Zeeuwse afgevaardigde dankt minister Algera DE KLERKe ZN TROCO Oostburgse winkeliers vierden zilveren feest Nieuwjaarsrede in de raad van Schoondijke IJzendijkse K.V.P. droeg raadskandidaten voor K.A.B. te Axel staat in teken van gezonde bloei Vaste oeververbinding in de Kamer En vraagt voortvarendheid Jonge gangster te Tilburg gearresteerd 2 ENKELE VELOURS Tot rechtsgeding besloten Dode en ernstig gewonde bij botsing te Vught Na overval op pos tag en tschap Vrouwelijke dominees in herv. kerk? Walcheren MIDDELBURG Schouwburg bestaat hondervijftig jaar Lening van twee ton Geen baten voor de gerepatrieerden Hoogwaterstanden Zuid'Beveland A ZEEUWSCH- VLAANDEREN AGENDA Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 14 FEBRUARI 1938 Het grote pleidooi voor de be langen van Zeeuwsch-Vlaande- ren kwam gisteren in de Tweede Kamer van de Goese afgevaar digde Van der Peyl (C.H.U.) Hij dankte minister Algera, wiens begroting werd behandeld, voor de uitnodiging die deze aan het provinciaal bestuur heeft ge richt voor overleg over een on derzoek naar de mogelijkheid van een vaste-oeververbinding over de Westerschelde. Een dergelijke verbinding zou de uiteindelijke verlossing van Zeeuwsch-Vlaanderen uit het isolement betekenen, maar zal tevens een belangrijke schakel zijn in de vaste verbinding tus sen de randstad Holland en het Belgisch-Franse industriegebied. De heer van der Peyl hoopte, dat. au er eenmaal contact is, ook verder voortvarend zal worden gewerkt. De C.H, afgevaardigde herinnerde aan de door de Belgische senator van Bug- genhout dezer dagen geopperde mo gelijkheid om de Westerschelde ge deeltelijk af te dammen. Het plan lijkt veel op een Nederlands project %-an afdamming met een kanaal voor de scheepvaart bij Ossenisse Het is voor Nederland aantrekkelijk omdat dan een deel van de dijken niet be hoeft te worden verhoogd. Helikopters Eveneens ter verbetering van een snelle verbinding van Zeeuwsch- Vlaanderen met overig Nederland is (Advertentie) de helikopterverbindmg tussen Axel en Rotterdam. De minister is tot nog toe erg voorzichtig geweest in zijn uitlatingen over subsidiemogelijkhe den voor deze verbinding, die de heer van der Peyl noodzakelijk noemde voor een gezonde ontwikkeling van het gebied. Hij vroeg of de minister thans eni ge toezegging kan doen. Eenzelfde vraag stelde hij over de eventuele aanschaffing van een tweede veerboot voor het verkeer over de Westerschel de. Het Zeeuwse bestuur is zelfs be- Advertentie) reid toe te geven in de kwestie van de tarieven om te bereiken dat deze tweede boot er komt. De Zeeuwse afgevaardigde herin nerde er aan. dat de kosten van een dergelijke pont a acht miljoen slechts 1'8 deel vormen van de kosten van de nieuwe verbinding Amsterdam-Rot terdam, die dezer dagen door de be windsman werd geopend. Br es kens Tenslotte deed hij nog een goed woord voor Breskens. dat nog altijd wacht op verwerkelijking van de toe zeggingen voor een betere verbinding tussen het dorp en de nieuwe veerha ven. Deze is van groot belang voor de handeldrijvende middenstand, die nog niet zo lang geleden de verwoesting van 1953 te boven is gekomen. In aanwezigheid van het voltallig college van b. en w. vierde de Oost burgse winkeliersvereniging haar 25- jarig jubileum. De voorzitter de heer P.A. v.d. Plas, sprak woorden van hulde san de oprichters, o.a. het aanwezige erelid de heec van Kampen, die 17 jaar lang de voorzittershamer heeft gehanteerd, en de heren Pouwer en Belderok, die nu de resultaten van hun eerste activiteiten kunnen zien: "Een grote, krachtige winkeliers vereniging. het centrum van West Zeeuwsch-Vlaanderen" waardig. Vervolgens richtte hij zich tot het gemeentebestuur en bracht dank voor de samenwerking tussen dit bestuur Zware kwaliteit, hoogpolige (B-keus, met zeer geringe, vrijwel onzichtbare weeKoutjes). In een groot aantal kleuren, 120 breed. Prachtige velours van 13.90 per meter, NU voor BELLAMY PARK VLISSINGEN De raad van Schoondijke kwam in voltallige zitting voor de eerste maal in 1958 bijeen. De voorzitter gaf een Uitvoerig resumé van de voornaamste gebeurtenissen over het afgelopen jaar en richtte ook zijn blik op de toe komst. Hij besteedde onder meer aan dacht aan het woningvraagstuk, het Indonesische gebeuren en de even tuele vestiging van repatrianten in de gemeente: de uitvoering van de Deltawet en de gevolgen hiervan voor Z.-Vlaanderen. Spreker hoopte dat on danks de bestedingsbeperking in 1953 de noodwoningen zouden kunnen ver vangen worden door permanente wo ningen. maar kon zich hierover ge zien de beperkte bouwcapaciteit niet optimistisch uitlaten. Aan de Classicale Commissie Bijz. Kerkelijke Gezinszorg werd een subsi die over 1957 verleend van 7,81. een en ander overeenkomstig het ontvan gen verzoek. Aan de Vereniging Kleuterschool te Schoondijke werd ingevolge art. 73, le en 2e lid v. d. Kleuteronderwijswet een vergoeding toegekend van 1430.- voor 2 lokalen en voor gemiddeld 39 3'10 leerling 353.70. Het bedrag per leerling voor het openbaar ge woon lager onderwijs werd vastge steld op 46,72. Leningen De door de Bank van Nederlandse Gemeenten aangeboden lening uit de opbrengst van de Eerste Nationals Woningbouwlening groot f 19.000.- werd aanvaard. De lening is een lang lopende lening tegen een rentepercen tage 6. Eveneens werd besloten tot aanvaarding van een lening, waarvan het juiste bedrag nog niet bekend was, uit de opbrengst van de ver kochte rentespaarbrieven. 't Bedrag zal vermoedelijk enkele duizenden guldens bedragen. De aangegane kasgeldlening door de gemeente Middelburg groot 100.000.- werd verlengd tot 1 mei 1958. Na uitvoerige uiteenzetting door de voorzitter werd overeenkomstig het voorstel van b. en w. besloten tot het voeren van een rechtsgeding hou dende verweer tegen een door de In ternist N. J. Schulte te Oostburg tegen de gemeente Schoondijke ingestelde rechtsvordering. Door de Internist Schulte weiden n.l. aan de gemeente diverse rekeningen aangeboden voor de behandeling van besmettelijke- ziekte-patiënten die ter afzondering en verpleging in de besmettelijke- ziektebarak van het St. Antonius Zie kenhuis te Oostburg waren opgeno men. Aangezien deze behandeling niet was opgedragei meent de gemeente hiervoor ook niet te moeten betalen. Het beloopt een bedrag van ruim ƒ500... Besloten werd tot aankoop van di verse perceeltjes grond aan de Dorps straat, Z.W.-zijde, op welke grond destijds met toestemming van de ei genaars een trottoir werd gelegd. De prijs per m2 werd bepaald op 1.50. en de winkeliersvereniging. Wel zou hij gaarne zien, dat er met financiële medewerking van de gemeente enige grote evenementen op touw zouden kunnen worden gezet. Tot op heden heeft praktisch de winkeliersvereni ging alles betaald. Tenslotte richtte hij zich tot de le den van de vereniging en vroeg reeds thans de aandacht voor de win kelweek, die bij het 25-jarig jubile um zal worden gehouden. Hiervan moet iets aparts worden gemaakt. Zo zal er naar gestreefd moeten wor den dat elke winkelier minstens met één reclame-auto in de reclame-op tocht vertegenwoordigd. Na de opening werd de uitslag van de fotowedstrijd die gehouden werd bij de laatstgehouden verlichtings actie, bekend gemaakt. De grootste buit ging naar de heer Fondse. die de le. 2e, 3e en 5e prijs veroverde, terwijl de 4e en 6e prijs gewonnen werd door de heer Mie- len. In totaal waren 22 foto's ingezon den. Vervolgens werd het woord ge veerd door mi, K. Hoekzema, burge meester van Oostburg, die er op wees dat men zich moeilijk de gemeente Oostburg zou kunnen indenken zon der de machtige winkeliersvereni ging- Daarna zorgde het gezelschap van Frans du Mee voor de gezeligheid. Terwijl het ensemble van Jasper Anthonisse voor de vrolijkheid tot in dë kleine uurtjes zorgde. De heer B. van Dongen, hote lier te Boxtel, is gisteren op de Helvoirtseweg te Vught, ter hoogte van het missiehuis Spar- rendaal, met zijn auto uit de bocht gevlogen en tegen een boom gereden. De botsing was zo ernstig, dat de echtgenote van de bestuurder, mevr. A. v. Dongen-Pierrot, 40 jaar oud, op slag werd gedood. De 45-jarige heer B. v- Dongen werd in le vensge vaar lij ke toestand over gebracht naar het ziekenhuis te Boxtel. Het ongeluk is rond acht uur in de avond gebeurd De toedracht is nog niet juist bekend. De auto reed in de richting Tilburg. Onmiddellijk na het ongeluk heeft een juist voorbijkomen de arts uit Tilburg eerste hulp ver leend. Ook geestelijke hulp was spoe dig aanwezig. De gemeentepolitie van Vught wil gaarne verklaringen van eventuele ooggetuigen in ontvangst nemen. Een 24-jarige jongeman. G. A. W., heeft een overval willen plegen op het postagentschap in de Zwijsen- straat te Tilburg, gewapend met.... in zijn broekzakken gebalde vuisten, die schiettuig moesten voorstellen. Voor zijn mond had hij een shawl gebonden. De postkantobrhouder, de 51-jarige C. J, B., werd gelast zich om te draaien. ..dan zou er niets gebeuren". ..Dat zou je wel willen", dacht de heer B. en hij zette het op een schreeuwen, een tegenactie, die de jeugdige gangster dusdanig aan het schrikken maakte, dat hij gehaast de benen nam. De heer B ging hem achterna, roepende: .houdt de dief, houdt de dief", waarop de jongeman al spoedig door voorbijgangers werd gegrepen Nog wist hij, door zich los te ruk ken, te ontkomen, maar toen eenmaal de radiowagen van de politie in de strijd verscheen, werd de jongen snel opgespoord en gearresteerd. (Advertentie) Geef uw hond Bonzo. Gemakkelijk voor u en gezond voor uw hond70 ct. per pak. De algemene ledenvergadering van de K.V.P. afd. IJzendijke, welke ge houden werd in de zaal van de heer van Vooren op de Markt, was geens zins een vergadering met een dicte rend bestuur en .ia-knikkende leden. Er kwamen minstens evenveel voorstellen, suggesties en Ideeën uit de zaal als van achter de bestuurs tafel. Men had uit de agenda gezien dat er voorname punten besproken zou den worden, wat ongetwijfeld wel de reden zal zijn geweest dat een groot aantal leden aanwezig was. Voorzitter C.J. Doens sprak hier over zijn vreugde uit in zijn openings woord Hij heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder pastoor de Grauw, kapelaan van der Veeken en burge meester van Bonninghausen tot He- rinckhaven. Na de notulen, deelde secretaris M. Wijffels de uitslag mee van de groslijststemming voor de Prov. Sta ten. waarbij te IJzendijke 83 stem men waren uitgebracht waarvan 5 ongeldig. Hierna nam de heer C.J, Doens, in verband met zijn aanstaande ver trek naar de Noordoostpolder, af scheid als voorzitter van de vereni ging. Namens de katholieke middenstan ders sprak de heer A. de Rijcke. de heren de Smet namens het N.C B.- bestuur en van Rijen namens K.V.P.- bestuur en leden, brachten dank aan de scheidende voorzitter. Zij verzuimden niet op te mer ken hoe de heer Doens 10 jaar lang zijn beste krachten heeft gegeven als bestuurslid van de vereniging, waarvan 6 jaar als voorzitter, hoe hij door zijn bliksemactie de IJzen- dijkenaren wakker schudde voor hun eigen katholieke partij, waar door het ledental van 100 tot 292 steeg, en hoe hij erin slaagde, dat voor de laatstgehouden verkiezin gen voor de Tweede Kamer nie mand minder dan professor Som- me in IJzendijke een van zijn ver kiezingsreden hield, welke hij slechts in nog 10 andere steden van Nederland gehouden heeft. Door de vergadering werd uit het bestuur de heer P. van Rijen als nieuwe voorzitter gekozen. Tijdens een korte pauze kon men van de gelegenheid gebruik maken, kandidaten voor de nieuwe gemeen teraadsverkiezingen voor te dragen aan het bestuur, mits de voordracht minstens gesteund werd door vijf handtekeningen. In de vergadering van de classis Goes der Ned. hervormde kerk is het voorstel van de synode tot toela ting van de vrouw als ouderling en diaken en eveneens - met dispensa tie - ais dominee uitvoerig besproken. Na langdurige discussies ingeleid door ds. de Roos van 's H.H. kinde ren werd het aanvaard met 34 te gen 15 stemmen. Bij andere kerkelijke groeperingen, in het bijzonder bij de doopsgezinden, is de vrouwelijke dominee al lang bekend. Resultaat was, dat de arbeiders groep 6 kandidaten naar voren bracht, de landbouwers vier kandi daten en de middengroep (midden stand. ambtenaren, zelfstandigen enz) 10 kandidaten. De volgorde van deze drie groe pen op de lijst werd door loting be paald. De uitslag was: le lijst wordt middengroep, 2e Ujst wordt arbeidersgroep en 3e lijst landbouwers. De volgorde der namen der drie verschillende lijsten werden niet al fabetisch maar door stemming verkregen. Uiteindelijk werd de volgorde der namen van boven naar beneden: 1. P. van Rijen. 2. J.Ch. Cornelis. 3. P. Retel. 4. A. Dellaert. 5. E Lie- vens. 6. A. Calon. 7 A. Hendrikse 8 Pr. van Vooren. 9 J. van Oers. 10. Fr. Groosman. Bij de arbeiders groep: 1. C. Geernaert. 2. C. van Opdorp. 3. P. van Hyfte. 4. A. Bo gaard. 5. A. Kerkvoorde. 6. E. van de Wijnckel, Bij de landbouwers: 1. A Termote, 2. Ph. Haverbeke. 3. A. Haverbeke. 4. Pr. van Hyfte. De verkiezingspropaganda werd besproken, aanwijzingen werden ge geven over de volmachten voor de verkiezingen van 26 maart en 28 mei. De heer van Rijen kon na zijn eerste vergadering als voorzitter niet nalaten op te merken (en te recht) dat het een zware vergade ring was voor "een beginneling". Dinsdag 25 februari zal het 150-jarig bestaan van de Schouwburg alhier gevierd worden met een feestavond. Wim Sonneveld is met zijn ensemble uitgenodigd voor deze gelegenheid en heeft dit aanvaard. Hij zal een caba retprogramma verzorgen onder de titel: ,,A la carte". Het Nederlandse Volkskarakter Het Nederlandse volkskarakter kivam er woensdagavond tijdens een door dr. Pflaezer voor het Zeeuwse Genoot schap der Wetenschappen gehouden lezing niet zo best af. Na een uitvoe rige uiteenzetting over wat onder ka rakter en wat onder volk vepstaan moet worden, concludeerde de spre ker o.m., dat de Nederlander wat geremd en verlegen is. onheldhaftige trekken vertoont en overhelt naar hM kleinburgerlijke. Sprekende voorbeel den van die kleinburgerlijkheid noem de hij bijvoorbeeld de achting voor een kampioen langzaam-pijp-roker als opa KI ijzing en de belangstelling voor instellingen als de miniaturen Klein Walcheren en Madurodam. Overigens was dr. Pflaezer wel van mening, dat het volkskarakter een moeilijk te definiëren begrip is. TELEVISIE VOOR BEJAARDEN Aanstaande maandagnamiddag zal in het bejaardentehuis aan het Bach- tensteene de trekking plaats vinden van de loterij, die de plaatselijke KAB-afdeling met medewerking van anderen organiseerde om de ouden van dagen in dit tehuis aan een tele visietoestel te helpen, 's Avonds om kwart voor acht wordt het toestel eveneens in het tehuis aan het bestuur overgedragen. VLISSINGEN Weduwenpensioen bij „De Schelde" Uit het jaarverslag der Kon. mij. ,,de Schelde" blijkt dat de directie een extra-bijdrage wil storten in het Pensioenfonds, speciaal ten gunste van de weduwen beneden de 65 jaar, die nog niet in aanmerking komen voor de A.O.W. Het ligt in de be doeling om zolang de wettig^ re geling uitblijft de weduwen een uitkering te doen van 350.per jaar en voor ieder kind beneden 18 jaar nog 150.per jaar. B. en w. stellen de raad. die van avond vergadert, voor, om met de p.v. Bank voor Nederlandse Gemeen ten een lening aan te gaan van 200,000 gulden tegen een rente van 6 procent 's jaars en een looptijd van 25 jaar. Het geld is volgens mededeling van het college bestemd voor de aankoop van grond in het plan Paauwenburg. De totale bedragen van de voorstel len tot het aangaan van dergelijke geldleningen die vanavond zullen worden behandeld, bedragen dus bijna zeshonderdduizend gulden, want reeds werd een ander voorstel ge daan voor het lenen van f 399.000 ten behoeve van .woningbouw. De extra voorstelling van ..Meeu wen boven Sorrento", die „Het Vlis- singsch Schouwspel" woensdagavond in Britannia gaf ten bate van de uit Indonesië gerepatrieerden, heeft een droevig financieel resultaat gehad. De belangstelling voor deze uitvoe ring was dermate gering, dat de uit komsten ternauwernood voldoende waren om de kosten te dekken, zodat er voor de gerepatrieerden niets over schiet. Mer vrouwen in de B.B. In het kader van de propaganda- actie. welke deze maand wordt ge voerd onder het motto ,.Meer vrou wen in de B.B.", bullen in de aan staande week door de organisatie Be scherming Bevolking alhier, een tweetal oefeningen worden gehouden. Op maandag 17 februari des avonds half acht zal in het Scheldekwartier een E.H.B.O.-wedstrijd plaats vinden, waaraan uitsluitend vrouwelijke noodwachters zullen deelnemen. De jury bestaat uit de doktoren D. N. van Gilderen, dr. H. C. A. Det- mar, A. den Dikken en A. H. van Dijk. Op donderdag 20 februari wordt in de commandopost aan de Hogeweg een oefening gehouden voor verbin dingspersoneel (telefonisten, centra listen, enz.). De K.A.B. afdeling Axel hield in het Gesellenhuis onder voorzitterschap van Eug. Maas haar jaarvergadering. Het verheugde de voorzitter ten zeerste ruim 250 aanwezige leden te mogen begroeten. Een bijzonder wel kom achtte hij zeker op zijn plaats voor pater Pisters uit Hulst, de be- drijfsaalmoezenier der kanaalzone. Hem werd bij monde van de voor zitter namens de afdeling dank ge bracht voor het ontzettend zware maar dankbare werk dat deze priester da gelijks in het belang van de katholie ke werknemer verricht. Spreker liet verscheidene feiten, betrekking hebbend op de Zeeuwsch- Vlaamse werknemer de revue passe ren. Ongerust toonde hij zich over de steeds toenemende werkloosheid; de houding van de regering in deze. spe- piaal ook daar waar het betrof de voorlichting aan de pers! Fel hekelde hij de houding wan de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Zeeuwsch-Vlaanderen Deze instan tie n.l. verzette zich indertijd tegen ,de vestiging van een nieuwe industrie in de kanaalzone; een bedrijf waar ruim 300 mensen werk zouden kun nen vinden! Mogelijk speelde bij en kelen de augst voor concurrentie een rol. Secretaris E. Breepoel wist ook deze keer weer de toehoorders een tot in de puntjes verzorgd jaarverslag voor te toveren. Met zijn 350 K.A.B. leden en 100 K.A.V. leden spant de vereniging in Axel de kroon. De plaatselijke diensten en instel lingen der K.A.B. ontplooien een ge zonde activiteit, terwijl de vertegen woordiging op dezelfde wijze bleef gehandhaafd of verbeterd De K.A.J. met pater Sixtus in de voorste gelederen geeft veel hoop voor de toekomst, terwijl er onlangs nog een afdeling Kajotsters kon wor den opgericht. De massale bedevaart naar Zuiddorpe bleek een groot suc ces te zijn geweest. Penningmeester A. Hillaert kon ook een optimistisch en dikwijls humo ristisch geluid laten horen. De afde ling kon financieel gezond worden ge noemd. (al kunnen er geen bokke- sprongen worden gemaakt), dit mede dank zijn zorgvuldig beheer der gel den. De vergadering heeft met algemene stemmen in het bestuur herkozen A. v. Loenen en J. Maas. Met een kleine traktatie en de tra ditionele gezelligheid, werd deze zeer druk bezochte vergadering besloten. Morgen, zaterdag 15 februari, gel den voor de provincie Zeeland de vol gende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 0.36 en 13.08 uur; te Ter- neuzen om 0.13 en 12.41 uur en te Vlissingen om 12.15 uur. Kivadendamme POLITIEKE ONTWIKKELING Zaterdagmiddag komen het kamer lid J. v. Dongen en de heren Lansu, secr. Rijkskieskring Middelburg der K.V.P. en Vink hier, op uitnodiging der plaatselijke K.V.P.-afdeling. spre ken over de politieke ontwikkeling en wel in zaal de Baar. Rilland-Bath NIEUWE DIJKGRAAF In de vergadering van de Reiger- bergse polder, die gehouden werd ten gemeentehuize, onder leiding van dijkgraaf J. M. Krijger, werd een voordracht opgemaakt voor dijk graaf in verband met het feit dat de heer Krijger de 65-jarige leeftijd heeft bereikt. De voordracht luidt: 1 C. v. Gorsel WFz., 2 L. J. Bruinzeel, 3 Johs. Blok. De heer T. Huisman, ontvanger griffier, heeft zijn ontslag gevraagd in verband met zijn hoge leeftijd. NIEUW BESTUUR BIJ MIDDENSTANDSBOND De plaatselijke afdeling van de kon. Ned. Middenstandsbond heeft o.l.v. de heer C.J. van de Sande een bij eenkomst belegd, waarbij tegenwoor dig was mr. D. Kluiver uit Goes, als gedelegeerde van de bond. Al enke le jaren bestond een voorlopig be stuur. dat men tijdens de vergade ring door een definitief bestuur heeft vervangen. Gekozen werden de he ren C. J. van de Sande. C.A. van Weel, C. Hildebrand, J.M. de Kos ter en J. Walraven. Besloten werd om op 4 maart een gezinsavond te houden. Er zullen dan films worden vertoond en tevens zal een spreker aanwezig zijn. Tenslotte beantwoord de mr. Kluiver nog enkele vragen. „ERATO"-UITVOERING In zaal ..Scheldezicht" heeft diri gent A. Blok een uitvoering gegeven met de muziekclub „Erato". Op het muzikale gedeelte van de avond volg de de opvoering van het blijspel. ,,Een kind is nooit weg". Tot slot was er een bal. De talrijke belang stellenden heben van een uitstekend programma kunnen genieten. Advertentie) een sigaar van kwartjeskwaliteit voor 15 cent in dozen van 10 stuks f 1.50 N' FABRIKANT: DERK DE VRIES TERNEUZEN J AARVEEG ADERING NED. VER. VAN HUISVROUWEN In café ,,De Vriendschap" hield de afdeling ..Terneuzen en omstreken" van de Ned. Ver. van Huisvrouwen haar druk bezochte jaarvergadering onder voorzitterschap van mevrouw Hoving-Venekamp. De secretaresse merkte in haar jaarverslag op dat het aantal leden enigszins is teruggelopen. Het be treft hoofdzakelijk buitenleden die door de ongunstige busverbindingen 's avonds hun woonplaats niet meer kunnen bereiken. Het financieel verslag van mej. Versprille gaf een batig saldo te zien. De tweede secretaresse, mevrouw Elzinga - de Blaay was aan de beurt van aftreden en reglementair niet herkiesbaar. In haar plaats werd bij acclamatie gekozen mevrouw F. Verschelling - de Baare. Ook me vrouw v.d. Ouden - van Poelje werd in het bestuur gekozen en belast met de redactie van het huisorgaan „Maandbericht". Mevrouw Voorhans werd tot eerste secretaresse benoemd. Bij de rondvraag werden diverse suggesties gedaan in verband met het houden *£n lezingen, het maken van excursies enz. Na de pauze werd de dames een speciale verrassing aangeboden. Verschillende leden hadden tijdens hun buitenlandse reizen in de afge lopen zomer prachtige kleurendia's gemaakt., die op deze avond door de heer Elzinga werden vertoond. Door middel van een bandrecorder ver telden de vakantiegangers daarbij hun belevenissen. Op deze wijze kon een uitstekend beeld worden gegeven van Spanje, Zuid-Amerika en ande re landen. Sluiskil BEZOEK PRINS LOUIS Prins Carnaval Louis de Eerste uit Sas van Gent zal ook een bezoek brengen aan onze plaats om daar de zieken van het St. Elisabethszieken- huis te bezoeken. CABARETAVOND VOOR ABC Het cabaretgezelschap van Roland Wachter heeft voor de plaatselijke afdeling van de A.B.C. de revue „Festival" gebracht ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van AB.C. Jeugdgebouw „De Ark" was te klein om alle belangstellenden een plaats te bieden. Willy Alberti moest ver stek laten gaan, omdat hij voor het Song-festival voor de televisie moest optreden. In zijn plaats zorgde nu Joop de Knegt voor enkele populaire liedjes. De aanwezigen waren zeer enthou siast over het optreden van Judith de Leeuw. De heer J Schepers, de districts bestuurder die de tournee van het gezelschap door het zuiden meemaakt schetste het wel en wee van A.B.C. in de afgelopen vijftig jaar. De afdelingsvoorzitter F. Drabbe dankte de artiesten voor hun optre den. W estdorpe RAADSVERGADERING Vandaag komt de raad der gemeen te in openbare zitting bijeen. Op de agenda komt onder meer voor: Ver zoek aankoop grond door E van Hurck en G. Gijsel; verlenging kre dietovereenkomst met de n.v. Bank voor Nederlandse Gemeenten voor 1958; wijziging salarisverordening ge- meentepersoneel; aanvraag voor schot vergoeding ingevolge artikel der Kleuteronderwijswet en arti kel 101 der Lager Onderwijswet. LOURDESFILM Ter gelegenheid van het aange vangen Lourdes-jubileumjaar wordt vandaag in het verenigingsgebouw 'n Lourdesavond georganiseerd. Op de ze avond zal de film van' de verken nersbedevaart nogmaals worden ver toond. Tevens projectie van vele af beeldingen van Lourdes en omgeving in kleuren. De opbrengst van deze avond komt ten goede aan de Afri kaanse Missiën. Zuiddorpe M. TERMOTE DIJKGRAAF Wegens zijn hoge leeftijd is de dijk graaf van de polder Zuiddorpe-Zuid- deel. de heer A.F M. Termote. niet herbenoembaar. Zijn zoon, Marcel Termote, is de opvolger. Graauw TEN BATE VAN ZIEKE DUIVENMELKER De duivenvereniging alhier hield een kampioensdag in het klein ten bate van een ziek lid dat in de Klok- kenberig verpleegd wordt. Diverse kampioenen gaven hiervoor een paar eitjes of een jonge duif die met op bod werden verkocht. De opbrengst bedroeg in totaal f 220, waaruit blijkt dat de duivenliefhebbers zich voor het goede doel niet laten kennen. Van deze opbrengst zal bovenge noemd lid met zijn verjaardag iets extra worden gegeven. De bekende duivenliefhebber Eugène Matthijsen, die deze avond organiseerde en hier bij veel steun ondervond van de vee arts Borm te Nieuw-Namen, verdie nen samen ongetwijfeld grote lof dit prachtige initiatief. Stoppeldijk TONEELCLUB OP STAP De leden van de toneelvereniging maakten per bus een uitstapje naar Antwerpen. Aldaar werd in de Ko ninklijke Vlaamse Opera een opvoe ring van de operette "Victoria en haar huzaar" bijgewoond. VERKEERSCURSUS Ook in ons dorp zullen de belang stellenden in de gelegenheid worden gesteld een verkeerscursus te volgen. De lessen worden gegeven door opperwachtmeester A, Schelfaut, postoommandant van de rijkspolitie alhier, in het verenigingsgebouw. De eerste les is op vrijdagavond 14 fe bruari. Tijdens de lessen zullen ver schillende instructieve verkeersfilm» worden vertoond. Breskens AANVOER VISMIJN 503 kg schol, 188 kg herder, 2 kg zalm, 39 kg kommeraal, 38 kg rog, 396 kg kabeljauw. 938 kg wijting, 680.110 kg haring. 24.812 kg haring (onverkocht) 744766 kg sardijn, 9.036 kg sardijn (puf). De onverkochte haring ging naar de vismeelfabrieken. waar ze verwerkt wordt tot veevoeder. GOES Grand: De nachten van Cabiria, 18 j. met enig voorbeh. MIDDELBURG Electro: Het vuur van de haat. 14 j. Schouwburg: Schaduwen over de sneeuw, a.l. VLISSINGEN Alhambra: Op naar Hol lywood. a.l. Luxor: De vierling van da VW. 18 .1. SAS VAN GENT Otympia 8 uur» Droomeiland, a.l. TERNEUZEN Luxor 8 uur*N Notre Da me de Paris, 18 j. HULST De Koning van Engeland 8 uur: Zanguitvoering van het Hulsters gemengd koor. GOES Grand: De nachten van Cabiria, 18 j. met enig voorbeh. MIDDELBURG Electro: Het vuur van de haat. 14 j. Schouwburg: Schaduwen over de sneeuw, a.l. Schuttershof 8 uur: Parochiefeestavond. VLISSINGEN Alhambra: Op naar Hol lywood. a.l Luxor: De vierling van de VW, 18 j. Britannia 8 uur: Vastenavond instuif. Strandhotel 8 uur: Vastenavond- instuif. Concertgebouw 8 uur: Bal masqué. DE KLINGE Kinema v. Dijk 7.30 uur: Dat kan iedereen overkomen, als bij film: De minderjarige. KOEWACHT R.-k. patronaat 6 uur: Bonte avond. AXEL Het Wapen van Zeeland 7 uur: Carnavalsbal. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Zij allen waren, schuldig, 14 j. IJZENDIJKE Hofzicht 8 uur: Sym- phonie in Goud, a.l. SAS VAN GENT O^ympia 8 uur: Droomeiland, a.l. AXEL Het Centrum 6.30 en 9 uur: Kaiserball, a.l. OOSTBURG Ledel 7.45 uur: Rose Ma rie, a.l. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Notre Da me de Paris, 18 j. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 8 uur: De Bedelstudent.

de Stem | 1958 | | pagina 2