K.P.M. krijgt schepen terug W agenaar Paul de contra Groot Zelfs de politie niet W erkgevers vragen maatregelen Prinses in de bergen Produktschap tegen „margarine-boter' Brrr....de lente kwam „Gelukkige" buren Storm in Duitse Bondsdag Voordeliger Moest wel zegt Indonesië aldus insiders Dreigement van Lloyds Nieuwe wetten belasting op komst Schiphol weer op volle toeren Ontploffing in Summerfield DAGBLAD VOOR ZEELAND Conferentie zeerecht schort debat op Trage behandeling naturalisatie Ongerustheid werkgelegenheid Zonnige perioden Townsend dwazen en wijzen Hond zoogt sliertje 93s JAARGANG No. 22713 Uitgave N. V. Uitgever» Mij. Neerlandia. Verxchynt elke werkdag. Bureau»: Breda. Kelgerstr. 16. Tel.: Directie, Eedactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. 3. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. f 7.- p. kwartaal, p. post ƒ8.20, p. week (uitsl. bjj niet postbestell.) ƒ0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm. 15 et. Postrek. 278841 Vo<n God, Koningin en Vaderland ZATERDAG 22 MAART 1953 Advertentieprijs voor de gehele oplage I.J5 per mm. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per mm). Voor advertenties van plaatseHike aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie ƒ0.14 per mm. (Ingezonden Mede- delingen l 0 35 per mm.) Bp contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt, btaatwerk 3 ct. pei mm. extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102. - (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56. teL 2601 - OOSTBTOG. Nieuwstraat 41, tel. no. 35). De waarnemende voorzitter van de Duitse Boudsdag, dr. Jaeger, heeft gisteren op de tweede dag van de behandeling van de bui tenlandse politiek van de Duitse Bondsrepubliek meerdere malen moeten ingrijpen om de orde in de Kamer te herstellen. Hoewel er maar weinig parlements leden aanwezig waren, namen de op gewonden gedachtenwisselingen van tijd tot tijd heftige vormen aan. Mevrouw Helene Wessel, een 59-ja- rige sociaal-democratische Bondsdag afgevaardigde, verwekte een storm van verontwaardigde uitroepen en ge fluit van de kant van Adenauers aan hangers verwekt door in de Bondsdag tot kanselier Adenauer te zeggen: „Uw geloof in de atoombom schijnt groter te zijn dan uw geloof in God". De spreekster, die evenals dr. Ade nauer rooms-katholiek is, reageerde hiermee op de uitlating van de Bonds kanselier, dat West-Duitsland zich niet kan uitsluiten van een NAVO-besluit om haar strijdkrachten te reorganise ren op basis van kernwapens. De bondskanselier zei. dat hij te allen tijde bereid is met de Sowjet-Unie te praten over een vredesverdrag, maar dat er niets mag worden gedaan dat de positie van de vrije wereld tegen over de Russen zou kunnen ver zwakken. De internationale conferentie over het zeerecht heeft gisteren besloten de gedetailleerde bespreking van de ontwerp-artikelen betreffende de breedte van de territoriale wateren wegens de sterk uiteenlopende opvat tingen der deelnemende landen tot 31 maart op te schorten, teneinde te po gen tot een compromis te komen. Het besluit werd genomen met 46 tegen zestien stemmen. De Sowjet- unie en alle Oosteuropese landen 6temden tegen. De 49 schepen van de K.P.M., die sinds december j.l. in de Indonesische havens worden vastgehouden, zullen door Indonesië aan de maatschappij worden te ruggegeven. Met onmiddellijke ingang zijn de schepen ter beschikking gesteld van de Nederlandse directie. Van Indonesische zijde werd o.m. aangevoerddat dit besluit gebaseerd was op de overweging, dat „de huidige situatie de aanwezigheid van de K.P.M.-sche pen in de Indonesische territoriale wateren niet langer veroorlooft, omdat zij in strijd is met de belangen van het land". De K.P.M. zal zich dienen te onthouden van de inter-insulaire dienst in Indonesië. profiteert van de opbrengst der olie velden aldaar. Deens schip beschoten Een korvet van de Indonesische marine heeft gisteren het Deense vrachtschip Bretagne (2.784 ton) beschoten. Het schip arriveerde met lichte beschadiging in de ha ven van Padang. Verwacht wordt, dat het op korte termijn naar Sin gapore zal terugvaren. Er waren geen slachtoffers. Evacuatie Hel m.s. Oranje" is gisteren met 520 Nederlandse. Amerikaanse en En gelse evacué's uit Noord-Sumatra in Singapore aangekomen Ongeveer 300 van de evacué's waren Nederlandse onderdanen*en omstreeks 200 Ameri kanen. Premier Menzies van Australië heeft op een persconferentie verklaard, dat de Australische regering niet van plan is haar bemiddeling aan te bieden in het Indonesische conflict. Hij be schouwt dit conflict als een binnen landse aangelegenheid van Indonesië. Minister Nazir heeft de directie van de KPM van dit besluit op de hoogte gesteld. In deze brief schreef hij o.m., dat Indonesië thans geen behoefte meer heeft aan deze schepen, daar de regering erin geslaagd is schepen te kopen. (Zoals bekend heeft Indonesië dezer dagen tien schepen van de Sov jet-Unie gekocht). Het besluit om de KPM-schepen te rug te geven betekent een .„overwin ning" voor de Indonesische politiek, zo wordt door de Indonesische autoritei ten verklaard. Verder wcrdt gezegd, dat Lloyds thans alle claims op Indonesië heeft j van Nainggolan omsingeld zijn en dat gulden schadevergoeding hebben moe ten betalen aan de KPM, waardoor de schepen eigendom van Lloyds werden. Uit doorgaans zeer welingelichte kringen vernemen wij, dat het het meest waarschijnlijk is, dat Lloyds met het dreigement gekomen is geen enkele lading voor Indonesië te ver zekeren indien de schepen van de KPM niet onmiddellijk werden te ruggegeven. Het risico van door Lloyds „besmet" verklaard te wor den, wilde Indonesië blijkbaar niet lopen. Vandaar de teruggave. Desnoods zullen de schepeii nu, zon der Indonesische lagere bemanning, naar een haven buiten Indonesië op- stomen. Gevechten Op Sumatra wordt nog steeds hevig gevochten, doch duidelijke berichten van het strijdtoneel ontbreken. Ter wijl Djakarta meldt, dat de troepen De Tweede Kamer heeft bezwaren gemaakt tegen de trage behandeling van aanvragen tot naturalisatie. Ze doet dat in een verslag op het wets ontwerp. waarin een aantal personen voor naturalisatie worden voorgedra gen. (Van onze parlementaire medewerker) Minister Hofstra heeft medege deeld. dat aan de regeling voor te ruggave van omzetbelasting bij uit voer de laatste hand wordt gelegd De bewindsman zegt dit naar aanlei ding van vragen tijdens dc schrifte lijke voorbereiding van de begrotin- van het departement van financiën De minister zegt in zijn memorie van antwoord verder weinig voordeel te zien in het dpenstellen van de moge lijkheid om reeds vooruit belasting tf betalen. Dit zuU slechts nut hebben als dc belastingdienst een hogere rente over de gelden in rekeningeourant vergoedt dan de banken, maar dan zou het geld aan de banken worden onttrokken. Ook de suggestie om een staatssecretaris, speciaal belast met de belastingwetgeving, te benoemen, wordt afgewezen. Vertraging zou hierdoor zeker niet worden voorko men. Inmiddels kan de bewindsman meedelen, dat de ontwerpen voor de loon-, inkomsten- en vermo gensbelasting zijn departement hebben verlaten en aan de minis terraad zi)n voorgelegd. Tenslotte wordt erkend, dat er eni ge ontevredenheid bestaat onder de lagere en middelbare ambtenaren van de belastingdienst. Het tekort aan personeel wijt hij echler in hoofdzaak aan de spanning op de ar beidsmarkt. Nu er enige ontspanning is ingetreden vertoont toch het aantal aanmeldingen een stijgende lijn. laten vallen, ook de claims die voort vloeien uit schade aan KPM-schpen van december tot nu. De vordering van de verzekering op Indonesië was 12 miljoen pond sterling. De waarde van de betrokken schepen is, volgens andere eenheden van de rebellenrege- ring bij het Tobameer eveneens afge sneden zijn. beweert Padang, dat Pe- matang Siantar bezet is en dat een nieuwe slag om Medan woedt. De opstandelingen op Midden-Su- <D O de Indonesische autoriteiten altahnsmatra en Noord-Celebes zouden, vol op slechts S7.000 pond geschat. j gens een woordvoerder van het leger. De betaling van Lloyds, al-hoofdkwartier van Djakarta, dus deze verklaring, zou de j nationalistisch China van wapens wor- KPM in staat hebben gesteld de oude schepen door splinternieuwe te ver vangen. De Indonesische regering heeft het daarom voordeliger geoor deeld de schepen terug te geven. Dat echter andere factoren in het spel zijn, is duidelijk. Indien nl. de schepen per 1 april niet teruggegeven zouden zijn, zou Llyods 169 miljoen den voorzien. In kringen der te Singapore verblij vende opstandelingen wordt gezegd, dat de troepen van de tegenregering de installaties v.an de Caltexmaat- schappij te Pankanbaru in de lucht zouden laten vliegen, als dit de eiiige manier zon zijn waarop kan worden verhinderd, dat de centrale regering REUNION, een 173.000 inwoners tel lend eiland in de Indische Oceaan, is 48 uur door een wervelstorm geteis terd. Acht personen kwamen om het leven en er werd aanzienlijke mate riële schade aangericht. DE HAAGSE wethouder van weder opbouw heeft meegedeeld, dat de Ne derlandse Spoorwegen nog vasthou den aan hun plan om enkele onder grondse spoorbanen in de Hofstad aan te leggen. Sommige andere pro jecten worden daardoor vertraagd. MUSSOLINI'S DOCHTER Edda en 'n zoon van de vroegere Italiaanse mi nister van buitenlandse zaken, graaf Ciano, zijn in het kiesdistrict Livorno lijstaanvoerder van de neo-fascisti- sche partij in Italië. PRINSES SORAJA. de ex-keizerin van Perzië, zal binnenkort Keulen verlaten voor een ontspanningsbezoek aan Zuid-Amerika. DE VAN GOGH-tentoonstelling in Wenen noteerde gisteren haar 100.000e bezoeker. HET AANTAL werklozen in België is in de jongste week met 45.000 ge stegen tot 233.073. Ongunstig is de situatie in de textielindustrie. Pro- duktievermindering in de mijnbouw en de koude in de bouwnijverheid waren op dit getal mede van invloed. IN SPANJE is een einde gekomen aan de mijnwerkersstaking in Anda- lusië. DE STAALARBEIDERS in Noord- Rijn-Westfalen zullen donderdag stemmen, of zij hun eis tot loonsver hoging kracht zullen bijzetten door een staking. DOOR EEN ONTPLOFFING in de wapenopslagplaats van de Canadese luchtmacht te Ontario zijn zeven per sonen om het leven gekomen. DE PRINSESSEN Beatrix en Irene zullen op 9 en 10 april het huwelijk van prinses Marie Adelaide van Luxemburg en graaf Charles Jozeph Henckel de Donnersmarck te Luxem burg bijwonen. Het Verbond van Nederlandsche 1 Wcrkgc o het Centraal Sociaal Werkgevers-Verbond, het Katholiek Verbond van Werkgeversvakvereni gingen en het Verbond van Prot.- Christelijke Werkgevers in Nederland j hebben zich met het oog op de op i handen zijnde industrialisatienota van vanuit 1 de regering beraden,op de werkge legenheidssituatie O; bangere termijn. Zij hebben in een verklaring aan re gering en volksvertegenwoordiging o.m. het volgende in ernstige 'Overwe ging gegeven. De Verbonden achten de vooruit zichten voor de werkgelegenheid op langere termijn weinig gerust- stellènd, gezien het feit, dat de in vesteringen vooral in de laatste maanden in aanzienlijk sterkere mate teruglopen dan in 't SER-ad- vies inzake de bestedingen werd voorzien. Naast de aarzeling in de internationale conjunctuur, die de verbonden met bezorgdheid vervult achten zij met name het bestaande ongunstige fiscale klimaat hier voor verantwoordelijk. De verbonden zijn van mening, dat 'n het belang van de toekomstige verkgelegenheid het bedrijfsleven in taat dimt te zijn door nieuwe inves- eringen zijn bijdrage te leveren aan rle noodzakelijke voortgang van het industrialisatieproces. Daarvoor is 'n rerbetering van het fiscale klimaat dringend geboden. Met het oog daar op bevelen de verbonden aan, dat eeds thans wordt onderzocht, wan- ïeer en in hoe erre door verminde- ïng van de belastingdruk de voort- raande ontwikkeling van de industria lisatie kan worden verzekerd. De thans voor de hand liggende mi noodzakelijke maatregel op fiscaal gebied is een herinvoering van de nvesteringsaftrek over de hele linie. Naast een verbetering van het fis cale klimaat dient een zodanig be leid te worden gevoerd, dat een gro ter deel van het nationale inkomen dient te worden gesteld, moet voorts de aandacht sterk worden gericht op een vergroting van onze uitvoer. In dit verband is een verbetering van de mogelijkheden tot financie ring van de export een dringende eis. Inflatoire financiering dient derhal ve te worden 'Vermeden, doch ook verhoging van de belastingen is met het oog op de toekomstige werkge legenheid tenenenmale onaanvaard- baard. De voorgenomen aanvullende wer ken zullen zoveel mogelijk gericht moeten zijn op de bevordering van de industrialisatie en van de activi teiten van het bedrijfsleven in het algemeen. In dit verband vraagt de verbete ring van het nationale wegennet de aandacht, terwijl ook maatregelen ter stimulering van de particuliere wo ningbouw dienen te worden genomen. Ej.i sprekend beeld van het wel zeer besloten ■'karakter, dat-, de vergadering van KLM-pilo ten droegwelke gisterenoch tend in hotel Krasnapolsky te Amsterdam, werd gehouden. De foto laat zien hoe een lid van de Amsterdamse politie, welke, evenmin als de persin de vergadering werd toegelaten, door een kijkgaatje in een van de deuren naar binnen gluurde 0 1 J Verwachting van het K.N.M.I. i geldig tot vanavond, opgemaakt i gisterenavond 23.15 uur: Overwegend droog weer met een j^atige tot zwakke wind uit ooste- i lijke richtingen, zonnige perioden met ongeveer dezelfde tempera- turen als gisteren. Verwachting van het Belgisch t Weerkundig Instituut: J Lichte tot matige noordoosten wind. Afwisselend zwaar bewolk te hemel en opklaringen. Enkel sneeuwvlagen, vooral in het we; J ten. Koud. Vandaag: Zon onder 18.55 uu Maan onder 21.24 uur Morgen: Zon op 6.37 uur. Zon uur61*»18'5' U?r" Maan °P 7"39 'mt- Maan onder 22.27 nnr uur™ °P 6 35 "Ur 'Maa" Prinses Birgitta van Zweden, die een cursus volgt aan het centrale gymnastiek instituut te Stockholm, brengt op het ogenblik een tweeweekse pe riode in de bergen door voor het maken van ski-tochten met haar leraren en klasgenoten. We zien haar hier tijdens een korte pauze gedurende een van de tochten, terwijl zij een mede leerlinge van een kopje koffie voorziet. Zeer lang en diepgfaand hebben de fabrikanten, botervet bezwaarlijk, bestuursleden van het Produktschap Men moet óf wel gesmolten boter voor Ma garine. Vetten en Oliën gis- toevoegen aan de margarine, óf teren het vraagstuk van het mengen wel room, hetgeen grote vraagstuk- van boter en margarine besproken, i ken van technische en bacteriologi- De minister van Landbouw heeft aan sche aard, dus van houdbaarheid op- dit Produktschap en aan dat voor roept, terwijl de smaak van de mar- Zuivel voorstellen gevraagd om de garine er niet door zal verbeteren, voorgenomen menging te verwerke- Bovendien zal een margarine-boter- lijken. mengsel een prijs vergen, die de prijs Reeds sprak de vereniging van van koelhuisboter dicht zal benade- m?:*ga"inefabrikanten zich uit tegen 1 ren. Het publiek zal in zo'n geval het mengen op dit tijdstip, omdat het i boter prefereren. brengen van melange naast marga-De fabrikanten zien een oplossing j l ine, luxe margarine en koelhuisbo-1 in een algemeen menggebod van bij- in de particuliere sector wordt be-ter naar de mening dezer fabrikanten j voorbeeld vijf procent boter, hetgeen spaard. vruchteloos zal zijn. het boteroverschot zal doen verdwij- Juist omdat het vraagstuk van de In het huidige produktieproces van I nen, mits de regering dan met een toekomstige werkgelegenheid centraal margarine past, naar het oordeel der hogere prijs voor deze margarine- j melange genoegen neemt. Het publiek heeft na de oorlog nooit om melange gevraagd, zodat dit pro- dukt met veel kosten en moeite ge ïntroduceerd zal moeten worden. Men kan desgewenst zelf mengen, zodat het brengen van melange op de markt van consumentenoogpunt uit niet dringend noodzakelijk is. Ter vergadering werd in den brede gepraat over de taak van de pu bliekrechtelijke organisatie en de wil van de minister. Het bleek dat men in meerderheid op een zelfstandig oordeel prys stelt en dat men niet van zins was voet stoots op de wens van de minister tot melangefabricage over te gaan, na opheffing van het mengverbod. Deze vrijheid tot mengen, zo werd met klem betoogd, is alleen een vrij heid om verlies te lijden. In vele delen van Europa enVer. Staten is de lente gisteren in het oostelijk deel van de In een kadervergadering van meegedeeld dat in de vergadering „ka- Kolonel Peter Townsend is giste ren met zijn auto, een Landrover, waarmee hij een wereldreis van 17 maanden gemaakt heeft, uit Algiers in de Middellandse Zee-haven Sete aangekomen. Hij was 17 maanden eleden uit Brussel vertrokken en 'enkt over drie of vier dagen in r Belgische hoofdstad terug te zijn. Tegenover journalisten zei kolo nel Townsend, door zijn reis tot de overtuiging gekomen ie zijn, dat de wereld in drie grote groepen ver deeld kan worden: de dwazen, zij die het worden en de wijzen. Tot deze laatsten reken ik in de eerste plaats de primitieve volken, aldus kolonel Townsend. de Amsterdamse afdeling van de tot de EVC behorende „bond van Nederlands overheidsperso neel" heeft het communistische Tweede-Kamerlid Gerben Wa genaar zich uitgesproken tegen het beleid van de CPN-secreta- ris Paul de Groot in het conflict om de EVC. De vergadering besprak de vorming van de zogenaamde ..commissie uit E.V.C.-bonden", die het secretariaat van de EVC, bestaande uit de heren Reuter, Brandsen en Smid, niet langer erkent. Dit secretariaat heetf ver klaard, dat het de leden van de com missie beschouwt als „scheurmakers in de E.V.C., mensen die hun instruc ties rechtstreeks van de CPN-secreta- ris Paul de Groot ontvangen". In deze kringen wordt gesproken van een „staatsgreep in de EVC", die definitief zou worden op 29 maart a.s., de dag waarop een algemene hoofdbesturen- vergadering van de EVC door een aan tal bonden is bijeengeroepen. Van de zijde der BNOP is thans meraad Gerben Wagenaar nadrukke lijk wenste te verklaren, dat hij het optreden van de zogenaamde com missie uit EVC-bonden", evenals de aanwezigen, uit de krant heeft ver nomen. Zijn mening is, dat het optre den van deze commissie zeer beslist in strijd is met de grondslagen van de E.V.C.dat het in feite scheuring in de E.V.C. betekent, hetgeen de nood zakelijk te voeren strijd voor de be langen van ae arbeidersklasse ernstig schaadt. Hij wenste zich daar dan ook na drukkelijk van te distanciëren en geen enkele verantwoording daarvoor te nemen. Op grond daarvan stelt hij zich achter het verbondsbestuur der EVC". Aan het slot der vergadering werd, aldus de BNOP, met 28 stemmen voor, 2 stemmen tegen en 2 onthou dingen een motie aangenomen waar in „de scherpste afkeuring" werd uit gesproken over „het optreden van deze z.g. commissie, die verantwoordelijk is voor de plaatsvindende scheuring in de EVC". In de motie roept het kader „de leden van de BNOP en alle andere bij de EVC aangesloten bonden op, de organisatie met kracht te beschermen en geen tegenleiding te dulden"» ingezet met sneeuw, vorst zware stormen- Sneeuw viel er in Frankrijk, Duits land, Italië. Oostenrijk, België en Tsjecho-Slowakije. In Oost-Duitsland werd het verkeer belemmerd door ijs. In vele Noorditaliaanse steden viel een zwaar pak sneeuw. In Rome regende het. Genua ging gebukt onder een gierende storm. In Tsjecho-Slowakije raakte het te lefoonverkeer als gevolg van de zwa re sneeuwval in de war. In Praag vielen de openbare vervoersmiddelen uit. Stockholm beleefde de koudste lentedag in 18 jaar. In Zwitserland genoot men echter van lenteweer, doch in de bergen wordt sneeuw verwacht en in sommi ge gebieden bestaat lawinegevaar. Zware stormen hebben ook in de oostelijke staten van de Ver. Staten moeilijkheden bij het verkeer en schade veroorzaakt. Vliegtuigen kon den niet opstijgen; president Eisenho wer moest een reis naar West Point uitstellen, de dienstregering van de treinen kwam in de war. Er zijn door de sneeuwstormen in de V.S. zeker 41 doden. In Pennsylvania is de noodtoestand afgekondigd. In honderden gebie den zit rnen zonder elektriciteit. Duizenden mensen i moesten hun ijskoude huizen verlaten en in noodcentra worden onderge bracht. In New York is in 48 uur tijds 27 cm sneeuw gevallen, in Washington 50 cm en in Baltimore bijna 60 cm. Tienduizenden auto's en autobussen zijn in opgewaaide sneeuwhopen blij ven steken. In de kustgebieden ondervindt men voorts veel overlast van hoge vloed standen. Schiphol draaide op de eerste dag na het oplossen van het stakingscon flict weer op volle toeren. Ook de intercontinentale vluchten, in het winterseizoen schaarser dan in de zomermaanden, lagen al spoe dig in de lucht. In de verschillende wachtkamers van de Amsterdamse luchthaven was het weer ouderwets gezellig druk, vooral tijdens de spitsuren. Er was geen plaatsje onbezet, toen in de grote congreszaal van Kras napolsky te Amsterdam gezagvo - der Ravenhill vrijdagmorgen de le denvergadering van de vereniging van K.L.M.-vliegers opende. Ver scheidene vliegers men schatte het aantal opgekomen leden op ruim 300 waren in uniform verschenen om dat zij nog in de middaguren zouden vertrekken en de dienst hervatten. Men besloot de pers geen toegang te verlenen. Toen de heer Lionel Metz wilde beginnen met een uiteenzetting te ge ven van de ontwikkeling der dingen in de laatste dagen stond een van de vliegers op en stelde voor de heer Metz. wiens voornaam inderdar.d Lionel" luidt, voortaan te noemen ,,Lion" (leeuw), hetgeen onder alge mene instemming werd besloten. Een van de leden boor de heer Metz een aantal pijpdoorstekers aan, welke Metz, die een verwoed pij;-» o- ker is, zeker zou kunnen gebriiTcn en men zou het jammer achten, in dien zijn voorraad om de pijp schoon te maken plotseling op zou zijn. On der daverend applaus aanvaardde de heer Metz dit geschenk. In een verklaring, na afloop- van de bijeenkomst uitgegeven, die riet zoals aanvankelijk in de bedoeling had gelegen, door de heer Aler wc d bijgewoond, werd de vliegers" a gemaand om zonder ranc' ncgc lens de diensten te hervatten. Een hond van de heer S. Booi te Drachten heeft een stierkalf van vijf weken geadopteerd, dat zich door de kleine zwarte hond van moedermelk laat voorzien. Het kalfje is ongeveer tweemaal zo groot als de hond. In een laboratorium voor raketproe ven van het Britse ministerie van bevoorrading bij Summerfield heeft zich een reeks ontploffingen voorge daan, tengevolge waarvan brand uit brak en enkele personen gewond,raak ten. In het gebouw waren ontplofbare voortstuwingsstoffen opgeslagen. In 1954 kocht de heer C. van Ommering te Rotterdam (23 jaar) twee loten van de Natio nale Anjeractie. Eén lot was voor zijn zwager, het andere voor hemzelf bestemd. Op het lot van de heer C. v. Ommering viel een woonhuis (of goede ren), belastingvrij, ter waarde van f 20.000. De heer C. van Ommering, verloofdkoos een woonhuis en heeft zich thans in Pijnacker gevesLgd, namelijk in de Seringenstraat. Zoals men zich zal kunnen her inneren, ontving het jeugdige, inwonende echtpaar Kortekaas, 's-Gravenhage, het „aangeklede" SUS-huis, waarde f25.000. zon der „aankleding". Dit echtpaar zal zich zeer binnenkort óók in Pijnacker vestigen en de fami lies Kortekaas en van Omme ring worden nu buren van elkaar in de Seringenstraat, respectievelijk op nummer 5 en 7.

de Stem | 1958 | | pagina 1