Voor het eerst: sneller dan het aeluid Fantastische W air l mans en race van Schulte V erandermgen op til voor de veehouderij STEM-totopot weer beter gevuld Fantasie van Jules Verne was niet zo heel fantastisch (III) onzekerheid BK/ Volle ronde! DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 18 FEBRUARI 1958 -- -—-==■■ Eisenhower- Boelganin Plan Rapacki I oorstel Stassen Zuidelijk Toneel wordt versterkt Tijdelijke directie Minister Hofstra gouverneur Europese Investeringsbank De Radium- ploegen voor as. seizoen Géén ulevel... maar een bosje-mel-flossen Nieuwe melkpolitiek van een nieuwe minister? T(TO-formulier Het projectiel op weg naar de maan. De aarde schijnt een grote sikkel.... Wat was er gebeurd? Welke uitwerking had de geweldige knal gehad? Dat vroegen de dui zenden toeschouwers zich af, na dat de Columbiad naar de maan was afgevuurd. Jules Verne laat zijn lezers nog even in het on gewisse. Hij vertelt van de ge- volgen die de explosie had voor naaste en verre omgeving. Eerst daarna gunt hij ons weer een kijkje in het projectiel. Welnu, de aluminium-wanden hadden zich uitstekend gehou den. Geen scheurtje, geen bob beltje. Van binnen lag de boel alleen wat overhoop, doch dat betekende niets. Dat kwam wel in orde. De mensen, intussen, lagen voor dood op de grond. Voor dood? Of werkelijk dood? Gelukkig het eerste. Enkele minuten later bewoog zich een arm, een hoofd. Michel Ardan lag op zijn kneën. ..Mi chel Ardan is compleet. Maar de an deren"? Hü wilde zich oprichten, maar kon niet staan. Zijn hoofd suizebolde, zijn aangezet bloed maakte hem blind, hij was volkomen als iemand, die dron ken is. ..Precies, alsof ik een paar flessen champagne naar binnen heb geslagen", mompelde hij. „NichoM! Barbicane!" Geen antwoord. Nog eens roepen. Vruchteloos! „Verduiveld! Net alsof zij uit de vijfde verdieping op hun hoofd ge vallen zijn". Langzamerhand kwam hij bij. Toen hij zo ver was, dat hij staan kon, nam hij een lucifer en stak de gaspit aan. Het gastoestel had gelukkig niets ge leden. Ware dit het geval geweest en zou er gas ontsnappen, dan zou Michel Ardan, zo hij het althans niet geroken had bij het aansteken van een lucifer, een ontploffing hebben veroorzaakt, die het projectiel anders zou hebben aangepakt dan de 200.000 kilogram schietkatoen. Toen het licht brandde, zag Michel Ardan zijn reisgenoten voor dood lig- gen. Nicholl bovenop Barbicane. Hij schudde Nicholl eens goed heen en weer, die, zodra hij de ogen op sloeg. hem met zijn gewone koelbloe digheid de hand drukte. ,,En Barbicane?" vroeg hij. .Ieder op zijn beurt", antwoordde Michel Ardan bedaard. ,,Ik ben met u begonnen omdat u bovenop lag. nu is het Barbicane's beurt". Met hun beiden legden zij de voor zitter van de Gun-club op de divan. Barbicane had het meest van hun drieën geleden, men zag bloed. Maar het bleek, dat dit slechts uit een lichte wond aan de schouder kwam. Toch had hij enige tijd nodig om bij te komen. Nicholl, zijn wij onderweg?" was het eerste wat hij vroeg. ,,Ja, wij zijn op reis", herhaalde Mi chel Ardan. ..Of liggen wij nog stilletjes op Flo rida's grond?" vroeg Nicholl. ..Of op de Golf van Mexivo?" vroeg Michel Ardan. ..Och kom!" riep Barbicane uit. Zij konden er niets van zeggen. Of het projectiel stil lag of in beweging (Advertentie) VRIJWEL TEGELIJK met het be kend worden van nadere bijzonderhe- u P°°lse plan-Rapacki. heeft Eisenhower er in een brief aan de Sovjet-premier Boelganin op aan gedrongen. de huidige impasse bij de voorbereidingen van een topconferen tie te doorbreken door gebruik te maken van ..minder gepubliceerde contacten". Een gedachtenwisseling door middel van ambassadeurs of ministers van buitenlandse zaken achtte de Amerikaanse president van meer nut dan wat Kroestjev te Minks ,,de polemieken van regerin gen heeft genoemd". Hij herhaalde in zijn schrijven nog eens het he kende Westelijke standpunt met be trekking tot de ontwapening. TEN AANZIEN van het plan-Rapa cki geen kernwapens tegen doelen in een Middeneuropese zone zonder atoomwapens dat besproken zou moeten worden op de eventuele top conferentie. merkte generaal Norstad opperbevelhebber van de NAVO- strijdkrachten in Europa op, dat elk voorstel van een gedemilitariseerde zone in Midden-Europa, waardoor de verdediging^cgeiijkheid van het westen wordt verminderd, zonder dat mei-tegenover een toeneming van de wez^n* staa*' moet worden afge- uit^pnrhn™ HEFFT ln een televisie- Wpvtn gepleit voor een Oost- West-topconferentie in het hoofdkwar- Vnlk Verenigde Naties te New rork waaraan van Westelijke zijde de Verenigde Staten. Groot-Brittan- me en Frankrijk en van de kant der Oostelijke staten de Sovjetunie. Po len en Tsjecho-Slowakije zouden moe ten deelnemen. ..hetgeen een gelijk- waarchge vertegenwoordiging van Oost en West zou waarborgen". Secretaris-generaal Hammarskjoeld Z0Ujj deze topconferentie als „be middelaar" moeten optreden. was, konden zij alleen weten door gemeenschap met de buitenwereld. Het was gissen, meer niet. Zij luisterden, diepe stilte. Maar daar viel Barbicane's blik op de ther. mometer. Nu voelde hij tegelijk een strument aan. ..Nu zie ik het. Deze hitte kan door niets anders veroorzaakt zijn dan door de wrijving tegen de luchtlagen. Het zal spoedig verbeteren, wanneer wij buiten de dampkring van de aar de zijn; zo heet als nu, zo koud zal het dan zijn". „Wat?" vroeg Michel Ardan, „zul len wij zo spoedig buiten de grenzen van de dampkring van de aarde zijn". .Zonder twijfel. Luister! Het is nu 10 u. 55 min. Wij zijn ongeveer 10 mi nuten onderweg. Als onze aanvanke lijke snelheid niet was gebroken door de wrijving, zouden wij in zes secon den buiten de dampkring zijn ge weest". „En hoeveel rekent u dan wel voor die wrijving?" ,,Een derde. Indien wij een aanvan kelijke snelheid van 11.000 meter in de seconde hebben gehad, zal zij bij ons - verlaten van de dampkring tot 7.332 meter zijn ingekrompen. In elk geval zijn wij reeds buiten de damp kring en „Endan is vriend Nicholl zijn heide laatste weddenschappen ook kwijt; 4000 dollar omdat de Columbiad niet is gesprongen en 5000, omdat het projectiel hoger is gestegen dan zes mijl. Dok op. Nicholl!" „Eerst zeker zijn en dan betalen. Het is zeer goed mogelijk, dat Bar bicane gelijk heeft en ik mjjn 9000 dollar heb verloren. Maar er is ook nog een geval mogelijk, waarbij de weddenschap ongeldig is." „Welk geval?" vroeg Barbicane le vendig. „Dat door de een of andere oorzaak het stuk niet is afgegaan en wij dus nog goed en wel op de bodem van de Columbiad zitten". ..Dat zou wat moois zijn!" riep Mi chel Ardan uit. „Er is toch een schot geweest! Hebben wij niet voor dood gelegen? En Barbicane's schouder dan?" ••Draaf niet zo door", zei Nicholl. „Heeft u dan het schot gehoord?" „Neen". „En u. Barbicane?" „Ik ook niet, Hoe zou dat komen? Daar begrijp ik niets van. Het pro- een el is onderweg, dus zou men het scnot hebben moeten horen afgaan. Maar kom. laat ons eens onderzoeken hoe het zit Barbicane maakte de anderen wakker met een luide schreeuw. „Ik heb het gevonden! Ik heb het gevonden!" „Wat?" vroeg Michel Ardan, het hoofd opheffende. „Hoe het komt, dat wij het schot niet hebben horen afgaan!" ..En dat is?" vroeg Nicholl. „Omdat ons projectiel groter snel heid had dan het geluid". (Volgende keer: De reis volbracht) Het stichtingsbestuur van Het Zui delijk Toneel deelt het volgende me de: Het Zuidelijk Toneel zal het seizoen 1958—'59 ingaan als aanzienlijk ver sterkt doublure-gezelschap onder di rectie van Robert de Vries. Anty Westerling en Marius Kip. met Ger- rit Lindenberg als zakelijk leider, terwijl de regies zullen worden ge voerd door Richard Flink, Elise Hoo- matis en Jan Retel. De eerstgenoem de drie, die hun functie bij de toneel groep „Theater" zullen blijven ver vullen, hebben de leiding voorlopig voor een tijd van twee jaar aanvaard in de verwachting, dat gedurende de ze tijd 't stichtingsbestuur er in zal slagen een nieuwe directie te vinden, die nadien de leiding op zch zal kun nen nemen. Het stichtingsbestuur van de toneelgroep „Theater" heeft doen blijken. De nieuwe directie ver wacht een aanmerkelijk versterkt ta bleau de la troupe te kunnen samen stellen. De statuten van de krachtens het verdrag tot oprichting van de Euro pese Economische Gemeenschap in gestelde Europese Investeringsbank voorzien in de benoeming van een raad van gouverneurs, welke in hoofdzaak tot taak heeft algemene richtlijnen vast te stellen voor de te voeren kredietpolitiek. Ieder deel nemend land wijst een gouverneur aan. Ingevolge deze bepalingen heeft de Nederlandse regering minister H. J. Hofstra aangewezen om als gou verneur van bedoelde bank op te tre den. Ook de Radium bandenfabriek heeft thans zijn wielerploegen voor het komende seizoen bekend gemaakt. De wegploeg, waar in diverse ren ners zitten, die ook deel uitmaken van andere fabrieksploegen. bestaat u.t Gerrit Schulte. Peter Post, Ton- nie Bergmans (Aalsti. Schalk Ver hoef, Jan van Vliet, Jacq Vrancken (Eijsden), Jef. Coone (Eindhoven), Jan Hijzelendoorn en Jaap Bruggen- kamp. Bovendien zullen, zodra zij een proflicentie hebben gekregen, Piet Damen (Lieshout), Piet van Steenvoorden, Heemstede, en Ab Gel dermans (Beveiwijk) in de ploeg op genomen worden. Jef Coone en Tonnie Bergmans zul len uitkomen in de etappe-wedstrijd Parijs - Nice, die van 10 tot en met 16 maart a.s. gehouden wordt. De baanploeg van deze fabriek wordt ge vormd door de sprinters Jan Derksen en Ad Schotman en de stayers Mar tin Wierstra en Noppie Koch. (Advertentie) Steek Iets op over Uw sigaar (2) Dit abacadabra van de sigaren- vakman zegt U natuurlijk niets. Sterker nogge zijt wellicht een weinig verbijsterd dat een zó nobel product als Uw Senator sigaar ooit ook maar iets te maken heeft gehad met een zó won derlijk uit ziende tussenfase als U hier ziet afge beeld. En dan die lichtzinnige scherts: naamWeet dan, geachte sigarenroker, dat een „bosje met-flossen" het voorlaatste stadium van Uw geurige Sena tor is. Rond de zorgvuldige melange van het binnengoed is het omblad gewikkeld en zó, met die vreemde pluimpjes, komt het bosje-met-flossen.uit de machine geschoven. (Niet schrikken van die machine, want die doet het nét zo goed als de ouderwetse handwerksman!) „Aah!" zegt U opgelucht, „nu weet ik tenminste waar ik aan toe ben met die ge heim zinnige vaktaal". U zult echter nóg eens „Aah zeggen, maar dan van puur ge noegen! Steek die Senator maar eens op en laat Uw neus eens goed te gast gaan bij die heer lijke, pure tabaksgeur. Zie de edele vorm van zo'n Senator bolknak en bewonder de per fecte afwerking, die van het bosje-met-flossen zo'n ideale, vorstelijke sigaar maakte Van onze speciale verslaggever) ANTWERPEN, maandagavond. Wout Wagtmans en Gerrit Schulte hebben vanavond het Sportpaleis, dat voor tweederde (Advertentie) öm. &SL oL\ (Van onze landbouwmedewerker) Het ziet er naar uit, dat de nieuwe minister van Landbouw, dr- ir. Vondeling, niet zonder meer de voetsporen van zijn voorgan ger zal volgen, maar zijn eigen weg zal zoeken. Zoals bekend is een van de belangrijkste beslissingen, welke op korte termijn moe ten worden genomen, de beslissing over de garantieprijs voor de melk voor dit jaar. Dit jaar dat wil zeggen van november 1957 tot en met oktober 1958, want het melkprijsjaar loopt op deze wijze door het gewone kalenderjaar heen. De sluitklep van een der lichtgla- zen werd losgeschroefd, ook van een tweede en derde. Nu konden zij naar alle richtingen uitzien, voorwaarts achterwaarts en zijwaarts. Barbicane en zijn tochtgenoten ke ken door de ruiten, stikdonker! „Wij zijn in de hemelruimte!" riep de voorzitter van de Gun-club. „Kijk maar eens naar de sterren!" „Bravo!" riepen de beide anderen. Het was zo. De dikke duisternis onder hen bewees, dat zij de aarde hadden verlaten, want anders had den zij het maanlicht op de grond moeten zien. Opeens schoot ren hoop vallende sterren hen voorbij. Honderden vuur bollen lieten vurige staarten achter. Van dp aarde gezien is in die tjjd van het jaar het aantal vallende sterren ook soms zeer aanzienlijk en men heeft er naar berekening tot 24.000 ln een uur waargenomen. Michel Ar dan verklaarde het verschijnsel ech ter anders. Naar zijn mening staken de aardbewoners ter ere van drie van hun broeders een allerprachtigst vuurwerk af. De drie mannen kregen slaap en besloten zich ter ruste te leggen. Nau. Er is rondom deze beslissing over de melkprijs in de korte ambtsperio de van de minister al heel wat te doen geweest en er zijn al verschil lende principiële vragen gesteld. Zelfs van zo principiële aard, dat men kan zeggen, dat het hele prijsbeleid op de helling wordt gezet. Misschien was dit nodig. Zonder een kwaad woord van minister Mans- holt te willen zeggen en zonder ook maar iets af te doen aan zijn be kwaamheid. kan men zeggen, dat iemand die ruim twaalf jaar minister is; die begonnen is in de verwarde periode onmiddellijk na de oorlog; die in de loop van de jaren zelf zijn eigen vertrouwde medewerkers heeft gezocht en aangesteld, welhaast de neiging moet hebben door te gaan op dezelfde weg en er niet vlug toe komt een bepaalde aangelegenheid als de melkprijs eens helemaal op nieuw aan te pakken. Dit is zulk een algemeen menselijke eigenschap, dat men daarover niemand een verwijt mag maken, en zeker niet een man, die met opoffering van veel vrije tijd en veel rust zijn gehele persoon zo lang in dienst van de boeren en van de gemeenschap heeft gesteld. Helemaal opnieuw Dit neemt echter niet weg, dat het nuttig kan zijn de vraagstukken eens helemaal opnieuw aan te pakken. En dat gaat minister Vondeling nu doen. Nu heeft deze minister onlangs op een congres van zijn partij enkele opmerkingen gemaakt, welke hele maal niet nieuw waren, maar welke door de landbouw wel eens uit het oog verloren worden. „Consumptiedwang is uit den bo ze", zo luidde een der opmerkingen,- hetgeen niets anders betekent dan dat de klant koning is. Een constitu- wfhiikc harfrLavi -i. r L uc «.uning is. n-en consmu- y s hadden zy de slaap gevat, of l tioneel koning weliswaar, want hij is geen alleenheerser meer. maar zijn macht is toch nog groot. Daarom moet de landbouw produceren, wat de consument wenst. Als de klant goedkope melk wil drinken, moet hij daartoe in staat gesteld worden. Nu is dat een merkwaardige, om niet te zeggen humoristische aangelegenheid. Van tijd tot tijd schreeuwt heel Ne derland. dat het een schandaal is in een zuivelland bij uitstek afgeroomde consumptiemelk te verkopen. Goed, dus een hoger vetgehalte; maar dat betekent ook een hogere prijs. Maar dan schreeuwt heel Nederland, dat de melk te duur wordt. Goed, dus geen hoger vetgehalte. Na een paar maan den komt dan weer de eerste klaag zang. DR blijft zo al een paar jaar doorgaan. Soms krijgt men de in druk, dat ook de consument wel erg graag voor een dubbeltje op de eer ste rang zit. Het vetgehalte van de melk zal dus aan de orde komen. Maar waar schijnlijk niet in de geest zoals het Produktschap voor Zuivel dit wil. Dit adviseert n.l. het vetgehalte tot 3 pet. te verhogen. De minister voelt meer voor een mogelijkheid tot keuze uit enkele kwaliteiten. Waanzin Dit alles is echter nog niet. het. be langrijkste van wat de minister heeft gezegd. Een andere verklaring van hem luidt: „Meer produceren dan ge consumeerd kan worden is een vorm van economische waanzin, die zo goed mogelijk tegengegaan moet wor den". Voor welk produkt geldt dit? Voor melk? Of voor het vet van de melk? In ieder geval staat het vast, dat de minister wil praten over be grenzing van dc garantie voor de melk. Hel geluid is niet nieuw. En kele jaren geleden heeft de Sociaal Economische Raad een rapport over de melkproduktie en de garantie uit gebracht. Ook hierin is gesproken over een beperking, hetzij van de ga rantie. hetzij van de produktie. Dit zou in het laatste geval betekenen, dat de melkstroom in Nederland niet mag toenemen. In het eerste geval zou het betekenen, dat er een vast gesteld totaal maximumbedrag voor de garantie wordt uitgetrokken, en dat dit bedrag verdeeld wordt bij voorbeeld over een hoeveelheid gelijk aan het gemiddelde over de afgelo pen twee, drie of vijf jaren. Wordt er meer geproduceerd, dan wordt daarvoor geen garantie gegeven. Dit laatste zou misschien enigszins in de verwachting liggen, want er wordt al enige ti.id gesproken over soortgelijke regelingen voor de var kens en voor de eieren. Heeft, deze gedachte omtrent de waanzin van een hogere produktie dan geconsumeerd kan worden ook betrekking op het vet? Dat zou in teressant zijn, want al sedert jaren is de garantieprijs gebaseerd op het vet gehalte. M.a.w. er bestaat een pre mie op de produktie van melkvet, dat voor een deel onverkoopbaar is. Een situatie overigens, waartegen wijlen dr. Louwes al tien jaar terug ge waarschuwd heeft. Zou dit inhouden dat de basis voor de garantieprijs gaat veranderen? We hebben er nog niets over gehoord, maar het lijkt ons een noodzakelijk gevolg van de gedachte, dat de boer niet meer moet produceren dan voor de consumptie nodig is. Een aanwijzing daarvoor vinden wij in de vraag die thans alom besproken wordt, n.l. of de nabetaling moet geschieden niet alleen op vet gehalte. maar ook op de hoeveelheid geproduceerde melk per bedrijf. Op vet en plas dus. om in boerentermen te spreken. Daarbij zal de vraag aan de orde komen, dat er met het melkvet ge beuren moet. Men kan er dus niet on deruil om te spreken over de prijs van de verse boter in verband met de mogelijkheid van binnenlandse consumptie. En heel misschien spreekt men dan ook wel over melange van boter en margarine, een produkt dat thans naar Enge land wordt uitgevoerd, maar dat voor het binnenland nog niet gemaakt mag worden. Boter is nu eenmaal heilig ver klaard door een aantal zuivelmensen en zij beschouwen een melange als onterende heiligschennis. Wat er allemaal van komt moeten we afwachten, maar zeker is wel, dat er voor de veehouderij veranderingen op til zijn. was gevuld, met hun furieus rij den de hele boel op stelten gezet. Het gevolg was, dat de equipe waarbij landgenoten zijn betrok ken, met name Schulte c.s. en het trio Derksen, van Est, Wagt mans, tezamen met van Steen bergen en zijn maats de toon aan blijven geven, hetgeen niet zo erg naar de zin is van Pol de Paepe en de zijnen, de favorie ten van de Antwerpse wieler sportliefhebbers. Het begon in feite na acht uur, toen de demy's voor de eerste maal vandaag tn de baan kwamen. Wagt mans. die reeds in voorgaande avon den van zich had doen spreken, maar nog niet het zoet ener overwinning had weten te smaken, bracht in no time de toeschouwers in extase. Geen wonder, want binnen twee minuten had hij zijn tegenstanders: Proost. Arnold, Lauwers. Roth en, Anquetil, heus geen kleine jongens op dit gebied, op een volle ronde achter zich! Hij bleef ongelooflijk sterk rijden en toen na de dertigste minuut de bel voor de eindsprint luidde, had hij zijn ronde voorsprong glansrijk behouden. In deze volgorde werden de overige geklasseerd: 2 Proost. 3 Arnold, 4 Lauwers, 5 Roth, 6 Anquetil. Na dit enervèrende gevecht prijk ten drie koppels op gelijke hoogte aan de leiding, t.w. van Steenbergen. Schulte en Derksen. Op niet minder dan drie ronden volgden Pol de Paepe. Anquetil en Peter Post; de anderen op 5 en meer ronden achterstand. En toen Schulte Daarmede was de strijd nog lang niet voorbij, want toen een premie van drie duizend francs was uitge loofd voor de ploeg die een ronde uit zou lopen, kromde Gerrit Schulte zijn sterke rug. Hjj begon aan een fantas tische race, die een langdurige jacht inhield. Het resultaat was. dat blonde Ger rit won en vier équipes achter zich bleek te hebben gelaten, toen de klok half tien aanwees. Na hem volgden van Steenbergen, Derksen, Post en .de Paepe. Ongetwijfeld hadden de toeschou wers deze avond een brok wielrsport kunnen zien. zoals tevoren in deze zesdaagse niet was aanschouwd. Voor de aanwezige landgenoten was het bijzonder aantrekkelijk, dat het Ne derlanders waren geweest, vóóraan Wagtmans en Schulte, die voor fan tastische dingen hadden gezorgd. FORTUNA '54 zal op woensdag 26 februari a.s. te Liverpool een vriendschappelijke wedstrijd spe len tegen de Engelse eerste divi sieclub Everton. Verleden zondag is een groot aantal deelnemers aan onze STEM-toto er maar héél eventjes naast geweest. 'Dat zal hen nieuwe moed hebben bezorgd voor de volgende serie, waarbij deze keer al weer 75.is te winnen. Het programma, dat voor komende zondag op stapel staat, biedt uitstekende kansen om met een juiste uitslag uit de bus te komen. Tenminsteals u zo bijdehand bent geweest voldoende resultaten goed in te vullen. Vooruit: opnieuw met z'n allen en dat zijn er tegenwoordig vele duizenden aan de slag! Zoals l) weet, moet Ingevuld wor den: 1 als U denkt, dat de thuisclub wint; 2 verliest en 3 bij gelijk spel 1. leder kan aan onze Stem-lotc deelnemen 2. De deelneming ls geheel gratis 3. Men kan net hiernaast staande Toto-tormuller gebruiken en op een briefkaart plakken; echte) is het óók geoorloofd de wedstrij den op eer briefkaart over te schrijven. Niet per brief 4 Krankenng van Driefkaarten, dit op één van onderstaande ad es sen worden ingeleverd, is niei nodig Uit moet natuurlijk vte met briefkaarten geschieden, die per post verzonden worden 5 De inzendingen moeten uiterlijk a.s. vrijdagmiddag te 12 uur op een der onderstaande adressen aanwezig zijn Later binnen gekomen formulieren worden terzijde gelegd 6 Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd 7 indien twee wedstrijden, voor komende op het Toto-formuiier. worden afgelast, blijft het be drag dat beschikbaar is, staan tot de daarop volgende week 8. Er kan maar één uitslag per briefkaart worden ingevuld. NAC-Sparta (1) GVAV-DOS (3) BV V-B lauw Wit (1) Amsterdam-ADO (2) NOAD-PSV (1) Elinkwijk-Rapid JC (2; Alkmaar-RBC (3) DFC-Willem II (2) DOSKO-Baronie (3) LONGA-ZFC (3) Controle totaalcijfer: Reservewedstrijd: Fortuna '54-MVV (3) Op de uitslag behoeft O niet lang te wachten. Die vindt E maandag morgen in onze krant. De adressen van onze kantoren, waar d$ briefkaarten kunnen wor den ingeleverd, zijn: Hoofdkantoor DAGBLAD DE STEM, Reigerstraat 16 Bijkantoor ROOSENDAAL, Molenstraat 45. Bijkantoor BERGEN OP ZOOM, Zuivelstraat 26 Bijkantoor WAALWIJK, Grotestraat 189. Bijbureau DOSTERHOUI, Kloosterstraat 50. Bijkantoor GOES, Westsingel 98. Bijkantoor HIILS1, Dubbele Poort 7. Bijbureau OOSTBUKG, Nieuwstraat 41. BREDA

de Stem | 1958 | | pagina 7