STUDIECOMMISSIE VOOR DUUR VAN DE DIENSTTIID Moskou had nodig ons Ook een manier Eerste lenteboden DEMONSTRATIES TEGEN FRANSEN IN TUNESIE Jachtopziener bromfietser schoot dood Arrestatie gelast van opstandige kolonels TWEE JAAR GEËIST TEGEN OVERVALLERS POMPSTATION Nieuwe taak voor leden van Nationale Reserve DAGBLAD VOOR ZEELAND Concessie van minister Staf aan Kamer: Duitse geleerden „Overloopposten" Dienstplicht B.B. in enkele grote steden Zaak-majoor K. ..Ondermijnende campagne" OVERVALLERS RIDDERKERK BEKENNEN Bourguiba maant tot kalmte Man gedood door contra-gewicht van lift Verdediging van West-Europa tegen raketwapens Djakarta waarschuwt V.S. Aanhoudend zacht Vanguard III staat klaar „Hup, je geld Ook Jemen lid van Arabische Republiek Geheimzinnige reis van Grotewofil Dp weg naar de maan 98» JAARGANG No. 22681 Uitgave N. V. Uitgevers My. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstr. 16. Tel.: Directie, Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. f 7.- p. kwartaal, p. post ƒ8.20, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) ƒ0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm. 15 ct. Postrek. 278841 Got. ftmftigftt «R TaitrlMi Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102. (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56. tel. 2601 DONDERDAG 13 FEBRUARI 1958 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per mm. (Ingezonden Mededelingen ƒ0.85 per mm). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie ƒ0.14 per mm. (Ingezonden Mede delingen ƒ0.35 per mm.). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per mm. extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. OOSTBURG, Nieuwstraat 41. tel. no. 35). (Van onze parlementaire verslaggever) Een breed opgezette commissie zal voor de minister van Oorlog gaan studeren op het vraagstuk van de duur van de eerste oefentijd voor militairen. Dit was een concessie, die de Tweede Kamer in het debat over de begroting van Oorlog op ir. Staf heeft weten te veroveren. De minister zei, dat hij de Kamer al eerder had laten weten, dat er zijns inziens van inkorting van de diensttijd niets, zou kunnen komen. Nu echter wilde hij de Kamer enigszins tegemoet komen. Een andere zaak, waarin de Kamer invloed op hem had uitgeoefend, was het behoud van de vrijwilligers, die thans in de Nationale Reserve dienen. De minister wil voor de vrijwilligers van nu tezamen met dienst plichtigen zonder mobilisatiebestemming, die vrijwillig willen dienen, een militaire organisatie in het leven roepen met een beperkte taak. De eenheden zullen onder de territoriale bevelhebber komen. De Kamer heeft bij de replieken laten weten, dat het vrijwilligerselement daarbij niet voldoende tot zijn recht komt. Dr. Lertes, een van de Duitse ge leerden, die gisteren uit Rusland zijn teruggekeerd (zie elders in ons blad), lieeft verteld, dat hij in de oorlogs jaren werkte bij eey Berlijnse firma, die instrumenten leverde aan de groep die onder Werner von Braun werkte aan de V-wapens. Op de vraag of hy van mening was dat de Russen hun kunstmanen had den kunnen lanceren zonder Duitse hulp, antwoordde hij ontkennend. Lertes verklaarde voorts dat de groep Duitse geleerden, die in de Sow- jet-Unie gewerkt heeft en nog werkt, niet uitsluitend bestaat uit deskundi gen op raketgebied. Er zijn voorna melijk deskundigen bij op het gebied van de hóge frequentie, natuurkun digen, wiskundigen en deskundigen op luchtvaartgebied. Dr. Albert Joswig zei, dat de Duitse geleerden allen in hun eigen vak te werk waren gesteld. Hij verklaarde dat de periode tussen het beëindigen an hun werkzaamheden en hun terug keer gediend heeft als quarantaine, die lang genoeg duurde om de Duitse ge leerden bijzonderheden te doen ver geten. Tej^en de ernstige klachten van de K.V.P., dat de financiering van het defensieapparaat ondoorzichtig is, verdedigde de minister zich met de opmerking, dat hij wel met grote „overlooppo^en" moet werken wegens oe lange levertijden. Mijn collega's in het kabinet benijden mij niet, omdat ik zo gebonden ben, aldus ir. Staf. Hij zei dat zijn ambtgenoot van Finan ciën de koorden van de beurs ook voor hem strak aanhaalt. Als er geld moet zijn voor het een, dan moet het bezuinigd worden op het ander. Hij berekende de jaarlijkse kosten voor de expolitatie van de strijdkrach ten tot 1960 op 1350 miljoen per jaar. Ook na 1960 zal een dergelijk bedrag nodig zijn. Voor uitbreiding en ver nieuwing blijft Amerikaanse hulp on misbaar. De socialisten hebben een motie in gediend waarin wordt gevraagd in overleg te treden met de NAVO om voor de „Karei Doorman", die deze zomer gemoderniseerd weer in de vaart komt, een meer doelmatige be stemming te vinden. De Kamer wilde, zo bleek wel uit de replieken, van de motie niets weten. Men vond om te beginnen al, dat de tekst niet de be doeling van de socialisten dekt. Staats secretaris Moorman heeft zeer uitvoe rig de onmisbaarheid van dit schip, niet alleen voor Nederland maar ook in NAVO-verband, aangetoond. De heer Vermeer reageerde geprik keld op suggesties, dat de ..Karei Doorman" voor de bescherming van Nieuw-Guinea zou kunnen worden ge_ bruikt. „Op avonturen in Indonesië stellen wij geen prijs", zo vond de socialistische fractieleider. Woningen Staatssecretaris mr. Kranenburg heeft met de grootste nadruk ver klaard. dat het Ministerie van Oorlog alles in het werk stelt om het woning tekort voor militairen te verminderen. In 1957 werden op deze manier 1907 woningen verkregen. Het aantal woningzoekenden kon met 10 pet. worden verminderd tot beneden de 8000. Mr. Kranenburg zei dat ook dit jaar weer alles wordt ge daan om in overleg met provincies en gemeenten de belangen van de strijd krachten te verdedigen in de verdelin; De directeur van het bureau der Stichting Bevordering Bescherming Bevolking, mr. L. Tielenius Kruyt- hoff, heeft de geruchten tegengespro ken volgens welke de regering reeds definitief zou hebben besloten de burgerdienstplicht voor de bescher ming van de bevolking in te voeren. Het leek de heer Kruythoff echter niet onwaarschijnlijk dat een derge lijke maatregel voor enkele grote steden, waar zich niet voldoende vrij willigers hebben gemeld, thans in overweging wordt genomen. De heer lijke stemming aangenomen, eéhter los Kruythoff deelde verder mee dat het van de motie-Vermeer, die eerst he- j dagelijks bestuur van de stichting den in stemming zal komen. Het lot j B.B. maandag 24 februari in Den van de 40.000 woningwetwoningen die in 1958 beschikbaar zullen komen. Een apart aspect vormt de mogelijk heid van functieruiï, die wordt bestu deerd door een aparte commissie, waarin vertegenwoordigers van de or ganisaties van onderofficieren zitting hebben. Men heeft reeds, zo werd meegedeeld, een dertigtal chauffeurs aan een functie in hun woonplaats kunnen helpen. De Kamr heeft de beide begrotingen van Oorlog en Marine zonder hoofde- van deze motie is bezegeld. Alleen de P.v.d.A. zal waarschijnlijk voorstem men. Minister Staf heeft de motie overbodig genoemd en de Kamer met aandrang ontraden ze aan te nemen. DE „ORONSAY", een Brits passa gierschip, met o.a. Nederlanders uit Indonesië aan boord, is woensdag op een pier gelopen, toen het de haven van Tilbury binnenvoer. Het schip werd licht beschadigd. BOLZANO, in de Italiaanse Alpen, heeft zich na Milaan en Turijn als derde Italiaanse stad kandidaat gesteld als zetel voor de Europese instellin gen. DE SOCIALISTEN in het Westberlijnse parlement hebben doorgedreven, dat net godsdienstonderwijs op de tech nische scholen van West-Berlijn niet langer gesubsidieerd wordt. AMSTERDAM gaat met een bankcoru sortium in de V.S. een obligatielening aan van 15 miljoen dollar. De ge meenteraad heeft zich gisteren hier mee akkoord verklaard. IN DE RIJN bij Bonn is een 27-jarige Rotterdamse schipper verdronken. Een roeibootje, waarin hij was gaan staan om zijn schip te meren, sloeg om. MR. DR. CH. VAN ROOY, burgemees. ter van Eindhoven, is als opvolger van mr. Kplfschoten benoemd als lid van het college van curatoren van de Tech nische Hogeschool in Eindhoven. PRESIDENT Eisenhower vliegt van daag naar Thomasville, in de staat Georgia, voor een vakantie van een dag of tien. HENK SCHIJVENAAR, de oud-inter national, heeft gisteren een jongetje van tien jaar gered, dat in de Lijn baansgracht te Amsterdam was ge vallen. MINSTENS vijftig mensen zijn om het leven gekomen door de sneeuwstorm, die momenteel het oostelijk deel van de V.S. teistert. (Van onze parlementaire verslaggever) Naar aanleiding van een perscam pagne. die in enkele bladen wordt gevoerd over werkelijke of ver meende corruptie in het leger (naar aanleiding o.a. van de .zaak-majoor K.") zei mr. Kranenburg gisteren in de Tweede Kamer, dat het vertrou wen wordt ondermijnd door sugges ties en insinuaties, die aan de lezer worden voorgezet. Het publiek krijgt een partijdig gekozen selectie stuk ken voor ogen. De verwerving van defensiematerieel loopt niet altijd volmaakt bevredigend, vond de be windsman en loyale kritiek wordt geaccepteerd, ook al is dat niet altijd prettig. Maar zowel hij als minister Staf protesteerden tegen de methode,, die in sommige gevallen worden toe gepast. Er waart blijkbaar over de redac tie-bureaus een man, zei de heer Kranenburg, die ik dossier-kruier zou willen noemen en die stukken uit zijn ambtelijke tijd voor acht jaar heeft achtergehouden. Daaruit wordt nu geput. Minister Staf ve*-klaarde in ver band met de opmerkingen over de generaal Backer en Bos, dat er geen enkel feit is, dat hem of de justitie niet bekend is. Er is geen schijn van bewijs van onregelmatigheden, zei hij. ..Het militair en burgerlijk amb tenarenapparaat is niet corrupt. Als er iets is, dan heeft het recht zijn normale loop. Haag bijeen zal komen om over deze eventuele invoering van een burger dienstplicht van gedachten te wisse len. De heer Kruythoff, die weinig voor een B.B.-dienstplicht zei te voelen, onderstreepte nog dat slechts een betrekkelijk klein aantal noodwach- ters aan de organisatie der opera tieve diensten van de B.B. ontbreekt nl. ongeveer 11.000. Hij deelde ook nog mee dat vol gend jaar 7000 nood wachters gewor- j ven zullen worden voor de zgn. A.B.C.-dienst die zich bezig zou hou den met de problemen welke met radio-activiteit verband houden. De twee mannen, die de politie te Ridderkerk het afgelopen weekeinde heeft aangehouden in verband met de roofoverval op de 75-jarige weduwe de Jong, op zaterdagavond jl. hebben een volledige bekentenis afgelegd. Aanvankelijk hadden zij ontkend. Het tweetal, de 27-jarige lasser P. S. uit Zwijndrcht en de even oudee stra tenmaker W. C. van D. uit Dordrecht, heeft de 30 gulden uit de geroofde beurs in café's te Rotterdam opge maakt. Van D. had nog een bosje bloe men voor zijn moeder van het ge roofde geld gekocht.... Terwijl in Tunesië protestdemon straties zijn gehouden en de veront waardiging van de bevolking over het bombardement op Sakiet het karakter dreigde aan te nemen van een haatcampagne tegen de Fran sen, doen Engeland en Amerika hun best olie op de golven te gieten. Pre sident Bourguiba van Tunesië heeft de bevolking zelf ook op het hart ge drukt, dat wraakacties tegen de Fransen ongewenst zijn. Met iedereen, ook met het Franse volk, wensen wij in vrede Ie leven, zei hij. ,,De Fransen zelf hebben deze domme aanval in krachtige bewoor dingen veroordeeld."Overigens zijn 'n groot aantal Franse gezinnen, in het grensgebied van Sakiet, al uit hun huizen gezet. Ze zochten een toe vlucht in de Franse ambassade te Tunis. Voor het bureau van president Bourguiba hielden ongeveer duizend Tunesiërs een demonstratie, waarbij borden werden meegevoerd als ..Naar de Veiligheidsraad" en ..Geef ons wapens". Een delegatie van de betogers werd door de president ont vangen. De Franse Nationale Vergadering heeft inmiddels met grote meerder heid van stemmen de regering in Parijs haar vertrouwen gegeven. Vandaag zou het kabinet bijeenko men, maar wegens ziekte van Gail- lard moest de bijeenkomst worden afgelast. Intussen zitten de Franse troepen in Tunesië nog steeds in isolement. De Franse opperbevelhebber in Tunesië heeft ook geen contact kun nen krijgen met admiraal Laurin van de vlootbasis in Bizerta. De te lefoonverbindingen zijn namelijk ver broken. Frankrijk heeft gisteren de perma nente Navo-raad ingelicht over het bombardement van Sakiet. De raad sprak zich nog niet uit over het ge beurde.. De Britse regering heeft te kennen gegeven, dat zij ,,zeer verontrust" is over het gebeurde. De Engelse am bassadeurs in Parijs en Tunis heb ben opdracht gekregen, de regerin gen van Frankrijk en Tunesië op het hart te drukken, dat matiging is ge boden.... Kinderen zijn de bloemen van het leven en bloemen zijn de kinderen der natuur.... Dit heeft Henriëtte Roland Holst eens gezongen. Het zal wel deze ver wantschap zijn. die de kleuters als het ware instinctief de plek jes doet vinden, waar sneeuw klokjes en krokusjes de komst van de lente aankondigen. Woensdagmorgen om elf uur is de 40-jarige J. van Rooij te Eindhoven, employé van Vroom en Dreesman. tijdens werkzaamheden in de liftkoker van het warenhuis door het neerda lende contra-gewicht van een lift ver rast en dodelijk aan het hoofd getrof fen. De man, die de ruiten van de liftkoker zeemde, zou geweten hebben dat de lift in gebruik was. Zijn gezin bestond uit een vrouw en zes kinderen. Het Amerikaanse leger heeft mee gedeeld dat belangrijke delen van een verdedigingsstelsel tegen raket ten, dat ten doel heeft West-Europa door onderschepping op korte af stand te beschermen tegen Russische projectielen, met succes zijn be proefd. Het stelsel, dat de naam Plato" heeft gekregen, is een versie van het robotachtige elektronische systeem dat wordt ontwikkeld om bases in Noord-Amerika te beschermen. In beide gevallen worden afweerprojec- tielen van het type Zeus gebruikt. Plato'", dat zoveel dichter bij een potentiële vijand ligt. moet in se conden kunnen doen waar het Noord- amerikaanse systeem een kwartier voor kan nemen. Woensdagochtend omstreeks half drie is de 27-jarige R. Heitink in de Slangenburg by Doetinchem door de jachtopziener S. uit Westendorp doodgeschoten. De jachtopziener stond uit te kijken naar stropers. Toen H. op zijn bromfiets over de binnenweg naderde, sommeerde de boswachter hem te stoppen. H. ver één was er ook iemand langs geko men, die hij aangehouden had, doch deze gaf aan de sommatie gevolg. De jachtopziener beweert niet de be doeling te hebben gehad, het slacht offer neer te schieten. Hij schoot in de lucht, zegt hij, doch het toeval wilde dat hij 't geweer te laag hield. De jongeman was ongehuwd, doch keerde blijkbaar in de veronderstel- zou binnenkort gaan trouwen. Hij ling, dat hij werd overvallen en reed was landbouwer van beroep en stond door. De jachtopziener greep zijn gunstig bekend. De jachtopziener geweer, en loste een schot, dat de staat bekend als iemand die graag Verwachting van het KNMI tot donderdagavond: Aanvankelijk enkele opklaringen 2 en later meer bewolking met 2 plaatselijk regen. Matige, tijde- 2 lijk zwakke wind tussen zuid en west. Dezelfde temperaturen, of 2 iets lagere. Verwachting van het Belgische Weerkundig Instituut: Zwakke tot matige wind uit zuid- west tot west. Zwaarbewolkt, af- gewisseld met opklaringen. En- 2 kele neerslagvlagen. Aanhoudend 2 zacht weer. 2 Vandaag: zon onder 17.49 uur, 2 maan onder 13.01 uur. 2 Morgen: zon op 7.59 uur, maan op 5.09 uur. jongeman in de nek trof. Deze zakte in elkaar en overleed ter plaatse. De jachtopziener had al geruime tijd staan wachten. Omstreeks half met stropers vecht. Het incident gebeurde op ongeveer 500 meter afstand van de ouder lijke woning van het slachtoffer. Aannemer Carmen Ottilio uit Pa- terson (in de Amerikaanse staat New Jersey) heeft een nieuwe ma nier gevonden voor het snel afbre ken van huizen; hij schakelt daar voor twee oude 45-tons Sherman- tanks in. Deze foto-combinatie toont de stalen monsters in actie bij het slopen van een oud huis. Indachtig de wijsheid, dat de aan houder wint, heeft de Amerikaanse marine te Cape Canaveral opnieuw een Vanguard-raket met een kunst maan op haar voetstuk geplaatst. Zo als bekend zijn de twee eerste pogin gen, om met de Vanguard een kunst matige satelliet te lanceren, mislukt. Woensdagochtend is een ballistische raket van het type „Redstone" afge schoten. Zij verdween na 25 seconden door een bewolkte hemel uit het ge zicht. Het betrof hier een routineproef. De „Redstone" was de eerste trap van de ..Jupiter", die de Amerikaanse kunstmaan in haar baan heeft ge bracht. De officier van Justitie bij dc recht bank te Amsterdam heeft tegen twee Rotterdammers, de 24-jarige chauf feur R. v.d. M. en de even oude taxi chauffeur J. den H„ die bekenden te zamen de roofoverval op het ben- zinetankstation bij de Sloterweg te Amsterdam (op 4 september jl.) te hebben gepleegd, twee jaar met af trek van de preventieve hechtenis geëist. Het plan voor deze overval was uit gegaan van v. d. M„ die in financi ële moeilijkheden verkeerde. Deze hat' de taxichauffeur, die aanvanke lijk niet wilde, weten over te halen tóch mee te doen. Het was de derde overval die in het jaar binnen twee maanden tijds, op een benzinetank station werd gepleegd. De bewuste nacht waren zij in, de door den H. bestuurde taxi naar Scheveningen gereden. en via Moordrecht, naar het verkeersplein Oude Rijn bij Utrecht. Daar tankte verdachte den H. en toen hij klaar was reed een vrachtauto voor, ,,Daar ging de voorstelling niet door" merkte de officier van Justitie vinnig op. Het kwam er volgens hem op neer, dat er verschillende benzine tankstations waren gepasseerd, die niet geschikt waren om er een roof overval op te plegen. Het tweetal vervolgde zijn tocht naar Amster dam en kwam tenslotte bij het be wuste tankstation. Met een in Katendrecht gekocht alarmpistool had v. d. M. de 23- jarige pompbediende B. A. Brou wers, van wie de overvallers meen den, dat hij zat te slapen, bedreigd met de woorden: ,,Hup je geld". De pompbediende had zijn geldtas met 578 gulden afgegeven. De overvaller had een keer de haan van het pis tool overgehaald, maar er gebeurde niets. Hij verdween in de door den H. bestuurde wagen, een taxi, die ijlings in de richting Den Haag weg reed. Op donderdagavond 28 november jl. meldde v. d. M. zich bij de Rot terdamse politie en noemde tevens de naam van zijn mededader, die toen van zijn bed gelicht werd. De raadsman van de chauffeur verzocht een gecombineerde straf met een zo groot mogelijk deel voor waardelijk op te leggen. Het feit, dat zijn cliënt zichzelf aangegeven had pleit zijns inziens voor de man. De advocaat van den H. achtte het me dedaderschap niet bewezen en vroeg daarvoor vrijspraak. Aan heling achtte hij zijn cliënt wel schuldig. Zijn verzoek om onmiddellijke in vrijheidstelling van de taxichauffeur wees de rechtbank af. De chef-staf van het Indonesische leger, generaal Nasution, heeft woensdagavond de arrestatie gelast van de vier opstandige generaals in midden-Sumatra. Bovendien heeft hij Ventje Sumual naar Djakarta ont boden, omdat hy zonder verlof van zijn superieuren naar het buitenland is gereisd en in december van het vorige jaar heeft getracht, de wet tige regering van de Molukken om ver te werpen. Nasution liet zich onverwacht fel uit over de gebeurtenissen op mid den-Sumatra. „Om met deze zaken af te rekenen," zei hij, „zullen we wellicht mensenlevens moeten offe- Ook Jemen zal zich aansluiten bij de Verenigde Arabische Republiek, die door Egypte en Syrië is gevormd. Het akkoord hiertoe zal echter eerst worden getekend na de volksstemming van 21 februari. Voolgens president Koeatly van Sy rië heeft de „westelijke druk" op zijn land de vorming van de Verenigde Republiek bespoedigd. Deze druk, zei hij, was ondraaglijk geworden- Koning Hoessein van Jordanië en koning Feisal van Irak hebben giste ren in Amman gesproken over een unie van hun landen, dit als tegenzet op het besluit van Syrië en Egypte. Men verwacht, dat Irak lid van het pact van Bagdad zal blijven, als de unie tot stand komt, maar dat Jorda nië zich afzijdig zal houden van het verdrag. ren." De legerleiding zou trachten, de incidenten te „lokaliseren". De Garuda heeft haar vluchten naar midden-Sumatra gestaakt. Een aantal organisaties in dit gebied heeft telegrammen aan de regering in Djakarta gezonden, waarin zij protesteren tegen het ontslag van de vier opstandige kolonels. Het kabi net, dat dit besluit nam, is niet con stitutioneel. zeggen ze. Intussen heeft de minister van Bui tenlandse Zaken, Subandrio, de Ame rikaanse regering gewaarschuwd, zich niet te mengen in de binnen landse aangelegenheden van Indone sië, omdat dit „andere grote mo gendheden zou kunnen provoceren, hetzelfde te doen." Minister Dulles had dinsdagmiddag verklaard, dat hij hoopte op de totstandkoming van een constitutionele regering in Dja karta. President Soekarno heeft woens dagmorgen een twintigtal vertegen woordigers van alle Japanse politie ke partijen ontvangen. Tijdens het onderhoud, dat een uur duurde, vermeed dc president elk ge sprek over de militaire rebellie in Indonesië, Premier Otto Grotewohl van Oost- Duitsland is dinsdag per trein met onbekende bestemming uit Oost- Berlijn vertrokken. Op het station waren strenge veiligheidsmaatrege len getroffen Officieel is verklaard, dat Grotewohl voor een „kuur" op reis ging. Geleerden hebben dinsdag avond meegedeeld, dat de 23- jarige vlieger Donald Farrell, die in een kleine afgesloten ca bine een „ruimtereis" naar de maan maakt, een 14-urige in plaats van de normale 24-urige dag heeft. De cyclus van 14 uur is samengesteld uit een slaap periode van 4,5 uur, twee werk perioden van vier uur en ont spanning spauzen van een half uur. Geleerden hebben eerder ver klaard, dat het experiment on- om de dat de der meer bedoeld is theorieën te beproeven normale cyclus van 24 uur kan worden bekort. Zij zeggen, dat de kortere cyclus nuttig zal zijn voor het bemannen van raket ten of ruimtestations. Farrell ging zondag in de grondcabine, waarin de levens voorwaarden gelijken op die in een ruimteschip. Hij zal er ze ven dagen in blijven. Zijn reac ties op de lichamelijke opslui ting, eenzaamheid en verveling zullen worden bestudeerd.

de Stem | 1958 | | pagina 1