5 JAC. D. SMOUT. Ballograf J handelsman sprin tkampioen Raaybergbouwer organisator Uitbundige Rik v. Looy Alliance in april veertig jaar Bij uitbreiding van Heusden ook restauratie van de vestingwerken KOERSVERLOOP OP AMSTERDAMSE BEURS Joseph Löns ontspanning 14 ■1 I I I I I I VIERDE BLAD PaQfelad ZATEDAG 22 MAART 1958 Bergenaar met roem en verdiensten Wielersport Records Leermeester Voetballen en „leut" maken eerste vereisten Eerste Javaanse priester bij Cisterciënser Evenwichtige uitgroei buiten de wallen wordt nu mogelijk Centrale figuur Vriendenclub Volhouden Geef Uw zenuwen Geef ze NEUROTONIC Niet verdovend maar genezend Zundertse jongen werd Keulenaar R.T.M.-veerboot zonk op werf UNMIERLO en ZOONu. Van 17 maart tot en met 21 maart 1958 heeft (Van onze verslaggever) MAANDAG 24 maart wordt de Bergenaar Jac. D. Smout tuchtig jaar. We mogen dat van de tachtigjarige niet in de krant zet- tju. Want dan verwacht hij uit jiji en land bezoekjes. En dat Üteft hij liever niet. Zijn gezond heidstoestand laat weinig te wen- sen over, hoewel men hem niet [iel meer „op straat" ziet. Maar jty is niet meer zo best ter been. [n bovendien onder behandeling ten een dokter. Daarom laat Jac. tmout zijn tachtigste verjaardag liefst geruisloos passeren .Toch is dit feit waard gepu bliceerd te worden. Niet om het feit alleen. Maar om het im mense leven, dat achter deze tachtig jaren schuil gaat. Jac. D. Smout is immers een man, die in Bergen op Zoom veel heeft gepresteerd, in west-Brabant hard heeft gewerkt en in Ne derland roem heeft verworven. In het maatschappelijke leven is hij een vooruitstrevend man ge weest. Hij is dat nog. In de sport is hij een nationale held ge noemd. Hij heeft dat allemaal bereikt door een krachtige per soonlijkheid, door een sterke body, door een serieus en hard leven en een goed sterk karakter. Jac. D. Smout dan begon al jong a]s scheepsbevrachter. Hij kwam bij lijn vader in de zaak, die een café had aan de haven van Bergen op Zoom, naast de gasfabriek. In die lijd, omstreeks de jaren 1898 een druk handelscentrum. Hij groeide in zaak op, zodat hij het werk vol komen in de hand had, toen zijn vader hem dit overliet. Hij verzorgde ce aan- en afvoer voor de beide suikerfabrieken, die destijds in Ber gen op Zoom stonden. Maar later roeg hij ook zorg voor de vrachten van de suikerfabrieken in Lillo en Berendrecht. Ook de transporten van naar de suikerfabrieken in Dintel- oord en Zevenbergen regelde hij. Hij legde contacten en maakte contrac ten met de vrachtschippers. En voor. gedurende de bietencampagnes was het twee maanden „poot aan spelen". Hij was dé man, die in west-Brabant een centrum van sui- kerproduktie, de transporten regelde, waarvan men hem heden ten dage log kent als een groot organisator, een handig zakenman, een vlotte „re gelaar". Zijn neef Jac. A. Smout verzorgt rog de transporten van de Verenigde Coöperatieve suikerfabrieken in west- Brabant. In 1899 verleende Jac. D. zijn me iewerking aan de oprichting van het lureau Henning Smout te Bergen IP Zoom, waaraan zijn naam dan 10k verbonden is. Als reder van inkele Rijnvaartschepen geniet hij nog bekendheid. In Duisburg had hij destijds een bijkantoor voor de cheepsbevrachtingen. Ook was hij mede-oprichter van de Webo, een sroothandel in wegenbouwmaterialen, die juist voor de oorlog werd opge richt en die onlangs is omgezet in een N.V., waarvan Jac. D. nu nog president-commissaris is. weinig enthousiast was over de spor tieve aspiraties van zijn zoon veran derde dat toen Jac. D. als jpnge kerel direct succes had in de sport. Hij is een groot sportman geworden. Zijn sterke body stelde hem in staat zonder veel training al direct succes te behalen. Hij was een krachtfiguur op de fiets, met een enorm uithou dingsvermogen en een geweldige vechtlust. Hij begon op een fiets met harde banden. Hij moest hog leren fietsen. Zoals iedereen dat Ieren moet. Maar binnen twee maanden had hij de eer ste victorie in zijn zak: in 1896 in Klundert. Hij zette door. Natuurlijk zette hij door. Hij werd een groot sportman met wereldfaam tussen de jaren 1897 en 1908, Intussen wierp hy zich op als de oprichter en stich ter van de wielerbaan de ,,Raay- In de tijd echter, dat Jac. D. als ongeman nog bij zijn vader werkte, roeide hij zich ook aangetrokken tot de sport. Met name de wielersport. in hoewel zijn vader aanvankelijk (Advertentie) berg" in Bergen op Zoom. Onder zijn leiding werd die baan door de sportlui van Bergen op Zoom en om geving zelf gebouwd. Jac. D. Smöüt was een van de eersten, die zelf zand aankruide met de kruiwagen. Iedereen, die mee wilde doen aan de sport kon dat. Maar dan meesjou wen. In 1904 werd de wielerbaan gebouwd. En vele jaren werd de ,,Raayberg" geëxploiteerd en be stuurd door Jac. D. Smout en Priè Melsen. Ook in de voetbalvereniging DOSKO, die dit jaar haar gouden bestaan viert, heeft hij een belahg- ryke rol gespeeld. De wielersport werd in die japen door Bergse favorieten beoefend. Dat waren o.a. A. Juten, P. Daverveldt, v. d. Kuijl, v. d. Berg, Crusio, Kom- mers en Frie Moors. Smout was bijzonder sterk op de lange afstand, waarvan hij het bewijs ,j«Vr r' r1 .r destijds de traditionele wedstrijd UtrechtRotterdam te win nen. Hij reed daarin tegen profs, hoewel Smout zelf altijd een vol bloed amateur is geweest. In 1899 reed hij 22 eerste prijzen bij elkaar op de Haagse Wielerbaan. En het gevolg was, dat het publiek tevre den was. aïs Smout maar op de baan kwam. Men wist immers, dat men dan de echte spbrt zag. Een faire strijd, waarin gevochten werd om wiclereer. Een wedstrijd van Smout was een echte krachtmeting. En dat wenst men in de sport. Goed. Smout vocht verder. Niet al leen op lange afstand. Overal deed Jac. D. Smout aan mee. In 1901 won hij het sprintkampioen- F-chap in Tilburg. Op de wielerbaan van Zurenborg in Antwerpen won hij de Grand Prix, een sprintwed strijd met meer dan zestig deel nemers, waaronder veel profs. Maar toen had hij ook het zes-urenrecord van Nederland al op zijn naamdat hij vestigde op de wegen tussen Ber gen op Zoom, Steenbergen, Zeven bergen, Geertruidenberg, Waalwijk en terug. Het waren allemaal slechte wegen, maar hij haalde een gemid delde van ruim 26 km per uur. Hij reed veel en hij won veel. In Breda reed hij o.a. met de vader van de vlieger Viruly en met Broos uit Roo sendaal. Hij heeft er met Jan Dop op de tandem tegen Viruly-Broos ge reden en gewonnen. Op zijn eigen Raayberg reed hij in 1909 zijn laatste wedstrijd. Toen voelde hij er eigenlijk niet zo veel meer voor. Hij had min der tijd voor de sport en hij was inmiddels getrouwd. Maar men kreeg hem toen toch nog zo ver, dat hij (ongetraind) meedeed, omdat het om het kampioen schap van Nederland ging. Hij werd op het laatste moment pas geklopt door de nieuwe wieler- ster Bosch van Drakestein. Daarna is hij zich nog wel voor de sport blijven interesseren. Hij organi seerde jaarlijks tientallen wedstrijden op de Raayberg. Dat was tussen de jaren 19141&19. Hij organiseerde ook de bekende 24-uurs, die door (Advertentie) ïiihKlj :.v V- - van Nek-Blekemolen werd gewonnen. Op de Raayberg zag Jac. D. Smout nieuwe renners van wereldfaam op komen. Daar kwamen Moeskops, Leene, van Nek, van Kempen, Pee- ters, Bosch van Drakestein, Jo van Boxtel, Hoeks en Wouters. In de twintiger jaren kwam er weer een jongere generatie, die voor een hernieuwde bloei van de wieler sport zorgden. Jac. Smout was voor hen een mentor, een harde leermees ter, een bekwaam verzorger en voor al een flinke steun. Toen kwamen renners naar voren als Toine Ma- zeirac, Jan Maas, Pijnenburg. Man nen van de jongere generatie als Karei Meerbach, Frits van Wijk, en Kleinkrameiv- Jac. Smout was hard in de trai ning. Maar nog harder in de wed strijden. Dan ging hij tegen de jonge renners te keer en hij gaf hen een morele dwang tot moordende inspan ning. Sterven of winnen, was zijn devies, dat hij ook in zijn eigen tijd op zichzelf toepaste. Wellicht heeft hij daarom zo vaak gewonnen. Maar zo hard Smout in de sport was. zo humaan en joviaal was hij in de persoonlijke omgang. Hij be greep de bittere teleurstelling van de ontgoochelde sportman en bracht hem de oorzaken van falen bij. Hij peilde de renners en droeg veel bij tot karaktervorming. Dat was Jac. D. Smout. Toine Ma- zairac weet dit te vertellen van de machtige mens Smout, als we hem er naar vragen. De heer Toine Ma- zairac weet er immers alles van. Want na al deze activiteiten zei Smout de sport nog niet vaarwel. Veel later ging hij met Toine Mazai- rac en Jan Maas naar de banen. In Brussel, Amsterdam, Parijs. En hij had de grootste lol, toen Mazairac wereldkampioen werd bij de ama teurs op de korte afstand in '29 in Zürich. Jac. Smout was toen in Ber gen op Zoom. En hij arrangeerde onmiddellijk de thuiskomst van de ,,Mas" en organiseerde het feest. Dat was Jac. Smout. De man, die nu tachtig jaar wordt. Vergrijsd wel iswaar. Maar nog vol activiteit. Vol levenslust. Want zo hard hij ook voor zichzelf is geweest, hij wordt er oud bij. Dat wilden we maar zeggen. (Van onze redacteur) De R.-K. Voetbalvereniging „Alliance" uit Roosendaal, gaat op zaterdag 19 en zondag 20 april het 40-jarig bestaan op grootse wijze vieren. Er is daarvoor temeer reden, nu drie elftallen van de jubilerende vereni ging boven aan de ranglijst prijken met een redelijke kans op drie kam pioenschappen in één jaar, namelijk in de eerste klasse amateurs, in de re serve eerste klasse en in de onderafdeling. (Advertentie) e+v sckujvt, ds_ Ly.rinrjncTfifC hllld J UCOBabyderm-zeep Mgr. W. Mutsaerts. bisschop van 's-Hertogenbosch, zal op dinsdag 25 maart in de kloosterkerk van de Cis- terciënser-abdij O.L. Vrouw van Ko ningshoeven te Tilburg de H. Pries terwijding toedienen aan frater Jo annes Saparadi, monnik van deze ab dij. Pater Saparadi is de eerste Ja vaanse priester-monnik in de Cister ciënser Orde en is bestemd om zich over enkele maanden naar Java te begeven, waar de Tilburgse monni ken een klooster, S.M. Rawa Seneng, hebben gesticht. Zover is men echter nog niet, al is daarop in de Alliance-gelederen wel alle hoop gevestigd. Het zou zeker een glorieuze inleiding 'vormen voor de opmars naar het gouden bestaans- feest. Intussen zijn reeds tal van voorbe reidingen getroffen om bij dit jubi leum de Alliance-traditie van 40 jaar hoog te houden, n.l. een feest te or ganiseren met ,,veel leut". Van de oprichting af is die ,,leut" steeds een der stevige kurken ge weest, waarop Alliance" in tijden van een berooide kas en die perio den waren er in die 40 jaar heel wat bleef drijven. De oprichting (9 april 1918) kwam tot stand na geopperde ideeën tijdens uitstapjes naar en partijtjes biljart in een café te Wouw. De plannen kregen meer vorm in de soos van de Kath. Kring en in hotel Neerlandia had de eerste vergadering plaats. Terrein Op het. terrein van het toenmalige bestuurslid de heer G. Raaymakers op het eind van Burgerhout werden doelpalen geplaatst en men had een terrein. De eerste wedstrijd werd ge speeld in Hoogerheide. Na een com petitie in de eerste klasse van de Brabantse Voetbalbond promoveerde het eerste elftal in 1919 naar de derde klasse van de N.V.B. Ongeslagen werd men hier kampioen met pro motie naar de 2e klasse. Binnen de 5 jaar ging het als kampioen van de ze klasse naar de eerste klasse. Dit elftal zag er toen als volgt uit: doel: (Van onze redacteur) De stad Heusden aan d Maas beschikt thans ove; een structuurplan, dat e? evenwichtige uitgroei bv ten de wallen mogelijk Zc. maken. „Het maken vai een structuurplan voor een plaats als Heusden is geen eenvoudige zaak", zo ver telde de stedebouwkundige ir. J. van Mourick, die voor Hqpsden het structuurplan ontwierp. „Het karakter van het stadje roept nl. 'n groot aantal vraagstukker op en men krijgt bij hel opstellen van een struc tuurplan met tal van in stanties te maken, die angstvallig waken over het bijzondere karakter ervan. Maar er is uiteindelijk toch een plan uit de bus kunnen komen waarmee alle instanties zich hebbe" kunnen verenigen en da' tegelijk zoveel mogel aan de wensen van c Heusdenaren zelf teg moet komt." T#avsr4j8 Temste nart Looy wij melden dit 'o won Milaan—San Remo e zien hem hier in San Remo e.en }n triomf geheven arm ferrf L nliimVn rijden. Tweede era de Spanjaard Poblet. Van Looy reed de 280 kilometer in de tijd van zes uur. 41 minuten en negen seconden. Zijn gemiddelde snelheid was 42.178 km/u (nieuw record). Het was nl. de hartewens van de Heusdenaren, dat de oude stad ook in de toekomst zijn van ouds centrale functie zou blijven vervullen en daar toe zouden de uitbreidingen zo dicht mogelijk bij de oude stad moeten plaatsvinden. Maar men zit in Heus den nu eenmaal met de vestingwer ken. die uit historisch oogpunt van grote waarde zijn en die onder geen beding zullen mogen verdwijnen. De Stichting Menno van Coehoórn, Mo numentenzorg en nog andere instan ties gaan onmiddellijk op hun achter ste benen staan wanneer, zoals al meermalen is gebeurd, de wens wordt geuit de wallen en grachten te slech ten. Behalve met de bestaande stad heeft men ook nog te maken met de kerkdorpen Herpt en het uitbrei dingsplan Oudheusden, dat voor een deel reeds is gerealiseerd en dat op vrij grote afstand van de oude stad is gelegen. „Aanvankelijk was ons plan", aldus Ir. van Mourick, „om de bestaande bastions van de vestingwerken te handhaven en daartussen bij wijze van een druiventros diverse wooneen heden te brengen, die onmiddellijk met de oude stad zouden worden ver bonden. Maar dit plan kon geen genade vin den bij hierboven genoemde instan ties. Aan de vestingwerken mocht in geen enkel opzicht worden geraakt. Toen dat dan eenmaal vaststond, moest naar andere mogelijkheden worden omgezien. Intussen werden door genoemde instanties beloften ge daan ten aanzien van een volledige restauratie van de vestingwerken, welke restauratie in een of andere vorm door de overheid zal moeten worden gefinancierd. Restauratie van de vestingwerken is ook de voorwaar de waaronder de gemeenteraad van Heusden het structuurplan wil aan vaarden. Geen eenzijdigheid Het was duidelijk dat niet zonder meer zou kunnen worden doorgegaan met de uitbreiding Oudheusden. Daardoor zou immers een eenzijdi ge uitgroei ontstaan met het gevolg dat in Oudheusden op de duur meer mensen zouden komen wonen dan in de oude stad. die daardoor zijn cen trale functie zou verliezen. Daarom werd een uitbreiding aan weerskan- teerd. een aan de oostkant ten zuiden van de scheepswerf van Verolme en een aan de westkant, noord-westelijk aansluitend aan de uitbreiding Oud heusden. Men zou de toekomstige vorm van Heusden kunnen vergelij ken met de vorm van een krab. Het is de opzet van het structuur plan de oude binnenstad natuurlijk met de nodige verbeteringen via een saneringsplan te handhaven zoals deze is. Heusden-oost zal een moderne structuur krijgen, waarbij wordt gedacht aan etagebouw van 4 hoog, het nodige groen en moge lijkheden tot aantrekkelijke par ticuliere woningbouw. Deze woonkern is opgezet voor 1500 bewoners. Deze uitbreiding zal ook het eerst worden aangepakt. Pas ia- ter zal de uitbreiding ten noordwes ten van Oudheusden aan de orde ko men en zal als het ware een afron ding vormen van het plan. De woon kern zal samen met die van de uit breiding Oudheusden 2700 bewoners kunnen tellen, zoals de oude binnen stad in de toekomst. De nieuwe oos telijke en westelijke woonkernen zul len in het kader van de ruilverkave lingsplannen worden verbonden door een nieuwe weg, waarlangs aan de noord-westzijde de mogelijkheid aan wezig is voor de aanleg van een sportpark. Tevens is gedacht aan een nieuwe rechtstreekse verbinding tus sen de oude stad en Herpt en aan een nieuwe verbinding met de brug rich ting Drunen-Langstraat. Als curiositeit hier een foto van oud-gedienden in de Alliancevoet- balgelederen: v.l.n.r.: Janus Dir- ven, Tjeu Grosveld, Sjef Heitzer, Willem Vermunt, Sjef Rademakers, Jo Hufkens, H. Grosveld, Vic van Baal, Louis Breuglemans, Janus Rademakers en Frans Koning. F. Broos, achter J. Rademakers en P. van Gastel, midden: A. Dirven, A. den Hartog, Fr. Roset. voor: Fr. Gie- ben, Jac. Cockx, C. de Nijs, A. Tie- len en J. Cockx en als reserves C. Vermeeren, J. de Jong en M. Kievit. Het volgende jaar kwam er echter een inzinking en moest de strijd wor den aangebonden met het Bergse Dosko om aan het degradatiespook te ontkomen. Dosko verloor het duel. Alliance tuimelde het jaar daarop. In dit zelfde jaar deed Alliance II zijn intrede in de reserve tweede klasse N.V.B. Dit tweede promoveerde in het seizoen '25-'26 naar de eerste klasse reserve. Moeilijkheden Het eerste elftal had toen met moei lijkheden te kampen en eindigt slechts bij de 5 laatsten. Het jaar daarop ging het weer beter met het eerste versterkt, doch nu moest het tweede een veer latenv Het zakte naar de 2e klasse reserve terug. In 1928 maakte een derde elftal zijn entree in de le klasse B.V.B. Spelers van ,.de Muggen" waren intussen toegetreden bij het verdwijnen van de club van die naam. Het tienjarig bestaan werd luister rijk gevierd. Een groots gedenkboek, waaraan de gehele Alliancefamilie haar medewerking verleende, ver scheen. Ook nu vérschijnt er een ge denkboek. Kenmerkend was voor Alliance vooral in de eerste vijftien jaren, toen het reizen nog per trein en tram geschiedde, de leut na de wedstrijd, I die zelfs niet kon worden getemperd i door een juist geïncasseerde neder- I laag. Historisch is het verhaal, dat een hunner een tientje leende in het ene hotel om enkele rondjes" bij een concurrent te betalen. Het is niet het enige en zeker niet het sterkste ver haal, dat over de belevenissen voor en na de uitwedstrijden te vertellen is. Door de jaren heen bleven velen de clubkleuren rood-zwart gedurende 40 jaren trouw. Het programma van de feestelijkheden vermeldt dan ook een reünie van oud-Alliancespe- lers. Wat zullen er bij Vic in hotel Centraal vele herinneringen worden opgehaald Het oude clublied ,,Dat kan alleen Alliance" zal aan de feest dis zeker ettelijke malen klinken. Was het. in de zuivere amateur voetbalperiode voor vele clubs al moeilijk zich te handhaven, het be taalde voetbal maakt het thans bijna onmogelijk het hoofd financieel gezien boven water te houden. Alliance maakt daarop geen uitzon dering. In de notulen van de bestuurs- en ledenvergaderingen prijkt nogal eens het woord kastekort" of na delig saldo". Kort maar krachtig is er dan een of twee vergaderingen la ter een aantekening ..financiële moei lijkheden zijn opgelost". Hoe dit olaats vond, daarover zwijgt de notu list. Naast de voetbalvereniging kent Alliance sinds vele jaren ook een aparte afdeling voor de korfbalsport, die jaarlijks een Paastoernooi van grootse omvang organiseert. Toch feest Het zilveren jubileum viel tijdens de oorlogsjaren. Toch mocht dit feest niet ongemerkt voorbijgaan. „Toon Raay" trommelde een stelletje jon geren van Alliance bij elkaar en deze jongelui presteerden het een revue in elkaar te draaien die klonk als een klok. Het succes was dermate groot, dat zelfs enige jaren werd doorge gaan met een toneelclub, die in heel wat plaatsen van Brabant met succes op de planken kwam. Ook het dertigjarig bestaan ging niet ongemerkt voorbij. Een druk be zochte receptie in hotel Centraal werd gevolgd door een gezellige avond met Willy Vervoort. Tegen A.G.O.V.V. uit Apeldoorn werd een jubileumwed strijd gespeeld, terwijl de jeugd zelfs een heel toernooi te verwerken kreeg. Het bestuur, bestaande uit de heren Jos. Rademakers, voorzitter, M. Ver duit secretaris, P. Breuglemans, pen ningmeester en W. Vermunt, Jos. Heynen, Th. Bleydestein, Alb. den Hartog, P. Nijs en J. Borghouts, com missarissen, heeft voor het aanstaan de jubileum eveneens een heel pro gramma opgesteld. Voor het eerste elftal is er rond Pasen een uitstapje naar Duitsland. Zaterdag 19 april re- cipieert men in Keizershof en 's avonds is de gehele Alliance-fami- lie in de schouwburgzaal bijeen voor een cabaretavond. Zondag 20 april wordt er een huldigingswedstrijd ge speeld. Hopelijk volgen de eerste feesten reeds kort daarop als de kampioens titels worden behaald. Daaraan moet echter nog gewerkt worden (Advertentie) Hit wetenschappelijk verantwe«f# preparaat voor deze tijd. VINOBASIS N.V AMSTERDAM. De nieuwe Westduitse ambassa deur in Nederland, mr. Joseph Lons, in in 1910 te Zundert geboren, zoals we onlangs gemeld hebben. In het dagblad De Tijd weet de eorres» pondent te Bonn nog enkele Interes sante bijzonderheden hieromtrent te melden. De vader van mr. Löns, die van beroep leraar was, was in die jaren als particulier onderwijzer werkzaam in Amsterdam. Hij hield er een soort vakantiehuisje in Zundert op na en daar trok het gezin zich terug, toen voor zijn echtgenote de dag begon te komen, waarop Joseph zou wor den geboren. Hoewel mr. Lont het grootste deel van zijn kinderjaren in Duitse grenssteden als Kleef en Cal- car doorbracht bij ooms en tan tes en van daaruit veelvuldig fietstochten naar Nederland maakte kwam hij slechts eenmaal in zijn ge- boorteplaats Zundert terug. Dat was na de Eerste Wereldoorlog, toen ons land zovele duizenden Duitse kinde ren opnam om hen het oorlogsleed en de honger te doen vergeten. Als Duits ..oorlogskind" kwam mr. Löns eerst in Rijswijk en vervolgens weer in Zundert. Toen hij weer naar Duite land terugkeerde is Keulen voor d» katholieke mr. Löns zijn tweed# va. cjderstad geworden. Hij studeerde e* rechten en promoveerde er ook. Op de werf van de N.V. Scheeps werf en machinefabriek Koopman te Dordrecht is de veerboot ..Grev*» lingen" van de R.T.M., die de Vflwt binding tussen Zijpe en Anna Jac©* bapolder onderhoudt, door tot dus ver onbekende oorzaak gezonken. Het vaartuig kreeg op deze werf een gro te onderhoudsbeurt. Gistermiddag zou de bok „Labor" het schip Hch* ten. De Gr e velingen" eal vermoe* delijk geruime tijd uit de vaart moe* ten blijven. Persoonlijke ongelukken hebben zich, voor zover bekend niet voorgedaan. (Advertentie) Bankiers Anno 1884 BELEGGINGSADVIEZEN koers koers laatste t.o.v. tijdvak vorige week Alg. Kunstzijde Unie 153 1/4 155 1/4 153 1/2 3/8 Van Berkels Patent 189 191 1/2 189 3 Van Gelder Zonen 177 180 177 1 Kon. Ned. Hoogovens 287 292 288 5 Ned. Kabelfabriek 220 1/2 225 222 3 1/2 Philips 259 1/2 264 1/2 264 1/8 3/4 Unilever 330 335 334 3/4 2 7/8 Wilton - Feijenoord 200 205 203 1/2 Kon. Petroleum 152.20 154.40 153.20 2.10 Holl. - Amerika Lijn 130 133 1/2 132 3/8 11/8 Kon. Ned. Stoomboot Mi. 124 1/4 128 126 1/2 3/4 Ned. Scheepvaart Unie 118 1/4 124 3/4 122 1/4 *1/8 Van Ommeren 199 3/4 203 203 11/4 Amsterdam Rubber 49 51 1/4 50 5/8 8 1/8 H.V.A. 87 1/2 90 88 3 Ver. Deli Mijen 63 67 1/2 65 2 7/8 3-3'Nederland 1947 89 7/8 91 3/8 90 29/32 31/32 3 Invest, cert. Ned. 92 15/16 93 5/8 93 19/32 13/32 3 Ned. 1962-64 91 5/8 92 3/4 92 11/16 1 5/32 6 Woningbouw 107 107 7/16 107 1/18

de Stem | 1958 | | pagina 13