ER ECONOMISCHE STRIJD TUSSEN DJAKARTA EN PADANG SOLA Autocoureur Juan door rebellen Fangio ontvoerd Turken demonstreerden in Londen Frondizi (door Peron gesteund) president van Argentinië Borghstijn Sjafraddin breekt volledig met Soekarno Politieke deining rond de raketbases in Engeland Proces tegen Italiaanse bisschop wegens „laster"' 2 maart Soekarno beschuldigt een buitenlandse mogendheid DAMASCUS HULDIGDE NASSER INRU1LACTSE Uitbetaling melkgarantie Munitietrein ontploft in India in Kasjmier DAGBLAD VOOR ZEELAND Hongersnood np oost-Borneo Grote neerslagkansen SandysVeiligheid voor alles..... SOLA II Aan vooravond van „Grote prijs van Cuba „En jij gaat met mij mee" Opheffing Stop van Ternaaicn begonnen ers en bemanning sic. orea geland is. de vergadering on. egging van de be. imst van 1953, on. terugtrekking van pen uit Korea en ver. [oord-Korea voor de voor het noorden in anse parlement zjj. ng besloot de resolu. an president Eisenho. ;-generaal Hammars. Verenigde Naties, hel Rode Kruis in Genève van de zestien lan- .N.-zijde tegen Noord- gestreden. ng tussen twee elkaar ie politieke groepen in sjmier) zijn vrijdag, sen gewond. ontstond nadat leden utiepartij, die door de remier van Kasjmier, ah. waren toegespro. 111 brand hadden ge. partij, die op het asjmier aan het bewind wil 'n volksstemming >ver de toekomst van et beslissen. De rege. gt dat de bevolking van r\ al heefl uitgesproken ing bij India. le Klas C nee. Spel. Emma-Kim- Brabantia. de Spechten. /alkenswaard-Roermond, Je KLAS A DESK, TOP-Boxmeer, oc, Taxandria-JVC '31. 2e Klas B laai, Sarto-Corn. Boyi, ternos. 3e Klas B n, St.-Michielsgestel ordia SVD-UDI '19. 3e Klas C reerse Boys-RKC, Vin Gudok-Hieronymus. 3e Klas D eland Sport, ODIO. neuzen-Meto, Zierikzee. 4e Klas E irschot Vooruit. ZIGO. RKTW-Hilvaria, Ons art, TAC-SVG. 4e Klas F ïeer, TVC '39-Gilze, DEVO, RKWU-Madese 4e Klas G -de Schutters, Halsteren- >ys. 4e Klas H Oostburg-Aardenburg, w. Boys, Breskens-Sluis. Res. le Klas -Middelburg 2, Brabantia 2. PSV 3-NO AD 3, and Sport 2, Vlissingen 2- les. 2e Klas B singen 3, RCS 2-Corn. mtenisse 2-Terneuzen 2, axel 2. Res. 3e Klas B C 2-GW 2. RKC 2-Con- 2. Oss '20 2-St.-Michiels- inga 3-OJC 2. .es. 3e Klas C b 2, Hero 2-BSC 2, MOC it 2. van gedeti- mg eiskosten irzienmgen 2084 te de ankerketting om- s schijnt stil op het Aram waagt slaat zijn arm over de •kt zich op en it in het gezicht van hepelingenI DINSDAG 25 FEBRUARI 1958 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda. Reigerstr. 16. Tel.: Directie, Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. f 7.- p. kwartaal, p. post ƒ8.20, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) ƒ0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm. 15 et. Postrek, 278841 Voc God, Koningin en Vader tand 98e JAARGANG No. 22691 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per mm. (Ingezonden Mededelingen ƒ0.85 per mm). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie ƒ0.14 per mm. (Ingezonden Mede delingen ƒ0.35 per mm.). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge- nene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per mm. extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102. (Bijbureaus: TERNETJZEN, Noordstraat 56, tel. 2601 OOSTBURG. Xwv.v: 4!. tel. no. 35L^ President Soekarno heeft gisteren „een buiten landse mogendheid" ervan beschuldigd, dat zij de woelingen in de buitengewesten tracht uit te buiten voor het bereiken van haar doeleinden. Hij zei niet, welke mogendheid hij bedoelde. „Een van de twee vereldblokken", aldus Soekarno, „wenst, dat Indo nesië zich daarbij aansluit en begint zich daarom met onze binnenlandse aangelegenheden te bemoeien". Het bewind op midden-Sumatra heeft bekend ge maakt, dat het nu volledig met Soekarno heeft ge broken. Officieel zit de regering-S j afruddin nog altijd in politiek iso lement. India heeft de regering van Djakarta haar steun toege zegd, Amerika heeft de berichten tegengesproken, als zou het de opstandelingen steunen en Engeland heeft te kennen gegeven, dat het de diplomatieke status van de vertegenwoordiger der tegenregering voor Europa niet wenst te erkennen. Ook Neder land, zo werd in Djakarta gezegd, erkent alleen de regering- Djoeanda de van een miljoen dollar verloren door de inbeslagneming: van hun schepen door douaniers van de cen trale regering:. Intussen blijft de toestand in de re publiek zelf uiterst verward. Vast staat, dat de regering in Djakarta de toestand allesbehalve in de hand heeft. Op oost-Borneo zijn dertig mensen de hongerdood gestorven. Duizenden andere staan aan de rand van de ondergang. Dit ten gevolge van het tekort aan rijst. De februari-toewijzing is nog steeds niet verstrekt. De tegenregering tracht op de eer ste plaats haar positie te versterken dom- manipulaties in het economische vlak Sjafrudriin heeft volgens Reu ter in Padang besprekingen gevoerd met functionarissen van de Caltex, die grote olievelden op midden-Suma tra exploiteert. Hij zou hen verzocht hebben, de betalingen aan de centra le regering te staken en de rechten aan Padang te betalen. De „Straits Times" in Singapore schrijft, dat schepen uit die stad de blokkade van de Indonesische rege ring doorbreken om handel te drij ven met midden-Sumatra. De invoer rechten, die de nieuwe regering op legt, aldus het blad, zijn veel lager dan die van Djakarta. Volgens AFP hebben handelaren in Singapore de afgelopen weken goederen ter waar- Benzine.... In Djakarta is nu officieel mede gedeeld, dat ook Menado door vlieg tuigen van het centrale bewind is aangevallen. Volgens berichten, die in Singapore zijn ontvangen, zouden twee vliegtuigen worden vermist na de operaties van vrijdag en zaterdag jl. Door de bommen die bij vergis sing boven Djambi werden uitgewor pen, zouden twee mensen zijn ge dood. Vijf rivierschepen zouden ge zonken zijn. Maandag hebben Catalina-vliegbo- ten een aantal verkenningsvluchten boven midden-Sumatra gemaakt. Zuid-Sumatra, dat totnutoe trouw is gebleven aan de centrale regering, blijkt het Djakarta nochtans niet ge makkelijk te maken. Volgens de jongste berichten zou men daar ge weigerd hebben, twee vliegtuigen van de Indonesische luchtmacht, die een tussenlanding maakten, van brandstof te voorzien. Hiermee stemmen overeen de be richten, volgens welke de regering- Djoeanda in Singapore benzine zou willen kopen. Totnutoe werd de meeste benzine uit zuid-Sumatra be trokken. Het is niet onmogelijk, dat de overheid daar de leveranties aan Djakarta heeft stopgezet. De regering van Singapore heeft inmiddels een verbod uitgevaardigd op de uitvoer van benzine met hoog octaangehalte, ..die voor oorlogsdoel einden zou kunnen worden gebruikt." Dr. Arturo Frondizi heeft zon dag bij de presidentsverkiezin gen in Argentinië de overwin ning behaald. Maandagavond heeft hij via de radio verklaard, dat hij zijn verkiezingsbeloften zal houden en in zijn regering eerlijke en bekwame mensen zal kiezen, ongeacht de partij waar toe zij behoren. Toen bijna alle stemmen geteld waren, had Frondizi (Radicale Par tij) ruim 3.960.000 stemmen op zich verenigd en dr. Ricardo Balbin (Ra dicale Volkspartij), zijn voornaamste tegenstander, ruim 2.560.000. Frondizi had onder meer beloofd, dat de aanhangers van Peron in hun burgerrechten zouden worden her- isteld. De door de Katholieke Kerk veroordeelde echtscheidingswet. wel- |ke onder het bewind van Peron tot stand kwam, zal niet van kracht worden. BINNENKORT, aldus radio-Boedapest. kan men weer nieuwe brieven ver- wachten van Boelganin aan Eisenho wer en MacMillan. Zij zouden nadere voorstellen inhouden inzake een top conferentie. EEN HUISSCHILDER te Rotterdam zal vermoedelijk een oog moeten mis sen. doordat hij tijdens de voetbal wedstrijd Feijenoord-Enschede, in het Feijenoordstadion, door een harde ijs- bal aan het linkeroog werd getroffen. DR. J. H. SCHOLTEN, lid van de Raad van State, is in Den Haag, na een ziekte van enige weken, op 73-jarige leeftijd overleden. OUD-MINISTER E. van Kleffens is benoemd tot permanent vertegenwoor diger van de K.S.G. bij het Verenigd Koninkrijk. Hij volgt jhr. H. van Vre- denburch op. BIJ HET DEBAT over godsdienstza ken in het Turkse parlement is het gisteren tot een handgemeen gekomen. Verscheidene afgevaardigden werden gewond. DE EERSTE F-27 „Friendship" van de seneproduktie der Fokkerfabrieken op Schiphol zal in april a s. de montage hal verlaten. Het toestel is bestemd voor een Ierse luchtvaartmaatschappij. BIJ AANKOMST van een Nederlands vrachtschip in Amsterdam heeft de politie negen zeelieden in verzekerde bewaring gesteld, die ervan verdacht worden ladinggoederen te hebben ge stolen. Verwachting; van het K.N.M.I. tot dinsdagavond. opgemaakt maandagavond 23.15 uur: S S Overwegend zwaarbewolkt met J J vooral aanvankelijk sneeuw of J 5 regen. In het noorden temperatu- J ren om hot vriespunt. In het zui- J den temperaturen aanzienlijk bo- J ven nul. Matige tot krachtige wind j tussen zuidoost en noordoost, maar in het zuiden tijdelijk zuidweste- luk. Verwachting van het Belgisch I Weerkundig Instituut: Matige tot vrij sterke zuidwestelijke wind. J Zwaarbewolkt tot betrokken. Re- getl bij tussenpozen. Vrij zacht weer. Vandaag: zon onder 8.11 uur, maan op 10.05 uur. Morgen: zon op 7.34 uur. maan onder 1.36 uur. De meeste Argentijnen zijn ver rast. dat de overwinning van Fron dizi zo groot is. Zijn partij kreeg eveneens duidelijke meerderheden in de beide huizen van het congres, evenals in de provinciale besturen en wetgevende vergaderingen. In de hoofdstad kreeg hij ruim 100.000 stemmen meer dan Balbin. Volgens waarnemers had men algemeen een gemakkelijke overwinning van deze laatste in Buenos Aires verwacht. De voorlopige regering heeft maan dagavond het verbod op stakingen, dat verscheidene dagen geleden was afgekondigd in verband met de ar beidsonrust in het land, opgeheven. Ex-president Peron van Argentinië, die zijn aanhangers het consigne had gegeven, op Frondizi te stemmen, heeft verklaard dat de uitslag van de verkiezingen ..nieuwe perspectie ven opent in de strijd voor de totale herwinning van het land." ..Wij hebben dat doel niet opgege ven", zei hij in een communiqué. President Frondizi zal vóór mei a.s. aan een grote reis beginnen, waarbij hij een aantal Europese hoofdsteden zal bezoeken. De verkie zingen zijn zonder grote incidenten verlopen. Het Brits-Amerikaanse akkoord in zake de aanleg van lanceerinrichtin- gen voor raketten op Engels grondge bied heeft in Britse politieke kringen heel wat deining veroorzaakt. De so cialisten zullen woensdag, in een La gerhuisdebat, een veroordeling trach ten te krijgen van de defensiepolitiek van de regering. Zij hadden met het besluit willen wachten tot na een ge sprek met de Sovjets. De Britse minister van defensie, Sandys, heeft maandag in het Lager huis medegedeeld dat de lanceerinrich- tingen hoofdzakelijk in oost-Engeland, in Lincolnshire en Yorkshire zullen komen. Met Amerika was overeenge komen dat de raketten slechts na een gemeenschappelijke beslissing van bei de regeringen zullen kunnen worden gelanceerd. De bases worden beheerd en bemand door de R.A.F.. de kern ladingen voor de raketten zullen onder Amerikaanse bewaking blijven en niet (Advertentie) giste- President Nasser heeft zich ren in Damascus laten toejuichen als het hoofd van de nieuwe „Arabische Republiek". Na aankomst op het vliegveld van de Egyptische hoofd- 1 stad begaf hij zich onmiddellijk naar I f) de woning van oud-president Koe- watli. De menigte op straat riep: „Wij willen Nasser zien" en „Wij willen onze president zien." Bij aankomst in het paleis omarm de Koewatli de man die nu ook heer ser over Syrië is geworden. Daarna namen beiden de toejuichingen in ontvangst van de menigte, die zich op het plein verzameld had. 2 Inlevering fl OUDE LEPELS EN (j VORKEN enz. voor GLOEDNIEUW met 20 PCT. KORTING II VERLENGD tot ZATERDAG a.s. II HULST TERNEUZEN Dit is (of beter was) de radio studio van Padang, die zaterdag door vliegtuigen van de Indo nesische luchtmacht werd ge bombardeerd. (Advertentie) op scherp, zodat er geen gevaar voor ontploffingen is. Later op een persconferentie heeft men minister Sandys gevraagd, wat er zal gebeuren als er met een- raket iets misgaat en het wapen in Duitsland of Nederland neerkomt. Sandys zei dat er methoden zijn om ongelukken te voorkomen. Men kan nanjelijk een raket onderweg vernietigen voor de lading volledig op scherp is gesteld. Toen men hem vroeg of hij wilde zeg gen. dat het onmogejijk is dat een dergelijke raket in die landen tot ont ploffing komt. antwoordde Sandys, dat onmogelijk te sterk is uitgedrukt. Menselijke fouten zijn mogelijk, maar hij zei van oordeel te zijn, dat alles is gedaan om te verzekeren, dat deze wapens niet per ongeluk kunnen starten. In Washington is vernomen, dat in mei de eerste Britten voor een oplei ding in de bediening van raketten voor middelgrote afstand in de Verenigde Staten zullen aankomen. Een overzicht van de massale de monstratieve meeting van ongeveer 5000 Turken, die op Trafalgar Square in Londen is gehouden. D« demonstranten voerden vele span doeken en leuzen met sich, waarop zij o.m. protesteerden tegen de dooi van acht. Turks-Cyprioten, die tij dens een rel dezer dagen door Brit se troepen op Cyprus werden ge dood. (Advertentie) 20% REDUCTIE bij in levering van oud tafel gerei, wegens enorme belangstelling verlengd tm. 1 MAART 55 De minister van Landbouw heeft zich akkoord verklaard met het voor stel van het Landbouwschap, bij de dwnnp' vaststelling van de garantieprijs 1956- 1957 voor de melk een verschil te ma ken tussen de kleigebieden met lagere kostprijs en de overige gebieden. Bij de uitvoering van deze differentiatie j wegreed, moest men echter een maximum-ge- middelde van 28.425 cent aanhouden. Voor de kleigebieden is nu een ga rantie vastgesteld van 26.835 cent per kg. voor de overige gebieden van 28,635 cent per kg. Rekening houdend met het feit. dat van de nabetaling aan de veehouders 1 cent per kg vertraagd zal worden uitgekeerd, mag men rekening houden met een uitkering op korte termijn van 1,345 cent per kg voor de klei gebieden (melk met 3,7 procent vet) en van 3,145 cent per kg voor de ove rige gebieden. De zuivelfabrieken betalen uit op basis van de geleverde kilogrammen melkvet. Daarom komt de uitbetaling thans neer op ruim 36 cent per kg melkvet voor de gebieden met lage toeslag en 85 cent per kg voor de overige gebieden. De grote Argentijnse autocou reur Juan Manuel Fangio is zondagavond, aan de vooravond van de wedstrijden om de Grote prijs van Cuba, uit het Lincoln- hotel in Havana ontvoerd- Toen Fangio in de lobby van het hotel met enkele andere personen stond te praten, trad er een man binnen, die een revolver op het groepje richtte en de coureur mee naar buiten te gaan. Daar werd hij in een auto geduwd, die met grote snelheid Later werden persbureaus en radio stations door een onbekende opge beld me: de mededeling, dat Fangio werd ontvoerd door leden van de ille gale beweging, die op Cuba strijd voert tegen het bewind van president Batista. De jonge Italiaanse markies Geni- do Gerini heeft over de ontvoering van Fangio, waarvan hij getuige is geweest, het volgende verteld: „Het was ongeveer 9 uur in de avond toen Fangio, Nello Ugolini, oud-directeur van de rennersstal van Maserati, Ui- rino Bertocchi, chef-mecanicien van Maserati en ik in de hall van hotel- Lincoln zaten te praten. De chauf feur van Fangio was er ook bij. Wij bespraken de resultaten van de laat ste training, die m de middaguren had plaats gevonden, en Fangio gaf op welke aanwijzingen er nog aan zijn wagen moesten worden worden aangebracht. Toen wij gezamenlijk wilden gaan dineren kwam een klei ne man van een jaar of 30 naar ons toe. Hij vroeg aan Fangio „Bent u de grote kampioen Fangio?". De Ar gentijn antwoordde bevestigend, waarna de vreemde bezoeker hem minuten lang feliciteerde op een ma nier, die wij allen abnormaal vonden. De man verdween en enkele minu ten later hield een auto stil in de nauwe straat „Calle Virtudes", waar het hotel zich bevindt. Een grote man van ongeveer 40 jaar kwam het hotel binnen met een revolver in zijn hand. Hij wendde zich tot de chauf feur van Fangio en verzekerde zich ervan, dat deze geen wapen bij zich droeg, terwijl hij de revolver op ons gericht hield. Hij zei: Niemand mag zich bewegen" en toen richtte hij zich tot Fangio en pakte hem bij de arm. „En jij gaat met mij mee." Hij trok Fangio met zich mee. tot ons zeggend: „En u allen blijft daar staan." Wij waren stom verbaasd en dachten, dat het een zeer ongepaste grap betrof. Maar het individu drukte de revolver in de rug van Fangio en duwde hem ruw naar, de uitgang. Men dwong Fangio daarna in de auto, die voor het hotel stond, te stappen en voordat de wagen startte schreeuwde de man ..Blijft allemaal op jullie plaats staan, anders loopt het slecht met jullie af." De wagen reed snel weg en pas op dat moment begonnen wij te besef fen dat het gebeurde niets met een grap te maken had", zo besloot Ge rini zijn relaas. Kom plotten De „26e juli-beweging", waartoe de ontvoerders van Fangio behoren, wordt aangevoerd door Fidel Castro. In 1955 stelde president Batista de communistische partij buiten de wet. Hij is sinds het begin van de derti ger jaren aan de macht geweest, be halve in de periode 1944-1952. In laatstgenoemd jaar kwam hij na een staatsgreep wederom aan het be wind. Sindsdien heeft hij het hoofd moeten bieden aan een serie kom- plotten, meestal geleid door Fidel Castro, de populairste van de rebel lenleiders. Het nieuws over de ontvoering van Fangio ging zondagavond als een lo pend vuurtje door het rennerskwar tier. De coureurs weigerden er ge loof aan te hechten en meenden, dat het een grap was. Toen de politie echter omstreeks 11 uur 's avonds maatregelen trof ter bescherming van Stirling Moss. Jean Behra en enkele andere coureurs, begreep men dat het bericht juist was. Een woordvoerder van de Cubaan se ondergrondse beweging heeft, te New York tegenover journalisten verklaard dat Fangio maandagavond na afloop van de race zal worden vrijgelaten/ „Ik ben er zeker van", aldus de woordvoerder, ..dat Fangio zeer goed zal zijn behandeld." Bescheiden De 46-jarige Fangio. de nationale held van Argentinië, is een man, die er niet van houdt om in het een- trum van de publieke belangstelling te staan. Rustig en zeer gereser veerd is hij eigenlijk het tegenover gestelde van de snelheidskoning zo als een schooljongen die zich voor stelt. Hij heeft vijf maal het wereld kampioenschap der autocoureurs be haald. t.w. in 1951, 1954, 1955, 1956 en 1957. Bij de training voor de grote prijs op zondagmiddag is de wagen van de Venezolaanse coureur Diego Ve- guillas over de kop geslagen, waar bij Veguillas het leven verloor. Men brengt dit ongeluk nu in verband met de ontvoering van Fangio en de po litie stelt een onderzoek in naar mo gelijke sabotage. Te Florence is maandag een pro ces begonnen tegen mgr. Pietro Fior- delli, bisschop van Prato, nabij Flo rence, die van smaad wordt be schuldigd. De bisschop had omtrent een jong paartje, dat wel voor de wet was gehuwd, doch geen kerke lijke plechtigheid wilde, verklaard dat het ,,in concubinaat" leefde. De gedaagde was afwezig, toen het proces begon. Hij had de rechtbank geschreven, dat zijn „geweten als bisschop" hem dwong niet te ver schijnen. Ook pastoor Danilo Aiazzi, die de leden van zijn gemeente vanaf de kansel van 't oordeel van de bisschop in kennis had gesteld, staat op be schuldiging van smaad, terecht. Ook hij was niet verschenen. De bisschoppelijke veroordeling sloeg op het huwelijk dat de 33-jarige groothandelaar Mauro Bellani met het katholieke meisje Lorriana Nu- niziati sloot. Bellani is politiek links georiënteerd en het paar volstond met een burgerlijk huwelijk. De bisschop schreef de rechtbank onder meer: „Ik was, als gevolg van de grote bekendheid, die opzettelijk aan dit betreurenswaardige voorval is gegeven en ook met het oog op de opschudding, die het onder mijn gelovigen had veroorzaakt, genood zaakt in het openbaar bekend te ma ken in welke pijnlijke toestand dit paar tegenover de Kerk was komen te verkeren." Hij voegde hieraan toe: ..Het is mijn plicht de hoogheid van het con- voor sacrament en de heiligheid van h«t kerkelijk huwelijk te verdedigen." De katholieke bladen .leggen er d« nadruk op dat dit de eerste maal is dat sinds het sluiten van het cordaat in Italië een bisschop de rechtbank moet verschijnen. Bovendien spreken zij de veront waardiging van de katholieken er over uit, dat een bisschop voor de rechter moet verschijnen om het feit dat hij zijn plicht als bisschop heeft gedaan. In aanwezigheid van een groot aantal Nederlandse en Belgisch® autoriteiten is gisteren de eerst® „spade' in de grond gestoken voor de werken ter opheffing van de Stop van Ternaaien. De Belgische minister van Audenhova schetste de plechtigheid als een be langrijke gebeurtenis in de economi sche geschiedenis van Nederland en die van de rivierverbindingen van het Maasbekken, Nederland en het Rijn gebied. Hij bracht dank aan de oud- mimsters van Steenberghe en van Cauwelaert en prees het begrip dat de Nederlandse regering ten dezen heeft getoprid. Minister Algera zei de komende werkzaamheden te zien als een aan passing van de eeuwenoude interna tionale vaarweg via de Maas aan de eisen van het moderne economische leven. Totnutoe bleven Albertkanaal en Julianakanaal tot op enkele kilo meters van elkaar praktisch geschei den. Als over enkele jaren de nieuwe sluis (2000 ton) zal zijn voltooid, ie er ern volwaardige schakel tussen de Belgische en Nederlandse waterweg- netten rond Maastricht. De paddestoelwolk na een atoomexplosie? Een kool, aan getast door een weinig voorko mende vlekziekte? Er zullen nog wel meer mogelijkheden zijn. Wie de oplossing van het raadsel wil weten, hij (en vooral zij) kwelle zich niet langer en ga te rade op pagina 5. Tengevolge van een hevige ontplof fing van munitie in de Indiase stad Pathankot zijn maandagochtend meer dan dertig personen om het leven ge komen en 15 andere gewond. De munitie kwam tot explosie bij het uitladen op het emplacement van dit spoorwegknooppunt voor de be voorrading van Kasjmier. Van de wa gons bleef niets over en de lijken van de slachtoffers werden op grote af stand teruggevonden.

de Stem | 1958 | | pagina 1