Besmetverklaring voor Schiphol dreigt Mtko* KYP waarschuwt regering voor laatste keer Pakanbaru in handen van tegenregering Op wacht bij Pakanbaru Gracïa en haar zoon Voorschriften Vaticaan voor t.v. en radio in kloosters Brand in Drents kamp van Ambonezen DAGBLAD VOOR ZEELAND West-Duitsland bestelt raketten voor luchtafweer Alsdan enorme schade Eerste Kamer akkoord Zaken Overzee en Artillerie-inrichtingen Vandaag staking in West-Duit sland Mutatie en versterking politie Parijs Eerste Kamer over Rijksbijdrage werkloosheidspremie Koud weer Eis in korl geding puzzelpot afgewezen Onaanvaardbaar is tirannie van Kabinet Gaillard krijgt vertrouwen De politieke fracties Europese assemblee Indien crisis in VS aanhoudt, soepele belastingvoorstellen Voor beschouwende orden geen t.v. 500 personen dakloos Seance in Praag en vonnissen 98e JAARGANG No. 22709 Uitgave N. V. Uitgever» Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstr. 16. Tel.: Directie, Eedactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Eedactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. f 7.- p. kwartaal, p. post ƒ8.20, p. week (uitsl. b(j niet postbesteil.) ƒ0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm. 15 ct. Postrek. 278841 Voor God, Koningin en Vaderland WOENSDAG 19 MAART 1958 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.» per mm. (Ingezonden Mededelingen ƒ0.85 per mm). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuws# editie ƒ0.14 per mm. (Ingezonden Mede delingen f0 35 per mm.i Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt, btaatwerk 3 ct. per mm. extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102. (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, tel. no. 35). Het Westduitse ministerie van defensie heeft driehonderd ra ketten van het type „Nike-Ajax" voor de luchtverdediging in de Verenigde Staten besteld. In welingelichte militaire kringen verluidt, dat met deze raketten drie raketbataljons uitgerust zullen wor den. De bestelde raketten zouden ge leverd worden, zodra de aan de gang zijnde onderhandelingen met de re gering van Noordrijnland-Westfalen cn de voor de inrichting van lanceer- bases in aanmerking komende ge meenten voltooid zijn. De raketten kosten in totaal ongeveer dertig mil joen mark. Ongeveer de helft ervan zou dienen voor de bescherming van het Euhrgebied tegen luchtaanvallen. Op het ogenblik worden in de Ver enigde Staten manschappen opgeleid in de bediening der wapens. Dezen zullen zich later belasten met de op leiding van raketpersoneel in West- Duitsland. Voorts is voorlopig met de V.S. afgesproken, dat vijf torpedobootja- gers, die op Amerikaanse werven ge moderniseerd worden, vijf jaar uit geleend worden. De pachtsom be draagt voor deze tijd 15 miljoen mark per torpedobootjager. De prijs van een nieuwe torpedobootjager wordt geraamd op 80 tot 90 miljoen mark. De vereniging van Scandinavische vliegers heeft, als steun voor de stakingsactie, die door de KLM-vliegers wordt gevoerd, de suggestie gedaan Schiphol „besmet" te verklaren. Indien dit voorstel wordt uitgevoerd, betekent dit, dat de gezamenlijke pilo- tenorganisaties van alle maatschappijen zullen weigeren de Am sterdamse luchthaven aan te doen. Nu reeds weigeren piloten van en kele maatschappijen extra vluchten naar Schiphol uit te voeren. Dit werd gisteren op de persconfe rentie van de Vereniging van KLM- vliegers verklaard. Hieraan werd toe gevoegd. dat de vereniging van vele zijden blijken van sympathie ontvangt. Op het ogenblik ligt twee-derde van het commerciële luchtverkeer met Amsterdam stil. zo heeft de directeur van Schiphol, de heer V. F. M. Del- laert, verklaard. Aan directe inkomsten uit hoofde van havengelden derft de luchthaven thans een bedrag van 3000 per dag. Radio-Padang heeft gemeld, dat de rebellen „de slag om Pa kanbaru" winnen en dat de stad tweemaal in andere handen is overgegaan. Voorts meldde de radio, dat het district Atjeh in Noord-Sumatra zich officieel bij de opstandelingen heeft aange sloten- De premier van de tegenregering Sjaffruddin, zei in een radiorede, dat binnenkort geheel Sumatra in handen van de opstandelingen zal zijn. Ook Medan is. volgens radio-Padang in handen van de tegenregering. De berichten uit Djakarta ontkennen alles wat Padang beweert en zeggen precies het tegenovergstelde: „zonder veel moeite worden de opstandelin gen teruggeslagen. Medan en Pakan baru bevinden zich vast in handen van de centrale regering". De vliegdienst Djakarta-Medan wordt vandaag her vat. Russische wapens? Het socialistische dagblad „Pedoman" in Djakarta meldde, dat volgens on bevestigde berichten de Russische schepen, die onderweg zijn naar Indo nesië. wapens meebrengen. In Tandjong Priok. de haven van Djakarta, zijn intussen vier Russische schepen aangekomen. Gemiddeld me ten deze schepen 1.900 brt. Nog zes andere Russische schepen kunnen ieder ogenblik worden verwacht. die zij hebben gedaan in hun functie van bestuurder van een vakvereni ging, die als partner in het overleg is erkend. Mocht de internationale federa tie van vliegerorganiasties de sug gestie van de Zweedse vereniging van vliegend personeel overnemen dan zou het luchtverkeer op Schip hol wel eens geheel stil kunnen worden gelegd. Dat betekent voorts, aldus de heer Dellaert, dat de cargadoors met hun vrachten, die nu nog met de toestellen van de buitenlandse maatschappijen, althans zoveel mogelijk, worden vervoerd hun transportmiddel door de lucht kwijt raken. De schade, ook voor de industrie en de handel, die daaruit zou voortspruiten, kan niet worden overzien. Uiteraard was er ook gisteren op Schiphol beduidend minder te doen dan op dagen, waarop de gang van zaken normaal is. De toestellen van buitenlandse maatschappijen bleven af- en aanvliegen, doch ruim zeventig zilveren machines van de KLM zelf bleven roerloos staan.... Zeventig toestellen Dertien van de 96 toestellen, waar over de KLM beschikt, zijn in gebruik in West-Indië en op Ned. Nieuw-Gui- pea, waar de diensten normaal door gang vinden en een tiental machines is ergens op de wereld onderweg naar de plaats van bestemming. Slechts één vlucht werd gisteren door de KLM uitgevoerd. Vragen in Kamer Intussen hebben de Kamerleden Mat- ser (Eerste Kamer) en Burger (Tweede Kamer) schriftelijke vragen gesteld over de actie der KLM-vlie gers. De heer Matser vraagt aan mi nister Suurhoff o.m., of deze niet met de vragensteller van mening is, dat het op de weg van de regering ligt om te bemiddelen in het geschil. De heer Burger vraagt aan minister Al- gera o.a. of deze niet van mening is, dat het onjuist moet worden geacht maatregelen te nemen tegen perso neelsleden op grond van uitlatingen, In de vergadering van de Eerste Kamer van gisterenavond zijn, na slechts korte discussies, het wetsont werp tot instelling van het staatsbe drijf Artillerie-inrichtingen" en de begroting van Zaken Overzee 'z.h.s. aangenomen. EEN OUD-MARINEAMBTENAAR, die zich, werkzaam bij het ministerie van Marine, onrechtmatig 83.000.had toegeëigend, is door de rechtbank in Den Haag veroordeeld tot 21/2 jaar ge vangenisstraf. VIJFTIG vooraanstaande Fransen hebben president Coty verzocht gra tie te verlenen aan de Algerijnse ver zetsstrijder Abdelkader Guerroudj, die ter dood is veroordeeld. PROF. DR. L. J. M. BEEL is, over eenkomstig de verwachtingen, waar van wij in onze editie van gisteren reeds melding maakten, met ingang van 1 april benoemd tot lid van de Raad van State. TE ZUTPHEN is gisteren in alle stilte het stoffelijk overschot teraardebesteld van de heer G. F. H. Giesberger, die van 1946 tot 1950 lid was van de direc tie van de Ned. Spoorwegen. IR. J. J. M. VEGTER uit Leeuwarden is met ingang van 1 mei a.s. benoemd tot rijksbouwmeester. IN CASSATIE in Den Haag diende gisteren de zaak van mevr. C. L„ die in de Hofstad een slagerij heeft en daarin margarine had verkocht. Zij was door de economische politierech ter veroordeld tot 25 boete. Con clusie van de Raad van Cassatie op 1 1 april. EEN 24-JARIGE rangeerder is te Rot terdam door een rangeerlocomotief tijdens zijn werkzaamheden gegrepen en gedood. GENERAAL WHEELER, onder wiens leiding het vorig jaar het Suezkanaal weer bevaarbaar is gemaakt, bevindt zich weer in Egypte voor besprekin gen over plannen om het kanaal te verbeteren. WEGENS een poging tot moord op zijn 24-jarige stiefdochter Augusta H. Is gisteren ter zitting van de recht bank te Amsterdam 12 jaar gevange nisstraf met aftrek van het voorarrest geëist tegen de 53-jarige los-arbeider A. F. F. V. uit Amsterdam. Tengevolge van een loonconflict zullen er vandaag in West-Duitsland met uitzondering van Hamburg, Bremen en Saarland geen trams en autobussen rijden. Het is mogelijk, dat ook de water-, gas- en elektrici teitsvoorziening zal worden gestaakt. Bij deze „waarschuwingsactie" zijn 350.000 employé's van openbare nuts- en transportbedrijven betrokken, die hiermee willen protesteren tegen de „vertragingspolitiek" ten aanzien van de onderhandelingen over hun eisen voor hogere lonen. André Roches, algemeen direc teur van de Parijse gemeentepo litie, is ontslagen. Deze maatregel is na onderzoek genomen door het ministerie van binnenlandse zaken. Dit onderzoek was het gevolg van de betogingen door de Parijse politie donderdag j.l. gehouden. Maurice Papon, het nieuwe hoofd der Parijse politie, die kortgeleden uit Algerië, waar hij een hoge post bekleedde, naar Parijs is gevlogen, heeft meegedeeld, dat aan de Parijse politiemannen voortaan 2.750 frank (een kleine dertig gulden) per maand ..gevaarspremie" zal worden toege kend. De premie zal worden uitbetaald aan politiemannen, die bij de uitoefe ning van hun taak onder de huidige omstandigheden" een groter risico lo pen dan normaal. Op het vliegveld Orly waren in de nacht van maandag op dinsdag 160 gendarmen uit Bone en Constantino (Algerië) aangekomen. Zij hadden hun uitrusting bij zich. Zondagavond waren reeds verster kingen voor de Parijse politie aange komen met het oog op eventuele rel letjes bij de betogingen, die van extremistische zijde werden verwacht en die gisterenavond gehouden zijn. Een gelukkige moeder met haar jonge zoon. gefotografeerd in het prinselijk paleis te Monaco. Prinses Gracia met in haar armen prins Albert. (ANP telefoto) J Weersverwachting van het K.N. i M.I. tot vanavond, opgemaakt t gisterenavond 23.15 uur: J Enkele verspreid voorkomende f sneeuwbuien maar ook opklarin- f Sen. Zwakke tot matige wind in i hoofdzaak tussen noord en oost. J Aanhoudend koud. Verwachting van het Belgisch i Weerkundig Instituut: J Lichte tot matige wind uit noord i tot noordoost. Mooi, maar later zwaar bewolkt met opklaringen. i plaatselijk een weinig sneeuw en J des morgens nevelig. Vandaag: Zon onder 18.50 uur. i Maan onder 18.14 uur. ™°rIw: Zon op 6 44 uur' Maan 11P 6.29 uur. Deze foto geeft een beeld van wachtposten van de troepen van de rebellen-regering op Midden Sumatra in de nabijheid van het oliecentrum Pakanbaru. De president van de rechtbank te 's-Gravenhage, jhr. mr. G. Witsen Elias heeft de eis van de Amster damse advocaat mr. R. P. Kokosky, die mede namens 23 andere puzze laars tegen de organisator van de puzzel ,,Het Gouden Woord" een kort geding had aangespannen, afge wezen. Mr. Kokosky had geëist, dat de pot van de vierde ..gouden woord puzzel", ruim 44.000.-. op een bank zou worden gestort, ter verdeling on der de goede oplossers, zulks op straffe van een dwangsom van 60.000.-. De organisator van de puz zel. de heer A. L. van Vriesland, had besloten de pot van de vierde puzzel bij die van de vijfde te storten, om dat tengevolge van een vergissing de puzzel zo gemakkelijk was geworden, dat er ruim 60.000 winnaars waren. De president overwoog in zijn vonnis onder meer. dat het hier ging om, zoals de advocaat van de gedaagde, mr. L. van Heyningen, had gesteld, een overeenkomst van spel en wed denschap. zowel voor de eisers als voor de gedaagde en dat daarom de vordering aan de eisers niet kon wor den toegewezen. (Van onze parlementaire medewerker) De KVP heeft gisteren de regering gewaarschuwd, dat het nu onderhand maar eens uit moet zijn met het doordrukken van wetsontwerpen tegen de zin van de volksvertegenwoordiging in. Mr. Kropman (KVP) zei in de Eerste Kamer tijdens de behan deling van het wetsontwerp tot verlaging van de Rijksbijdrage in de werkloosheidspremie, dat zijn fractie niet langer wenst te wijken voor een „onaanvaardbaar" van de regering. Als de rege ring er niettemin mee doorgaat, dan zal de KVP de haar opge drongen consequenties aanvaarden. om de regering haar steun te geven ook al ging het niet van harte. Minister Suurhoff had echter ver klaard, dat de reserves in het werk loosheidsfonds voldoende zijn, om bij een werkloosheid van 13 procent (nu is het circa 3i/j procent) de uitkerin gen gedurende twee jaar te handha- \en. De werknemers en werkgevers hoeven ook niet meer te betalen. Het enige, dat men tegen het voorstel kan inbrengen, zei minister Suurhoff. is dat aan hen een zeer gering voordeel wordt onthouden, namelijk een ver laging van de premie met vier cent op een weekloon van 80.De be windsman zei ook nog. dat het voorstel moet worden gezien als onderdeel van het gehele regeringsprogram om de be groting sluitend te maken. ,.Er zijn weliswaar door de jongste ontwikke lingen in Indonesië en door de toe genomen werkloosheid toch al gaten in het budget ontstaan, maar dat is nog geen reden om nog meer gaten te maken". Mr. Kropman zei te vrezen voor een zekere vorm van tirannie van het ka binet en het verbaasde hem, dat een zo gezond democratisch denkend man als minister Suurhoff overgaat tot deze methode, die het democratisch Staatsbestel in gevaar brengt. In dit geval was de meerderheid van de Katholieke fractie nog bereid De regering-Gaillard heeft gisteren het vertrouwen van de nationale ver gadering gekregen. De stemming ging over het voorstel tot grondwets wijziging ter stabilisering van het staatsbewind. De officiële uitslag was 282 tegen 196 stemmen. De tegenstemmers wa ren de communisten, de Poujadisten en de Gaullisten, De radicaal-socia listen van Mendes-France onthielden zich van stemming. De stemming betekent niet het slot van het debat over het gehele ont werp, dat weer naar de commissies moet worden verwezen en waarover de eindstemming niet voor het einde van het voorjaar wordt verwacht. Motie van uitstel De motie van professor Molenaar (VVD) om de hele behandeling „tot een nader tijdstip" te schorsen, wees de minister af. De lilberale woord voerder had gewild, dat de Kamer zich eerst over de nieuwe financiële eco nomische situatie kon beraden. „Die situatie is in zoverre nieuw, dat ze nog aanzienlijk beroerder is gewor den", zei de geprikkelde minister in weinig parlementaire taal. Ook de andere fracties (behalve de CHU) za gen niet veel in verder uitstel. De motie werd verworpen met 13 tegen 37 stemmen. De KVP'er van Lieshout was voor. Het wetsontwerp zelf werd aan vaard met 30 tegen 23 stemmen. Voor waren PvdA en de meerder heid van de KVP. Tegen de AR, VVD, CHU. CPN en vier KVP'ers: mevrouw Luyckx-Sleyffer en de heren Kraa.> - vanger, H. de Gou en van Lieshout. De christen-democraten, socialisten en liberalen in de nieuwe Europese assemblee hebben hun fracties ge vormd. De christen-democratische fractie, die 65 leden telt, heeft de Belg Pierre Wigny tot voorzitter gekozen. Wigny is voorzitter van de ohristen-democra tische fractie in de oude gemeen schappelijke vergadering der E.G.K.S. geweest. De 38 socialisten kozen de Fransman Lapie tot hun voorzitter. Lapie was ook reeds in de gemeen schappelijke vergadering fractievoor zitter. De liberalen moeten hun voor zitter nog kiezen. Men verwacht, dat de Fransman Pleven dat zal worden. De Amerikaanse onderminister van arbeid, Newell Brown, heeft ver klaard, dat er thans geen aanleiding bestaat om te hopen op een plotse linge opleving in het Amerikaanse bedrijfsleven in de eerstkomende maanden. President Eisenhower heeft giste ren met republikeinse leiders de maatregelen inzake belastingverla ging besproken, welke mogelijk ge nomen zullen moeten worden tenein de verbetering te brengen in de hui dige ongunstige economische toe stand in de V.S. Senator Edward Martin zeide, dat de volgende voorstellen werden be sproken welke mogelijk ten uitvoer gelegd zouden worden als de econo mische inzinking nog ernstiger vor men zou aannemen: 1. Een verlaging van 50 procent in het bedrag, dat wekelijks als in komstenbelasting wordt afgetrok ken van lonen en salarissen. 2. Een verlaging der accijnsen op auto's en andere verbruiksgoede- ren. 3. Een verlaging der vennootschaps belasting teneinde het bedrijfsle ven op lange termijnbasis te sti muleren. De H. Congregatie voor Reli gieuzen te Rome heeft in een brief aan de generale oversten van orden en congregaties richt lijnen gegeven voor het gebruik van radio en televisie in kloos ters. De televisie, aldus de brief, heeft haar goede en kwade kanten, haar nut en haar gevaren. Daarom wil de H. Congregatie geen absoluut verbod uitvaardigen, maar van de andere kant geen onbeperkte goedkeuring aan de toelating van T.V.-toestellen in de kloosters verbinden. Een abso luut verbod der televisie zou tot ge volg kunnen hebben, dat sommige kloostergemeenschappen, welke op sociaal en godsdienstig gebied actief zijn, vervreemden van het maat schappelijke leven in de wereld, ter wijl een onbeperkte goedkeuring on getwijfeld de religieuzen zou terug brengen in de wereld, welke zij heb ben verzaakt. Zij zouden zich gelei delijk aan een wereldse mentaliteit eigen maken, welke onverenigbaar is met. de kloosterlijke staat. Hierom heeft de H. Congregatie der Religieuzen het nodig geoordeeld eni- stellen. Zij verzoekt de algemene oversten aan de hand van deze be ginselen voorschriften te geven, aan gepast aan de geest en traditie van hun respectieve orden en congrega ties. Beginselen De generale oversten der orden zijn in geweten gebonden aan de vol gende beginselen, welke de H. Con gregatie heeft gesteld: 1. Televisie mag niet worden toege staan in contemplatieve kloosters, hetzij van mannen hetzij van vrou wen. De radio wordt toegelaten, maar dan om te luisteren naar de Paus, Zijn zegen te ontvangen of, in uitzonderlijke gevallen, te luis teren naar godsdienstige uitzendin- '.en. n kloosters van niet beschouwen- orden of congregaties is het ersoonlijk gebruik van radio- of olevisietoestellen verboden. Deze cuestellen zijn slechts voor alge- neen gebruik en moeten daarom in een gemeenschappelijke kamer staan. Het gebruik van deze toe stellen moet geschieden onder con trole van de kloosteroverste of zijn gemachtigde. ge fundamentele beginselen vast te 3. Kloosteroversten "moeten het aan zetten verbieden van program ma's. welke onverenigbaar zijn met het kloosterleven wegens hun morele of wereldse aard. Het is volgens de Congregatie niet verboden te luisteren naar de nieuws berichten of naar uitzendingen van leerzame of godsdienstige aard. Maar alle andere uitzendingen moeten of kunnen tenminste onaanvaardbaar geacht worden om de hierboven ge geven redenen. Zij moeten daarom verboden worden, indien zij uitslui tend voor ontspanning zouden dienen. Het schrijven verklaart, dat de kloos teroversten de tijd moeten beperken, welke besteed wordt om te luisteren of te kijken naar radio-, respectieve lijk televisieprogramma's teneinde aldus te voorkomen, dat hierdoor het werk en de plichten der kloosterlin gen gehinderd zouden worden. De H. Congregatie der Religieuzen besluit met de opmerking, dat er uitzonde ring op deze regels mogelijk is voor sommige groepen van kloosterlingen, indien naar het oordeel van de over sten, deze uitzondering gerechtvaar digd wordt door redenen van aposto laat. Gisteren heeft tegen het mid daguur een enorme brand ge woed in het woonoord Schat tenberg te Westerbork, waar Ambonezen zijn ondergebracht. Door de hevige wind heeft de brand een zodanige omvang aan genomen, dat vier barakken, waarin 88 gezinnen (ongeveer 500 personen) waren gehuisvest, werden verwoest. De bewoners hebben in allenijl hun kamers moeten verlaten, zodat al hun bezittingen verloren zijn gegaan. Aanvankelijk ging het gerucht, dat enige kinderen in de vlammen waren omgekomen, maar dat is niet juist gebleken. De kampraad heeft na de brand de balans opgemaakt, maar toen bleek, dat er alleen materiële schade was aangericht, maar die was dan ook bijzonder groot. De brandweren uit Assen, Rolde, Beilen en Westerbork, die direct ge waarschuwd werden, waren binnen de kortst mogelijke tijd aanwezig, doch de brand had reeds een bij zonder grote omvang aangenomen. Brandende planken en stukken papier vlogen door het woonoord, zodat men de grootste moeite had verdere uit breiding te voorkomen. Om twee uur had men de laaiende vlammen be dwongen. In het kamp werd natuurlijk een grote opschudding veroorzaakt. Het voornaamste probleem werd ge vormd door de vraag, wnr de 500 dakloze bewoners van het kamp de nacht zouden moeten doorbrengen. Men bracht de schoollokalen, de schouwburgzaal en de loodsen van de genie daarvoor in gereedheid. Van daag zullen deze Ambonezen ver moedelijk overgebracht worden naar twee kampen elders. De plaatselijke afdeling van het Nederlandsche Roode Kruis te Wes terbork zal een grote partij speelgoed uitreiken aan de Ambonese kinde ren. die door de brand hun bezittin gen zijn kwijt geraakt. Dit speelgoed is, afkomstig uit het centraal maga zijn van het Jeugd Rode Kruis. Te Praag zijn acht Tsjecho- slowaken tot gevangenisstraffen van ten hoogste vijf jaar ver oordeeld, omdat zij zich schul dig zouden hebben gemaakt aan ..tegen de staat gerichte acties" na op verboden spiritistische seances contact te hebben ge zocht met de geesten van ka pitalistische leiders". De veroordeelden hadden, via een medium, van Thomas Ma- saryk, de stichter en eerste pre sident van de Tsjechoslowaakse republiek Eduard Benesj, diens opvolger, en wijlen de Tsjechi sche schoenenkoning Thomas Bata de „belofte" gekregen, dat het communisme ten val zou komen en het kapitalisme in ere zou worden hersteld. Jan Novosad, voormalig di recteur van Bata voor Afrika, kreeg de hoogste straf, 5 jaar. Zijn vrouw werd veroordeeld tot drie jaar, omdat zij de uit spraken van het medium had vermenigvuldigd voor versprei ding onder hun vrienden. Het medium, mevrouw Helena Win- klerova, die anderhalf jaar kreeg, had ten tijde van de Hongaarse opstand verklaard, dat volgens de geesten het uur der bevrijding was gekomen.

de Stem | 1958 | | pagina 1