18 m f J4 WA f 20 fi V 21 I mJ 22 I I 2éB Hf 24 I S 25 *J 26 27 BOER EN S Zondag is liet waarschijnlijk aantreden van kampioenen Pagblad Pc-^ïctn Europese parlement voor het eerst bijeen Opa Kip vierde 107de verjaardag Bergingsvereniging „Renate Leonhart" zit zonder geld Superspanning Tientallen reporters van radio en tv. staan klaar Vragen over „raketproef in Petten Twee auteurs delen prijs DERDE BLAD DONDERDAG 20 MAART 1958 5 R. W. J. UW TAFELWATER Voor familiegebruik, in ï/i literschroelfiessen Robert Schuman voorzitter Het Britse koninklijke bezoek Churchill moei binnen blijven P e j ha Hoorspel wedstrijd Triest einde van droom gulden 0W TAFELDRANK. Voor familiegebruik/ in l/l liierschiroefflessen (Advertentie) DONDERDAG ttf^WÊ VRIJDAG IP^FÊf ZATERDAG J^'^^^XpN/DA^Jp'"1>>IW MAANDAG tF^ÊF^W DINSDAG WOENSDAG ^^^^WoONDERDAG MAART MAART MAART Ê^^JJ MAART MAART MAART MAART II (slot) Een tijd geleden heb ik in een artikeltje in dit blad de draak ge stoken met wat in plechtige woor den de bucolische poëzie" wordt genoemd: de wonderlijke liefheb berij van de dichters uit het ver ledenom het leven ten plattelande te romantiseren, het boerenvolk te vereenzelvigen met herders en her derinnetjesdie in tegenstelling met de nijvere, prozaïsche stads bevolking hun tijd grotendeels ver doen met minnekozen, dit laatste al naar de instelling van de dich ter platonisch of animaal opgevat. Er is geen groter tegenstelling denkbaar dan die tussen deze herders zangen en het geschrift „Stedeling en boer", dat het nuchtere, wiskun dig uitgezeefde neerslag bevat van de uitvoerige peilingen van de opvattin gen der stadsbewoners over het boe renleven, waarover ik in mijn eerste artikel schreef. De algemene indruk, die dit boek achterlaat, kan onmogelijk anders zijn. dan dat de stadsbevolking op de ..boeren" neerziet, en dat ze dat doet zonder een meer dan oppervlakkige kennis te hebben van het leven cn werken van die boeren. Twee derden van de ondervraagden onderschre ven de stelling, dat de boer „een ander mens" is, en wat de betekenis van dat „ander" was, blijkt uit de bloemlezing uit de antwoorden ach ter in het boek maar al te duidelijk. Gevraagd naar het soort van echtge noot, dat men zich voor zijn dochter zou wensen, bleek het, dat men niet alleen aan een dokter en een leraar, maar ook aan een drogist of kantoor bediende de voorkeur zou geven bo ven een boer. Alleen een testpiloot en een zeeman zou men nog minder waarderen. Kort samengevat is dit de mening over de boer van de meerderheid der ondervraagden in de acht ge noemde steden. Erkend dient te wor den, dat slechts een paar procent van opvatting was, dat een boer per se een slecht echtgenoot zou zijn, of aan de dochter slechts een armoedig bestaan zou kunnen geven. Het grootste gedeelte had bezwaar tegen het gebrek aan cultuur, aan vertier en comfort op de boerderij, tegen het harde leven en het zware werk, of het vreesde, dat de jonge vrouw zich moeilijk aan het leven op het land zou kunnen aanpassen. Maar men dient te weten, dat een kwart van hen, die bezwaar zouden maken tegen een schoonzoon-boer, toch als reden opgaf, dat het de boeren „antipathiek" vond. Men is niet geheel blind voor de goede eigenschappen van de land lieden, ofschoon hun waardevolste zijde, trouw aan Kerk en Kroon en diepe godsdienstzin, veel minder ge noemd worden dan de meer burger lijke deugden: zuinigheid en arbeid zaamheid. Maar de schaduwkanten van des landmans leven en werken zijn in de ogen cler stadsmensen veel groter dan de lichtzijden. Het meest opvallend hiervan is, dat men over het algemeen voor de boer als be drijfsleider veel meer waardering heeft dan voor de boer als mens Blijkbaar is het wel tot de stedelin gen doorgedrongen, dat de Neder landse landbouw grote vorderingen heeft gemaakt, en hoog staat ver geleken met het buitenland. Maar dat zulks voor de welvaart van ons land veel belangrijker is, dan de be trekkelijk geringe omvang van de betrokken bevolkingsgroep zou doen verwachten, dat is blijkbaar niet tot de steden doorgedrongen. Voor schryver dezes, die van het onderwjjs aan de boe ren jeugd zijn levenstaak heeft gemaakt, geldt de mening van het derde deel der on dervraagden, dat de boer minder intelligent zou zijn dan de stedeling, als kolder. Het antwoord op de vraag, of men het gemiddeld inkomen van de boer te laag achtte, zal mijn lezers on getwijfeld interesseren. Twee derden van de ondervraagden vindt dat in komen ..redelijk". Maar hierbij is het opvallendste, dat de stadsmensen, die op het platteland zijn opgegroeid, het inkomen van de gemiddelde boer hoger schatten, dan de geboren stads mensen. En evenzo dat het algemeen oordeel over de boerenstand in Am sterdam minder ongunstig is dan in de plattelandsstcden Hoorn cn Leeu warden. Men krijgt de indruk, dat een oppervlakkig contact met de boe ren een minder gunstige indruk ach terlaat. dan weinig of geen contact. De tuinder komt er over het alge meen beter af dan de boer. Van veel invloed door de kranten op de opinie der stedelingen bleek weinig. Als er al zo iets was. dan bepaalde zich dat tot de indruk, dat landelijke dagbladen iets meer ver helderend gewerkt hebben dan de gewestelijke, wat de relatie stedeling- boer betreft. Een boer, met wie ik het voren staande besprak, legde mij de vol gende vraag voor: Wanneer men op dezelfde „manier aan 500 niet-onderivij- „zers of niet-ambtenaren hun „oordeel zou vragen over „de schoolmeesterof „de ambte- naarzou dan het resultaat „niet precies hetzelfde zijn?1' Met andere woorden: is zo'n oor deel niet voor een groot gedeelte vóóroordeel, door eindeloos voorpra ten overgenomen van ouders, beken den, kranten, redenaars en moppen tappers? Ik heb de indruk, dat de geleerde onderzoekers, wier werk ik hier be spreek, sterk overhellen naar deze denkwijze. Zij noemen dat stereo tiep. Het berust eenvoudig hierop, dat een groot deel van het mensdom niet zelf denkt en oordeelt. Het praat na wat anderen vertellen, als het maar vaak genoeg herhaald wordt. Zo ontstond het wanbegrip van de Duitsers uit de nazitijd over de Jo den, van de Russen over de Ameri kanen, en omgekeerd. Hierop berust de geweldige macht van reclame en propaganda. Maar dan is de enige gevolg trekking, die wij uit het voren staande kunnen maken dit, dat het landbouwschap in het boerenbelang ter verbetering in de thans blootgelegde wan verhouding tussen boer en ste deling, een dienst in het leven zou dienen te roepen voor dit soort voorlichting. Een dienst, die objectief, beheerst is gematigd langs radio, televisie en pers de stadsbewoners de waan ideeën over het leven en werken van de boer uit het hoofd gaat praten. Het spijt me natuurlijk verschrikke lijk, dat ik de pers aan 't eind moet plaatsen, maar het valt niet te ont kennen, dat het lezen van een krant of boek inspanning vraagt en den kenl Daarom staan geluid en zicht voorop. Overigens zal alles, wat als rei zen en kamperen boer en burger met elkaar in aanraking brengt, aan gemoedigd dienen te worden, wan neer men het (wederzijds!) wanbe grip na verloop van tijd baas wil worden. (Advertentie) (Advertentie) Woensdagmorgen is het parlement van de Europese Economische Ge meenschap voor Atoomenergie en de Europese Kolen- en Staalgemeen schap, dat 142 leden telt, voor de eer ste keer in het feestelijk roet vlaggen versierde Huis van Enropa te Straats burg bijeengekomen. Met de instelling van deze parle mentaire controle van de drie eco nomische gemeenschappen der 6 lan den met hun meer dan 180 miljoen in woners is thans een nieuwe stap ge- Gisteren is producer Harry Middle- ton van de B.B.C. in Hilversum gear riveerd, die de zorg heeft voor de ïeeks van radioreportages, klank- j. i'J en andere uitzendingen, die radio in de komende week zal wijden aan het bezoek van het 1^1 ko"mkllJk paar. Na de vele voorbereidende besprekingen, die at RSnen werden gevoerd, heeft rlc :7reP?rtaSeleider samen met «a? t eQüIpe van de Nederlandse 'ITJT Nreuwenhuijzen, het prc- Sedeld M r reportages samen- SterriarYiM lf kl'i,St ln de Am sterdamse Koopmansbeurs een ccn- vno,® Hc, V0Z l6 dive''se reportages voor de eerste dag en voorts zowel de techniek alsinp het Rebied van en andere accommodatie se Radfo ^Jnie.nE de Npdp'ltmd- Wat de Nederlandse radioreporta- doo/de^m1' d6Ze ZUUen gezamenlijk door de omroepverenigingen geschie den en een groot aantal reporters zal er aan meewerken, ook van de We reldomroep. Men zal diverse gebeur tenissen vooral op de eerste dag „live" uitzenden, daarnaast opnamen maken en samenvattende reportages geven omstreeks de uren van het nieuws. De eerste reportage kan dins dagochtend om half acht al worden verwacht, als d Engelse en Neder landse radioreporters op een met spe ciale zenders uitgeruste sleepboot naar de drie mijlszone varen om er de begroeting te zien en later op het IJ dc debarkatic te verslaan. De Ne derlandse radio heeft een centrale post in de nieuwe kerk te Amsterdam ingericht. In de Nederlandse radio zullen diverse klankbeelden en muzi kale programma's aan Engeland zijn gewijd. De B.B.C. zal klankbeelden over Nederland uitzenden, onder an dere ..Portret van drie steden", na- m lijk, Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. ROBERT SCHUMAN ...kampioen der Europese eenheid... zet op de weg naar de eenmaking van Europa. „Deze dag betekent een belangrij ke datum in de parlementaire ge schiedenis van Europa en uw verga dering is geroepen een belangrijke rol te spelen", zo verklaarde de Belgi sche minister van Buitenl. Zaken, La- rock, toen hij in zijn functie van voor zitter van de Raad van Ministers de constitutieve zitting van het Europese parlement opende. De 72-jarige Franse staatsman Ro bert Schuman, de geestelijke vader van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal, werd met algemene stemmen tot voorzitter gekozen. Deze keuze werd door dc parlementsleden en de talrijke genodigden en belang stellenden luide toegejuicht. De drie fracties van het nieuwe Eu ropese parlement hadden eerder een onderhoud gehad met Schuman, waarbij zij als voorwaarde voor deze benoeming stelden, dat Schuman geen enkele andere functie zou aan nemen. Schuman blijkt, na enig be raad, deze voorwaarde te hebben ge accepteerd, waarna de andere kandi daten, de Italiaanse gewezen minister van Buitenlandse Zaken, Gaetano Martino, cn de voorzitter van de As- semblée der Europese Gemeenschap Kolen en Staal, Hans Furler. hun kandidatuur terugnamen. De eerste zitting van het Europese parlement werd geopend door de oud ste van de parlementsleden, de 74- jarige Italiaan Granzotto Basso. De ze deelde mede, dat de vergadering voorlopig het reglement van orde zal aannemen,, dat in gebruik was bij de gemeenschappelijke assemblée van de K.S.G. Sir Winston Churchill moet binnen blijven in de villa La Pausa in Ro- quebrune, aan de Franse Rivièra. D:it heeft een lid van zijn personeel medegedeeld. Sir Winston had zich te veel vermoeid bij uitstapjes tijdens het weekeinde, maar er is geen re el n tot bezorgdheid, zo werd gezegd. Zoals bekend is dc voormalige pre mier hersteld van longontsteking en. pleuritis. '55 Het Tweede-Kamerlid de heer Visch heeft aan de minister van Oor log gevraagd of het juist is, dat op 12 maart j.l. met toestemming van de regering aan het Noordzeestrand, na- bfó Petten, door een particulier een z.g. raketproef is genomen, waarbij een 15-jarige jongen werd gewond Kan de minister mededelen, vraagt hij, of deze proef enige praktische waarde had Is van tevoren deze z.g. raket deskundig onderzocht en zijn de voorgeschreven veiligheidsmaatre gelen getroffen Is de bewindsman niet van oordeel, dat op zeer onverantwoordelijke wij ze is gespeeld met het leven der om standers. door een particulier toe stemming te verlenen de ontsteking der explosieve stoffen te verrichten en is de minister bereid er in het ver volg streng op te doen toezien, derge lijke proefnemingen uitsluitend in handen te leggen van deskundigen, die gewend zijn met explosieve stof fen om te gaan (Advertentie) stoffen voor maatkleding best fibrta only vraagt uw kleermaker Twee auteurs, Bernard Verhoeven en dr. J. Starink delen tezamen de prijs van ƒ3.000.-, die de K.R.O. had uitgeloofd voor zijn jaarlijkse hoor spelprijsvraag. Ook dit seizoen waren vijftien auteurs uitgenodigd deel te nemen aan deze besloten prijsvraag, waarvoor de jury bestond uit mevr. Annie Salomons. Paul Huf, Louis Lutz en Willem Tollenaar. De twee hoor spelen. die gezamenlijk de eerste prijs verwierven waren een speelse fanta sie in muzical-vorm. ..Een engeltje vermist" van Bernard Verhoeven en de lichte komedie in dc antichambre van Lodewijk XIV ,.Au bon plaisir du roi" van dr. J. Starink. Aangezien de jury algemeen de kwaliteit der inzen dingen van beter niveau achtte dan vorige jaren, verwacht de K.R.O. de meeste van de ingez.onden hoorspelen te kunnen uitzenden. (Advertentie) De coöperatieve bergingsvereniging „Renate Leonhart", waarin ruim 3300 aandeelhouders een half miljoen gul den hebben gestoken, zit zonder geld en heeft slechts schulden en een on bruikbare duiktoren. Dit is een groot aantal aandeelhou ders, die meer dan vijf uur in Utrecht vergaderden over hetgeen na talrijke mislukte bergingspogingen nu moest gebeuren wel duidelijk geworden. Het leek allemaal zo fantastisch en kele jaren geleden, toen de heer P. Visser uit Wijde Worm-er kans zag een groot bedrag van op goud beluste mensen los te krijgen. Want, de heer Visser wist dat er 458 kistjes met goud lagen in het wrak van de „Re nate Leonhart", een schip dat in 1917 op de Haaksgronden verging. Er wa ren oude scheepsjournalen en verkla ringen van bemanningsleden, die er op wezen, dat de buit groot moest zijn. Na de eerste berichten over een eventuele berging was de animo om tot de bergingsvereniging toe te tre den bijzonder groot. Er werden plan nen gemaakt en er moest een enorme duiktoren worden gebouwd, van waaruit men zou trachten de schat aan de zee te ontrukken. Deze duik toren kostte 400,000.-, maar toen het gevaarte gereed was deugde het niet en was de heer Visser reeds op een andere werkmethode overgestapt. De ze duiktoren heeft hij nu zonder toe stemming van de aandeelhouders voor ruim achtduizend gulden ver kocht. Het boterde de laatste maanden niet meer zo b^;t tussen de heer Vis ser en zijn aandeelhouders. De opti mistische klanken van hem kregen iets wrangs toen de duiktoren maar in IJmuiden bleef liggen en er van uitvaren naar de plaats van het wrak niets kwam. De kosten bleven stijgen. Er werden juristen aan het bestuur toegevoegd, die later weer werden geroyeerd omdat zij, volgens de heer Visser, alleen maar dure declaraties samenstelden en niets presteerden. Een commissie uit de aandeelhou ders wilde nu een einde maken aan de onzekerheid over het lot van de goudschat. Men verzocht de heer Vis ser een vergadering uit te schrijven, maar door allerlei omstandigheden kon deze hieraan, volgens zijn zeggen, geen gevolg geven. Toen heeft de commissie zelf maar een vergadering uitgeschreven en de heer Visser ge vraagd op deze vergadering te ver- Nederlands oudste mannelijke in woner, de heer Kip te Dreischor op Schouwen-Duiveland, is 107 jaar geworden. Tijdens de feestvergade- ring feliciteerden de inwoners van Dreischor, waarvan velen in eeu wenoude klederdracht, de jarige opa Kip. schijnen, teneinde verslag te doen van de stand van zaken. En de heer Visser verscheen. Maar aan de deur van het vergaderingslokaal moest hij een verklaring tekenen, waarin hij vei-klaarde zich te onderwerpen aan de leiding van de organisatoren van deze bijeenkomst en zich te zullen houden aan het door deze organisa toren opgestelde programma. Men koos een nieuw bestuur Er was een voordracht gemaakt van een negental personen en de ver gadering besloot deze personen als bestuursleden te erkennen. De heer Visser vestigde er evenwel de aan dacht op, dat deze vergadering niet rechtsgeldig was, omdat zij niet bin nen de daarvoor in de statuten vast gestelde termijn was uitgeschreven. Hij betwistte het recht van de orga nisatoren hem als voorzitter uit zijn functie te ontheffen en deelde mede, dat hij de officier van justitie te Haarlem had verzocht de op deze vergadering te nemen besluiten on geldig te verklaren. Uit het financieel verslag van de heer Visser bleek, dat er van de gel den van de bergingsvereniging mets meer over was. Men had slechts schulden en daarom besloten de aan deelhouders een collecte te houden om de zaalhuur te kunnen betalen. De gekozen leden zullen nu nagaan, hoe er met de gelden is omgespron gen, of er historische zekerheid be staat over de aanwezigheid van goud in de „Renate Leonhart" en zo ja, of de mogelijkheid aanwezig is alsnog het goud naar boven te halen. Van „inhalen" is bij de amateurs weinig te bemerken. Met uitzondering van de E- en F-klasse, waar komende zondag blij kens het wedstrijdprogramma niet wordt gespeeld, kan voor de rest immers van een praktisch volledig program worden gespro ken. En wat voor een! Het is zelfs zó, dat diverse clubs, in de hoogste zowel als de laagste regionen, behalve het einde in zicht te krijgen, hun kampioenskansen langzamerhand in werkelijkheid zullen kunnen om gaan zetten. Bij de eerste klassers kan het Roosendaalse Alliance, met nog zes wedstrijden voor de boeg, zich al zo'n beetje gaan voorbereiden op een feest. Sinds Sportclub Emma zondag l.l. weer een kostbaar punt aan Kimbria af moest staan en de roodzwarte leiders zélf met de volle buit van Maurit.s terugreisden, De Spechten bovendien de helft van de winst aan Vlissingen af moesten staan, heeft Alliance haar positie dusdanig versterkt, dat er in feite heel zonderlinge dingen zouden moeten gebeuren, wil de titel dit seizoen niet in Roosendaal terecht komen. De tweede klussers De zes op stapel staande ontmoe tingen in 1 kunnen stuk voor stuk belangwekkend worden genoemd. Kimbria en Brabantia gaan zich tot het uiterste inspannen om hun mise rabele positie in betere banen te leiden. Wij vermoeden, dat de thuis club hierin aan het langste eind trekt. Roermond zien we zonder al te veel moeite over Maurits zegevieren en wellicht een plaats opklimmen. Vlis singen achten we op eigen grond bekwaam om Valkenswaard een ne derlaag te bezorgen, waardoor de Zeeuwen op hun beurt tot een kleine positieverbetering zullen komen. Heer speelt thuis tegen het Bergen op Zoomse MOC. Een opgave van for maat voor de blauwwitte Bergcna- ren, die echter met succes kan wor den bekroond. Alliance treedt op eigen terrein aan tegen Boxtel, direct geen tegenpartij om mee te spotten. Niettemin durven we de gastheren de volle winst voorspellen. Dan is er ook nog het duel tussen de nummers twee en drie van de ranglijst: De SpechtenSpel. Emma. Een gelijk spel zou bijzonder in de kaart van Alliance spelen, maar we zijn eerder de mening toegedaan, dat de Eind- hovenaren winnen. Ook in de tweede klassen begint er nu schot in te komen. Hetgeen niet zeggen wil, dat de kampioenen reeds aangewezen kunnen worden. In 2 A blijven Schijndel, Gemert en Taxan- dria in eikaars buurt, terwijl in 2 B Internos, TSC en Sarto, in deze volg orde, met argusogen elkanders resul taten volgen en tegemoet zien. Uno Animo heeft ook zondag weer een sterke tegenstander op bezoek: Taxandria, en gevreesd moet worden, dat een nieuwe nederlaag het gevolg zal zijn. Een vraag die op veler lip pen zal komen is: zal DESK ook Woenselse Boys (uit) een nederlaag kunnen bezorgen? Wc zouden er niet verbaasd over zijn. TOP lijkt sterk genoeg om het bezoekende OSS te kloppen, maar ODC zal dat zeker niet zijn ten opzichte van gast-leider Schijndel. Veloc lijkt kansloos contra Gemert, evenals JVC bij Boxmeer. Koploper in 2 B, Internos, krijgt ook aanstaande zondag weer een zwaar karwei op te knappen, nu het in Tilburg bij SARTO op bezoek moet. De Tilburgers bleken de voorbije zondag niet zo best op dreef, maar laten de Ettenaren maar gerust alle zeilen bijzetten, wie weet komt dan niet de volle buit mee naar Etten retour! BSC staat thuis tegen Goes niet ongunstig voor de winst, of al thans een deel daarvan. Hetzelfde zou men van Roosendaal kunnen be weren, dat Hulst te gast krijgt. Rood Wit opereert voor de tweede achter eenvolgende maal op eigen grond, dit maal tegen Corn. Boys. We geloven niet, dat deze Zeeuwsch-Vlamingen puntenwinst uit St.-Willebrord weg kunnen halen. In Oosterhout is er de plaatselijke ontmoeting TSCWVO. Nu TSC zoveel sterker is dan haar stadgenote kunnen we weinig anders doen dan de aanstaande gouden jubi laris de volle winst toekennen. De derde klassers Als WS(' aanstaande zondag er in slaagt van het bezoekende Concordia SVD te winnen, gaat in Waalwijk de vlag in top. omdat in dat geval WSC het kampioenschap heeft behaald. Nog even de tanden op elkaar daar in Waalwijk, de hoofden koel en. er kan feest worden gevierd. Het op de tweede plaats prijkende UDI mag dan van GSBW winnen wat ook wel gebeuren zal het zal bij win nen van WSC. ja zelfs bij gelijkspel, de titel aan de Waalwijkers moeten laten. Het lijkt niet te optimistisch gedacht, het daarop te houden. Voab heeft ongeveer dezelfde kansen als het te gast komende Heusden, maar Vlijmense Boys heeft weinig of geen moeite met SCB. Nevelo des te meer met Baardwijk, doch St.-Michielsges- tel wint beslist van GW. In 3 C blijft de spanning aan de kop onverminderd groot. De belang rijkste wedstrijd is hier Dongen Veerse Boys; we vermoeden zo, dat cr zondagavond hier twee leiders kunnen worden begroet. VES, dat onverminderd tilclgegadigde bleef kan, indien het RKC met succes er onder houdt, en Dongen over Veerse Boys zegeviert, zich bij de twee ge noemde leiders voegen. In dat geval prijken zondagavond drie leiders aan de kop van de ranglijst. Wat blieft u? RWB kan wellicht gelijk spelen met Hero, evenzo Virtus met SET. RKDVC wint echter beslist van Gu- dok en SCO weet op zijn beurt raad met Hieronymus, De twee koplopers in 3 D zullen ongetwijfeld erg opzien tegen het reisje naar de zuidwesthoek. Odio heeft immers Zierikzee op bezoek en Grenswachters neemt de handschoen op tegen Terneuzen. We zijn er nog lang niet zeker van, dat de leiders die uitwedstrijden met succes zullen volbrengen. Axels papieren tegen RKFC staan verre van ongunstig en zelfs Biervliet heeft nog niet bij voor baat van RCS verloren. Hontenisse METO wordt een enerverend duel, waarvan de uitslag moeilijk is te voorspellen. De vierde klassers Met de clubs in deze regionen zijn we deze week vlug klaar nu er althans zover ons hekend in 4 E noch in 4 F wedstrijden werden vast gesteld. Er is een kleine kans op, dat zon dag ook hier de eerste kampioen uit de bus komt; Steenbergen. Daartoe moet deze club allereerst winnen, van het bezoekende Kaaise Boys wat wel zal lukken maar verder dient dan Halsteren bij S.C. Gastel te ver liezen en dat ligt nu niet geheel en al voor de hand. Doch de mogelijk heid is allerminst uitgesloten en daar zal men in Steenbergen wel rekening mee houden, dachten we. De Schut ters hebben goede winstkansen tegen Nieuw Borg vliet, evenzo Cluzona con tra Noordhoek, doch het gemakke lijkst lijkt ons NSV het te zullen krijgen tegen hekkesluiter Burgh. In 4 H krijgt Ierseke, nu Clinge niet in het programma voorkomt, de kans om verder op deze concur rent uit te lopen, temeer omdat Breskens als tegenpartij fungeert. RIA heeft prima winstkansen tegen Aardenburg, evenzo Steen contra Hansweertse Boys. Een vraag blijft, of Oostburg kans ziet de onderste plaats te verlaten. Dit geschiedt als het bezoekende 's-Heer Arendskerke medegegadigde voor de rode lan taarn een nederlaag wordt be zorgd. Of het daarvan komt. zal zondagmiddag blijken. In de wed strijd Sluiskil—Luctor heeft de thuis club de beste papieren.

de Stem | 1958 | | pagina 9