H. Scholte winnaar van daverend N NBB-toernooi KNBB wil rebellerende biljarters sans rancune terug A. Veldhuizen won Halsterse veldloop Coureurs gingen ter bedevaart Eindhovense derby Competitie opgeschort Hulst klopte MOC met 6-3 8 DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 10 MAART 1958 Laatste partij beslissend Interland-volley in Den Haag Drukke centrale training Belgische zege in Kuurne 55 Peter Post in Parijs geklopt Volgende optreden N.N.B.B. in Uden Finalisten le klas driebanden K.N.B.B. NAC had geen last met Wilhelmina Vlissingcn I sterker dan eigen reserves RBC verloor van ADO Steenbergen sloeg Roosendaal Uitslagenlijst 1 DER STEEN Op dezelfde dag, dat de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond besloo de rebellerende KNBB-ers „sans rancune" terug te willen, waren dezelfde re bellen in het Kasteelraadhuis van Wychen bezig er op exclusieve manier tegen aan te klappen. Vanaf dat statige toernooiveld kwamen de geweldige dingen in één lange rij door. Elke nieuwe partij werd een grotere sensatie dan dc vorige. Henk Scholte zuchtte dan ook diep op het moment, dat hy absoluut zeker was van de titel ereklas libre grootbiljart van de rebellerende NNBB. De donkere Eind'hovenaar had alle reden om zich verlicht op de borst te slaan, want hij kon zijn titel slechts verdienen in de laatste partij, tegen de man, die voor een grote berg top- series had gezorgd en iedereen zo bang als een wezel had weten te ma ken. Die man was Cees de Ruyter, specialist op dit onderdeel van de biljartsport. Maar de Waalwijker kon zich ditmaal niet over zijn zenuwen 'heen spelen. Hij liet Scholte te lang kans om caramboles te vergaren en dat deed zijn tegenstander dan ook gaarne. Overigens zorgde de Ruyter voor emotie genoeg, want hij liet nog gauw een serie van 237 over het biljart rollen. Grootste man Gezien het voorgaande was dat echter helemaal niet zo daverend meer. Het aantal malen, dat in één beurt alle 500 caramboles bijeen wer den gespeeld, was te groot om nog verwonderd stil te staan bij series van „slechts" enkele honderden. Tot en met zaterdag was de Ruyter on betwist de grootste man van het toer nooi, want op dat ogenblik had hij als enige drie maal achtereen een partij ineens uitgemaakt. Vrijdagmiddag had hij een keer drie beurten nodig gehad om z'n tegenstander winst te ontfutselen. Dat betekende dus dat hij in totaal zes beurten het respectabele totaal van 2000 caramboles had ge scoord. Hij presteerde het zaterdag eerst te gen Cees van Oosterhout. Maar de rustige Bredanaar, die geïnteresseerd naar de verrichtingen van zijn tegen stander had zitten kijken, kwam kalm overeind om met dezelfde routine iets dergelijks te doen. Alsof het dagelijks werk was leverde ook van Oosterhout de 500 caramboles af. Dat betekende dus een remise, 's Avonds moest de arme Mol geloven aan de weergaloze caramboles-drift van de Waalwijker. Hij bracht het in de nabeurt slechts tot één, nogal moedeloos gestoten, punt Tevoren had ook de toekomstige 'kampioen allerlei gewichtige dingen gedaan. Hij was zaterdag begonnen met een serie van 500, waarmee hij de al even arme Jacobs aan het einde van zijn Latijn bracht. Die stelde er niet één carambole tegenover. In de slotpartij van zaterdag, toen alle toe schouwers in de ontvangstzaal van het kasteel al zaten te gapen van verba zing, behaalde de Eind'hovenaar voorts een zege, die achteraf de belangrijkste bleek van het hele toernooi. Hij ver sloeg Cees van Oosterhout, een der zwaarste rivalen. Hij had er acht beurten voor nodig, maar dat kon wel, want van Oosterhout kreeg de juis te maat niet te pakken en haalde slechts een totaal van 19 caramboles. De reeks overwinningen van het Nederlands heren-volleybalteam is zaterdagavond in Den Haag gestuit. In een uiterst enerverend duel, dat de 1500 toeschouwers voortdurend boei de, bereikten de Belgen een 3-2 triomf nadat zij aanvankelijk een 2-0 achterstand hadden gehad. Een re sultaat dat zij vooral danken aan voortreffelijk verdedigend spel en een betere lichamelijke conditie, factoren, dia in de laatste games het effect aan het sterk aanvallend spel van Nederland ontnamen. Aan het duel der herenteams was een onaantrekkelijke strijd tussen de damesploegen van beide landen voor afgegaan. De service was vèelal slecht verzorgd, lange rally's waren een uitzondering en de spelopbouw vaak chaotisch. De Nederlandse da mes wonnen met 3-1. De eerste centrale trainingsbijeen komst voor de kandidaten voor het Nederlands elftal ter voorberei ding op de wedstrijd tegen België zal niet op woensdag 12 maart a.s. doch op dinsdag 18 maart a.s. wor den gehouden in het sportpark ,,De vliert" in Den Bosch. De spelers zullen daarna nog drie keer bijeenkomen: eenmaal voor de oefenwedstrijd tegen Sofia in het Olympisch stadion te Amsterdam (2 april) en tweemaal voor een training in Den Bosch (26 maart en 9 april). Voor het Nederlands jeugdelftal (18- 20 jaar) werd op dinsdag 11 maart a s. een centrale training vastgesteld op het HVC-terrein te Amersfoort. De Nederlandse jeugdploeg (16-18 jaar), die deelneemt aan het junio- rentoernooi van de Europese Voetbal unie, speelt op woensdag 12 maart a.s. in het Utrechtse stadion een oefenwedstrijd tegen „Hercules". Het Belgische wielerwegseizoen voor professionals werd zondag ge opend met o.a. de (12e) wedstrijd Kuurne-Brussel-Kuurnc, een 185 km lange rit door de Vlaamse Ardennen. Winnaar werd de Belg Gilbert Desmedt, die de afstand reed in 5 uur en 12 minuten. Roger Debaere klas seerde zich in dezelfde tijd als tweede; Marcel Rijckaert werd der de, André Noyelle vierde en Verach- tert vijfde. Van der Pluym, Wagtmans en West- dorp werd met vele andere renners ex aequo de 14e plaats toegewezen. Hr namen 90 renners aan de wed strijd deel. Henk Scholte kon vervolgens gaai slapen met het minder prettige idee dat hij nog altijd niet af was van Cees de Ruyter. Cees van Oosterhou' kon hem niet meer bedreigen, voora' niet. nadat de slanke Co de Nijs hen- zondag tot waarderende verbazin' van allen nóg een nederlaag toebracht Zaterdag had de Nijs al zijn planken koorts verloren door kalmpjes eer sublieme zege op Jacobs te behalen Hij had er niet meer dan vier beur ten voor nodig. De zondagmidda werd verder volgemaakt met de par tij tussen Jacobs en Mol, die beidt Amsterdammers, die tot dan toe al leen maar harde klappen hadden ge kregen en die verwoed vochten om een beetje winst. Jacobs haalde die bin nen, want hij bleek opeens goed vooi een meesterlijke serie van 497. Tot slot kwam de beslissende partii tussen Scholte en .de Ruyter, waarin, zoals gezegd, de Eindhovenaar aan hei langste eind trok. Uitslagen De uitslagen van zaterdag waren' Scholte 500 1 500 500 Jacobs 0 1 0 0 de Ruyter 500 1 500 500 van Oosterhout 500 1 500 500 Mol 500 11 421 45.5 de Nijs 121 11 23 11,06 de Nijs 500 4 223 125 Jacobs 262 4 188 65,5' de Ruyter 500 1 500 500 Mol 1 1 1 1 Scholte 500 8 362 62,56 van Oosterhout 19 8 7 2,37 Jacobs 500 3 497 166,66 Mol 184 3 183 61,33 de Nijs 500 9 218 55,55 van Oosterhout 128 9 66 14.22 Scholte 500 8 242 62,50 de Ruyter 224 8 237 30,50 De eindstand luidt: 1 Scholte 10 pnt. 108.69; 2 C. de Ruyter 7 pnt 160,28 3 van Oosterhout 5 pnt. 51.46; 4 de Nijs 4 pnt. 38,20; 5 Jacobs 2 pnt. 67,63; 6 Mol 2 pnt. 38,45. We zien hier twee der deelnemers, i zeer bijzonder toernooiveld un links H. Scholte en rechts C. de I geerde. Ruyter voor het kasteel, dat als I De algemene vergadering van de K.N.B.B. heeft zondagmid dag besloten het op 22 december van het vorige jaar aan het bestuur, gegeven advies „de N.N.B.B.-ers bij terugkeer in de N.N.B.B. het deelnemen aan nationale en internationale toer nooien te ontzeggen tot 1 september 1958" in te trekken. De vergadering heeft voorts besloten aan het bestuur van de K.N.B.B. over te laten of de N.N.B.B.'erg thans „sant rancune" terug mogen komen. Wat dit betekent heeft de voorzit ter, de heer W. Eeuwijk, na afloop van de vergadering duidelijk ge maakt. ..Thans is de allergrootste mogelijkheid geopend om op zeer korte termijn de eenheid in de Neder landse biljartwereld definitief te her stellen. Ons standpunt vóór de buiten gewone vergadering van 22 december was: „terugnemen zonder belemme ringen" en dat standpunt is inmiddels niet gewijzigd." Op zeer korte termijn zal een ple naire hoofdbestuursvergadering ge houden worden, waarop het bestuur zijn standpunt officieel zal vaststel len. Betogen Het punt werd ingeleid door de heer M. Vorstenbosch (Den Bosch) die evenals op 22 december betoogde, dat het op die dag bij stemming ge peilde advies onwettig is. Hij vroeg herroeping van dit advies. De heer Eeuwijk antwoordde hem: „Er is niemand, die zo graag wil pardonneren als ik. Maar deze kwes tie was zo belangrijk, dat de beslis sing toen bij Nederland lag en niet bij het bestuur". De heer W. Soeterboek (Kaatsheu vel) hield vervolgens een lange toe lichting op het voorstel van Kaats heuvel en de kwestie K.N.B.B.-N.N. B.B. nogmaals te behandelen en zo mogelijk de stemming van de buiten-i gewone vergadering van 22 december» te herzien. Kaatsheuvel had dit voorstel ge* daan, omdat dit district tot de con! clusie was gekomen, dat de heer Soe| terboek op 22 december op een doo hem gestelde vraag al dan niet opzet! telijk foutief was geantwoord. derzoek heeft ingesteld naar deze affaire en. dat hij tot de slotsom is gekomen, dat óf het hoofdbestuur óf de heer Wittebol destijds onwaarheid heeft gesproken. De heer Soeterboek zei, dat naar zijn mening ,,de N.N.B.B. er in is ge tippeld". „Hoe verder men komt in de correspondentie van de heer Wit tebol hoe sterker de indruk wordt, dat hij voor zijn eigen zaak de re organisatiecommissie heeft ge vochten", aldus spreker. „Wanneer deze gegevens op 22 december be kend waren geweest dan zou de zaak misschien heel anders zijn gelopen, vooral ten aanzien van de reorgani satiecommissie. Het is echter nog mogelijk vandaag het gezicht van de K.N.B.B. te redden." Diverse afgevaardigden uitten naar aanleiding van de toelichting van de heer Soeterboek hun ontstemming over het optreden van de commissie van vier en van de heer Wittebol in het bijzonder. Andere gedachten De heer Meuwsen (Utrecht), aan gewezen om een voorstel van dit dis trict dat een strafverzwaring voor de N.N.B.B.'ers inhield toe te lichten uitsluiting voor de tijd van 12 maan- Foutief Toen namelijk had de heer Soetei boek gevraagd of de N.N.B.B.'ers va het begin van de onderhandelinge met de commissie van vier ervan de hoogte waren geweest, dat de b< slissing over de terugkeer bij de a gemene vergadering zou liggen. Zf>- wel van bestuurszijde als door heer Wittebol, optredend namens commissie van vier, was toen bevi tigend geantwoord. De heer Soeterboek deelde mede, dat hij inmiddels een diepgaand <Jn- De Fransman Bouvet heeft pch gerevancheerd voor de nederlaag die hij kort geleden te Antwerpen in een achtervolgingsduel over 5 km onf de „armband" tegen onze landgenoot Peter Post leed. Op de baan varf het Velodrome d'Hiver versloeg hij 'zon dag dc Nederlander na een spannen de strijd met een verschil van twee meter. De tijd van Bouvet was 6 min. 21,1 sec. Tijdens hetzelfde programma won Jan Derksen een rit over 1 km met vliegende start met een tijd van 1 min. 6,2 sec. De tijd van zijn tegen stander, Rik van Steenbergen, was 1.06,5. Louison Bobet werd voorts winnaar van een wedstrijd over 10 km achter cyclomotoren (10 min. 22.0 sec). Tweede werd de Australiër Arnold, derde Godeau, vierde Fausto Coppi en vijfde Hassenforder. den na de datum van aanname zei na de woorden van de heer Soeter boek tot andere gedachten te zijn ge komen. „Ik heb de indruk, dat er geen open spel is gespeeld en heb uit de voor lezing van de brieven de gedachte gekregen, dat het de heren van de commissie van vier ergens anders om te doen was." Hij deelde mede, dat het Utrechtse voorstel werd ingetrok ken. De heer Damman ('t Gooi) sprak tenslotte het verlossende woord: ..Ge zien alles wat er gebeurd stel ik de vergadering voor de kwestie N.N.B.B. verder ter beoordeling alleen aan het bestuur over te laten en daarbij het advies van 22 december te laten ver vallen". Aldus werd besloten. Van 17 tot en met 20 april a.s. wordt in Uden (N.B.) het kampioen schap groot biljart anker kader 71-2 van de N.N.B.B. gehouden. De deel nemers zijn: H. Scholte (Eindhoven), C. de Ruyter (Waalwijk), C. van Oos terhout (Breda). A. Jacobs (Amster dam), A. Mol (Amsterdam), H. Metz (Den Haag), Ko de Nijs (Oosterhout) en J. Jansen (Beek en Donk), HET NEDERLANDSE waterpolo-jeugd zevental heeft zaterdagavond in het sportfondsenbad Oost te Amsterdam met 64 revanche genomen voor de ruim een maand geleden 54 neder laag tegen de Duitse jeugd. De zanderige Halsterse wegen na- by Rode Schouw en Fort Rovere, vormden gisteren het parcours van de voor de 11e achtereenvolgende maal door de B.H.S.V. Olympia '47 georganiseerde internationale veld loop, waarin tenslotte bij de groten, de A- en B-klassers, de Bèstenaar A. Veldhuizen zijn forme demonstreer de. Hij loste zelfs de laatste vast houdende loper Dick de Bruijn van Minerva uit Rotterdam. Het organiserende Olympia-bestuur had ditmaal over de weergoden ge-en klagen want al sneeuwde het 's morgens, in de middaguren scheen er een stralend voorjaarszonnetje. Ook over de publieke belangstelling voor deze loop kunnen de Olympia- nen tevreden zijn. Nog nimmer za gen. zij zoveel mensen getuigen zijn van de felle duels, die in de klassen werden gestreden. Om precies drie uur werden de B-junioren van start gestuurd. De Bredanaar Antonissen van Sprint was er het eerst mee klaar en vol komen monter ging hij over de rode streep met precies zeven seconden voorsprong op de Roosendaler Mat- thijssen. De Olympiaan Jan van de Watering hield het blauw-wit van de Bergse club hoog en finishte als derde. Bij de a-junioren, die een iets uit gebreider parcours, 1900 meter, moesten afleggen was het Spaan van Minerva uit Rotterdam, die als eerste werd genoteerd. Sprint was ook hier in de voorste gelederen want de tweede en derde plaats wer den resp bezet door Ronals van de Burg en Moerkamp, Leenhouts van het Zwin uit Retranchement werd hier verdienstelijk vierde Senioren De massale inschrijving in de C- en D-klasse was er de oorzaak van dat bij de start van deze categorie er wat al te veel gedrongen werd, waardoor tweemaal opnieuw gestart moest worden. Maar toen ging het dan toch. Als een fleurig lint werd na 1900 meter de finish gepasseerd met L. Stevens aan de kop, op de voet gevolgd door A. van de Berg van het Bredase Sprint, terwijl P. Bakker van Thor als derde door kwam. Welgemoed werd ook de tweede ronde genomen, terwijl bij de finish bleek dat in de kopgroep geen wijzigingen waren gekomen. De Belg Stevens werd winnaar bij de C-klassers gevolgd door van de Berg uit Breda, terwijl de eerste D-klas- ser als derde werd genoteerd, Bak ker van Thor uit Roosendaal met 11 seconden achterstand op de winnaar Stevens. De tweede D-klasser was vierde, 3 seconden na Bakker, de top-man van Excelsior '55 uit Ossen- örecht, J. Hopmans. Azen Toen kwam de strijd der „Azen", waarvoor het aantal inschrijvingen niet zo groot was. Meteen na de start trok Veldhuizen vpn Generaal Michaelis uit Best snel weg en D. de Bruijn van Mtinerva Rotterdam, Borstelaar van Dynamo, Middelburg en Perdaems vain Thor hadden blijkbaar erg in hét pittige pasje van de Bestenaar en bleven de eerste ronde dan ook in zijn spoor. Gevieren kwamen zij voor de eerste maal door, op 5 se conden gevolgd door Schillemans van Olympia en Jansen van Thor, terwijl op de zevende plaats kanshebber Wim Roovers van Thor volgde, die kennelijk veel hinder ondervond van een onlangs genezen bloedvergiftiging aar} de arm. De tweede ronde moes ten Perdaems en Borstelaar de twee andjeren van de kopgroep de Bruijn en de sterke Veldhuizen laten gaan, terwijl in de laatste ronde Veldhuizen kans zag de Rotterdammer de Bruijn nog te lossen zodat hij onbedreigd door de finish ging. Roovers had in tussen kans gezien iets van zijn oude vorm te herstellen en sprintte met De finalisten van het kampioenschap ▼an Nederland van de K.N.B.B. eerste klas groot biljart driebanden zijn: M. Bouma (Den Haag), A. Detillon (Nij megen), J. Dresden (Bussum), G. Kampen (Den Haag), Th. Kamp- schreür (Nijmegen), P. Knol (Enschede G. Verhagen (Den Bosch) en G. Wes- sels (Alkmaar). De finale wordt van 20 t.m. 23 maart in Den Haag gespeeld. Een record aantal wielrenners uit Brabant cn enige tientallen uit Zee land en Utrecht, hebben voor de aan vang van het nieuwe seizoen, deel genomen aan de wielerbedevaart naar Onze Lieve Vrouw in Den Bosch om Gods onmisbare zegen af te smeken en zich te stellen onder de schutse van Maria. Daartoe woonden zij een H. Mis in de kathedrale Basiliek bij, die werd opgedragen door de diocesane advi seur van de N.K.S., rector Eg. Mi- chielsen en die onder meer werd bij gewoond door mgr. Bekkers en nar. v. d. Werf, voorzitter van de N.K.S. Na de Mis begaven allen zich naar de Mariakapel om te luisteren naai de woorden, die aalmoezenier v. d. Heuvel aan het begin van het nieuwe seizoen zijn jongens te zeggen had en daarbij vooral erop wees zich katho lieke renners te tonen. Toen stelden zij zich in een halve cirkel op voor de St. Anthoniuspoort, waar mgr. Bekkers, na een sympathiek woord, de renners en hun rijwiel zegende. Voorafgegaan door d« harmonie Glo- Breed lachend staan hier mgr. Bek kers en verschillende wielrenners bijeen tijdens de traditionele wie lerbedevaart in Den Bosch rieux defileerden zij tenslotte voor de bisschoppen mgr. Mutsaerts en mgr. Bekkers. Na de koffietafel woonden ze een filmvoorstelling bij, waarin voornamelijk films werden vertoond, die op de wielersport betrekking had den. Schillemans om de 5e en 6e plaats, welke een gemakkelijke zege voor do Roosendaler werd. Sprint en Thor deelden de vereni- gingsprijzen, want bij de AT en B klassers werd de C. J. de Kooning- wisselbeker voor een jaar het bezi' van Thor, terwijl bij C- en D-klassers de jonge garde van het Bredase Sprint de In Memoriam Dr. En- sinckbeker in ontvangst mocht ne men. Bij de junioren was de lauwer krans voor A-junioren voor Sprint; terwijl Thor de lauwertak voor B- junioren in de kast mag hangen voor een jaar. Uitslagen A-klasse: 1. A. Veldhuizen, Gen. Michaelis Best, 18.02.3: 2. 1). de Bruijn.Minerva Rotterdam, 18.13,9; 3. J. Perdaems, THOR. Roosendaal, 18.25; 4. W. Roovers, THOR. Roosen daal. 19.10; 5. J. Schillemans, Olym pia '47. Halsteren, 19.10.5; 6. P. van Loon, THOR. Roosendaal. 19.34; 7. J. van Eekelen, THOR. Roosendaal, 20.03.5: 8. C. Malipaard. THOR. Roo sendaal, 20.20. B-klasse: 1. H. Borstelaar, Dyna mo Middelburg. 18.21; 2. D. Jansen, THOR, Roosendaal, 18.36; 3. C. Mies, THOR, Roosendaal, 20.03; 4. M. de Witte, THOR, Roosendaal, 21.34. C-kiasse; 1. L. Stevens, A. C. Sta broek, 12.27,3; 2. van de Berg, Sprint, Breda, 12.29,8; 3. M. Brosens, Sprint, Breda, 12.45; 4. J. Borst, Sprint, Breda. 12.50; 5. R. Jansen, THOR, Roosendaal, 12.56. D-klasse: 1. Bakker, THOR, Roo sendaal, 12.38,5; 2. Hopmans, Excel sior '55, Ossendrecht, 12.41; 3. de Baat, Diomedon Steenbergen, 12.49; 4. R. Mondeel, Dynamo, Middelburg, 12.51: 5. C. Niederer, Olympia '47, B. op Zk>om, 12.52. A-junioren: 1. Spaan, Minerva Rot terdam, 6.00,2; 2. R. van de Burg. Sprint. Breda, 6.04,2; 3. Moerkamp, Sprint, Breda, 6.08,2; 4. Leenhouts. 't Zwin Retranchement, 6.10; 5. van Tilburg, Sprint, Breda, 6.14. B-junioren: 1. Antonissen, Sprint, Breda, 5.37,2; 2. Matthijssen, Thor, Roosendaal, 5.44,2; 3. van de Wate ring, Olympia '47. 5.48.8; 4. Willems, A. C. Kapellen (België), 5.56; 5. Rid derhof, Diomedon, Steenbergen, 5.57. (Van onze sportcorrespondentO. Hoewel het gehele programma werd afgelast bleef Eindhoven ook zondag weer niet van voetbal verstoken. On geveer 11.000 toeschouwers volgden in het sneeuwvry gemaakte Philips- sportpark de snel gearrangeerde der by tussen PSV in Eindhoven, die door de ere-divisieclub gedecideerd met 41 werd gewonnen. Ford zorgde voor de hattrick. De derby was vooral georganiseerd om te laten blijken, dat de besturen gauw een einde wensten te zien aan de „oorlog" tussen de supporters in beide kampen. De „oorlog" was op 2 maart ontstaan tengevolge van het feit, dat PSV toen Sportclub Enschede uitnodigde, terwijl de friendly-game EindhovenFortuna al vaststond. Er ligt nu dus weer een dikke laag olie op de kokende- golven. Overigens is duidelijk gebleken, dat- Eindhoven ver op PSV is achtergeraakt Ford bezorgde de rood-witten in de kortste keren een 20-voorsprong. Kort na de her vatting deed Sijbers de hoop in de harten der Eindhoven-supporters her leven met een tegenpunt 21, maar Ford en Fransen vernietigden al die mooie illusies, 41. Eindhoven kon echter toch tevreden zijn: het kreeg de helft van de recette. TIJDENS de vergadering van de KN BB werden 8 heren tot bondsridder geslagen. Onder hen was de 70-jarige journalist W. Zuurbier. Onze fotograaf knipte de overwin naar van de 11e internationale veld-> loop in de A- en B-klasseA. Veld huizen van Generaal Michaelis uit Best, op de laatste meters die hem nog van zijn overwinning scheid den. Voor de tweede achtereenvol gende maal heeft de KNVB het voetbalprogramma afgelast en verschoven. Als alles goed gaat zal het feest zondag doorgang vinden. Dit geldt zowel voor het rooster van de semi-profs als van de amateurs. Het program van het zaterdagvoetbal werd eveneens een week verschoven. Weliswaar was de toestand van enkele terreinen van die aard, dat de daarop vastgestelde wed strijden vermoedelijk hadden kunnen doorgaan, maar met het oog op een regelmatige afwer king van de competities acht het bondsbestuur het gewenst het gehele programma naar 16 maart te verschuiven. De toto, die op dit programma was gebaseerd, is inmiddels af gesloten. Na zaterdag mochten geen formulieren meer worden ingeleverd. In een technische, goed gespeelde wedstrijd heeft de 2e klasser Hulst een 6-3 overwinning behaald op de le klasser MOC uit Bergen op Zoom. De thuisclub trad aan met Moens op de linksbuitenplaats, maar zij miste stopper v. d. Poel. De bezoekers kwa men met drie invallers in het veld. Nadat de Hulstenaren door Moens een 2-0 voorsprong hadden genomen, kon den de Brabanders voor rust de sco re terugbrengen tot 2-1, NAC heeft aan Wilhelmina een pit tige bezoeker gehad, die zich best wist te weren, al maakte de ploeg het de Bredanaars natuurlijk niet boven matig lastig. De gasten speelden het echter wel klaar om de score te ope nen en wel door een treffer van hun midvoor. Dat gebeurde in de tiende minuut, maar enkele minuten latei- stond NAC wee.r op gelijke hoogte door een goal van Overbeeke. Kort daarop namen de Bredanaars de lei ding. Na voorbereidend werk van Canjels had Luyten maar voor het in schieten. Zo werd de ruststand be paald op 2-1. Na de thee werkte NAC gestaag aan een grotere voorsprong. Na vijf minuten zorgde Canjels voor 3-1 en Jan van Helden kwam zich helemaal vanuit de defensie bemoeien met de vierde goal. Hij bracht de bal op en zette zo perfect voor, dat Overbeeke maar voor het inkoppen had. Wilhel mina kwam door de rechtsbinnen te rug tot 4-2, maar Canjels voegde nog een goaltje voegde nog een goaltje aan het totaal toe, zodat het uitein delijk 5-2 werd. Er waren 1700 kijkers. Er is gisteren in Zeeland toch nog gevoetbald. Op het Arodaveld in Vlis- singen speelden het eerste en het tweede elftal van de V.C. Vlissingen namelijk een oefenwedstrijd. Het is een stevige en goed gespeelde partij voetbal geworden, waarin het eerste elftal de leiding nam, doch nog voor de rust tegen een 1-2 achterstand aankeek tengevolge van een hevig of fensief van de reserves. Kort na de hervatting kwam de gelijkmaker en even later nam het eerste de leiding. Kort daarop moest het tweede elftal met tien man ver der spelen, omdat Adrie Clarisse uit viel en er geen reserve beschikbaar was. Daarmede was de voorhoede van het tweede tot machteloosheid gedoemd. Het eerste won tenslotte met 5-2. Na de thee speelde MOC veel agres siever. Na 20 minuten was het 3-8. Toen achtte Hulst het welletjes en met de regelmaat van een klok werd de stand opgevoerd tot 6-3, waarin Moens een groot aandeel had. Hij scoorde vier van de zes doelpunten, terwijl Jansen en Neefs er ieder een voor hun rekening namen. Er waren slechts 300 bezoekers. In de vriendschappelijke strijd van het zich tegen het degradatiegevaar werende R.B.C. en runner up in de ere-divisie ADO, was vanzelfsprekend van een ruim technisch en tactisch overwicht van de Hagenaars sprake. Toch gaven de Roosendalers in de eerste helft goed partij, al dient ge zegd, dat de bezoekers zich niet ten volle gaven. Na 'n half uur was het raak. Midvoor Schuurman benutte een goede voorzet van Timmermans (0-1). Na de thee strafte Schuurman een aarzeling in de R.B.C.-achterhoe de af door er alleen vandoor te gaan en vlak onder de lat in te schieten. Korl voor het laatste signaal van scheidsrechter Lazeroms was het weer samenwerking tussen Timmer mans en Schuurman, die een doel punt opleverde. Het bleef 3-0 voor d- Hagenaars. Ook tegen de tweede klasser Roo sendaal heeft Steenbergen het giste ren gepresteerd te winnen en wel met 4-1. In de tiende minuut werd het door een uitstekend schot van Somers 1-0. Een minuut later maakte Roo sendaal de gelijkmaker. Na de rust doelpuntte Bol in de tiende minuut (2-1). Een half uur later scoorde Lichtenberg 3-1, terwijl vier minuten daarna Bol nogmaals de keeper van Roosendaal wist te passeren, 4-1. Vriendschappelijk voetbal Ln verschillende plaatsen wei-den. dit weekeinde vriendschappelijke voet balwedstrijden gespeeld. De resulta ten waren: ElinkwijkDOS 3-2, PSV—Eindho ven 4-1, HeraclesSpel. Enschede 1-4, HelmondBW 0-0, NACWilhelmi na 5-2, RBC—ADO 0-3, Quick (Nijm.) Leones 5-3. GVAVrest van Gro ningen 4-0. ZwartemeerBorne 4-0, HulstMOC 6-3, SteenbergenRoo sendaal 4-1, Vlissingen 1Vlissingen 2 5-2.

de Stem | 1958 | | pagina 5