Parij se agenten vragen ontslag Minister J. Algera op bezoek in Terneuzen Frans Zwart-Afrika te dreigen Zeldzaam sportbeeld begint Ir. Eysbouts sprak over kansen voor kernenergie Vijf verkeerszondaars in Middelburg op het matje ZWARE SHAG Jeugd fietst ook dit jaar Tour der Verenigde Naties Sorry" bleef ongeslagen REN Doem ntslag vJDA bag f§en Oostenrijker reed benzinepompen om Communisten vonden Praagse kerkschat Zeeuws NIVE te Goes bijeen Hoogwaterstanden Eén front der negerleiders Tweede slachtoffer van het ongeluk bij Vught overleden DOUWE EGBERTS Vrees voor Algerijnse terroristen LAATSTE NIEUWS ,.De tijger" aan verwondingen overleden Weer daklozen door brand in Hengelo Kadervorming van NKS te Hulst Vijverberg werd biljartkampioen Schieting Batavieren VBC3 won eerste bridgetitel EVYC (volley) nu op derde plaats spoRTux'tmr Geen Nederlanders in Parij s-Nice? EXAMENS MARKTEN WATERSTANDEN )nd. Beide au- |NG het aangaan t de n.v. Bank neenten te 's- irag waarvoor eente is uitge- uaarbrieflening nte echter zelf an deze lening sloten het ge lenen aan de lijk, zulks on- den als waar- verkregen van oor <le chool r komt de ge- )or behandeling punten tellende en o.a. voor een et de N.V. Bank meenten, groot •nte van 6 pet., al worden voor de middelbare k om aan de -zorg te IJzen- ubsidie te ver- .a. nog een ver- ïle om de Gere- niet te slopen. ad in openbar# aen, in de voor de agenda ko- lespreking voor, rzoeken door de enden door het Heilige Naam", r.-'k. middelbare en door de «r- ïeenscbap in de verzoek van de Tzendijke tot het 'an een perceel nnestraat en een tot aankoop van e Jaeger dan de jn vertrek naar neemt wethou- ms, In deze ver wethouder en B.) OERING MEISJES ran de Boeren- jaarlijkse uitvoe- uit ver kocht pa- een lustrum-uit- mesgroepje voor culturele avond het familiedrama van E.S.O. van klucht Blauw is. De uitvoering es was weer uit- het einde zakte is. De regisseur, hbeke uit Nieuw- r van zijn werk. ?n de dames J. ansens en Ceciel )els gaf een fijne rol der bazige iar gouden hart. een is wel aan te udriaanssens gaf 3 uitspraak, maar ;isch kunnen op is E. en Y. de ede weg. Ook de Pauwels en Yv. t "goede hout ge- klonk een lang- aarna pastoor P. rtelijk dankwoord er een tweede [kantoor :nd jheid is hier door iet nieuwe post ij kocht als eer de oud-kantoor- Minnaar, volgde t de nieuwe kan handgeld had. iet gemeentehuis ;weest waar het cantoor werd uit- e als welkom ge- lanvaard. betrokken is. ing niet bij een ie is aangesloten, ten besluiten zich tn bond. Over en- een vergadering en gehouden, tij- nwoordigers van Isbond en de Mid- wezig zullen lijn ;even. )f: Uitvoering Chr. Messias"' :ctro: Duistere drif- .30 uur: Faust. eekExpositie 150 ambra: De wentel- jiaf van Monte Cris es Gemeen teraads- |houwburg 7.30 uur: Vlaamse Opera, tsticana; Paljas. ncertzaal 8 uur: Al- t). Provinciale bi- i 13.30-18 uur: Ex- lOUWbUT'g. - Hotel de Linde: •gadering van de ie Zeeuwse Land- DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 27 FEBRUARI 1958 Minister Algera heeft zich woens dagochtend naar Gent en Terneuzen begeven om ter plaatse de plannen voor de verbetering van het kanaal en de sluis van Terneuzen te toetsen. Dinsdagavond hadden de Neder landse minister en zijn Belgische col lega's over deze aangelegenheid van gedachten gewisseld. De heer Mer- chiers, burgemeester van Gent, heeft woensdag in het stadhuis een receptie gehouden ter ere van de Nederlandse minister. Minister Algera zei, dat hij tijdens zijn verblijf in België vruchtbaar werk had kunnen doen. Over de Stop van Ternaaien kon een gemeenscha<ppe- lijke houding worden aangenomen. Dat Is een goed voorteken wat de on derhandelingen inzake de verbreding van het kanaal Gent-Terneuzen be treft, te meer daar er terzake tussen de beide regeringen geen principieel meningsverschil bestaat. Tot besluit sprak de Nederlandse bewindsman het verlangen uit, dat onderhandelin gen over het kanaal van Terneuzen positieve resultaten zullen opleveren. De Belgische en de Nederlandse de legatie begonnen later met het on derzoek van de technische moeilijk heden waardoor de ontworpen wer ken tot dusver niet konden worden uitgevoerd. Na afloop van d'e werk zaamheden zal een communiqué wor den uitgegeven. In Terneuzen waren minister Alge ra, drie Belgische ministers en an dere autoriteiten van beide landen de gasten van de commissaris der Ko ningin, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot en de burgemeester van Ter neuzen, mr. Ph. V. F. Tellegen. Na bezichtiging van de sluizen werd in hotel Rotterdam een informele be spreking gehouden. Laat in de avond heeft de bestuur der van een Oostenrijkse vrachtauto in de Dorpsstraat te Putte twee pom pen van het benzinestation Celen om ver gereden, terwijl ook een lantaarn paal ontworteld" werd. Het ongeluk, dat geen slachtoffers eiste, gebeurde, toen de chauffeur een parkeerstrook opreed om te tan ken. Daarbij week hij te ver uit. De Rijkspolitie te Putte, die een onder zoek instelde, heeft de Oostenrijker geverbaliseerd. Volgens hier ontvangen berichten hebben de communisten in Praag in het voormalige Loretto-klooster op de Hradoany-heuvel te Praag, de schat van juwelen en goud ontdekt, welke bekend staat als de kerkschat van Praag. Kapucijner paters die dit klooster bewoonden en de zorg over de kerk schatten hadden, zouden ze voor ze in 1948 uit het klooster verjaagd wer den, in een weinig gebruikte donkere kamer hebben verborgen en de deur ervan dichtgemetseld hebben, De Praagse kerkschatten omvatten, kelken, monstransen, patenen en an dere voorwerpen van de gewijde dienst. Niet alle bezitten zij kunst waarde, maar wel bezitten zij veel goud en juwelen. Bekend is o.a. de grote gouden monstrans, welke 65 cm groot is en bezet met 3200 kostbare stenen, die een Boheemse gravin eens op haar huwelijkstoilet droeg. Morgen, vrijdag 28 februari, gelden voor de provincie Zeeland de volgen de hoogwaterstanden: te Hansweert om 9.14 en 22.05 uur; te Terneuzen om 3.52 en 21-44 uur en te Vlissingen om 8.30 en 21.19 uur. (Advertentie) Een onderwerp dat wel zeer actueel is, werd woensdagmiddag in de Ko renbeurs te Goes voor de Zeeuwse leden van het Nederlands Instituut voor Efficiency behandelde door ir. C. J. M. Eysbouts uit Tilburg. De heer Eysbouts sprak namelijk over kern energie. Hij begon echter met de te leurstellende opmerking, dat voorlo pig geen wijziging in de wijze van energievoorziening te verwachten is en aan het eind van zyn betoog gaf hij als zijn mening te kennen, dat zeker geen wijziging van de elektriciteits prijzen moet worden verwacht, wan neer eventueel mettertijd van kern energie gebruik gemaakt gaat wor den voor de opwekking van elektrische energie. Bij de aanvang van de vergadering deelde de voorzitter, de heer G. N. van Ginkel mee, dat de volgende ver gadering van de afdeling op 2 april aanstaande te Hulst zal worden ge houden, waar de heer J. H. Enters zal spreken over de kwaliteitszorg en dit probleem in het bijzonder zal be handelen ten aanzien van de textiel industrie. Mogelijk zal aan deze le zing een excursie naar een textielfa briek in het Land van Hulst worden vastgeknoopt. Voordat de heer Eysbouts tot het weergeven van zijn visie op de prak tische toepassing van de atoomener gie kwam, gaf hij op zeer gedegen en gedocumenteerde wijze een inzicht in de processen van de kernsplitsing en -fusie. Dat dit betoog in feite droog was, kon de inleider niet helpen, om dat er nu eenmaal vele formules en duizelingwekkende cijfers bij te pas komen, cijfers en begrippen vooral, die bij de toehoorder geruime tijd zullen moeten bezinken eer hij zich een juiste indruk kan vormen van hun betekenis. Spreker besloot zijn inleiding met de onvoorstelbaar vele mogelijkheden te introduceren, die de praktische toe passing van de kernenergie biedt, zo als bijvoorbeeld de toepassing van de kobalt-isotoop bij de bestrijding van de kanker, de invloed van de borium- isotoop op de hersentumor, de fosfor- isotoop op de bloedziekten en vele andere mogelijkheden in de genees kunst, de industrie en de landbouw. Tot slot maakten velen van de aan wezigen van de gelegenheid gebruik tot het stellen van vragen. De heer Van Ginkel dankte aan het slot van de middag de heer Eysbouts voor zijn zeer interessante en leer zame causerie. (Van onze correspondent) De leiders van de politieke partijen in Zwart-Afrika van Frankrijk hebben dagenlang vergaderd in een klein zaaltje van het Palais de Bourbon. Hun bijeenkomsten waren nog al rumoerig en de gebezigde taal was zelfs voor Franse be grippen niet altijd „parlemen tair". De scheldwoorden vlo gen heen en weer. Vertegenwoordigers van de neger studenten in Frankrijk, die vergun ning hadden gekregen de onderhan delingen bij te wonen, onderlijnden onmiddellijk afstand: „Onafhanke lijkheid verwerven via de parlemen taire wegen is onze zaak niet. We willen de onafhankelijkheid verove ren en desnoods met de wapenen in de vuist. We kunnen evenmin inge nomen zijn met uw standpunt, dat Frankrijk ons recht op onafhanke lijkheid moet erkennen. Frankrijk moet ons onze onafhankelijkheid te rug geven en wel onmiddellijk." Deze revolte van de stoottroepen van het Quartier Latin werkte als een koud stortbad. De politieke lei ders schreeuwden moord en brand en eisten, dat de vertegenwoordi gers van de studenten uit de zaal zouden worden gezet, hetgeen ook geschiedde. De taal welke tijdens deze operatie werd gebruikt was ergerlijk. Superlatieven en scheld woorden in het kwadraat besmeur den de toch al bedorven lucht, zo dat Hamani Diori de bijeenkomst schorste en de deurwaarders op dracht gaf alle ramen te openen. De studenten bleken de zaal verge ven te hebben met niespoeder en stuk geslagen broedeieren. Frans-Afrikaan se federatie? De politieke leiders van de ne gers zijn niettemin tot akkoord ge komen. Hun partijen in verschillen de gebieden van Afrika en totnog toe van wisselende politieke strek king zullen samenvloeien tot één grote verenigde Afrikaanse partij, die vermoedelijk „Afrikaans Demo cratische Beweging" zal worden ge doopt. Het strijdprogramma bestaat voorlopig uit vier punten: „Men kan zich afvragen in hoe- i doende met de achterzijde van M.'s verre het verantwoord is, dat een Hf™ bol,sing kwf™' ,J' kwam ten val en moest zich onder man van uw leeftijd nog op een j doktersbehandeling stellen. Hiervoor bromfiets rijdt", zo sprak gisteren de 1 ontving hij echter van M. al een scha- devergoeding en hiermee rekening kantonrechter te Middelburg, mr. J. houdend veroordeelde de kantonrech- Moolenburg, tegen de 74-jarige iom- 6r de automobilist tot 15 boete, na- dat de officier van justitie, mr. Th. D Een volledig intern-autonoom statuut voor de gebieden in Frans- West-Afrika en Frans Equatoriaal Afrika. De gebieden worden demo cratische federaties op basis van solidariteit, gelijkheid en vrijwilli ge afstand van territoriale soeve reiniteit. 2) Oprichting van een federale republiek, die Frankrijk verenigt met de territoria in de beide ge noemde gebieden en met Madagas car, Comores en Djibouti op basis van vrije samenwerking, volledige gelijkheid en „recht op onafhanke lijkheid". 3) De federatieve landen krijgen een eigen, centrale regering, die verantwoording verschuldigd is aan een volksvertegenwoordiging. Deze regeringen zijn volkomen soeverein behalve voor wat betreft diploma tie, verdediging, hoger onderwijs, magistratuur en valuta. Deze zaken worden rechtstreeks behartigd door de federale regering. 4) Deze federale regering kan te vens het initiatief nemen tot een confederale unie, die de federatie verenigt met reeds onafhankelijke landen, zoals Marokko, Tunis, Laos. Nu moeten intussen de partij besturen in Afrika zich nog over deze vier punten beraden, het geen vermoedelijk in Dakar zal geschieden. Totnogtoe blijken de Franse politieke partijen niet erg ingenomen met deze hereni ging, hetgeen begrijpelijk is. Immers, de negerleiders, die een zetel hadden bemachtigd in de na tionale vergadering, trokken tot nu toe op met een Franse groep afge vaardigden. Indien ze zich samen bundelen in een eigen politieke, par lementaire groepering betekent zulks in feite zetelverlies voor de socialisten, de onafhankelijken, de M.R.P., de radicalen en de U.D.S.R. Naar wij vernemen is woensdag nog een tweede slachtoffer overleden van het ongeluk dat vrijdagavond op de Helvoirtseweg te Vught, ter hoog te van Regina Coeli heeft plaats ge had. Het is de 24-jarige heer A. Crommenacker uit Vlissingen, de zoon van de heer Crommenacker die bij het ongeluk terstond overleden is. De echtgenoten van deze beide over ledenen, die beiden ernstig gewond werden, verkeren thans buiten le vensgevaar; ook de toestand van de inzittende van de andere auto, me vrouw Sehraven-Peters uit Zeeland is bevredigend. penhandelaar C. van T. uit de hoofd stad. Weliswaar had Van T. geen schuld aan het verkeersongeval, waarbij hij op 23 november van het vorige jaar op de Blauwedijk in Middelburg be trokken was, maar het kwam de kan tonrechter voor, dat de bejaarde zijn voertuig beter kan laten staan. Het ongeluk gebeurde, toen de ad junct-inspecteur M. A. M. uit Zoutc- lande vanaf de Blauwedijk met zijn personenauto de stationsbrug wilde opdraaien. Deze liet de doorgang niet vrij voor de eveneens van de Blau wedijk komende bromfietser, die zo- De 24-jarige J. W. Smjt, die zich in de cafeetjes in het oude centrum van Amsterdam de bijnaam „De Tijger'' heeft verworven, is aan zijn brandwonden, die hij in de nacht van zondag op maandag in hotel Hansen aan de Groenburgwal had opgelopen, bezweken. Zoals bekend werd Smit net slachtoffer van een vechtpartij in dit hotel Hij raakte slaags met de •50-jarige barkeeper H. F. van I., die als vechtersbaas in de Amsterdamse onderwereld bekend staat als „Buck Jones'Smit viel daarbij over een brandende petroleumkachel. Hoewel hij onmiddellijk daarna in de gracht sprong om zijn brandende kleren te doven, liep hij zulke ernstige verwon dingen op dat hij nog diezelfde nacht naar het binnengasthuis moest wor den overgebracht. (Van onze correspondent) Overal in de Franse hoofdstad is men doende de politieposten in staat van verdediging te brengen: men wil ze afdoende beveiligen tegen de aan slagen van de Algerynse terroristen. De F.N.L., blijkt volgens buit gemaak te papieren voornemens te zyn via aanslagen op de posten en de agenten in Parijs nieuwe onrust te scheppen. Hun actie is al in volle gang. Vanuit hinderlagen wordt er op de politiemannen geschoten en dezer da gen werd op klaarlichte dag een po litiepost aangevallen, waarbij de F.N.L. drie doden achter liet. Prikkeldraadversperringen Volgens de cijfers van de laatste dagenloopt een Franse soldaat in Algerie minder risico dan een agent van politie in Parijs. Temeer omdat de agenten een aanvangssalaris heb ben van 38.000 fr. per maand, terwijl een goede arbeider 55.000 fr. verdient vreest men, dat het Parijse korps leeg zal lopen. Vele honderden agen ten zoeken een andere baan, die be ter betaalt voor minder gevaar. De laatste weken hebben honderden hun ontslag uit de dienst aange vraagd. De hoofdcommissaris heeft inmid dels maatregelen getroffen om de veiligheid van zijn agenten te verho gen. Tijdens de nachtelijke uren wordt er nog uitsluitend straatdienst gedaan in groepen van vier agenten; de politiebureaus worden omgeven met prikkeldraadversperringen en één agent met stengun in aanslag zal de ingang bewaken. Een goede hon derd speurders-in-burger houden dag en nacht de omgeving in het oog. Men onderzoekt nog een bruikbaar sys teem om de agenten thuis per auto af te halen en na diensttijd weer op dezelfde wijze aan moeder de vrouw af te leveren. Er zijn nog vele ande re maatregelen genomen om de vei ligheid der agenten te verhogen, doch deze blijven geheim. Hoofdcommissa ris Lahillonne hoopt te kunnen berei ken. dat de agenten meer rechten krijgen inzake het gebruik van hun vuurwapenen. Volgens de bestaande richtlijnen mogen ze niet op een vluchtende schieten, tenzij deze zich omdraait en hen bedreigt. Evenmin mogen ze uit zelfverdediging van hun revolver gebruik maken als ze met de vuisten worden aangevallen. Even min bezitten ze het recht een waar schuwingsschot in de lucht te geven. Lebret, 25 had gevorderd. De Middelburger A. V. werd con form de eis tot 25 boete veroor deeld. Hij was op 19 december op de hoek van de Balans en de Bogaard straat in botsing gekomen met de au to van de landmeter J. H. M. uit Kloetinge. V. verzuimde hierbij de voorrangsregel toe te passen, iets wat de man moeilijk aan het ver stand te brengen bleek. Hij hield voorts hardnekkig vol, dat hij de au to niet gezien had. Hij was echter op een spatbord beland, waaruit over duidelijk bleek, dat de wagen er wel degelijk was. De civiele vordering van 12,50 werd toegewezen. Toen de controleur J. V. uit Schore 9 november van het vorige jaar met zijn brommer over de ventweg langs de Patijnweg in Goes reed, zag hij 'n kennis, die hij met een brede arm zwaai groette. De zwaai bleef helaas niet tot de arm beperkt, want V.'s voertuig boog plotseling scherp naar links af, waarna voertuig en berijder met een passerende auto in aanra king kwamen. De officier wenste de ze „uitschieter" van V. te honoreren met een boete van 15, alsmede toe wijzing van de civiele vordering ten bedrage van 36. Het vonnis luidde conform. Teneinde tegemoet te komen aan de wet van de zwaartekracht schoot de Yersekse vertegenwoordiger V. S. op 10 februari met een auto in zijn woon plaats links door een bocht. S. had geluk, want er kwam geen tegenlig ger, maar hij had pech, dat een poli tieman zijn manoeuvre niet kon waar deren. De 20 boete, die de officier van justitie vorderde, bracht de kan tonrechter terug op 15. kt^s no.rmaal volgens de plannen verloopt krijgen meer dan honderd Nederlandse jongens, een aantal knapen uit het buitenland (België, Duits and en Frankrijk) en de Arnhemse boek- en tijdschriftenverkoper Joop Le gerstee met zijn medewerkers opnieuw hun zin. De contracten voor de twee- e our der Verenigde Naties, een fietstocht voor jongens van veertien tot I"? zeventien jaar kris kras door Nederland, zijn gelegd en een groot aantal mensen heeft reeds weer de onmisbare medewerking toegezegd. Als niets meer deze plannen in de weg staat, zal het peloton jeugdige wielrenners, gevolgd door een kara- vaan auto's, die alle min of meer bij de Tour der V.N. zijn betrokken op maandag 21 juli te Arnhem van start gaan om daar op 2 augustus ook weer terug te keren. Deze tocht is bestemd voor Neder landse jongens uit hardwerkende ge zinnen. wier vaders en moeders zich met de luxe kunnen veroorloven hun kroost met vakantie te sturen. Maar niet met iedereen gaat „Ome" Joop, zoals de jongens hem noemen, op stap. De kandidaatdeelnemers moe ten een goed schoolrapport hebben en mogen niet met de politie in aan raking zijn geweest, al doet Leger stee een oogje toe, wanneer dit onderwerp slechts een gebroken ruit of een „achterlichtje" betreft. Slechts twee kilometer van de hon derdtwintig, die men per dag aflegt, worden besteed aan hardrijden. Bo vendien heeft de tourleiding in totaal twee tijdraces ingelast namelijk een van 7 en één van 14 km. Wie zich in de twee-km-race of in de strijd tegen het horloge de beste renner toont, is aantal punten achter zijn naam. Dit is gelukkig niet de enige manier om punten te verzamelen. Joop Leger stee en z'n mensen hebben hun eigen waarderingssysteem. Zo vallen er ook punten te verdienen, wanneer de jon gens zich behulpzaam tonen ten op zichte van elkaar, de achterblijvers helpen, minder prettige karweitjes opknappen, zich goed gedragen, ver- keersdiscipline tonen enz. „Truidragers" komen ook al in de stoet voor. Zo draagt de etappe winnaar, net als in de Tour de France, de gele trui. Een soortge lijk doch groen kledingstuk is voor hem. die de grootste werklust toont op de boerderijen waar men over nacht, de rode trui daarentegen moeten de jeugdige heren zo gauw als mogelijk weer kwijt zien te ra ken. Die draagt namelijk de knaap, die ieder grijze haren (bijv. van .ergernis") bezorgt. De zwarte trui tenslotte is voor de pechvogel. De mogelijkheid bestaat, dat de tourrijders Antwerpen, Aken en Keu len zullen aandoen, maar daarover Voor de tweede maal in drie dagen tijd zijn in Hengelo enige gezinnen dakloos geworden door brand. Gistermorgen werd mevrouw Veld man aan de Heideweg wakker, door dat haar l'/.-jarige baby schreide. Ze ontdekte toen dat in de keuken een felle brand woedde. Ze greep 'n jas, holde de slaapvertrekken in de houten noodwoning binnen en sleurde haar 4 kinderen door de vlammen heen naar buiten, waar haar man aan het sneeuwruimen was geweest en inmiddels via een raam naar bin nen trachtte te komen. Nauwelijks had het gezin zich in veiligheid ge steld of in de keuken ontplofte een gasfles. Direct waarschuwde men ook de tweede bewoner van het houten pand de heer J. Broekman, die zich met zijn vrouw en kind eveneens op het laatste nippertje kon redden. De wo ningen brandden geheel uit, van de inboedel kon niets worden gered. De oorzaak is vermoedelijk het in brand raken van een kledingstuk dat boven een brandende kachel hing. Een van de bewoners is verzekerd. etappewinnaar en krijgt daarvoor een I bestaat nog geen zekerheid. Op de derde cursusmiddag van de NKS te Hulst sprak als eerste de dio cesaan adviseur, rector v.d. Maade. In een gloedvol betoog belichtte hij de waarde van de sport voor de indivi duele mens en voor de samenleving. In de sport, aldus spreker, kan de mens zijn persoonlijkheid terugvin den, welke hij door zijn „nummer" zijn in de tegenwoordige maatschappij zo gemakkelijk verliest. De mens heeft dit nodig. Het is opvallend, dat hoe meer de industrialisatie toeneemt, hoe meer ook de sportbeoefening groeit. Hierna sprak de heer Chr. Baeten over de sportvereniging, haar plaats en haar taak. Spreker bracht de psy chologische achtergrond van de sport, welke in de vorige les door de heer J. van Beers behandeld "was en nogal een „zwaar" onderwerp was gebleken, tot praktisch leven. In hotel Concordia te Zierikzee werden de eindwedstrijden gespeeld van het kampioenschap 1ste klasse libre van het district Schouwen-Dui- veland van de KNBB. De titel ging naar P. D. Vijverberg van DOS uit Ouwerkerk, die dankzij zijn uitsteken de gemiddelde promoveerde naar de hoofdklasse. L. Kanters van Concor dia Zierikzee degradeerde van de hoofdklasse naar de eerste klasse. 1. P. D. Vijverberg (DOS Ouwerkerk) 2 L. Kanters (Concordia Zierikzee) 3 D. Verburg (Concordia Zierikzee) 4 A. Brand (Concordia Zierikzee! 5 J. Sinke (Concordia Zierikzee)6 R. P. Hoogerheyde (Concordia Zierik zee). Te Kloetinge werd in de zaal Meul- polder een schieting gehouden door „de Batavieren". De uitslag was: le prijs P. Vermeu len van de Batavieren; 2e pr. H. Driedijk van „Doel naar hoger"; 3e pr. A. Schouwenaar van Batavieren; 4e pr. C. v. Bremen, id. en 5e pr. P. Vermue van „Jac. v. Beieren'". Sorry uit Vlissingen heeft nog steeds ongeslagen en zonder verliespunten de leiding in de eerste klasse van de Zeeuwse tafeltenniscompetitie. Dit maal gingen de Vlissingers in Mid delburg bij Sla Raak om de beide punten (3-7). Spirit behaalde drie punten uit twee wedstrijden, want na Will van Zoelen 2 in eigen zaal een 4-6 nederlaag te hebben bezorgd, werd tegen het bezoekende Sorry 2 gelijk gespeeld (5-5). De strijd om de onderste plaats tussen VSV en Luctor eindigde onbeslist (5-5). In de 2de klasse kwam Wilno 2 weer wat dichter bij het kampioenschap, want Spirit 2 'moest er met 8-2 aan geloven. Sla Raak 2 zorgde er voor niet nog verder achter te raken en stuurde Goes met een 7-3 nederlaag naar huis. Sorry 3 trok bij Will van Zoelen 3 aan het kortste eind' (7-3) en zal nu vrijwel zeker op de onder ste plaats eindigen. In de 3de klasse werd slechts een wedstrijd gespeeld. Wilno 3 won met 7-3 van het bezoekende Luctor 3. In de 4de klasse tenslotte behaalde koploper Wilno 4 de volle buit uit twee wedstrijden, want zowel Will van Zoe len 6 als Sorry 5 zagen zich met 8-2 geklopt. Sorry '4 had geen moeite met het eigen vijfde team (1-9) en Will van Zoelen 6 won met dezelfde cijfers van het eigen vijfde team. In de hoofdklasse A van de Zeeuwse bridgecompetitie voor viertallen wer den de laatste wedstrijden gespeeld, (maar desondanks kwam er geen be slissing uit de bus. Fles I won name lijk met 36-48 van VBC 2, maar ver loor met 36-43 van Middelburg. Fles 2 behaalde een ruime zege op VBC (24-60). maar zag zich eveneens door Middelburg geklopt (37-22). Hierdoor eindigden Fles I en II samen op de eerste plaats, zodat een beslissings wedstrijd nodig is. VBC 2 eindigde onderaan en degradeert dus naar de eerste klasse. De eindstand luidt; Fles I 8-10 75); Fles II 8-10 (+34); Middelburg 8-9 (+2); VBC 8-6 (-78); VBC II 8-5 (-33). In de hoofdklasse B (Zeeuw-sch- Vlaanderen) werd Oostburg nog geen kampioen, want al werd dan met 32-20 van Terneuzen gewonnen, de beslis sende strijd tegen Luctor eindigde in een 62-46 nederlaag, terwijl Luctor ook met 25-44 baas bleef over Sas. Terneuzen won met 50-23 van Hulst. In de 1ste klasse A verspeelde VBC 4 het kampioenschap door een gelijk spel tegen Middelburg 2 (33-30) en een nederlaag tegen Fles 5 (32-28). Hierdoor ging de titel naar VBC 3, dat een 35-24 zege boekte op Fles 3 en tegen Fles 4 tot een gelijk spel kwam. Fles 4 won nog van Fles 5 (35-29). In de 1ste klasse B bleef Luctor 2 aan de kop, ondanks de 40-35 neder laag tegen Sas 2. Luctor 3 behield nog een kansje door overwinningen op Sas 3 (13-50) en op Oostburg 2 (57-17). In de zuidelijke promotieklasse A van de volleybal-competitie liet de VC Den Bosch bij Odolphus verstek gaan, waardoor laatstgenoemde club reglementair met 3-0 won en boven dien de tweede plaats van de VC Den Bosch kon overnemen. De Bossche naren zakten zelfs naar de vierde plaats, want het Vlissingse EVVC bleef met 3-0 baas over het bezoe kende VCV en veroverde daardoor de derde plaats. De VC Tilburg stelde zich praktisch veilig door een 3-1 zege op het Bredase EBVC. HET KAMPIOENSCHAP van Neder land ereklasse libre KNBB zal van 13-16 maart gehouden worden in de Friese Club te Leeuwarden. DE handboogmaatschappij „De Ge trouwe Broeders" te Biervliet orga niseerde een schieting op de liggen de wip. Jac. Wijffels te Biervliet schoot de hoogvogel; J. van de Ameele te Hoofdplaat de le zijvo gel en A. Janssens te Biervliet de 2e zijvogel. DE TSJECHISCHE motorrijder Vac lav Langer is bij een verkeerson geval gedood. Hij reed tegen een vrachtwagen op. Langer was 32 jaar oud. DE BELG Clement van Hassel zal ook deelnemen aan het Europees kampioenschap groot biljart anker kader 71/2, dat hl Arnhem wordt gehouden. Hij vervangt de zieke Spanjaard Ossorio. BEA VAN DER WEYDE van Mara thon, die zaterdag tijdens de Neder landse zaalhandbalkampioenschap- pen te Rotterdam geblesseerd raak te. blijkt een achillespees ge scheurd te hebben. Voor de fotograaf, die dit plaatje maakte, was het een „schot" uit duizenden. Voor de renner, die zijn rondje trok, was het pech.... Het gebeurde in het Vigorelli-stadion in Milaan tijdens de ploegenachter- volging voor profs, dat Bruno Tog- naccini's tube van het achterwiel sprong. Op hetzelfde moment werd de renner gepakt door het flitslicht. Overigens slaagde Bruno erin de rit op de velg te volbrengen! Twaalf merkenteams van acht ren ners zullen deelnemen aan de weg wedstrijd Parijs-Nice, die van 10 tot 16 maart wordt gehouden. Tot <3« kopmannen behoren onder meer Rik van Steenbergen, Fausto Coppi voor wie deze rit de eerste werkelijk grote in Europa wordt na zijn laatste ongeluk Brik Schotte en Jacques Anquetil. Voorts starten, de Bruyne, Germain Derycke de Span jaard Poblet, Impanis. de Argentijn Batiz, Privat, Gauthier, Fornara, Brankart. de Engelsman Robinson, Darrigade, Gemmiani, Hassenfordétr, Barone, Lauwers e.a. Enkele weken geleden zijn, zoals gemeld, besprekingen gevoerd over een eventuele Nederlandse deelne ming aan deze wedstrijd. Daartoe was in principe een ploeg van acht ren ners geformeerd. Het lijkt echter on waarschijnlijk, dat deze besprekingen tot een positief resultaat hebben ge leid. LINGERIE-COUPEUSE Voor het examen lingerie-coupeuse van Melle uit is te Breda meh. A. Breskens geslaagd. VIERDE MACHINIST Op het te 's-Gravenhage gehouden examen voor vierde machinist grote handelsvaart slaagde de heer C.Woit- tiez te Breskens. 's-HERTOGENBOSCH, 26 februari. Op de markt van heden werden aan gevoerd 5854 stuks vee, zijnde: 1953 runderen, 258 graskalveren, 611 vette kalveren, 902 nuchtere kalveren, 137 schapen, 6 geiten, 48 fokzeugen, 611 slachtvarkens, 1271 lopers 57 biggen. De prijzen waren, behoudens uitzon deringen voor dieren van buitenge wone kwaliteit, als volgt: melk- en kalfkoeien 6201245, guiste koeien 600890, kalfvaarzen 7251160, klam- vaarzen 670—900, guiste vaarzen 625 825, pinken 420660, graskalveren 260375, nuchtere kalveren voor fok of mesterij 50195, weideschapen 45 75, lammeren 5585, drachtige zeu gen 250330, lopers 58—68, biggen 3553, alles per stuk; slachtrunde- ren: aanvoer 679 stuks: extra kwali teit 3.203.40, le kw. 33.15, 2e kw. 2.702.85, 3e kw. 2.552.65, vette stie ren 2.753, worstkoeien 2.452.55, alles per kg gesl. gew.; vette kalve ren le kw. 2.402.70. 2e kw. 22.25, 3e kw. 1.701.90, nuchtere slachtkal- veren 1.101.25, slachtvarkens 1.56 I.67, slachtzeugen le kw. 1.441.49, 2e kw. 1.351.40, alles per kg lev. gew.; vette schapen 75105, vette lammeren 6595, nuchtere slachtkal- vere'n 30—45, alles per stuk. Verdere mededelingen: melk- en kalfkoeien: aanvoer in verband met de weers omstandigheden minder, handel traag, prijzen niet prijshoudend; guis te koeien: aanvoer beperkt, handel stug, prijzen moeilijk te handhaven; jongvee: aanvoer minder, handel stil, prijzen gedrukt; vette kalveren: aan voer korter, handel redelijk, prijzen op gelijk niveau; nuchtere slachtkal- veren: aanvoer groot, handel rustig, prijzen bleven ongeveer gehandhaafd; schapen en lammeren: aanvoer min der, handel gedrukt, prijzen gedrukt; fokzeugen: aanvoer groter, handel stil, prijzen niet prijshoudend; lopers en biggen: aanvoer minder, handel kalm, prijzen staande prijzen; slacht vee: aanvoer gelijk vorige week, han del prima kw. vlot, middenkw., rustig prijzen vlot prijshoudend; slachtzeu gen: aanvoer groter, handel williger, prijzen vast. GOES. 26 febr. Groenten: sprui ten Al 61, A2 54, BI 25-60, afw. 27- 55, witlof Al 44, A2 34-44, BI 30-36, afw. 25-32; gr. sav.kool 30-36, boeren kool 15-20, peen 15-21, uien 11-12, prei 38, sjalotten 17, kroten 5, knol- seld. p. kg 5-8, p. stuk 4-5. TERNEUZEN, 26 febr. Bintjes 10- II, r.kool A 7-14, B 8-9, sav.kool A2 19-28, BI 32-35, waspeen 10, breek- peen 8-12, prei A 37-44, B 34. knol- seld. B 14-23, C 2, spruiten A2 50-62, B2 45, uien 4-13, witlof A 42-60, B 52-60, afw. 14-46, boerenkool 10-29, veldsla 80. Konstanz 343 +3)Rheinfelden 347 54); Breisach 336 56); Straats burg 496 (+14); Maxau 714 (+35); Mannheim 733 (+39); Mainz 626 50); Bingen 512 (+48); Kaub 645 74); Trier 715 130); Koblenz 712 102); Keulen 721 (+85); Ruhrort 918 (+74); Lobith 1470 (+46); Nijme gen 1199 (+38); Arnhem 1169 (+30) - Eefde IJssel 684 (+37); Deventer 553 (+25); Monsin 5785 (+85); Visé 5388 (+68); Borgharen 4480 (+46); Belfeld a. d. stuw 1657 (+38); Grave beneden de sluis 800 (+17).

de Stem | 1958 | | pagina 3