f 250, GESTICHTSWACHTER EC DJ Dulles over Indonesië So „bi Geen verdere uitbreiding elektrificatie te Borssele Voorlichting van fruittelers Lezing over de pest voor ,De Vier Ambachten" Een dode, vier gewonden bij botsing onder Vught Coöp. Boerenleenbank DE MINISTER VAN JUSTITIE J U4 R.A.I. sloot met record-bezoek Voetbalprogramma 2 maart „De getemde feeks" in Middelburgs openluchttheater KVP-groslijst voor raad Terneuzen Amerikaanse houding nog zeer vaag Ongewenste Belg bij Putte over de grens gezel Auto cadeau voor 250.000ste arieven personen- AUTO GR/EPHOEST? pak PACfOLAN BEREND NIJMAN In W.-Duitsland geen full prof-voelbal Zuid-Korea eist teruggave vliegtuig Incident in Kasjmiei BOZET ZAAIMACHINE Firma L.E. Weemaes-Kindt NIEUWE ELEKTR. HYPERMODERNE NAAIMACHINES met ingebouwd naailicht van 400.- voor slechts „DE GROTE OPSTAND" Hon Grote DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 24 FEBRUARI 1958 In de raadsvergadering: van Borssele deelde de voorzitter mee dat van de PZEM een kosten-opgaaf is ontvangen voor het aanleggen van elektriciteit langs de Borsselsedyk, waaraan 50 percelen liggen. Deze lyn valt echter niet onder de herverkavelingsregling, en daar een rijksbijdrageregeling voor de overigen onrendabele gebieden nog steeds niet vastgesteld is, zouden alle kosten komen ten laste van het fonds onrendabele gebieden van PZEM, de gemeente, en voor het grootste deel ten laste van de betrokkenen. Voor de belanghebbenden betekent dit als aansluitingskosten ƒ250.- per woning en 205.- per ha voor bedrij ven. Ofschoon het zeer betreurd wordt dat deze aanleg opnieuw moet worden uitgesteld, is het algemeen het gevoelen dat onder zulke bedra gen niet aan de aanleg gedacht kan worden. Uit de ingekomen stukken blijkt, dat de verbreding tot een weg van het. Molenpad als werkverruimings object op dit ogenblik niet voor uit voering in aanmerking komt. omdat het werk voor 3/4 gedeelte materiaal- intensief is. Tot leden van de commissie tot we ring van schoolverzuim werden be noemd de heren M. van 't Hof, J. Weststrate, W. Nieuwenhuijse, M. de Regt Mz, en J. Paardekooper. De begroting 1958 voorziet in de aanschaf van een nieuwe 2-wielige motorbrandspuit, omdat de oude spuit totaal afgekeurd en geheel ver sleten is. Dit zal 10.000.- vergen. Er zal nog nader advies gevraagd wor den of een losse spuit aangeschaft moet worden, dan wel een pomp op de aanwezige manschappen wagen moet worden ingebouwd. Omdat de begroting een tekort van 10.000.- vertoont, is verhoging van de straatbelasting geraamd. Tot nog toe werd slechts 2 pet. van de be lastbare opbrengst van de gebouwde eigendommen geheven. Na verhoging zou dit worden 6 pet. heffing ge bouwd en 3 pet. op de ongebouwde ei gendommen. De heer W. van 't Westeinde ver klaarde een absolute tegenstander van het invoeren van deze belas tingverhoging te zijn. Omdat in een agrarische gemeente de tijdsom standigheden in de landbouw aller minst gunstig zijn om met belas tingverhoging te komen, zou spre ker liever andere werken uitstellen om op die manier bezuinigingen te verkrijgen. Ook de heer J. Bras was tegen de belastingverhoging. De andere leden, hoewel ongaarne tot belastingverhoging overgaande, zagen geen andere uitweg, wil de ge meente niet op een dood punt komen bij het uitvoeren van werken. Het subsidie aan de ver. v. chr. Aangemoedigd door de resultaten van het vorige jaar heeft de vereni ging „De Openluchtspelers" te Mid delburg besloten om in het komende seizoen in het openluchttheater Toorn, vliedt Sheakespeare's „De getemde feeks" op te voeren. De première wordt opgenomen in het programma van het Congres van het Nationaal Overleg van Gewestelijke Cultuur, dat op 20 en 21 juni te Middelburg wordt gehouden. Verdere voorstellingen zul len plaatsvinden op 23 en 24 juni. Bij slecht weer wordt de première niet in „Toornvliedt", maar in „Britannia" te Vlissingen gegeven. wijkverpleging werd met 200.- ver hoogd. De heer Van 't Westeinde zou verder gaarne zien, dat deze vereni ging de contributie verder optrekt om tekorten te overbruggen. Binnen de begroting is ook geraamd het plaatsen van een kleedlokaal bij de zwemplaats ,.De Schelphoek" op de zeedijk. Hiervoor is 2500.- uitge trokken. De meerderheid van de le den was van mening dat dit bedrag te ruim geraamd is. Het bedrag per leerling voor het lager onderwijs werd voor 1958 vast gesteld op 39.55. In verband met het in gebruik ne men van het verenigingsgebouw wer den verschillende subsidies aan ver enigingen, welke hiervan gratis ge bruik maken, verlaagd of ingetrok ken. Ruim tweehonderd fruittelers woon den zaterdag de voorlichtingsmiddag by, welke georganiseerd was door het Landbouwbureau Wiersum te Gronin gen, en werd gehouden in ,,de Prins v. Oranje" te Goes. De heer H. Schaberg uit Rhoon, zglf fruitteler en deskundige op het gebied der bespuitingen, heeft een massa vingerwijzingen gegeven ge toetst aan de praktijk over de juiste spuitdata en spuitschema's, ter bestrijding van schurft, meeldauw en spint op en in de fruitbomen. Instructief waren zijn mededelingen over de voorbloeibespuitingen en hij gaf de middelen aan, die zowel een beschermende als een curatieve wer king hebben en die behalve de schurft tegelijk de meeldauw tegen gaan. Aan de hand van grafieken, toonde hij hoe de meeldauw vooral optreedt bij temperaturen boven 20 graden Celsius en zette voor- en na delen van enige nieuwe bestrijdings middelen als Aatex en Carathave uit een. De discussie, welke op zijn uitvoe rig betoog volgde, was eveneens leer zaam en interessant. 55J Op uitnodiging van de oudheidkun dige kring .,De Vier Ambachten" te Hulst sprak de bekende docent aan de Rijksuniversiteit te Gent en schrij ver van een groot standaardwerk over de Vlaamse historie, prof. H. van Wcrveke, in de bovenzaal van Hotel Pays-Bas" te Terneuzen over ..de invloed van de pest in vroegere eeuwen op sociaal en godsdienstig terrein". Het was njet voor niets, zo zei prof. van Werveke. dat in de gebeden der r.-k. Kerk staat ,,Van pest, hongers nood en oorlog, verlos ons Heer". Ook is het zeker geen toeval dat van deze drie rampen de pest het eerste wordt genoemd. Immers hongers nood en oorlog konden eventueel wor den vermeden, doch de pest was een ramp waar de mensheid in de mid deleeuwen machteloos tegenover stond. Want de aard van de pest werd pas 64 jaar geleden bekend, toen een Franse en een Japanse arts onafhan kelijk van elkaar tot dezelfde resul taten kwamen bij hun onderzoekin gen. Dit was een jaar na de dood van Louis Pasteur. De medici kwamen tot de ontdek king dat de pest werd veroorzaakt door de zwarte en de bruine rat. De rattevlo vervulde de rol van agent om de besmetting op de mens over te dragen. Twee vormen van de pest waren in de middeleeuwen het meest bekend, de builen- en de longenpest. De lugubere ..zwarte dood", die in 1347 West-Europa teisterde, is wel het meest berucht in de geschiede nis. In 1349 nadert die epidemie ook de zuidelijke Nederlanden, maar heeft daar om volkomen onbekende oorza ken stand gehouden. De laatste grote epidemie was de ,,pest van Londen", die in 1665 uit brak en ook bij ons grote verwoestin gen aanrichtte. De cijfers die over de epidemieën worden gegeven, noemde professor van Werveke on betrouwbaar omdat vaak meer slachtoffers worden vermeld dan een bepaalde stad aan inwoners telde. Het meest waren de geschiedschrij vers gebaat met parochieregisters, doch deze zijn over het algemeen van latere datum. In het begin der 13e eeuw heeft zich in Europa een biologische merk waardigheid voorgedaan, aldus prof. van Werveke. De zwarte rat, die het meest in West-Europa voorkwam en het meest in de huizen vertoefde om dat hij een goed klimmer is. werd plotseling door grote horden bruine ratten verdreven. Deze invasie kwam vanaf de Wolga naar het westen. Nadat professor van Werveke de cijfers van de vroegere kroniekschrij vers had gecorrigeerd, waarbij men kan aannemen dat het aantal slacht offers varieert tussen 1/8 en 3/5 dei- bevolking van de steden, gaf hij een overzicht van de invloeden die de pest op de bevolking had. De mensen kregen door het uitbre ken van een pestepidemie een ernsti ge psychologische schok. Velen deden boete, anderen brachten de laatste levensdagen die zij nog meenden te hebben in losbandigheid door. Ook op economisch terrein liet een epidemie haar sporen na. De KVP-afdelingen van Terneuzen en Sluiskil hebben gezamenlijk gros lijststemmingen gehouden voor de gemeenteraad. Aan de verkiezingen werd door 70 pet. van de KVP-leden deelgenomen. De definitieve lijst is: 1 M. E. H. Camps, (Sluiskil), 2 W. Weiterings. Terneuzen, 3 C. Compiet, Sluiskil, 4 H. A. M. A. de Meijer, Terneuzen. 5 J. Bleijenberg, 6 A. Luijten, Terneuzen, 7 C. Tendijck, Sluiskil, 8 A. Timmerman, Terneuzen, 9 J. Blok, Sluiski, 10 F. Mecheink, Terneuzen, 11 H. Colsen. Sluiskil, 12 P. de Bruin, Terneuzen, 13 E. Ghuijs, Terneuzen. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Dulles heeft bij de beëdiging van Howard P. Jones als ambassa deur in Djakarta de republiek Indonesië „een zeer groot ex periment in zelfbestuur onder moeilijke omstandigheden" ge noemd. De republiek is voor een groot deel tot stand geko men omdat Amerika daar veel voor voelde en wij hebben zeer veel belang bij haar toekomst en bij goede betrekkingen tus sen de republiek en de Vere nigde Staten, aldus de minister deur in Djakarta de republiek Indonesië „een zeer groot ex periment in zelfbestuur onder moeilijke omstandigheden" ge noemd. De republiek is voor een groot deel tot stand geko men omdat Amerika daar veel voor voelde en wij hebben zeer veel belang bij haar toekomst m bij goede betrekkingen tus sen de republiek en de Vere nigde Staten, aldus de minister. Jones is zaterdag naar Indonesië vertrokken. Een woordvoerder van het State Department zei dat het met het oog op de toestand gewenst is, dat Amerika er zo spoedig moge- Zaterdagmiddag hebben recher cheurs van de gemeentepolitie te Bergen op Zoom, de Antwerpenaar V. S. bij Putte over de grens gezet. S. werd aan de rykswacht overge geven. Men had hem enkele dagen tevoren na een diefstal, die in Bergen op Zoom werd gepleegd, aangehouden. De compagnon" van de Belg. de Ne derlander M. werd in verband met deze diefstal in Dordrecht aangehou den. M. is zaterdag in Breda inge sloten. lijk een ambassadeur heeft. Op de vraag of zich belangrijke wijzigingen in de Amerikaanse politiek ten aan zien van Indonesië hebben voorge daan. zei de woordvoerder dat de situatie te weinig stabiel is om com mentaar te leveren. In ambtelijke en diplomatieke krin gen hebben velen de indruk gekregen, dat de minister de gevoelens, die hij in Djakarta heeft opgewekt door zijn persconferentie van elf* dagen geleden weer wilde kalmeren. Hij verklaarde toen, dat er op de eilan den buiten Java een groeiende be zorgdheid was onder de Mohamme danen over wat hij noemde de toe nemende communistische invloed op de regering in Djakarta en dat Ame rika gaarne een regering in Indo nesië zou zien, die grondwettig was en in overeenstemming met de wen sen van het volk. Toch is het opgevallen, dat de Amerikaanse minister zich ook vry- dag niet rechtstreeks voor de cen trale regering uitsprak. Vele waar nemers zyn van mening, dat de toe komstige Amerikaanse politiek ten aanzien van Indonesië in hoge mate zal afhangen van de rapporten van de nieuwe ambassadeur. Met een oorverdovend lawaai, ge produceerd door de claxons van alle geëxposeerde automobielen, is zon dagmiddag om zes uur de 39ste R.A.I.-tentoonstelling besloten. Met de drie bezoekers mee, die een kwartier voor sluitingstijd nog snel een toegangsbewijs kochten om met een der standhouders een kort zake lijk gesprek te kunnen voeren, kwam het totaal aantal personen, dat deze tentoonstelling bezocht op 265.670, een absoluut record voor R.A.I.-exposi ties. De 250.000ste bezoeker, de heer Hampsink uit Hengelo, die met een oud wagentje naar Amsterdam was gereden, heeft een auto cadeau ge kregen. Zakelijk is het resultaat van de ten toonstelling minder gunstig geweest. Een der standhouders drukte zich als volgt uit: ,.De directe verkoop van automobielen staat niet in evenredig heid met de grote publieke belang stelling." FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen). Geboren Cas, zoon van G. v. d. Broek-v. d. Meent, Til burg. Overleden: G. Vergouwen, SS jaar, Oud-Gastel. Dr. A. van Geelen, 49 jaar, Nijme gen. J. de Bruyn, 54 jaar, Den Bosch. G. Maayen. 69 jaar, Kapelle. A Braun-Hel- sloot, 86 jaar. Tilburg. Alleen bij vooruitbetaling Uitsluitend voor de Zeeuwse oplage: 3 regels of minder Bij 3 achtereenvolgende ge lijke plaatsingen wordt de Ü.80, iedere regel meer 15 ct derde plaatsing tegen half feld berekend. lij plaatsing in de gehele op lage 3 regels of minder 1.35, iedere regel meer 35 ct. 25 letters, cijfers of lees tekens gelden voor 1 regeL PERSONEEL GEVR. Wegens fam.-omst. cler tegenw. een net meisje gevr. voor d. of d. en n„ v.g.g.v. in gezin met 2 k. Mevr. Oomens, Tumbouwlaan 56, Breda, tel. 37731. 56648 N.V. Hema, Ginnekenstraat 38 Breda vraagt enige verkoop sters, boven de 18 jaar voor de afdelingen: huish. art. - parfu merie en vleeswaren. Bekend heid met de afdelingen gewenst. Aanmelden bij de bedrijfslei der tusen 9-12 uur of na tele fonische afspraak. 56641 Meisje gevraagd voor dag of dag en nacht. Voor zelfstandige hulp hoog loon. Geen was. werkster aanwezig. Aanmelden: Mevr. Phaf, Baronielaan 5 Bre da. 56715 ^"KObPAANGË^ Dames - Bontmantels kort en lang v.a. f 125, reeds v. a. f 2 p. w. Coupeur bezoekt u aan huis. Strikte geheimhouding - Br no. 54075 bur. blad. Bandrecorders te koop v.a. 225 gld.. televisie vanaf f 300, voor Goes en Antwerpen: Blommaarts Televisie- en radiohandel Bier kaaistraat Hulst. 17860 Reeds voor f 199 heeft u een nieuwe Bico-wasmachine, met tijdschakelaar en geheel ge ëmailleerd. Een Edco-combinat.ie wasmachine met centrifuge kost geheel geëmailleerd f 420, ge moffeld f 395. Tandembromfiets te koop z.g. a.n. Te bevr. A. Roctus, Onge- nae Cloosterstraat 21a Kloos- terzande. 17855 Voorkomt griep en verkoudheid door het drinken van een warme groc van Cognac Vieux Sup. per fles f 6.40. Fa. Denevers, Slij terij, Lange Delft 90, tel. 2415 Middelburg. 2 armstoelen te koop, 1 fauteuil 1 1-pers. ledikant, 1 barton, v. Waesberghestr 5, Hulst. 17866 WONINGRUIL Woning te Breda gevr. ruil voor vrij huis met tuin te Den Bosch-VUght. Br. no. 56663. Woningruil gevraagd van Nieuw Hulst naar Terneuzen of Sas v. Gent. Br. no. 17853 De Stem - Hulst. 17853 AUTO'S - MOTOREN Rokershoest en ochtendhoest geneest u spoedig met Dom proost. 40 tabletten f 1,45. Bij apoth. en drogist. L'if vooraad alle maten geco verde luxe autobuitenbanden, allerbeste kwaliteit, zeer lage prijs Bandenhandel Luctor Tivoiiweg 63, Hulst. 17867 Handzaaimachine aangeboden - z.g a.n., zaait alle zaden. Alb. de Schepper, 70, Rapenburg HUIZEN Keuze uit nieuwbouw van 22 bouwers, gedeeltelijk vrije ves tiging. Inzage tek. bij makelaars v.d. Berg en co., Nwe. Ginne kenstraat 43, Breda. 58820 Gemeubileerd zomerhuisje te Vrouwenpolder (Zeelandte huur aangeb. voor de mnd. juni, juli en van 24 aug. tot eind sept.. 6 slaapplaatsen. Br. ond. no. 22674 De Stem, Goes. Te koop gevraagd een tussen f 1000 en f 1500 Brieven onder no. 74464o De Stem Hulst, E. HEYMANS, Nieuwstraat 32 te Koe wacht, maakt bekend, dat hij vanai maandag 24 februari a.s. de Bodedienst Koewacht St. JansteenHulst zal aanvangen. Voorlopig wordt er gere den 's maandags en vrij dags. Vertrek 8 uur 's- morgens. Eventuele goederen bij bovenvermeld adres be. zorgen. Boodschappen in Hulst bezorgen bij J. Boeding, Beestenmarkt. Beleefd aanbevelend, E. HEYMANS. Voor betere gebruikte automor bielen: Verwijs' Autobedrijf Roosendaal, Hoogstraat 75 - tel. 4583 en 4859. Verkoop onder vol ledige garantie Regelmatig keu ze uit 50 stuks. - Betaling te regelen. In een deel van onze oplage van zaterdag hebben wy reeds melding gemaakt van een ernstig auto-onge val vrijdagavond op de Helvoirtseweg te Vught, waarby, voor zover toen bekend, vyf personen ernstig gewond werden. Inmiddels is een van deze gewonden, de 55-jarige heer F. Krommenacker uit Tilburg, in bet Groot-ziekengasthuis te 's-Hertogen- bosch aan zijn verwondingen overle den. Het ongeluk is gebeurd ter hoogte van het pensionaat Regina Coeli. De auto, die door de heer Krommen acker bestuurd werd, raakte door nog niet verklaarde oorzaak op de linker weghelft. schampte een tegenliggcnde vrachtauto, reed in op een volgende vrachtauto, die hem nog net kon ont wijken, en botste daarna tegen een personenauto. De heer Krommen acker zat achter het stuur van zijn auto beklemd en zijn verwondingen waren zo ernstig, dat hij in de nacht van vrijdag op zaterdag is overleden. De 54-jarige echtgenote van de be stuurder en zijn 25-jarige zoon, die in Vlissingen woont, werden om hun zware verwondingen ter plaatse van het H. Oliesel voorzien. De 23-jarige echtgenote van laatstgenoemde, mevrouw Krommenacker-Groendijk werd eveneens zwaar gewond. In de andere personenauto werd de 69-jarige mevr. Schraven uit Zeeland (Nb.) ook ernstig, maar niet levens gevaarlijk gewond. Een commissie van de Westduitse voetbalbond, die tot taak had sugges ties ten aanzien van e»en wijziging van de structuur van het Westduitse voetbal te bestuderen, is tot de con clusie gekomen, dat het huidige „ver- tragspielerstatut" (semi-professiona- lisme) voorlopig gehandhaafd moet worden. Invoering van volledig beroepsspel zou de structuur van de verenigingen te ingrijpend veranderen. In verband daarmee wordt ook het voorstel om tot één nationale topklasse te komen afgewezen, aangezien dit slechts mo gelijk wordt geacht op basis van full- professionalisme. Wel wordt het wen selijk geacht om de vergoedingen aan de ..vertragspieler" te verhogen en de verhouding club-spelers te wij zigen. De Zuidkoreaanse Nationale Ver gadering heeft een resolutie aange nomen, waarin onmiddellijke vrijla ting werd gerist van het Zuidkore aanse vliegtuig, dat de vorige week met 34 passagiers en hemannlngsl, den in Noord-Korea geland is. Voorts eiste de vergadering or, middellijke opzegging van de fat standsovereenkomst van 1953, or voorwaardelijke terugtrekking va: de Chinese troepen uit Korea en vet kiezingen in Noord-Korea voor 100 zetels die voor het noorden het Zuidkoreaanse parlement gereserveerd. De vergadering besloot de resoj, tie te zenden aan president Eisenhs wer, secretaris-generaal Hamman kjoeld van de Verenigde Naties, hi internationale Rode Kruis in Genèv en de regeringen van de zestien lag den die aan V.N.-zijde tegen Noort Korea hebben gestreden. Bij een botsing tussen twee elkaar beconcurrerende politieke groepen® Srinagar (Kasjmieri zijn vrijdag, avond 15 mensen gewond. Het gevecht ontstond nadat lede van de oppositiepartij, die door t voormalige premier van Kasjmie sjeik Abdoellah, waren toegespn ken. een jeep in brand hadden g stoken van de partij, die op h ogenblik in Kasjmier aan het bewit is. De oppositie wil 'n volksstemrnii houden, die over de toekomst vi Kasjmier moet beslissen. De reg ringspartij zegt dat de bevolking v; Kasjmier zich al heeft uitgesproke voor aansluiting bij India. EREDIVISIE Rapid JC-DOS Sparta-GVAV Blauw Wit-NAC ADO-BW MW-Amsterdam Spel. Enschede-Fortuna '54 PSV-Feijenoord Ajax-NÖAD Elinkwijk-VW le DIVISIE A Willem 1I-HVC, VSV-EDO. RBC- DWS. de Graafschap-Alkmaar. Vo- lendam-Roda Sport, Excelsior- AGOW, SVV-Vitesse, DFC-Helmond. le DIVISIE B Sittardia-Limburgia, Helmondia '55- Hermes DVS, Wageningen-de Vole- wijekers, Leeuwarden-Eindhoven, Haarlem-Rigtersbleek. Xerxes-Schev. Holl. Sport, Fortuna Vl.-RCH, KFC- Stormvogels. 2e DIVISIE A ONA-ZFC, UVS-EBOH, Baronie-de Valk, DHC-Wilhelmina, Zeist-Hilver- sum, Emma-Longa. 2e DIVISIE B Oosterparkers-PEC, Rheden-Hera- cles. Go Ahead-Ensch. Boys, Veen- da m-Heerenveen. Veloeitas-Olden- zaal, Be Quick-Tubantïa, Zwolse Boys-NEC. Res. 2e Divisie B Haarlem 2-SVV 2, Fortuna VI. 2- DHC 2, EDO 2-Baronie 2, Dosko 2- Xerxes 2, EBOH 2-ONA 2, NAC 2-UVS 2. Res. 2e Divisie C Roda Sport 2-VW 2, Helmond 2- NEC 2. Noad 2-Willem II 2. de Valk 2-Wilhelmina 2, Eindhoven 2-Sittar- dia 2, Limburgia 2-Helmondia '55 2. AMATEURS le Klas A DCG-UW, CW-Unitas, DWV-Quick, OSV-Zeeburgia, Velox-Gouda, RFC- VCS. le Klas B Zwaagwesteinde-Be Quick Z., Henge- lo-Quick N, Quick '20-Robur et Vel., ZAC-Sneek. le Klas C Maurits-Alliance. Spel. Emma-Ki: bria. Boxtel-Brabantia, de Spechte Vlissingen, Valkenswaard-Roermog 2e KLAS A Uno Animo-DESK, TOP-Boxttn Schijndel-Veloc, Taxandria-JVC '31 2e Klas B TSC-Roosendaal, Sarto-Corn. Boj Rood Wit-Internos. 3e Klas B GW-Heusden, St.-Michielsgesti VOAB. Concordia SVD-UDI '19. 3e Klas C RWB-SCO, Veerse Boys-RKC, Vit, tus-Dongen, Gudok-Hieronymus. 3e Klas D Zeelandia-Zeeland Sport, 0DI1 RKFC, Terneuzen-Meto, Zierikzs RCS. 4e Klas E Nieuwkuik-Oirschot Vooruit, ZIGO Velocitas '31, RKTW-Hilvaria, Or. Vios-Wit Zwart, TAC-SVG. 4e Klas F Breda-Boeimeer, TVC '39-GJa Groen Wit-DEVO, RKWU-Mades Boys. 4e Klas G Steenbergen-de Schutters, Halstere! Kaaische Boys. 4e Klas H Ierseke-Ria, Oostburg-Aardenbuq Luctor-Hansw. Boys, Breskens-Sfc kil. Res. le Klas Willem II 3-Middelburg 2, Brabat::! 2-Taxandria 2. PSV 3-NOAD Goes 2-Zeeland Sport 2, Vlissingeal- WSC 2. Res. 2e Klas B Hulst 2-Vlissingen 3, RCS 2-Corc. Boys 2, Hontenisse 2-Terneuzea 2 Alliance 2-Axel 2. Res. 3e Klas B Zwaluw VFC 2-GW 2, RKC 2-Ccr. cordia SVD 2, Oss '20 2-St.-Michiels gestel 2, Longa 3-OJC 2. Res. 3e Klas C Sarto 2-RAC 2, Hero 2-BSC 2, MO '17-Rood Wit 2. Scooter Vespa te koop z.g.a.n. Te bevr. Waegenmaekerestr. 12 Hulst 17858 Fen prima 1. z. g. st. zijnde Chevrolet te koop aangeboden. Te bevr. Zoutestr, 34 Hulst. VERLOREN 3 autosleutels verloren in etui. Teg. bel. ter. te bez. agent De Stem, Sas van Gent. 17864 100 nieuwe auto's z. chauffeur cent p. km NIEUWE HAAGDIJK 28a Breda Tel. 34142 VOORJAARSMOEHEID f6 M +6, REUKLOZE GROENE PASTILLES „TERNEUZEN" RAIFFEISENBANK Terneuzen, Walstraat 7 Axel Noordstraat 6 Aan belanghebbenden wordt verzocht hun spaarbank boekjes voor rentebüschrijvlng en controle aan te bieden op onze kantoren Terneuzen en Axel voor zover zulks nog niet is geschied. De tot heden ingeleverde boekjes kunnen afgehaald worden. 009-O H. H. LANDBOUWERS Een goed begin is het halve werk. Maak daarom bij het ZAAIEN van uw produkten gebruik van een PRIMA MACHINE. Een DE machine met zijn onbegrensde mogelijkheden, biedt MEER VOORDELEN dan welke andere ook. Vraagt inlichtingen. KLOOSTERZANDE TELEFOON 4 Dit zeer zeldzame aanbod mag U deze keer niet Toorbtl Uw neus laten gaan. Koopt geen elektr. naaimachine alvorens ONZE elektr. naaimachine te hebben gezien. U kunt er mee stoppen en borduren, zomen, rimpelen, enz. Een ketelpak naait U er net zo gemakkelijk mee als een nylon blouse. Ook zig-zag naaien en KNOOPSGATEN MAKEN is event, met deze machine mogelijk. - Vraagt vrijblijvend demonstratie zonder enige verplichting aan huis. Levering door geheel Nederland. Deze naaimachines worden gelererd met zeer langdurige garantie en ook op gemakkelijke betalingsvoor waarden. Echter de voorraad is beperkt Schrijf ok ao spoedig mogelijk onder no. D «eet bureau van <bt blad. CCV/lNCt NISYVf hh roept sollicitanten op voor de functie van bij het Gevangeniswezen te Norg, Vught, Breda en Avereest voor bewaking en transport van gedeti. neerden. Annstellingseisen Leeftijd 21 t/m 30 jaar Ongehuwd Goede gezondheid (lengte ten. minste 1.70 m; geen bril) Parate kennis 7e kl. L.O. Geboden wordt: Salaris 260,.352,. p. m. Kosteloze huisvesting met verdere uitloopmogelijk. heden Vergoeding van reiskosten voor gezinsbezoek Vakantie-uitkering 4% van het Uniform jaarsalaris Goede sociale voorzieningen Volledige, eigenhandig geschreven sollicitatiebrieven in te zenden onder 0-8.188/2084 (in linkerbovenhoek env. en brief) aan de Centrale Personeelsdienst, Spui 49 te Den Haag. 55-22 Vanuit zijn schuilplaats ziet Aram de roeiboot door de gracht glijden in de richting van de haven. „De geraffineerde schurken", mompelt hij bitter. „Zij steken hun graanschuren in brand om de hongerige op standelingen tot wanhoop te brengen" Met woede in zijn hart volgt hij op veilige afstand de roeiboot tot hij bij de kade komt, waar het bootje in de richting van 'n voor anker liggend vrachtschip koerst. Haastig ontdoet Aram zich van zijn monnikspij en laat zich in het ijskoude water zak ken. Niemand aan boord van het vrachtschip bespeurt de zwem mer, die even later bij het ach terschip opduikt. Met van het ijskoude water verstijfde spie ren werkt Aram zich behoed zaam langs de ankerketting om hoog. Alles schijnt stil op het achterdekAram waagt zijn kans, slaat zijn arm over de railing, trekt zich op en kijkt recht m het gezicht van een der schepelingen1 DIN Uitgave Verschij Reigerst Biinistra' redacteu J. M. A. mr. dr. Rechter, Westend' p. kwart bjj niet berekend Bureau Pre landse woeling voor he welke n wereldb nesië zi< onze bi Het bew maakt, broken. Offici lement. Ir zegd, Ann opstandeli dat het d tegenregei land, zo "Ijoeanda. oi Intussen publiek zelf staat, dat dc toestand all heeft. Op mensen de Duizenden de rand vai gevolge van februari-toe' verstrekt. De tegenr ste plaats h door rnanipt vlak. Sjafru ter in Fadai met functioi die grote olie tra exploitee hebben, de I le regering aan Padang De „Strg schrijft, dat blokkade va: ring doorbre ven met mid rechten, die legt, aldus li dan die van hebben hand afgelopen we einnenkoi kan men w wachten van wer en Macl voorstellen i conferentie. een huiss zal vermoede sen, doordat wedstrijd Fe Eeijenoordst; bal aan het DR. J. H. SC van State, it ziekte van e leeftijd overl oud-minis' benoemd tot diger van de Koninkrijk. I denburch op. bij HET Dl ken in het gisteren tot e V erscheidene gewond. de eerste serieprodukti Schiphol zal hal verlaten, voor een Iersi bij aanko] vrachtschip Politie negen bewaring ges worden ladin stolen. Verwacht tot dinsd maandagavi Overwegc 2 vooral aar regen. In li 2 ren om het den tempel ven nul. Mé tussen zuid» in het zuid lyk. Verwacht; Weerkundig vrij sterke 2 Zwaarbewo 2 gen bij tu weer. Vandaag: zc op 10.05 uui Morgen: onder 1.36

de Stem | 1958 | | pagina 6