Goese begroting 1958 aanvaard Antwoord van b en w Bij Edah SOgulden sparen, betekent 100 gulden ontvangen. ZEEUW.SCH-VLAANDEREN 50 Havermout viugkokend ,£$..25 Veel wensen - weinig kansen Ernstige val bij ramen zemen KNVB Zeeland DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 26 FEBRUARI 1958 Ik.a.b. ENDA idaag )rgen AXEL Ouderavond Semper Gaudette Administratie artsen niet geheim voor Belastingen Zaterdagavond biljartfinale EXAMENS MARKTEN WATERSTANDEN Paprijst zachtkokend 1 kg... 75 Kletskoppen 250 gram.. 75 Abrikozen zoete 250 gram 75 Augurken zoetzureflacon.. 75 Ontbijtworst.100 gram. .25 Ontbijtspek150 gram.. 50 Kasteel-margarine 2pakken,7 5 4 rollen drups25 Belegen kaas... 150 gram..50 Kasteel-pindakaas....pot..75 Cocoskoekjes .i5Ogram. 50 Chocolade-repen 6 voo,.75 Kasteel-toiletzeep 2 «tukken. DU Do erwten middel 2 Pinda tabletgroo«.!>0 Groene erwten 500 gram, .25 Glacé-Mints..100 gram..25 Kasteel-beschuit ..per pak.. 25 Dadels zonder pit 250 gram», 25 Kastpapier per rol.25 Soda1 Vï kg.. 25 Toffee-melange 200 gram Calif. Pruimen 3oogram..50 Leverpastei blik van 2OOgram,50 Pinda's gezouten, gepeld 200 gram.50 Huishoudzeep 3 ^'..50 cn Rode dweil*,.*.*.75 Jionderden belang. Joeten, waaronder secretaris Bor- landen", alsmede ant van de Rijks- pet A'kerke. Aan- de heer de Klerk Heerenhoek met In aan wie hij de bus heeft gegeven I avond de prettige 1 incasseren dat er I leerlingen is afge- Venings woord door I waarin ondubbei- I arde van voldoen* werd benadrukt, Iser. De voorzitter I: de opkomst van Ivan zoveel ouders |naire taak hebben op te voeden me devaren op de weg. waaruit duidelijk |celijk niet zo een- in 't verkeer te |ote aandacht ge werd aan de ge- Ihet diploma uitge- len Cees Brand en li tevens het speld- lijnde de twee cur- Jouten het examen |Aan de heer de toegezwaaid voor ■dste der cursisten, lbood een geschenk |or de prettige sa- zo zei de heer liar.kwoord, weder- prd nog een schit- vertoond. tornt nooit kat" pbben gidsen, wei een groots opge voerd met boven- eschreven door A. Irs waren naar de |en om hun kinde- te zien, hetgeen eling was. maar belangstelling van |ie was aan de lei welkom geweest, nders dan respect vooruitstrevende [ons dan ook een Ring i.d. heeft dur- Is we niet de gro- let spel en de pres- pn erkennen dan tn: een beetje te (eerste keer. Hoe fen en ook de an- en hebben de aan- ezig gehouden, en In moeilijke accom- prestatie geleverd, (voor gedaan door Mej. Nelly Jan- |inde dan ook har netjes werd gezet fneijer, die zelf zeer loeten o; fferen om hteren. Iroorzitter I irsverkiezing op de lan de K.A.B., werd rerbrugge tot voor- l'ere uit de K.A.J.- J met overtuigende I stemmen geroepen lertrek van A. Ver- |len plaats in te hp. Jonge. Beide be- Ivan de bij de K.A. 1 bouwvakarbeiders- Igingskviur" ziet het lilgt uit; Jos. Ver- I. Job. Koens, vice- |derdijk, secretaris- Pieters en J. de [lag bleek o.m. dat Il26 zich in het af- gehandhaafd. van de geestelijk Witkamp, bracht aan de leden voor |tie-werkzaamheden rafplaats. deze avond, de districtsbestuurder totterdam, behan- actuele onderwer- jitzichten van Zee lvan het Deltaplan, nog in te lopen Jst terrein van het len de aanpassing jsbewoner aan de levensomstandig- ling werd nog van lid over de komen- [verkiezingen. Ver werden naar vo- |erband met de po- ers op de verkie- "HT VOOR (SECRETARIS bntvingen van b. en [tot het benoemen [secretaris, met in- br hen nader te be- (luidt: ;ancieel ambtenaar Burgh. Duivendij- lemeet, Noordwelle, Renesse; H. Aukes, ter gemeentesecre- nenie en J. Hoste, leenteseeretarie van en functionaris zal ■enoemd tot ambte- ■gerlijke stand. 'erug uit de hel, 14 j. Alhambra: Rassehaat, graaf van Monte Cris- Schouwburg: Cabaret ro: Het congres danst del 7.45 uur: De ohi- Olympia 8 uur: 8 j. met enig voorbeh. uxor 8 uur: Kitty in i.l. shof; Uitvoering Chr. Der Messias" Electro: Duistere drif- 1.3o uur: Faust. Llhambra: De wentel- *raaf van Monte Cris- iagsGemeenteraads- ng van Engeland 11 30 ring stembevoegde in polder Havik; om 1.45 ring stembevoegde in polder Havig; om 1.45 ring stembevoegde in polder Hulsternieuw- iouw 8 uur: Aida, a.l. Schouwburg 7.30 uur: Kon. Vlaamse Opera, Rusticana; Paljas. terneijzen Lezing over oud.Ternenzen Ook voor de vijftiende lezing die de heer Alb. IJsebaert over oud-Terneu- zen hield in het Jeugdgebouw aan de jCerkhoflaan voor de leden van de Christelijke reisvereniging „Voor waarts" en verdere belangstellenden, bestond een zeer grote belangstelling. De heer IJsebaert houdt als ras echte Terneuzenaar veel van zijn ge meente en begon met het verzamelen van oude ansichtkaarten, betrekking hebbend op Terneuzen. Al spoedig had hij er zoveel, dat de collectie moest worden geordend en daarna begon hij ook met allerlei historische gegevens te verzamelen en maakte mevrouw IJsebaert vele foto's van het huidige Terneuzen. Hij heeft in totaal bijna 1200 foto's van Terneuzen en ongeveer 500 dia's. De heer Duivendijk vestigde de aandacht op de activiteiten van de reisvereniging.. De zilveren jubileum reis was het vorige jaar naar Zwit serland. Dit jaar hoopt men een vier daagse reis door Nederland te maken. Na de lezing van de heer IJsebaert waarvoor de aanwezigen met een zeer hartelijk applaus dankten, ver raste de voorzitter hem met een kleine attentie en bloemen voor me vrouw IJsebaert. mooi resultaat op de hondententoonstelling Op de te Utrecht gehouden club match van de Nederlandse Cocker- Spanielclub behaalde de heer J. van Dixhoorn te Terneuzen met de zwar te Cocker-Spaniel-teef „Cockerdome's Florida" het predikaat „uitmuntend". De zwarte reu Cocky of the Game Yard" behaalde het predikaat „zeer goed". Sas van Gent raadsvergadering Morgenavond om half zeven komt de raad in openbare vergadering bij een. De agenda vermeldt niet minder dan zes voorstellen, die betrekking hebben op onderwijszaken. Voorts wordt aan de raad voorge steld, beroep in te stellen bij de Kroon tegen de onthouding van goed keuring door Ged. Staten van Zee land aan de artikelen 5 en 9 der bebouwingsvoorschriften van het uit breidingsplan in hoofdzaak „Zand straat" en te verzoeken, onder ver nietiging van het omstreden gedeel te van de uitspraak van Ged. Staten, alsnog goedkeuring aan genoemde artikelen te verlenen. Tenslotte staat op de agenda nog een voorstel tot het aangaan van een kasgeldlening groot f 300.000,- tegen een rente van 5% per jaar voor ten hoogste een jaar bij een te benaderen geldgever, en een voorstel tot het aangaan van 2 geldleningen bij de Bank voor Ne derlandse Gemeenten. De laatstge noemde leningen kunnen worden ver kregen uit de rentespaarbrieven 1957 en de eerste nationale woningbouw lening 1957. avond zvu De werkgroep Sas van Gent-West- dorpe van de Zeeuwse Volksuniver siteit heeft in samenwerking met de personeelsvereniging „Sas van Gent" voor zondag een toneelavond op het programma gezet. Rob Geraerds en Mariele Meijer zullen voor het voetlicht treden in Molière's blijspel „De Burger Edel man." Het is een kostelijk klassiek blijspel. De opvoering zal gegeven worden in het sociaal gebouw van de Stijf sel- en Glucosefabriek. Zondagmiddag zal Rob Geraerds nog een voorstelling geven voor de jeugd van 8 tot 13 jaar van „De Ge laarsde Kat." forum-avond kvp De afdeling Sas van Gent van de KVP organiseert vrijdag a.s. een forum-avond. In het forum hebben o.a. zitting de heren mr. dr. A. Mes, lid van Ged. Staten van Zeeland, J. van Dongen, lid van de Tweede Kamer, E. Lansu, kring-secretaris en propagandist van de KVP en J. van de Voorde, dis tricts-bestuurder van de KAB. Het forum zal worden gehouden in de zaal van café „De oude brug". Philippine Stukje geschiedenis verdwenen Be twee huizen aan het voormalige havenplein zijn onder de slopersha mer gevallen. Daarmee is een stukje geschiedenis verdwenen. Het jonge geslacht zal er niet veel meer van weten, maar de ouderen en onder hen vooral de schippers weten nog wel, dat de huizen een café vormden, waar men graag de zoute smaak van de mosselen ging wegspoelen. Momen teel telt onze gemeente nog vijf cafés, toen waren het er dik vijftig Het huis herbergde geen café al leen; er was ook een kleine werf aan verbonden, voornamelijk voor repa- ïaties aan mosselscheepjes De bewoners van het werfhuis wer- den naar de werf genoemd. Hun eigenlijke namen waren nauwelijks bekend. Men sprak altijd van Leni van de werf en Cyril van de werf. De laatste herinnering aan de ha ven en de scheepjes is nu verdwenen. JEUGDVERKEERSEXAMEN dinsdag li maart zal te Axel schriftelijk verkeersexamen r de jeugd worden gehouden, waaraan ongeveer 200 leerlingen der lagere scholen zullen deelnemen. exajnen zal onder politietoe zicht worden gehouden, met mede- voorkVgeUiganVerkee?!aatSelijke b°°d HULST Arme harmonie vraagt offers li,Hf kas beroofde Konink- stedelijke Harmonie kan van- v!f?prekend zonder geld niet uit de voeten. De enige muziek welke zij, bij br»n<LVan. sPreken.. n°g kan voort- engen staat in mineur, hetgeen op de duur al te droevig wordt. De le nen van het muziekgezelschap hebben «en prachtig gebaar gemaakt door een stevig bedrag uit hun spaarkas over te hevelen naar de verenigings kas maar daarmee is men er niet Men heeft nu het plan twee rond gangen door de stad te maken ten einde de Hulstenaren onder vrolijke mi akale aanmoediging tot een offer te bewegen. Zaterdag a.s. trekt de op zwart zaad zittende harmonie voor de orste maal uit; zij neemt de helft van de stad voor haar rekening. De bestuursleden en verkenners zullen de collectebussen laten rammelen. Bij een tweede rondgang zal de rest van Hulst opgewekt worden tot het verle nen van een bijdrage, opdat de har monie straks weer over voldoende middelen beschikt. Er staan, intussen, reeds plannen op stapel voor een serie zomercon- certen, waarbij men, gevolg gevend aan een gerechtvaardigd verlangen der luisteraars, vooral aandacht zal gaan besteden aan de lichte muziek. „AIDA" IN BIOSCOOP Donderdagavond wordt in het Bio scoopgebouw, in de zogenaamde cyclusvoorstellingen, een bijzondere film gedraaid. Het is de opera „Aida" een der meest bekende en geliefde opera's in het lyrische genre, welke op boeiende en artistieke wijze is ver filmd. Ongetwijfeld zal er voor deze voor stelling veel belangstelling zijn. St.'Jansteen De burgemeester van St. Jansteen maakt bekend, dat op donderdag 27 februari a.s. van 15 tot 16.30 uur in de meisjesschool gelegenheid bestaat tot het inenten tegen kinderverlam ming, voor de kinderen geboren in de jaren 1952, 1953 en 1954. Oproepings- en inentingskaart mee brengen. Burgemeester vnd. Mr. J. I. M. Reuser. RAAD KOMT BIJEEN. Donderdagmiddag om 4 uur komt de raad van onze gemeente bijeen. Op de agenda staan verschillende ver zoeken om subsidie. Er is ook een voorstel om samen met de gemeente Clinge een overeenkomst aan te gaan inzake de onderlinge, hulpverlening bij brand. B. en w. stellen verder de raad voor om de Stichting Luchtver- binding Zeeuwsch-Vlaanderen" een subsidie van 4 cent per inwoner te verstrekken ten behoeve van de heli kopterlijn op Rotterdam. Uit de nationale woningbouwpot krijgt de gemeente een aandeel van 8000 gulden, naar blijkt uit een voor stel om dit bedrag te aanvaarden. Clinge De tweede ouderavond, waarop te vens de ereleden van Semper Gaude- te werden uitgenodigd, is een groot succes geworden. Er waren talrijke speciale gasten aanwezig, zoals de burgemeester en de raadsleden en de geestelijk adviseur. De voorzitter, de heer Jos. Heyens, memoreerde de nog jonge geschiedenis van het jeugdor kest en toonde aan wat er reeds ber- reikt is. Hij bracht daarbij dank aan de heer Mannaert, de directeur, die voor Semper Gaudete hard gewerkt heeft. Deze vertelde hierop een en ander van zijn lesmethode en natuurlijk: liet het orkest zichzelf horen in een om vangrijk en bijzonder plezierig pro gramma. Het succesnummer was wel het door de heer- Mannaert vervaar digde gedicht over het orkest. Burgemeester P. Vercautenen reikte aan Semper Gaudete de vlag uit, wel ke het gemeentebestuur het orkest heeft toegekend en hij feliciteerde het vooral met het laatste succes voor de Vlaamse omroep. Nadat kapelaan O. Gielliet gespro ken had, waarbij hij de ouders voor hun medewerking dankte, gaf Sem per Gaudete nog een aantal nummers zowel in het ernstige als in het po pulaire genre ten beste. Voorzitter Jos. Heyens sloot de geslaagde avond. IJzendijke „Flandria" trad op te Gent Een groot succes werd het optreden van de filharmanikaclub „Flandria" west-Zeeuwsch-Vlaanderen, in ,,Oud- België" te Gent. Voor een zaal met ruim 1000 per sonen werd medegewerkt aan 't pro gramma „Ankers los", dat door de Belg. Gewestelijke Radio-omroep op dinsdag 4 maart om 8 uur zal wor den uitgezonden. Stuk voor stuk wer den de gespeelde nummers door de toehoorders beloond met een daverend applaus, terwijl na het laatste num mer „Alte Kameraden" een ware or kaan van handgeklap en bis-geroep losbrak. De directeur van Oud-België kwam zijn bijzondere tevredenheid betuigen, in de artiestenvertrekken, over het optreden van Flandria, waarbij hij de hoop uitsprak, dat de vereniging nog meerdere malen voor het voet licht in Oud-België zal willen optre den. Ook talrijke artiesten, waaronder Max van Praag, boden hun geluk wensen aan. Zowel voor de dirigent, de heer Jasper Anthonisse, als voor de zestien muzikanten was de uitzending 'n vol. komen succes, waar men terecht trots op kan zijn (Van onze parlementaire verslaggever) Minister Hofstra heeft in de Tweede Kamer meegedeeld, dat er geen nieu we belasting zal worden geheven op goederen in de dode hand, waaronder ook kerkelijke en sociale instellingen behoren. De heer Lucas had hierover zeker heid willen krijgen door indiening van een amendement, dat echter werd ver worpen. De minister heeft voorts mee gedeeld, dat er geen enkele reden is om aan artsen een privilege te geven door hun administratie geheim te houden voor de belastinginspectie. Hij vond het eigenlijk een belediging van de Dienst der Belastingen, dat men geen vertrouwen had in de inspecteurs, die deze gegevens zeker geheim zullen houden. Bovendien vroeg hij waar de Kamer eigenlijk over wilde praten. Een arts hoeft niet meer te laten weten dan welke patiënten bij hem behandeld worden. Zijn medische ge gevens kan hij geheel gescheiden hou den van zijn administratie. Vandaag zal de minister van Justitie met zijn ambtgenoot van Financiën verderde wet inzake de Rijksbelastingen be handelen, omdat er bepaalde juridi sche puzzels moeten worden opgelost. Het is nog niet zeker, wanneer de Kamer toekomt aan het debat over de werkgelegenheid naar aanleiding van de interpellatie van de heer Biewenga (A.R.) De Goese begroting is giste ren, na twee zittingen, aange nomen door de raad; mèt een eindcijfer van f 4.127.500, èn met een tekort van f 58.000. Hoewel men wat men noemt met een uitgeklede begroting te doen had en b. en w. finan cieel met de rug tegen de muur staan, is er op en om de begro ting heel wat gediscusieerd en er werden nog heel wat wensen kenbaar gemaakt. De heer Visscher (Arb.) opende de algemene beschouwingen en zei over het geraamde tekort minder ongerust te zijn dan over het gevoerde beleid van de regering ten opzichte der ge meenten. Het verzorgingspeil der ge meenten wordt bevroren en in dit verband wees hij op het uitblijven van een zwembad, sportterreinen, speel weiden, industrie-terreinen, enz. Daar hij klachten had gehoord in dit opzicht, vroeg hij of b. en w. niet wilden onderzoeken hoe het stond met het efficiënt werken bij de diverse diensten. Spr. betreurde, dat b. en w. niet van hun ontstemming hadden doen blijken bij de regering over de geringe toe wijzing van woningwetwoningen aan Zeeland en hij hoopte dat er met pre- miebouw nog iets te bereiken zal zijn doch dan zo dat ook de arbeiders er van kunnen profiteren. Spr. infor meerde nog hoe het stond met de grenswijzigingen. Pleidooi voor jeugd De heer C. Vervest (KVP) consta teerde dat door de tijdsomstandighe den niet veel van het 5-jarenplan was terecht gekomen en de KVP- fractie wil ook nu niet voor de dag komen met onvervulbare verlangens. Uitgaande van de begroting wil zij wel sterk de nadruk leggen op de werk- en welvaartsgelegenheden. De ontwikkelingsmogelijkheden van Goes zijn van enorm belang voor heel Zeeland. De migratie moet worden opgevangen en Zeeland dient een sprong vooruit te doen om de aan sluiting bij de Nederlandse welvaart niet te missen. Spr. werkte deze ge dachte scherpzinnig uit en wees erop, dat Goes zich alvast moet voorberei den op een volledig gebruik van de haven en de outillage daarvan moet er gelijke tred mee behouden. Graag ontving spreker de verzekering van b. en w., dat zij ten deze diligent zullen zijn, evenals voor woningbouw en uitbreiding van werkgelegenheid. Een vurig pleidooi hield spr. voor de jeugdzorg en meer in het bijzon der voor de sport als vrijetijdsbe steding, welke hij als een machtig hulpmiddel beschouwde voor de jeugd ten behoeve van de slechte invloeden van de ouderen op de jongeren. Helaas wordt men gehandicapt door gebrek aan middelen om leiders te vormen; de zaalhuren zijn te hoog en het materiaal te duur. Spr. vroeg met aandrang aan b. en w. om de exploi tatie der gymnastiekzalen voor reke ning der gemeente te nemen. Voor f 2000 kan men de nieuwe levensmo gelijkheden voor de verenigingen scheppen. Voor de toekomst vroeg hij bovendien vrijkomende gebouwen ter beschikking te stellen en in uitbrei dingsplannen sportterreinen te projec teren. Voor een sportcentrum zag spr. een kans als de nieuwe veiling klaar en de oude veiling vrij komt. Tenslotte drong spr. er op aan de bouw van een nieuw slachthuis; de sanering van Goes-noord en het scho- lenbouwprogram niet in de ijskast te plaatsen en ook wilde hij gaarne we ten waarvoor de recente leningen zul len worden bestemd. Dure instellingen De heer Polderman (c.h.) betrok ook de woningbouw in zijn betoog en pleitte voor eenvoudige en goedkope huizen in de trant van de bekende stenen noodwoningen. Veel bezwaren ontwikkelde spreker tegen de hoge kosten van de muziekschool en tegen het instandhouden door de gemeente van enkele afdelingen bij de rijks h.b.s., welke grote sommen verslinden en slechts weinige leerlingen tellen. De heer Zuidema (a.r.) had lof voor b. en w. om hun toelichting op de begroting en bracht enkele praktische wensen naar voren. De nadruk legde hij op de behoefte van Goes aan meer grondgebied en hjj betreurde het treuzelen van G.S. in dezen. Ook opperde hij het idee om het toezicht op het onderhoud van alle woningen welke de gemeente heeft gefinancierd, aan een gemeen telijke instantie toe te vertrouwen. Ook deze spreker wees op de mis toestand dat iedere leerling welke de gymnasiale afdeling van de rijks h.b.s. bezoekt f 3.000 kost. Ook laakte hij de hoge kosten van de muziek school, speciaal voor de balletlessen aan kinderen. Komt er geen verande ring dan zal men moeten overwegen of men niet beter uittreden kan. Nog laakte spreker de uitlatingen van de heer Visscher over de ambtenaren, al gaf hij ze dan door in gehoorde klachten. Nadat het S.G.P.-lid, de heer de Bat zijn bekende bezwaren tegen be paalde posten had kenbaar gemaakt, heeft de heer v. Riesen (vvd) nog ge vraagd hoe het staat met de sanering van de voorstad; aankoop bouwter reinen; onderhoud Schuttershof en bodeplaats. In de avondzitting van de Goese gemeenteraad kwamen b. en w- aan het woord. De burge meester verdedigde het subsidie aan de muziekschool en ver klaarde, dat de balletafdeling volgend jaar zichzelf zal kun nen bedruipen. De gymnasiale afdeling aan de h.b.s. is nodig voor de verdere ontwikkeling van Goes. Er is echter kans, dat het Rijk in de toekomst een deel der kosten voor zijn reke ning neemt. Wethouder Roose hield een uitge breide en interessante beschouwing over de financiële positie van Goes, daarbij de rijksuitkering betrekkend, die voor een gemeente als Goes met een verzorgingsgebied van 60.000 zielen veel te gering is. Thans wordt het verzorgingspeil der gemeente daardoor op onverantwoordelijke wij ze aangetast. Intussen had spreker de hoop, dat er in 1958 nog enkele ka pitaalsuitgaven kunnen plaats vin den. Sterke argumenten voerde de wethouder aan voor de uitbreiding van de industrieterreinen langs de haven (voor 12 ha zijn er al aanvra gen). In dit verband wees spreker ook op de sterke uitbreiding van de scheepvaart op Goes, die nog meer zou toenemen, indien de haven uitge diept kan worden. Voor het boden terrein zag spreker nog geen moge- lijkhedenen. Een lichtpunt in dezen is, dat de bodendiensten op Goes bevre digend ontwikkelen en dat binnenkort de Zuidbevelandse boden dagelijks op Goes zullen gaan rijden. Ten slotte zette spreker uiteen, dat de verkregen leningen voor het grootste deel bestemd zijn voor woningbouw en het andere deel voor scholen bouw. Wethouder Bouwman deelde mee, dat er vorig jaar 118 huizen zijn ge reed gekomen in uitvoering zijn er 113 en plannen liggen klaar voor de bouw van 346 woningen. Er zijn een ter 767 aanvragen voor woningen. De huisvesting der bejaarden geeft zorgen. De bouw van een centrum is duur. De oplossing ligt misschien in een bijslag op de huur. Gelukkig gaat Randwijk uitbreiden. In de grenswijziging zit weinig schot b. en w. gaan nog eens pra ten met G. S. Tegenover het idee de gymnastiekzalen gratis te geven aan de sportverenigingen staan b. en w. wel sympathiek, maar zij kunnen nog geen definitieve toezeggingen doen. Het ligt in de bedoeling en kele vrijkomende schoollokalen ter beschikkiing te stellen van de jeugd. Het idee veilinghal zal worden be zien. Voor het Schuttershof is f 600 uitgetrokken. Met uitbreiding van de sportvelden zal een begin worden gemaakt door de Heidemij. Wethouder Van Melle zei, dat een nieuw slachthuis 1,3 miljoen zou kos ten en dat men daar nu nog niet aan kan denken. Spreker zwaaide lof toe aan de directeur van het slachthuis voor een goed beheer, waardoor het tekort verdween. Over de gasprijs zal met Den Haag worden gepraat. Het tekort bij de Midden Zeeland vermindert ge lukkig. De replieken brachten weinig nieuws. Alleen deed de heer Laport die suggestie om het gymnasium op te heffen en voor de dertien Goese leerlingen de reiskosten naar Middel burg te vergoeden. De voorzitter wees dit echter af. Daarna werd overgegaan tot de artikelsgewijze behandeling van de bedrijfs- en gemeentebegrotingen. Zonder ingrijpende wijzigingen wer den deze goedgekeurd. Het voorstel van b. en w. tot aan koop van 15 leegstaande woningen aan de De Grootstraat van de n.v. Bredere, werd gisteravond door de raad aanvaard. Gistermorgen heeft mevrouw v. d. C. in de Johan Willem Frisolaan te Breda een val van meer dan drie meter gemaakt. Zij kwam met haar hoofd op het trottoir terecht en moest met een zeer diepe hoofdwond en beschadigingen aan de schedel in het Diaconessenhuis worden opgeno men. Mevrouw v. d. C„ die in de Mon- tessoristraat woont, verrichtte huis houdelijk werk ten huize van me vrouw P. In de Johan Willem Friso laan. Op de eerste verdieping stond zij op een klein trapje de ramen te zemen. Zij heeft haar evenwicht ver loren en is toen uit het raam geval len. Gisterenavond laat deelde men ons mede, dat het slachtoffer niet in di rect levensgevaar verkeert. Moens in Zweedse club I)e Belgische atleet en wereldrecord houder op de 800 meter Roger Moens, aan wie door de Kon. Belg. Atletiek- hond vergunning was geweigerd om zich van de Racing Club de Bruxelles over te laten schrijven naar Vlierzele Sport, is lid geworden van de Orgrute Idrottsallskap te Gothenborg in Zwe den. HET BELGISCHE elftal, dat zondag te Brussel tegen West-Duitsland speelt, heeft ook Coppens in zijn gelederen. Program 2 maart le Klasse A. Robur 1Koewacht 1, Kruiningen 1 Schoondijke 1, Lewedorpse Boys 1 Domburg 1, IJzendijke 1Walcheren 1, Noormannen 1Vogelwaarde 1. le Klasse B. Burgh 2Zierikzee 2, Brouwersha ven 1Renesse 2. 2e Klasse A. Zuidzande 1's Heer Arendskerke 2, Noormannen 2RCS 3. 2e Klasse B. Kruiningen 2—Patrijzen 1, Kwaden- damme 1Hansw. Boys 2. 2e Klasse C. Brouwershaven 2Renesse 3. Zon- nemaire 1Dreischor 2, SVOWK 1 Zierikzee 3. 3e Klasse A. Lewed. Boys 2Zeeland Sport 5; IJzendijke 2Walcheren 2; Patrijzen 2Schoondijke 2. 2e Klasse B. Robur 3Koewacht 2, Goes 4Ria W 2, Corn. Boys 3-Hontenisse 3. In café P. Lambert te Boschkapelle werd een biljartwedstrijd gespeeld tussen de Treffers uit Boschkapelle en een Axelse biljartclub, zulks in het kader van de driekamp tussen de clubs uit Stoppeldijk, Axel en Boschkapelle. Boschkapelle won met 426 tegen 373 caramboles. Voor Axel was dit de laatste wed strijd. In totaal heeft deze club 1744 caramboles behaald. De Tol uit Stop peldijk heeft tot op heden 1449 car. gescoord en De Treffers zijn toe aan een totaal van 1390. De finale tussen beide laatstgenoemde clubs belooft dan ook iets speciaals te worden. Onge twijfeld zal één van deze clubs de beker in de wacht slepen, die voor de winnaar van deze driekamp wordt uit geloofd. De wedstrijd wordt gespeeld op za terdagavond 1 maart in café Th. erom heen te Rapenburgtol. SPORTin't KORT OP DE clubtentoonstelling van de Nederlandse Boxer Club in Den Bosch behaalde de heer M. Zeyle- maker uit Middelburg met zijn 1 jaar oude gele reu een 2e prijs. DE DERDE etappe van de Ronde van Sardinië de 119 km lange rit van Nuoro naar Cagliari is gewonnen door de Belg Rik van Looy. Rolland is leider in de algemene rangschik king gebleven. GENEESKUNDE. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het semi-arts-examen de heer F. E. V. van Hootegem te Sluis. GOES, 25 febr. Exportveiling; goudreinette h85-95 106, h75-85 111 113, h65-75 109—110, h2 89—93; jona than h75-80 109111, h70-75 109—111, h65-70 104—109, h60-65 99—101, h2 8990; gold, delicious h80-85 120127, h75-80 118—125, h70-75 118—124, h65- 70 114—116, h60-65 104—114. h2 85—97; St. remy h75-85 98-2-107, 'h65-75 98—100 Gewone veiling: goudreinette k 101- 105, fabr. 91-95, jonathan k 91-102, fabr. 84-89, gold, delicious k 104-112, fabr. 92-97, zoete ermgaard k 79-82, fabr. 75. GOES, 25 febr. Granen en peul vruchten. De prijzen waren voor; ro de tarwe, basis 17 pet, vocht, boeren schoen af boerderij 27,50-28,70; witte tarwe, idem 27,50-28,70; gerst, idem 23-30, haver, basis 15 pet. vocht, boe- renschoon af boerderij 19-23; kleine groene erwten, boerensohoon af boer derij 22-29; schokkers, idem 48-57; bruine bonen, idem 30-56; slaglijnzaad idem 36-39; blauwmaanzaad, idem 125-170. Aardappelen. Klei-aardappelen no teerden heden: bintje, 35 mm opw„ binnenl. sortering 9-10, alpha idem 9-10, furore idem 15-16. meerlander idem 12,50-13, bevelander idem 15. Grove partijen bintjes werden ver handeld tot f 11. Prijzen per 100 kg, geleverd aan de sorteerinrichting, sor- teerkosten voor rekening van koper. De prijs van voederaardappelen be droeg 1,50-2,75 per 100 kg. Stro. Tarwestro, per ton, draadge- perst af bedrijf 40-50, gerstestro idem 45-52, erwtenstro idem 65-74,50. Uien. Uien noteerden 11-12 cent per kg, onafgestaart en droog produkt, geleverd aan de sorteerinrichting. Vlas. Het meeste vlas wordt tegen lage prijzen verkocht. Goede kw. ge repeld vlas 20-25 ct. per kg, afw. kw. 12-17 ct.; goede kw. ongerepeld vlas 16-19 ct. per kg, afw. kw. 6-16 ct. Eieren. De eierprijs bedroeg f 1,72 per kg. GOES, 25 febr. Eierenprijzen. Be richt van handelaren: kippe-eieren 9,5 eende-eieren 8, ganze-eieren 25. KAPELLE, 25 febr. Exportvei ling van appelen en peren: gold, de licious h75-80 117—123, h70-75 115 124, h65-70 107—116, h60-65 99—109, h2 88—95, k 96—107, fabr. 85—93, kr. 41; jonathan h75-80 104—108, h70-75 101—115, h65-70 100—106, h60-65 92— 100, h2 34—90, k 87—96, fabr. 81—86, kr. 5864; goudreinette h75-85 108, h65-75 104—105, h2 90, k 93—102, fabr. 91, kr. 60; winston h65-75 105, h55-65 88, h2 77, k 81—83, fabr. 56—68; con ference k 85, fabr. 69: rotvlek appelen 32-61; st. remy h75-85 94—95, h65-75 93—96, h2 92; Holl. zoet k 63; zoete ermgaard k 90; ysbout 1 94. Groente veiling: aardappelen 9, prei 21-30, uien 7,5, sjalotten 9, r.kool 8, spruit- kool 27-55, veldsla 27, knolseld. 5, breekpeen 2-16. ROTTERDAM, veemarkt, 25 febr. Aanvoer in totaal 4222, weektotaal 6026, vette koeien en ossen 420, vet te kalveren 330, graskalveren 200, nuchtere kalveren 1888, varkens 121, biggen 104, paarden 51, veulens 4, schapen of lammeren 209, bokken of geiten 11. Vette koeien 300335 270300 250 270, vette kalveren 220240, 210220 200210, graskalveren 425, 300, 250, nuchtere kalveren 48, 40, 35, biggen 40, 30, 25, slachtpaarden 260, 220, 205, schapen 90, 80, 70, lammeren 80, 70, 60, kalfkoeien 1250, 1000 800, melkkoeien 1250, 1000, 800, vare koei en 875, 700, 600, vaarzen 880, 780, 580, pinken 575, 475, 375. Vette koeien, aanvoer als vorige week, handel stroef, prijzen als gis teren, vette kalveren, aanvoer iets ruimer, handel redelijk, prijzen niet geheel prijshoudend, graskalveren aanvoer groter, handel traag, prij zen constant, nuchtere kalveren aan voer ruimer, handel stug, prijzen niet geheel prijshoudend, biggen aan voer iets groter, prijzen onveranderd, slachtpaarden aanvoer als vorige week, handel tamelijk, prijzen voor al niet hoger, schapen aanvoer klei ner, handel lui, prijzen vooral niet hoger in prijs, lammeren, aanvoer kleiner, handel luier, prijzen vooral niet hoger in prijs, kalfkoeien, aan voer gewoon, handel kalm, prijzen ongewijzigd, melkkoeien, aanvoer ge woon, handel kalm, prijzen onge wijzigd, vare koeien, aanvoer tame lijk, handel slepend, prijzen stabiel, pinken, aanvoer matig, handel lui, prijzen ais vorige week. bokken of geiten, aanvoer matig, handel lui, prijzen als vorige week. Konstanz 340 (+5); Rheinfelden 401 (+56); Breisach 392 (+102); Straatsburg 482 (+80); Maxau 679 (+3); Mannheim 694 (+62); Mainz 576 (+17); Bingen 464 19); Kaub 571 (+22); Trier 585 (+94); Koblenz 610 (+46); Keulen 636 (+54); Ruhrort 844 (+54); Lobith 1424 37); Nijmegen 1161 (+23); Arnhem 1139 (+23); Eefde IJssel 647 (+2); Deventer 528 (+1); Monsin 5700 30)Visé 5320 (+15)Borgharven 4424 (+30); Belfeld a.d. stuw 1619 (+21); Grave beneden de sluis 783 (+32). EDAHjtLAAGSlE PRjJZEN 1 grote tube PR0DENT TANDPASTA plus 1 PR0DENT TANDENBORSTEL van voor 119 25 êt. I artikel J75T Als U met het goede been uit bed bent gestapt, betekent dat een plezierige dag voor U. Nog plezieriger wordt zo n goed be gonnen dag. als U dan doorstapt naar EDAH, de voordeligste kruidenier van Nederland die bovendien nog Uw spaargeld verdubbelt. - EDAH r A wjivi w ivii miaoei i. uieromc.,#

de Stem | 1958 | | pagina 3