\os Zuiden neemt ruim deel aan repatriantenzorg RAI Rik v. Steenbergen en zijn maten na een bewogen slotfase winnaars in Antwerpen A. v. Loon startte goed in titelstrijd 47-2 airomatkN Verbinding met voor Brabant Z. -Vlaanderen belang van MN Huisvesting k Nieuwe bejaardentehuizen te Breda aangekocht Beslag gelegd op melkgeld van landbouwer v.d. Brink DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 21 FEBRUARI 1938 orstel 50 DA lag en De natuur ts met te verbeteren Eerste plaats voor Goese E.H.B.O. Veiling Kapelle doet terugbetaling aan leden Na execulieverkoop Kootwijkerbroek: Romance ex.pianist Prinses Margaretha van Zweden gaat zich verloven Student reisde naar Ammerstol.... AMSTERDAM LAATSTE NIEUWS Amerikaans vliegtuig over tijd Visie Pineau op goede diensten* Lagerhuis keurt buitenlands beleid goed Coppi weer thuis Ilsa Konrads blijft bezig Nog één damtitel INSTALLATIE DELTA-COMMISSIE TE BERGEN OP ZOOM Terhole won B-titel volleybal Bestuur „De Geul" SPORTin't KORT DE RADIO ■t bestuur van b ..Flandria" s Belg. Gewes- om medewer- et programma t het program- i in ..Oud Bel- dag 25 februa- irden door het elijk program- 'erbond ..Flan- 5elg. Radio op ns als het N.I. •toe zou uitno- AVRO micro- 3 op 31 maart H.B.O. .JEUGD ehuis liield de ereniging haar ergadering. De 24 leden be- mber een nieu- geven, waar- vergroot zal ,'erd tevens be- chooljeugd een te geven. GELUK gladheid reed loot Het onge- bocht aan de Toen door de gon te slippen, mej. T. van niet meer op :hadigd. De in- lukkig met de 3 U RING V voorjaarskeu- deze week in was de aan- rn niet zo erg ichts 9 stieren er slechts 6 en niet aan de in afgekeurd. aarzetting tartoppen ile haren ar bij H.H. apothekers, de speciaal branche in de grote we- uwburg: De kara- 14 j. Electro: en arni, 18 j. met De graaf van Alhambra: Funny 'mpia 7, 8 en 9 tl.: te Sas van Gent 8 uur: Kitty m .-k. K^uterschool in de grote \ve- uwburg: De kara- n, 14 j. Electro: en arm, 13 j. met De graaf van Alhambra: Funny i. Vlaamse Opera 'es-huis. 45 u De chirurg, 8 uur: Kitty in Concertgebouw verrader. 14 J. it 8 uur: De zoon v. Dijk 7.30 uur: v het wenst. 6,30 en 9 uur: mpia 5. 6 en 7 u.: Sas van Gent; koning, 14 j. uw 8 uur: Tarzan 14 j. AM 3. Baart (Van onze verslaggever) Het heeft er blijkens mededelingen van het C.C.K.P- (Centraal Comité voor Kerkelijk en Particulier initiatief) soms de schijn van. dat het zuiden van Nederland, met name Noordbrabant en Zeeland, min of meer lauw staat tegenover de zorg voor gerepa- trieerden uit Indonesië. Maar men moet toch wel tot een heel andere conclusie komen na een gesprek met de leidinggevende figuren van het Diocesaan Sociaal Charitatief Centrum te 's-Her- tógenbosch, omdat dan onmiddellijk duidelijk wordt, dat in dit centrum tal van initiatieven zijn geboren en tal van activiteiten worden gestimuleerd. In het kader van de zorg voor ge- repatrieerden is de huisvesting uiter aard een in het oog springend pro bleem. Vijf procent van alle nieuw bouw moet volgens de richtlijnen worden gereserveerd voor gerepa- trieerden, hetgeen natuurlijk lang niét voldoende is om de tienduizenden gerepatrieerden onder te brengen. Daarom worden ook kleinere pen sions en particulieren ingeschakeld. Men kan niet anders zeggen dan dat het zuiden op voortreffelijke wijze heeft gereageerd op de oproep tot beschikbaarstelling van woonruimte. Want niet minder dan 45 procent van alle aanbiedingen door particu lieren kwam uit Nnordbrabant, Zee land en Limburg. Eenzelfde percen tage geldt in deze provincie ten aan zien van de aanbieding van kleine pensions Zowel in het Bossche als het Bredase Bisdom houden zich sec ties van de Diocesane Katholieke Gerepatrieerdenzorg, die hun vertak kingen hebben over het hele gewest, met de onderbrenging van gerepa trieerden bezig. In het Bredase zijn twee maatschappelijke werksters vol ledig en een maatschappelijke werk ster ten dele met dit werk belast. Zij worden bijgestaan door een ze ventigtal vrijwilligers (sters) in di verse plaatsen. In het Bossche bis dom is een maatschappelijke werk ster volledig met deze zorg beiast. Zij wordt bijgestaan door twee half- timers en 77 vrijwilligers (sters) of contactpersonen. Nauw verwant met het maatschap pelijk werk is uiteraard de zielzorg voor de gerepatrieerden, welke zorg direct is toevertrouwd aan de geeste lijkheid ter plaatse. Daarbij kan zo nodig een beroep worden gedaan op gespecialiseerde krachten (veelal oud-missionarissen). De supervisie over de zielzorg voor gerepatrieer den berust bij pastoor Lam te Waal wijk. Jeugd en bejaarden Een zware zorg is het onderbren gen van kinderen in pleeggezinnen. In het Bossche bisdom zijn er thans een 140-tal ondergebracht, in het Bredase 75, zodat hier op het ogen blik ruim de helft van het aantal ge repatrieerde kinderen is geplaatst. Opmerkelijk is in dit verband wel, dat het zuiden vrijwel geen kleine kinderen krijgt om onder te brengen. Deze kinderen blijven allemaal in het westen. Het onderbrengen van grote re kinderen stuit vaak op zeer grote moeilijkheden. Twee Brabantse insti tuten hebbèn bovendien nog een 100- tal plaatsen voor debiele en imbecie le kinderen beschikbaar gesteld. Niet minder zwaar is de opgave tot het onderbrengen van de bejaarden, die repatriëren, welk aantal vrij groot is. Daar komt bij dat rond 45 procent naar schatting van de repa triërende bejaarden katholiek is. Voor deze bejaarden moet een be schermd milieu worden opgebouwd, omdat deze mensen zich niet meer aan de Nederlandse samenleving kunnen aanpassen. Is bij alle overige gerepatrieerden alles erop gericht om hen te helpen zich aan te passen en te assimileren, bij de bejaarden is dit een onmogelijkheid. Reeds eni ge tijd heeft de Stichting Katholieke Bejaardenzorg te Den Bosch een tweetal huizen voor bejaarden nl. in Den Bosch en in Heusden. Deze Stichting heeft thans twee nieuwe huizen aangekocht te Breda t.w. Huize Trianon" en Huize ,.St. Frans". Daarnaast zullen ook nog bejaarde gerepatrieerden worden ondergebracht in het St. Theresia- huis en Huize Raffi, eveneens te Breda; verder staat nog de stich ting van een huis op het program ma in Puiflijk (gemeente Druten). Deze laatste drie huizen worden ge ëxploiteerd door de St. Martinus- stichting te 's-Bosch. Tenslotte is er nog een katholiek tehuis in Laag Soeren. Gezamenlijk heben deze huizen een capaciteit voor het on derbrengen van 700 bejaarden. Daarmee is wel een sprekend ant woord gegeven m.b.t. de hulp aan bejaarde gerepatrieerden. Huize ,,St. Frans" te Breda zal worden toever trouwd aan de zorgen van de Zusters van Etten, Huize St. Theresia aan de Zusters van Oudenbosch, die naar men hoopt ook de zorg op zich zullen nemen voor het te stichten tehuis in Puiflijk. Chronische zieken De Stichting Katholieke Bejaarden zorg te Den Bosch heeft tevens het initiatief genomen voor een verpleeg tehuis voor chronische zieken, dat in april te Eeuwijk zal worden geopend. Een Franse Zusterscongregatie zal er de verzorging van de zieken op zich nemen. Het tehuis zal een capa citeit hebben voor 60 zieken. Ook ten aanzien van de zorg voor gerepa trieerde krankzinnigen heeft het zui den zijn aandeel genomen. (Advertentie) ">n „n dr hemd J,^r ^mcn' dc bloemen m tilbze v"™ nJcht' rtn ia de nan mCn en k>^ het 1S. d' nituu' goed, ïoa/s Nimmer Icomr l dit U daaraan ^dachre op Vereren >°u »"lcn - edele natuurproduct dar*' Ult ^ct e'Se"schappen De wedstrijd tussen de Goese af deling der E.B.H.O. en enkele af delingen uit de omtrek, is door de Goesenaren met glans gewonnen. De drie man sterke Goese ploeg behaalde 203 van de 230 te behalen punten en de leider kreeg 80 punten van de 90. 's Gravenpolder werd tweede met respectievelijk 187 en 75 punten; Kattendijke derde met 156 en 66 punten en Nisse vierde met 156 en 61 punten. De jury bestond uit de doktoren Nieuwenhuys, 's-Gravenpolder en En- tink uit Kloetinge en zuster Kleij. Meegedeeld werd dat op 11 maart de districtswedstrijden te 's-Graven polder worden gehouden en de Zeeuw se kampioenschappen te Middelburg op 12 april. 6 De bedrijfsresultaten over 1957 zijn voor de veiling ..Kapelle-Biezeli'n- g/ en Omgeving" te Kapelle zo- oanig geweest dat op de op 1 maart te houden algemene vergade- "ng zal worden voorgesteld 0,3 pet. van de geveilde bedragen in het af gelopen jaar terug te betalen aan de leden, door middel van bij schrijving op de ledenrekening. Verder komt op deze vergadering, welke wordt gehouden in hotel ,,De Zwaan", in behandeling een be stuursvoorstel om gedurende 8 jaar een subsidie te verstrekken van f 425 per jaar aan de proeftuin voor klein- fruitteelt te Kapelle. Bij de bestuursverkiezingen zijn aftredend en herkiesbaar de heren P J J Dekker en J. Burger Fzn te Wemeldmge. C. Traas te Biezelinge en S. de Visser te Kattendijke De landbouwer H. van de Brink te Kootwijkerbroek, die de heffing van het Landbouwschap niet wilde beta len en bij wie een executieverkoop slechts f 5,20 opbracht, zou alsnog Zijn heffing moeten betalen. Het mislukken van de executiever koop was het gevolg van de actie van de Bond van Bedrijfsvrijheid in de Landbouw (BVL). Dé heffing van het landbouwschap gold over een pe riode van 2 jaar en bedroeg slechts f 17,-, maar met de onkosten van de Koning Gustaaf Adolf van Zweden heeft zijn kleindochter prinses Marga- ïetha toestemming gegeven in het hu welijk te treden met Robin Douglas- Home, neef van de graaf van Home, aldus heeft „Aftonbladet" gemeld. In Stockholm gaan geruchten volgens welke binnenkort een verloving be kend zal worden gemaakt. Volgens „Aftonbladet" heeft de Zweedse premier, Erlander, tijdens zijn verblijf in Engeland woensdag het aanstaande huwelijk met koningin Elizabeth besproken. Robin Douglas-Home, nu 26 jaar, heeft het vorige jaar officieel naar prinses Margaretha's hand gedongen, maar toentertijd oordeelde het Zweed se hof dat zijn positie als pianist in een hotel hem onvoldoende in staat stelde de 23-jarige prinses te onder houden. Inmiddels is Douglas-Home echter directeur van een maatschappij geworden en daarmee zou de tegen kanting zijn verdwenen. Een student, die vorig jaar zeven duizend gulden won met een krante- puzzel, heeft van dit bedrag vijf duizend gulden beschikbaar gesteld voor de kinderen, die door de fraude van Ammerstol hun spaarcentjes zijn kwijtgeraakt. De student, die anoniem wenst te blijven, haalde het geld van de spaarbank en reisde zonder verdere plichtplegingen naar Ammerstol verkoping, deurwaarder en derge lijke is dit bedrag opgelopen tot ruim f 230, De deurwaarder heeft in der gelijke gevallen echter het recht, be slag te leggen op de onroerende goe deren en de uitstaande vorderingen. Dit laatste zou in Kootwijkerbroek gebeurd zijn. Men zou, toen de verkoping slechts f 5,20 had opgebracht, beslag gelegd hebben op het melkgeld, dat de landbouwer van de melkfabriek nog tegoed had. Natuurlijk worden daar bij ook alle onkosten in rekening ge bracht, zodat de heer van de Brink alsnog alles zou moeten betalen. Waarschijnlijk zullen de leden van de BVL dit bedrag aan de heer van de Brink vergoeden. Het is echter de vraag of zij hiermee door zullen zouden weigeren de heffing te be talen. Inmiddels gaat de actie van de BVL op de Veluwe met onvermin derde kracht verder. (Advertentie) De auto waarover U denkt staat op de van 13-23 Februari Een Constellation van de Ameri kaanse marine is aanzienlijk over tijd. Het had in New-Foundland van een vlucht over de Azoren moeten terug keren. Men is een uitgebreide opspo ringsactie begonnen. Er waren 23 men sen aan boord. 55, De Franse minister van buitenland se zaken, Pineau, heeft in een bijeen komst van de Raad der Republiek de Franse senaat verklaard, dat het Brits-Amerikaanse aanbod tot het ver lenen van goede diensten ..geen be trekking heeft op bemiddeling of ar bitrage". „De Franse regering is van mening dat dit aanhod betrekking heeft op de volgende drie punten: 1. De normale verplaatsingen van onze troepen in Tunesie. 2. Het verzekeren van de veiligheid in het Algerijns-Tunesische grensge bied. 3. Eventuele hervatting van de Frans-Tunesische besprekingen, zón der deelneming van derden", aldus Pineau. Het Britse Lagerhuis heeft met 308 tegen 242 stemmen het beleid van de Britse regering t.a.v. een topconferen tie tussen Oost en West goedgekeurd. Na een tournee van verscheide ne weken door Zuid-Amerika is Faust Coppi per vliegtuig in Mi laan gearriveerd. Coppi zei. dat hij zondag 23 fe bruari zal starten voor de Ronde van Sardinië. Vervolgens zal hij deelnemen aan Nice-Genua en aan Milaan - San Remo. Hij vertrekt daarna opnieuw naar Zuid-Ameri ka voor enkele weken, maar hij zal op tijd terug zijn voor de Ron de van Italië. Het 13-jarige Australische meisje Ilsa Konrads heeft in de finale van de 880 yards vrije slag tijdens de Australische kampioenschappen, die in Melbourne worden gehouden, het wereldrecord op deze afstand met 1,5 seconde verbeterd. Haar tijd 10 min. 16.2 sec. was eveneens een verbetering van het wereldrecord op de 800 meter vrije slag. De oude wereldrecords stonden sedert 9 januari van dit jaar op haar naam. Van het toernooi om de persoon lijke Zeeuwse damtitels werden nu Z.WLLCH de laatste wedstrijden gespeeld. Al- gaan" als de boeren op Vote' schaal 'ee" in de jeugdklasse is nog geen -j-- r r„. beslissing gevallen. Hier zijn A. Wal raven en C. van Eenennaam gelijk geëindigd, zodat zij drie beslissings partijen moeten spelen. Van onze sportredacteur) ANTWERPEN, donderdagavond. Nog een uur was voor de boeg! Woutje Wagtmans nam geen risico. Onmiddellijk na de bel, die vijf derny's aan de start had gebracht, stormde hij weg en binnen vijf minuten had hij zijn medestrijders al een ronde achter zich gelaten. Daarmede had Wout zijn equipe naar de kopgroep gereden en zijn kansen doen stijgen. Een ontwikkeling die de toeschouwers, met name de zeer vele landgenoten, tot een groot enthousiasme bracht. Temeer omdat hij met zo'n fantastisch gemak de anderen achter zich had gelaten. Wim van Est kwam hem goed vervangen, maar het gebeurde toch juist, nadat van Est zijn maat had geremplaceerd, dat Arnold, van Steenbergens maat, de ronde van Wout teniet deed. In de vijftiende minuut was dat een feit. Gevolg: Van Steenbergen aan de leiding. (Advertentie) Wie meende, dat hiermede een streep onder de strijd was gezet, vergiste zich. Schulte zette zich namelijk nog eens stevig op de pedalen en met een mi- stekende samenwerking van Berlijner Bughdal nam nu de Bosschenaar een ronde, waarmee hij opnieuw met voor sprong aan de kop was gekomen. Zijn inspanningen hadden slechts vijf mi nuten gekost. Ontknoping.... Intussen scheen het nu wel duidelijk geworden wie de overwinningsattri- len in de handen zouden worden ge drukt. Tenzij een zeer uitzonderlijke ontknoping gereed lag. Nou die kwam dan ook. In het laatste kwartier deden Van SteenbergenArnold herhaaldelijk po gingen Schulte van de kop te ver dringen, hetgeen ondanks heldhaftige pogingen van Schulte ook gelukte. Daardoor waren Van Steenbergen en de zijnen dus op gelijke hoogte geko men met Schulte, wiens puntenaantal echter ontoereikend was om Van Steenbergen de eerste plaats te ont rukken. Dus toch een ontknoping die zovelen uit de hand viel. De door Schulte-Bughdal-Roth bezette tweede plaats was zeer fraai, want uiteindelijk stond Van Steenbergen met een pun ten voorsprong voor. Derksen-Wagt- mans en Van Est veroverden een waardevolle derde plaats en ook de vijfde van PostPlantazVoorting mocht er wezen. Totaal zijn in deze zesdaagse 3256 km afgelegd, dat is ongeveer 200 meer dan vorig jaar. Rond zeven uur vanavond heerste er een oase van rust. De pedalen der dertig overgebleven coureurs gingen gezapig rond op de maat van een mooi muziekje. Het grote lawaai bleef dus bewaard voor de laatste uren, die om half elf tot stilstand zouden komen, althans op de Sportpa- leisklok. In de cabines was het nog eventjes druk met de opknappertjes de massages en de maagvullingen. Maar de heren op de jurytent en on der de lichtzuil namen het er nog een beetje van. Niet dat ze zaten te slapen, maar het was toch wel zo, dat ze op een gegeven moment bij een aankondiging twee uur op de werkelijke tijd vooruit waren... Natuurlijk deed de vraag: wie gaat deze negentiende Antwerpse Zes daagse winnen, druk opgang In des kundige kringen, waar men meestal een poos tevoren alles weet, bleek men nu in tweestrijd te zijn, in deze zin dat het wel van Steenbergen c.s. zouden zp of blonde Gerrit en zijn maat, omdat die volgens deze insi ders onafgebroken hadden gedomi neerd. Een opvatting, waarover velen van mening zullen verschillen, want het totale Nederlandse equipe Derksen- Wagtmans-van Est deed herhaaldelijk van zich spreken. En ook het ande re vaderlandse trio Peter Post-Plan- taz-Voorting (Gerrit vooraan) had er allesbehalve aangehangen". Geladen stemming Hoe dan ook. de stemming in het rennerskwartier was geladen, zodat een enerverend einde verwacht mocht worden. Daarvan was reeds duide lijk iets te merken bij de klasse- lijk een toonaangevende rol. ,,Ik zal laten zien" had Roosendaalse Gerrit ons in de namiddag toevertrouwd, ,,dat ik met mijn vijfendertig jaar nog allerminst aan de kant hoef te staan". En hij leverde daarvan in deze fase inderdaad een uitgesproken bewijs. Inmiddels bleken nog negen equipes van de twaalf te zijn overgebleven. Woensdag hadden Decorte en Debae- re het strijdtoneel veriaten. Derde man Gillen was toegevoegd aan het duo Depaepe-van Looy, het tweetal dat Lauwers kwijt was geraakt. Toen donderdag rond zes uur Rik van Looy het voorbeeld van Lauwers volgde en Vlayen-Vannitsen hetzelfde deden, werd de overgebleven Pfen- n'inger aangewezen om de opgevallen plaats van van Looy te bezetten, waar. door de Paepe gezelschap kreeg van de Luxemburger Gillen en de Zwitser Pfenninger. Evenals vorig jaar zou het van de resultaten der dernyreeksen afhan gen, welke ingrijpende wijzigingen eventueel zouden optreden in de stand, zoals die rond acht uur was. Meer spanning Ter verhoging van de spanning wa ren twee dernyseries van een half uur ingelast: Een die begon om acht uur en de andere vlak daarna. Daarop mochten ze het een half uur kalmpjes aan doen. Om:., geladen met nieuwe moed en energie de laatste zestig mi nuten achter snelle brommers naar het definitieve einde (honderdvijfen veertig uur) te racen. Voor die slotfase werd ingeluid om acht uur dus, Was de'situatie als volgt: aan de. leiding Schulte met 630 pun ten, op een ronde 2 van Steenbergen 838 punten, 3 Anquetil 631 punten, 4 de Bakker 417 punten, op twee ronden 5 Derksen-van Est-Wagtmans 571 punten, 6 von Büren 511 punten, 7 Post-Plantaz-Voorting 457 punten. Propvol Inmiddels liep het Sportpaleis prop vol. In kringen rond de directie werd gefluisterd, dat de totale inkomsten weliswaar hoger waren geweest, maar mentssprints van zeven uur. Daarin speelden Derksen en Voorting name- dat tegelijkertijd ook de uitgaven veel groter waren geworden. Wij weten echter niet hoe groot de winst in 1957 is geweest. „Zodus", concludeerden onze confraters..., met een bedacht zaam knipoogje... Een ongekende weelde was, dat we toen de derny's op de baan kwamen de overzijde konden zien. Maar toen de. spanning naar het hoogtepunt liep was het mistig van de tabaksrook. De reclame makende firma's boden tegen elkaar op met steeds hogere premies. Juist toen er in die derny-race een hoger tempo werd ingezet, kregen de toeschouwers sensatie. Gerekend van af de startlijn in de eerste bocht ver oorzaakte een der gangmakers name lijk een botsing, waardoor een vier tal renners ten val kwam. Kwetsuren liepen daarbij op von Büren en De- beuekeiaer. De andere acht. onder wie Wagtmans en Plantaz bleven on gedeerd. De kwetsuren waren weliswaar ge lukkig ni ernstig, maar de beide slachtoffers lieten zich niettemin ver vangen door Veraohtert en Bucher. Straffe pace Na een vrij korte onderbreking werd de zo abrupt geëindigde race voortgezet. Wout Wagtmans, kenne lijk niet onder de indruk van het gebeurde, zette er een bijzonder straf fe pace in en slaagde er in een ronde uit te lopen, waardoor hij een vette premie in de wacht sleepte. Zonder te stoppen en met normale aflossing vond na deze opwindende dernyrit, die Wagtmans op Plantaz (tweede) en Bugdahl (derde) won, een tweede dernystrijd plaats, waaraan nu onder meer Wim van Est, Gerit Schulte en, Peter Post deelnamen, zomede con current nummer één Rik van Steen bergen, Anquetil en Sinjoor de Paepe. Laatstgenoemde lag spoedig op een ronde achterstand, maar dat hadden Post, Schulte, van Est en van Steen bergen kort daarop eveneens, omdat zij de Belg Proost zijn gang lieten gaan in zijn poging om een ronde te nemen. Dit beloofde intussen een he leboel voor de ontwikkeling in het laatste uur. waarbij de derny's zestig minuten lang over het latwerk zou den daveren. i De klassementsprint, voorafgaande aan het laatste uur, brachten Derksen en Voorting nog diverse winstpunten, maar geen wijziging in de stand. Hoe de slotfase verliep heeft men reeds in de aanhef kunnen, lezen. Eindstand De Belgisch-Australische combinatie Van SteenbergenSeverynsArnold hebben na 145 uur de zesdaagse van Antwerpen gewonnen. Zij behaalden 863 punten. De Nederlander Schulte met zijn ploeggenoten Bughdal (Did.) en Roth (Zwits.) bezetten de tweede plaats met 672 punten. De uitslag luidde verder: öp één ronde: 3 Derksen-Wim van Est-Wagt mans (Ned.) 623 pt.; 4 Bakker-Proost- Van der Eist (Belg.) 485 p.; op 4 ron den: 5 Post-Gerrit Voorting-Plantaz (Ned.) 489 p.; op 8 ronden: 6 Anque- til-Darrigade-Terruzzi (Fr.-Fr.-It.) 651 punten. Slechts zes ploegen hebben zich ge klasseerd. Te Rotterdam is in de biljartzaal van „Piet van de Pol" een aanvang gemaakt met het toernooi om het kampioenschap van Nederland, eer ste klasse, groot biljart, kader 47/2. De uitslagen van de eerste partijen luiden: J, Lieshout (R'dam) J. Boersma (R'dam) A. v. Loon (B. o. Zoom) L. v. Straalen (Utrecht) 280 300 300 277 823 8.82 10.34 9.55 „luchtfilter" in de êtauule spuitbus WERKT 3NEL EN AF0OEN0E GEEFT EEN HEERLIJKE FRIS3* GEUR IN UW HUIS IS ZUINIG LEKT NIET 8U OMVALLEN MAAKT GEEN VLEKKEN NU REEDS EEN DUBBELE,SPUITBUS f490 PKIUC9-«OXANe MCOERLANO NV (Van onze verslaggever) West-Brabant speelt mee in waar hij vier briefjes van duizend de gevolgen van de Delta- Het is en honderd biljetten van tien gul- gevuigen an ae Delta net is den aan de burgemeester ter hancl van belang, dat wij als midden- stelde. In aanwezigheid van enkele standers deze Deltaplannen en gedupeerde kinderen werd het geld de gevolgen ervan onder de nop eens nageteld. nemer, „Ik was eerst van plan van de centen een jaartje in het buiten- Deze missie, die in hotel „De Gouden Leeuw" te Bergen op Zoom plaats vond. De heer Lockefeer, die in grote lij nen aangaf in welke richting z.i. de werkzaamheid van de commissie dient te gaan, bracht nog even in herinne ring, dat het Bergen op Zoom was, behartigenswaardige i dat op de jongste centrale raadsver- land te studeren," zei de student, woorden sprak de heer Alb. I 2adering in Hulst voor de oprichting „maar bij nadere beschouwing vind Lockefeer, voorzitter van de XïS TOZSrS&ï I S'T"» «Mbond belasting zal ook nog wel komen..." blsdom Breda bij de installatie van de Middenstandsdeltacom- men. De heer Lockefeer zei te erken nen, dat het vinden van een weg om van de commissie iets te maken, moei lijk is. Hij koesterde evenwel de stille hoop, dat Bergen op Zoom zelf gepro nonceerde gedachten zal hebben. De heer Lockefeer gewaagde, dan van de gevolgen van het Deltaplan t.w. onder meer ontsluiting en daardoor ontwik keling van het vreemdelingenverkeer. Verbinding De voorzitter van de Diocesane Mid denstandsbond wilde ook deze avond nog even zijn stokpaardje, de ontslui ting van Zeeuwsch-Vlaanderen, berjj- van een middenstandsdeltacommissie j den. Kernpunt van deze ontsluiting is binnen het diocees pleitte en hij wees de vaste verbinding met Zeeuwsch- erop, dat er een zekere wisselwerking tussen deze nieuwe commissie en de Zeeuwse deltacommissie zal moeten zijn, wil men tot goede resultaten ko- Ylaanderen en sprekende over deze vaste verbinding merkte de heer Lockefeer op, dat in Zeeland eerder voorkeur bestaat voor het creëren van een vaste verbinding over Zeeland dan via west-Brabant. Waar deze verbin ding komt en de heer Lockefeer op perde het denkbeeld van een verbin ding Saeftinge-Ossendrecht met aan sluiting op de Zoomseweg mag west-Brabant niet onversehillig lateu. Hq beval deze aangelegenheid in de belangstelling van de commissie aan. De ontsluiting van west-Brabant noemde spreker een probleem op zich. Bij Delta en ontsluiting liggen voor west-Brabant grote kansen. Na nog even over de werkzaamheid van de commissie gesproken te hebben verklaarde de heer Lockefeer de dio cesane middenstandsdeltacommissie officieel geïnstalleerd. Woorden van dank werden hierna gesproken door de voorzitter en de vice-voorzitter van de afdeling Ber gen op Zoom van de Bond, de heren H. Stoetzer en D, Leys. Van het hoofdbestuur gaven op deze installatiebijeenkomst naast voorzitter Lockefeer de heren H. Brouwers en W. Broekmans van hun belangstel ling blijk, terwijl ook bondsdirecteur mr J Kamerbeek aanwezig was. Als voorzitter van de commissie zal de heer L. Ampt, als secretaris drs. Lockefeer optreden. Ph. Beekman (A'dam) 300 20.00 B. v. Leeuwen (A'dam) 203 13.53 P. Zondervan ("Leeuw.) 300 15.00 J. Eichelsheim (R'dam) 215 10.75 De uitslagen van de avondpartijen waren: van Leeuwen 300 18.75 Boersma 109 6.81 van Loon 300 14.28 Eichelsheim 223 10.61 In groep B van de Zeeuwse vol leybalcompetitie is de beslissing ge vallen. Terhole won namelijk achter eenvolgens van Bazo (3-0, en van E.G.V.C. (1-3), waardoor het kampi oen werd. Bij de dames waren de uitslagen als volgt: E.G.V.C. - Astra 0-3. In de 2e klasse won Smash met 3-1 van O.K.K. Bij de dames op Walcheren waren de uitslagen: Marathon - E.V.V.S. 0-3; Zuidwester - Marathon 0-3; E. V.v.c. - E.V.V.C. 2 3-0; E.V.V.C. 2 Zuidwesters 3-0. De visclub De Geul heeft een nieuw bestuur gekozen. Voorzitter werd de heer J. v.d. Bulck, Kappelebrug; se cretaris P. van Remortel. St Jansteen en bestuursleden G. van Gijssel en B. Picavet te Hulst; G. Reyns en A. Vylders, St. Jansteen en F. Jansen- Verplancke te Kloosterzande. HET LIGT in de bedoeling van de K.N.V B. ook dit jaar weer trainers beschikbaar te stellen aan de af delingen voor het houden van amateur - spelleiderscursussen. DOOR de K.N.V.B. afdeling Zeeland wordt een bekercompetitie georga niseerd, zowel voor de zaterdag als voor de zondagcompetitie. DE K.N.V.B. heeft de beide protes ten die ..Hilversum" op 22 decem ber had ingediend naar aanleiding van gebeurtenissen in de wedstrijd Z.F.C.-Hilversum (tweede divisie A) afgewezen. De uitslag bleef dus 2-0.

de Stem | 1958 | | pagina 3