIE Ingediend is een wetsontwerp tot naturalisatie van o.m. Gustaaf Bor- dui, geboren te Heinkenszand op 10 april 1901, krantenbezorger alhier. s-Graven polder Huisvlijttentoonstelliiig Op initiatief van de stichting ,.Ons Dorpsleven" is een huisvlijttentoon- stelling gehouden. Een 50-tal inzen ders van binnen en buiten de gemeen te hebben 1 of meer werkstukken in gezonden, waaronder zeer fraaie. On geveer 500 bezoekers hebben de moeite genomen dit alles te br' n. Dit aantal bezoekers en inz -en mag het stichtingsbestuur to s- ning stemmen en een aanspo mg tot herhaling zijn. De beschikbaar gestelde beker 1 J. Roose, 2 Kees eerv. verm. Ko werd mevr. de Schipper-Anthonise bij loting onder de 's-Gravenpolderse le prijswinnaars toegewezen. De lau wertak ging naar mevr. W. J. Petiet na loting onder alle le prijswinnaars. De uitslagen zijn: Tekenen: 1 W. L. Harthoorn, 2 Ina Harthoorn en 1 eervolle vermelding. Schilderen: 1 en 2 W. L. Harthoorn, eerv. verm. Rinus van der Plasse. Houtarbeid: 1 C. Almekinders en N. P. Iversen; 2 C. Fierloos en A. Kar man, eerv. verm. N. P. Iversen en C. Fierloos. Boetseerwerk: 1 Jankees Zwarte- poorte. Scheepsbouw: Zwartepoorte, Meijers. Vlechtwerk: r Ans Zwartepoorte, 2 mevr. Kramers-Sieuwers. Corsages: 1 P. van der Maele. Metaalarbeid: 1 L. H. Wirtz, P. J. van der Hiele, Jan Schijf. Maquettebouw: 1 D. Wiskerke, 2 comb. C. Nieuwenhuijse, J. Nijsse en J. Markusse. Breiwerk: eerv. verm. mej. A. van Liere, Addie Hubregtse en Marijke Geensen. Frivolité: 1 T. van Oosten en mevr. van Liere-Anthonise. Haakwerk: 1 mevr. M. de Schipper- Anthonise, eerv. verm. Corrie Nieuw- dorp. Borduurwerk: 1 met lof van de jury: mevr. van Liere-Anthonise, 2 T. van Oosten, eerv. verm. leerlingen o.l.s. Oudelande, Ans Zwartepoorte, T. van Oosten, W. J. Petiet. Smyrna: 1 mevr. W. J. Petiet, eerv. verm. dhr. C. Oreel. Nisse Vergadering Boerenleenbank Op de jaarvergadering van de boe renleenbank alhier, gaf de secretaris, de heer C. de Ruiter een uitvoerig verslag over 1957. De kassier bracht verslag uit over de rekening en balans van 1957. De rekening sluit met een bedrag van f 6.495.723.30 aan inkomsten en uitga ven en de balans met f 1.722.391.76. De kassier zei, dat de bank een grote vooruitgang heeft gebiekt in het.jaar 1957. ook wat het ledental betreft. In 1946 telde de bank 176 leden, eind '57 199 leden. Bij de verkiezing is de heer Iz. Luteyn herkozen als bestuurslid en in de vacature van de heer J. Mol, die wegens zijn hoge leeftijd heeft be dankt, werd gekozen de heer B. van Damme Mzn te Heinkenszand. Tot lid van de raad van toezicht werd her kozen de heer W. Minnaard. In de rondvraag werden nog enkele vragen gedaan, die door de heer C. de Ruiter werden beantwoord. De heer W. Minnaard sprak de scheidende voorzitter J. Mol toe en bedankte hem voor het vele werk dat hij voor de bank had gedaan. De heer Mol kreeg als aandenken schrijf gerei aangeboden. Assche in 1957 bij het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijijd op gevolgd door de heer van Dinteren. In de vacature L. Vonck werd de heer T. van Rossum als bestuurslid gekozen. De lezing van de heer van de Voor de over de groei en toekomstige ont wikkeling van de sociale wetgeving in ons land werd met grote aandacht gevolgd. Er is al veel bereikt, aldus de heer van de Voorde, maar er moet toch nog veel tot stand worden ge bracht. In dit verband noemde hij de weduwen- en wezenverzekering en een algemene kinderbijslagverzeke ring. Na de spreekbeurt van pater Pis ters werd vanwege het late uur, van de rondvraag praktisch geen gebruik gemaakt. Westdorpe OPBRENGST OOSTPRIESTERHULP De in onze parochie gehouden inza meling ten bate van de Oostpriester- hulp heeft ongeveer 750 gulden opge bracht en tevens 2000 kg goederen. De kapelwagen welke onze parochie bezocht, trok veel belangstelling, evenals de film, welke in de kerk werd vertoond. NATURALISATIE Onze dorpsgenote, mej. Elisabeth Normandie, heeft bij de wet van 6 maart 1958 de Nederlandse nationa liteit verkregen. AFSCHEID JUFFROUW KIEBOOM De onderwijzers en leerlingen van de lagere school alhier hebben af scheid genomen van juffrouw Kie- boom. Namens alle leerlingen werd haar een geschenk aangeboden. Mej. Kieboom is benoemd tot onderwijze res aan de lagere school te Sas van Gent. UITNODIGING Het r.-k. dameskoor „Crescendo" heeft een uitnodiging ontvangen om deel te nemen aan het 60e Bestendig Festival, dat deze zomer door het stadsbestuur van Antwerpen wordt georganiseerd. Het is nog niet bekend of het koor aan dit festival zal deel nemen. HULST Bestuursverkiezing Boerenleenbank Tijdens de algemene vergadering van de Coöp. Boerenleenbank Hulst heeft men geruime tijd nodig gehad om uit een bestuursverkiezing te ko men. Oorzaak daarvan was de po ging van de heer Ch. Voet om een, ca. een jaar geleden genomen be sluit te vernietigen. Daarbij werd nl. bepaald dat bestuursleden die de 65-jarige leeftijd hebben bereikt, de finitief aftreden. Hierover werd ge animeerd gediscussieerd, maar het bleef toch bij het oude. Niettemin zegde het bestuur toe deze kwestie nog eens te bekijken. Daarna werd de heer Jos. Boel als bestuurslid herkozen en als nieu we bestuursleden zagen zich benoemd de heren Joh. Kramers en Aug. v.d Walle. Er werd in deze vergadering nog de aandacht gevestigd op het feit dat de heer D. van Kemseke reeds 50 jaar lid is van de Boerenleenbank. Het bestuur zag hierin overigens geen reden tot een huldiging; dat is alleen gepast als het een gouden be stuurslid betreft, vond men. Overslag AANRIJDING Op de betonweg Oude Burgse Sluis- Overslag had een ongeval plaats, waarbij mevr. Herwegh-Audenaert door een vrachtwagen, bestuurd door de heer V. de Block van de Lange- leede, werd aangereden. De chauf feur had hiervan niets gemerkt, doch een der inzittenden verwittigde hem van het gebeurde. De vrouw werd erg bloedend en bewusteloos aange troffen. waarna een geneesheer werd ontboden. Na onderzoek bleek, dat zij zware hoofdwonden had opgelopen met het gevolg, dat zij onmiddellijk naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. St.-Jansteen NATURALISATIE Ingediend is een wetsontwerp tot naturalisatie o.a. van Alphonse de Smet, geboren te Stekene op 20 juni 1907, vlasser alhier. GEMEENTE ST.-JANSTEEN INENTEN De burgemeester maakt bekend dat er op donderdag 27 maart a.s. de ge legenheid bestaat te worden ingeënt tegen polio van 3 uur tot half 5 nam. in de r.-k. meisjesschool voor de le en 2e inenting voor de kinderen gebo ren in 1952. 1953. 1954 en 1956. Biervliet UITREIKING VERKEERSDIPLOMA'S Als sluitstuk van de verkeerscur- sussen (één in Biervliet en één op de wijk Driewegen) vond de diploma uitreiking plaats in het gymnastiek lokaal van de openbare lagere school A in de Schoollaan. De ruim 60 cur sisten waren allen geslaagd voor het onlangs door een plaatselijke ver- keerscommissie afgenomen examen. De voorzitter van deze verkeerscom- missie, de heer M. Maas, opende deze bijeenkomst. Hierna kwam bur gemeester A. P. Kostense aan het woord. Deze gaf een uiteenzetting van het grote belang van de gehouden verkeerscursussen. Burgemeester Kostense verheugde zich in het grote aantal deelnemers aan de gehouden cursussen. Namens het gemeentebestuur bracht hij dank aan de postcommandant der Rijks politie, de heer I. Ardonne, en aan de wachtmeester D. de Kramer, door welke heren deze cursussen geheel belangloos werden gegeven. De luite nant Bloemers der Rijkspolitie ging hierna over tot het uitreiken van de diploma's. Door de heer P. Dierkx werd hierna namens de cursisten een vulpenset aangeboden aan de heer Ardonne. Door de cursisten op Drie wegen was reeds tijdens de laatstge houden cursus een boekenbon aange boden aan de heer de Kramer. Door het kringhoofd der B.B. in west-Zeeuwsch-Vlaanderen, de heer Catseman werden hierna enige inte ressante films vertoond, te weten „Circus Elleboog", de verkeersfilm „De Pedaalridders" en tenslotte een mooie Nederlandse kleurenfilm. Breskens OUDERAVONDEN De openbare en de christelijke school hielden hun ouderavond in het "Casino". Beide avonden was er een goede belangstelling. KANDIDAATSTELLING K.V.P. In de algemene ledenvergadering werd voor de aanstaande gemeente raadsverkiezing de volgende lijst sa mengesteld: 1 F. Goethals, 2 J. Doppegieter, 3 A. Crook, 4 J. de Wever, 5 G. van Schaik. Schoondijke KOORUITVOERING Het „Sehoondijke's Gemengd Koor" en een daaraan momenteel verbon den kinderkoor, gaven in de Ned. Herv. Kerk hun jaarlijkse uitvoe ring. In zijn openingswoord heette de heer J. M. van Baal allen hartelijk welkom. Tot zijn grote spijt was de ere-voorzitter, de heer F. A. van Rosevelt, wegens ziekte verhinderd aanwezig te zijn. Hij dankte de kerk voogdij voor het beschikbaar stellen van het gebouw. Voorts sprak hij zijn grote bezorgd heid uit over het voortbestaan van het koor. In een kort tijdsbestek is het aantal leden met ruim 20 terug gelopen. Hij deed een beroep op al len te helpen het koor wederom op sterkte te brengen. Een extra woord van dank en lof richtte hij tot de dirigent, de heer A. J. de Klerck, die ondanks de vele moeilijkheden vol moed steeds maar verder gaat. De uitvoering zelf stond op goed peil. Bijzonder aardig was het effect van de heldere kinderstemmen in het grote kerkgebouw, In zijn slotwoord dankte de heer van Baal ieder, die zijn medewerking had verleend. Hij bood de dirigent uit waardering een muzieklessenaar aan. Nogmaals drukte hij de bezoekers, hoewel gering in aantal, op het hart. dat ook zij door personen eens te polsen mede konden werken het koor uit te breiden. GOES Grand: Brandend moeras, 14 j. MIDDELBURG Electro: Sissi, a.l. VLISSINGEN Alhambra: Corruptie, 18 j. Luxor: Een meisje van zeventien, 14 j. Britannia 8.30 uur: Operagezel schap Forum met De barbier van Se- villa. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: De onbekende soldaat. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Manne quins voor Rio, 18 j. OOSTBURG Ledel 7.45 uur: De rovers van de sierras, 14 j. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: De glorie van het moederschap. GOES Schuttershof 8 uur: Grote te levisie-show. Grand: Voetlicht, 18 j. MIDDELBURG Electro: The killers. 18 j. Klein concert- en gehoorzaal 8 uur: Literaire avond met A. Viruly en mr. van Schagen. VLISSINGEN Alhambra: In vuur en vlam, 18 j. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Men selijke begeerte. KOEWACHT R. Vermeire 7 uur: Show avond. OOSTBURG Ledel: De barbier van Si- villa, door het operagezelschap Forum GENT Kon. Ned. Schouwburg 7.30 u Een zomerdagdroom. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 8 uur: Viotoria en haar huzaar.

de Stem | 1958 | | pagina 2