iof c-Aristo PagMaü 'DeStcin filburgs bedrijf gaat tropenpetten voor UNO-troepen fabriceren DE KLEINE STEM Vandaag S Vluchtige herinneringen bij een gouden voetbaljubileum JES IULST raadsel 14 huize BREOA 65 ct VIERDE BLAD ZATERDAG 1 MAART 1958 MINOU DROUET ALS MANNEQUIN Zeventig procent van Nederlandse hoofdbedekking Maak uw huis vriendelyk met WYERS Décorstojfe Japanse expeditie naar Zuidpool mislukt Goochelwoorden uióite Luciferpuzzel Toch per molor Zondag crossen in Gemert Primeur in St.-Anthonis Internationale Radio-rallye Internationaal verkeer handelsmonsters wordt eenvoudiger Overval in Milaan Einde havenstaking in Melbourne :ostuums et te kleden J. oor 90 ct tr. 135 ct 'r°or 55 ct l ondergoed pel om Uw fkhaaa^ Per» gekamd go reit de shjfage-plaaheq priemend ondergoed r normal* prl^l 9 (Advertentie) ■mnnnnjiammm Tienduizend petjes voor de UNO-troepen in de woestijn, te le veren door een Brabantse fabriek, de N.V. Theo de Hoogen te Til burg. En dus: glunderende gezichten in dit bedrijf. Hoe men pre cies aan die order gekomen is, weet men niet; noch directeur de Hoogen, noch de procuratiehouder J. J. van Loon, noch ook de heer E. A. Willemsen, die met de in- en verkoop belast is. Op 19 november van het vorig jaar erd door de Verenigde Naties een fferte gevraagd. De kleur (blauw) erd opgegeven en de maatverde- ing. Direct werd de offerte gemaakt >n op 8 januari kreeg het Tilburgse ledrijf bericht, dat de prijs ,,goed Naar aanleiding van een foto leid een model opgevraagd. „Geen emakkelijke opgave voor de chef- nodelmaker", verduidelijkt de heer )e Hoogen, „want een foto heeft nu jenrnaal geen drie dimensies". Niet- emin werd op diezelfde dag een nonster naar New York gestuurd! !n op 30 januari ontving men de .efinitieve order. Zo heel verwonderlijk, dat de V.N. aan het adres van dit Bra bantse bedrijf is gekomen, is het ook weer niet. Sinds een tiental jaren levert de firma De Hoogen nl. de exclusieve en dure baret ten voor de Schots High- and Low- landers, voor het Belgische le ger, voor het Nederlandse le ger. Opdrachten van zo'n 100.000 stuks zijn waarlijk geen zeld zaamheid. Eergisteren nog kwam er een spoedorder uit België: 500 speciale baretten, binnen enkele dagen te le veren. „Dat kon", zei directeur de Hoogen. „Dan kan", zei ook zijn per soneel, gewend om op de raarste ogenblikken topprestaties te leveren. Kwam er immers op een gegeven moment niet een spoedorder van 11.000 petten, die binnen vier dagen klaar moesten zijn? Ook dat kwam voor elkaar. En nu dus tropenpetten voor de UNO-troepen. Van satijn-drill. Ach, als ge in de loop der ja ren zo'n driehonderd verschil lende modellen hebt gemaakt, dan kan zo'n exclusief tropen- model er ook wel bij... Alle mogelijke fournituren zijn in Nederland besteld, behalve de ven- tilateurs (twaalf stuks voor één van deze tropenpetten), die in ons land nu eenmaal niet te krijgen zijn. Aldus profiteren zeer velen van deze exclusieve order. Want voor een pet komt ook heel wat kijken. Niemand die dit beter weet dan de heer de Hoogen. Van zijn vader (Advertentie) tj Gordijnstoffen in moderne vrolijke dessins absoluut kleurvast! Vraag uw woninginrichter naar AR1STO GORDIJNSTOFFEN Met garantiebewijs voor kleurechtheid. en leerde hij het vak. Hij kende de bloeitijd van de pettenindustrie in de twintiger jaren, hij kende de crisis jaren, toen hij zelf met petten de boer op ging: „Drie voor., één gul den". En hij beleeft thans weer de tijd, dat hij, met zijn filiaal-fabriek in Oisterwijk, maar ternauwernood met zestig man personeel aan de aanvraag kan voldoen. Zeventig procent van de pro- duktie voor hoofdbedekking in Nederland wordt door de N.V. De Hoogen vervaardigd: brom fietspetten en jockeypetjes, poli- tiepetten en baretten. Meer en meer gaan tal van grote bedrijven over tot het laten dragen van uniformpetten. Hoofdzaak voor deze Tilburgse industrie, die zo'n drieduizend vaste klanten (winke liers) in ons land heeft, blijft de ci viele produktie. Daarmee is werk genoeg voor handen. Wat niet wil zeggen, dat zo'n or der voor de V.N. niet welkom zoi zijn. En het pleit voor dit gezonde bedrijf, waar men nog steeds perso neel tekort komt, dat deze opdracht voor zover bekend de eerste V N.-order in Nederland daar terecht is gekomen. Dr. Takesji Nagata, de leider van de Japanse zuidpoolexpeditie heeft opdracht gekregen van Kaapstad per vliegtuig naar Tokio terug te keren. Intussen wordt in de Japanse pers de mislukking van de expeditie een „nationale schande" genoemd. Een woordvoerder van het ministerie van onderwijs heeft in het parlement evenwel verklaard dat het fiasco een gevolg is van de slechte weersom standigheden en niet van een slechte organisatie of een gebrek aan geld. Zoals bekend is de groep Japanners vorige week uit haar basis op het eiland Ongul vertrokken, met achter lating van vijftien poolhonden. Een plan om een tweede groep op het eiland af te zetten, werd maandag jl. opgegeven, waarna het expeditie schip Sooja Maroo naar Kaapstad vertrok. In ingezonden stukken in de Japanse pers is geëist, dat men de honden onmiddellijk redt. Volgens een woordvoerder van het hoofdkwartier van de expeditie is dr. Nagata teruggeroepen om te over leggen of Japan zijn activiteit ter gelegenheid van het geofysische jaar in het zuidpoolgebied met een jaar moet verlengen. In Parijs is een show van kinder kleding gehouden. Een van de mannequins was de jonge dichte res Minou Drouet, die wij hier zien in een kort roodlederen jasje op een wit jurkje met plooirok. I Vandaag hebben wij van alles en nog wat in onze krant. Een rij zoorden om mee te goochelen, een aadseltje en een spelletje met lu- ïfers. Hier onder nog een paar jrapjes en ten slotte een kleine op- javei de strip. Die laat zien wat n gevoelig hart ook een verwoed ortbeoefenaar kan hebben (en at een hard hoofd!). Onze vraag is nu, maak een heel kort gedichtje "ij deze serie plaatjes. Alle bijdragen, alle antwoorden l oplossingen moeten gezonden 'orden aan de Jeugdredactie van is blad. Elke week komen de namen van de goede inzenders in de krant en •lke week drukken wij de oplos- lingen af. Deze Jeugdkrant is voor alle jon gens en meisjes, voor kleintjes en voor groten. Het liefst zullen wij zien dat het een krant wordt VOOR de jeugd, maar ook DOOR de jeugd. Om dat te bereiken moeten jullie zelf hieraan meewerken. Zelf verhalen schrijven, sprookjes maken, puzzels, raadsels en beschrijvingen van spel letjes aan ons opsturen en tekeningen maken die wij kunnen afdrukken. Het is leuk om je eigen bijdragen in een krant te zien; het ls ook leuk om er aan te werken, iets te probe ren en te zien dat het lukt. Weet je wat nog het moeilijkst is? Om de verhaaltjes kort te maken. Ze mogen beslist niet langer zijn dan S50 woor den, anders nemen ze zoveel plaats in dat er te weinig dingen bij kun nen. Met de tekeningen is het al pre cies zo. Maak ze niet groter dan 10 cm hoog en 10 cm breed. Anders moe ten wij ze zoveel verkleinen dat de aardigheid eraf gaat. Teken met Oost- indische inkt op wit papier. Dat mag je doen met Pen of penseel; maar pot lood- en waterverftekeningen kunnen wij niet afdrukken. Wil je met zijn tweeën wat maken dan mag dat ook. Als b.v. de een schrijft en de ander er bij tekent kun je samen een pracht geheel maken. Bij alles wat je Instuurt, naam. adres en leeftijd opgeven. Wil je de ingezonden bijdragen terug hebben dan een postzegel insluiten. Als er plaats voor is, kunnen wij briefes in de krant beantwoorden en als er tijd voor is ook over de post, maar dat laatste zal afhangen van de hoeveel heid brieven die jullie van plan zijn te sturen. En nu jongelui aan de slag. Wie stuurt het eerste verhaal? Wie het eerste kruiswoordraadsel? Wij bran den van verlangen de bijdragen te ontvangen. Veel inspiratie, veel suc ces en tot de volgende week! Oom Jan en tante Thea. Een goochelaar doet water en confetti in zijn hoge hoed en haalt er dan een konijn uit. In die geest gaan wij hieronder iets doen met woorden, maar zonder water, con fetti of konijnen! Vraag is b.v.: Hoe kun je van je moeder en de afkor ting van Krelis een vis maken? Het antwoord is: MA KREEL is makreel. Begrepen? Hier liggen 38 lucifers. Neem er 18 van weg op zo'n manier dat er drie vierkanten (die niet even groot hoe ven te zijn) overblijven. toes Nelleke is dol op thee. 'ie mag niet al te sterk zijn, nee, laar slap en dan met heel veel melk n suiker, dat is goed voor elk. 'oes Nelleke krijgt nu bezoek. 'ij bakte daarvoor fijne koek, in boter, suiker, melk en meel, in alles zowat evenveel. 'et poesje heeft nu alles klaar n wacht op de visite, maar, roeft van de koek alvast een stuk. led uitgevallen! Een geluk! VAN DER STEEN Van 't proeven krijgt zij wel wat tr t.*- [dorst. Voorzichtig zodat zij niet morst, z}i zich vast een kopje in. Nel had in thee ook juist zo'n zin! Zo proeft en schenkt poes keer op Elk hapje smaakt dan ook naar [meer. Elk slokje glijdt zo zacht omlaag In Nellekes gezonde maag. Als het bezoek komt aangestapt is alles leeg en opgehapt. Dan roept Nel: „Welkom in mijn [huis. Kom gauw, dan vangen wij een [muis!" 1. Als je 't opent, word je nat; als je 't dichtlaat, blijf je droog. Wat is het? 2. Alsje 't dichtlaat word je nat, als je 't opent, blijf je droog. Wat is het? *1* 1. Neem een huisdier en voeg dit bij hetgeen een toneelspeler moet kennen om een ding te krijgen, waarmee je iets ophijst. 2 Als je dat dingetje hebt, wat bij een schroef hoort en je legt het bij het overschot van een sigaar, krijg je drassig land. b Dat onder de akkers wroetend dier gecombineerd met een bedrag van honderdduizend gulden geeft een stof, waar men dekens van maakt. i Zet een jongensnaam voor het hoofd van een lyceum en je krijgt iemand, die drukproeven nakijkt. 5 Een ander woord voor „thans" met het tegenovergestelde van „water" geeft de naan'. van een dorp in Bra bant onder de rook van Den Bosch. b Als je de elfde letter van het al fabet schrijft, zoals je die uit spreekt en je doet er iets bij waar men brood van maakt, dan ontstaat er een dier. i Combineer een bekend water bij Amsterdam met een dorp in het Gooi en je hebt de naam van een navenplaats. 8 Er ontstaat een vrucht als je een meubelstuk bij een mooie bloem voegt, maar hiervan de laatste letter weggooit. s Zet het tegenovergestelde van „uit" achter het gebouw, waar 's win ters de koeien staan, dan ontstaat de naam van een berucht staats man. ■snidvivd z Isqonop j iQNISSOldO Gemert is zondag weer aan zijn motorcross toe. De organisatoren, verenigd in de stichting St. Christoffel, hebben niet altijd geluk gehad met het weer en ook ditmaal zitten ze somber te wachten op de berichten van De Bilt. Maar ze houden er de moed in, omdat ze weten een bijzondere cross te brengen. Hij betekent bijvoorbeeld de opening van het seizoen en dat is een traditie, die waard is om bewaard te worden. Verder is de cross bijzonder, omdat het gevecht hier in hoofdzaak gaat tussen Nederlanders en Belgen. Het is dus een ware interland. Onder aanvoering van Jean Rombouts komen zeven Belgische internationals plus tien senioren en tien junioren. De grote Nederlandse troeven zijn onder meer Broer en Albert Dirks, Joep Jansen, Piet van den Oever, Jan van der Mei en de plaatselijke favoriet Wil ly van den Eisen. De senioren en junioren schreven in zo groten getale in, dat er een selectie nodig was. Als de crossers nu eenmaal aan de gang zijn, gaan ze natuurlijk door. Op 16 maart gaan ze namelijk al naar St. Anthonis, waar de „Cross der Wereldkam pioenen" wordt gegeven. Een primeur voor ons land is, dat op die dag de 250 cc internationale klasse wordt geïntroduceerd. Van de 25 renners, die in dit onderdeel op de zege gaan aanvliegen, zal Betzelbacher (winnaar' van de Coupe d'Europe) favoriet zijn. Bij de 500 cc komen onder meer wereldkampioen 1957 Bill Nilsson en Leslie Archer (wereldkampioen 1956) die de cross in St. Anthonis drie jaren achtereen won. Enige lfters zijn een beetje geschrokken van het bericht, dat Geoffry Duke zijn motor aan de kant wil de zetten en dat hij voortaan per race-auto door het leven wilde gaan razen. „Ha", schreven ze, „en hij heeft juist een contract met BMW gesloten om met een motorfiets van die fabriek op overwinningen uit te gaan." Het klopt. Onze Geoffry bedacht zich en bleef zijn oude liefde toch trouw. Maar toen was het bericht van zijn autoplannen de wereld al door. Het heeft heel wat voeten in aarde gehad, maar dit jaar belooft er toch echt een internationale autoradio rallye te komen. Het gaat van 26 tot 28 juni gebeuren. De I.A.R. die naast de Tulpenrallye het tweede internationale evenement is waar voor de KNAC op de sportkalender van de F.I.A. plaatsing ver kreeg, wordt georga niseerd door de RAC- zuid en de Automobile club de Luxembourg, met medewerking van de nationale automobielclubs uit Nederland, België, Luxemburg, Engeland Frankrijk en Duits land. Als startplaatsen zijn nu definitief aange wezen Amsterdam, Bonn, Brussel, Lu xemburg, Parijs en Londen. De finish is in Luxemburg. Voor elke startplaats is de route circa 1250 km lang en leidt via een aanlooptraject naar een gezamenlijke hoodroute. De deelnemers, die de rit met een voorgeschreven matige snelheid moeten rijden, ontvangen via de korte en de lange golfzender van radio Luxemburg aanwijzin gen omtrent de te volgen route. Onderweg zullen er ver schillende interessante proeven worden gehouden. tlMtiw, Op mijn woord, Pedro. Ik zie dat er op de komende autotentoonstelling prach tige caravans norden ge ëxposeerd.' Bij de geboorte van Dosko, van daag precies 'n halve eeuw geleden, heb ik niet aan de wieg gestaan, maar wel héél erg dichtbij, want kort daarop verzocht ik, schoorvoe tend, zoals dat toen de jeugd was voorgeschreven, als lid te worden toegelaten. Nog precies weet ik waar dat is gebeurd. In die dagen bestond er in de Kre- merstraat, waar nu de firma Weyts is gevestigd, café Cleiren. Daar was Dosko toen gevestigd. In een knus opkamertje placht het bestuur op geregelde tijden te zetelen. Ik werd aangenomen. x x X Voetbal was een sport, die in Ber gen druk werd beoefend. Hoe de club tot stand kwam, weet ik me niet meer te herinneren; wellicht kunt ge daar in een elders geplaatst „histo risch overzicht" meer over te weten komen. Wél staat me nog levendig voor de geest, dat op De Raayberg HBS speelde, een vereniging van op hoger intellectueel plan levende jon geren. Een select groepje midden standers waarvan Hubert (de lange) van As de toonaangevende figuur vormde, onder de lat. Hij was zon der meer bij de tegenstanders ge vreesd. x x X Na de geboorte van Dosko, dat snel furore maakte in de Bergse ge meenschap, was het vrij spoedig met HBS gedaan. Het café van Cleiren verdween, als ik mij niet vergis vrij spoedig daarna, uit de Kremerstraat en verhuisde naar de Parkstraat. Daar Dosko aanvankelijk op het ter rein Kijk in de Pot oefende en ook speelde, wierpen de leden gemakke lijk het anker uit in het langs staan- de café van Oevelen. Mét het jeug dige element heb ook ik daar menig kaartje gelegd. Ruiten heb ik echter niet daar ingetrapt xoals In dia da gen Jos van Dyck, het Dosko-kanon, op een zondagmorgen na de mis van negen uur. Behalve dat een stel rui ten aan diggelen ging, was er ook van zijn zondagse rechterschoen wei nig goeds meer over. Geen nood pei Piet Kooien, van de Kruisweg, wat schoenen betreft altijd een hulp on der alle omstandigheden, en een uur tje later kon Jos weer zonder ge vaar voor moeilijkheden thuis, naar de Stationstraat wandelen.... Tegenwoordig is dat niet meer zo, maar destijds werd er heel veel clandestien gevoetbald, omdat men het „thuis" vaak liever niet zag... Toen de eerste wereldoorlog uit brak werd, zoals in alle geledingen der maatschappij, ook het voetbal leven danig verstoord. Wat niet wil zeggen, dat het bij Dosko helemaal stil kwam te liggen. Integendeel. Door de komst der ontelbare Bel gische vluchtelingen, waaronder uiteraard ook voetballers, kon de bal blijven rollen. Harry Verlinden uit gever van „De Zoom" en Free Mel- sen, eigenaar van een café aan de Potterstraat, waarheen Dosko in tussen was verhuisd, waren geduren de die stormachtige dagen in de west-Brabantse Scheldestad de pro motors van evenementen op voetbal- gebied. Het is toen ook gebeurd, dat 'n Belgisch militair elftal, met diver se internationals in zijn midden op De Raayberg, dat inmiddels het nieuwe home der roodgelen was ge worden (wie van de ouderen herin nert zich niet Mie Bet?) als tegen partij van een Dosko-team fungeer de. Over wat zich daar allemaal heeft afgespeeld, zou een flinke ro man geschreven kunnen worden, x x X Zelf droeg ik in die periode 's ko- nings rok en toen ik in 1919 af kon zwaaien, bleek er van Dosko als club maar weinig te zijn overgebleven. Op een goede dag kreeg ik Krien Bogers nog altijd het bedrijvige factotum der roodgelen aan de deur. Arre- jaan. zei Krien, ik kom op jou. als vroegere Doskoaan een beroep doen. We zitten zonder voorzitter..Nou, en toen heb ik die functie dan maar aanvaard. Twee jaar later had Dos ko het eerste klasserschap reeds ver overd. Dat was dus nogal vlot ge gaan. Ogenschijnlijk, want als Dosko in die dagen niet had kunnen steunen op Nico Coenen, de zuinige schat bewaarder en secretaris Jan Stoop, vooral deze laatste, dan zou Dosko het in 1920 niet hebben gehaald. Jan Stoop, eminent kenner van de regle menten, won namelijk voor zijn club het protest dat beslissend was voor promotie. Toen het eerste klasserschap een maal een feit was, heeft Bergen op Zoom zijn populair Dosko een hulde bereid zoals in die dagen misschien slechts voor een vorstin zou zijn weg gelegd geweest. Nu konden de anderen lachen. Ik zat met de gebakken peren. Met mijn 23 lentes moest ik op het stadhuis, waar bestuur en spelers officieel ont vangen en gehuldigd werden, spee chen. Maar ik had mijn voorzorgen genomen. In de bodem van mijn hoge hoed (zo deftig ging het er toen naar toe) had ik mijn antwoord-toespraak geplakt. Het ging allemaal gesmeerd en alleen mijn mede-bestuurders, die op de hoogte waren, hebben bemerkt dat ik bij het spreken nogal „voor over" stond. Zo'n feest is er nadien niet meer geweest. Maar Dosko is óók niet lang eerste klasser gebleven. En ik niet lang voorzitter, want er ontstond wrijving over de „aankoop" van spelers van elders. Ik wenste mijn amateuristische ideeën niet prijs te geven en de anderen waren van mening, dat de club dan in de kortste keren zou moeten degraderen. Ver gelijk was niet mogelijk en ik ging. x x X Dertien jaar later, in 1933, belde Krien Bogèrs weer eens bij mij aan. Het zilveren jubileum stond voor de deur en de club zou ter gelegenheid daarvan mij graag op het podium zien staan. als... voorzitter. Onder be ding, dat het uitsluitend voor die ene keer zou zijn mijn functie liet méér niet toe stemde ik toe. Ook dat is een groot, mooi feest, in be sloten kring, geworden. Op de recep tie heb ik toen geen hoge hoed met ingeplakte speech meer behoeven te gebruiken x x x Enige jaren nadien in 1937 werd ik naar een andere stad gedi rigeerd (Breda) en vervolgens naar Utrecht. Het is mij gegaan als zoveel anderen: uit het oog. uit het hart.... zij het met dit laatste nooit geheel en al. Ontelbaren hebben sindsdien het tijdelijke met het eeuwige verwis seld; onder hen ook tal van figuren die als speler of anderszins grote verdiensten voor Dosko hebben ge had. Zij zullen bij hen, die bleven in deze dagen ongetwijfeld in dank bare herinnering voor de geest ko men. Velen uit de eerste perioden, die zoveel pret en gezelligheid brach ten. zijn echter nog in leven en ik twijfel er niet aan of zij zullen nog eens extra kleur en glans komen ver lenen aan het gouden jubileum, dat niet op de oprichtingsdatum wordt gevierd, maar na afloop van de com petitie. Een competitie, die niet zo roos kleurig verloopt, maar naar men in roodgele kringen durft hopen, toch geen degradatie in zal houden. Breda, 1 maart 1958 ADRIAAN VERAART (Advertentie) Heeft »4s «óüpoa el In9e20aden'en om de «ieuwe catalogus gevraagd? N.V. OLYMPIA KANTOORMACHJNE IMPORT Plet Heinstr. 133 Den Haag De douaneovereenkomst ten aan zien van de carnets E.C.S. (Echaatil- lons Commerciaux-Commercial Sam ples) voor handelsmonsters en han delsstalen, op 1 maart 1956 door een aantal Europese staten, waaronder Nederland, gesloten, treedt op 1 maart 1958 ook voor ons land in werking. De overeenkomst beoogt de vereen voudiging van het internationaal ver keer met handelsmonsters en han delsstalen. De regeling stemt op vele punten overeen met die van de carnets de passage en douane voor motorrijtuigen. Carnets zullen in Ne derland worden afgegeven door de Kamers van Koophandel en fabrieken elk voor haar gebied. Voor de handelsreizigers betekent de nieuwe regeling een uitkomst. Er is van borgstorting geen sprake meer. De Kamers van Koophandel staan nu tegenover het ministerie van Finan ciën borg dat de verschuldigde in voerrechten zullen worden betaald als er door een of andere oorzaak iets misloopt met de ingevoerde mon sters en/of stalen. Er bestaat in die verantwoordelijkheid een wisselwer king tussen de Nederlandse kamers en de zusterorganisaties in het bui tenland. Zij betalen als dat nodig mocht blijken en dienen dan later de rekening in. In de praktijk werkt de regeling zo. dat de reiziger zich kan wenden tot de Kamer van Koophan del in zijn gebied. Tien gemaskerde mannen hebben te Milaan een bestelwagen van een bank aangehouden, waaruit zij ver volgens bankbiljetten ter waarde van 150.000 gulden stalen. De bestelwa gen werd op een plein door een vier tal autoes in het nauw gedreven. Twee misdadigers vielen de begelei dende politiemannen aan, terwijl ze ven of acht anderen de bestelauto plunderden. De rovers kozen in twee auto's het hazepad. Twee politieman nen werden naar een ziekenhuis overgebracht. De vijfduizend stakende bootwer kers van Melbourne hebben besloten maandag a.s. weer aan het werk te zullen gaan. Zij namen dit besluit nadat het Australische gezagsorgaan voor het havenbedrijf had bepaald, dat de ladings- en lossingsploegen vijftien man sterk moeten zijn. Het orgaan verwierp een verzoek der rederijen om de sterkte op elf man te bren gen. De bootwerkers hadden gewild dat de sterkte op zeventien man was bepaald. Zij waren,toen deze eis niet werd ingewilligd, in staking gegaan. Het Australische scheidsgerecht voor bedrijfsgeschillen had de boot werkers van Melbourne donderdag jl. gelast het werk te hervatten, daar op meer dan dertig buitenlandse schepen niet kon worden gewerkt,

de Stem | 1958 | | pagina 13