EILAND ALLERLEI harmsen! Nieuwe kleuterschool te 's-Heerenhoek BLOEDARMOEDE? Met fusie bij de voetbalclubs gaat 't niet van een leien dakje Kantonrechter Middelburg beboette verkeerszondaars Politierechter Middelburg legde twee burenruzies bij Jeugdorganisaties brengen toneel in openluchttheater Botwinnik is praktisch al titelhouder Een vorstelijke aanblik! YOEROEK en KIRAS WYERS Tussen dijken en dammen Leuk uit geweest? Coöp. „Centraal stierenstation Zeeland" Voetbalprogram gewijzigd Van Nij natten nog steeds zonder winst Goese Damclub jubileerde (35) DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 21 MAART 1958 Meer opslagtanks in haven Vlissingen 100 KIRAS 50 YOEROEK Karpetten in voorraad Overval op trein in Birma Initiatief Middelburgse Jeugdraad Bevordering van werkgelegenheid op Tholen Belgische hockey XI YOEROEK en KIRAS tapijten MARKTEN WATERSTANDEN 13 J3 Op voorstel van b. en w. besloot de raad van 's-Heerenhoek tot inwil liging van het verzoek van het be stuur der kath. kleuterschool om me dewerking tot de bouw van een nieu we kleuterschool met twee speel- en werklokalen. Aanvankelijk was veror dend van bovenaf, dat de school in hout zou moeten worden gebouwd, dus semi-permanent. Maar tenslotte is bekomen kunnen worden dat in steen mag worden gebouwd. Diverse voorstellen, rakende de bezoldiging van ambtenaren, wacht geldregeling en arbeidsovereenkomst, gingen zonder discussie onder de ha mer door. De vergadering voor de bijzondere lagere scholen werden voor 1957 vastgesteld op 34.50. Besloten werd ook tot verkoop van perceeltjes grond aan de heren W. Steenbakker, P. Menheere en J. v. 't Westende, voor premie- woningbouw. In besloten zitting werd behandeld en aangenomen een voorstel van b. en w. om 1000 m2 grond aan te ko pen in het uitbreidingsplan. Bij de rondvraag kwam nog aan de orde de kwestie van het ophok- Eind van dit jaar zullen de opslag tanks op het terrein van de N.V. Haven van Vlissingen bestemd voor opslag van eetbare olieën, me lasse en K-3 produkten met meer dan de helft zijn uitgebreid, waar door men de beschikking krygt over een totale opslagcapaciteit van 41.000 m3. In 1936 werd begonnen met het plaatsen van opslagtanks voor deze produkten en men beschikte toen over een capaciteit van 6.000 m3. Reeds spoedig bleek, dat tot uitbrei ding moest worden overgegaan en in 1938 vond een uitbreiding plaats met 1500 m3, gevolgd in 1954 met 11.000 m3 en in 1955 met 7500 m3. Begin van dit jaar beschikte men bij de Haven van Vlissingen derhalve over 12 opslagtanks met een capa citeit van 26.000 m3. Op het beschikbare terrein achter deze tanks worden thans voorzienin gen getroffen, zodat begin augustus kan worden begonnen met de bouw van 7 tanks met een capaciteit van 15.000 m3. Het is de grootste uitbrei ding, die sinds de afgelopen jaren plaats vond. Eind december zal de ze voor Vlissingen zo belangrijke uit breiding in gebruik worden geno men. ken der duiven. Meegedeeld werd dat dit altijd vrijwillig kon geregeld wor den met de duivenhouders, zonder dat er moeilijkheden door ontston den. (Advertentie) (Advertentie) W O N I N f) I N H C M T I Tolbrugstr. BREDA 11 - Markend.weg 3 (Advertentie) dan ECHTE medicinale bloedwijn „ATLAS* k Verhoogt Uw weerstand en... de smaak is heerlijk. ALLEEN VERKRIJGBAAR BIJ DE SLIJTER-WIJNHANDELAAR 'V *- Voor de handel: "EMCOVINOS" Schiedam Aan weerszijden van de Keersluis brug in Vlissingen staat een ver keersbord, waarop het woord ,,stop" verschijnt, zodra binnenin een rood liclit gaat branden. De bedoeling van de wetgever in dergelijke gevallen is, dat het verkeer voor de stop- streep stopt en zich niet eerder in beweging zet dan wanneer dit licht gedoofd is. Dagelijks zijn er evenwel vele met name wielrijders, en bromfiet sers die dit bevel negeren en door rijden, zodra de afsluitbomen van de brug zulks mogelijk maken. Twee van die zondaren moesten zich voor het kantongerecht in Mid- Kiras en Yoeroek tapijten zijn rijk om te zien en vormen een koninklijk bezit. Hun warme Oosterse kleuren en dessins tonen noblesse. Prijzen bijv. 200 x 300 cm.) f 231.- en f 325.- Vraag uw woninginrichter naar Vechten is geen elegante bezigheid en zal in vele gevallen weinig kans geven op succes by het oplossen van bepaalde problemen. De zaak gaat er echter helemaal somber uitzien, wanneer de leden van het zwakke geslacht elkaar in de haren gaan vliegen. En toch gebeurt dit wel eens, zo bleek tijdens de zitting van de Middelburgse politierechter, waar een viertal strijdlustige dames als verdachten verschenen. De oorzaken lagen in de twee ge vallen, die behandeld werden, niet ver uit elkaar: burenruzie. De aan leiding was een aaneenschakeling van kleine, onbenullige voorvallen. Minder vleiende woorden van me vrouw S.C. D.-de K. aan het adres van mevrouw D.I.B.-B. in Kwaden- damme had tot gevolg, dat laatste- genoemde een charge met een be zemsteel uitvoerde. Bij dit treffen, dat plaats vond in de tuin van een buur man, werden voorts nog nagels als wapens gebruikt. Een onvruchtbaar debat" over matjeskloppen en de nadelen van duivenfokken, dat aan vankelijk van raam-tot-raam werd gehouden, leidde hiertoe. „Zoudt u in het vervolg in vrede kunnen leven?" vroeg de politierech ter, mr. B.S. Sieperda, die beide da mes bij deze gelegenheid 'n flink eind voor het hekje had laten zetten. „Nooit!" klonk het scherp door de rechtszaal, waarna een ieder plotse ling hoe is 't mogelijk? in la chen uitbarstte. „Wat een komedie toch eigenlijk", verzuchtte mevrouw B. De officier van justitie, mr. J.L. Andreae, haakte hier onmiddellijk op in. „Ga maar eens gezellig bij elkaar op de koffie", sprak hij verzoenend, „want al die ruzie kost maar geld". Dat bleek ook. toen de officier 20 boete tegen elk der verdachten eiste. De politierechter, die perspectief in deze zaak zag, volstond met 10. De 61-jarige mevrouw J.B. woont in 's-Heerenhoek naast de caféhouder W. Op een kwade dag was er een hoe veelheid stro. die voor W. bestemd was, bij mevrouw B. in de tuin te recht gekomen. Toen W. het stro wil de weghalen, trof mevrouw B's be jaarde vuist des buurmans aange zicht. De dochter van de caféhouder, die het „grensincident" vanuit een dakraam had waargenomen, begaf zich met sneltreinvaart naar bene den en gaf mevrouw B. een veeg. Beide dames stonden nu terecht. Mej. W. bekende grif, maar haar buurvrouw ontkende met grote stel ligheid. Haar uitermate agressieve houding was voor de officier aanlei ding om haar te bestempelen als „het type van de moeilijke buur vrouw". „U moet werkelijk niet met het idee rondlopen, dat u brand schoon bent", sprak mr. Andreae verwijtend. Nadat mej. W., die in middels tot 20.boete was ver oordeeld, evenals haar vader als ge tuige was gehoord, viel ook mevrouw B. een boete van twee tientjes ten deel. Birmaanse opstandelingen hebben donderdag ongeveer 160 km ten noor den van Mandaley een exprestrein door middel van mijnen doen ontspo ren en vervolgens beschoten. Vijftien passagiers werden gedood en vijfen tachtig zwaar gewond. Men gelooft, dat de opstandelingen communisten waren. De trein was op weg van Mandalay naar Myitkyina. delburg verantwoorden. De kanton rechter, mr. J. Moolenburgh, ves tigde er de aandacht op, dat er een verkeerschaos ontstaat, als aan der gelijke aanwijzingen de hand niet wordt gehouden. De scheepsmaker R. de G. uit Souburg gaf voor, het licht niet gezien te hebben, maar een politie-agent had zijn ogen beter ge bruikt weshalve hij voor de G. een bon uitschreef. De man bofte nog, want de officier van justitie, mr. Th. Lebret, ging bij zijn eis liefst 6. beneden het tarief ep vroeg 4. boete. Het vonnis luiddé conform. De scheepsmaker B.K. uit Vlissingen had op de bewuste dag achter de G. ge reden, zodat de politieman toen twee vliegen in één klap ving. Deze over treding kostte K.> overeenkomstig de eis, 8. „Moeilijke bocht, edelachtbare", zei de verzekeringsinspecteur L.P.Z. uit Goes, die 6 december vanuit de Coosje Buskenstraat in Vlissingen met zijn auto de Spuistraat was in gedraaid, zonder voldoende recht te houden. „Iets langzamer rijden, dan lukt het altijd", betoogde mr. Moo- lenburg. Ook dé officier was van oor deel, dat deze bocht met een kleine wagen eenvoudig te nemen" is en hij vorderde f 15.Z. werd tot een tientje boete veroordeeld. Deze straf viel ook de Vlissingse scholier V.P.B. van A. ten deel. Op de Prins Hendrikweg in zijn woon plaats hield hij er met zijn bromfiets een gangetje op na van vijftig kilo meter per uur. „Ik moest een vriend naar het station brengen en het was al zo laat", sprak van A. „Vroeger weggaan", meende mr. Lebret, die er nog eens op wees, dat er te recht veel geklaagd wordt over t hard rijdende bromfietsers. De landbouwer A.W. uit Sint Lau rens maakte op Sint Nicolaas een minder goede beurt, omdat hij in Gapinge werd gesignaleerd met een veldkar zonder reflector. Omdat het overdag gebeurde veroordeelde de kantonrechter W. tot 10.boete, na een vordering van 15. ADO-voorzitter en eerste man in het bestuur van ons betaalde voet bal, Martens, zal langzamerhand wel dóór hebben, dat zijn denkbeeld: clubs-in-moeilijkheden kunnen onder de gegeven omstandigheden het al lerbest fusie aangaan, gemakkelij ker gezegd was dan gedaan. Na het lanceren van deze gedachte, die op zichzelf volledig aanvaardbaar was, ter vergadering enige weken geleden in Amsterdam, is onzerzijds opge merkt, dat men spoedig genoeg tot de overtuiging zou komen, dat op 'n hoogst enkele uitzondering na, sa mensmelting van clubs, hetzij uit verschillende gemeenten hetzij in een en dezelfde stad. op grote onverzet telijkheid zou stuiten. In verscheidene plaatsen in den lande is men de voorbije weken aan het proberen geslagen, maar van De zesde partij uit de twee kamp tussen titelhouder Smys- lov en Botwinnik om het wereld kampioenschap, die vrijdag te Moskou werd voortgezet, is na 49 zetten gewonnen door Bot winnik (wit). De stand is nu in het voordeel van de uitdager, die practisch niet meer d° titel kan ontgaan. Ook Russen naar Gents waterpolotornooi Op 21, 22 en 23 juni a.s. wordt ter gelegenheid van de Brusselse wereld tentoonstelling in Gent een zeslanden- waterpolotoernooi gehouden. Aan dit toernooi, dat met het oog op de Europese kampioenschappen van ruim twee maanden later een interes sante krachtmeting kan worden wordt deelgenomen door België, Nederland, Rusland, Zuid-Slavië, Polen en Frank rijk. (Advertentie) De Middelburgse Jeugdraad heeft een byzonder aardig initiatief geno men. Zij zal op zaterdag 7 juni in liet openluchttheater „Torenvliedt" opvoeren de "Rattenvanger van Ha- meln" en de toneelbewerking van Starings gedicht Marco. Leden van alle plaatselijke jeugdorganisaties gaan aan deze avond hun medewer king geven. De jongsten vooral spe len de Rattenvanger en de ouderen komen aan hun trek in Marco. De Middelburgse jeugd zal echter niet alleen betrokken worden in de opvoering van de toneelspelen. Er is n.l. voor hen ook een wedstrijd uit geschreven in het maken van een raambiljet, dat de bijeenkomst aan het publiek bekend zal maken. Onder het motto: "Zorg dat iedere plaats is bezet, maak een raambil jet", gaan ze aan de opdracht wer ken. Het tijdstip, waarop de inzendin gen binnen moeten zijn, (10 april) is zó gekozen, dat de scholieren er in hun paasvakantie aan kunnen wer ken. Op een toneelavond, die de Mid delburgse Jeugdraad voor de leden beneden vijftien jaar van de jeugd organisaties op 18 april in de Schouw burg geeft, zal de uitslag van de wed strijd bekend worden gemaakt. De in zendingen zullen dan tevens worden tentoongesteld. Op de middag van 7 juni wil men nog eenmaal de aandacht van de be volking en speciaal van de jeugd vragen. Verschillende "rattenvan gers", leden van pijperkorpsen uit Middelburg, zullen dan door de stad trekken om, net als in het toneel spel, de kinderen mee te lokken. Niet met kwade bedoelingen overi gens, want op de plaats van samen komst, de markt, zullen de ratten vangers hun buit overdragen aan spullebazen, die de kinderen gaan be zighouden met poppenkast, volks dans, muziek enz. Het is te hopen, dat deze frisse en originele ideeën verwezenlijkt kun nen worden en dat de bevolking er zijn welgemeende aandacht aan zal geven. De plannen van deze jonge ren zijn het beslist waard. gegarandeerd door R IJ NB ERG'S HANDELS BURFA U FS'tïRhEUZEN TELEF&ON 2304 NOORDSERAArVh Als vervolg op de eerder ontplooi de activiteit met betrekking tot het zg. probleem Tholen werd van mid denstandszijde het initiatief genomen om te komen tot oprichting van een centrale commissie ter bevordering van de werkgelegenheid in de streek Tholen. Door de medewerking van de bur gemeester van Poortvliet, de heer W. van Doorn en met inschakeling van de rijksmiddenstandsconsulent in Zeeland, de heer A. Korstanje te oes, werd daartoe een bijeenkomst belegd in de raadszaal van Poort vliet. Hierbij was ook aanwezig drs. H. van der Laar, hoofd Rijksmidden- standsvoorlichtingsdienst in Neder land te 's-Gravenhage, de burge meester van Sint-Annaland, de heer J. van den Bos, de gemeentesecre taris van Tholen, de heer V. Laban, het hoofd van het gew. arbeidsbu reau, kring Tholen, de heer C. Dron- kers, middenstanders uit vrijwel ie dere eilandgemeente en vertegen woordigers van de werknemersorga nisatie in de streek. Terwijl het de aanwezigen verheugde, dat drs. H. v. der Laar bereid werd gevonden als adviseur van de centrale commissie op te treden, had niemand van de aanwezigen bezwaar daarin voorlopig zitting te nemen, zulks in afwachting van het voorstel van het ter verga dering benoemde comité-petite om door uitbreiding der commissie een behoorlijke eilandvertegenwoordiging te krijgen. Voorts zullen de eerste stappen wor den gedaan op de ongetwijfeld nog lange weg naar verbetering der werkgelegenheid. Unaniem was men ter vergadering van oordeel, dat al leen samenwerking van de gehele Streek tot resultaat zal kunnen lei den. Van deze basis zal dan ook wor den uitgegaan. En zo is dan het rustige, kleine Schouwse Drei- schor opnieuw, voor één dag, uit de vergetelheid en de hoge hoed van zijn burgemeester uit de doos met kamferballen ge haald. Het is er een ge drang geweest van jour nalisten, radio- en tele visie-mannen, er is ge speecht. gezongen en ge host. er was een draai orgel uit Zierikzee en in „De drie schapen", de enige herberg te Drei- schor, liepen allerlei overjarige rolprenten. Dat was dan allemaal te. danken aan opa Kip, die. rustig doorgaande met ademhalen, zijn 107 jaren volmaakte en als hij niet dood gaat zijn 108e ook zal vieren. De feestredenaars te Drexschor hebben ontroe rende dingen verteld. Zo zei de hervormde domi nee Duivendak. dat opa de avond voor zijn ver jaardag de slaap niet kon vatten; daarom de klok slag van twaalf- afwacht te en toen uit volle borst het oudejaarslied „Uren. dagen, maanden, jaren" aanhief in zijn bedstee. Dat zijn zo van die mo menten in Dreischors dorpsleven, welke ver dienen in de annalen van haar historie of op een plaatje voort te leven. Tenslotte heeft Mozarts „Eine kleine Nachtmu- sik" ook de eeuwen door repertoire gehouden! Mijnheer.... Een andere gedenk waardige gebeurtenis was dat burgemeester Ver meulen, opa Kip aan sprak met mijnheer Kip. wat normaal al raar aandoet en wat de oude baas in zijn lange leven nog nooit had vernomen. Het deed hem, ieder zag dat, opeens hevig huive ren. De burgemeester schrok natuurlijk van die reactie, welke ook nood lottig had kunnen wor den voor zijn gemeen schap en offreerde opa gezwind een elektrische voorverwarmde stodf, terwijl de voorzitter der Oranjevereniging. die zijn ogen eveneens niet in zijn zak had. haastig, namens zijn organisatie, een wollen vest aanbood. Deze vereniging deed meer in die richting en kwam zowaar nog op de proppen met een fles „ja jem". Kenners van opa's levenswijze hadden n.l. ontdekt, dat hij zondags rog een half glaasje met dit brandend vocht ach terover wipt en pasten op die verworven kennis ijlings het: ..Zegt het voort" toe. Opa's ogen nlunderden bij die vrien delijke geste en hij gaf te verstaan, dat d;e ster ke drank eventuele zwak heden de baas jzou helpen blijven. De presidente der hejaardensociëteit kwam daarna met een buil ta bak opdagexx. zonder de bedoeling nre-'-en». dat opa de damp inkrijgt. Wanklanken Natuurlijk vielen er op deze schone, harmonieuze dag enige wanklanken te beluisteren en heus niet alleen bij de gezongen se renade door het koor der verenigde Drei-schorren- aren. Neen, een der oratoren was zo ontaktisch om te zinspelen op het vermin derd gezichtvermogen van opa en daarbij haast grif het woord „kippig" te gebruiken. Van meer fijngevoelig heid getuigde de belofte van de hoogste autori teit der Heidemaatschap pij, om voortaan de kan- telwagentjes van zijn in stelling. kipkarretjes te noemen! Inmiddels is het stil zwijgen weer over Drei- schor exi opa Kip geval len. doch ijs en weder dienende zal 18 maart 1959 wederom het vader land daveren van de na galm der luide geruch ten in de kop van Schou wen. V erkiezings- bloempje De ouderdom laat ons ditmaal niet los. Daar viel iets in onze brievenbus vaxi Neerlands antiekste partij, de SGP die bij voorkeur leeft in het hele grijze verleden en zich niet thuis voelende in het frisjonge heden overal „tegen" is. Het ietwat voddige pamfletje voert in de aanhef de voor ouders tentonele, die in de 80-jarige oorlog goed en bloed hebben geofferd maar even later toch zul ke beste zaken maakten, dat ze in de Gouden eeuw terecht kwamexx. Lijsttrekker Konde en de zijnen sympathiseren uitermate met die voor ouders en daarom leek het ons beslist onaardig dat zij hen zich in hun graf lieten omdraaien door te memoreren, dat in 1957 een rooms-katho Hek tot burgemeester van Den Haag is benoemd; als het nu nog in Zoutelande was geweest, dan hadden zij die smaad nog kun nen wegwissen, desnoods met behulp van een boen der. al zou dat een kod dig gezicht zijn geweest meer dan een flikje weerd. Een glimlach is ook nog langs onze mond gestre ken toen wij de tirade lazen tegen de ambtena rij, waarin als verzachting was opgenomen dat de SGP goede ambtenaren toch wel waardeert. Dat laatste moest er nodig bij staan, nu het een publiek geheim is. dat de aan voerder der SGP in Zee land, hoewel burgemees ter-gemeentesecretaris heel wat meer in de Ka mer. in de Staten en an dere vergaderzalen zit dan op de secretarie van zijn gemeente. „Vadertje Staat", die om de oren wordt geslagen in be doeld pamflet, mocht zijn stoute zoon ook daar wel eens- voor axm de oren trekken! (Advertentie) Dan even napraten bij een flesje RIVELLA. De verfrissende, natuur zuivere drank die zo voortreffelijk smaakt. Opwekkend en gezond. Pittig en tóch zacht. En non-filling, dus nooit dat „volle" gevoel. RIVELLA is een natuurprodukt uit melk. Sprankelend goudgeel! nergens heeft ons bericht bereikt, dat dit met succes is geschied. Het be gon in het noorden en zo vervolgens. In Groningen trachtten besturen van „Be Quick". „Velocitas" en Ooster- parkers" tot een vergelijk te komen. De twee eerstgenoemde clubs sche nen min of meer bereid althans in le aanleg - tot samengaan. Toen echter Oosterparkers zich wenste te handhaven als onafhankelijke vereni ging, was meteen de weg afgesne den. Het was namelijk zo, dat Be Quick er niet aan dacht alleen met Velocitas de fusie aan te gaan, waar op Velocitas verklaarde, de affaire dan maar als ongedaan te beschou wen. Ook in Zaandam is het fusie-pro bleem onder .ogen genomen. Men telt daar twee Zaanse semi-profclubs Z.F.C. en K.F.C. Z.F.C. was de uit gesproken tegenstandster van samen gaan. Zij beklemtoonde, haar onaf hankelijkheid coüte que coüte te wil len behouden. In de verklaring ging het bestuur zeis zover, geldelijke steun eventueel van de indus trie per se te weigeren. KFC, aldus bleek, betoonde zich geen tegenstand ster van een fusie, maar nu ZFC, dat het financieel niet slecht gaat, daar niet aan wenste te denken, was meteen iedere basis voor een verder, vruchtdragend gesprek vervlogen. de eerste vier par- waren: 400 20 192 20.00 246 20 66 12.30 400 25 71 16.00 251 25 63 10.04 301 14 106 21.50 400 14 106 28.57 400 36 38 11.11 83 36 46 7.86 400 23 96 17.39 143 32 32 6.21 264 15 52 17.60 400 15 66 26.66 Verkrijgbaar bij Uw wijnhandelaar en de horecabedrijven Op de te Goes gehouden vergade ring van de coöp. vereniging „Cen traal stierenstation Zeeland'', werd door de voorzitter, ir. W, Kakebeeke. meegedeeld dat de rekening van het afgelopen boekjaar enigszins was te gengevallen, daar men enige onvoor ziene uitgaven had te doen. Het voor delig saldo bedraagt daardoor slechts f 10.Het eindcijfer der rekening is f 58.215: het eindcijfer der balans is f 66.494, De begroting 19571958 liet zien, dat wordt gerekend op f 62.700 aan inkomsten cn f 61.590 aan uitgaven zodat men voor „onvoorzien" een be drag heeft van f 1110. Meegedeeld werd nog dat vorig jaar stevig af geschreven is; op gebouwen alleen al voor f 24.200. Het aantal ingeschreven dieren be draagt rond 1.000, waarvoor f 5.70 per stuk moet worden betaald door de leden. De vereniging heeft in haar bezit elf stieren. Rekening en begroting werden goedgekeurd. Hierna bracht dr. J. Tesink, direc teur van de Gezondheidsdienst voor dieren, verslag uit over de uitkom sten in het afgelopen jaar. speciaal wat de k.i. betreft. Zeeland slaat daar. bij een goed figuur en in de provin cie zelf staan Zuid-Beveland en Wal cheren bovenaan. Noord - Beveland heeft de slechtste resultaten. Meege deeld werd nog, dat twee stieren moesten worden opgeruimd, waaron der de geschenkstier; de verzekering heeft ze overgenomen. Aan de cursus opleiding inseminatoren wordt door dertien personen deelgenomen. Over het onderzoek van de stieren gaf ir. W. Harmsen, de zuivelconsu- lent enkele inlichtingen. Lijsten zul len worden verstrekt over de verer- veningsgegevens en melk-uitkomsten. De bestuursverkiezing had tot re sultaat, dat de aftredende heren Goorden, Poppe. Minnaard. Collot d' Escury en Buyck werden herkozen Na de pauze hield ir. Harmsen een causerie over de exporteisen voor rundvee, welke steeds hoger komen te liggen en dr. J. Tesink behandelde tenslotte de bestrijding van brucelle abortus Bang. In het KNB-wedstrijdprogram- ma voor morgen, zondag, zijn de navolgende wijzigingen aange bracht: Ingelast: Oldenzaal—Oosterparkers (2e divisie B); RKFCZeeland Sport (3 C); ZeelandiaAxel (3D); Nieuw- kuik—RKTVV <4E). Omgezet: WVCWW wordt Hen gelo—WW (1B amateurs). Afgelast: Woenselse BoysDESK (2 A); Axel—RKFC (3 D). In Amsterdam werd het kampioen schap van Nederland, ereklasse 74/2, vrijdag voortgezet. Van de Pol Beekman Wijnen Vink. Van Nij natten De Kleine Vultink Franken Vierde ronde: Beekman Vultink Van Nij natten Wijnen Vultink zal heel wat moeten leren, liever gezegd moeten afleren. Want speelsheid en nonchalance spelen de militair nog te veel parten om hem tot een serieuze kandidaat voor een definitieve plaats in de ereklasse te stempelen. Daarvan getuigt trouwens wel zijn algemeen gemiddelde van 10.66 na vier partijen. Hij zakte vrijdaagvond weer iets, door in 23 beurten tegen Flip Beek man slechts 143 punten bij elkaar te stoten Tini Wijnen zal heus wel boven de degradatiegrens van 16 blijven, die hij na zijn slechte start in het toernooi hij verloor tegen Vultink de eerste partij met een gemiddelde van 7.42 thans achter zich heeft gelaten (16.40). Wijnen won zijn vierde partij tegen van Nijnatten in 15 beurten met een slotserie van 66. Van Nynattcn bleef op 264 staan, maar heeft vrijdag zijn algemeen ge middelde, dat na de eerste dag 10.70 bedroeg, opgevijzeld tot 13.66. En de zwaarste tegenstanders van de Pol, De Kleine, Wijnen en Beekman heeft hsj nu achter de rug. Er wordt dan ook niet aan getwijfeld of van Nij natten zal nog wel wat, zowel op de ranglijst als in gemiddelde stijgen. Het Belgische hockey-elftal dat zon dag 30 maart te Brussel tegen het Nederlands idem speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Carbönnel (Rasante). Achter: Dubois (Rasante) en Par- mentier (Daring). Midden: Remy (Ukkel), Goossens (Rasante) en van der Stappen (Vic tory). Voor: Delaet (Victory), Debaudt (Ra sante), Bernaert (Gantoise), Muschs (Ukkel) en Roersch (Leopold). De Goese damclub vierde haar 35-jarig bestaan met 'n vrolijke avond in café „Natanalé". De voorzitter, de heer F. den Her tog, herinnerde er aan, dat G.D.C. in zijn oprichtingsperiode veel heeft bij gedragen tot de ontwikkeling van de damsport in Zeeland. Vele provincia le kampioenschappen zijn behaald en ook in dit jubileumjaar behaalde het eerste tiental ongeslagen de Zeeuw se kampioenstitel. Ook het tweede tiental, dat dit jaar voor het eerst in de hoofdklasse heeft gespeeld, wist zich daar te handhaven. Het eerste tiental wenste de voor zitter veel' succes toe in de komende strijd om het nationaal kampioen schap. Namens de Zeeuwse dambond bracht de heer M.F. de Jonge uit Middelburg zijn gelukwensen over, Hetzelfde deed hij namens de Mid delburgse damclub. De heren J. Blom en L. Goedbloed brachten hun ge lukwensen over namens de vereni gingen uit 's-Gravenpolder en Vlissin gen. De avond werd verder gevuld met sneldammen, afgewisseld met knap pe staaltjes van goochelkunst door de heer de Jonge uit Kloetinge. Ook daar dus geen ambitie, om de heer Martens en nationaal betaald voetbal in het algemeen, in de kaart te spelen. Een ander vraagstuk was, of de mogelijkheid voor sommige ongun stig „boerende" clubs aanwezig wa re, de amateurstatus te her-aanvaar den. Ook wat dit betreft hebben ons tot nog toe slechts negatieve berich ten bereikt. Het is mogelijk, dat hier en daar „onder de roos" daarover van gedachten is (wordt) gewisseld. Zo doen momenteel geruchten de ronde, dat het Bergen op Zoomse DOSKO plannen in die richting zou koesteren, maar van enige werkelij ke stap in die richting liet men ons in ieder geval onkundig. Definitieve mededelingen wat dit betreft bereikten ons daarentegen wel van Volendam en Alkmaar, zo mede van het Nijmeegse NEC. Wel iswaar vlot het ook daar niet zo best met de financiën, maar men be sloot in ieder geval niet met beta len op te houden. Vooral van NEC behoeft ons dat niet te verbazen. Nijmegen telt reeds ruim honderd en vijfentwintig dui zend inwoners; een grote stad dus. Steden van deze omvang hebben wat men noemt „stand" op te hou den. In gevallen als die van NEC kan met dus beslist niet de weg naar het amateurisme terug. Natuurlijk moe ten er mogelijkheden zijn te vinden om de sterk getaande belangstelling op te voeren. In Nijmegen is men een prachtig stadion rijk: De Goffert. Men wil nu door het organiseren van bijzondere internationale wedstrijden, met Duitse en Engelse clubs, trach ten de interesse bij de Nijmegena- ren, voor NEC, terug te winnen. Het is niet ondenkbaar dat men daarmede zijn doel bereikt, maar dan is toch de kwestie waar het momen teel om gaat niet opgelost. Wij mo gen de ogen beslist niet sluiten voor het feit, dat voor iedereen zichtbaar is: men heeft betaald voetbal inge voerd, maar belangwekkende winst, qua spelpeil, heeft dit tot nog toe niet opgeleverd. Nu zijn er al geruime tijd weer stemmen gehoord, die heil menen te vinden in full prof-voetbal. Het zijn overigens kennelijk dezelfde perso nen, die enige jaren geleden daartoe wilden overgaan. De mogelijkheden werden echter tot nul gereduceerd, toen de KNVB de amateurstatus gedeeltelijk los liet. Vandaag komen zij met fantas tisch aandoende plannen en stellen zich voor full prof-voetbal te bren gen op zaterdagmiddag; in de trant van Engeland dus. Hoe men dit met goed gevolg denkt te realiseren, is ons vooralsnog een raadsel. Met deskundige rekensommen voor ogen moeten deze plannen volslagen on uitvoerbaar worden geacht. Vermoe delijk snel genoeg zullen wij in staat zijn over dit volledig betaalde voet- bal-in-de-dop meer concrete dingen te vernemen. Wij vrezen echter, dat het hiermede precies zo zal gaan als met de gedachte fusie: in de prak tijk onuitvoerbaar. (Advertentie) Verkrijgbaar bij: Woninginrichting Dijklaan 9-11 Breda S Tel. 30580 ••••••«•••••••••••••••••••••••••••••••f LEEUWARDEN, 21 maart. 50 stie ren van 2.703.05, 250 vette koeien, le kw. 2,70—3,02, 2e kw. 2,50—2,69, derde kwaliteit 2.2.49. 1993 melk- en kalfkoeien van 600— 1050, 150 pinken, vette- en graskal veren, pinken noteren 300575, vette en graskalveren 250450, 1893 nuch tere kalveren van 3550, 590 vette weideschapen en lammeren, vettt weideschapen en lammeren, vette weideschapen noteren van 80105, lammeren van 6095, 219 vette var kens, oude varkens noteren 1,40 1,55, vette biggen 1,601,65, zouters 1,601,65, 249 biggen en lopers, big gen noteren 25,50 lopers 51,80, 16 bok ken en geiten, geen notering, 96 paar. den van 500815, totale aanvoer 5506. Overzicht: stieren aanvoer kort, stemming willig, prijzen ruim prijs- houden, melk- en kalfkoeien, aan voer ruimer, stemming rustiger, prij zen niet hoger, pinken, aanvoer kort, stemming rustiger, prijzen niet ho ger, vette- en graskalveren, aanvoer kort, stemming rustiger, prijzen niet hoger, vette- en graskalveren, aan voer kort. stemming rustiger, prij zen niet hoger, nuchtere kalveren, aanvoer ruim, stemming iets beter, prijzen iets stijver, varkens, aanvoer kort, stemming willig, prijzen gelijk, biggen en lopers, aanvoer matig, stemming rustig, prijzen gelijk, scha pen aanvoer kort, stemming kalm, prijzen gelijk, lammeren, aanvoer kort, stemming iets beter, prijzen stijver, paarden, aanvoer kort, stem ming matig, prijshoudend. GOES, 21 maart. Groenten: sprui ten A2 89, afw. 70-76, witlof Al 98- 104, A2 84-97, BI 81-94, afw. 64-89, stek 36-59, spinazie 80-91, andijvie 62- 73, veldsla 135-169, rode kool 13-15, boerenkool 5-9, prei 42-45, peen 13-18, uien 8-21, koolrapen 8, sjalotten 16, radijs 34. bosselderjj 6-14, knolsel derij 13-17. Konstanz 308 (onv.), Rheinfelden 245 (43), Breisach 188 (+8), Straatsburg 270 (onv.), Maxau 458 (+1), Mann heim 335 (-5), Mainz 338 (-8). Bingen, 242 (-7), Kaub 271 (-7), Trier 241 (-10), Koblenz 293 (-12), Keulen 298 (-17), Ruhrort 529 (-17). Lobith 1164 (-20), Nijmegen 949 (-20), Arnhem 948 (-14), Eefde IJssel 485 (-12), De venter 378 (-10), Monsin geen opgave, Visé 5081 (+1), Borgharen 4071 (-2). Belfeld 1221 (+2), Grave beneden de sluis 520 (onv.).

de Stem | 1958 | | pagina 11