DJAKARTA WEER BAAS IN MEDAN KLM-vliegers staken door Roerloos op het platform Y.S. lanceerden kunstmaan Ex-keizerin in Keulen Rotterdammers stalen rubber in Roosendaalse fabriek Twee Thunderstreak- straaljagers vermist Zakenman verdween. 3,5 ton debet bleef Neem blikgroenten Prof. Beel lid Raad van State DAGBLAD VOOR ZEELAND Het gist Atjeh in Arbeidsonrust in West-Duilsland Möskou: 9.9 procent... Aanhoudend koud weer Parlement in Italië ontbonden Murphy en Bceley optimistisch Rookpluim boven IJsselmeer Eigenaresse kocht partij weer terug 98e JAARGANG No. 2270a Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia, Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda. Reigerstr. 16. Tel.: Directie, Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. -C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. f 7.- p. kwartaal, p. post ƒ8.20, p. week Cuitsl. hjj niet postbestell.) 0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm. 15 ct. Postrek. 278841 DIN LD AG 18 M A A Voor God, Koningin en Vaderland Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per mm. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per mm). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie ƒ0.14 per mm. (Ingezonden Mede delingen M) 35 per mm.) Bij conti act aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt, btaatwerk 3 ct. pel min. extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102. (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstiaat 41. tel. no. 35). In een regeringsuitzending voor radio D jakarta werd door de woordvoerder van het legerhoofdkwartier, luitenant-kolonel Pirngadie, medegedeeld, dat 0111 ze ven uur maandagmorgen alle opstandige troepen uit Medan, het vliegveld en Belawan waren verdreven, en dat de trouw gebleven troepen de macht weer in han den hebben. Ondanks de zeer verwarde berichten, die over de situatie in Noord-Sumatra doorkomen, meent men te mogen aannemen, dat dit bericht van Djakarta juist is, ondanks tegenspraak van radio-Padang. Radio-Me- dan, ook weer in de ether, be vestigt nl. de berichten van Djakarta. Een en ander wil echter allerminst zeggen, dat Djakarta de situatie in Noord-Sumatra weer volkomen mees ter is. Langkat schijnt n.l. nog in han den te zijn van opstandige troepen. Ook in Atjeh gist het. Volgens radio-Padang er kwam hier omtrent weliswaar geen bericht, maar ook geen tegenspraak van Djakarta zou niet alleen Tapa- nuli, doch ook Atjeh naar de ..re bellen" zijn overgegaan. Ook troepen in Atjeh zouden in ge vecht zijn gewikkeld met regerings- DE KLEINE JULES Crijns, die zoals wij gisteren hebben gemeld op de kleuterschool in Tongeren door een vijfjarig vriendje was neerge schoten is aan de opgelopen ver wondingen in het ziekenhuis te Luik gestorven. HET HONGAARSE persbureau M.T.I. meldt, dat de Russen begonnen zijn met het terugtrekken van hun troe pen uit Hongarije. DE ARGENTIJNSE bankemployés, j die 50 dagen geleden een staking be- l gonnen om kracht bij te zetten aan j hun looneisen, ziin tot een akkoord over loonsverhoging gekomen (50 gul- den per maand) en staken niet lan- ger. BIJ EEN KLEINE binnenbrand in Amsterdam een vlam sloeg in de pan werden vier personen zodanig gewond, dat zij in een ziekenhuis moesten worden opgenomen. IN AUSTRALIë zal te New South Wa les binnen een half jaar een gewel dige zonne-oven voltooid zijn. Door middel van spiegels zal een tempera tuur van 7.000 graden Fahrenheit te bereiken zijn. TE HEILOO werd op een overweg, die beveiligd was door zgn. Ameri kaanse spoorbomen, die slechts het rechtergedeelte van de weg afsluiten, een 70-jarige man door een trein ge grepen en gedood. EEN INTERNATIONALE jury heeft uit veertien ontwerpen het Neder landse ontwerp voor het Europa-zegel gekozen. A. van der Vossen uit Over- veen had het ontwerp, dat in de maand september wordt uitgegeven, vervaardigd. ACHT JAAR gevangenisstraf hoorden de 20-jarige mijnwerker A. uit Heer- len en de 29-jarige mevr. R. uit Hoensbroek voor de Maastrichtse rechtbank tegen zich eisen terzake j poging tot moord op de echtgenoot van R. DR. FUCHS is door de Britse Royal j Geographical Society met een bijzon- i dere gouden medaille onderscheiden. j Sir Hillary krijgt de stichtersmedaille van het genootschap. (Advertentie) In West-Duitsland heerste gisteren avond een groeiende arbeidsonrust als gevolg van het besluit der vak vereniging van (350.000) arbeiders in openbare diensten, die woensdag een symbolische staking zullen beginnen (uitgezonderd politie, brandweer, ge zondheids- en begrafenisdiensten). Bovendien had tegelijkertijd de loon- commissie van de bond van metaal arbeiders uit naam van 200.000 leden in het Ruhrgebied bekendgemaakt, dat het drie maanden onderhandelen voor loonsverhoging tenslotte vruch teloos was gebleven en dat men later deze week bijeen zal komen om ver dere maatregelen te overwegen. troepen. Radio-Padang noemde aan het slot van haar uitzending met na me enkele hoge officieren, die in Me dan door de troepen van de tegenre gering gevangen zijn genomen. Dit zouden zijn luit.-kol. Sujuharto, garni zoenscommandant van Medan, maj. Suhardi, commandant van de lucht basis Medan, en luit.-kol. Sangkojo, commandant der cavalerie in Medan. Vanuit Singapore hebben geen af vaarten naar Medan plaats gevonden. Rond Pakanbaru wordt nog hevig ge vochten. De helft van de aldaar ge lande parachutisten 'is volgens ra dio-Padang vernietigd, maar niet temin is Pakanbaru zelf in handen van de regeringstroepen. De troepen van de tegenregering hebben zich in de jungle teruggetrokken om daar 'n guerilla voort te zetten. Het persbureau PIA meldt uit Dja karta. dat het Indonesische ministe rie van buitenlandse zaken aan de Caltex heeft meegedeeld, dat haar installaties bij Pakanbaru weer in bedrijf zijn gesteld. Sociale transfers Het Indonesische deviezeninsti- tuut heeft bekend gemaakt, dat met ingang van gisteren de bui tenlandse bedrijven in Indonesië een aanvrage kunnen indienen voor de transfer van een deel van het salaris van hun employés. Daaraan werd toegevoegd, dat in beginsel voor het lopende jaar trans fer naar het buitenland voor buiten landse leden van de bedrijfsstaf zal zijn toegestaan. In de bekendmaking werden Neder landse bedrijven en Nederlandse per soneelsleden niet van de transfer mogelijkheden uitgezonderd. In december jongstleden werden, in het kader van de anti-Nederlandse campagne, alle sociale transfers voor Nederlanders ingetrokken. Ex-keizerin Soraya, gefotogra feerd tijdens haar eerste ver schijning in het publiek na het bekendmaken van de scheiding, in Keulen. Achter haar loopt een agent van de Westduitse veilig heidspolitie; de Westduitse re- Het officiële Sowjet-persbureau Tass meldt, dat 133 miljoen kiezers 99.97 procent van het kiezerscorps zondag gestemd heeft bij de ver kiezingen voor een nieuwe Opperste Sowjet. 99.67 procent van de kiezers stemde voor de officiële kandidaten voor de raad van de unie en 99.72 procent voor die van de raad der nationaliteiten. gering geeft haar nl. nog de status van echtgenote van een regerend vorst, totdat er een officiële mededeling over ha.ar positie wordt gedaan via de di plomatieke kanalen uit Iran. De vliegers van de K.L.M. hebben gisteren dienst gewei gerd. Men nam in K.L.M.-krin- gen aan, dat bij de halsstarrige houding der vliegers die het opnemen voor hun ontslagen collega's De Laat en Metz slechts drie van de 32 toestellen van onze nationale luchtvaart maatschappij op deze dag zou den vertrekken. Van Schiphol is echter slechts één toestel vertrokken en wel de K.L.M. Super Constellation ..Isotoop", die in Londen passagiers voor een fiharter- vlucht naar het Midden-Oosten zou opnemen. De Isotoop werd gevlogen door gezagvoerder J. Deknatel, die zaterdag telegrafisch zijn lidmaat schap van de Vereniging van K.L.M.- vliegers had opgezegd, en de heer F. Houba. nog steeds lid van die ver eniging. De Amerikaanse marine is er gisteren in geslaagd met behulp van een Vanguard-raket een tweede Amerikaanse kunstmaan in haar baan om de aarde te brengen, zodat er nu drie kunst manen om de aarde draaien: de Russische Spoetnik 2, de Ver kenner van het Amerikaanse leger en de Vanguard. De slanke driedelige Vanguard-raket met de slechts 16 cm grote satelliet i werd maandag- om 13.1-6. üur Neder landse tijd onder bijzonder gunstige weersomstandigheden gelanceerd- - en i steeg vlot op, een spoor van vuur en rook achterlatend. President Eisenhower heeft het suc ces van de marine dat volgt op twee mislukkingen waarover heel wat te doen is geweest persoonlijk we reldkundig gemaakt. Het officiële Sowjet-bureau Tass meldde gisteren- I avond de geslaagde lancering zonder enig commtaar. Dr. John Hagen, de directeur van het Vanguard-project, heeft verklaard dat de vrijwel bolvormige Vanguard- satelliet en het derde deel van de raket met een snelheid van 29.000 tot 30.500 km per uur een baan beschrij- ven waarvan de afstand tot de aarde varieert van 4.000 km tot 640 km. De satelliet heeft volgens dr. Hagen een levensduur van vijf tot tien jaar, de i omlooptijd bedraagt 135 minuten. De baan van de Vanguard maakt een hoek van 33 graden met. de evenaar, waar- door de kunstmaan in Europa, met uit- 1 zondering van het zuiden van de I Sowjet-Unie, niet zal kunnen worden gezien. I De Vanguard heeft twee zenders, j waarvan er een op zonne-energie werkt en mogelijk dus, zolang de satelliet bestaat, zal blijven uitzenden. De zenders seinen o.a. gegevens uit over de hitte van de zon en de tempe ratuur van de kosmische ruimte. Dr. Hagen verklaarde voorts nog, dat tijdens het lopende geofysische jaar nog zeven pogingen zullen worden ge daan om volledig uitgeruste Ameri- iiaantiagochtend op Schiphol: Vanuit de restauratie iverd deze opname gemaakt van de KLM- machine voor Lima (KL 781) die om 8,45 uur zou moeten vertrek ken doch roerloos op het plat form bleef staan. Zoals zo veel toestellen deze da,g... •'WfiKSJP in 4 minuten klaar op tafel J Weersverwachting van het K.N. t M.I, tot vanavond, opgemaakt t gisterenavond 23.15 uur: t Droog: weer met plaatselijk wol- kenvelden. Overwegend matige v ind tussen oost en noord. On- geveer dezelfde temperaturen als gisteren. J Verwachtig van het Belgisch Weerkundig Instituut: Matige tot vrij krachtige oosten- I wind. Meestal mooi lot bewolkt. Later plaatselijk misschien enige t sneeuw. Regen vanuit het zuiden Vandaag: zon onder 18.49 uur. J Maan onder 17.10 uur. Morgen: zon op 6.46 uur. Maan i op 6.08 uur. President Gronchi heeft gisteren de j twee kamers van de Italiaanse volks vertegenwoordiging ontbonden. Men verwacht, dat er voor 25 mei verkie zingen zullen worden uitgeschreven. Het besluit is genomen op verzoek van de christen-democratische rege ring. Het vijfjarige mandaat van het huis van afgevaardigden is bijna af gelopen, maar voor de senaat zouden er pas volgend jaar verkiezingen be hoeven te worden gehouden. Als verklaring van de ontbinding van beide kamers werd opgegeven, dat men twee algemene verkiezingen in twee achtereenvolgende jaren wil de vermijden om financiële redenen. De nieuwe verkiezingen zullen, naar men verwacht, geen grote ver anderingen teweeg brengen. De Amerikaan Robert Murphy en de Brit Harold Beeley, die met een zending van ..goede diensten" tussen Frankrijk en Tunesië zijn belast, zijn na „werkelijk bemoedigende bespre kingen" met de Tunesische leiders naar Parijs teruggereisd. Zij zullen daar met de Franse.re gering verdere besprekingen voeren. Beeley verklaarde bij het vertrek uit Tunesië te geloven, dat Murphy en hij „vorderingen maken". Beeley zal waarschijnlijk twee ol drie dagen in Parijs blijven en dan naar Londen gaan. kaanse satellieten het luchtruim in te zenden. De nu gelanceerde Vanguard is, evenals de verkenner 1. een proef- satelliet. De volgende kunstmanen zullen verder in de ruimte doordrin gen en dr. Hagen achtte het niet uit gesloten, dat binnen een jaar een kunstmaan gelanceerd zal worden, die een reis rondom de maan maakt. De toestellen van buitenlandse maatschappijen vlogen geregeld af en aan. Enkele buitenlandse maatschappijen legden grotere vliegtuigen in. zodat voor passa giers, die per K.L.M. zouden wor den vervoerd, een plaatsje in die ruimere vliegtuigen gereserveerd kon worden. Daarvan profiteerde o.m. de Japan se filmster Miko Taka. die met een DC-6B van de Sabena naar Brussel kon vertrekken. Faas Wilkes, die woensdag met Valencia in de Spaanse havenstad tegen Birmingham City zou moeten spelen, had aanvankelijk minder geluktotdat ook hij omdat een aantal geboekte passagiers voor een toestel van de Sabena om onbekende redenen verstek liet gaan per Sabena naar Brussel kon ver trekken. Behalve dan de heren Deknatel en Houba. heeft zich geen der andere vliegers voor de normale vluchten gemeld; wel waren de overige be manningsleden steeds present. De vakorganisaties, die deel uitma ken van K.A.B., N.V.V. en C.N.V., staan buiten het conflict. In het geor ganiseerd overleg zou naar de mening van deskundigen een ont wikkeling als de onderhavige, onvoor stelbaar zijn geweest. Bovendien dreigt eg schade voor de 16.500 K.L.M.-ers, die geen vliegers zijn. Langdurige besprekingen zijn ge voerd tussen minister Algera (Ver keer en Waterstaat) en de heer Aler, president-directeur van de K.L.M., alsmede met minister Suurhof (Soc. Zaken). Bijzonderheden hierover zijn niet bekend gemaakt. De vliegers sta ken door. Op de Amsterdamse Beurs veroor zaakte de staking, die ook daar zeer betreurd wordt, voor de aandelen van de K.L.M. een koersdaling van 3 pun ten. n.l. van 110.5 tot 108. Twee F 84-„Thunderstreak"-straaljagers van het 315e squa dron van de Koninklijke Luchtmacht zijn gisteren, na schiet oefeningen op de Vliehors, niet op de basis Eindhoven terug gekeerd. Vermoed wordt, dat zij tussen Enkhuizen en Volendam in het IJsselmeer gestort zijn. (Van onze verslaggever) Vier „handige" Rotterdammers hebben kans gezien gedurende een periode van enkele maanden uit een .opslagplaats van de rubberfabriek Indiana te Roosendaal voor een waarde van onge veer 30.000.aan ruwe rubber te ontvreemden. Elke vracht in totaal 10 a 15 werd meteen naar een handelaar in rubber te Waalwijk gebracht, die geheel te goeder trouw de partijtjes kocht. vol met rubber, waarna weer vrolijk werd gestart. Dit kon zonder enig be zwaar gebeuren, omdat vrijwel dag en nacht auto's dit terrein op en af rijden en er dus voor de omwonenden weinig opvallends aan is. Op zyn beurt bood deze de rubber als tweedehandsgoed bij Indiana aan zodat het weer terug naar Roosendaal kwam. De vier Rotterdammers zijn thans aangehouden en worden heden voor de officier van justitie te Breda geleid. Het spelletje om vanuit Rotterdam met een bestel, of personenauto naar het zuiden af te zakken en er een vrachtje rubber te laden kon enkele maanden ongestoord doorgaan, omdat de opslagplaats aan de Burgerhoutse- straat te Roosendaal een behoorlijke voorraad bevat, die niet geregeld wordt geïnventariseerd. Doordat een der Rotterdammers als chauffeur en kele malen ter plaatse was geweest, kende hij de situatie en wist ook, dat de deuren van het magazijn zonder veel moeite te openen waren. In oktober van het vorige jaar werd de eerste poging ondernomen. Er werd een be- stelwagentje gehuurd, men kwam na verkenning van het terrein het erf opgereden, opende de deuren, reed het wagentje binnen en laadde het Even vrachtje halen Voor zover viel na ie gaan is op deze wijze 10 tot 15 maal een vrachtje gehaald, zodat in totaal ongeveer 15000 kilogram ruwe rubber verdween, zon der dat dit direct opviel. In verband met de gespannen toestand in Indo nesië had de directie van Indiana maatregelen genomen om steeds over voldoende voorraad te kunnen be schikken, zodat het verdwijnen van partijtjes van 1000 kilo niet eens op viel. Het halen van een vrachtje gebeur de steeds 's nachts. De deuren van het magazijn werden weer netjes gesloten en de heren tuften naar een of andere koffietent tussen Roosendaal cn Waalwijk, om in de vroege morgen bij een Waalwijkse opkoper van tweede handsgoederen aan te kloppen en de vracht te koop aan te bieden. Deze kocht zonder enige argwaan de rub ber, boekte de partij in en bood deze te gelegener tijd aan.... bij de Rub berfabriek Indiana. Het spul zag er goed uit en werd vlot gekocht om in de mengmolens verwerkt te worden. De Waalwijkse opkoper handelde vol komen te goeder trouw. Argwaan Het was de Rotterdamse politie in tussen opgevallen, dat een bepaald ge zelschap zo rond het middernachte lijke uur er vaak met een gehuurde personenauto of bestelauto op uittrok eh laat in de morgen weer op de basis terugkeerde. De tocht ging meestal zuidwaarts; dit bleek bij het volgen van de wagen. Contact werd opgeno men met de politie te Breda en Roo sendaal. Er werd inderdaad wel eens op een nacht de door de Rotterdamse politie gemelde auto gesignaleerd, doch er was toen niets bijzonders mee. Zelfs toen de Rotterdamse politie tot aan houding overging en de mannen eens aan de tand voelde kwam er niets los en gingen de Rotterdammers vrijuit, Totdat op een gegeven ogenblik het woord „rubber" werd opge vangen. Met dit woord en de tochten naar het zuiden werd een combinatie gemaakt „rubberfa briek". Een voorlopige inventari satie van de Roosendaalse rubber fabriek volgde en daarbij bleek al gauw, dat er inderdaad ettelijke duizenden kilo's van een bepaalde soort ontbraken. Opnieuw werden de Rotterdammers gepolst, doch deze zeiden van niets te weten. Het bewijsmateriaal stapelde zich echter op, vooral toen ook de Waahvijkse handelaar zijn boeken openlegde en kon worden aangetoond dat de Rotterdammers de vermiste rubber hadden aangeboden. Zelfs kwam daarbij aan het licht, dat dezelfde heren uit een vrachtauto te Rotterdam een partij rubber had den gestolen. Onder geleide van twee rechercheurs werd het viertal toen naar Roosen daal overgebracht waar de zaak ver der rond kwam. Vandaag wordt het viertal, personen tussen de 30 en 40 jaar, van wie twee chauffeurs, een caféhouder en een terreinknecht, voor de officier van justitie te Breda ge leid. Drie toestellen waren naar de Vlie hors vertrokken en daarvan is alleen dat van de vluchtcommandant op de basis Eindhoven teruggekomen. De vluchtcommandant noch de basis heb ben van de twee vermiste toestellen een mededeling over moeilijkheden ontvangen. Onmiddellijk werden in de middag uren, toen de twee toestellen, gezien hun brandstoffenvoorraad, onmogelijk nog in de lucht konden zijn, uitge breide opsporingspogingen onder nomen. Vliegtuigen van de Marinelucht vaartdienst zochten het IJsselmeer af en in allerijl werd een Sikorski-heli- kopter naar Soesterberg gedirigeerd, teneinde bij eventuele reddingswerk zaamheden boven het IJsselmeer on middellijk te kunnen worden gebruikt. Een zuil van vlammen, die een rook pluim naliet terwijl zij met een boog naar beneden kwam. is gisterenmid dag omstreeks tien voor half drie door een arts uit Edam boven het IJssl- meer in noordelijke richting waarge nomen. De medicus, dokter L. van Bommen, die in zijn wagen reed, schat te dat hij de vrij grote vlammen een voorwerp met een brandende staart circa 10 a 15 seconden waar nam voor zij achter de dijk aan zijn gezicht werden onttrokken. Toen hij vanaf de dijk nog even ging kijken was alleen nog rook te zien. Twee vliegers van een squadron van vier, dat van Eindhoven op weg was naar de Vliehors. hebben eveneens iets waargenomen. Een van hen meende een rookpluim in de lucht te zien, de andere twee zwarte strepen. In de schemering werden op acht mijl ten zuidoosten van Hoorn enige wrakstukken vanuit reddingsvliegtui- gen waargenomen. Het zoeken moest toen echter worden gestaakt. Het is zo goed als zeker, dat beide piloten om het leven zijn gekomen. Het zijn de 27-jarige tweede-luitenant vlieger R. P. Roetert uit Veldhoven en de 25-jarige tweede-luitenant-vlie ger J. C. Zonhoven uit Eindhoven. De heer Roetert was gehuwd en had geen kinderen. De heer Zonohven was ge huwd en had een dochtertje. De vluchtcommandant, die behouden op zijn basis is teruggekeerd, was de eerste-luitenant-vlieger J. A. van Dommelen. 25 jaar, uit Haarlem. Voordracht bij Kroon (Van onze parlementaire medewerker). In politieke kringen is bekend ge worden, dat als opvolger van mr. dr. L. Deckers in de Raad van Sta'te pro fessor dr. L. Beel. minister van Staat, oud-minister van Binnenlandse Zaken en oud-vice-minister-president, bij de Kroon is voorgedragen. Het protestants Haags blad voegt hieraan nog toe, dat professor Beel de benoeming alleen zou willen aanvaar den, wanneer voor hem de mogelijk heid wordt opengehouden om vice- president van de Raad van State te worden. Wij kunnen uit de beste bron mededelen, dat deze laatste veronder stelling volkomen uit de lucht is ge grepen. Het zou ook staatsrechtelijk onmogelijk zijn. De 29-jarige meubelhandelaar J. B. K. uit Zwijndrecht is spoorloos ver dwenen. met achterlating van een schuld tot een bedrag van f 362.000. De Zwijndrechtse politie stelt op het ogenblik alles in het werk om hem in handen te krijgen en heeft daartoe onder meer de hulp ingeroepen van Interpol. De voortvluchtige meubel handelaar heeft zich volgens de poli tie bij herhaling schuldig gemaakt aan oplichting. Hij leefde weliswaar boven zi.in stand, maar toch acht men het onwaarschijnlijk, dat hi.i de grote bedragen, die hij door handige mani pulaties in zijn bezit kreeg, heiemaal heeft opgemaakt. De mogelijkheid be staat. dat hij de wijk genomen heeft naar België. K„ die volgens de politie een intel ligente jongeman is, begon zijn car rière als ijscoventer in Dordrecht. Enkele jaren geleden begon hij een handel in kleine meubelen in Zwijn drecht. De zaken liepen zo goed, dat hij eind vorig jaar in een groot pand te Zwijndrecht. nadat hij dit grondig had laten verbouwen, een meubel zaak vestigde. Toen het succes, dat hij ook met deze zaak had. hem naar het hoofd sloeg, zo zegt de politie, waagde hij zich aan gevaarlijke fi nanciële manipulaties met welk doel is tot dusver niet erg duidelijk. Bij enkele schuldeisers heeft hij een deel van zijn schuld afgelost, maar in totaal staat op zijn debetzijde» toch een bedrag van f 362.000. Hiertegen over staat een waarde van 70 a 80 mille aan meubelen die in ziin ma gazijn aanwezig zijn. Nader vernemen wij, dat deze za kenman zich ook vervoegd heeft bij een autohandelaar te Roosendaal, waar hij tegen een betrekkelijk lage prijs een auto aanbood. De autohan delaar, die de zaak niet helemaal vertrouwde, won eerst informaties in bij de politie, doch toen deze gunstig uitvielen, aarzelde hij niet langer en ging over tot aankoop van de wa gen....

de Stem | 1958 | | pagina 1