ZUID-BEVELAND Gedeputeerde Philipse teleurgesteld over woningmotie uit Goes Voor- en nadelen van afsluiting van de Westerschelde Katholiek Axel gaf antwoord Diocesane KJ.B. tal van actuele besprak zaken DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 25 MAART 1958 Passie-avond Een vaartijd meer op Zierikzee Voorzitter van Delta-commissie Zeeuwse middenstand Ds. Cabaret gaat 's-Gravenpolder verlaten AANBESTEDING a r i e v e n LAATSTE NIEUWS Prins Bernhard en het Britse Staatsie bezoek Ir. Mesa in Zeeuws tijdschrift GOES In de grote zaal van hotel ,,de Ko- enbeurs" hebben het r.-k. Knapen- oor en de Schola-cantorum een Pas- e-avond gegeven, welke ingezet erd met het ..Sanctus" van Perosi, aarna kapelaan de Jong een inlei- ng hield waarin hij meedeelde,dat j bedoeling van de avond was'om iet zang en lichtbeelden te prelude- n op de Goede Week. Spr. behan- dde daarna het mysterie van het iden, dat alleen opgelost kan worden jor aanvaarding van het opgelegde ais naar het voorbeeld van Christus. Laat het eerste deel van het pro- am, dat de Passie-sfeer heeft, op u werken, besloot de spreker, om in tweede deel te genieten van lichtere •inken. Nadat knapenkoor en Schola, onder ding van Evert Keyblok, een klein ■ogramma van gewijde liederen als mrspel tot het lijden hadden afge- erkt, werd in een serie mooie licht gelden, de Passie des Heren ver- ond en bracht een stem het lijdens- •rhaal. Afgestemd op de tekst lie- n koor en schola diverse composi- es horen van Palestrina, Refice, 'emens, Haller en Peeters. Dit deel in het programma werd besloten .et enige Paasgedachten door kape lan de Jong, waarna het blijde en hone „Victimae Paschortis" weer- halde, gevolgd door het grootse Exsultate" van Andriessen. Na de pauze zong eerst het knapen- loor, geschoold als altijd, drie Paas- Rilland ezangen, w.o. een van de directeur elf. Een lacheding van Wim Snitker: Van St. Antonius die de vastenwet chond", bracht een vrolijke sfeer en tcces voor de kleine spelers. Met een egift op vocaal gebied werd de ge laagde avond besloten. Ilcinkenszand SPREEKBEURT VOOR I.S.C.C. Op initiatief van het Interparo chieel Sociaal Charitatief Centrum te Goes zal de bekende spreekster mevr. Mol-Sinnege uit Breda een spreek beurt houden, met als onderwerp ..Een christelijke levenshouding". De avond wordt belegd op 28 maart a s. om half acht in de zaal Hoondert ■n is voor dames zowel als heren toegankelijk boven de 16 jaar. UITSLAG PROEFSTEMMING K.V.P. De gisteren alhier door de K.V.P. gehouden proefstemming voor het aststellen der kandidatenlijst voor ie gemeenteraad, had het volgende sultaat: M. Grim (aftr.), 81 st.; J. An- Iringa 67; C. v. d. Dries (aftr.) 51; 1. v. Leeuwen 47: W. Hoondert 42; Koens 33; H. Vermue (aftr.) 27; v. d. Waart 15 en A, Pieters 13 emmen. Uitgebrachte geldige stem- :en 95. v loetinge UITVOERING „EXCELSIOR" De muziekvereniging „Excelsior" if haar jaarlijkse uitvoering in het 'lenigingsgebouw. Na het openings oord van voorzitter W.P. Beye wer- ,'n zes muzieknummers ten gehore ibracht onder leiding van de heer c. den Toonder. Verder werd de avond gevuld met 0 opvoering van de klucht in drie jdrijven „Graaf Janus" onder regie an de heer A. Spee. Dit stuk van Jack Bess werd vlot oor het voetlicht gebracht. De bes- e damesrol werd vervuld door mevr. T. Polderman-Beekman, terwijl bij ie heren de heer M. Steketee in de oofdrol het best acteerde. 'n de pauze was er een verloting. Ivesande R.-k' Landbouwhuighoud- scliool Ten behoeve van de ouders van de kinderen van de assistentenklas en de 2e klas van de primaire opleiding werd een tweetal ouderavonden ge- orgniseerd. De opkomst was zeer goed te noemen en verheugend was het, dat zovele vaders eveneens van hun belangstelling blijk gaven. Op de ouderavond van de assistentenklas werd door de directrice, mej. A. Schip, per, medegedeeld, dat deze klas uit stekend voldeed en dat de leerlingen zodanig enthousiast zijn, dat zij gaarne na afloop van deze 1-jarige cursus nog verder zouden kunnen. Gezocht is naar een oplossing hiervoor en gaarne wilde de directrice hierom trent met de ouders van gedachte wis selen. Het is nl. mogelijk bij voldoen de deelname een z.g. „INAS"-oplei- ding aan de school te verbinden, welke 2 jaar duurt en een goede ba- S1s geeft voor een verdere beroeps ontwikkeling. Door de directrice werd zeer uitvoerig hierop ingegaan, waar na ook de burgemeester een nadere toelichting gaf. Vervolgens werd met de ouders persoonlijk gesproken en als de voortekenen niet bedriegen zal bet zeer waarschijnlijk mogelijk zijn [Pet deze nieuwe opleiding in septem ber a.s. een aanvang te maken. Dp de tweede avond werd met de ouders van de 2e klassers der primaire opleiding gesproken over de assisten tenklas. welke een vervolg is van de Primaire opleiding. Ook voor deze avond was een zeer goede belangstel- ing en ook hier werd met de ouders van gedachten gewisseld over de toe komst van hun kinderen. Over het algemeen was men ook hier van me. mng. dat het in de tegenwoordige [Pd ook voor het meisje belangrijk is. dat het verder kan studeren en zeer vermoedelijk zal het. ook weer mogelijk zijn met september a.s eveneens te starten met een assisten tenklas. Op beide avonden was ook de bur gemeester als voorzitter van de raad van toezicht aanwezig en werden ook door hem uiteenzettingen gegeven omtrent het grote belang van het be staan van de school voor het meisje. Over het algemeen kan worden gezegd dat de schoolftpteeds meer belangstel ling krijgt en het leerlingenaantal toeneemt. Medegedeeld werd nog. dat na Pasen zal worden begonnen met het geven van een cursus .fijne keuken" voor ouderen. Ook hiervoor 1 de belangstelling groot te noemen VOGELWACHT „DE KLUUT" Boor deze vogelwacht zal in deze -emeente op woensdagavond 26 maart a.s een aantal kleurenfilms met ge luidsweergave worden vertoond in cate Verbeek. Deze filmvoorstelling i* vrij toegankelijk, omdat men met aet vertonen van deze films de be ding heeft bij het publiek belang, sieiung op te wekken voor het vogel even en tevens voor de taak van de vogelwacht. VERGADERING ST. DEUS DEDIT De r.-k. landarbeidersorganisatie kwam in vergadering bijeen in café Doense onder voorzitterschap van de wind. voorzitter de heer P. L. de Jonge Uit het jaarverslag van de secretaris de heer C. Priem bleek, dat de afde ling thans 65 leden telt en dat altijd nog een 10-tal landarbeiders woon achtig in de parochie geen lid is. Ge hoopt werd dat ook dezen het belang van de organisatie zullen inzien en alsnog lid zullen worden. Door de bondsbestuurder de heer Vink, werd een uiteenzetting gegeven over ver schillende aangelegenheden de lonen betreffende, alsmede over de werk- classificatie en het ontslag. In de praktijk blijkt, dat verschillende le den met de regels omtrent ontslag niet voldoende op de hoogte zijn en dit geeft nogal eens moeilijkheden. Door de burgemeester werd een uit eenzetting gegeven over de streek- verbetering en de taak van de sociaal- agrarische subcommissie. Aangezien de vorige voorzitter de heer J. Voet, de gemeente heeft ver laten, diende een andere voorzitter te worden benoemd. Met algemene stemmen werd als zodanig benoemd de heer P. L. de Jonge, terwijl tot bestuurslid werd benoemd de heer P Koole. Nadat door de bondsbestuurder een aantal vragen was beantwoord, werd deze geanimeerde vergadering geslo ten. FILMVOORSTELLING In de zaal van de heer A. van Hoek werd een filmvoorstelling gege ven. Gedraaid werden ,,Het zit in de lucht" en ,,Het bezoek van prinses Beatrix aan de West". Hiervan werd later op de avond nog een voorstel ling geven na de film ,,Het laatste bedrijf". Deze gaf een beeld van de laatste dagen van Hitier. Vooral de laatstgenoemde rolprent was wel zeer interessant, 's Middags was er een kindervoorstelling. Zierikzee RAADSKANDIDATEN KVP De kandidatenlijst van de KVP voor de raadsverkiezing is als volgt samen gesteld: 1 G. Simmers (aftr.); 2 B. Leydekker (aftr.); 3 A. Wisse: 4 Q. v. Dongen; 5 A. v. Gelsbergen; 6 J. Schouten; 7 L. v. Velthoven; 8 L. Peute. Het lid van G.S., de heer C. Phi lipse, is op een forumbijeenkomst van de Chr. Historische statenfractie inge gaan op het debat in de Goese raad over de verdeling van het woning contingent. Zo men waet bond de heer Zuidema de kat de bel aan en gaf uiting aan zijn verontwaardiging in een vrij scherpe motie, door de ge hele raad ondersteund. De heer Philipse zei door deze hou ding van Goes zeer teleurgesteld te zijn. G.S. hebben van de 500 toege wezen woningwethuizen er terstond 421 verdeeld over Vlissingen, Middel burg, Goes, Terneuzen, Zierikzee. en Souburg, volgens het systeem van reeds aangegane verplichtingen. Hier bij zijn G.S. tegen het advies van de provinciale adviesraad ingegaan en hij liet doorschemeren dat dit advies nog ongunstiger was uitgevallen voor Goes Later bleek dat ook Tholen een De prov. bootdiensten hebben een nieuwe dienstregeling ontworpen voor de dienst Katseveer-Zierikzee, in ver band met de ingebruikneming van de haven De Val. Deze dienstregeling zal van kracht worden, zodra op deze nieuwe veerhaven kan worden geva ren, namelijk eind april of begin mei. Het aantal vaarten, dat thans zes bei- draagt, zal met één worden uitge breid, terwijl de vaartijd van ca. een uur wordt teruggebracht tot om streeks drie kwartier. De vertrektijden op werkdagen uit Zierikzee <De Val) zijn als volgt: 5.30, 8.00, 10.30, 13.00, 15.20, 17.45 en 20.05 uur. Uit Katse Veer wordt op werkdagen vertrokken om 6.45, 9.15, 11.45, 14.10, 16.30. 18.55 en 21.10 uur. Op zondagen wordt uit Zierikzee (De Val) vertrokken om 8.45, 12.45, 18.45 en uit Katse Veer om 9.55, 13.55 en 19.55. Zoals bekend wordt de ver binding Zierikzee-stad met De Val onderhouden door de RTM. Tot voorzitter van de Zeeuwse middenstands Deltacommissie is gis teren in een gemeenschappelijke bij eenkomst te Goes door vertegenwoor digers van de KNMB, CNMB, de in- Gisteren hebben enkele ka tholieke inwoners van Axel on der hun geloofsgenoten ten bate van Oostpriesterhulp de in onze editie van gisteren aangekondig de inzameling gehouden, die in de plaats is gekomen van de in zameling door de kapelwagen, waarvoor het gemeentebestuur geen toestemming had verleend. De actie heeft alle verwachtin gen verre overtroffen. Aan geld alleen reeds werd 2.200 bijeen gebracht, terwijl aan goederen, die van zeer goede kwaliteit waren, twee en een halve ton werd samengebracht. Met deze grote getallen plaatste Axel zich mede aan de spits van de voor dit doel ge houden inzamelingen. Dit o.a. dank zij de spontane en belan geloze hulp van de velen, die hun tijd en krachten voor Oost priesterhulp beschikbaar stel den. contract had lopen en kreeg die ge meente ook nog 16 huizen, zodat er thans nog slechts 63 over zijn voor heel Zeeland. De heer Philipse vroeg van Goes begrip voor de buitengewoon moei lijke taak van G.S. bij de verdeling. Ook stelde hij de vraag of er in Goes niet goedkopere woningen konden worden gebouwd dan voorheen. Vol gens het oordeel van particuliere bouwers, met wie hij gesproken had, zou dit zeer wel mogelijk zijn. Ds. Cabaret, die in het kerkelijke leven te 's Gravenpolder zo'n ge ruchtmakende rol heeft gespeeld, gaat het dorp verlaten. Hij heeft n.l. een aanstelling gekregen als voorganger bij de oud-hervormde ge meente in Den Haag. Drie jaar geleden werd ds. F. Ca baret predikant bij de gereformeerde gemeente 's Gravenpolder, maar kwam hij betrekkelijk snel in conflict met een deel van zijn schapen en met zijn kerkeraad. Dit leidde tot zijn ontslag en later tot de ruzie over het woonhuis. Met de sterke arm werden hij en zijn gezin daaruit verwijderd. Hij richtte toen met zijn volgelin- gen de gereformeerde gemeente in of telef. afspraak no. 34487. hersteld verband op, doch die bleek te klein om er een eigen dominee op na te houden. Na een half jaar stapte ds. Cabaret uit en bezocht als gewoon kerkganger de diensten van zijn oude gemeente. De laatste tijd preekte hij zondags in de hof stad, waar hij zich nu gaat vestigen. WIJKGEBOUW EN BADHUIS TE BIERVLIET In het gemeentehuis te Biervliet werd openbaar aanbesteed de bouw van een wijkgebouw met zusterswo- ning en badhuis. De uitslag dezer aanbesteding luidt als volgt: V. A. Verstraete en Zn., Hoofdplaat f 61.094; L. B. Verstraete en Zn., Hoofdplaat 58.637; Th. van Waas, Biervliet 56.496; C. J. Mollet, Hoofdplaat 55.527; L. Martens en Zn., Hoofdplaat 55.190; J. van Poucke en Zn., IJzendijke 53.995. De begroting voor dit werk bedroeg f 54.245. De gunning werd aangehou den. LEI-BEDEKKING PROVINCIEHUIS De lei-bedekking van het in aan bouw zijnde provinciehuis te Middel burg is opgedragen aan de fa A. Jobse te Middelburg voor de som van 73.990. Binnenkort wordt met de karwei begonnen. Korven met twee, één en zon- Alleen bij vooruitbetalinQ U'lfciuileiiO vooi de Z-eeuwse repels ot minder t 180 iedere regel meer 15 ct Bij actiter een volgende ge lijke plaatsingen wordt de der tie plaatsing tegen nall geld berekend Bij piaotsmg in de gehele op lage 3 regels ol minder t 1.35 iedere regel meer 35 ct. 25 letters, cijfers of lees teken* gelden voor 1 regel PERS. GEVRAAGD Net meisje gevraagd voor das of voor dag en nacht om alle voorkomende huishoudelijk werk mede te verrichten: Adres:: St. Joseph-Gasthuis, Lange Nieuw- slraat 200, Tilburg. 58535 Mevr. dr. Ruding, Baronielaan 4 vr. per l mei in gezin v. 3 pers. inwon, zelfst. hulp in de huisn liefst kunn. koken. Meer hulp aanw. gezell kamer, oliestook, des avonds en zondags vrij. - Aanm. maand, en dinsdagavond Gelmok lederkledine superklas- Losse kleerkasten, 2 en 3 deurs so nu: jassen f 163. f 179. jek- f 210, in elke kleur leverbaar, der ^vleugel om^ ongedierte te kers f 129, vesten, windjacks, f 79. keuze uit 100 stuks. Wij verkopen geen kunstleer. Man- naert, Axelsestr. 16 tel. 2220. - Terneuzen. 18034 Gelmok lederkleding, gr. prijs verlaging. Herenjasen f 129,50. herenjekkers met rits f 99.50, - damesjekkers (groen) f 69. Mannaert, Axelsestr. 16, tel. 2220 Terneuzen. 18035 Pot Axel 18122 Losse stalen ledikanten, gr. keus in de maat 80 90, 120, 130 cm breed. Pot, Axel. 18123 vangen. Een fornuis, inhoud 40 liter, een partij cementen pan nen, model Muite. A. de Loos. Bosserstraat 110 Boschkapelle. „Klaveren Vijf" voor uw feest avond brengt 100 pet. stem ming7479 „Klaveren Vijf" heeft 4 ver schillende programma's op haar repertoire. 7480 „Klaveren Vijf' laat de dreunen van het lachen. zaal 7481 TE roo? GEVRAAGD Kinderstoel te koop gevr. in goede staat. Br. onder no. 18072 De Stem, Hulst. Prins Bernhard zai, zoals nu be kend is geworden, woensdag met prins Philip de Jaarbeurs kunnen be zoeken en aan de lunch te 's-Graven- terdiocesane middenstandsbond Haar- hage deelnemen, 's Awnds zal hij hel lem-Rotterdam en de kath. midden- j regerinesdiner in de Treveszaal en de Kapstokken in alle maten, met i—.1.1 n I rT 1V.1 n V. nr. A11. '111 O f 1Q 01 58691 Nette zelfstandige dienstbode - gevraagd voor dag en nacht. Aanmelden Mevr. Rops-v. Geel. Molens.raat 51. Roosendaal 7573 Agenten gevraagd voor alle pro vincies, geboden wordt een ga rantie salaris plus commissie. Opgave van referenties en be wijzen van verkoopkracht aan: Br. ond. no. A-100 v.d. blad. Te keep gevr. oude tegels, ge bruikte meubelen, antiek er curiosa. C. Mommaas, Slijkstr 29 Vliss.ngen, tel. 3677. Outie en jonge poedels, liefst m. het hele nest te koop gevr. Be taal v. f 50 tot f 75 v. j. poedels. P. G<err.ts. Benoitstr. 26 tel. 65568 Eindhoven. TE KOOP AANGEK. standsbond in het bisdom Breda be noemd drs. W. L. A. Lockefeer, Hulst en tot secretaris-genningmeester C. J. Huissoon, Capelle. Of de heer Lockefeer de benoeming aanvaardt is nog niet bekend. ontvangst in de Ridderzaal meema ken. Naar het zich laat aanzien zal de prins donderdag aan het gehele pro gramma mogen deelnemen. garant.e chroom, vanaf 19,95. - Versloot. Dijkstr. 7, Terneuzen. 18010 Kachelmica in alle maten. Versloot. Dijkstraat 7, Terneu zen. 18011 j Wringers. De Best Acma en ve- I le andere soorten. Versloot - j Dijkstr. 7, Terneuzen. 18012 Het was de diocesane commissaris J. F. M. Janssen van de KJB een groot genoegen om op de diocesane bijeen komst zovele functionarissen van de KJB te kunnen verwelkomen in, hotel ,,De Gouden Leeuw" te Bergen op Zoom. In zijn inleiding besprak de heer Janssen de ontwikkeling van de KJB tot de huidige organisatievorm. In ver band hiermede werd gewezen op het belang van een verdere uitbouw van de districtsstaven. Het streven moet zijn dat voor alle groeperingen van de jeugdbeweging D.C.'s en A.D.C.'s wor den aangezocht. Bovendien deelde de heer Janssen mee, dat de diocesane staf de districtsstaven weer regelmatig zal gaan bezoeken. Activiteiten Naar aanleiding van de grote na tionale bedevaart naar Lourdes werd medegedeeld dat ongeveer 70 leidsters Scheerapparaten vanaf 39,75 - Phil-'ps. Remington, Braun, Versloot. Dijkstr. 7, Terneuzen. 18013 en leiders uit het Bredase diocees aan deze tocht deelnemen. De door het j NHK geplande bedevaart voor de af delingen van patronaten en clubs in april, werd door c-e vergadering over genomen voor alle afdelingen van de KJB maar dan in mei. Ieder district zal dit zelf organiseren, eventueel in samenwerking met de vrouwelijke or ganisaties. Bijzonder uitvoerig werd de actie besproken rond de loterij voor „Seters" en de inrichting van het bui tencentrum. Petroleumkachels als bijver- warm rug vanaf 49,50. Bes, So lar, Hama, Clarus, Versloot - 18014 hp.;. I Terneuzen. Lampjes voor uw overloop, w.c. ?ang en slaapkamer vanaf 1,95. Versloot, Dijkstr. 7, Terneu zen. 18015 Reeds voor f 199 heeft u een nieuwe B:co wasmachine met tijdschakelaar en geheel geëmail leerd. Een Bico combinatie was machine met centrifuge kost ~eheel geëmailleerd f 420, ge moffeld f 395. Verkrijgbaar m Achtereenvolgens werden diocesane i al'e ë°ede zaken. koempoelan-kaderschouw, -patrouille- wedstrijden en wedstrijd voor patro- I ederom emge spotkoopjes in naten en clubs d<x>rgenornen. In aparte vergaderingen werden yerseke. 57976 vervolgens de eigen agendapunten af- j •gewerkt. Met een keurig verzorgd souper werd deze vruchtbare bijeenkomst gesloten. Het Zeeuwsche tijdschrift is zijn achtste jaargang begonnen en opent het eerste nummer met een artikel over de voor- en nadelen van de af sluiting der Westerschelde van ir. dr. Mesu. Deze begint met het opsommen van de kosten verbonden aan het verzwaren van de Wester- scheldedijken en schat die op 400 a 500 miljoen en bekijkt daarna de gevolgen van een eventuele afsluiting. Verhoging en verzwaring der dijken langs de Schelde, zowel op Nederlands als op Belgisch gebied, zou kunnen vervallen en de bestaande dijken zou den een zeer waardevolle tweede ke ring zijn. Op Nederlands gebied zou dan het genoemde miljoenenbedrag kunnen worden bespaard. Ook op Bel gisch gebied zou hierop een aanzien lijke besparing kunnen worden ver kregen, daar ook onze Zuiderburen zich tegen stormvloeden moeten be veiligen. De vaart op de afgesloten Schelde zou veel veiliger worden. De vaargeulen zouden zich niet meer verplaatsen en met veel minder kosten in stand kun nen worden gehouden, op de voor de grootste schepen gewenste diepte. Tussen Antwerpen en Hansweert zouden twee vaargeulen in stand kun nen worden gehouden, één voor de binnenvaart en één voor de buiten vaart, waardoor aan de zo gevaarlijke vermenging van binnen- en buiten vaart een einde zou komen. Het peil op de afgesloten Wester schelde zou volledig beheerst en ge handhaafd kunnen worden op een peil overeenkomende met 1.68 m. plus N.A.P. te Antwerpen. Dit is het peil van de havens van Antwerpen, zodat de sluizen die toegang tot deze ha vencomplexen verlenen, steeds open zouden kunnen staan. De schepen zou den dus slechts bij Vlissingen behoe ven te schutten. Evenals te Rotterdam zou men te Antwerpen op stroom kunnen laden en lossen. De tijvaart met de opeenho ping van schepen cn het tijdverlies zou vervallen. De in opkomst zijnde duwvaart zou ook op de Wester schelde mogelijk zijn. De verbetering van de vaargeul naar Gent zou zodanig kunnen ge schieden dat het eerste pand zou kun nen worden gebracht op hetzelfde peil als de afgesloten Westerschelde, dit is 1,68 m. plus N.A.P. De dure en voor de scheepvaart naar Gent bij Terneuzen lastige sluis zou kunnen vervallen. Uit veiligheidsoverwegingen zou met een keersluis kunnen worden volstaan. De Westerschelde zou zoet worden waardoor aan de verzilting een eind zou komen. De zoetwatervoorziening van de droogtegevoelige gronden in Z.-Vlaanderen zou dan geen moeilijk heden opleveren. Inpe^uTing van schorren en slikken zou zonder bezwaar kunnen geschie den. De kostbare en in exploitatie dure veerverbinding kon worden vervan gen door een rijweg en de aanleg van industrie- en haventerreinen zowel langs de Nederlandse- als de Belgi sche Schelde zou veel eenvoudiger en goedkoper zijn. Het spreekt vanzelf zegt ir. Mesu, dat deze medaille ook haar keerzijde heeft. De bezwaren en moeilijkheden ziet hij als volgt: De natuurlijke lozing van de polders langs de Westerschelde zou bij een constant peil van 1.68 m. plus A.N.P. onmogelijk worden, zodat deze zouden moeten worden bemalen. De opper vlakte van deze polders is echter be perkt, zodat de stichting en exploi tatiekosten der bemalingsinrichtingen geen onoverkomelijk bezwaar zullen zijn. De grootste moeilijkhied zit ech ter in het handhaven van voldoende diepte buitengaats, opdat de sluizen van Vlissingen ook voor de allergroot ste schepen bereikbaar blijven. Bij af sluiting van de Westerschelde zullen de Wielingen en het Oostgat neiging hebben te verzanden. Vermoedelijk zullen deze niet of slechts met zeer hoge kosten op diepte kunnen worden gehouden. Aan dit bezwaar zal slechts tegemoet gekomen kunnen worden, door buitengaats, tussen twee strek dammen een kunstmatige vaargeul te baggeren van zodanige lengte, dat voor verzanding geen gevaar te -duch ten is. Het aanleggen dezer dammen zal een zeer kostbaar en moeilijk werk zijn. Ook zpl onderzocht moeten worden of een dergelijke strekdam geen on gunstige repercussie zal kunnen heb ben op andere delen van de Belgische of Nederlandse kust. Niettemin zijn zowel van Nederlandse als van Bel gische zijde bij de eventuele afslui ting van de Westerschelde zulke grote belangen betrokken dat een gemeen schappelijk onderzoek naar de moge lijkheid en wenselijkheid daarvan ten zeerste gewenst is. Het initiatief daar toe ware uit te gaan van Belgische zijde, omdat België ongetwijfeld ver reweg de meest belanghebbende is. De tijd dringt, zegt de heer Mesu met re den omdat men in Zeeland reeds met kracht is aangevangen met de verho ging en verzwaring der Westerschel- dedijken. Wanneer het onderzoek gunstig zou uitvallen, dan zou de Schelde opnieuw gesloten zijn, nu echter niet door for ten maar door een dam met sluizen, ten bate van beide partijen! Een bij drage tot de Benelux-gedachte. maar ook tot een geïntegreerd Europa. Het verdient in ieder geval aanbe veling meent ir. Mesu na te gaan of de belangen van Nederland cn Bel gië niet kunnen worden gecoördineerd door een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid en wenselijkheid van afsluiting van de Westerschelde zo ver mogelijk westwaarts, namelijk bij de mond, dus tussen Vlissingen en Breskens, met een dam. voorzien van scheepvaart- en spuisluizen. Dit is on getwijfeld een reusachtig werk; bij de huidige stand der techniek wellicht aan de grens der uitvoerbaarheid. De breedte van het zeegat bedraagt ruim vijf kilometer de diepte plaatselijk meer dan vijfentwintig meter. Grasonyl de bekende rose rust- tabletten, 10 tabletten f 1.-. Bij apoth. en drogist. 57695 Luchtbanden wagen zo goed als nieuw 5000 kg en eiken banden roeden te koop. Pr. Verhelst Absdale. tel. 952. Hulst. 18199 Prachtige collectie R en D be hangselpapieren. Schildersbedr. en drogisterij A. Koster. Axel sestr. 59a, Terneuzen, tel. 2973. 18021 Bijzondere aanbieding: wit emaille emmer 2.75. Smits Ba zar, Terneuzen. 18022 Ook de bekende Succesboeken f 1.75 bij Smits Bazar, Terneu zen. 18023 Voor bloempotten en kunstbloe menSmits Bazar, Terneuzen. 18024 Voor de a.s. communie rozen kransen. beeldjes, missaals enz. Smits Bazar, Terneuzen. 18025 Bijzondere aanbieding: mooie witte dweil f 0.59. Smits Bazar Terneuzen. 18026 Zeer gr. sortering communiege schenken w.o. kruisbeeldjes, ro zenkransen enz, Smits Bazar - Terneuzen 18027 Het adres voor stenen tegels voor keukengangen, kelders - enz. (nieuw) C. Vermast, Slope rij, tel. 2252, Terneuzen. 18017 Alle schoonmaakartikelen, Har- dolin lakverf, Promur plastic muurverf enz. A. Koster, schil dersbedrijf en drogisterij Axel- sestraat 59a. Terneuzen. 18020 Modelbouw vliegtuigen, onder zeeërs. tanks, enz. Smits Bazar Terneuzen. 18028 Diverse merken kleuren - cornp. keukenuitzet. Smits Ba zar, Terneuzen. 18029 Zeer voordelige aanbieding Blauw Delfts vanaf 75 cent. - Smits Bazar, Terneuzen. 18030 Schoonmaakartikelen o. a. bor stelwerk, zemen, sponsen enz. Smits Bazar, Terneuzen. 18031 Pracht dames- en heren sport- fietsen te koop f 129,50, slot - lamp, jasbeschermer f 15, to taal f 144,50, keuze uit 4 kleu ren (3 versnellingen m. hand remmen f 30 extra). Wij leveren uitsluitend klasse rijwielen m. volle garantie. Mannaert, Axel sestraat 16, tel. 2220 - Terneu zen. 18032 Pracht kinderfietsen, keuze uit 20 modellen vanaf f 68. franco levering. U verdient geld door te kopen bijMannaert, Axel- sestraat 16 Terneuzen. tel 2220. Voor hard- en zachtboard, te gel- en geperforeerd board: C. Vermast, Terneuzen. 18019 „Klaveren Vijf", secretariaat: Kade 11, Roosendaal, tel. 3048. 7482 Aardenburg Voor de a. s. schoonmaak: zemen, sponzen, dweilen. Fa. H. Praat. 20732 Aardenburg. Behangselpapier - grootste keus, laagste prijs. Fa. H. Praat. 20733 Wij leveren u een prima brom fiets vanaf f 430. Rijwielh. v. Hove, Kloosterzande. 18052 Koopt bij ons uw merkfiets. in onze collectie vindt u Rudge, Locomotief, Union, Banier. Rij wielhandel A. v. Hove, Kloos terzande. 18053 Gebruikte zaaimachines 2 m en 1.75 m. in pr. staat. Weemaes- Kindt, Kloosterzande. 18064 Houtdraaibank te koop geheel compl. met hulpstukken en bei tels, 1 elektr. motor 0.75 p.k. - Rijwielh. v. Hove, Kl'zande. 18054 Wegens inruil: 2 cultivatoren te koop, 4 Ford Dearborn, 2 Tur ner diesels. 40 pk. Fa. M. J. Verlinde, tel. 227 Zaamslag. 18061 Wegen inruil 1 Farmall Cup, 2 Massey Harris 30 k, 1 Inter national w.b. Fa. M. J. Verlinde tel. 227, Zaamslag. 18062 Wegens inruil te koop 3 com bines Massey Harris (een super 27 en 726 en een Clipper met motor). Fa. J. Verlinde, tel. 227 Zaamslag. 18063 2 pers. stalen ledikant met spi raalmatras en voetbord. groen- crème f 45 50. Pot. Axel. 18124 Gordijnstoffen o.a. ploeggordij- nen, enorme keus. Pot, Axel. 18125 Losse fauteuils, klassiek en mo dem, enkele honderden fau teuils. Pot, Axel.18126 Houten en stalen slaapkamers, ruim 40 modellen. Pot, Axel. 18127 Honderden karpetten vooradig, Smyrna. Wilton, Bouclé, haar- velours enz. in versch. maten. - Pot, Axel. 18128 70 versch. losse keuken of eet- kamerstoelen met afwasbare plastic en stof-bekleding. Pot - Axel. IS 129 Kinderwagens, combinatie, kin derstoelen. boxen, commodes, kinderledikant j es. wandelwa gens, enorme keus. Pot, Axel. 18130 HUIZEN Keuze uit nieuwbouw van 22 bouwers, gedeeltelijk vrije ves tiging Inzage tek. bij Makelaars v.d. Berg en Co., we. Ginne- kenstraat 43, Breda.59227 Een boerderijtje te koop staan de op 8 are 54 centiare bestaan de uit woonhuis met aangebouw de stal, alleenstaande schuur, bakkeet, stookkeet. varkenshok ken en kippenhok, alles in steen uitgevoerd. Te bevragen A. Ra- bout, Heille gem. Sluis. 18196 HUWELIJK Alleenst. r.-k. juffrouw zuiden van het land middelb. leeft., jeugdig uiterlijk, fin. goed be middeld, huishoudelijk., zoekt ser. kennismaking met dagelijk r.-k. heer met goede positie. - Leeftijd 45-53 jaar. Br. met fo to o.e.r. onder no. 18197 De Stem, Hulst. 18197 Alle verlichtingsartikelen, van het eenvoudigste tot de modern ste. H. Peeters, Noord9traat 42 Axel. 18131 Wasmachines v. pr. kwaliteit en goede merken v.a. f 190. H. Pee- ters. Noordstr. 42. Axel.18132 Stofzuigers, alle bekende mer ken vanaf f 100. H. Peeters. - Noordstreat 42 Axel18133 Keukentafels, keukenstoelen in versch. kwaliteiten en kleuren. R. Bleyenberg, St. Jansteen 18075 WONINGRUIL Rotterdam—Breda of omgeving. Aangeboden Rotterdam-Over- schie 3 kamerwoning, galerij, nieuwbouw, bevattende grote kamer, gr. en kl. slaapkamer, ruime keuken, berghok, douche, huur f 11,60. Gevr. grotere wo ning op beslist nette stand, ho gere huur geen bezwaar, liefst omgeving Wagenberg, Terheij- den of Breda. Br. ond. no. 58755 Kleinmeubelen o. a. kapstokken dressoirs, theemeubels, hal kastjes. - R. Bleyenberg, St.- Jansteen.13076 Balamur de beste keuken- en gangbekleding. Iets nieuws. R. Bleyenberg, St. Jansteen. 18077 Laat uw meubels opnieuw stof feren. Zij worden weer als nieuw. R. Bleyenberg, St. Jan steen. 18078 REIZEN Te huur zond. chauff. voor a.s. vakantieseizoen nog een 4 pers. auto p.d., p.w. of p. mnd. Zeer concurrerend. Pinksterdagen nog I vrij. Tijdige bespreking gewenst Inlichtingen vrijblijvend onder no. 58610 bijkontoor De Stem te Hulst. AUTO'S - MOTOREN Traproeden, spiraalveer, gordijn rails, trapkanten in plastic en metaal. R. Bleyenberg, St. Jan- o_ steen. 18079 ze u\\ 50 stuks. - Betaling te regelen. Voor betere gebruikte automo bielen: Verwijs' Autobedrijf Roosendaal, Hoogstraat 75 - tel. 4583 en 4859 Verkoop onder vol ledige garantie. Regelmatig keu- Enorme sortering rijwielen, alle bek. merken. A. Fassaert, Sta. tionsweg, Hulst. 18066 Lederkleding voor rijwiel en brommer met garantie. A. Fas saert. Rijwielhandel, Hulst. 18067 Anarte clubjes en moderne lig stoelen met div. kussens naar keuze. R. Bleyenberg. St. Jan steen. 13080 Voor vakkundige reparaties aan rijwielen en brommers: A. Fas saert. Huist. 18068 Toppunt van vernuft en schoon heid. Bromfiets Batavus JLO 2 versn. A. Fasaert, Hulst. 18069 De nieuwe bromfiets Locomo tief uit voorraad leverbaar, v.a. f 359. A. Fasaert. Hulst. 18070 Kinderrijwielen voor 8-12 j., 6-8 jaar v.a. f 85, met torpedonaaf Centraal, Axel. 18134 Arend rijwielen, superkwal. Rechtstreek^ yan fabriek 60-70 gld. voordeel. Vraagt prijscou rant. Centraal, Axel, tel. 594. 18135 Arend snelwasmachines. Recht streeks van de fabriek, compl. v.a. 199.-. Centraal, Axel. tel. 594.18136 Stofzuigers, Arend, Electro, - sleemodel, geh. compl. v.a. 93.-. Volle garantie met 5 dg. op proef. Vraagt prijscourant. Centraal. Axel, tel. 594. 18137 Theelichtjes, leuke modellen in pr. vanaf f 8.75. Radio, televisie electra. Gerrit de Jonge, Axel. Wafelijzers, de bekende Siska- wafel. Radio, televisie, electra. Gerrit de Jonge, Axel. 18091 Elektrische klokken, staande en hangende. Radio, televisie, elec- t-p Gerrit de Jonge. Axel. 18092 Strijkijzers in diverse uitvoerin gen. Radio Televisie. Electra. Gerrit de Jonge, Axel. 18093 Koelkasten, de bekende Frigi- daire. Radio, televisie, electra Gerrit de Jonge. Axel. 18094 Stofzuigers in prijzen vanaf 110.- Radio, Televisie, Electra. Gerrit de Jonge, Axel. 18095 Elektrische grammofoons Phi lips, Trio Trac, vanaf 58.-. Ra dio, televisie- electra. Gerrit de Jonge, Axel. 18096 Verlichting van klassiek tot mo dern, radio, televisie, electra. Gerrit de Jonge. Axel. 18097 Rilox wasmachines van f 260 nu f 195. Radio, televisie, electra. Gerrit de Jonge. Axel. 18098 Scheerapparaten Philips, Re mington, Braun, radio, televisie, electra. Gerrit de Jonge, Axel. 18099 2 persoons bedden met 2 kus sens v.a. f 55. Pot Axel. 18103 Keukenstoelen, leerdoek, pluche plastic en biezenmat. 70 model len. Pot, Axel. 18101 Losse kleerkasten, passend bij stalen slaapkamer, 2 en 3 deurs. Pot, Axel. 18102 Pullman, Epeda en schuimrub ber bedden, enorme sortering. Pot. Axel. 18100 Losse kleerkasten, 2 en 3 deurs waskast.ies enz. Pot, Axel. 18104 Slaapkamerkleedjes, keus. Pot, Axel. enorme 18105 Tafel- en divankleden keus. Pot - Axel. grote 18106 Gang- en traplopers, grote sor tering. Pot Axel. 18107 Kapstokken modern en klassiek Grote keus. Pot. Axel. 18108 Voor de schoonmaak ijzeren le dikanten, 2 pers. met voetbord v.a. f 45. 10 versch. modellen. Pot. Axel. 18109 Ploeggordijnen Pot. Axel. bontjes. 18110 Honderden bedden voorradig. - Pullman, Epeda, schuimrubber. Pot, Axel. 18111 Stalen meubelen enorme sor tering. Pot, Axel. 18112 Leuke moderne kokosmatjes di verse maten. Pot. Axel. 18113 Vlotte bankstellen, le verdie ping. Pot Axel, Enorme keus. 18114 Moderne meubelen - toonzaal Weststraa* 19. Pot. Axel. 18115 Moderne meubelen: Pas-toe, - Formule, Artifort enz, Weststr. 19. Pot. Axel. 18116 Voor een nieuw bed naar Pot, Axel. Honderden matrassen voorradig. 18117 Voor de schoonmaak leuke ko kosmatten, ruime sortering. - Pot, Axel. 18118 Desso smyrna kleedjes maken uw woning gezelligei. Pot, Axel 18119 Losse stalen meubelen, nacht kastjes. tafels, stoelen en kleer kasten, lage prijzen. Pot, Axel 18120 Stevige keukenstoel, brede kap voor 8.45 per stuk, prima af werking. Pot, Axel. 18121 Traplopers, matjes in jute, jabo wol, moquette, 50 of 70 breed. R. Bleyenberg, St. Jansteen. 18081 Vloerbedekking. Jabo, kokos, moquette, Bolstra, linoleum. R. Bleyenberg v. Osta, St. Jan steen. 18032 Tafelkleden in pluche en hand- weef Moderne dessins. R. Bleyenberg, St. Jansteen. 18083 Overgordijnen in div. dessins Eventueel op maat gemaakt. R. Bleyenberg, St. Jansteen. 18034 Tapijten in kokos, Holtap, Wil ton, haarvelours, bouclé, div. kw. R Bleyenberg, St. Jansteen 18085 Wrandkleden in diverse voorstel lingen en frisse kleuren. R. Bleyenberg. St. Jansteen. 18086 Stalen slaapkamers, ook in chroom met bijp. kasten. - R. Bleyenberg, St. jansteen 18087 't Oevertje heeft te koop: coc- kerspaniel, witte keesjes. Pe- k'ingeesjes en dwergpinchctjes v.a. f 25. Oeverstr. 60. tel. 20P54 Tilburg. 58676 Voor uw bedden en meubels het beste adres: R. Vermorken-Voet tel. 95, Kloosterzande. :8?62 Een z.g.a.n. batterij radiotoestel te koop f 150. Wed. E. Kint-de Waal, Kl'zande. tel. 41. 18136 Voor uw reparaties de beste service en niet duur. Garage G. Th. Cappendijk, tel. 29 Klooster zande.18163 Wij ruilen uw oude auto in te gen de hoogste prijs. Vr. condi ties. Garage Cappendijk, Kloos terzande. 18164 Lloyd automobielen, officieel dealer voor Oostelijk Zeeuws- VI. G- Th. Cappendijk, Kloos terzande. tel. 29. 18165 LANDBOUW Alle zaaigranen, bieten en kla verzaden. scherp concurrerend. A. Buysrogge, Tivoli 76, Hulst. 18037 Alle klassen en maten pootaard- appelen Conc. prijzen A. Buys rogge, Tivoli 76, Hulst, tel. 145. 18038 DIVERSEN Hoest? Keelpijn? Nattermann's Bronchicum Elixer helpt, lost taai slijm op, neemt de prikkel weg. Flacon f 2 bij elke drogist Westdorpe. Sas van Gent. Laat nu uw mantel, kostuum, japon, reinigen bij De Zon. U belt 379 Sluiskil en ik kom. 18042 Neemt een besluit en proeft ons heerlijk ijs. Dagelijks geopend. Bel aanb. Bob Liplijn, S. v. Gent 18043 Centrifuges te koop, Miele Scharf, AEG, Edy. reeds vanaf f 169.50. Wed. E Kint-de Waal, Kl'zande. tel. 41. 18167 Bezoekt het Sasse Friteshuis. - Uw adres voor frites. Dagelijks geopend. E«ob Liplijn, Sas van Gent. 18044 Voor uw haarden, kachels, huis houdelijke artikelen naar L. Kint-Maas, 102 Groenendijk. 18168 Stalen meubels, kamers, compl. vanaf f 129. E v. Kerckhoven, Kloosterzande. 18169 Kinderledikanten, kinderstoelen, en -boxen. E. v. Kerckhoven Kloosterzande. 18170 Bedden 2 pers. met kussen v.a. f 49,50 tot f 260. E. v. Kerckho ven, Klooster7ande!18. 71 Kinderwagens en wandelwagens ruime keuze. E. v. Kerckhoven Kloosterzande.18172 Wijn- en gedistilleerdhandel: - Wed. C. Dominicus - Korte Kerkstraat 8 Goes, tel. 2665. 22781 Pfaff naaimachines de sterkste ter wereld, in alle uitvoeringen voorradig. Pfaff naaimachine handel, Papegaaistraat 4 Goes - tel. 01100-2944. Ook aan huis te ontbieden. 22777 Markiezen, linnen, in verschil lende dessins, ook per meter verkrijgbaar bij Hopmans' Mar- kiezenbedrijf 's H. Hendrikskin- derenstr. 67, Goes, tel. 2209. 22776 Voor verf en behang Schilders bedrijf L. M. Rozend'aal, St. Ja- cobstraat 12. Goes. 22780 Markiezen, zonneschermen en Luxaflex jalouzieën in scherp concurrerende prijzen verkrijg baar bij Hopmans' Markiezenbe. drijf, 's H. Hendrikskinderenstr. 67, Goes, tel. 2209 22775 Bestel tijdig uw zonwering bij: Hopmans' Markiezenbedrijf Goes Tel. 2209 's H. Hendrikskinde- renstr. 67. 22774 Glasserviezen 20 slijpsels. De Klein# Bazar, Goes. 22773 Kastpapier, kastranden. De Kleine Bazar, Goes. 22772 Spotgoedkoop behang. De Klei- ne Bazar, Goes. 22771 Voor gouden verlovingsringen: Fabery de Jonge, Goes, Lange Kerkstraat 30. 22770 Drink met Pasen een heerlijk glaasje advocaat o.a. Barnevel der kip per fles f 4,65, van Veen's per fles f 4.75. Denevers. Slijterij. Lange Delft 90 tel 2415 Middelburg.22769 Domaine Robert, Franse lantL wijn, rood, per fles f 2.10, wit f 2.20. Fa. Denevers, Slijterij Lange Delft 90 tel. 2415 Middel burg. 22763 De Zon past toe de nieuwste methode NL-prijzen ten gunste van moeders garderobe. - Rob Rijckaert, tel. 01157-379 Sluis kil. 18045 Voor een nieuw kostuum moet u zijn bij G. Penneman, Clooe- terstr. 15, Kloosterzande, telef. 137. 18046 Voor al uw nylons naar G. Pen neman, Kloosterzande. - Tevens gratis sparen op de spaarkaart. 1804 7 De grootste keuze in wol- en moussokken vindt u bij G. Pen neman, Kloosterzande tel. 137. 1804 8 Voor een Rexaleo overhemd en de nieuwste ruithemden moet u zijn bij G. Penneman, Kl'zan de. 18049 Voor uw- werkkleding slaagt u nergens beter dan bij G. Pen neman, Kloosterzande, tel. 137. 1805_0_ H.H. Wederverkopers. Weet tl, dat wij grossiers zijn in kast papier? v.d. Bogaert, Bontehond- straat, Hulst. 18056 H.H. Wederverkopers. Wij heb ben voor u closetpapier in drie kwaliteiten. Vraagt prijs. - v.d. Bogaert, Bontehondstr. Hulst. 18057 H.H. Wederverkopers. Ook in servetten en tafeldamast hebben wij 'n grote voorraad, v. d. Bo gaert, Bonte Hondstr. Hulst. 18058 H.H. Wederverkopers. Wij kun nen u ook leveren het veel ge vraagde zelfklevende plakband v.d. Bogaert, Bonte Hondstr. - Hulst.18059 Decoratiemateriaal voor uw Paasetalage. v.d. Eogaert, Bon te Hondstr. Hulst. 18060 Voor de moderne schoorsteen- mantel: Sloperij en Houthandel C. Vermast, Tel. 2252 Terneu zen (bij de watertoren). 18018 Te koop of te huur prima grote en kleine duivenklokken. Billijk tarief. Te bevr. F. Baart, Sta tionsweg 8, Hulst. 18088 Voor modern bruidsboeket naar Bloemenhuis „Prima Vera". J. Visser, Goes, Papegaaistr 3 tel. 3366. Verzendingen door het hele land.22767 Grote sortering potplanten, snij bloemen en bloemstukjes vindt u in het Bloemenhuis „Prima Vera", J. Visser, Papegaaistr. 3 Goes, tel. 3366. Verzendingen door het hele land. 22766 Voor graftakken, grafkransen - vakkundige verzorging naar Bloemenhuis „Prima Vera" J. Visser, Papegaaistr. 3, Goes, tel. 3366. Verzendingen door het hele land. 22765 Inruil salonkast naaimachines - onder garantie, ook handmachi nes. Pfaff naaimachinehandel - Papegaaistr. 4, Goes, tel. OU 00- 2944. 22779 Een aantal inruil hand- en trap- naaimachines vanaf f 38. Pfaff Naaimachinehandel, Papegaai str. 4, Goes, tel. 01100-2944. 22778 Prijsverlaging. Zangzaad nu 80 ct. per kg volièreeaad 75 ct p. kg, witzaal 60 ct p. kg. C. van Vooren, Hulst. 18193 Vogelliefhebbers voor alle soor ten zaden naar C. v. Vooren, bij grote hoeveelheden extra kor ting18192 Ook voor kuikenzaal en opfok- voer naar C. v. Vooren. 18191 St. Maartenszee N.H. 14 zomerh. bez. v. 12-7 tot 2-8, vr. folder: Het Witte Paard, Postbus 1021, Amsterdam. 58686 Motor, scooter en bromfietsbe- drijf, Autobedrijf P. v.d. Eeck- hout. Westdam, Sas van Gent, tel. 626. 18135

de Stem | 1958 | | pagina 7