Spoedzitting in Djakarta Soekarno bij Hatta en unni mwmi LourdespostzegeIs Vaticaanstad Vijfhonderd doden bij enkele rampen Fransen namen drie Tunesiërs gevangen Soedan dient klacht in bij Y.N. Argentijnen zondag naar de stembus GELUKKIG Mijnramp Koude SclicepsontplofNng Vliegboot Onbewaakte Van stenen tijdperk naaH atoomtijd in....40 jaar DAGBLAD VOOR ZEELAND Belgische Senaat aanvaardt motie Deltaplan Vandaag spreekt Soekarno Opklaringen De afgekeurde helmen Proef met Atlas mislukt Geen „verhoor" van mr. Kranenburg IVaalwijks burgemeester lid Eerste Kamer De dood sloeg wreed toe Kamer akkoord „Gemeen Lef onds" Trein Verkiezingen in geheel Korea Beschouwingen belastingon Iwerpen 98e JAARGANG No. 22688 Uitgave N. V. Uitgever» Mij. Neerlandi». Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstr. 16. Tel.: Directie, Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. 't Westende. Abonn.prjjs bij vooruitbet. f 7.- p. kwartaal, p. post ƒ8.20, p. week (uitsl. by niet postbestell.) ƒ0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm. 15 ct. Postrek. 278841 VoA» God, Roftfngin en Vaderland V R IJ D A G 21 FEBRUARI 1958 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per mm. (Ingezonden Mededelingen ƒ0.85 per mm). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie ƒ0.14 per mm. (Ingezonden Mede delingen ƒ0 35 per mm.). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staafwerk 3 ct. per mm. extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. ""Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwach-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102. (gijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56. tel. 2601 OOSTBURG. Nieuwstiaat 41. .rl.no De Belgische Senaat heeft giste ren met 150 stemmen voor cn cén onthouding een motie over het Delta plan aangenomen, waarin de Belgi sche regering wordt verzocht ervoor te zorgen, dat België niet voor een voldongen feit wordt gesteld en dat geen enkel werk van het Deltaplan, dat de gewettigde rechten of belan gen van België zou kunnen schaden, wordt uitgevoerd, voordat ,,in een geest van ruim begrip voor het ver langen naar veiligheid van onze Ne derlandse vrienden en buren" een overeenkomst tot stand is gekomen omtrent de voorzieningen die moeten worden getroffen ter bescherming van Belgische belangen. In de motie, die wij in onze editie van vorige week donderdag gaven, wordt geconstateerd, dat de uitvoe ring van de werken van het Delta plan, waartoe de Nederlandse rege ring op eenzijdige wijze heeft beslo ten, de Belgische rechten en belan gen ernstig in gevaar kan brengen. De motie was ingediend door Struye Rolin en Coulonvaux na de interpel laties van Debaeck en Desmet over het Deltaplan. De ene onthouding is te wijten aan een vergissing van een van de leden van de Senaat. De aanvaarding van de motie is volkomen overeenkom stig de verwachtingen. SIR WINSTON CHURCHILL, lijden de aan longontsleking en pleuritis, reageert zeer goed op de medicijnen die de artsen hem hebben toege diend. Hij maakt het, gezien de om standigheden, uitstekend. NEDERLAND zal voor de onderda nen van alle landen, die behoren tot het Westelijk halfrond, de inreisvisa afschaffen. De toestand in Indonesië blijft bijzonder onover zichtelijk. Twee opmerkelijke feiten hebben gisteren de aandacht getrokken: Soekarno heeft een bezoek gebracht aan de oud-vice-premier Hatta en in Dja karta is een spoedzitting van het kabinet gehouden. Vandaag zal Soekarno weer officieel het president schap gaan vervullen, dat tijdens zijn afwezigheid werd waargenomen door mr. Sartono, en bij die gele genheid zal hij een rede houden, waarin hij, naar ver wacht wordt, commentaar zal leveren op de recente gebeurtenissen. Soekarno arriveerde te tien uur in de ochtend bij de woning van Hatta, en er toonde zich een brede glimlach op zijn gelaat, toen hij Hatta de hand schudde. Deze laatste maakte een bewo gen indruk. De besprekingen tussen de twee grootste staatsleiders van de Indonesische republiek na men twee uur in beslag. Aan de wachtende journalisten zeide Soekarno na afloop: „We hebben de kwestie besproken, waarvoor het land op het ogenblik staat geplaatst", doch hij weigerde iets te zeggen, toen hem werd gevraagd of de besprekingen zul len worden hervat. Later op de avond kwam het kabi net in spoedzitting bijeen. Er werd geen communiqué verstrekt en men weigerde ieder commentaar. Onvriendelijke daad De secretaris-generaal van het Indonesische ministerie van Bui tenlandse Zaken, Suwito Kusumo- widagdo, heeft verklaard, dat het verlenen van faciliteiten "Boor be vriende landen aan door de Indo- sische regering als rebellen ge brandmerkte Indonesiërs allicht als een „onvriendelijke daad" kan worden uitgelegd. Suwito zeide dit in een commentaar op de verklaring van de Philippijnse i EEN KIP te Laren heeft een ei ge legd met omtrekken van 24 en 201 cm. In dit complete ei bevond zich j nog een compleet ei met schaal en al. DE HOLLAND - Amerikalijn boekte over het vorig jaar een bruto winst van 34,6 miljoen (in '56 38.1 mil joen). Voorgesteld wordt tien procent dividend in contanten. VAN EEN DRIELING (drie jongens) aan wie de 31-jarige mevr. M. Huis- kamp-Dragt te Zwolle dinsdag het leven had geschonken, zijn gisteren twee kinderen overleden. PRESIDENT NASSER gaat eind mei naar Rome voor een officieel bezoek aan Italië. de MINISTERRAAD van de NAVO •ministers van buitenlandse zaken) komt op 5, 6 en 7 mei te Kopenhagen bijeen. DE TWEE OUDE herenhuizen naast net Anne Frankhuis aan de Prinsen gracht te Amsterdam, zullen de eer ste maanden nog niet worden ge sloopt. Men wacht tot de makers van „o ?e rank film met de opnamen weer veZXr?n Z16t me" Wel eenAM«T^A¥ë hebben overstromin gen. als gevolg van abnormaal zware regenval, m Mackay, 960 km ten noorden van Brisbane, drie slachlof- nie?d68maakt' Twintig huizen zijn ver- DE BRITSE regering heeft bekend gemaakt, dat er op één april een on afhankelijk legercommando met ingesteki 16r 'e Ade" ZaI worde" minister van Buitenlandse Zaken, Felixberto Serrano, dat de Philippij- nen niet zullen ingrijpen in het on schuldig verblijf in het land van drie Indonesische rebellenleiders, waar onder luitenant-kolonel Ventje Su- mual. De Indonesische ambassade in Ma nilla had de Philippijnse regering verzocht hen onmiddellijk uit te wij- zén. Singapore neutraid De eerste minister van Singapore de heer Lim Yew Hock, heeft ver klaard, dat Singapore met betrekking tot de crisis in Indonesië een neu trale houding zal aannemen. Hij zei, dat er geen sprake van is dat Singapore, in verband met zijn positie als vrijhaven, de zijde van welke partij ook zou kiezen. Aan de erkenning door Singapore van de centrale regering te Djakarta, zal in geen enkel opzicht afbreuk worden gedaan. De kolonie zal geen hulp ver schaffen aan de opstandige groepe ring op Sumatra, aldus minister Lim Yew Hock. Oefeningen In Djakarta is van officiële zijde medegedeeld, dat vliegtuigen van de Indonesische luchmtacht gisteren oefe ningen hebben gehouden in de buurt van Midden-Sumatra. Bommenwerpers maakten vluchten vanaf verschillende basissen in Noord-Sumatra. De luchtmacht deelde mede, dat kort geleden een nieuwe basis op de grens van Midden-Sumatra en Tapanuli werd voltooid. Volgens radio-Djakarta zouden am- fibievïiegtuigen verkenningsvluchten hebben uitgevoerd boven Midden-Su matra en ook boven Noord-Celebes, terwijl oefeningen werden gehouden in het landen van troepen. Volgens radio-Padang is een der schepen van de Indonesische marine, de „Gadja Mada", een voormalige Nederlandse torpedoboot, gisteren tot op ongeveer een kilometer van de ha ven van Padang opgevaren en bleef daar vier uren alvorens zijn reis in zuidelijke richting te vervolgen. Te Padang Advertentie) ik heb eartcOyk. dekens! „Weersverwachting van het K.N. j vanavond, ongemaakt i J donderdagavond 23.15 u°uPrfmaakt J et zuiden aanvankelijk nog «vaar bewolkt met enige regen t mP "e mTeS'C P'aa'sen opklaringen t i Faar "ok enkele verspreid voor- ^e buien. Overwegend ma- I lel i tussen west en noord, Iets lagere temperaturen. i Verwachting Van het Belgisch Weerkundig Instituut: weIlgeAWind \lit "00rd tot "oord- Aanvan?elljk betrokken en opklaringen'. g6VOlgd donr 5 ..Vandaag: zon onder 18.04 uur 5 J Maan onder 21.26 uur. Morgen: zon op 7.43 uur. Maan 8.44 uur. De tegenregering te Padang heeft i de diplomatieke vertegenwoordigers te Djakarta uitgenodigd voor een bezoek j aan deze stad. Militaire leiders van I Sumatra en Celebes hebben voorts in i het centrum van deze tegenregering Zondag 23 februari gaan de ruim J drukke besprekingen gevoerd. Overste Somba. de militaire com mandant van Noord- en Midden- Celebes heeft verklaard, dat in zijn gebied gevechtstroepen zijn ge vormd. „Wij zijn bereid en volle dig gereed Midden-Sumatra te hel pen, indien de revolutionaire rege ring zou worden aangevallen", al dus Somba. De militaire commandant van Mid den-Sumatra, overste Hoessein, heeft de beperkende bepalingen, die eerder in deze week waren opgelegd aan het deviezenverkeer van en naar Midden- Sumatra, verzacht. Bedoelde beperking stelde het geldsbedrag, dat door een persoon uit Midden-Sumatra mocht worden uitgevoerd, op 5000 rupiah. Gezien de financiële toestand van Midden-Sumatra en gezien het belang van de handel, hebben wij besloten, generlei restrictie meer op te leggen aan het brengen van deviezen in of uit de provincie", aldus Hoessein. op 8.44 uur. i acht miljoen stemgerechtigden in Argentinië naar de stembus om hun j eerste democratische regering se dert Peron te kiezen. Er worden een nieuwe president en vice-president, een federaal congres van 187 afge vaardigden en 44 senatoren en een twintigtal gouverneurs en provinciale raden gekozen. De voornaamste kandidaten voor het presidentschap zijn de 50-jarige dr. Arturo Frondizi, leider van de linkse Nationalistische Radicale Partij en de 54-jarige dr. Ricardo Balbin van de Radicale Volkspartij. Zij zijn vroeger boezemvrienden ge weest. Bij de verkiezingen voor de natio nale vergadering, die vorig jaar is samengesteld om de grondwet te wij zigen, heeft Frondizi's partij 1.847.603 stemmen behaald. Balbins volksradi calen behaalden 2.106.525 stemmen van het totaal van 8.371.619. De Pe ronisten hebben zich toen van stem ming onthouden hun aantal werd geraamd op twee miljoen doch oud-president Peron, die in de Do minicaanse republiek in ballingschap is, heeft zijn aanhangers opgeroepen deze keer Frondizi te steunen. Er zijn in totaal twaalf kandidaten voor het presidentschap, tien juristen en twee journalisten. (Van onze parlementaire medew.) Minister Staf heeft nogmaals een uitvoerige uiteenzetting gegeven van de gang van zaken bij het verlenen van een fabricageopdracht en de uit voering daarvan, voor de legerhel- men door de Verbiifa". Over deze beruchte kwestie de helmen bleken later niet aan de eisen te voldoen waren vragen gesteld door het lid der Tweede Kamer de heer Ritmeester (V.V.D.). De minister houdt vol, zo als hij ook reeds tijdens het begro tingsdebat in de Tweede Kamer heeft verklaard, dat de voorschriften voor de fabricage voldoende duidelijk wa ren om er zeker van te zijn. dat de helmen aan de gestelde eisen zouden voldoen. De controle op de naleving is echter onvoldoende geweest. Naai de minister meedeelt, is inmiddels een aanvang gemaakt met een na- controle van alle bij de krijgsmacht aanwezige helmen. Inmiddels is een nieuwe order ge plaatst bij een Duitse fabrikant De Nederlandse importfirma, die als agent van de Duitse fabriek optreedt kan verantwoordelijk worden gesteld De minister deelt verder nog mede, dat bij de orders die aan de ..Ver: blifa" zijn gegeven, de mogelijkheid van verliezen niet ter sprake is ge komen. Alweer eentje.... Een intercontinentaal ballis tisch projectiel van het type „Atlas" is gisteren, twee minu ten nadat het te Cape Canaveral in Florida gelanceerd was, ont ploft. De „Atlas" steeg met een geweldig lawaai gedurende een halve minuut omhoog. Daarna maakte het projectiel langzaam een boog in oostelijke rich ting, een rookspoor achter zich latend. Na twee minuten kon men een grote vuurbal zien, waarna de raket ver dwenen was. De raket, die gisteren gelanceerd werd, was dezelfde die men zaterdag vergeefs gepoogd had te lanceren. Vijf van de zeven proeven met Atlas-ra ketten zijn totnogtoe mislukt. (Van onze parlementaire medew.) De Staatssecretaris van Oorlog, mr. Kranenburg, heeft zich geen ..ver hoor" laten afnemen door de redactie van het Algemeen Dagblad, zo heeft minister Staf verklaard, naar aan leiding van vragen van het Tweede Kamerlid prof. Oud (V.V.D.). Profes sor Oud had deze vragen gesteld naar aanleiding van het feit. dat in het in Rotterdam verschijnend blad, een brief van de Staatssecretaris was gepubliceerd, waarin deze reageerde op vragen die de redactie een dag tevoren had opgeworpen over de mal versaties bij de aanschaffing van de- fensiemateriaal. Naar minister Staf nu meedeelt, heeft, onder zijn verant woordelijkheid, de Staatssecretaris op de vragen van de redactie van het Algemeen Dagblad geantwoord om een zo volledig mogelijke voorlichting over deze zaken te geven. Advertentie) DELICIOUS CIGARETTES Nu prof. G.W. Groeneveld te Nij megen zijn benoeming tot lid der Eerste Kamer (vacature-Sassen) niet heeft aangenomen cn de onmiddellijk op de desbetreffende lijst volgende personen gemeld hebben, voor een benoeming niet in aanmerking te wil len komen, heeft de voorzitter van het centraal stembureau benoemd ver klaard tot lid dier Kamer burge meester J.L.P.M. Teijssen van Waal wijk. Behalve de reeks „normale" ongelukken, die elke dag pleegt voor te vallen en daardoor te „normaal" is om nog groot in de dagbladen weerspiegeld te worden, zo zij al met een enkel regeltje worden vermeld kenmerkte de dag van gisteren zich door enkele grote rampen, terwijl voorts een paar exacte cijfers bekend werden gemaakt van het aantal personen, die bij recente rampen het leven lieten. Bij een dodental van meer dan vijfhon derd schrikt de mens toch wel evenEn dan gaat het leven weer verder, gaan wij zelf achteloos voorbij aan al die kleinere ongelukken, die niet eens meer in het lood weerspiegeld worden. In een mijn bij Asansol in west- Bengalen heeft zich een ontploffing voorgedaan. Hierbij kwamen 179 mijn werkers om het ieven. Zeven mijn werkers kon men levend naar boven brengen. Tot dusver zijn slechts vier lijken geborgen. Het schijnt dat de hevige koude die bijna veertien dagen in een derde deel van de Verenigde Staten heeft geheerst, afneemt. Er zijn verwoes tingen aangericht in het getroffen deel van de Verenigde Staten en een groot gebied van Canada. Het totaal aantal doden tengevolge van de koude en de hevige sneeuwstormen be draagt circa 250. In het noorden van Indiana en Il linois heerst echter nog steeds de noodtoestand. Naar uit Manamah wordt ge meld, heeft de ontploffing aan boord van de Britse vrachtboot Seistan" waarvan wij in onze editie van gisteren reeds melding maakten, aan vijftig mensen het leven gekost. Er zouden achttien overlevenden zijn. Het schip is, zoals gemeld, gezonken. De Tunesische autoriteiten nationale garde gevangen geno- hebben gisteren bekendgemaakt dat Franse troepen in Remada, een dorp in hot zuiden van Tu nesië, "in het gemeentehuis een raadslid en twee leden van de Over en weer hebben Soedan en Egypte diverse voorstellen met betrekking tot het omstre den gebied in Noord-Soedan ver worpen. In officiële kringen te Khartoem wordt de toestand „zeer ernstig" genoemd. Soedan heeft dan ook besloten onmid dellijk een klacht bij de Veilig heidsraad in te dienen. Soedanese troepen zuilen intussen langs de grens tussen beide landen worden samengetrokken. De Egypti sche autoriteiten zijn nog steeds van plan de volksstemming over de ver- eniging van Egypte en Syrië tot de Verenigde Arabische Republiek, die vandaag wordt gehouden, door te la ten gaan. ook in het betwiste gebied. Bovenstaande kaart geeft een over zicht van Noord-Soedan, waar het conflict dreigt. (Van onze parlementaire medew.) De Tweede Kamer heeft gisteren de begroting voor het Gemeente fonds goedgekeurd. Te voren had mi nister Hofstra echter op aandrang van de Kamer moeten toestemmen om zijn voorstel dat blokkering in hield van 5 respectievelijk" 7 miljoen in 1957 en 1958 in te trekken. De blok kering was bedoeld geweest als aan deel van de gemeenten in de beste dingsbeperking. men hebben. Gisterenavond meldde radio-Brussel, dat deze drie, op bevel van de Franse opperbevelhebber in Tunesië, generaal Gambier, weer zijn vrij gelaten. De drie Tunesiërs werden in het kamp van de Franse militairen vast gehouden. Bij Remada was woensdag een jeep van het Franse leger op een mijn ge reden. Daarbij werd een officier ge wond. Na het ongeval met de jeep zijn de franse militairen het dorp binnenge rukt, waar zij in de zetel van de dele gatie (onderprefectuur) en het post huis van de nationale garde een Tune sische functionaris en twee leden van de Tunesische nationale garde gevan gen namen. De Franse ambassade in Tunis en de Tunesische autoriteiten hebben el- haar telefonisch protesten gezonden, de Fransen wegens het leggen van de mijn, de Tunesiërs wegens de arres taties. President Bourguiba van Tunesië heeft gisteren op het laatste ogenblik zijn wekelijkse radiotoespraak afgelast. Volgens een functionaris van de rege ringsvoorlichtingsdienst in Tunis is de president vermoeid en heeft hij keel pijn als gevolg van de vele persinter views van de afgelopen week.... De goede diensten De Amerikaanse commissie voor goede diensten in Jiet Frans-Tunesi- sche geschil staat onder leiding van de plaatsvervangende onderminister van buitenlandse zaken, Robert Murphy. Hij vertrekt spoedig voor besprekin gen in Londen, Parijs en Tunis. Murphy heeft ook een voorname rol gespeeld bij de oplossing van het ge schil tussen Italië en Zuid-Slavië over Triëst. enkele jaren geleden. Te Tunis is van Franse zijde nog vernomen, dat de Tunesische regering de Franse consuls te Medjez el Bab en Soek El Arba gelast heeft hun standplaatsen te verlaten. De Franse consulaten te Gabes, Gaf- sa cn Kef reageren niet meer op tele fonische oproepen. Het vrachtschip had een bemanning bestaande uit vijftig Indiërs en zes tien Britten. Voorts bevonden zich de vrouw en een kind van de eerste stuurman aan boord. Deze twee heb ben de ramp overleefd. De 7.440 ton metende ..Seistan", had 160 ton geligniet aan boord die bestemd was voor Basra in Irak. Tengevolge van een brand kwam de helft van deze hoeveelheid springstof tot ontploffing. De rest was al ge lost. Onder de slachtoffers bevinden zïch ook vier van de zeven opvarenden van een sleepboot, die langszij de Seistan" lag. Een havenfunctionaris te Manamah heeft Verklaard, dat de bemanning Van het schip bezig was met. het blussen van een brand aan boord van de ..Seistan". die voor anker lag. toen een verschrikkelijke ontploffing zuch voordeed, waarbij vlammen ontston den van 90 meter lengte. Aan boord van een vliegboot van het type Catalina heeft zich een ont ploffing voorgedaan, toen de vliegboot probeerde te landen op het eiland Raiatea bij Tahiti. Hierbij zijn vijf tien mensen om het leven gekomen. Veie mensen liepen verwondingen op tal van huizen werden beschadigd. De vliegboot is eigendom van de in Tahiti gevestigde dochtermaatschap pij van een Franse luchtvaartonder neming. Cl Een Britse tweemotorigc straal- bommenwerpcr van het type Can berra is gisteren bij Gescher in West-Duitsland, dertig km ten zuid oosten van Enschedé, verongelukt. De twee inzittenden kwamen om het leven. Het toestel was gestationeerd op het vliegveld Bruggen, een NAVO-lucht- basis in het Wcstduitse grensgebied ter hoogte van Roermond. ril Van gewoonlijk zeer goed ingelich te zijde is vernomen, dat op 29 janu ari negen mensen om het leven zijn gekomen en 22 zwaar zijn gewond bij een spoorwegongeluk ten zuiden van Boedapest, aldus heeft het we kelijks te Wenen verschijnende bul letin ..Informations Danubicnncs" gisteren gemeld. De sneltrein Boeda- pest-Szolnok zou 45 kilometer ten zuiden van de Hongaarse hoofdstad tot ontsporing zijn gebracht. De Hongaarse autoriteiten hebben tot dusver niets over dit ongeluk be kendgemaakt, aldus het bulletin, dat wordt uitgegeven door een Hongaar se journalist in ballingschap. Op de onbewaakte overweg in de Julianastraat ie Vroomshoop (bij Almeloi zijn gistermiddag de 60-ja- rige mevrouw Klcinjan-dc Hoop met haar achtjarige kleindochter Ria Bos die per bromfiets de overweg pas seerden, door een uit de richting Ma- riënberg komende personentrein ge grepen. Zij werden beiden gedood. De posterijen van Vaticaanstad geven ter gelegenheid van het Lonrdes-jaar een drietal post zegels uit. waarvan de foto een beeld geeft. De Sovjet-regering heeft een ver klaring gepubliceerd, waarin er bij de Verenigde Staten op wordt aange drongen hun strijdkrachten uit Zuid- Korea terug te trekken, nu de Chi nese strijdkrachten in Noord-Korea naar hun land terugkeren. De Ame rikaanse troepen verblijven er, zoals gemeld, in opdracht van de Verenig de Naties. De Zuidkoreaanse regering heeft meegedeeld, dat zij de Noordkoreaan- se voorstellen tot hereniging van het land alleen in overweging zal nemen indien de communistisch-Chinese troepen uit Noord-Korea worden te ruggetrokken. het Noordkoreaanse le ger wordt ontbonden en vrije verkie zingen in Noord-Korea worden gehou den. De verkiezingen zullen moeten ge schieden onder toezicht van de Ver enigde Naties. De strijdkrachten van de Verenigde Naties moeten als voor zorgsmaatregel in Zuid-Korea blij ven, totdat de verkiezingen zullen zijn gehouden, aldus de desbetreffen de mededeling van de Zuidkoreaan se regering. Advertentie) (Vna onze parlementaire medew.) De Tweede Kamer is begonnen aan de behandeling van de algemene be lastingherziening. een zaak, die veel meer een technisch dan een politiek karakter draagt. Het eerste wetsont werp van de acht behandelt slechts formele kwesties. Het gaat om het codificeren van wat er in de loop van de jaren op zeer verschillende tijd stippen, dus min of meer in het wil de weg, aan fiscale wetten is ont staan. De Hoge Raad heeft daarbij nog een aantal arresten doen ont staan. zodat het hoog tijd werd, dat de gehele zaak eens wordt samenge vat. Aan het eind van de eerste dag waarop nog slechts algemene be schouwingen over de wet zijn gege ven, heeft de minister de kamerleden nog niet direct willen beantwoorden. Da meerderheid is het met de strek king wel eens, maar over de details zal nog heel wat gewrijf ontstaan. De socialistische partijgenoten van de minister hebben laten weten, dat zij van het indienen van amendementen willen afzien, daarentegen hebben de andere partijen reeds een groot aan tal wijzigingen ingediend. Dr. Lucas (K.V.P.) gaat voorop met zeven amendementen. Hij greep onmiddel lijk de koe bij dc horens en vroeg de minister, waarom hij niet alle wetten tegelijk in behandeling stelt, althans de Kamer inzage geeft van de projecten daarvan. Hoe kan men een gebouw optrekken, wanneer men alleen het fundament krijgt te zien en niet weel, wat daarop komt te rusten, aldus de katholieke woord voerder. Dinsdag zal de minister aan het woord komen. Tass heeft gisteren gegevens gepubliceerd uit een beschrij ving van de Russische volken kundige Arsenjef, waaruit blijkt, dat het Siberische volk der Oedegenen in veertig jaar tijds van het stenen tijdperk in het atoomtijdperk is gekomen. In 1918 kenden de Oedegenen, een nomadenvolk, nog geen me talen gebruiksvoorwerpen en kleedden zij zich in dierenvach- ten. Thans hebben zij vaste woonplaatsen, gebruiken elek triciteit en laten zich in zieken huizen behandelen door artsen van hun eigen volk. Het ge bied van de Oedegenen is on geveer even groot als Neder land en België samen.

de Stem | 1958 | | pagina 1