RAI Samenwerking tussen brandweren van Clinge en St.-Jansteen Pistool gevonden onderzoek heropend Wéér deed dingen Wagtmans achter de daverende derny Duur verslag Aanleg van nieuw rijwielpad SPORTui't KORT DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 20 FEBRUARI 1958 Uitspraken van de Middelburgse rechtbank De moordaanslag te IJsendijke IN HOEDEKENSKERKE LIEP DE BEVOLKING TERUG Het probleem-Bociert AM STE R DAM Auto bleef drijven Poolse priesters mogen in Rome sluderen laatste nieuws Aai dsn ma traanse delegatie naar Djakarta Haven St.-Joost (Breda) voor televisie Sovjet-voorstel voor kern-vacuüm in Midden-Europa Tafeltennis Ned.-Luxemburg Germain de Rycke vroeg in conditie Drie en veertig inschrijvers De enige die volhield Enige ingrijpende wijzigingen in voetbalprogram a.s. zondag Bouwmeester had aandeel in zege SORRY BLEEF LEIDER ZONDER VERL1ESPUNTEN Manchester United sterk na de ramp Derde trainingsrit Theo Middelkamp Biljartbeker voor G. Luijk MARKTEN WATERSTANDEN Na de opening van de raadsverga dering te Clinge werd door de voor zitter herdacht het overlijden van wij len de heer P. A. Hageman, oud- raadslid van de gemeente. Bij de ingekomen stukken bevond zich een verzoek van de Kath. Eco nomische Hogeschool te Tilburg om een subsidie. Besloten werd om per leerling een jaarlijkse subsidie te ge ven van f 10n. Tot vertegenwoordiger in de contactcommissie der stichting Zeeuwse Muziekschool werd benoemd de heer K L. S. Willaert. Op 1 april as komt de kasgeldlening bij de stichting Hulster Ambacht te verval len. Dienaangaande was er een ver zoek om deze kasgeldlening voor vijf jaar te verlengen. Hiervoor wordt niet veel gevoeld, zodat besloten wordt om de kasgeldlening voor één jaar te verlengen en wel tegen 5 pet. per jaar. Gezien het hedendaagse drukke ver keer, wordt het nodig geacht, dat aan de kruising Molenstraat-Gravenstraat een stopbord wordt geplaatst, zodat het verkeer in de Gravenstraat voor rang krijgt. In verband hiermede merkt de heer Hageman op, dat er op de weg door middel van witte stenen ook witte strepen worden aan gebracht om het verkeer te leiden. Met de gemeente St. Jansteen kon een overeenkomst getroffen worden om ingeval van brand elkaar hulp te verlenen. Deze hulpverlening was vastgelegd in een aantal artikelen, doch in hoofdzaak komt het hierop neer, dat bij eventuele hulpverlening zonder dat men er geroepen is door een daartoe bevoegde, geen aanspraak kan maken op vergoeding. Ingeval van hulpverlening kunnen de onkos ten in rekening worden gebracht overeenkomstig de normen, welke in de overeenkomst zijn vastgelegd. De ze overeenkomst wordt van kracht op 1 maart a.s. en geldt voor vijf jaar. Met de gemeente Hulst en, Graauw is inmiddels ook contact op genomen om een dergelijke regeling te treffen. Van de diverse scholen en kleuter scholen zijn wederom aanvragen bin nengekomen voor een vergoeding voor de exploitatiekosten. Deze zullen be dragen voor Clinge f7700, voor Nieuw. Namen f 6000 en voor Kapellebrug f 2450. (J)ok voor de kleuterscholen zijn de vergoedingen vastgesteld. Voor Clinge is de vergoeding f 2336,50 en voor Nieuw-Namen f 1440,50. Sportterrein In de rondvraag deelt de voorzitter mede, dat b. en w. besloten hebben om de tweede ronde voor bedeling met kolen aan de be'hoeftrgen te laten, doorgaan. Aangaande het gemeente lijk sportterrein zal op 19 februari a.s. een bespreking plaats hebben met de officials van de KNVB, consul Ha geman en een afvaardiging van het bestuur van de voetbalvereniging. Verder kon de voorzitter meedelen, dat het rijwielpad langs de Oosterweg er. de Woestijnestraat in de naaste toekomst zal verwezenlijkt kunnen worden. Van Ged. Staten was reeds bericht ontvangen, dat er 65 pet. zal worden bijgedragen omdat het een tertiaire weg is. Verder zal er een subsidie gegeven worden voor de lonen in het leggen van het zandbed. Bij de aankoop van grond zal rekening gehouden worden om een meter meer te kopen. Dit in verband met het toenemende ver keer. Het geprojecteerde rijwielpad zal een breedte hebben van 2,80 m. De lengte zal ongeveer 5 km bedra gen. De voorzitter moest echter aan de raad wel meedelen, dat ondanks de subsidies dit rijwielpad toch nog duur zal uitkomen, daar het helemaal gelegd zal worden met handenarbeid. Het Is de bedoeling om de werklozen hieraan te laten werken. Verlichting Ook de verlichting te Kapellebrug is bijna 'helemaal voor elkaar. De lampen zullen geplaatst worden op een onderlinge afstand van 60 m. Het betreft hier een natrium verlichting. Er moet nog een nieuwe begroting gemaakt worden en indien deze goed is, zal met de uitvoering een aanvang gemaakt worden. In verband met de- ze verlichting werd gesproken over een lichtpunt op de kruising Rijks weg-Molenstraat. Hier zal echter een verlichte wegwijzer geplaatst worden. De heer de Poorter vroeg in de rondvraag naar de aanschaffing van een meer moderne vuilniswagen. Be sprekingen hieromtrent waren reeds gevoerd, doch het verloop was niet al te best. Nog steeds was men hier mee bezig. De heer Hoefnagel vroeg om de reeds maanden geleden uitge stelde studiereis. De voorzitter zou hieraan aandacht schenken in verband met de verbouwing van het gemeen tehuis. Hierna trok de raad zich in ge heime zitting terug. De Middelburgse rechtbank wees vonnis in de zaak tegen de Middel burger C.W., die enkele diefstallen met braak in Walcherse gemeenten op zijn naam schreef. Hij werd, con form de eis, veroordeeld tot een jaar hechtenis, waarvan zes maanden voorwaardelijk met. drie jaar proef tijd en onder toezichtstelling. De carrosseriebouwer G.P.E.T. uit Rotterdam vereerde een school in zijn geboorteplaats Axel met een nachte lijk bezoek, waarbij hij een geldsbe drag uit de schoolkas meenam. Ook hier luidde het vonnis conform de eis: vijf maanden hechtenis, voor waardelijke ter beschikkingstelling van de regering met een proeftijd van drie jaar en toezicht van de dr. Meyersvereniging. De Goesenaar Th. L., die in samen werking met een stadgenoot op de schapen jacht ging in de omgeving van Kattendijke hoorde veertien da gen geleden zes maanden hechtenis, u aarvan drie maanden voorwaarde lijk met drie jaar proeftijd tegen zich eisen, alsmede onder toezicht stelling van het Leger des Heils voor de tijd van twee jaar. De rechtbank vonniste conform. Het Haagse gerechtshof heeft nog geen uitspraak gedaan in de zaak tegen de Belg Aimee L. C., die ervan wordt beschuldigd op 13 januari van het vorige jaar sen aanslag gepleegd te hebben op de 41-jarige landbouwer C. Doens, wethouder van IJzendij- ke. Het hof heeft nl. het onder zoek heropend n.a.v. de vondst van het pistool, waarmee, naar men aanneemt, de moordaanslag is gepleegd. De procureur-gene- raai is verzocht in de zitting van 11 april a.s. mededelingen over de vondst te willen doen- Bij de opening van de zitting van gisterochtend deelde de president van het Haagse hof, mr. v. Looke- ren Campagne, mee, uit IJzendijke een telegram te hebben ontvangen, waarin de vondst van het pistool ge meld werd. Het was tot nu toe on vindbaar geweest. De procureur-ge neraal van Voorst tot Voorst deelde (Advertentie) De auto waarover U denkt staat op de van 13-23 Februari Doordat de auto van de arts van der Hi. uit Nieuw-Weerdinge, die gisteravond, het Weerdinger kanaal inreed, bleef drijven, zijn er geen persoonlijke ongelukken gebeurd, en konden omstanders het 10-jarige zoontje van de arts, dat nog in de auto zat, bevrijden. Het jongetje, Rudi, bevond zich met zijn 12-jarig buurmeisje Mar griet L. in de wagen, die gepar keerd stond langs het kanaal. Plot seling begon de auto echter te rij den, recht op het kanaal af. Het meisje wist er nog uit te springen, maar de jongen ging met de auto het kanaal in. Ondanks het geopende portier bleef de wagen drijven naar de overzijde van het kanaal, waar de jongen gered kon worden. Van kerkelijke zijde is bekendge maakt, dat de Poolse regering ka tholieke priesters zal toestaan in Rome te studeren. (In de „Stalinis tische" tijd was het priesters verbo den naar het buitenland te gaan). De staat zal voorts 700 liturgische schatten aan de Kerk teruggeven, die na de oorlog door de Duitsers weer aan Polen waren overgedragen en sindsdien in een kasteel bij Krakau zijn bewaard. In zijn nieuwjaarsrede memoreer de de burgemeester van Hoedekens- kerke o.m. de bouw van het nieuwe gemeentehuis. Het oude wordt ge bruikt voor bejaardensociëteit en voor school. Door de te geringe woningbouw liep de bevolking met 13 zielen terug tot 1633. Verheugend is het dat in het af gelopen jaar een begin kon worden gemaakt met de bouw van een Wijk- gebouw voor het Wit Gele Kruiste Kwadendamme, Ook de opbrengst van de havenrechten steeg boven de f 15.000.hetgeen evenzeer reden tot vreugde geeft. Minder gunstig is het weer ge steld met de toegansweg tot de kom Hoedekenskerke, Deze weg. in be heer en onderhoud bij de provincie, aanbiik°S 8 s een middeleeuwse Officieel is de weg Gues-Hoe- dekenskerke afgevoerd van het riiks- Xnienmef1'aH0Pend? op een verbin ding met de provinciale boot door de kom, doen thans wederom geruch ten de ronde als zou een plan wor den voorbereid voor een weg buiten de kom om. Het is te hopen dat dit laatste plan het niet verder brenet dan een gerucht, daar een weg bui ten de kom van het dorp Hoedekens kerke zal degraderen tot een ge meenschap waaraan „het leven" voorbijgaat. In verband met de dijk verhoging zal de Boeiert misschien geheel verdwijnen. Het is noodzake lijk dat het gemeentebestuur zich thans reeds bezint op de mogelijkhe den om de inwoners uit deze buurt t.z.t. een onderkomen te verschaffen. Betreurenswaardig is het dat de mensen die daar wonen nog niets be kend is over een schadevergoedings- regeling. Overplaatsing van deze be volkingsgroep zal onverwachte moei lijkheden met zich brengen, zodat het Radlo-Palembang heeft gisteren avond gemeld, dat er een Zuidsuma- traanse afvaardiging op weg is naar "Jakarta voor een onderhoud met president Soekarno en oud-vice-presi- eent Hatta om te pogen een bijdrage te leveren tot overwinning van de hui dige crisis in Indonesië. Het. besluit tot het zenden van de afvaardiging is genomen op een ver gadering, die werd bijgewoond door de militaire commandant van Zuid- humatra, overste Barlian. van zeer groot belang is tijdig op de hoogte te zijn om maatregelen te kunnen treffen. Vooral met het oog op vervangende woningbouw zal reeds enkele jaren van te voren hier op de aandacht moeten zijn gericht. Belangrijke activiteiten zijn overi gens niet te verwachten daar de be stedingsbeperking ook in deze ge meente zijn remmende invloed doet gelden. Hopelijk zal het gemeentebe stuur in 1958 iet meer armslag wor den gegeven, hiermede de mogelijk heid openende om in lang gevoeide behoeften te kunnen voorzien. De voorzitter besluit zijn nieuw jaarsrede met de raadsleden en hun gezinnen, het gemeente-personeel en de inwoners een gelukkig jaar toe te wensen en vertrouwt dat de geest van onderlinge verslandhouding, die benijdenswaardig is voor vele ande re gemeenten, in de eerstkomende maanden en ook na de gemeente raadsverkiezingen, zal mogen blijven voortduren. Spoorwegovergang Naar aanleiding van een in af schrift overgelegde brief van de Ned. Spoorwegen betreffende verbreding en beveiliging van de spoorwegover gangen zegt de voorzitter toe met ge noemde instantie contact op te ne men teneinde een beveiliging tot stand te brengen die gelijk is aan die, welke aanwezig was bij de aan leg van de spoorlijn. Zonder hoofdelijke stemming wordt besloten de instandhouding van de enige openbare lagere school in de ze gemeente te vorderen voor de ja ren 1958, 1959 en 1960. Op voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt zonder hoofdelijke stemming besloten tot verlenging van de kasgeldlening ad 150.000.— met de Rijkspostspaarbank Postche que en Girodienst met een termijn van 6 maanden tegen een rente van 5,5 pet. Eveneens zonder hoofdelijke stem ming wordt besloten tot verlening van voorschotten op de exploitatie vergoeding 1958 aan de besturen van bijzondere scholen voor gewoon la ger- en bijzonder kleuteronderwijs. Verder besloot de raad tot ruiling van de bergplaats van de gemeente te Kwadendamme met de wed. P. Walraven te Kwadendamme, voor een gedeelte van haar garage aan de Kerkstraat. De kosten van het plaatsen van een scheidingsmuur in de garage ko men geheel voor rekening van de ge meente. B. en W. zegden toe diligent te zul len blijven t.a.v. de mogelijkheid om een eventuele nieuwe haven geschikt te maken voor coasters. Kansen op premie-woningbouw zijn uitgesloten voor de gemeente omdat te hoge huur moet worden gevraagd. De heer Beulem werd meegedeeld dat ook van de bouw van 5 huizen te Kwadendamme wel niet veel zal komen. Een der gemeente-woningen werd toegewezen aan de heer N. Leen- dertse. mee, dat uit een onderzoek in het gerechtelijk laboratorium van prof. dr. W. Froentjes in Den Haag ge bleken was, dat het hier inderdaad het pistool betreft, waarmee op de bewuste avond was geschoten. Tijdens de zitting vertelde de ver dediger van C. mr. H.A.R. Mul dat het vermiste pistool gevonden was in de richting van Biervliet in de berm van de weg. Het wapen was nog geladen met enkele kogcis van hetzelfde kaliber, nl. 9 mm. Hij acht te dit feit zo belangrijk, dat hij het hof verzocht het onderzoek te her openen. Blijkens mededelingen van de pro cureur-generaal is na dc vondst op-1 nieuw met het pistool geschoten en uit de foto's, genomen door prof. Froentjes, blijkt dat de sporen van de huls volkomen identiek zijn met die, welke voorkomen op de huls die in de stal van Doens werd ge vonden. De procureur-generaal achtte de vondst niet van principiële bete kenis en meende, dat de bewijzen tegen Coppejans er slechts sterker door worden. Hij achtte een nieuw onderzoek niet noodzakelijk en verzocht het hof meteen uitspraak te doen. De verdediger wees op het belang van een nieuw onderzoek, aangezien het wapen gevonden is in een ge heel andere richting dan waarin tot nu toe was gezocht. Het vinden van het pistool is van groot belang, zei hij, en slechts een nauwkeurig onderzoek kan aangeven of er een andere ver dachte is. De televisiebezitters in Neder land zullen maandagavond, 17 maart, 35 minuten lang een kijkje kunnen nemen in de aca demie voor beeldende kunsten „St. Joost" te Breda. Het zal de aerste keer zijn, dat een derge lijk academie op het televisie scherm verschijnt. De uitzending beoogt middelbare scholieren en hun ouders een indruk te geven van hetgeen op de acade mie wordt gedaan en welke beroe pen onmiddellijk aansluiten op deze onderwijsinrichting. Elke afdeling zal daarom in de reportage betrokken worden, met de leerlingen aan het werk. Het ligt bovendien in de be doeling iets van de historie van deze academie te laten zien. De uitzending heelt al een jaar in de pen gezeten. Ze eist, begrijpelijk, de nodige voorbereidingen. Zo heeft gistermiddag een rijdbare televisie reportagezender op de Oude Vest een proefverbinding met Lopik tot stand gebracht. Ze verliep naar wens. Op zaterdag 15 maart komen de televisie-mensen een „droge" repeti tie houden, 's Maandags - vóór de directe uitzending zal nogmaals ge repeteerd worden; dan met de ca mera's en bijbehorende apparaten. De Sovjetregeling heeft gisteren in een officiële te Moskou uitgegeven verklaring, aan de V.S., Engeland en Frankrijk voorgesteld met haar een internationale overeenkomst aan te gaan, waarbij een kernwapenvrije zone in Midden-Europa wordt ge vormd. Zoals bekend, heeft Polen reeds in het plan-Rapacki de vorming van een dergelijke zone voorgesteld. De Sovjetverklaring bevat geen be paalde voorstellen voor inspectie, maar dc woordvoerder van het Rus sische ministerie van Buitenlandse Zaken, Ilyitsjef, zei op een perscon ferentie, dat de kwestie van eeri redelijke controle kan worden bestu deerd". DE WINNAARS van de Engelse voet balpool van deze week, (meer dan Voor de tafeltenniswedstrijden tus sen de herenteams van Nederland en Luxemburg, die zaterdag 1 maart te Assen wordt gehouden, zijn de ploe gen als volgt samengesteld: Nederland: Jan Hoogendoorn, Bert Onnes en Frans Schoofs; reserve: Jan Scheffer. Luxemburg: Carlo Jaminet, Felix Feiten en Jacq Krece; reserve: Paul Ooster. Germain dc Rijcke heefE de 10e Grand Prix de Monaco, een wegwedstrijd over 170 km voor profs en onafhan- kelijken, gewonnen. In de eindsprint versloeg hij de Fransen Raphael Ge- miniani en Jean Bobet. Tijd 4 uur 41 min. 35 sec. De uitslag luidde; 1 de Rijcke, de 170 km in 4 uur 41 min. 35 sec.; 2 Gemi- niani, zelfde tijd: 3 Bobet z.t.; 4 ex aequo: De Filippis (It.), Scudellaro (It.) en Louison Bobet, allen op 2min. 27 sec.; 7 Keteleer z.t.; 8 Walkowiak (Fr.) z.t. De Daily Mail zal een bedrag van 7500 pond sterling (bijna 80.000 gul den! schadeloosstelling moeten be talen aan Don Cockell, de vroegere Britse kampioen zwaargewicht, die een aanklacht wegens smaad had in gediend na een in het blad verschenen verslag van een wedstrijd die hij had verloren. De jury veroordeelde het blad bovendien tot de kosten van het geding. In het bewuste verslag werd van Cockell en van een andere bokser o. m. gezegd: ,,Zy worden kampioenen van de ring geheten, maar op dins dag verschenen zp als twee vette en horizontale lummels.... Geen van beiden had de moeite ge nomen te trainen, zoals hij had beho ren te doen. Bijgevolg werden zij alle twee schandelijk overbetaald voor 'n karwei, dat zij niet behoorlijk op knapten. En als het publiek dom ge noeg is om het zichzelf te laten wel gevallen, dan zullen ze alle twee (waarvoor de hemel ons beware) andermaal overbetaald worden om voor de Britse titel te boksen." De uitgevers van de Daily Mail ontkenden dat het verslag een karak ter van smaad had en stelden, dat het een waar en eerlijk commentaar had gegeven op een zaak van publiek belang. Voor het kampioenschap van Ne derland extra klasse klein biljart li- bre (grenzen 11-20) hebben niet min der dan 43 biljarters ingeschreven, die voor 15 maart a.s. voorwedstrij den moeten spelen. De eindstrijd wordt van 27 tot en met 30 maart a.s. in Middelburg ge houden. (Van onze speciale verslaggever) - ANTWERPEN, woensdagavond. Een kleine, vlotte coureur liet vanavond zijn fietsje uitlopen, vermoeid, maar voldaan. Het was Wout Wagtmans, die het rood-wit-blauwe shirt met de grootste eer had rondgedragen op het plankenovaal van het Sportpaleis. Zijn maten Wim van Est en Jan Derksen grijnsden breed tegen de man, die hen en samen met hen de honder den Nederlanders op de tribunes en het middenplein het ge noegen had bezorgd van de zege in het eerste derny-halfuur. In dc wat vlak verlopen strijd van de dag was deze ouverture van de spannende dingen in de avonduren zo flonkerend, dat zelfs chauvinisti sche signoren moeite hadden met het verbergen van hun respect. Zij wezen hun zoontjes, meegebracht om de wie lersport aan vaders hand te leren, zelfs met een korte armbeweging op de winnaar, die in de ligstoel voor zUn cabine zat te bekomen, en ze zeiden tussen hun tanden, zodat de buurman het niet kon horen: „Goe gekoerst, sè". En dat had Wagtmans inderdaad gedaan. Hij had wel goed moeten koersen, omdat Depaepe tegenwoordig omstreeks acht uur wilde fantasieën over het winnen van zoveel mogelijk dernywerk pleegt te krijgen. Hij zat nog maar amper, of hij reed al hen- dig trappend naar de kop. Er was een hele sliert renners, die hem probeer den na te doen, onder wie Wagtmans, die Depaepe's gewoontes langzamer hand genoegzaam kent om te weten, dat hij die jongen niet al te lang al leen mag laten modderen. De Nederlander was de enige, die het volhield, óók toen Depaepe aanval op aanval ondernam, de een al woester dan de andere. Wagtmans pareerde alle slagen. Na een kwartier liet hij zich tot ontzetting van ploegmaat Wim van Est, die vol interesse de gebeur tenissen volgde, naar de kop dwingen. Doorzien Dat had Depaepe waarschijnlijk van Rik van Steenbergen afgekeken. Het i? een simpel kunstje: gewoon wach ten tot je vlak voor de sprint de be slissende sprong kunt maken, maar Wagtmans had daar weer een ander kunstje voor. Hij schroefde het tempo zo hoog op, dat er geen sprong meer mogelyk was. Toen Depaepe het in de voorlaatste bocht probeerde, bleef hij dan ook zo echt mogelyk „hangen". Op het middenplein van het sport paleis, waarop de voorlaatste avond gewoonlijk al bosjes mensen rondlo pen, die het fijne van de zesdagenwin- r.aars al lang weten, brengen de pres taties van Wagtmans en zijn makkers de grootste onzekerheid. Zij weten het niet meer. De Nederlanders rijden zich zo gemakkelijk naar de leiding, dat zelfs de meest verstokte Van Steenbergendwepers voortdu rend een scheef oog gericht had den op het doen en laten van onze drie, van wie vooral ook Wim van Est om de haverklap voor knallende efefeten weet te zorgen. Ronduit gezegd betekent' het dus. dat men ze tot de favorieten voor de eindzege rekent. Bovendien zorgt Schulte met zijn buitenlandse mak kers voor de nodige deining in de voorste gelederen. Vervolgens rukten de Fransen Anqur'il en Darrigade sa men met de Italiaan Terruzzi eindelijk op. Het middenplein kijkt en heft de armen men weet het niet. De Rupsnaar huis Wat gisterenavond wel zekerheid werd was. dat Lauwers, die al een poosje ziek en teleur naar de grond bad zitten kijken, van zijn fiets stapte In het overzicht der wedstryden be taald voetbal voor komende zondag, dat in ons blad van gisteren was te lezen, èn in dat van de amateurs, waarvan men vandaag elders in dit nummer kennis kan nemen, zijn aan de hand van het deze maandag gepu bliceerde wedstrydprogramma enkele ontmoetingen besproken, welke intus sen zyn gewyzigd of ingelast. Daarom hieronder een beschou- winkje over hoe het nu in elkaar zit. Allereerst dan de behandelde wed strijd Dosko-Baronie. Deze gaat niet door. Het Baroniebestuur heeft er bij de KNVB n.l. tegen geprotesteerd, dat Baronie opnieuw een uitwedstrijd zou moeten spelen, terwijl nog een groot aantal thuiswedstrijden in het verschiet liggen. In de eerste plaats komen zodoende de financiën in het gedrang en voorts zou grote kans be staan, dat straks alle attractie van de nog komende ontmoetingen ver dwenen zou zijn. De competitieleider is voor dit argument gezwicht en stelde nu DOSKO - 't Gooi vast. Voor de Ber- genaren intussen een minstens zo moeilijke tegenstander als de Bredase groenwitten. De kansen blijveri gelijk. Bij de amateurs werd Alliance Heer ingelast, waardoor het pro gramma in 1 C niet alleen volledig werd, maar een wedstrijd rijker, die de serie (van zes) nog veel belangrij- Te Amersfoort heeft het Neder lands jeugdelftal. bestaande uit spe lers van 16 tot 18 jaar, tegen het Voorlopige Nederlandse militaire elf tal gespeeld. De jeugd won geflat teerd met 2-1, de rustband was 0-0. Temming (DOS) scoorde spoedig na de hervatting voor het jeugdteam, waarna Groot (Stormvogels) gelijk maakte. De militairen kregen daarna een groot overwicht, doch konden dit niet in doelpunten uitdrukken. Bo vendien was de doelman van de jeugd, Hoekstra (GVAV) in uitsteken de vorm. Bij een uitval van de voor hoede van het jeugdelftal zette Bouwmeester (NAC) uitstekend voor, waarna Temming wederom doel puntte. Het spelpeil was vooral voor rust zeer matig. In de tweede helft werd het iets beter. Na rust kwam Krui- ver (PSV) de militaire ploeg verster ken. doch zijn optreden viel tegen. Vele leden van de T.C. van de K.N.V. B. en bondstrainer Elek Schwartz woonden de wedstrijd bij. In de eerste klasse van de Zeeuw se tafeltenniscompetitie is Sorry nog steeds ongeslagen en zonder verlies- punten. Ditmaal moest Luctor er in Hein- kenszand met 2-8 aan geloven. Will van Zoelen zorgde cr voor niet nog verder achter te raken on bleef met 10-0 baas over hekkesluiter V.S.V., dat niettemin de eerste overwinning boekte door Sla Raak met 6-4 te klop pen. De stand is nu: Sorry 10-20; Will van Zoelen 11-20; Spirit 9-10; 2 miljoen), hebben 1000 pond (ruim Sla Raak 10-10; Sorry 2 10-9; Will 10.000 gulden) geschonken aan de van Zoelen 2 10-6; Luctor 10-3; VSV nabestaanden van de slachtoffers 10-2. v^e§ramP« die °P 6 februari In de 2d.e klasse zorgde hekkeslui- by Munchen plaats vond. ter Sorry 3 voor een verrassing, want 't wist koploper Wilno 2 'n 5-5 gelijk spel af te dwingen. Goes stuurde P. Z.E.M. met lege handen naar Mid delburg terug (8-2). De stand is hier: Wilno 2 10-17; Sla raak 2 8-12; Goes 9-9; Spirit 2 8-8; P.Z.E.M. 9-6; Will van Zoelen 3 8-5; Sorry 3 8-3. In de 3de klasse werd niet ge speeld. In de 4de klasse moest Will van Zoelen 5 de rode lantaarn over nemen van het eigen zesde team, want het kreeg zowel van Sorry 5 in Vlissingen (8-2), als van Sorry 4 in eigen zaal (4-6) een nederlaag te slikken. De stand is: Wilno 4 10-17; Sorry 4 12-17; Sorry 5 11-8; Will van Zoelen 6 11-6; Will van Zoelen 5 12-6. 'land uit Kapellek ker maakt. De kans voor de Roosen dalers om aan de kop te komen, kan nu reeds komende zondag worden ge realiseerd en wel als Alliance wint wat zeer aannemelijk is en Sport club Emma het tegen Roermond niet succesvol zou klaren. Intussen rekene men op dit laatste niet al te zeer. Voorts en ten leste is toegevoegd de ontmoeting SCO-Veerse Boys. De kans is niet gering, dat er in 3 C zondagavond één koploper zal zijn, Veerse Boys namelijk; dit wordt rea liteit als zij in Oosterhout winnen. Tenslotte nóg een wijziging. Uno Animo-DESK (2A) werd namelijk omgezet, zodat deze wedstrijd nu in Kaatsheuvel wordt gespeeld. Aan de belangrijkheid doet deze omzetting in tussen niets af. Alleen lijken de winst kansen van DESK nu iets groter te zijn geworden. Meer dan 60.000 toeschouwers heb ben de bekerwedstrijd tussen Man chester United, de ploeg die bij de vliegramp van 6 februari zeven van zijn beste spelers verloor, en Shef field Wednesday gezien. De sterk ge handicapte league-kampioenen heb' ben hun supporters tot grote geest drift gebracht, door met een 30 zege een plaats in de kwart finales waarin West Bromwich Albion zal moeten worden bestreden, te ver overen. Het was de 20-jarige linksbuiten Seamus Brennan, een van de debu tanten, die zijn ploeg aan een 20 voorsprong hielp. Zes minuten voor het einde van de wedstrijd scoorde de amper 18-jarige middenvoor Alex Dawson het derde doelpunt. Slechts twee spelers van de oude ploeg van Manchester United speel den deze wedstrijd mee; het waren rechtsback Bill Foulkes en de nieu we aanvoerder van het team en doel man Harry Gregg. Nauwelijks een uur voor de wed strijd maakten de bestuurderen van Manchester bekend dat een nieuwe speler was aangekocht, namelijk Stan Crowthei* van Aston Villa. Hij deed meteen mee. Tijdens de derde trainingsrit van de wielerclub Theo Middelkamp, wel ke in de Wilhelminapolder werd ge houden. werden uitstekende tijden ge noteerd. Bij de profs en amateurs moest Jaap Huisson voor de fi nish met een felle eindsprint een aan val afslaan van Piet Rentmeester en Jo de Roo, die echter wegens pech een ronde achterstand had. Huisson won de 55 km in 1.14.gevolgd door- Piet Rentmeester. De verdere uitslag was; 3 Theo van Wychen. 4 M. van Ovérveld; 5. Bram van Sluis; 6. Jo de Roo; 7. P. van Hees. Bij de nieuwelingen werden Frans de Jong. Paul Raas en F. Bome reeds in de eerste ronde door een valpartij uitgeschakeld. C. Raas won de 42 km in 59.30. De verdere uit slag was: 2. C. de Schipper; 3. G. Deegens; 4. J. Driedijk: 5. B Wieles; 6. W. Kaljouw; 7. B. Hillebrand; 8. T. de Vrieze; 9. R. Overweel; 10. P. Moelker; 11. J. de Caluwe; 12. P. Westdorp. Van de aspiranten kwamen er slechts twee aan de finish. Frans Verbart uit Goes won de 25 km in |42 minuten, gevolgd door M. Hoger- en naar huis ging. Even later ont dekte Debaere. dat hij eigenlijk óók ziek was en vervolgens ging Decorte de baan uit. die was gewoon maar moe. Hun beider ploegmaat, de Luxem burger Gillen ging toen de opengeval len plaats van Lauwers bezetten. Hij rijdt dus samen met Depaepe en van Looy. Dat is in ieder geval al een ploeg, die niet meer meetelt als de strijd om de acht finaleplaatsen van donderdagavond ontbranden gaat. Vlak voor de klassementsproeven, die later op de avond volgden, gingen de ploegen van Schulte en Anquetil zelfs alleen aan kop, op een ronde ge volgd door de trio's van Est-Wagtmans ■Derksen en van Steenbergen-Seve- reyns-Arnold. Óp twee ronden kwa men I'ost-Plantaz-Voorting en de Zwitsers von Büren-Plattner-Bücher. In café Verhulst te Vlissingen wer den de laatste biljartwedstrijden ge speeld van het beker-handicaptoer- nooi 2de en 3de klasse van het dis trict Walcheren en Zuid Beveland van de N.N.B.B. De trofee ging naar G. Luijk van A.L.M. uit Go^s, die met ruim verschil winnaar werd. De eindstand was: 1. G. Luijk 12 570 993 19 9 57- 2. J." Wisse 8 1092 229 26 4.76; 3. H. van Loon 8 691 215 27 3.21: 4. C Vermeule 6 859 229 21 3.90; 5. W. Burgers 4 729 223 19 3.63; 6. A. Del- motte 2 5)4 218 23 2.35; 7. C. de Nooyer 2 608 209 28 2.90. DE TWEE PLAATSELIJKE biljart verenigingen te Breskens speelden een bekerwedstrijd. E.N.Z.K. won met 10-9 van A.B.C. ZONDAG KOMT de vijfvoudige bil jartkampioen van Nederland de heer C. de Ruijter naar Breskens. Hij zal de strijd aanbinden tegen: W. Vermeulen (kader)B. Brandt (libre); A. Hoogstad (3 banden). HET PLAN om te komen tot een bekertoernooi tussen de nationale teams van de Europese landen kan nog niet worden gerealiseerd, om dat zich onvoldoende landen aan meldden. MANCHESTER UNITED heeft de uitgesteld bekerwedstrijd uit de 5e ronde tegen Sheffield Wednesday met 30 gewonnen; bij de rust leidde de ploeg met 1—0. GOES, 19 febr. Groenten. Sprui ten, All 58. BI 31-56. Afw 15, Wit lof AI 60. All 47-49. BI 46-54. Groene sav. kool. 26-33, Rode kool 7-12, Boe- re kool, 23-25, Uien, 7, Peen, 14-16, Prei 24-32, Kroten, 4.50. 's-HERTOGENBOSCH. 19 januari Op de markt van heden werden aan gevoerd 6392 stuks vee, zijnde 2197 runderen, 265 graskalveren. 739 vette kalveren, 983 nuchtere kalveren, 225 schapen, 10 geiten, 51 fokzeugen, 433 slachtvarkens, 37 lopers, 1452 biggen. De prijzen waren, behoudens uit zonderingen voor dieren van buiten gewone kwaliteit, als volgt: Melk- en kalfkoeien van f 725 tot f 1265, guiste koeien f 590-885, kalfvaarzen f 730-1175, klamvaar- zen f 675-910, guiste vaarzen f 635- 830. pinken f 425-675, graskalveren f 260-380, nuchtere kalveren voor fok- of mesterij f 50-210, weideschapen f 50-75, lammeren f 55-85, drachtige zeugen f 250-350, lopers f 58-68, big gen f 36-53. slachtrunderen: aanvoer 664 stuks. Extra kwaliteit f 3,20-3,40, le kw f 3.05-3.15, 2e kw f 2.70-2.90, 3e kw f 2,55-2,70, vette stieren f 2.75- 3,05, worstkoeien f 2.40-2,55 alles per kg gesl. gew., vette kalveren le kw. f 2,35-2.70, 2e kw f 2-2,20. 3e kw f 1.70-1,90, nuchtere slachtkalveren f 1,10-1,25, slachtvarkens f 1,55-1.65, slachtzeugen le kw f 1,41-1,47. slacht- zeugen 2e kw f 1,33-1,38, alles per kg levend gewicht, vette schapen f 75-105, vette lammeren f 65-98, nuchtere slachtkalveren f 30-47,50 per stuk. Verdere mededelingen: melk- en kalfkoeien: aanvoer normaal, handel vrij stil, prijzen bleven gehandhaafd, guiste koeien aanvoer gewoon, han del rustig, prijzen weinig verande ring, jongvee: aanvoer minder, han del traag, prijzen niet goedkoper, vette kalveren aanvoer groot, handel kalm, prijzen op gelijk niveau, nuch tere slachtkalveren: aanvoer groter, handel langzaam, prijzen moeilijk te handhaven, schapen en lammeren, aanvoer gelijk vorige week, handel kalm, prijzen onveranderd, fokzeu gen: aanvoer groter, handel redelijk, prijzen bleven gehandhaafd, lopers en biggen: aanvoer minder, handel goed, stijf duurder, slachtvee: aan voer beperkt, handel matig, prima prijshoudend, mindere soorten moei- iijk te handhaven. Slachtzeugen: aan voer minder, handel iets williger, prijzen ruim gehandhaafd. TERNEUZEN, 19 febr. Bintjes 12, Kroten B 11-12, Rode Kool A 10- 12 B 7-8, Sav. kool, A II 18-33 afw. 7, Waspeen 10-11. Breekpeen 8-12, Prei All 26-33; B 14-17, Knolselderij A 17- 18 C 4-9, Spruiten All 28-55. afw. 15- 16, Uien 7-12, Witlos A 56-62 B 4664 afw. 14-74, Schorseneren 31-32. Char lotte 30, Boerenkool 20-23, Veldsla 90. Konstanz 328 (+6); Rheinfelden 319 43)Breisach 284 26)Straats burg 415 (+25); Maxau 635 (+47); Mannheim 550 (onv.)Mainz 499 2) Bingen 390 (onv.): Kaub 474 (+1); Trier 364 16)Koblenz 490 3) Keulen 525 (—8)Ruhrort 762 (—30) Lobith 13968 (—39)Nijmegen 1160 (—31); Arnhem 1145 (—29): Eefde IJssel 683 17); Deventer 563 17) Monsin 5570 (—60); Visé 5222 (—28); Borgharen 4286 (—49): Belfeld a.d. stuw 1515 25); Grave beneden de sluis 729 (—10).

de Stem | 1958 | | pagina 7