Schrootaffaire voor se rechtbank Haag J Barakkendorp van Kloetinge komt leeg OVERALLS r kaas Paasveemarkt'te Oostburg VROOM DREESMANN Tegen directeur van Zeeuwse Metaalhandel anderhalf jaar gevangenisstraf geëist Onware verklaringen r Alleen morgen ZATERDAG kunt U profiteren van deze unieke aanbieding KVP-forum te Hengstdijk Sas van Gent leent 32.000 gulden Hoogwaterstanden Voortaan Kaasdag Walcheren Doe ndg meer met JAARVERGADERING GOESE WIT GELE KRUIS Aan onze kwartaalabonnees l aars van E. v. Vooren alg. kampioen Jaarvergadering woningbouw verenigingen Jongeman raakte onder tractor Kanariekwekers combineren Koningin 29 maart naar wesl-Brabant Kapelaan te Breda overgeplaatst MIDDELBURG Zuid-Beveland GOES ZEElIWSt It-VEA.A In september automatisering Scheepsmeter beëdigd Kath. Actie Jongeren AGENDA Vandaag Morgen T> MENI? WIJ ANTI! SCHI DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 21 MAART 1958 Eerr der directeuren van de Zeeuwse Metaalhandel N.V. en de referendaris van het ministerie van economische zaken, be trokken bij de schrootaffaire, die de Kolen- en Staalgemeenschap twee miljoen gulden kostte, hebben voor de Haagse rechtbank terechtgestaan. De eis tegen de directeur, de 33-jarige Pool B. M. was anderhalf jaar gevangenisstraf. Tegen de referendaris, de 56-jarige D. van der G. werd twee jaar met aftrek van voorarrest en ontzegging van de bevoegdheid een ambtelijke functie met tekeningsbevoegdheid te bekleden voor de tijd van zeven jaar gevorderd. De uitspraak valt op 3 april. De inzet van de schrootaffaire was het uitschrijven van verklaringen door de ambtenaar, dat schroot, afkomstig van vier scheepswrakken, afkomstig was uit een land buiten de EKSG. Na verkoop tegen hogere dan de EKSG-prijzen, ontvingen de Duitse en Belgische kopers van dit schroot 10 dollar per ton vergoeding uit de kas van de EKSG te Brussel op grond der onware verklaringen. Twee van de drie bij de schroot affaire betrokken directeuren van de Zeeuwse Metaalhandel N.V. kon den wegens het indienen van be zwaarschriften tegen hun dagvaar- (Advertentie) IJzersterk Prima kwaliteit blauwe keper „Sanfor" dus krimpvrij 3 naads gestikt Diverse versterkte zakken Alle maten Verdekte sluiting Goede pasvorm Deze fabrieksparfij waarvan de normale prijs 9.75 be draagt, kunnen wij U slechts 1 dag, morgen zaterdag 22 maart aanbieden voor de EXTRA n r~ LAGE PRIJS yO VAN SLECHTS Profiteert hiervan Haast U. Breda - Bergen op Zoom dingen niet worden berecht. Het zijn de 46-jarige S. C. uit Vlissin- gen en de 39-jarige H. O. uit Mid delburg. Hun mededirecteur, die wel terecht stond, verklaarde zich niet bewust te zijn geweest van een strafbaar feit. doch dat hij wilde boeten, indien hij schuldig werd bevonden. Hij is de man. die de ambtenaar plm. 25.000 gulden heeft overhandigd „om hem gunstig te stemmen", echter nadat de onware verklaringen waren afgegeven. Verdediging De verdachten erkenden het geven en aannemen van geld. De pleiters voor de directeur stelden o.m., dat deze uit Polen afkomstige man, die zijn jonge jaren in concentratiekam pen doorbracht en zich in de laatste tien jaar heeft opgewerkt, zich niet bewust is geweest van een strafbaar feit. Hij meende een ambtenaar „gun stig te stemmen" in het belang van zijn firma, die door niet-officiële kartelhandelingen van de schroot- handel in Nederland is uitgesloten. Kwam dus de verdediging van de directeur van de schrootmaatschappij tot de conclusie dat voor M.. ondanks het verwerpelijke van zijn daad, vrij spraak zou moeten volgen, omdat het bij de wet vereiste bewustzijn tot het plegen van een strafbare handeling niet aanwezig was geweest, anders was het pleidooi voor de referendaris. Voor hem werd op zo groot moge lijke clementie aangedrongen. De officier van justitie meende tij dens zijn requisitoir, dat een ambte naar tegen verleidingen als de onder havige bestand moet zijn en dat ver dachte gruwelijk misbruik heeft ge maakt van zijn positie, terwijl hij niet openhartig schuld beleden heeft. Hij achtte geen termen voor clementie aanwezig. In de raadsvergadering van Kloe tinge werden voorstellen van burge meester en wethouders tot wijziging der verordening op de heffing van le ges aanvaard. Een voorstel tot ver koop van 780 m2 bouwgrond aan de N.V. Bouwfonds Nederlandse gemeen ten werd goedgekeurd. Een nieuwe vaststelling van de jaarwedde en de pensioengrondslag van de burgemeester ontmoette geen bezwaren. Op voorstel van b. en w. werden de woningwetwoningen, die pas gereed gekomen zijn, verhuurd aan de vol gende personen: P. Braamse, A. v. d. Male, C. Lindenbergh, J. Nijsse en A. de Koning. Door deze toewijzing wor den de laatste bewoners van het ba rakkendorp aan een nieuwe woning gelegenheid geholpen. Bij de bank van Ned. gemeenten werd een geldlening aangegaan ten bedrage van f 5000. Bij de rondvraag deelde de voorzit ter. op een vraag van de heer J. Lens hoek (V.V.D) over de procedure tot overname van het rijk door de ge meente, van de Buys-Ballotstraat, Lewestraat, Kerkplein en Niuwstraat, Onder voorzitterschap vail de heer L. van Esbroeck hield de afdeling Hengstdijk van de K.V.P. een forum- j dat druk werd bezocht Het forum bestond uit de heren J. van Dongen, lid van de Tweede Ka- J mer en burgemeester van Aarden-1 burg, ir. G.P.M. Dikötter, E. Lansu, en Th. Adriaansens en C. van Bel- legem. O.a. kwam aan de orde: waarom er geen katholieke boer op de mo delboerderij in de Braakmanpolder zit. De heer Adnaansen noemde dit een gevolg van de watersnoodramp, waardoor vele boeren uit Schouwen en Duiveland naar de Braakmanpol der zijn overgezet. De boerderijen met de beste grond, aldus spreker werden toegewezen aan niet-katholie- ken. terwijl het overschot onder ka tholieke boeren werd verdeeld. Saef- tinge noemde hij daarom een licht punt in de landbouwpolitiek, omdat men dan daar als deze ook in cul tuur wordt gebracht, wat in de na bije toekomst wel te verwachten is alleen maar katholieke jonge boe ren zal kunnen neerzetten in een ge heel katholieke streek. Voorts wilde men iets over de resultaten van de bestedingsbeperking horen. De heer van Dongen, noemde de werkloos heid een psychologische uitwerking, welke niet alleen in ons land. maar ook in België, Frankrijk Amerika enz. 'n nijpend probleem is. Hij wees er nadrukkelijk op dat de werkloosheid een internationale depressie heeft veroorzaakt. „Resultaten", aldus het Tweede Kamerlid, „zijn er voldoen de". De zwarte lonen bv. die in heel ons land werden betaald; vooral in de randstad Holland, werden afge schaft. Het gevolg hiervan is, dat de consument gaat bezuinigen, waar door er minder moet worden gepro duceerd. Dit heeft werkloosheid tot gevolg. „Deze benarde positie wil men nu opvangen door werken van blijvende zorg", aldus van Dongen, „zoals dijk verzwaring, wegenbouw enz". Tot slot was het woord aan de heer Lansu die wees op het grote belang, dat de K.V.P. bij de komende ver kiezingen van de Provinciale Staten een tiende Statenlid krijgt toegewe zen. omdat hierdoor een tweede Ge deputeerde-plaats veilig gesteld zou iijn. Spreker drukte daarom ook allen op het hart solidair te zijn om het verlies van twee jaar geleden te her stellen en om de positie die de KVP nu heeft te kunnen handhaven. „De tiende zetel", aldus de heer Lansu. „is het bewijs dat we groei ende zijn. en we zullen dan ook meer in de politieke pap te brokken heb ben". mede, dat daarin helaas nog geen vooruitgang is te bespeuren. De heer R. Buitenhuis (A.R.), die inlichtingen vroeg over de gang der werkzaamheden op de gemeentese cretarie, waar sinds 1 februari de leiding van een secretaris wordt ge mist. ontving als antwoord van de voorzitter, dat tot dusver in de werk zaamheden geen achterstand is ont staan. (Advertentie) De raadsvergadering van Sas van Gent had, hoewel ze niet spooedeisend was, toch min of meer een dringend karakter. Op een aanbieding van de Bank voor Nederlandse gemeenten tot het aangaan van een geldlening moest nl. voor 25 maart een besluit genomen worden, terwijl als tweede punt op de agenda vermeld stond de benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere school A per 1 april a.s. De geldlening betrof een aanbie ding tot een bedrag van f 32.000 uit de opbrengst van rentespaarbrieven, waarvoor geen voorkeur was uitge sproken. Met algemene stemmen werd tot het aanvaarden van deze geldle ning besloten. De voorzitter deelde nog mee, dat uit de woningbouwle ning 1957 en opbrengst van rente spaarbrieven voor de gemeente Sas van Gent thans geldleningen wa ren gesloten tot een bedrag van 232.110 gulden, Draktisch geheel te gebruiken voor consolidatie van vlot tende schulden. Op een vraag van de heer Stevens over de financiering van de woningbouw werd meegedeeld, dat als er gebouwd mocht worden dit met rijksvoorschotten zou gebeuren. Tot onderwijzer aan de openbare lagere school A werd per 1 april benoemd de heer Koot uit De Bilt. Tien minu ten na de opening kon burgemeester Den Boer deze korte vergadering sluiten. Morgen, zaterdag 22 maart gelden voor de provincie Zeeland de volgen de hoogwaterstanden: te Hansweert om 4.15 en 16.43 uur; te Terneuzen om 3.34 en 15.53 uur en te Vlissingen om 3.03 en 15.26 uur. (Advertentie) 2 kg aardappelen, i kg savoye- of witte kool, Vz eetlepel maïzena, 8o gr. roomboter 250 gr. belegen kaas, zout, peper. STOOFSCHOTEL MET KAAS De aardappelen, in stukjes gesneden, met een bodem pje water gaar koken. De kool in snippers snijden en met de boter in de koe- kepan 10 min. licht fruiten en aan de aardappelen toe voegen. De in blokjes ge sneden kaas erbij doen, het vocht binden met de aan gemengde maizena en de stoofschotel op smaak af maken met zout en peper. Onmiddellijk opdienen, daar de kaas anders gaat uit smelten. PUBLICATIE VAN HET NED. ZUIVELBUREAU «USWIJIC Met een korte inleiding door de voorzitter, de heer H. Weyens. werd de jaarvergadering van de Wit G^le Kruis-afdeling in ,,Slot Ostende" te Goes geopend. De voorzitter drong er bij de leden op aan zich voor de afdeling ook persoonlijk in te zetten, omdat dan alleen de bloei verzekerd is. Wegens verhindering van de secre taris; de heer V. Egeraat, werd het jaarverslag uitgebracht door mevr. Plouvier. Het ledental der afdeling bleek met 23 tot 525 te zijn toegeno men. Men slaagde er nog niet in een gediplomeerde wijkverpleegster aan te trekken, maar zuster de Kok, die tijdelijk als zodanig fungeert wist BELLAMY PARK VLISSINGEN DE KWITANTIES VOOR HET TWEEDE KWARTAAL 1958 WORDEN BEGIN APRIL A.S. UITGEZONDEN. Indien U de voorkeur geeft aan betaling per giro U bespaart da 15 cent incassokosten of 35 cent indien onze kwitantie per post mor worden aangeboden wordt U verzocht een bedrag van 7.te stm ten of over te maken op onze girorekening no. 278841 en wel vó< 31 maart a.s Voor abonnees, die buiten ons verspreidingsgebied wone en de krant per post ontvangen, wordt dit een bedrag van 8.20. Administratie Dagblad De Stem Alhoewel door het gure weer de aanvoer op de paasveemarkt te Oostburg beneden de verwachtingen bleef, vergoedde de kwaliteit veel voor de achter gebleven kwantiteit. Algemeen kampioen werd de heer E. van Vooren te Philippine, die met een vaars met 6 tanden het algemeen kampioenschap van de paasveemarkt behaalde. Dit kampioenschap betekende dus een voortzetting van het behaalde kampioenschap te Goes, waar hetzelfde dier eveneens met de hoogste eer ging strijken. De verdere gedetailleerde uitslagen waren als volgt: 1. Categorie zonder tanden: A. S. Riemens te Oostburg, le prijs. 2. Vaarzen met 2 tanden: A. Ver sprille, Oostburg, le prijs. Vaarzen met 4 tanden: I. Risseeuw, Oostburg, le prijs en kampioen. Vaarzen met 2 tanden: A. Verspril le. Oostburg, le prijs. Vaarzen met 6 tanden: E. van Voo ren, Philippine, kampioen dikbil en algemeen kampioen. voorttreffelijk de zaak draaiende te houden en legde drieduizend bezoe ken af. De vadercursus slaagde en zal waarschijnlijk weer gegeven wor den. Overwogen wordt een nieuwe le den-actie in te zetten. Dank werd ge bracht aan zuster Traas van het kraamcentrum, die met raad en daad bijsprong. De voorzitter ging nog even in op de moeilijkheden bij het aan werven van 'n gediplomeerde kracht. Diverse pogingen mislukten. Geluk kig kreeg men van de minister, bij uitzondering, nog dispensatie voor 1958, zodat de rijksubsidie niet verlo ren gaat. De penningmeester, de heer M. Ver- beem, bracht het financieel verslag uit. De uitgaven waaronder ook het tekort a 891.over '57 beliepen 10.458.en de inkomsten 8595. Omdat het subsidie der gemeente a 1200. nog moet binnenkomen, be draagt het tekort ruim 600.dat uit de reserve gedekt kan worden. Deze reserve beloopt nu 1400. De begroting 1958 werd vastgesteld met een eindcijfer van f 8900. De heer Roose gaf enkele vin*- gerwijzigingen om het tekort te redu ceren en wees op het belang van een stevige reserve, omdat in de naaste toekomst kans bestaat een be tere huisvesting te bekomen. De kascommissie keurde de beschei den goed erf het lid daarvan, de heer de Rechter, zwaaide lof toe aan de penningmeester, die met enorm en thousiasme zich deugdelijk en cor rect van zijn taak kwijt. Bij de bestuursverkiezing werd in de vacature v. Damme mej. Baars benoemd. Herkozen werden mevr. Plouvier en de heer Weyens. In de kascommissie benoemde men de heer H. Clement. Reuma-bestrijding Na de pauze heeft zuster Kloet een voordracht gehouden over de stand van de rcuma-bestrijding in Zeeland, welke dank zij de in 1954 gestichte vereniging zeer in kracht en doeltreffendheid heeft gewonnen. Spreekster lichtte toe wat de drie kruisveienigingen op dit gebied doen en gaf heel veel tips over de aard en de behandeling van de gevreesde ziekte, waaraan in Zeeland 1500 men sen op zeer ernstige wijze lijden. Hoewel de verwekker nog niet ont dekt is. kan gezegd worden, dat door deskundige ziekenhuisbehandeling blijvende invaliditeit voorkomen kan woi den. De reuma-film. welke daarna werd vertoond, verhelderde op suggestie ve wijze het gesproken woord. De federatie van woningbouwver enigingen gaat zaterdag 29 maart in hotel ,,De Korenbeurs" te Goes haar jaarvergadering houden. Daarna zal men het rapport bespreken van de heer Th. Henrar over de ervaringen, opgedaan tijdens de in de afgelopen winter georganiseerde bezoeken reeks. Ossen met 2 tanden: S. van Sluys, Retranchement, IA prijs, kampioen, M. C. Buysse, Oostburg, 1B prijs, idme idem 2e prijs, A. van Gils, Groede. 3e prijs, M. de Jonge, Bres- kens, prijs. Ossen met 4 landen: I. v. d. Sluis, Biervliet, 3e prijs, A. J. Bruijne. Aar denburg, 2e prijs, gebr. de Milliano, Breskens, le prijs. Ossen met 6 tanden: A. J. Buijsse, Aardenburg. IA prijs, J. A. Berton, Oostburg, 1B prijs, idem idem 2e prijs. Koeien: E. van de Voorde, Philip pine, le prijs. De jury bestond uit de heren: C. de Maat. Hulst. A. B. H. Picavet, St.-Jansteen en H. Verstraten, Axel. De 22-jarige Arie Schouten uit Re- anchement is om het leven gekomen toen hij bij werkzaamheden op het Voorts komt aan de orde een be- land met zijn tractor in de sloot te stuursvoorstel tot het vormen van dis- j recht kwam en er onder bekneld trictsbesturen voor Schouwen-Dui-1 raakte. Het ongeval werd na enige veland en Tholen, voor de Bevelan-1 tijd ontdekt door de chauffeur van den en voor Zeeuwsch-Vlaanderen. J een passerende vrachtauto. De combinatie van Kanariekwe- kersverenigingen van Zeeland en Om geving komen zondag 30 maart in de Korenbeurs te Bergen op Zoom bijeen om te komen tot de oprichting van een gewest, dat voortaan in de Bond zal betiteld worden als gewest 7. Voorgesteld wordt om de combinatie, die thans bestaat te liquideren en de wisselprijzen, die nog aanwezig zijn, over te dragen aan 't nieuwe gewest. Voorts moeten er vier bestuursleden gekozen worden, terwijl ook een lid moet worden aangewezen voor de Bondsraad. Ook in de speciaalclubs kleur en Harzer zullen afgevaardigden moeten worden benoemd. Op deze vergadering zal ook de gewestelijke wedstrijd voor 1958 aan een vereni ging worden toegewezen. Omtrent de reis, die H. M. de Koningin naar west-Brabant zal maken, vernemen wij nader, dat dit bezoek op zaterdag 29 maart zal plaatsvinden. De vorstin zal dan enige gemeenten bezoeken, die in het bijzonder door de werkloosheid getroffen zijn- Naar wy vernemen heeft mgr. Jos. Baeten de eerw. heer P. Schellekens benoemd tot kapelaan van de nieuwe parochie H. H. Petrus en Paulus te Breda. Kapelaan P. J. M. Schellekens is sinds 1939 werkzaam in de parochie van de H. Gerardus Maiella te Breda Hij zal dus met pastoor P. L. Vermeu len overgaan naar de nieuwe paro chie. Expositie in kunstzaal v. Bent hem Morgenmiddag zal mevr. S. de Casembroot-baronesse v. cl. Feltz in kunstzaal v. Benthem en Jutting een expositie openen van kunstzinnig werk. Er zijn inzendingen te bewon deren van de kunstweefster mevrouw Steinmetz-Vink; Nel v. d. Chys komt uit met sieraden: Wicher Meursing met beeldhouw- en het echtpaar Aal- bers-Kollewijn met boekbind- en de cora tiefwerk. De expositie duurt 14 dagen. RAADSKANDIDATEN C.H.U. De kiesvereniging der C.H U. stel de de volgende kandidatenlijst sa men voor de a.s. raadsverkiezing: 1. J. v. Melle (aftr.); 2. F. Polder man (aftr.J; A. Heijboer (aftr.): 4. Mevr. J. v. Willigen-Evers: 5. drs. J. Dijkgraaf; 6. H. Freije; 7. Cr Buurman en 8. A. Burger. Deze kandidaten zullen worden on dergebracht in de gezamenlijke lijst van C.H.U.A.R. en S.G.P. Waterstaatsbureau Reeds maandenlang is men bezig om het grote pand in de Wijngaard straat, dat aangekocht is door de rijks waterstaat, om te bouwen en in te richten voor een imposant bureau dezer rijksinstelling. Ook de prov. waterstaat, welke «eer primitief is behuisd in een gedeelte van een pand aan de Vlasmarkt, ziet naar een beter en ruimer kantoor uit» Wij vernamen, dat vanwege het pro vinciale bestuur al onderhandeld wordt met de eigenaar van een he renhuis op de Westwal over aankoop daarvan ten behoeve van die dienst. 's-Heerenhoek DE DUIKERS IN DE NASSAUWEG Het leggen van de duikers in de Nassauweg is eindelijk, na veel te genslag vanwege het weer en de bo demgesteldheid. gelukt. Thans kan worden begonnen met het in orde brengen van het wegdek, zodat bin nenkort ook aan deze verkeersbe- lemmering een einde komt. K tvadprtdamme TE VROEG GEANNONCEERD De vergadering van de K.V P kon digden wij gisteren abusievelijk aan tegen hedenavond Ze heeft echter pas a.s. vrijdag plaats. Y er selfp ZIEKENZORG VERGADERDE Het aantal leden van de Groene Kruisvereniging ..Ziekenzorg" is ge stegen tot 1157. Dit deelde de secreta- ris-oenningmeester van deze ver eniging, de heer A. den Hoed, mee tij dens de jaarvergadering. Bij de bestuursverkiezingen werd de heer C. Heides die zich niet herkies baar had gesteld, vervangen door de heer M. C. den Herder. De heren A. den Hoed en J. Nolet werden herko zen. Uit 'het jaarverslag van de secre taris bleek dat de vereniging in het afgelopen jaar zeer actief is geweest. Het plein om het Wijkgebouw zal af gerasterd worden, zodat de jeugd het gebouw niet meer dan beschadigen. Westdorpe TROTTOIR IN DE SINGEL Deze week is men begonnen met het aanleggen van een trottoir in de Singel, aan de zijde van de nieuwe gebouwde woningen. WIE IS DE GELUKKIGE? Bij de trekking van de loterij van het Nationaal Katholiek Thuisfront is op lot no. 1044985 een elektrische wasmachine gevallen. Wie de geluk kige winnaar is, is niet bekend, maar wel weet men dat het lot in ons dorp is verkocht tijdens de verkoop der loten aan de kerk. De bezitter van bet winnende lot kan zich in verbin ding stellen met de heer Roger Spue- sens. AXEL UITVOERING CHR. FANFARE HOSANNA Voor een meer dan bomvolle zaal bracht de Chr. Fanfare Hosanna in het Centrum voor haar leden en do nateurs haar jaarlijkse muziek en to neelavond. Na een kort openingswoord van voorzitter J. le Feber, bracht het korps onder leiding van de heer Brakman enkele muzikale nummers ter inleiding ten gehore, waarna de toneelgroep ,.Ko Bakker" het toneel spel ..Boerenstrijd" voor het voet licht bracht. De toneelgroep die het stuk opvoer de in Axels dialect en in Axelse klederdracht, liet hiermede zien tot welke prestaties het in staat is. Een dankbaar applaus was dan ook een welverdiende beloning voor de uitvoe renden. a - (Advertentie) -a* zié HULST Huldiging zilveren raadslid Tegen maandagavond a.s. is een openbare raadsvergadering uitge schreven ter huldiging van de heer C. van Arenthals, de nestor der raadsle den. die op die datum precies 25 jaar lang medebestuurder van de stad is. Of het speciaal ter ere van de ju bilaris gedaan is, mag op goede gron. den betwijfeld worden, maar een fent is dat als volgend agendapunt onmid dellijk na de huldigingsplechtigheid vermeld is: verkoop van 12 canada populieren. Waren het er 25 geweest, dan zou men aan het verband tussen het een en het ander niet hebben moe ten twijfelen, maar nu houde men het op een coïncidentie. Er staan verder nog enkele, meest administratieve kwesties op de agen da. Het, werk aan de nieuwe telefoon installatie in onze stad vordert nu snel Naar alle waarschijnlijkheid zal het in september geheel gereed zijn. Dan wordt dus het telefoondistrict Hulst geautomatiseerd en tevens dat gebied in oostelijk Zeeuwsch-Vlaande- ren dat nog niet aan de beurt is ge komen. waaronder b.v. Koewacht. Voor oktober zal dus geheel Zeeuwsch-Vlaanderen, zélfs Hulst, automatisch kunnen telefoneren. Toreti uil steigers De nieuwe Basiliektoren is thans zo goed als geheel uit de steigers. Het is alsof een ernstig gewonde, na vele jaren in gips en zwachtels ge zeten te hebben, zichzelf weer terug ziet. Het onderste deel van de toren, dat slechts licht beschadigd werd, heeft nl. zo'n jaar of vijf in een hou ten netwerk gezeten, zodat de Hul stenaren bijna vergeten waren hoe het er uit zag. De kerk, de stad, heeft nu weer een toren. Ze steekt licht en wit af tegen de eeuwenou de stenen van de Basiliek. Maar toch menen we steeds meer waardering, ja zelfs reeds beginnende trots,in de ogen der omhoog blikkende ste delingen te ontwaren. Tegen het ko mende torenfeest zal ongetwijfeld menigeen reeds voldoende aan ..zijn" nieuwe toren gewend zijn, om in echte vreugde mee te feesten. Aanvulling lijst gemeenteraad In de lijst, waarvan de heer J. H. Stolle aanvoerder is. kwam nog een kleine verandering. De definitie ve opstelling is thans: 1. J.H. Stolte, 2. Chr. Willemstein, 3. P. Brand 4 B Picavet, 5. Ant. Boone, 6 Ch Heirman, 7. J. van Osselaar, 8. J. Gremmen en 9 drs. Th. Adriaansens. Cl in ge k.v.p.-forum Het KVP-forum dat zaterdag a.s. in onze gemeente zal worden gehou den. zaj naar men ons meedeelt, nog worden versterkt door ir. G P M Dikötter, lid van Ged. Staten. Brp 'eens De Voorzitter der Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Westelijk Noordbrabant te Breda, de heer Mr. G.E.F.M. van der Schrieck, heeft de heer R.B. Hemmelder alhier. T F. Blankenstraat 19, voor de tijd van een jaar beëdigd als teller en meter van hout. Biprvlift OUDERAVOND SCHOOL A Op de o.l. school A in deze gemeen te is de ouderavond gehouden. Deze avond is uitstekend geslaagd. Er wa ren heel wat ouders opgekomen om hun kinderen in een paar toneelstuk jes. die werden opgevoerd, aan het werk te zien. Dat de kinderen voor het oog van hun ouders hun uiterste best deden valt te begrijpen. Op deze avond werd ook nog het woord gevoerd door ds. Even huis en door het hoofd der school de heer M. Maas. OOSTPRIESTER HULP Maandag 24 maart zal het actie-co mité Oostpriesterhulp hier een docu mentaire film over het werk van de Oostpriesterhulp vertonen in de zaal van het café Willem Beukelszoon. Op deze dag zal ze voorts een tentoon stelling organiseren op het Kerkplein. W7 at prion dkprk ie HOOFDLEIDSTER VAN DE KLEUTERSCHOOL Tot hoofdleidsW aan de bijzondere kleuterschool alhier, is per 1 april benoemd mej. E. J. van de Broeke te Sas van Gent. KATH. KANDIDATENLIJST In het café In den Koning werd een vergadering gehouden van kath. kie zers uit deze. gemeente voor het sa menstellen van de kandidatenlijst voor de raadsverkiezing. De samenstel'ing is nu: 1 A, A. Buijck. 2 Th. Pü"ke. 3 G. Tas, 4 A. v.d. Vüver. 5 Fd Verheije, 6 M. Ver- heije, 7 P. Wijffels. I Advertentie) West-Zeeuwsch-Vla anderen. Eerstvolgende districtsbijeen- korrrt /"nda? 23 maart a.s. Server pater drs. W. F. van Olffen, S.M., Plaats OOSTBURG Aanvang 9 uur. VLISSINGEN Jeugdherberg 5 uur: Visser ïi-bij een komst RILLAND 't Wapen van Rilland 4, 6,46 en 9 uur: Film. GOES Grand: Groot alarm bij de ge heime dienst. MIDDELBURG Electro: Sissi ai. SchouwburgAan de rand van de hel. 14 jaar. VLISSINGEN Jeugdherberg: Viseern- bi.ieenkomst. A'hambra: Mijn man God frey. a.l. Luxor: 't fs zo in het leger. SAS VAN GENT Olympla 8 uur: Nina TERNEUZEN Luxor 8 uur: Mijn hart zmyt voor jou ANTWERPEN Kon. Vlaamse OP«r* 8 uur: Bohème (ballet 2). UET bezoek var aan de West i tie van saamhorig ontvoogding van koloniën op het A rond heeft de tra denheid niet ver een ander plan g is het, dat nu kwestie de goede dreigt te gaan v die tussen Neder tillen. We hebben he gehad over de kw journalist De Wit redacteur van Beursberichten op tillaanse regering felle kritiek. Die deze kritiek zo onl besloot tot uitwij2 tige polemist. Dit ministeriële besch neur Speekenbrin ter zijn sanctie ai king te geven oj overweging, dat van het Koninkrij is, welk belang hij king geschaad aci melijk dat persvri. zekerheid hier ge Er is nu in De geweest van de n het Koninkrijk. T ministers waren o( Een oplossing schi vonden te zijn. Is wens wel een comj Persvrijheid wordt den door verantwo de wet. Als de jo door geschrijf, smaad of laster i overtreedt, dan m rechter gebracht w ter wil de Antil niet. Zij wil eigen sen, of het hindf niet door de beugel oordeel kan het ni gel. Dus eruit met Het is duidelijk, rechtszekerheid ir komt. Tussen deze willekeur en de zv vatting ligt geen tu ter-president Jonkl gedreigd met het uitspraak aan de Statuut nog verder de samenwerking kan dienen. De zi hoog op te lopen. I bare uitweg is niet srOT de sfeer van voor Morele hoort -het afleggen kentenissen. Niet n< ten kijken, de eige gen belijden, dat is In die sfeer dan h meester van Delft tor De Loor op e te Bagnio (Philipi den, Nederlands sc Indonesië staan be het over de veran van Nederland vo Indonesische crisis. „Nederland heeft geschiedenis in Azi aldus de Nederla „maar veel hierva bladzijden. In mijn men vele grote geb( monumenten zijn v riële rijkdom, die w hebben gehaald. Ik giffenis voor hetge verleden hebben ge< Op zichzelf is het nen een prachtige gedragslijn. Maar men toch ook eerli; van zichzelf te zijn de eigen zonden n maken dan ze zij: Loor zal het moeilij maken, dat wij So volgepropt hebben i vaarlijke ideeën ov tnocratie. Wij hebbe munistische camari voegd. Wij hebben aan de rechtskrenk ruptie, welke de R nesia uithollen. Wij genschap van de c. vernietigd. Toch zij standigheden oorza; dige crisis en burgi En wat het veriec derdaad, daar zijn zijden. Maar het is beweren, dat de Del: tale gebouwen slech 49) Er brandden café had een j Jes aangestoken, naar zat te kijken, ..In Napels is er zei Donato op de rugleunir stoel legde. ..Dit is geen voor kinderen kels verlicht, ..Ik vind dit ze in de rede. kaarsen! »»Als je in een juwelier stenen in de dat je ogen Maria zweeg. daar a rij vai waai het 1 terw va licht. In Nap Maria", al zo ,'t Is Napels loopt, 1 etajage» pijn v Met er

de Stem | 1958 | | pagina 2