Egypte maakt aanspraken op Noord-Soedan Djakarta zwijgt, Padang zet door Kwestie Tunesië in V-raad vlot verdaagd Eerste Kamer op de bres voor gemeenten Verjaarsvisite van prinses Marijke Churchill ongesteld Kamer over „Stoelendans van automobilisten van WU 61 ct varmg DAGBLAD VOOR ZEELAND Ontwerpersdroom bewaarheid Twee miljoen voor Britse poolwinnaar Twee stemmingen deze maand Drie Nederlanders in Djakarta in arrest Aanslag in Tunesië KLM gaat twee hotels bouwen Ongekende stijging deviezenv oorraad J Dezelfde temperaturen Noord - Korea geelt vliegtuig niet terug Steenarend in ons land gescholen Ontploffing in dynamietfabriek Installatie Dioc. Deltacommissie te Bergen op Zoom Dc Bicsbosch en inpolderingsdrift A 'hifi' a*a Breda of stukje grond gevr. in ot, wat gemakkelijk van- tterdam per trein en auto- bereiken is. Br. no. 56272 'O'S - MOTOREN Ibetere gebruikte automo- Verwijs' Autobedrijf udaal, Hoogstraat 75 - tel. n 4859. Verkoop onder vol- garantie Regelmatig keu- 50 stuks. - Betaling te m aorraad: gecoverde auto banden 1000 x 20 - 900 X !5 x 20 - 34 x 7 en 'n partij kte autobuitenbanden te- •er lage prijs. Bandemhan- ictor, Tivoliweg 63, Hulst. len stemmen nemen 'er. En de luide wan- oep van Viola ,,Rui- rw gravin, gelast u •ekken!" gaat verlo- gebrul der menigte... 88e JAARGANG No. 22686 Uitgave N. v. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elhe werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstr. 16. Tel.: Directie, Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, nir. dr. A. J. J- M. Mes, rar. H. M. L. de Rechter, P. V, M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. t 7.- p. gwartaal, p. post ƒ8.20, p. week (uitsi bjj niet postbestell.) ƒ0.54. Incasso wordt berekend. Losse numra. 15 ct. Postrek 278841 God, Koningin cn Vaderland WOENSDAG 19 FEBRUARI 1958 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per mm. (Ingezonden Mededelingen ƒ0.85 per mm). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie ƒ0.14 per mm. (Ingezonden Mede delingen ƒ0 35 per mm.). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge- ■nene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per mm. extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd "Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102. (Bijbureaus: TERNEUZBN, Noordstraat 56. tel. 2601 OOSTBURG. Nieuwstraat 41. tel. no. 351.^ Sir Winston Churchill is on gesteld en moet het bed hou den, aldus een mededeling van zijn particuliere secretaris. Men heeft de pers verzocht niet naar zijn villa in Nice op te bellen. Vandaag zal een nieuw bulletin over zijn toestand, waarover nu geen na dere bijzonderheden werden verstrekt worden uitgegeven. De echtgenote van de 83-jarige Britse staatsman was gisteren al eerder in Nice aangekomen. Churchills arts, die hem in de vil la bezocht, vertelde verslaggevers, dat Churchills ongesteldheid niet ern stig was en met een dag over zou (Ün. Een 29-jarige voorman in Lon den, W. J. Brockwell, heeft in de grote Britse voetbalpool van de vorige week 206.02S pond, ruim twee miljoen gulden, gewonnen. Hij was de enige van de inzen ders, die voor de beroepsvoetbal wedstrijden van zaterdag jl. acht maal gelijkspel had voorspeld. Brockwells winst is een nieuw poolrecord. Het oude stond op 205.000 pond. Dit bedrag werd in november jl. door een vrouw ge wonnen. De gelukkige winnaar woont in Epsom, een voorstad van Londen. Hij is getrouwd en heeft een doch ter van drie jaar en een zoon van een half jaar. Bij de overhandiging van de cheque, dinsdag in een Londens hotelzul len veertig van BrockweUs familie leden aanwezig zijn. DE GRIEKSE reder Stavros Niar- chos heeft orders uitgegeven om alle buitenlandse zeelieden op zijn tank schepen door Grieken te vervangen. DE POLITIE in India heeft de 33- jarige multi-miljonair Moendhra ge arresteerd op beschuldiging van zwendel. DRIE ALGERIJNSE verzetsstrijders die schuldig bevonden waren aan aanslagen op Europeanen in de twee de helft van 1956, zijn in Algiers te rechtgesteld. ZWARE SNEEUWVAL is gemeld uit midden- en oost-België. HET ..MAROKKAANSE leger voor de bevrijding van de Sahara" meldt, dat by gevechten in de Spaanse Sa hara en het gebied van Ifni 163 Span jaarden zijn gesneuveld. EEN BRAND in Atlanta, in de Amerikaanse staat Georgia, zijn elf negerkinderen en de moeder vier van hen om het leven gekomen DE ITALIAANSE politie heeft bij 'n onderzoek m de omgeving van Mi- J**5 zes miljoen Amerikaanse en Zwitserse sigaretten in beslag geno men ter waarde van 360.000.— Hoe de sigaretten zijn gesmokkeld, weet men nog niet, DE BROODOORLOG in Amersfoort is met ingang van vandaag geëin digd. VAN VRIJDAG 11 tot en met zondag 13 juli wordt in het kader van het eeuwfeest van de Verschijningen te Lourdes een nationaal Maria-congres in Nijmegen gehouden. Afgevaardig den van omdrachten en processies worden uitgenodigd om ter afslui ting van het congres deel te nemen aan de Nationale Maria Omdracht te Nijmegen. HAMMARSKJOELD zal van 31 maart tot 2 april een bezoek brengen aan Engeland. Hij is voorts van plan 16 maart Moskou te bezoeken voor be sprekingen met de Sovjetleiders. In een deel van onze oplage van gisteren konden wij nog melden, dal Egyp'e aanspraak maakt op een gedeelte van Noord-Soedan. Egyptische troepen zouden reeds onderweg zijn naar dit gebied, Nasser sprak dit echter tegen, terwijl de Soedan sinds 1956 onafhankelijk „de Soedanese soevereiniteit zal handhaven en het belang van het land zal verdedigen". O De plotselinge belangstelling van Egypte voor dit gebied een terrein van circa 2.000 vierkante kilometer, aan de Rode Zee grenzend, boven de 22e breedtegraad is te verklaren uit het feit, dat vrijdag in Egypte en Syrië een volksstemming wordt gehouden over de vraag of men voor 1 of tegen de aansluiting bij de nieuwe Egyptisch - Syrische Unie (Ver. Ara bische Republiek) is. Egyptische troe pen zullen in Noord-Soedan toezicht op de volksstemming moeten houden aldus Cairo. Enkele dagen later echter, op 27 februari, worden in Soedan algeme ne verkiezingen gehouden. Soedanese troepen moeten dan toezicht houden in dit overigens zeer schaars be volkte gebied. Aldus de Soedanese versie. Geschiedenis Op 1 januari 1956 beëindigden Groot- Brittannië en Egypte hun gemeen schappelijk bewind over Soedan, dat 57 jaar had geduurd. In het verdrag van 1899 tussen Engeland en Egypte inzake het bestuur over Soedan was het eerste artikel gewijd aan de gren zen tussen Egypte en Soedan. In een' Egyptisch communiqué wordt opge merkt, dat krachtens die oude over eenkomst het gebied beneden de 22e breedtegraad aan Soedan behoort. Soedan bestrijdt dit en zegt, dat dit nog nader geregeld zou worden. On langs zijn in het betrokken gebied De woordvoerder van de Neder landse diplomatieke vertegenwoordi ging in Djakarta heeft plaatselijke persberichten bevestigd over de aan houding in de hoofdstad van drie Ne derlanders. Het zijn de heren J.J. Bos, direc teur van de handelmaatschappij Po lak en Schwarz en J. Muller en H. D. Musper, employés van deze firma. Zij werden gearresteerd op beschul diging van overtreding der deviezen- bepalingen aldus bedoelde persbe richten. delfstoffen o.a. tin, koper en man gaan ontdekt. De waarde hiervan is echter nog onbekend. En de komende stemmingen in beide landen èn de stroef lopen de onderhandelingen over de bouw van de Assoean-dam, waar bij nog nader bepaald moest wor den welk deel van het Nijlwater ten goede zou komen aan Soedan alsmede de mogelijke schatten in de bodem, zijn derhalve evenzo- vele oorzaken van een nieuw wrijvingspunt in het toch al ont plofbare Midden-Oosten. Natuurlijk ontbreken de wederzijdse beschuldigingen niet. Egypte zegt, dat Soedanese troepen plotseling in het. omstreden gebied waren opge rukt. Soedan beweert het omgekeer de. Diplomatiek overleg is druk gaan de. In de Tunesische havenstad Sousse zijn drie Fransen gewond door scho ten, zo is in kringen van de Franse ambassade in Tunis vernomen. De i concierge van een Franse meisjes-1 school in Sousse, zijn vrouw en een 1 tweede man werden licht gewond. Volgens een onbevestigd bericht zou nog een tweede vrouw gewond zijn. I I*- De heer I. A. Aler. president-direc teur van de KLM. heeft op zijn jaar lijkse persconferentie o.m. het hotel probleem in ons land aangeroerd. De KLM gaat thans zelf meedoen bij de bouw van twee grote hotels ieder met ongeveer 300 kamers één te Amsterdam en één te Rotterdam. In beide steden zijn hotelcomités ge vormd. die ieder reeds de toezeggin gen verkregen voor een belangrijk deel van het benodigde risicodragend kapitaal van acht miljoen gulden. Het overige benodigde bedrag is 12 miljoen, waarover onderhandelingen gaande zijn. De KLM zal met Hilton Hotels International Inc. een over eenkomst aangaan voor de exploita tie. Tot dit hotel-concern behoren o.m. enkele grote hotels in Amerika zoals het Waldorf-Astoria in New York. Gisterenavond is te New-York de bijeenkomst van de Veilig heidsraad begonnen, waarin de Tunesische klacht over het Franse bombardement op het grensdorp Sakiet Sidi Joessef in Tunesië aan de orde wordt ge steld. Zeer spoedig al werd de bijeenkomst verdaagd- De agenda omvatte twee punten: 1. De Tunesische klacht. dat Frankrijk, door het luchtbombarde ment ..agressie" heeft gepleegd. 2. Een Franse klacht, dat Tunesië de Algerijnse rebellen helpt door hen toe te staan vanaf Tunesisch gebied operaties tegen de Franse militairen in Algerië uit te voeren. De Franse woord--! terder zei, dat er van ..agressie" geen sprake was. De Tunesische vertegenwoordiger ging niet op dit Franse standpunt in doch achtte de klacht van zijn land van toepassing op een toestand, die de internationale vrede en veiligheid bedreigt en wel met name door de nog steeds voortdurende oorlog in Al gerië. „Een binnenlandse aangele genheid van Frankrijk", oordeelde de Engelse zegsman, die de Veiligheids raad derhalve niet bevoegd achtte. De Amerikaanse afgevaardigde wees op het aanbod van goede diensten van de V.S., waarna de Japanse ver tegenwoordiger voorstelde de bijeen komst te verdagen. waardoor het aanbod van goede diensten nader kan worden uitgewerkt. Alle leden gingen daarmee akkoord. i c - - i, Lrcouel, de t.oc.,.cr van de bekende Romeinse mode-ontwerper Emilio Schu bert. in het huwelijk getreden met de architect Carlo Rapp in de kerk van St. Anselmo. Uiteraard heeft de vader het bruidstoilet voor zijn dochter ontworpen. Op de foto ziet men hel bruidspaar voor het altaar in de kerk. Het toilet was van. witte satijn met een vier meter lange sluier waarop de initialen van dc bruid en bruidegom alsmede een keizerlijke adelaar waren geborduurd. In Djakarta is de politieke ac tiviteit toegenomen. De leiders van de twee grootste politieke partijen, Suwirjo van de natio nalistische P.N.I. en Sukiman van de Islamitische Masjumi, hebben een bezoek gebracht aan president Soekamo in diens pa leis te Bogor. Na afloop werd echter geen communiqué uitge geven. De Indonesische ambassadeurs in de Philippijnen en West-Duitsland hebben een bezoek gebracht aan oud- 1 vice-president Hatta, ter bespreking van de huidige crisis. Ook van Hatta echter geen nieuws. Wel hebben twee grote politieke partijen in Djakarta gisteren een verklaring uitgegeven over de jongste gebeurtenissen. De secretaris-generaal van de com munistische partij, D.N. Aidit, drong er in zijn verklaring op aan. dat „zo spoedig mogelijk krachtige maatrege len tegen het verraad van de rebel lengroep van Sjafruddin Prawirane- gara" zullen worden genomen. ,.Er is geen middenweg in het optreden tegen hen, die in opstand zijn geko men en een afzonderlijke „centrale regering" hebben ingesteld". De Masjumi noemde in de door haar uitgegeven verklaring de revo lutionaire regering ongrondwettig. Zij voegde daar echter aan toe. dat naar haar oordeel ook het huidige kabinet-Djuanda ongrondwettig is. De anti-communistische Masjumi deed weer eens een beroep op herstel van de samenwerking tussen Soekar- no en Hatta. bi.i het zoeken naar een oplossing „zonder geweld". Lucht/nacht en scheepvaart De Indonesische luchtmacht heeft bekend gemaakt, dat Noord-Celebes dat steun heeft tóegezegd aan Pa dang voor alle luchtverkeer is ge sloten behalve voor vliegtuien van de luchtmacht. De Garuda Indone sian Airways kreeg order alle vluch ten naar Menado. de hoofdstad van dit gebied, te staken. Zoals gemeld is. werd de vorige week voor Middcn-Sumatra een soortgelijk verbod ingesteld. Het hoofdkwartier van de Indone sische marine maakte bekend, dat Nadat vorige week de voorraad goud en valuta van de Nedeidandsche Bank de 4200 miljoen had over schreden, is ditmaal door een stijging van niet minder dan 158 miljoen een bedrag bereikt van 4367 mil joen. Dit is te danken enerzijds aan een stijging van de goudvoorraad met 42 miljoen tot 3037 miljoen, anderzijds aan een vooruitgang van de deviezenvoorraad met 116 mil joen tot 1329 miljoen. Vergeleken met de eerste weekstaat van de Bank van dit jaar zijn goud en valuta sa men gestegen met 394 miljoen, het geen een ongekend forse toeneming mag worden genoemd. Daar komt bij dat ook de kwaliteit van de valuta weer aanzienlijk is verbeterd. Pineau en Bourguiba In Parijs werd. enkele uren voor de Veiligheidsraad bijeenkwam, door Pineau, minister van buitenlandse zaken, nog verklaard, dat de Fransen i vastbesloten zijn in Bizerta, de be langrijke marinebasis in Tunesië, en op de vliegvelden eromheen te blij- ven. In een vraaggesprek met een cor respondent van het Amerikaanse blad Newsweek'' zegt president Bourgui- ban van Tunesië aan de zijde van het Westen te blijven en nimmer hulp van Nasser of de Sovjetunie te zullen aanvaarden. ,,Maar ik kan niet zeg gen wat het Tunesische volk zal doen als de toestand slechter wordt en als de Verenigde Staten en de rest van de Westelijke wereld weigeren te reageren op onze dringende verzoe ken om economische hulp en op onze herhaalde verzoeken, een einde te maken aan de Algerijnse oorlog". Weersverwachting van het K.N. M.I. tot vanavond opgemaakt dinsdagavond 23.15 uur: Opkla ringen, maar vooral aanvankelijk ook enkele sneeuw- of hagel buien. Overwegend matige noord westelijke Mind. Ongeveer dezelf de middag-temperaturen. Verwachting van het Belgisch Weerkundig Instituut: Matige en soms vrij sterke wind uit het noordwesten. Zwaar bewolkt, af gewisseld met opklaringen. Enke le sneeuwbuien. Vandaag: zon onder 18.00 uur, maan onder 19.19 uur. Morgen: ron op 7.47 uur, maan op 8.02 tiur. Namens de stichting „Het Vier de Prinsenkind" zijn gisteren twee minder valide kinderen naar paleis Soestdijk gekomen om de jarige prinses Marijke een cadeau aan te bieden. We zien de prinses hier met het geschenk een schemer lampje temidden van H\.M. de Koningin en haar twee gas ten, links Joke Burger en rechts Arie Pitoy. Van een verbin dingsdeputatie van de Kon. Landmacht ontving de prinses een tafelprojector met een aan tal kleurendia's. «Van onze parlementaire medew.) Zowel van de zijde van de K.V.P. als door de P.v.d.A. is in dc Eerste Kamer de gemeentelijke zelfstandig heid verdedigd als een bezit dat ons uit dc hand dreigt te schieten, wan neer de regering niet' beter attent is op haar al te centralistisch beleid. De heer Matser (K.V.P.) betrok daar bij ook de nijpende financiële situa tie, waarin de gemeenten steeds meer komen te verkeren. Veel aandacht werd besteed aan de problemen van de ruimtelijke orde ningen met name in het westen van ons land. Daarbij kwamen nogal uit eenlopende beoordelingen naar vo ren. die de regering gemakkelijk tot het spel van verdelen en heersen kunnen voeren. De socialisten ston-| den een grotere coördinatie voor dan vele anderen. Salarissen ambtenaren De salarispositie van het overheids personeel leidde bijna tot een socia listische motie. Maar de woordvoer der van de P. v.d. A„ de heer van Wingerden, herinnerde zich nog juist op tijd, dat er al een motie van de K.V.P. was. die in de Tweede Kamer was ingediend. Daarin wordt ge vraagd om de onderhandelingen te hervatten voor de lagere en middel bare ambtenaren. De heer van Wingerden moest zich Noord-Korea zal geen gevolg ge ven aan het verzoek van het V.N.- opperbevel tot teruggave van het Zuidkoreaanse passagiersvliegtuig. I dat met 34 passagiers en bemanning j '»p geheimzinnige wijze in Noord- Korea terecht is gekomen. De Noordkoreanen zeggen, dat toe stel cn inzittenden naar het noorden zijn ..gevlucht". Het toestel werd door een Amerikaanse piloot be stuurd. Op de bijeenkomst van de bestands commissie deelden de Noordkorea nen mede, dat de kwestie besproken dient te worden tussen de regeringen van Noord- en Zuid-Korea. Volgens het V N.-opperbevel heeft het vlieg- l tuig de gedemilitariseerde zone ge schonden cn moet de commissie zich er dus mee bezig houden. De Zuidkoreaanse regering weigert evenwel de Noordkoreaanse regering te erkennen. Men ziet in het voorstel van Noord-Korea een poging van Pjongjang om Zuid-Korea tot erken ning te dwingen. De Zuidkoreaanse politie heeft be kendgemaakt, dat zich aan boord van het toestel zeven Noordkoreaanse communistische agenten bevonden die in Zuid-Korea hadden gewerkt. Men vermoedt, dat zij de piloot van het vliegtuig met een revolver ge dwongen hebben in het noorden te landen. nu beperken tot aandrang bij de re gering op een spoedige beslissing, waarop ook de heer Matser aan drong. De heer Tjalma (A.R.) bracht de benoeming van de burgemeester van Middelburg ter sprake. Hij steunde minister Struycken, die een P. v.d. A.-burgemeester door een niet-politiek katholieke heeft laten opvolgen. fV(tv€»rtpnt-.p i de zeehavens van Midden-Sumatra en Noord-Celebes voor de scheep vaart gesloten zijn. Het is aan sche pen verboden de havens van Mena do, Bitung en Kema, in Noord-Cele- bes en die van Padang en Teioek Ba- joer in Midden-Sumatra binnen te va ren. Vijf schepen, alle kleine kustvaar ders, die rubber vervoerden van Su matra anse havens naar Singapore, worden door de Indonesische autori teiten op Pulu Sambu vastge houden aldus berichten van de ge zagvoerders aan de Chinese eigena ren van deze schepen in Singapore. De revolutionaire regering te Pa dang antwoordde prompt, dat het luchtruim boven haar gebied openstaat voor alle vliegtuigen, behalve die van de Indonesische luchtmacht. De secr.-generaal van de revolutio naire raad van Midden-Sumatra Su- liaman heeft voor radio Padang 'n verklaring voorgelezen waarin hij zei- de: „Wij strijden tot het einde toe, en wij zijn bereid ons leven te offe ren". President Soekarno zal vrijdag a.s. zijn presidentiële plichten weer op zich nemen. Te Batenburg in Gelderland is een steenarend geschoten. Het neerge schoten exemplaar van deze zelden in Nederland waargenomen gast de steenarend hoort thuis in het hoog gebergte had een vlucht van meer dan twee meter. Men had reeds verschillende malen de laatste weken een zeer grote vogel waargenomen in de polder. De vogel was echter zeer schuw en het lukte niet hem te benaderen. Men giste wat het voor een dier zou wezen, totdat bleek dat er veel eenden uit de eendenkooien en kippen verdwenen. Toen de Kooiker, de heer Jonkers te Batenburg met zijn geweer bij zich de kooi naderde, zag hij plotseling op zeer korte afstand de geweldige vogel voor zich. Hij legde aan cn schoot de grote roofvogel naar beneden. Het was een enorm groot dier met ste vige klauwen en een vervaarlijke scherpe snavel. Na een ontploffing in een dynamiet fabriek te Somerset. 50 kilometer van Kaapstad, worden tien mensen ver mist. Aangenomen wordt, dat zij zijn omgekomen. Deze tien mensen, negen naturellen en een blanke, werkten in een loods, waarin 100 ton dynamiet lag opge slagen. Vanavond zal om zeven uur in ho tel De Gouden Leeuw te Bergen op Zoom de diocesane Delta-commissie officieel geïnstalleerd worden. In de ze commissie, die speciaal ingesteld is om de belangen van de midden standers te behartigen bij de realisatie van het Deltaplan, hebben zitting de heren M. Herbers uit Steenbergen, Ampt uit Bergen op Zoom, Radema kers uit Roosendaal. Lockefeer uit Hulst en Marock uit Oostburg. De installatie zal geschieden door de voorzitter van de diocesane midden standsbond, de heer Al'b. Lockefeer. (Van onze parlementaire medew.) Het verkeer heeft gisteren in de Tweede Kamer de volle aandacht ge had tijdens het debat over de begro ting van verkeer en waterstaat. De heer Verkerk (A.R.) noemde het ver- keersvraagstuk vooral een parkeer- vraagstuk. Hij sprak van een ..stoe lendans van automobilisten, die een plaatsje voor hun wagen zoeken". Liever echter dan de hele binnenstad voor het verkeer af te sluiten wilde hij de wachttijden beperken eventueel door het invoeren van parkeermeters. De heer Koopman (P.v.d.A.) consta teerde, evenals de heer Macnen (K. V.P.) de vorige week, de dreigende achterstand in de wegenbouw. Hij vroeg zich af of er voldoende reke ning wordt gehouden met het nutti ge sociale" rendement dat' goede wegen voor het gehele Nederlandse volk hebben. De heer Roolvink (K.V.P.) die ern stig verontrust was door de nog steeds voortdurende discriminatie van het Nederlandse wegvervoer in het buitenland, vroeg aan de minister 'n nota over de Europese vervoersinte- gratie. De heer Posthumes (P.v.d.A.) was hem daarin reeds voorgegaan. De heren Posthumes, Verkerk en Cornelissen (V.V.D.), toonden zich erkentelijk, dat de minister bereid is gebleken tot overleg met Gede puteerde Staten van Zeeland over de verbindingen over de Wester- (Van onze parlementaire medewerker) Inpoldering van de Biesbosch is geen wens die door de PvdA wordt gekoesterd. De heer Posthumes (PvdA) sprak gis teren in de Tweede Kamer van „Inpolderingsdrift" van de technische diensten van Rijks waterstaat. Tussen de geïndus trialiseerde gebieden in Zuid- Holland en west-Brabant moet in de toekomst de Biesbosch beschikbaar blijven als recre atieterrein, zo meent' de socia listische Kamerfractie. schelde. Zowel ten aanzien van de aanleg van een vaste verbinding als over de bouw van een tweede veer boot is de bewindsman voor be sprekingen toegankelijk. Met de in williging van de verlangens van Breskens gaat het echter niet zo vlot. Men sprak de hoop uit. dat ook daar een bevredigende oplossing zal wor den gevonden.

de Stem | 1958 | | pagina 1