Zilveren raadslid C. v. Arenthals te Hulst gehuldigd Profclub alleen maar Vlissingen bluf t r fllUISTI FVFN 7 jp 0 HlflU 1 LL V Lil - y 4>" Inzet STEM-toto groeide weer aan tot 150 gulden Zeven ton voor televisie rechten wereldvoetbal! Rode-Kruisschepen leeg uit Padang vertrokken Zoals voorspeld: Bostelaar won veldlooptitel Ingrijpende wijzigingen van voetbalprogramma Afdelingsvoetbal Zeeland ed •nes iger DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 25 MAART 195» DA en Sissi' a*1*. Ereburger der stad Tewaterlating te Breskens Lint van fles brak OPINIES OVER SOEP: meer... meest... Utmter soepen Nieuwe diocesane voorzitter K.A.J. Nieuwe Sowjet- nota aan ES. In 1955: Bijna 1800 Nederlandse miljonairs StafVliegen met kernwapens niet extra-gevaarlijk Proces tegen schoonvader van Saoed Roemeense danseres bleef in Engeland Het wordt weer groot hengelfeest in Yzendijke Rentmeester winnaar in St. Laureins SPORrUiVKORT JF Parenbridge om Zeeuwse titel V. Sio voorzitter van Z.-Br.-T urnkring Zuidelijke hand balcompetitie TOTO-formulier 1PVPW PVVPbP*V1 (T l/Krlo 1/Cr ACK>t f 1VIV 1/eLPON rUc Je, Ferrari oppermachtig in 24 uur van Sebring Biljarttitelstrijd te Middelburg Grote activiteit bij Patrijzen MARKTEN WATERSTANDEN [ÏTT> audete >t bekende n drumstel ,at thans in betekent een inst voor de llen er nog noeten gaan p het drum- [xelukkig be tver een be- meester is: erberghe uit larvoor reeds litleg en een [egeven. Van- Jr dit staaltje [elangstelling. twee jeug- alles uit de t jeugdorkest M tronaat werd ,)or de plaat- e K.V.P. De denburg trad naakten deel heer J. van van Aarden- veede Kamer 'van Ged. Sta- iRuymbeke lid Is zeer groot, ragen werden lemen aange- geanimeerde RICHTING ert jaren een aan te leggen, vrije tijd op plaats haar 'elkens kwam i it voering van Maar thans is men binnen- een speeltuin Er wordt een _ericht, waar- n worden. Zij die onafhan- k inde ren. Om- echter dient ■den men kan ?en soort van ?n krijgt ieder waaraan een >lke men kan daardoor reeds 1 en voorlopig, iteur. Op deze (►richters reeds rwachten om- er waarsdhijn- een speeltuin, nmers zo lang zijn. Via de orden de be- >reid. .IHULP zal deze week orden van de deze "Rond- vermeldt op bezoek van de /agen, die te p het St. Eli- nds zal in de :ilm Vervolg- orden getoond. _/olgende zater- ng van geld en uden. ws op pag- 5) aS ympia 8 uur: IX 8 uur: M&nne- - jeugdbibliotheek Saalborrx. end moeras, Mj' nbra: Corruptie, van zeventien. ije Vlaamse Opera, er tellingen. moeras. 14 3- aCorruptie, van zeventien. Operagezei- van Se- lend tro: mbra sje V uur: Opera barbier van 56 lympia 8 uur: D* r 8 uur: Manne- 45 uur: De rovers bouw 8 uur: D« ieradhap. (Van onze verslaggever) Gisteravond is de heer C. van Arenthals te Hulst in verband met zijn zilveren raadslidmaatschap har telijk en zelfs oorverdovend gehul digd. Dit gebeurde aan het eind van de korte raadsvergadering, waarmee de raadsleden kennelijk haast maak ten. Na een korte schorsing vond de huldiging van de jubilaris plaats en zijn bekendheid en populariteit moch ten blijken uit de overweldigende pu blieke belangstelling. Door beide toe gangen tot de raadszaal gluurden tientallen ogen naar binnen, toen bur gemeester A. L. S. Lockefeer in het bijzijn van de familieleden van de jubilaris de huldigingsrede uitsprak. Daarin deelde hij mee, dat de gemeenteraad besloten had de heer van Arenthals te benoe men tot ereburger van Hulst en hem de zilveren legpenning en de daarbij behorende oorkonde uit te reiken. De burgemeester wees op de zeld zaamheid van een 25-jarig onafge broken raadslidmaatschap en hij be- Begunstigd door een vriendelijk voorjaarszonnetje en een overgrote belangstelling, ging van jachtwerf "Maas" te Breskens weer een jacht te water, deze keer voor de bekende zeezeiler Dr. Joppe uit Oostvoorne. Onder de aanwezigen bevond zich de burgemeester van Breskens J.A. Eekhout en talrijke collega-zeilers en leden van jachtclubs. Om kwart over drie was eindelijk het grote moment aangebroken. De heer Joppe hield een korte toespraak en verzocht toen zijn vrouw tot de doopplechtigheid over te gaan. Mevrouw Joppe, blijkbaar gestaald door de vele buitenlucht op het wa ter, gooide met een forse worp de champagnefles tegen de boeg van het schip; tenminste, dat dacht ze, want door de ontwikkelde kracht brak het lint van de fles, die toen onder het jacht op de stenen stuk sloeg. Het schip gleed echter ondanks deze kleine stoornis vlot in zijn ele ment. nadrukte, dat de heer van Arenthals wel over bepaalde hoedanigheden moet beschikken om telkens opnieuw tot raadslid gekozen te worden. En kele van die eigenschappen waren, aldus de burgemeester, de eenvoud en de oprechtheid van karakter van de jubilaris, die zich altijd geeft zoals hij is en die niet hoger grijpt dan hij kan. Hij bracht de heer van Arent hals dank voor alles, wat hij in de afgelopen 25 jaar in het belang van de gemeente heeft gedaan en prees hem voor de waardigheid, waarmee de jubilaris het lidmaatschap heeft bekleed. Tenslotte reikte hij het zilveren raadslid de zilveren penning der stad en de oorkonde uit. De heer J. Boel huldigde de heer van Arenthals namens de K.V.P.-frac- (Advertentie) tie, waarbij hij de jubilaris prees om zijn plichtsbetrachting en nauwgezet heid. Hij ontbrak, aldus de heer Boel, praktisch nooit op een raadsvergade ring. Hierna sprak ook de heer C. Strijdonk en tot slot van het officiële gedeelte dankte de heer van Aren thals de voorzitter en de raad, oude herinneringen ophalende en getuigen de, dat hij wellicht niet altijd zo ge makkelijk was geweest, maar, aldus de jubilaris, goede vrienden moeten elkaar de waarheid durven zeggen. In de burgerzaal had zich de Kon. Sted. Harmonie opgesteld, die enthou siast de toch dikke muren van het stadhuis in gevaar bracht door enkele tot in het merg doordringende feest- marsen te spelen. De voorzitter van het gezelschap, mr. H. C. M. van Son, sprak de zilveren jubilaris har telijk toe en de harmonie onder streepte deze welgemeende en karak teristieke gelukwensen nog eens op oorverdovende wijze. Tot slot bleef men nog enige tijd gezellig in de trouwzaal bijeen. „Tijd om fijne soep te maken? Die tijd neemt MEESTER en ik ben zo klaar; Geur, en smaak zijn heerlijk geconserveerd ïn die kant-en-klaar blikken. Echte soep, met balletjes! Tijdens de jaarvergadering van de K.A.J. in het bisdom Breda op kasteel Bouvigne te Breda gehou den is de heer A. van Rijsbergen uit Hoeven tot diocesaan voorzitter gekozen. Het bestuur is bovendien met vijf leden uitgebreid. De Sowjet-Unie heeft maandag geantwoord op de Amerikaanse aide- mémoire van zes maart. Het ant woord was vervat in een nota van het Sowjet-ministerie van Buitenland se Zaken, die aan de Amerikaanse ambassadeur, Llewelyn Thompson, werd overhandigd. De tekst, die in het Russisch was gesteld, is nog niet vertaald. Uit gegevens van het Centraal Bu reau voor de Statistiek blijkt, dat het aantal miljonairs in ons land steeg van 941 in 1951 tot 1026 in 1953, tot 1211 in 1954 en tot 1792 in 1955. In 1955 bezaten laatstbedoelde belasting plichtigen 0.4 procent van het to tale aantal 12,6 pet van het ver mogen en waren zij 18.7 procent van het totale belastingbedrag verschul digd. Er manifesteert zich, volgens het ministerie van Economische Zaken, duidelijk een algemene verschuiving van de belastingplichtigen uit de la gere naar de hogere inkomensklassen. Had in 1950 bijna 89 pet. van de be lastingplichtigen een inkomen van minder dan 5.000, in 1954 was dit ruim 80 pet. van het totaal. Het aan tal belastingplichtigen in de klasse 5.000—10.000 steeg van 8,5 pet. tot ruim 15 pet. en het aantal met een inkomen van 10.000 of meer van 2,7 pet. tot 4,4 pet. In de Zeeuwse voetbalwereld gonst het de laatste dagen van geruchten. De aanleiding daartoe is het persbe richt van de nieuwe beroepsvoetbal bond, dat er ook in Vlissingen een profclub zou zijn, welke over maar liefst 19 senioren en 18 junioren zou beschikken. Men vraagt zich af, welke club dit zou kunnen zijn en natuurlijk ook welke spelers. Vooropgesteld dient te worden, dat er in heel Zeeland op het ogenblik geen elf spelers te vinden zijn, die met succes aan het prof-voetbal zouden kunnen deelnemen. De enige club in Vlissingen, welke er nog enigszins voor in aanmerking zou komen, is de VC Vlissingen, doch deze vereniging heeft zeer beslist geen plannen om zich in een hachelijk avontuur te stor ten. Deze club is trouwens ook hele maal niet terzake gepolst door de nieuwe voetbalbond. Een semi-profclub kan in Vlissingen slechts met enorme jaarlijkse tekorten gaan werken en er zijn in de Schelde- stad, trouwens in geheel Zeeland, ze ker geen personen, bedrijven of in stanties te vinden, die bereid gevon den zouden kunnen worden, dat jaar lijks tekort, dat op minstens f 25.000 moet worden geraamd, bij te passen. En tenslotte is er geen speelge- legenheid voor een zodanige club in Vlissingen. De sportvelden zijn Het ongeval in de Amerikaanse staat Florida, waar een kernbom op een huis terechtkwam, heeft naar het oordeel van minister Staf de juistheid van de Amerikaanse en Engelse des kundigen bevestigd, dat een niet scherp gestelde bom bij een ongeval geen kernexplosie kan veroorzaken. Slechts een „conventionele spring lading", die als inleiding dient voor de kernexplosie, kwam tot ontplof fing, zegt hij. De minister erkent, dat na het ongeval maatregelen zijn ge nomen om radio-actieve besmetting te bestrijden. Dit geschiedde echter met het oog op de mogelijkheid, dat de ontploffing de kernlading zou hebben vernield. Daardoo- zou splijtbaar ma teriaal als stof in de lucht verspreid zijn. Ir. Staf komt in zijn antwoord aan het communistische Tweede Kamerlid Bakker tot de conclusie, dat het vlie gen met kernwapens niet gevaarlijker is dan het vliegen met andere wapens. Naar radio-Caïro meldt, zal in de tweede helft van april te Damascus het proces beginnen tegen Asaad Ibrahim, schoonvader van koning Saoed, en zijn broer Chaled. Zij wor den er van beschuldigd, namens Sa oed aan kolonel Serraj, de voormali ge leider van de geheime dienst van het Syrische leger, fabelachtige be dragen te hebben aangeboden, als hij president Nasser zou vermoorden. De twee beklaagden bevinden zich in het buitenland. Kolonel Serraj, die nu minister van Binnenlandse Zaken van Syrië is, heeft verklaard dat de Amerikanen achter het complot van Saoed zaten. Volgens radio-Bagdad is een aantal politici en legerofficieren in Syrië aangehouden. Volgens het station zou er ook tweedracht zijn ontstaan tus sen de bevelhebbers van het Egyp tische en het Syrische leger, naar aanleiding van het aftreden van ge neraal Bizri als opperbevelhebber van het eerste Arabische leger in Syrië. De Roemeense staats-dansgroep is maandag na een tournee van tien we ken uit Engeland vertrokken zonder de 23-jarige danseres Doina Tranda- bur, diie vrijdag in Liverpool uit haar hotel is verdwenen. Het meisje heeft aan een andere danseres van de groep geschreven, dat zij in En geland wil achterblijven om te trou wen. Men verwacht, dat zij politiek asiel zal vragen. Dat er voor het intern, zeehengel- concours te IJzendijke aan de west- Z.-VI.-oever van de Schelde op zon dag 20 april zeer grote belangstelling bestaat, blijkt alleen al uit het feit, dat reeds nu meer dan 200 deelne mers hebben ingeschreven. Er komt een uitgebreid internationaal gezel schap want Franse en zelfs Luxem burgse hengelsportvrienden hebben zich voor deelname opgegeven. Ook uit alle delen van ons land (Lim burg. Z.- en N.-Holland, N.-Brabant) meldden zich diverse liefhebbers en natuurlijk blijven de Zeeuwse enthou siasten niet achter. Als het met de inschrijvingen zo blijft voortgaan, zal het aantal deel nemers dat van 1957 (430) beslist overschrijden. Voor plaatsruimte aan het viswa ter behoeft het comité niet bezorgd te zijn; er zijn kilometers prachtig viswater beschikbaar, waar het een lust is om te vissen, zonder moei lijkheden van verloren gaan van vis tuig. Het tij is zo gekozen dat 1,5 uur met opkomend en 1 uur met af gaand water kan worden gevist. Diverse muziekgezelschappen zul len na afloop het verder gebeuren te IJzendijke opluisteren. Een ploeg van de Zeeuwse wieler club „Theo Middelkamp" nam deel aan een wegwedstrijd over 120 km is Sint Laureins in België. Hoewel drie Middelkampers bij de eerste tien fi nishten kwam de ploeg net een puntje te kort van het ploegenldassement. Piet Rentmeester werd winnaar in 3 uur 3 minuten, gevolgd door J. Ver- gauwe en Rentmeesters clubgenoot Joop Huisson, die dus ondanks zijn knieblessure tot een uitstekende prestatie kwam. De Middelkamper Joop Beers finishte in de hoofdgroep als tiende. ER ZIJN op het ogenblik onderhan delingen gaande tussen de tweede divisie club Heracles. Hengelo en de Zuidafrikaanae voetballer De. lomo, de 25-jarige spil van het Zuid- afrikaanse elftal. DE SPORTCOMMISSIE van de Fran se wielerunie heeft de Italiaan Fausto Coppi en de Belg Vannitsen definitief voor 10 dagen geschorst en hun een boete van 200.000 francs opgelegd wegens ongerechtvaardigd opgeven in Parijs-Nice. Voor het kampioenschap van Zee land open paren werden in Sas van Gent de eerste wedstrijden gespeeld in twee groepen van 12 paren die elk een halve Howell" speelden. Groep A, n.-z.-lijn: 1 h.h. A. Stan- daert-Primo (Gent) 75.5 m.p.; 2 dhr. en mw. Mulder (Terneuzen) 74; 3 dd. Remry-Wauters (Sas van Gent) 60; 4 h.h. A. en B. IJsebaert („Luc- tor") 58.5; 5 dhr. en mw. Hemelsoet (Sas van Gent) 52.5; 6 h.h. Goossens- de Bruyn („Luctor") 39.5. O.-w.-lijn: 1 h.h. Al. Bockstael (Sas van Gent) 65 m.p.; 2 dhr. en mw. de Jong (Hulst) 64; 3 dhr. en mw. Antonissen (Sas van Gent) 63.5; 4 h.h. Huys-Vivanti (Sluiskil) 62.5; 5 dhr. en mw. Robijn Luctor") 60.5; 6 d.d. Willemstijn-de Bruyn Luctor") 44.5. Groep B, n.-z.-lijn: 1 d.d. v. d. Dries-de Vries Luctor") 66 m.p.; 2 mw. Thomaes-dhr. de Klerk (Ter- neuzen) 64; 3 h.h. Gunter-van Don gen (Sas van Gent) 60.5; 4 h.h. Ver- hagen-Wauters (Sas van Gent) 59.5; 5 h.h. v. d. Steen-v. d. Meer .Luc tor") 58; 6 Gebr. v. Langevelde Luctor") 52. O.-w.-lijn: 1 h.h. Dubois-van Hoor den (Gent) 71.5 m.p.; 2 h.h. Ran- schaert-Remery (S.v.G.) 69; 3 h.h. Geerling-Gerrits (S.v.G.) 61.5; 4 h.h Genbrugge-Standaert (Gent) 55.5; 5 h.h. Meulenberg-IJsebaert (Luctor) 53; 6 h.h. Eeckelaer-v. d. Poel (Luc tor) 50.5. De Zeeuws-Brabantse turnkrin, kwam in De Landbouw te Goes in jaarlijkse algemene vergadering bij een. De waarnemend voorzitter, pen ningmeester van Sio uit Breda, open doe de vergadering en gaf eon over zicht van het afgelopen jaar. Daarbij herdacht hij enkele overleden turn makkers, in het bijzonder voorzitter F. G. Lemmers uit Vlissingen. De heer Sio werd tot kringvoor zitter gekozen. Het beheer van de kringfinancien werd opgedragen aan de heer Joh. v.d. Sande uit Goes. Me vrouw J. Nooteboom-de Leeuw had zich niet herkiesbaar gesteld. In haar plaats koos de vergadering de heer J. Hendrikse tot secretaris. Dè technische commissie werd in zijn geheel herkozen en zal dus ook dit jaar bestaan uit de heren P. J. van Boven en H. C. Verkooyen. alle eigendom van de gemeente en deze zal haar weinige velden zeker niet gaan afstaan aan een nieuwe club afgezien nog van het feit, dat de KNVB dan aan alle andere voet balclubs in Vlissingen het spelen op deze velden zou verbieden. Men kan slechts tot een conclusie ko men. Het bericht, dat toch afkomstig moet zijn van de nieuwe voetbalbond, berust op bluf zonder meer. Tenzij de nieuwe voetbalbond kans zou zien om spelers, geld en velden te inporteren. In de le klasse heren van de zui delijke handbalcompetitie startte Geel Blauw niet al te best, want zo wel van EMM als van Marathon werd met respectievelijk 122 en 175 verloren. EMM bleef dus aan de kop. EBHV toonde zich net iets sterker dan het bezoekende SOA (119), ter wijl hekkesluiter Taxandria 2 zich in Tilburg verpletterd zag door Longa (191). De stand is nu als volgt: EMM 9—16; Volt 9—14; Tonido 8—13; Marathon 1011; EBHV 98; Longa 76; SOA 94; Geel Blauw 20; Taxandria 90. In de 2e klasse heren bonden de beide koplopers, Marathon 2 en For- tuna, de strijd aan. De Vlissingers bleven met 75 baas in eigen huis, maar Fortuna bleef nog aan de kop. Be Fair behaalde een verrassende 31 overwinning op Sios. zodat de stand als volgt werd: Fortuna 1013; Marathon 2 712; Olympus 69; Sios 89; Tonido 2 75; Be Fair 74; Volt 2 7—0. In de le klasse dames veroverde Zeeland Sport ongeslagen en zonder verliespunten de leiding door met 80 te winnen van Geel Blauw. Wal cheren moest echter in Geel Blauw de meerdere erkennen (36). Were Di wenst nog een woordje mee te spreken in de kopgroep, want Volt moest er op eigen veld met 23 aan geloven. De stand is: Zeeland Sport 714; Marathon 8—14; Were Di 8 13; EBHV 8—10; Longa 4—7; Tonido 76; Walcheren 116; Volt 85; Hontenisse 73; Geel Blauw 32; SOA 9—0. De prijs in de Stem-toto gaat er steeds begeerlijker uitzien. De voetballers maken het de toto-isten namelijk zo moeilijk, dat er maar niemand is, die alle uitslagen goed weet te voorspellen en deze gang van zaken heeft tot gevolg, dat de inzet na iedere week met 25 groeit. We zijn nu toe aan het totaal-bedrag van 150, hetgeen „mee genomen" is als een kostelijk extra'tje. Het is in ieder geval de moeite van het aandachtig invullen van het toto-formulier méér dan waard. (Advertentie) Zoals 'U weet, moet ingevuld worden: 1 als U denkt, dat de thuisclub wint; 2 verliest en 3 bij gelijk spel. 1. Ieder kan aan onze Stem-toto deelnemen. 2. De deelneming is geheel gratis 3. Men kan het hiernaast staande Toto-formulier gebruiken en op een briefkaart plakken, echter is het óók geoorloofd de wedstrijden op een brief kaart over te schrijven. Niet ner brief 4. Frankering van briefkaarten, die op één van onderstaande adressen worden ingeleverd is niet nodig. Dit moet natuurlijk wel met briefkaarten geschie den, die per post verzonden worden. De inzendingen moeten uiter lijk a.s. vrijdagmiddag te 12 uur op een der onderstaande adressen aanwezig zijn. Later binnengekomen formulieren worden terzijde gelegd. 6. Over de uitslag kan niet wor den gecorrespondeerd. 7. Indien twee wedstrijden, voor komende op het Toto-formu lier, worden afgelast, blijft het bedrag, dat beschikbaar is, staan tot de daarop vol gende week. 8. Er kan maar één uitslag per briefkaart worden ingevuld. DOSSparta GVAVBlauw Wit NAC—ADO BW—MW N O ADElinkwij k EDO—RBC HelmondWillem II LongaEmma EBOHWilhelmina DoskoZeist Controle-totaalcijfer: Reservewedstrijd: WV—Rapid Op de uitslag behoeft U niet lang te wachten. Die vindt U maandag morgen in onze krant. De adressen van onze kantoren, waar de briefkaarten kunnen worden ingeleverd, zijn: Hoofdkantoor DAGBLAD DE STEM, Reigerstraat 16, Breda. Bijkantoor ROOSENDAAL, Molenstraat 45. Bijkantoor BERGEN OP ZOOM, Zuivelstraat 26. Bijkantoor WAALWIJK, Grotestraat 189. Bijbureau OOSTERHOUT, Kloosterstraat 50. Bijkantoor GOES, Westsingel 98. Bijkantoor HULST, Dubbele Poort 7. Bijbureau OOSTBURG, Nieuwstraat 41. i-t# aiafiTi rif ril DE VLISSINGER Frans Verhulst is voor de 28ste maal in successie al gemeen kader-kampioen biljarten van Zeeland geworden. (Advertentie) Maar liefst 700.000 gulden hebben de Zweedse voetbalbon den gevraagd voor het recht de wereldvoetbalkampioenswed- strijden door Eurovisie te laten uitzenden. Een Britse commerciële televisie maatschappij heeft een nog hoger aan bod gedaan om het alleenrecht van deze uitzendingen te kunnen bemach tigen. Onder de druk van de leden van de Europese televisieorganisatie, waarvan de Britse commerciële tv ook deel uitmaakt, is deze poging tot alleenvertoningsrecht geannuleerd. De leden hebben zich namelijk verplicht onderhandelingen over vertonings rechten in handen te laten van de nationale tv-organisatie van het land, waar een evenement plaats vindt. De Britse commerciële tv was buiten zijn boekje gedaan en heeft zijn aanbod teruggenomen. Maar ondertussen is Eurovisie door dit tussenaanbod in een moeilijker on derhandelingspositie gemanoeuvreerd, zo vindt de heer Rengelink, program macommissaris van de NTS. Hoewel de wedstrijden in Zweden vrijwel zijn uitverkocht, hebben de Zweedse voetbalbonden nog niets van hun e^isen afgedaan. In 1954 werd voor de gezamenlijke rechten voor de we reldkampioenschappen in Zwitserland 10.000 gulden betaald. Zeer wel wordt begrepen, dat thans veel meer kan worden betaald, maar de eis uit Zwe- Volgens radio-Padang hebben de twee Rode-Kruisschepen, die naar Padang waren gekomen voor de eva cuatie van buitenlanders, de haven leeg verlaten. De regering te Djakar ta, zo werd gezegd, had zich voor de evacués niet overmatig ingespannen en het hoofdkwartier van het Rode Kruis had niet de juiste maatrege len getroffen. Met een delegatie van het Rode Kruis uit Zuid-Sumatra zou nu overeenstemming bereikt zijn over de evacuatie van buitenlanders. Verschillende leden van de tegenre gering op Midden-Sumatra hebben heftig geageerd tegen het besluit van u ^ussisc.he regering, om de tien schepen, die Djakarta heeft gekocht onder Russisch commando te laten varen, totdat de Indonesische zeelie den zijn opgeleid. Men beschouwt dit als inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van Indonesië. Pre mier Sjafruddin zei: „Wij mogen nu ook wapens in het buitenland ko pen..." Intussen wordt in Djakarta een straat-campagne gevoerd tegen de westelijke mogendheden, die de re- nellen zouden trachten te bevoorde- ien. Gisterenavond meldde radio-Padang, dat sterke eenheden van de centrale regering op Sumatra's oostkust wa- ren geland, nabij Bagan Siapiapi en dat zij het binnenland inrukken. Vol gens Djakarta is het hele oliegebied rond Pakanbaru nu in de handen van de strijdkrachten van Soekarno. Uit Noord-Sumatra kwam weinig nieuws binnen. Naar A.F.P. uit Rome meldt, heb ben Soetan Mohammed Rasjid, In donesisch ambassadeur te Rome, en zes andere Indonesische diplomaten in Europa hun adhesie betuigd aan de tegenregering op Sumatra. Kolonel Djambek, de minister van Binnenlandse Zaken van de revolu tionaire regering, heeft Indonesische militairen beschuldigd van het doden van 19 officieren en manschappen der opstandelingen tijdens een be standsbespreking vorige week. In een uitzending van radio-Padang zei Djambek, dat 31 afgevaardigden van de opstandelingen met Indone sische legerofficieren aan een tafel zaten, toen zij werden aangevallen. „Elf konden, al schietend ontkomen en hun doden meenemen." Het jongste nummer van het Ame rikaanse weekblad „Newsweek" is op last van de militaire gezaghebber van Djakarta in beslag genomen, in verband met een artikel „waarin de goede naam van de republiek en van de regering wordt aangetast." Zoals wij reeds voorspelden, is de Zeeuwse veldlooptitel te recht gekomen bij de Middel burger Hans Bostelaar van Dy namo. nu Hein Cujé vanwege het hem door de KNAU opge legde startverbod niet kon deel nemen en zich ditmaal met de rol van toeschouwer moest te vreden stellen. Eveneens geheel volgens de ver wachting ging de strijd tussen Hans Bostelaar, diens clubgenoot Piet Zwartepoorte en de Marathonner Staf Dobbelaere. Dit trio nam ook dadelijk de kop. In de eerste ronde wist Han Mondeel zich onder deze koplopers te handhaven doch toen werd het tem po hem te machtig en liet hij zich af zakken. Hij werd later zelfs nog in gelopen door zijn broer Rini Mondeel, die hem in de laatste ronde ook nog de vierde plaats ontnam. Reeds in de derde ronde wist Hans zich los te werken en langzaam maar zeker een voorsprong te nemen. Zijn beide concurrenten bleven nog twee ronden bijeen, doch toen moest Staf het hoofd buigen voor de jeugd en Zwartepoorte laten gaan. In deze volgorde en met ruime onderlinge verschillen ging dit drietal door de finish. De uitslagen van Balen, Zeeland Sport; 7 P. Hui- brechsen, Dynamo; 8 J. Reinhout, EMM; 9 G. Vliet, ind. B-junioren (1800 meter): 1 W. Hui- bregtse, Wissenkerke, 5.40.3; 2 J. Bon ders, Zeeland Sport 5.43.7; 3 T. Griep, EMM 5.45.9; 4 H. Joossens AV '56; 5 W. Blokpoel. Dynamo; 6 L. Pol- vliet, EJMM; 7 W. Hardenberg, Ma rathon; 8 J. Bierma, EMM. A-junioren (2700 meter)1 Kas Mulder, Dynamo 8.20.-; 2 Walter Biesbroeck, Hulst 8.45.-; 3 J. van Riel, Dynamo; 4 L. C. Vuist, COAK; 5 Van Iren, Zeeland Sport. Senioren (5400 meter): 1 Hans Bos telaar, Dynamo 16.17.8: 2 Piet Zwar tepoorte, Dynamo 16.34.5; 3 Staf Dob belaere, Marathon 16.48.7; 4 Rini Mondeel, Dynamo; 5. Han Mondeel, Dynamo; 6 J. de Witte. Zeel. Sp.; 7 D. Jeras, Dynamo; 8 J. Nijsse, AV '56; 9 J. Glas, Zeeland Sport; 10 A. de Bel. Dynamo; 11 A. A. Bouwens, Dynamo; 12 F. Brouwer, Dynamo; 13 F. Wassink Dynamo; 14 L. Sijta. Zeeland Sport. De Amerikaan Phil Hill en de Brit Peter Collins hebben een drie liter Ferrari-sportwagen de 12 uursrace van Sebring, een wedstrjjd die mee telt voor het wereldkampioenschap merken, gewonnen. Opnieuw werd aangetoond, dat door 't zich uit de wedstrijdsport terugtrekken van Maserati de races veel van hun aantrekkelijkheid hebben verloren. Na de tweede wedstrijd voor het mer- kenkampioenschap heeft Ferrari bij voorbeeld al zo'n grote voorsprong op zijn concurrenten, dat het wel heel vreemd moet lopen wil de titel dit jaar niet naar dit Italiaanse merk gaan. De snelste ronde werd gereden door de Brit Stirling Moss, die hal verwege de strijd moest staken toen de achterbrug van zijn Aston Martin brak. Alessandro en Isabelle de Tomaso, een echtpaar uit Firida, legden met een Osca 750 cc beslag op de eerste plaats van het klassement, waarbij rekening wordt gehouden met de cilinder-in houd van de wagens. In het KNVB-wedstrijdpro- gramma voor zondag 30 maart De uitslagen: Dames; 1 Marie Poi- van Wijzigingen aan gebracht, zoals uit onderstaan de opsomming blijkt. sonnier, Marathon, 1000 meter in 3.08 2 Annemarie van Riel, Dynamo. C-junioren (1000 meter): 1 Theo Vervoorn, Dynamo 3.17.8: 2 Wim jjoenhout, ind.: 3.18.-; 3 K. Bennies, Marathon; 4 D. Hardenberg, Mara thon; 5 B. Hooftman, Dynamo; 6 W. UITGESTELD: DOSKO—Zeist (2e divisie A), UWCW, UnitasDWV, Quick—OSV, Gouda—RFC, DCG VCS (1 A), ZACZwaag-Westeinde; WWRobur et Velocitas; Zeelandia Axel (3 D), BoeimeerRSV (4 F); RiaOostburg (4 H). INGELAST: DOSKO—Baronie, ZeistUVS (2e divisie A); Quick RFC; ZeeburgiaVeloc; Gouda DCG; OSV—CW; Unitas—VCS CA); ZACRobur et Velocitas en WW Zwaagwesteinde (1 B)GWVOAB 3BHeroGudok en Hieronymus Virtus (3C)RSV—Zundert (4F) en NAC 3Brabantia 2 (res. le klas). den wordt exorbitant geacht. De vorige week heeft te Brussel de programmacommissie van de Euro visie over deze geschiedenis verga derd. Tot een oplossing is men echter nog niet gekomen. Wel is dus het voordeel behaald, dat de niet-commer- ciële stations eventueel afhankelijk worden van de commerciële om de wedstrijden te mogen uitzenden, zo deelde de heer Rengelink tijdens een tv-uitzending mede. Zij kunnen dus thans niet meer het slachtoffer wor den van de concurrentiezucht van de Engelse commerciële tv om de BBC bij het uitzenden der wedstrijden in En geland uit te schakelen. Aan het kampioenschap van Neder land extra klasse libre klein biljart, dat van 27 tot en met 30 maart a.s. in Middelburg wordt verspeeld, nemen de volgende spelers deel: Biemans (Heineoord), Emans (Den Bosch), Franken jr. (Tilburg) de Jongh (Medemblik), H. Kiewik (Lon- neker), Mosterdman (Bussum), van Tienen (Rijkevoort) en Tuyn (Uit geest). In de 1ste klasse A van de afde ling Zeeland van de KNVB is Noor mannen uit Westkapelle kennelijk van slag. Nadat vorige week reeds een puntje werd verspeeld, moesten de leiders ditmaal de volle buit achter laten bij Schoondijke. dat met 4-1 de baas in eigen huis bleef en nu even veel verliespunten heeft als de lei ders. Lewedorpse Boys stuurde Walche ren met een 3-0 nederlaag over de Sloedam terug en kreeg daardoor de beste papieren in handen. IJzendijke kwam op eigen veld tegen Domburg maar net met de hakken over de sloot (1-0). Volharding '32 was bij Kruiningen kansloos en bleef door een 6-1 nederlaag lantarendrager. In de 1ste klasse B spelen Zierik- zee 2 en Renesse 2 stuivertje wisse len. Ditmaal kwam Zierikzee 2 op eigen veld net iets te kort. Renesse 2 won met het kleinst mogelijke ver schil en nam daardoor de leiding weer over. Brouwershaven bleef met 5-1 baas over het bezoekende Drei- schor, dat door deze nederlaag defi nitief op de onderste plaats kwam. Brouwershaven veroverde de derde plaats en is nog steeds niet uitge schakeld. In 2 A stelde Noormannen 2 zich weer wat veiliger, want Aardenburg 2 moest met een 5-2nederlaag naar huis. 's Heer-Arendskerke 2 kreeg bij Biervliet 2 met 5-1 de kous op de kop. In 2 B viel de beslissing. Patrijzen ging bij Kwadendamme om de volle buit (0-5) en kon dus de kampioens- vlag hijsen. De 4-2 overwinning op het bezoekende Cortgene mocht Phi lippine dus niet meer baten. In 2 C kwamen de beide koplopers, Zonnemaire en SVOWK, nog niet tot Op de jaarvergadering van de voetbalver, "de Patrijzen", werd meegedeeld dat op 5 april a.s. het eerste elftal een wedstrijd tegen een Engels toer-elftal zal spelen. Na de wedstrijd biedt men de gasten een koffiemaaltijd aan. Op 15 en 22 juni zal men serie-wedstrijden gaan spe len tegen sterkere clubs en het juni orenelftal gaat deelnemen aan een voetbaltoernooi te Vlissingen. Het voormalige gebouw van het Wit Gele kruis mag men inrichten voor clubgebouw, wat dankbaar ge accepteerd is; men kan er een ge zellig sportcentrum van maken. De heren L. v. 't Westende en C. Peeters werden tot bestuurslid ge kozen. De bijeenkomst werd geleid door de heer J. Pompemolle. een beslissing. Beide ploegen scoor den namelijk een keer (1-1)zodat de situatie ongewijzigd bleef. Zierikzee 3 bleef met de beste papleren op de derde plaats, dank zij een benauwde 4-3 overwinning op Brouwershaven 2, dat door deze nederlaag lantarendra ger werd, want Renesse 3 zag kans om Dreischor 2 op eigen veld een kostbaar puntje te ontfutselen (2-2). In 3 A had Lewedorpse Boys 2 wei nig moeite met Walcheren 2 (7-1). Zeeland Sport 5 moest de eer aan het bezoekende Patrijzen 2 laten. (1-5). In 3 B had Robur 2 weinig plezier van het reisje naar Sas van Gent, want het kreeg daar van Corn. Boys 3 een stevige 7-3 nederlaag te slik ken. GOES, 24 maart Spruiten afw. 78, stek 46, witlof Al 106, prei 40-42, uien middel 19, afw. 6-8, spinazie 1 80-83, 2 76. and. 2 75, veldsla, kas 1 150, knolseld. afw. 12, radijs 33 p. bos kropsla A2 25 p. stuk. ROTTERDAM, 24 maart Binnen landse granen, oebtendibeurs offici euze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Tarwe, rode op vochtcon- ditie met gering aanbod tot 30,25. Voedergranen, met schaars aanbod, goed prijshoudend tot vast. Zomer- gerst naar kw. 25,25-28,75, extra kw. tot 29,25. Haver, naar kleur en droog te 25,25-27, extra blanke tot 27,50. Rogge, doorsnee kw. tot 22.25, bak- rogge tot 23,25. Peulvruchten (alles boerenschoon) met redelijke handel; ■groene erwten tot ca 32,50, schokkers tot ca 67,50, bruine bonen, prima blank en droog tot ca 65. ROTTERDAM, 24 maart Aanvoer ir. totaal 1947, vette koeien en ossen 1281, varkens 666. Prijs in centen per kg: vette koeien le kw. 300-335, 2e kw. 270-300, 3e kw. 250-270. Varkens (lev. gew.) 184, 182, 180. Vette koeien aanvoer groter, handel kalm, le kw. prijshoudend vooral niet ho ger, prima's boven notering. Varkens (lev. gew.) aanvoer als vorige week, handel vlug, hoger in prijs, prima examplaren boven notering. Konstanz 301 3)Rheinfelden 228 7)Breisach 154 16) Straatsburg 242 22); Maxau 440 10); Mannheim 317 5); Mainz 325 ,—86); Bingen 229 (—83); Kaub 254 (—4); Trier 216 (—2); Koblenz 268 (—9)Keulen 266 (—10)Ruhrort 486 (—13); Lobith 1119 (—13); Nij megen 900 19)Arnhem 905 (—13) Eefde IJssel 442 8); Deventer 338 (—10)Monsin 5530 (—10)Visé 5050 5)Borgharen 4023 20)Bel- feld 1185 37); Grave beneden de sluis 510 (—17).

de Stem | 1958 | | pagina 3